Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) diofes válasza SSJPeter (#4595) üzenetére


diofes
csendes tag

Ma kipróbálom egy másik konfigban és talán lesz egy másik GTX470 azt meg megnézem az enyémben. Kíváncsi leszek mit hoz a dolog...

(#4602) Erdei88


Erdei88
veterán

(#4603) HSM válasza bigdigit (#4590) üzenetére


HSM
félisten

Pont az ilyen apróságokra kell figyelni... Addig finomítani, amíg minden ilyesmi el nem múlik. Én amúgy tesztre használok még Linx-et, illetve HyperPI-t is, az I7-et ezek jobban megizzasztják, mint a prime. Valamint még memtest-et is futtatok, legalább 600%-ig, 8 szálon, egyenlően elosztott memóriával. De talán a proci topicjában több tanácsot tudnak adni, és nem fognak utálni a sok off miatt. ;) (Nekem is volt Q6600-am, de soha nem volt szükségem komolyabb tuningjára, én 3200-on hajtottam, úgy teljesen jó volt... 3500-ig ment volna amúgy, de ott már a lapom nem igazán bírt vele...)

(#4604) Abu85 válasza cwn (#4599) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fake :D Nagy a szóköz a 470 és a (2-gpu) között. Ezt is valami amatőr féker készítette. Basszus legalább az igényességre törekednének, ha eredményt hamisítanak. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4605) joshua7 válasza Laraxior (#4598) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem volt MSI HD4890 OC-m, de semmi ilyesmi gondom nem volt vele. Szépen ment a tuning.

Semper Fi

(#4606) Laraxior válasza Lauda (#4600) üzenetére


Laraxior
titán

470 ;) kérdés hogy meddig... :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#4607) Lauda válasza Laraxior (#4606) üzenetére


Lauda
félisten

Utana valtasz 480-ra. :DDD

(#4608) Def26 válasza Lauda (#4607) üzenetére


Def26
félisten

Pont ezt akartam írni. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4609) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Kinek hogy él a 35 fokban a vgaja? 100C van már a maghő valakinek?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4610) Lauda válasza Sárpac (#4609) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam most ez a helyzet, de meg csak neteztem: ;]

Szobaban 27 fok.

[ Szerkesztve ]

(#4611) SSJPeter válasza Sárpac (#4609) üzenetére


SSJPeter
őstag

LOL.
Dehogy is.
Avatar-ban 80-82 fok most,H.A.W.X-ban ugyanennyi, AVP-ben 85-87 fok 30-31 fokos szobában.
A ventilátor 65%-on teker.
Ennél már nem is lesz melegebb mert amint lesz időm kitakarítani, beizzítom a klímát. :)
Úgyhogy bőven nem olvad le az a nyák. :P

Idle: 49-50 fok.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4612) Sárpac válasza SSJPeter (#4611) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És furmark alatt vagy Stalker alatt mennyi?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4613) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - nyomjatok ComputeMark extrém terheléses benchmarkot. Ez a legújabb Power Virus. :D Még nem készítettek hozzá a gyártók driveres fojtást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4614) szab.tam válasza SSJPeter (#4611) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pont ez a problémám nekem is: lusta vagyok a klímát kipucolni. pedig fertőtlenítéssel együtt fél óra. csak az a baj, hogy pont fordított lesz a szobában a téli fűtéshez képest a légáramlat, és a rejtett helyekről kifújja a venti a szoba ledugott részein, a télen öszegyűlt szmötyit a pofámba, ha nem takarítok ki nagyon alaposan

ezért inkább még ma is marad a huzat.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4615) SSJPeter válasza Sárpac (#4612) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát furmark alatt biztos lenne 90 fölött de azt most ilyen melegben nem hinném ,hogy meg fogom nézni végül is nem furmarkozni vettem hanem játékra.

Melyik Stalker-re gondolsz?
Mert nem játszom egyikkel sem de megnézhetem, most azt hiszem csak a Clear Sky van fönt.

szab.tam: Én meg nem találok sehol klímatisztító spray-t.
Internetről kellett megrendelnem,röhej. :D

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4616) viktor82 válasza Sárpac (#4609) üzenetére


viktor82
őstag

Nálam sem veszélyes,de a vinyókkal küzdöttem ma,kellet tennem egy 12cm ventit mert 50fok volt a rendszer vinyó!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4617) Lauda válasza Sárpac (#4612) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt megkerdezted az 5870-5970 topikban is, vagy csak itt?

