Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) fsb1000 válasza vhunor (#3338) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat a 470-hez!
Ha elötte GTX260-od volt, akkor van esélyed a táppal, mert a 470 a GTX275-vel kb. azonos szinten fogyaszt.

(#3352) Abu85 válasza fsb1000 (#3350) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden foglalatnak vége van egyszer, de a Bulldozer belemegy a Socket AM3-ba, ami előny lesz a jövőben. Ez lényegében két választást vetít most előre. Veszel x pénzből egy LGA1156-ös gépet, amibe már nem lesz jövőre semmi, vagy ugyanennyi pénzért veszel egy ugyanolyan gyors AMD 8-as chipsetre épülő Socket AM3-as gépet, amibe jövőre beledobhatod a nyolcmagos Bulldozert.
Lehet választani. :) A jelenben ugyanott vagy mindkét esettel csak az egyik megoldással nem zárod ki magad a jövőben esedékes fejlesztésből.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3353) joshua7 válasza fsb1000 (#3330) üzenetére


joshua7
veterán

Akkor vegyél 40k-ért olyan lapot, h tudja a 2x x16-ot, aztán majd probáld fejleszteni. :))
Az s1156 zsákutca, sokkal nagyobb, mint bármi 'normális foglalat'. Pont.

Semper Fi

(#3354) fsb1000 válasza Abu85 (#3352) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A statisuztikák pontosan megadják a választ...

///

Egyébként meg párszor már levezettem, hogy nem drágább akár évente upgrédelni kicsit, mint 3 évente egy nagyot.

3 év múlva hol lesz már Buldozer? Leváltódik Buldozer2-re egy másik lapban és az amd-s addig lemarad a 3 év alatt megjelent fejlesztésekről? (bármi lehet...)
Addigra Inteles emberünk kb. ugyannyi pénzből a 3. platformjára vált.
és?

Csak adni-venni kell, ami tényleg kicsit macerás, meg windozt reinstallni, de azt úgy is kéne évente.
Kis pénzből nem lehet ésszerüen hosszú távra hardvert beruházni, nagypénz esetén meg az i5 nem a legesélyesebb.

Szóval ezt a zsákutcázást el kéne felejteni AMD/ATI oldalról.
Páran azért örülnek az i5-ös zsákutcájuknak, akár egy combosabb NV karival is.

(#3355) Abu85 válasza fsb1000 (#3354) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én kis pénzből szoktam gondolkodni, te nem. Ez elfogadható álláspont. A te döntésed, ha megfosztod magad a későbbi bővítés lehetőségétől.
Én szeretem, ha van még lehetőségem a platformon belül. Ezért veszek nemsokára egy négymagos Core 2 Quad-ot. Ez volt a két évvel ezelőtti vásárlásnál is a koncepcióm. Később bővítek. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3356) Def26 válasza Abu85 (#3352) üzenetére


Def26
félisten

Végül is mindegy miről van szó, (proci, vga, de lehetne szvsz bicikli belső is)a lényeg, hogy az ember az AMD -vel jár a legjobban. Legalábbis nekem ez jön le a mondókádból. :) (nem csak ebből)

joshua7: Ezeket a HWSW -ről hozod? :U

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3357) GuB3Ra válasza fsb1000 (#3354) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Szvsz elég sok inteles is zsákutcázott, főleg mikor a kérdés az volt, hogy x58-at vagy p55-t. :B

Daark minimalism

(#3358) fsb1000 válasza joshua7 (#3353) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Miért vennék?
A lapról szó sem volt csak az i5-ös zsákutcázásról.
A sávszél a CPU-tól eredeztettő nem a laptól. Szerintem az SLI / CFX jól megy x8 + x8 2.0-ban is valós CPU sávszéllel is.

///

De látom felvetted a listádra 1156-ot is. És még PONT-ot is teszel utána.....
HÁt te tudod.
Én kedvelem a megfellebezhetetlen véleményeket és a rugalmnas vitapartnereket.

Egész meg vagyok omolva, mert nekem is 1156-om van (legnagyobb zsákutca) és GTX470-esem ami meg nem is VGA piacra készült és amúgy is egy bukás az egész.

