Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) lsc


lsc
nagyúr

Kubica a Ferrariban ?

Az élet kegyetlen .

(#652) hunnylander válasza ToBeY (#649) üzenetére


hunnylander
őstag

Ne láss rémeket. Reklamáljál kennystyle kimis barátodnál. Linkeltem nektek egy Kimi-interjút, és előtte is már a Singapore-gate üggyel foglalkoztam, ő meg előrángat egy Kubicás témát tegnapról. Ha valamit meg akart tárgyalni velem a kenny gyerek, na nehogy már kuka legyek. Már Kubicáról se lehet beszélgetni? Én arról nem tehetek, hogy Kimi is Kubis körül volt. Már rég ejtettem a témát, de ha nektek jogotok van reagálni a hsz-eimre, nekem is a tiétekre, ha valaki félreinterpretálja a kijelentéseimet.

(#650) Viktor77: Neked is megy.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#653) Ijk válasza hunnylander (#648) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jajj, ne sírjál már ezen az eseten annyit. Nemhogy a versenybírák, hanem egyetlen csapat, vagy pilóta sem kifogásolta az esetet eddig. Innentől kezdve felesleges itt beszélni róla.
Másik, hogy mindenhol leírják, hogy a KERS-el nyerte meg Kimi a versenyt. Hát kéremszépen minden csapatnak ott volt a lehetősége, hogy beépítse az autójába. De ha nagyon igazságosak akarunk lenni és kizárjuk az összes lehetséges technikai előnyt, akkor majd a következő futamon mezítlábas futással döntik el ki a gyorsabb.
Fisichella hibátlanul versenyzett, de ha Kimi megy ugyanúgy mint ő, itt már régen darabokra szedték volna, hogy végigvonatozza a versenyt és meg sem próbál előzni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#654) [CS]Blade2 válasza Ijk (#653) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem sem tetszik már ez a KERS-es téma. Állandóan úgy beszélnek róla, mint ha valami szabálytalan elem lenne, és nekik milyen sz*r, hogy nincs az autóban. Hát istenem, tegyék be, és akkor nem kell sírni.
Nem csak, hogy lassabb lett az autó, de rengeteg pénzt öltek bele. Fogadok, hogy a KERS-et használók jövőre is szívni fognak a KERS miatt. Nehezebb lesz egy KERS-es autó adatait felhasználni a jövő évi autóhoz. Talán ezért is vették ki a BMW-nél (ekkor még úgy volt, hogy maradnak az F1-ben), meg a Renault-nál.

(#655) Oliverda válasza Oliverda (#637) üzenetére


Oliverda
félisten

"jah és látod, egyből Hamilton ugrott be neked,"

Nekem? :)

"mind1, én azt mondom, hogy ha Hamilton tette volna ugyan ezt, akkor azt olvashatnánk 3,5 napja, hogy Hamilton, aki csodálatos helyzetfelismerő képességével rájött hogy ha pályán tartja az autót akkor oda a futam."

Ezt mintha nem én írtam volna... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#656) hunnylander válasza [CS]Blade2 (#654) üzenetére


hunnylander
őstag

Majd Monza után figyeld a nyilatkozatokat. :D

Az előzetes várakozások/szimulációk alapján KERS-dominancia várható. Ferrari vagy McLaren győzelmet tippelek.

Viszont más csapatok is tervezik betenni (a Renault front). Kérdés, hogy a Force India, Toyota és a BMW low-downforce csomagja is olyan hatékony lesz e, mint a spai medium volt, ugyanis akkor megint nagy lesz a kavarodás jónéhány csapat kárára.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#657) Lauda


Lauda
félisten

(#658) Oliverda válasza hunnylander (#656) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez alapján inkább McLaren. ;] Ráadásul szerintem hiába rakják be most a többiek a KERS-et, nincs annyi tapasztalatuk vele mint a két csapatnak akik már év eleje óta használják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#659) D@ni88 válasza hunnylander (#646) üzenetére


D@ni88
addikt

Nincs beszitálás Kubicánal az Eau Rouge alján, csak Kubica lassabban veszi a kanyarkombinációt, mint Kimi. Ez nem mindenkinek és nem minden körben volt padlógázas.

Na akkor most azért előzte meg Kimi Kubicát mert kiszélesítette vagy azért mert Kubu nem volt tele vitaminnal, és nem merte nyomni a gázt. Na te is leírtad a lényeget, innentől nem értem minek a vita.

(#660) Plutor


Plutor
aktív tag

Simon mondja!

Szakmai megközelítésben azonban az a helyzet, hogy a nagydíjak előtti eligazításon Charlie Whiting versenyigazgató mindig kitér a pálya kényesebb pontjaira, kanyarjaira, hogy mi az, amit még tolerálni fog a versenybíróság, és mi az, amit már nem. Francorchamps-ban is így történt, és mivel a La Source-ban a pilóták véleménye szerint több versenyív is használatos, a versenyigazgató úgy döntött, hogy a rajtnál, illetve a biztonsági autó kiállása után, szükség esetén a pálya részeként használható a hajtűkanyar kifutófelülete. Ezen értelmezés szerint tehát a vasárnapi győztes Räikkönen nem jogosulatlan előnyt szerzett az első kanyar kiszélesítésével, hanem kihasználta a szabályok adta lehetőségeket.