[ Szerkesztve ]

(#4618) Zé_Mester válasza Sárpac (#4609) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nálam furmark alatt bemászott 90 fok fölé. ki is lőttem a francba.
pedig direkt feltekertem a ventit csutkára, de ilyen melegbe semmit nem számít.
majd most este nekiesek, megnézem már mit tudnak.
de ez a melegedés kicsit aggaszt..... :U

(#4619) Abu85 válasza viktor82 (#4616) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja én is a WD rendszervinyóval küzdök. Holnap kipucolom a beépítőkeret hűtőit. A Samsungom viszont jól bírja. Végre megvan a 20 fok. :DDD Mondjuk hozzáérni nem lehet. :D

Lauda: Nálam a HD 5850 Furmarkban már megcsípte a 80 fokot. A ventilátor fordulatszáma is 35%-on volt, ilyen magasat még nem mértem. :) Egyik kártyának sem tetszik a meleg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4620) SSJPeter válasza Sárpac (#4612) üzenetére


SSJPeter
őstag

Tessék,csak neked. :o

5 percet futott mert nem akarom nyúzni de valószínű beállna 92 fokra.
Ha ilyen brutál melegben furmark alatt "csak" ennyi akkor soha nem fog túlmelegedni és még csak nem is 100%-on ment a venti.
Na nem mondom,hogy ez hűvös de ahogy olvastam egy HD5870 is fölötte van a 80-nak ilyenkor jóval.
Csak azt nem tudom,hogyan mérték azt a 94-95 fokot???
Hát csak úgy,hogy hagyták 40%-on pörögni ventit.

Zé_Mester:
Szerintem nem kell aggódnod,ezt a kártyát eleve 90 fokos üzemi hőmérsékletre tervezték és semmilyen hiba nem jelentkezik így sem.
Az meg,hogy furmark alatt mennyire meleg irreleváns mert játék alatt min. 5 fokkal hűvösebb mindig.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4621) viktor82 válasza Abu85 (#4619) üzenetére


viktor82
őstag

Anno az F1-es nagyon hüvös volt nekem,de ezek szinte forrnak!

Nekem vizzel a 295gtx 5fokkal melegebb mint mult héten nem tudom gyári hűtővel mennyi lenne ,de 60körül volt márciusban és nem voltak nagy melegek! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4622) Lauda válasza Abu85 (#4619) üzenetére


Lauda
félisten

Tedd ki nativba, 8 msaa, a jobbos temakat pedig pipald be mind. :DDD Had rotyogjon a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#4623) Sárpac válasza viktor82 (#4621) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem 10perc után lelövi a windows a winyókat ha nincsenek használva, ssd meg jól érzi magát így is!:DDD

Az 5870 lightning is megérzi a meleget 31Fok van a 9nm2-es szobában megy a gép,idle 37-38C Load furmark 77-78C 45%-os ventivel játék alatt 70C körül van ugyan ilyen ventivel.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4624) viktor82 válasza Sárpac (#4623) üzenetére


viktor82
őstag

Hát nekem az 500-on vana rendszer 640-en meg az adat,de én is gondolkodom az ssd-n csak 100gb-t felett nagyon drágák és nekem legalább 250-es kellene! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4625) Sárpac válasza viktor82 (#4624) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem elég egy intel 80-as, arra a rendszer meg a progik winyóra meg a game!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4626) viktor82 válasza Sárpac (#4625) üzenetére


viktor82
őstag

Nem rossz ,még gondolkodom rajta,meg is lesem az aprót hátha! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4627) SSJPeter válasza viktor82 (#4616) üzenetére


SSJPeter
őstag

És most az annyira gáz ha 50 fokos a vinyó?
Nekem is 48 fok.

De hallottam már olyat,hogy valakinél panellakásban 70 fokos volt...

Let’s go Brandon!

(#4628) Sárpac válasza SSJPeter (#4627) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szoktad nézni a current pending sector értéket vagy a reallocated sector értéket smartban?:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4629) viktor82 válasza SSJPeter (#4627) üzenetére


viktor82
őstag

Hát 50fok már veszélyes a vinyóra nézve vagy ezt csak én tudom rosszul? :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4630) SSJPeter válasza Sárpac (#4628) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nem szoktam,de most megnéztem és minden érték rendben van amúgy meg ilyen vinyóm van és az operating temperature 0-60 fok,akkor most miért lenne sok a 48-50?
Nem értem.