Azé itt a PH!-n sok mindent fel tud szedni az ember, de fizetésem felét pszichológusra kell költsem, a fórumok olvasgatása után.

(#3359) fsb1000 válasza Abu85 (#3355) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A te döntésed, ha megfosztod magad a későbbi bővítés lehetőségétől.
.
Ne mondjunk már iyleneket!!!!!
Egy P55 lap bármikor eladható, nem nagyobb veszteséggel mint bármelyik AMD-s lap.
Nézzél már be az apróba.
.
Máris lehet fejleszteni. (ha van miért, de jelenleg nincs)

GuB3Ra:
Nyilván, met az X58 árához képest, kevés pluszt ad a P55-vel szemben szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#3360) ADAM1337 válasza joshua7 (#3353) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Olyan zsákutca mint a Pentium4 még mai napig nincs olyan progi ami ne indulna el rajta.
Ez egy felkapott hülyeség már bocsánat s1156 + i7 860 mire nem lesz elég az elkövetkező (nem elírás) 5-10 évben ?
Általános használat mellett lehet még sok is.
Aki komolyabban dolgozik a gépén marketing melókat stb azoknak lehet kevés lesz de az se most lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3361) #21795072 válasza joshua7 (#3353) üzenetére


#21795072
törölt tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az Intel lehúzó stratégiája a zsákutca annak, aki fejleszteni szeretné a jövőben a rendszerét, és nem elsózni az egészet, majd újat venni mindenből rövid időn belül.

A P5B Deluxe lapot 2006 végén vettem, és még mindig jól bírja. Nem tudom, hogy a PCIE busz nem sovány-e a GTX 480-nak, meg gyorsabb memóriát is kéne venni bele, meg...meg...

Asszem, kéne egy új lap + proci + mem. Az AMD szimpatikusabb, mert az egy dolog, hogy nem időtálló a jelenlegi Inteles foglalat, de még az 1,65V-os RAM-okat is lehet kukázni a köv. generációnál.

Úgyhogy a végén a GTX 480 miatt váltok AMD-re. Jól kilogikáztam? :C :DDD

(#3362) Abu85 válasza Def26 (#3356) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy mit vesz. Asztali fronton, játékgépbe nyilván az AMD-nek van a legjobb kínálata. Olcsó, gyors és nem mellesleg alkalmas a jövőbeli fejlesztésre. Aki esetleg az alacsony fogyasztást előnyben szeretné részesíteni, annak érdemes valami kétmagos i5-re gyúrni, plusz valamilyen visszafogott fogyasztású HD 5000-es kártyára.
Elborult elmével (jó értelemben) és töménytelen pénzzel lehet menni az X58-ra, és a drága Core i7-ekre, amik jól kezelik az SLI és a CF konfigokat. Itt a VGA nyilván igény szerint HD 5800 vagy GTX 400 sorozat, esetleg ha a leggyorsabb kell, akkor rögtön lehet a HD 5970-et izzítani.
HTPC vonalra valami alacsony fogyasztású Athlon II vagy Core i3 való. VGA-ból pedig a HD 5400-5550 megoldások, a HTPC-hez igazított szolgáltatások következtében. Ha ezek nem kellenek, akkor lehet lejjebb adni az igényeket. Termék van bőven, valakinek talán az IGP is megteszi.
Kb. így áll az asztali réteg most. :)

fsb1000: Fejleszteni bármiről lehet. Én a gép bővítéséről beszéltem. A processzor cserééje jobbra, az alaplap leváltása nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3363) ADAM1337 válasza #21795072 (#3361) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Árban mindenféleképp az amd-s rendszer az ami jobban megéri.
Mondjuk én intel fanság miatt mondanám hogy vegyél egy quad-ot bele q9400/q9550 pl, de úgyis lehurrognák a fejemet. :)

(#3362) Abu85: "Elborult elmével (jó értelemben)" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3364) Abu85 válasza ADAM1337 (#3363) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Core 2 Quad nem olyan hülyeség. Most én is abba ugrom bele. Egy darabig elég lesz, aztán ráérek gondolkodni, hogy mi lesz a következő lépcső. :)
Kicsit zavarnak a fejlesztői vélemények. Többen rácupannának az APU-k erejére, így az IGP fontos szempont lehet a jövőben a fizikai számításra. Ezt majd meglássuk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3365) fsb1000 válasza Abu85 (#3362) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezel egyetértek.