[link]

(#661) [CS]Blade2 válasza Plutor (#660) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Vettel harmadik helyére nagyon nagy szüksége volt a Red Bull motorpartnerének, a Renault-nak is, miután ezúttal Webber kocsijában hibásodott meg az erőforrás a szombati szabadedzésen. A kezdeti ijedtség után azonban kiderült, hogy csak a motor elektronikai rendszere romlott el, azaz nem kell a kukába dobni az egész nyolchengerest.

Akkor Webber-nek még van esélye, hogy büntetés nélkül befejezze.

(#662) proof88 válasza Plutor (#660) üzenetére


proof88
addikt

Szerintem itt tegyünk pontot a vita végére.
Amit Kimi csinált, az alapjáraton szabálytalan volt, mert nem adta vissza az alapjáraton jogosulatlanul szerzett pozíció(ka)t.
Eddig senki sem háborgott miatta a csapatok közül, de eddig szabálytalannak ítéltem meg, hogy nem adta vissza a fehér vonalon túl szerzett pozíciókat. Ez volt a fura, de végre le van írva, hogy tényleg szó volt erről a versenyzői eligazításon.
Tehát előre meg volt beszélve, hogy rajt után használható a bukótér a pálya részeként, úgyhogy én már azt is mondom, nem lett volna balhé abból sem, ha Heidfeld is kimegy.
Úgyhogy Kimi tisztességesen nyert!
A KERS-ről meg nekem is az a véleményem, hogy nem tudom, Fisichellának is miért kell olyan dolgokat elhinteni, hogy "ha az nem lett volna", mert mindannyian tudjuk, hogy a KERS milyen hátrányokat okozott év elején, egyrészt kevésbé variálható a súlyeloszlás, másrészt volt mikor meghibásodott, és nem lehetett használni, meg beázott, ezért fagyizott Kimi, nem azért, mert lesz@rta a futamot Malajziában (mai napig is van, aki nem tud erről, azért írtam le, hogy beázott). Most végre látszik, hogy megérte szenvedni a fejlesztésével (bár ki tudja, lehet hogy nélküle jobban állnának pontok tekintetében).

[ Szerkesztve ]

(#663) proof88 válasza proof88 (#662) üzenetére


proof88
addikt

félpoén: azért szerencse, hogy Kimi időben is meg tud érkezni az eligazításra! :)

(#664) hunnylander


hunnylander
őstag

Mese :DDD

Nem tudom ki ismerte már, volt e linkelve valaha régen, de ma utamba akadt ez a gyöngyszem. :D

www.HunnyF1.com

(#665) proof88 válasza hunnylander (#664) üzenetére


proof88
addikt

:DDD

(#666) hunnylander válasza proof88 (#665) üzenetére


hunnylander
őstag

Ez meg a másik klasszikus pihent elméjű alkotás, ha valaki még nem ismerné. He-he-he. :D

www.HunnyF1.com

(#667) Bluegene válasza hunnylander (#666) üzenetére


Bluegene
addikt

:D :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#668) brownus válasza hunnylander (#666) üzenetére


brownus
veterán

ez kurva jó volt:D

(#669) tuskooo válasza brownus (#668) üzenetére


tuskooo
addikt

Ördögien jó (666. hsz.) :D

(#670) Fortissimus válasza hunnylander (#666) üzenetére


Fortissimus
őstag

he-he-he :D

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#671) Motion_Blur válasza Oliverda (#658) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is a McLarenre tippelnék, nem értem hogy a kedves retekklubbos szakértőgárda hogyan meri egy kalap alá venni Spa-t és Monza-t. Spa egy teljesen aero pálya, míg Monzában az autók mechanikai tapadása, és az autó "kerékvetőről való el nem pattogása" számít. Nagyon komolyan kell támadni a kerékvetőket. Ez utóbbiban a McLaren hagyományosan jó. Mondjuk ebben az évben szinte mindenhol borult a papírforma, csak Spa-ban nem (a nyertest illetően) :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#672) andy83 válasza hunnylander (#666) üzenetére


andy83
aktív tag

Hát, ez hiányzott még így este... :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#673) hunnylander válasza Motion_Blur (#671) üzenetére


hunnylander
őstag

Tudod melyik autónak van Monza speciális aeroigényeihez legjobban passzoló orra, ami már Spában is sokat számított?

A Force Indiának. :DDD

Az, hogy az FI mennyire kis légellenállású, plusz a Merci milyen keveset eszik ebben is megmutatkozott; 7 kg!

A mechanikai csomagot meg a McLaren átadta, mint tudásanyagot.