Let’s go Brandon!

(#4631) viktor82 válasza SSJPeter (#4630) üzenetére


viktor82
őstag

nekem is ilyenem van,na meg egy 500-as sok program 50foknál már pirosat jelez és hogy érdemes lenne hűteni! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4632) Sárpac válasza SSJPeter (#4630) üzenetére


Sárpac
nagyúr

48-50C alapállapotban de ha írsz rá nagyon gyorsan belenyalhat a 60ba, az a baj elmágneseződhetnek a sávok írás közben ha nagyon meleg a winyó.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4633) apollo12


apollo12
veterán

heló egy gtx 460 as melyik atinak fog odavágni?
és mennyibe fog kostálni

(#4634) zuchy válasza apollo12 (#4633) üzenetére


zuchy
őstag

Még nehéz megmondani. HD5830 és 5850 közé tehető. De ez csak találgatás. Még nem sok infó van róla.

PC-STYLE.hu

(#4635) SSJPeter válasza apollo12 (#4633) üzenetére


SSJPeter
őstag

Még az sem biztos,hogy lesz 460-as,egyenlőre 465-ös van.

Let’s go Brandon!

(#4636) apollo12 válasza SSJPeter (#4635) üzenetére


apollo12
veterán

és a 465 mire képes és elvinné a tápom?

(#4637) zuchy válasza apollo12 (#4636) üzenetére


zuchy
őstag

Elvinné, de nem érdemes megvenni. 80k ba kerül, meg egy herélt szar. Már bocsánat. Az 5830 is ilyen.

PC-STYLE.hu

(#4638) SSJPeter válasza apollo12 (#4636) üzenetére


SSJPeter
őstag

Valószínű elvinné a tápod bár ez majd csak akkor derülne ki ha berakod a kártyát.
Én sem nagyon vennék 465-öt,inkább vegyél itt az apróban egy 470-et, itt még viszonylag normálisak az árak mert a boltokban nagyon elszálltak.

Amúgy vannak olyan hírek,hogy egyes 465-ös példányok többet(!) fogyasztanak mint a 470-esek...

Teljesítményben meg itt van egy teszt.
Szerintem ez egy elég jó oldal.

Ha lehetne mindet unlock-olni akkor megérné.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4639) apollo12 válasza SSJPeter (#4638) üzenetére


apollo12
veterán

akkor egy gtx470 fogok venni nyár vége felé
és úgy néz ki hogy galaxy-t fogok venni

[ Szerkesztve ]

(#4640) szab.tam válasza apollo12 (#4639) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én tegnap adtam el a 470-emet majd 3 év garival 69-ért. nem mondom, hogy ennyiért mindig fogsz kapni, de a pl. is igazolja, érdemes türelemmel kivárni.... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4641) 9950es


9950es
aktív tag

Abu most mondd meg, mi a GF100, mert így úgy gaming chipként hivatkoznak rá, ha éppen nem gpu-ként , akkor mi döntsön? pl . A tesszelátorok mennyi része fix tranzisztor és mennyi CUDA?

Másik, lehet off lehet nem, 120hz-hez hogy viszonyul a 3way SLI ? Lehet az hogy épp jobban kijövögetnek a frémek mint pl 2 kártyával 60 alatt? Egyébként rettenetesen érződik a 120hz.

Ha valakit érdekel 3x g92b teszt, akkor szerezhetnénk nekem egy kártyát ;)

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#4642) 9950es válasza 9950es (#4641) üzenetére


9950es
aktív tag

Ja igen és a 120hz témába keverjük bele a triple bufferinget.

120 fps or GTFO :D

(#4643) rumkola válasza Abu85 (#4619) üzenetére


rumkola
veterán

ja, eddig 20%-on ment és 70 fokos volt max? :DDD

(#4644) HaZsolt


HaZsolt
őstag

ipon teszt.