Az én véleményem ez:
Nem zsákutcák vannak, hanem gépfejlesztési elképzelések, több vagy kevesebb kompromisszummal.
Mindenki megtalálja a saját útját, és egyik sem rosszabb a másiknál, csak más preferenciák alapján alakulnak ki.

(#3366) #21795072 válasza ADAM1337 (#3363) üzenetére


#21795072
törölt tag

Az E8600-ot imádom, szerintem ezt a rendszert nem kellene már fejleszteni. jó lesz a régi játékokhoz, és azokhoz elég a 8800GTX is.

Az újakhoz pedig már néha nem árt a több magos, állítólag, nem próbáltam. Viszont ebbe a lapba már nem akarok új procit.

[ Szerkesztve ]

(#3367) Abu85 válasza fsb1000 (#3365) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát a zsákutcát én sosem említettem. Szerintem nem szó szerint kell érteni, hanem egy egyszerű, de alapvetően nem pontos megfogalmazás a platformok bővíthetőségére. Szó szerint értve alóban nem igaz a Core i5-féle zsákutca szóhasználat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3368) ADAM1337 válasza Abu85 (#3364) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Akkor még se köveznek még meg :)
Érdemes váltani a 2magos rendszereket jó ideig elég lesz a 4 mag, volt is róla szó hogy az idei év lesz a játékok terén a "4magra optimalizálás éve".

(#3369) joshua7 válasza fsb1000 (#3358) üzenetére


joshua7
veterán

s1156-ot akartam írni az elején is.
Jaa, hogy neked is ilyen géped van? Akkor értem. Bocs, veled nem vitázok, követem a topikot pár hete már. :D Egyébként milyen géped van? Milyen procival?

ADAM1337: ide szvsz nem azok az emberek járnak, akik 5-10 évre vesznek gépet. Aki úgy teszi, annak nyilvánvalóan teljesen mindegy, mit vesz egy adott időben. 5-10 múlva cseréli az egészet. Aki viszont cserélget rendszeresebben, az fejleszthetőség szempontjából meg lesz lőve.

Semper Fi

(#3370) ffodi válasza joshua7 (#3353) üzenetére


ffodi
veterán

Ehhez csak annyit, hogy majdnem akkora zsákutca mint a s1366, mert ugye jövőre jön a s1356, szóval ez sem él már sokáig(más kérdés, hogy kb egy évvel korábban jelent meg a s1366 mint az s1156.) :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3371) fsb1000 válasza joshua7 (#3369) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Több féle gépem van, több féle procival és többféle VGA-val...
Úgyhogy felejtsd el - a lényeg az adatlapomon olvasható - úgysem akarsz velem vitázni.

(#3372) partyphoto válasza ADAM1337 (#3360) üzenetére


partyphoto
tag

1156 nagy bukás biztosan :DD , jövő héten jön a P55-be az i7-860-am ;] - az elkövetkező 2-3 évben szerintem nem lesz olyan VGA amivel ne menne jó - amúgy első körben munkára használom a gépet, és utána game
ritkán fejlesztek fő egységeket, de nem tudok jobb ár-érték arányú párost mint az i5-750 picivel feljebb az i7-860 (sorry AMD nálam csak VGAban játszik ;) )

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#3373) J4N!


J4N!
tag

nah újra az nvidiánál :D
nemrég hoztam haza a cuccokat, este majd kiderül mit tud a kicsike ;]

(#3374) J4N!


J4N!
tag

sztem a hangjára nem lehet semmi panasz :D engem nem zavar

(#3375) keIdor válasza ADAM1337 (#3360) üzenetére


keIdor
titán

10 év? :Y
Milyen procik is voltak 10 éve? Pentium II? Az ma mire elég? Egy Win7-et nem bír el.
De az 5 éves Athlon 64 is csak minimálisan elég már. Általános használat... már a böngésző is láthatóan lassabban nyílik meg egy ilyenen, akkor én már kevésnek is érezném. Win7 is lehet döcögne.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3376) GuB3Ra válasza keIdor (#3375) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Áhh van itthon 1 3700+ os a64 2x512 rammal és a flash-től fullra lehal.
Egyszerűen nem birok a gép elé leülni olyan lassú :K
De ez már nagyon nem ebbe a topicba tartozik...

Daark minimalism

(#3377) keIdor válasza GuB3Ra (#3376) üzenetére


keIdor
titán

Így van, na meg arról nem is beszélve, hogy ramot nem tudsz bele venni, mert nincs DDR1, de ha találsz is, az is kurva drága. Az egészet vágnám bele a kukába, mert eladni se tudnám, kinek kéne?

OFF VÉGE!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3378) fsb1000 válasza J4N! (#3373) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat a GTX480-hoz!
2 ventis vagy ref hűtős?

///

Keldor papa:
Az a gond, hogy csak a saját környezetettekkel számoltok.
Az otthoni gépek csak egy részét teszik ki a PC állománynak.
A kis- és mikró-vállalatoknál (ezek vannak többségben) igan nagyszámban üzemelnek pénzügyi értelemben 0-ra amortizált 5-6éves gépek (néhol régebbiek is)
Nem hogy WIN7, de sokkal inkább XP és még szép számal WIN98 op.rendszerekkel.

Egy kiskunsági gazdaboltban, ahol 10eFT-s számlázó programot használnak semmi sem kényszeriti a vállalkozót, hogy OP rendszert váltson és ezért vagy ettől függetlenül hardvert fejlesszen.
Addig megy amig ki nem döglik a gép, utána vesz 10-20K-ért egy használtat a marseustól vagy ami épp ott van náluk és nyomják tovább az ipart egy Espon mátrix printeren.
Ez a rögvalóság.....
Nem a hájtek meg a flash, meg az egyebek.

(#3379) loree69 válasza J4N! (#3374) üzenetére


loree69
aktív tag

Grat a kártyához :P

loree

(#3380) rup1u5 válasza keIdor (#3377) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Most fogok venni 2*512 DDR400-at az s478-as 3.2Ghz-es P4-emhez 5ezerért. :)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3381) J4N!


J4N!
tag

köszi,
ref hűtős

(#3382) ADAM1337 válasza keIdor (#3375) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jövőre tekintettem az 5-10 évvel, visszafelé meg Pentium 4-et írtam.
Szóval semmi túlzás nincs, csak átkell olvasni a hsz-t rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#3383) keIdor válasza rup1u5 (#3380) üzenetére


keIdor
titán

Az rendben, de ha 2x2GB-ot akarsz venni DDR1-ből na az már nehezebb feladat találni is meg megvenni is.:D

ADAM1337: Ugyanez lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3384) Attila2003


Attila2003
tag

Kösz a sok hozzászólást mindenkinek, most kb. ott állok mint amikor megkérdeztem! :D Várok 1-2 hónapot, és ha azt nézem hogy nekem a grafika a fontosabb, mert ugye a játékra kell, akkor az első kritérium az hogy az alkaplap kezelje a SLI 2*16áos sebességet. Ha lesz rá pénzem core i5/i7, ha nem akkor marad a q valamilyen proci. Az igazság az, hogy mind a 3 tokozás halálra van itélve, ugye az LGA 775, mert régi, az 1156-ot váltja az 1155, az 1366-ot váltja a valamilyen 2-s. Az ég tudja inteles oldalon mit akarnak! Ha csak a játékokat nézzük, akkor egy Q akármilyen 1 db. csúcs VGA-t is kihajt, és nekem ez a lényeg! 1 hónap, és eldöntöm! Mindent kösz!