(#4645) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Inno3D GeForce GTX 480 iChill Black Series [link] ;)

(#4646) keIdor válasza Sárpac (#4632) üzenetére


keIdor
titán

Nálam csak 30-33-36°C a vinyók.
HAF932+klíma dolgozik.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4647) azoli09


azoli09
tag

Helló
Csak azért rakom fel mert úgy volt hogy lesz egy 470-480 ,de picit még várok vele ,mégpedig a kép miatt ,a szobába ahol a gép van 30 fok van ha nem több amúgy se a proci se a vga nem ilyen meleg ,érdekelne hogy hasonló helyzetbe a 470-480 mennyi de nem klimás szobába meg max ventivel nálam pl 6% megy a ventilátor gyárilag procituning sincs ,akkor előre köszönöm ha valaki ilyen melegbe csinál egy terhelés nélküli képet ,jön egy pár játék 2-3 hónap múlva és addigra el kel döntenem mi lesz
előre is köszönök minden segítő hozászólást :R

(#4648) Abu85 válasza Lauda (#4622) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az MSAA-val nincs meg a 75 fok sem. Azért azt nem szoktam rátolni. Számszerűen is kevesebbet fogyaszt a gép 8xAA-val, mint nélküli. Rotyogtatom, de ennyit tud.

rumkola: Terhelés nélkül 21%-os a venti és 50 fokos a kártya. Terhelésnél amíg nem volt ilyen meleg, addig alig ment a venti 30% fölé. A hőmérséklet 75-80 fok volt. Ez a standard, a melegben is erre törekszik a venti, hiszen 35%-ra is felpörög, de a hőfok nem nő.

9950es: Egyszerű a gamer-nemgamer kérdés. A GF100 a játékokban 65%-kal nagyobb kiterjedéssel, vagy több tranyóval hoz 15%-ot átlagban a Cypress-en. Ebből nyilvánvaló, hogy az architektúra nem a játékokra lett felkészítve.
Természetesen feltételezhetjük, hogy az NV-nél sík hülye mérnökök dolgoznak, akik hat hónap késéssel sem tudnak versenyképes chipet alkotni, de a valóság inkább az, hogy a GPU piac nem számít a cég jövőjének a szempontjából.

A tesszellációs hardver, ugyanúgy fix, ahogy az Ati-nál. Annyi a különbség, hogy a Radeonban egy tesszellátor van (illetve van még egy régebbi tesszellátor is, ami a HD 2k-3k-4k-ban volt, ez is használható, de nem DX11-ben ... nyilván ez azért került be, mert a feldolgozó motor alig foglal 2 millió tranyót, ekkora chipeknél ez a mennyiség nem téma.), míg a GF100-ban 16 darab. Ez az előny a benchmarkokban kijön, de az NV-nek valós érték ebből a professzionális piacon lesz. A játékkal az a baj, hogy amíg meg kell oldani a visszafele kompatibilitást, addig a fejlesztő lehetőségei erősen korlátozottak a tesszellálás kapcsán. A problémákat az okozza, hogy a tesszellált felület virtuális, és logikai szinten nem létezik, ami nagy gondokat okozhat a játékmenetben. A benchmarknak nincs játékmenete, így ott nem gond a dolog. Illetve problémák ott is vannak, mert a Heaven alatt sem látsz senkit sétálni. Ennek az az oka, hogy elsüllyedne a karakter a tesszellált köves felületen. Nem lenne szép látvány. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4649) SSJPeter válasza azoli09 (#4647) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nekem 470 van és egyáltalán nem meleg windows-ban pedig dög meleg van a szobámban. (~ 32 fok)

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4650) bigdigit válasza Abu85 (#4648) üzenetére


bigdigit
addikt

Természetesen feltételezhetjük, hogy az NV-nél sík hülye mérnökök dolgoznak, akik hat hónap késéssel sem tudnak versenyképes chipet alkotni, de a valóság inkább az, hogy a GPU piac nem számít a cég jövőjének a szempontjából.

látom megy még mindig az ati fényezése. :P
NV hardver ide programozó oda mióta váltottam ati-ról megszűntek a problémáim.a kártya gyors nem meleg(4870x2 a viszonyítási alapom) és úgy látszik nv-nél még drivert is tudnak írni.
a hozzá kiadott bétával még az ős öreg COD1 is megy rendesen minden trükk nélkül win7 64bit alatt is. :R
arra akartál utalni régi dx-es gamek szarul mennek ezeken a kártyákon de ez nem igaz sőt ezen legalább még mennek is.
másik utalásod meg,hogy tesszellációban erős de minek is az tök felesleges.annak idején mikor kijött ati ez volt a húzó duma vegye minden hülye mert dx11 meg tesszeláció meg macska farkára szalag. ;] most meg szart se ér....érdekes elmélet.
megint úgy érem magam mint amikor a ph-ás tesztet olvastam....HAZABESZÉLÉS!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.