(#3385) rup1u5 válasza keIdor (#3383) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezeknek a régi konfigoknak 2*1Gb vagy 4*512Mb bőven elég szerintem. Többet nincs értelme melléjük tenni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3386) P00By válasza rup1u5 (#3385) üzenetére


P00By
nagyúr

De vmivel csak meg kell fogni! ;] :P

(#3387) dz1 válasza Abu85 (#3352) üzenetére


dz1
tag

A Bulldozer fogja támogatni a ddr2-őt? Lehet azt már tudni róla, hogy milyen csíkszeléséggel fog készülni, mekkora lesz benne az L3 cash? :F :R

(#3388) GuB3Ra válasza dz1 (#3387) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Sztem kizárt hogy ddr2-t támogat mivel am3-as.
De ez gtx topic szóval bulldozer topicban érdeklődj. :R

Daark minimalism

(#3389) Abu85 válasza dz1 (#3387) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Bulldozer DDR3-at támogat, ezért kell hozzá a 8-as chipset és a Socket AM3. A 32 nm-es SHP gyártósoron készül. A lapka négy darab úgynevezett CPU modult tartalmaz, ami a CMT többszálúságot használja. Ez gyakorlatilag négy tényleges CPU magot jelent két darab dedikált egységeken futó clusteres szállal, és két darab FMA4 utasítást támogató közös 128 bites SIMD egységgel. A közös L3 olyan 8 MB körül lesz. A memóriavezérlő marad kétcsatornás ungadged típusú. További újítás az SSE5 utasításkészlet. Ennyit tudni.

Itt a Bulldozeres topik. Itt többet mondanak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3390) Lauda válasza J4N! (#3373) üzenetére


Lauda
félisten

Grat! :C

------------------

Tobbieknek: Konyorgom, miert itt kell mindent kitargyalni? :O Irjatok at a topik cimet szamitogep alkatreszekre... :U

(#3391) fsb1000 válasza Lauda (#3390) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Túl nagy volt a béke pár napig...

Be kellett nyögni egy zsákutcát, vagy valami hasonlót.

(#3392) J4N!


J4N!
tag

van valami megoldás a BC2 hosszú töltési idejére? :F ez még durvább mint atival volt :DDD
vagy várjak a kövi driver-re

[ Szerkesztve ]

(#3393) Def26


Def26
félisten

Srácok megnézné valaki akinek van Bad Company 2 -je, hogy multiban a pályabetöltésnél mennyit tölt a gép?
Van egy olyan "hiba", hogy az új GTX 47/480 kártyákon marha hosszú a pálya betöltési idő, de csak multiban. Külföldi fórumokon született rá egy megoldás, hogy a settings.ini -ben a dxversion -t át kell írni auto -ról 10 -re. Tehát dx10 -ben fog futni a játék. De ez azért nem a legjobb ötlet. A betöltési idő javult tőle, kb. a negyedére esett vissza.

J4N!: Pont most írtam én is a dologról. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3394) J4N! válasza Def26 (#3393) üzenetére


J4N!
tag

Nagyban izzítom a gémet na mondom ezzel tuti pillanatok alatt betölt :DDD
de pofára estem :DDD

Atinál is megoldották biztos itt is megfogják

[ Szerkesztve ]

(#3395) Def26 válasza J4N! (#3394) üzenetére


Def26
félisten

Állítsd át a settings.ini ben dxversion=auto -z dxversion=10 -re, és rendben lesz minden. Nem is normális dolog, hogy már mindenki nyomja a pályán te meg csak töltögetsz.

Hány fokos a kártyád játék közben? Milyen fordulaton megy ventilátor?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3396) J4N! válasza Def26 (#3395) üzenetére


J4N!
tag

92fölé még nem ment de akkor már 60-70%körül pörög

(#3397) J4N! válasza Def26 (#3395) üzenetére


J4N!
tag

BC2 alatt a 90et sem éri el 60%on

(#3398) fsb1000 válasza J4N! (#3392) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tipp: kapcsold a Vsync-et OFF-ra.
Ez régebben segített a GTA4 pályatöltésen. (illetve az ON visszafogta)

Egy próbát megér.. ha most ON.

(#3399) J4N! válasza fsb1000 (#3398) üzenetére


J4N!
tag

fps-eket mindig off-al játszom
De köszi a tippet :)

amúgy a dx10re állítással tényleg jelentősen gyorsabban betölt

(#3400) Black Dragon válasza J4N! (#3397) üzenetére


Black Dragon
addikt

Lol, nekem cod6 alatt, 80 fok körül mozog 75-80% os hűtésen( mondjuk az tegyük hozzá, hogy minden maxon mindenhol):D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.