Persze ettől még nem adok nekik győzemi esélyeket, de ha a McKERS-et is beszerelnék, már lehet hogy igen. De, ha Fisit elkéri a Ferrari akkor nem maradna pilótájuk kiaknázni ezen technikai potenciált.

Én a McLaren helyében Monzára felemelném az orrvéget, bár olyan sokat már nem akartak fejleszteni az idei autóra, hogy ilyet várhassunk tőlük.

www.HunnyF1.com

(#674) Oliverda válasza hunnylander (#673) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát azért Sutil is elég jó. Leszámítva Fizikóla hétvégi villanását az eddigi bő másfél évben Sutil meggyőzőbb volt szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#675) Motion_Blur válasza hunnylander (#673) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Tudod melyik autónak van Monza speciális aeroigényeihez legjobban passzoló orra, ami már Spában is sokat számított?"

+ a BMW-nek ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#676) hunnylander válasza Motion_Blur (#675) üzenetére


hunnylander
őstag

Azt is akartam említeni. :D

(#674) Oliverda:. Sutilnak valahogy sose akar sikerülni a jó teljesítmény jó befejezése, amúgy tényleg ő is gyors.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#677) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Belgian Grand Prix Gallery - Ferrari

Nagyobb felbontásban: [link] :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#678) Oliverda válasza hunnylander (#676) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszer biztos megszakad ez is ha Raikkonen nem lesz a közelében. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#679) #70869248 válasza hunnylander (#673) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nálam hasonlóan fogalmazódik meg mint amit Motion mond, Spa egyáltalán nem uaz mint Monza...emlékszem én is hogy a kommentátorok mondtak ilyesmit a SPA-i verseny végén.
Én ide a McLaren-t várom előre, ráadásul úgy hogy akár a Ferrari ill. a McLaren-nek sem kell a pole vagy akár az első sor, van hely KERS-t nyomni a rajtot követően az első fékig....ami így több üzanyagot is jelenthet.
Én McLaren-Ferrari-t várok mindenképpen a KERS miatt, a többi sok mindentől függ.
Sztem a két Lesmo-ig nem buknak nagyot, sőt előny lesz, aztán viszont veszítenek főleg a második Lesmo-ban nagyobbat, de oda kigyorsra még megenged a tempó egy KERS-t sztem.
Bent az Ascari-ban is nyomhatnak...és aztán kiváncsi vagyok hogy a Parabolica-ban hol.
Mert a kivezető szakaszon már túl nagy a sebesség hgoy a 80LE nagyot segítsen, inkább a fék után bent a kanyarban lehetne elnyomni, de az elég necces hiszen eleve szőrén kell menni a Parabolica-ban.
De az első sikán után nagyon(!) sokat fog számítani, azaz sztem 3 helyen is jó hatásfokkal tudja használni, és a Parabolica-t meg majd meglátjuk.
...jól kiszámolták mert ha csak 2 mp-vel tovább lehetne nyomni, már sok pályán más lenne a verseny képe..

[ Szerkesztve ]

(#680) -Mike-


-Mike-
addikt

Kérdés, hogy most Giancarlo miért akarjon átülni egy győztes autóból egy Ferrariba? : P

(#681) Motion_Blur válasza #70869248 (#679) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Logikusan az első sikán és a Lesmo 2 kijáratánál kéne nyomogatni, mert ott a legkisebb a kanyarkijárati sebesség, ahhoz képest hogy mekkora egyes jön utána. És tényleg, belegondolva hogy az első sikán kijáratánál mennyire tempót vesztve jön ki az ember... kurva sokat fog jelenteni a +80 ló, mert egy rajthoz hasonló gyorsulást kell produkálni kevesebb mint 100km/h-ról.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#682) hunnylander válasza #70869248 (#679) üzenetére


hunnylander
őstag

Már korábban meg az Atlason tippeltem a témában. Én is KERS győzelemre számítok, mégpedig domináns KERS-győzelemre.

Egy aspektusban hasonló Monza Spához. Spában sem kell annyi leszorítőerő (hiába vannak nagy leszorítóerőt kívánó high-speed kanyarok), mint amennyivel egy autó rendelkezhet. Oda kis légellenállású medium-df csomag kell, Monzába meg kis légellenállású low-df csomag. Mindkét pályán kulcsfontosságú a csúcssebesség ezért az aerokompromisszumok Spaban is.

Coulthard's guide to Monza

Our car is fast on low downforce circuits - Kubica

Szerintem se a Force India, se a BMW nem lesz sereghajtó Monzában sem, bár a spái teljesítményüket nehezen fogják überelni.

(#680) -Mike-: És Mallya meg hülye lenne elengedni, amikor esélyes az újabb pontszerzés. Liuzzi már hozná a Badoer-effektust, nincs gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#683) Motion_Blur válasza hunnylander (#682) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Brawn-ok, Red Bull-ok megint kullognak majd? :D

Vicces, hogy Kimi az elmúlt 3 futamon több pontot szerzett, mint a VB jelenlegi első 3. helyezettje összesen :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#684) D@ni88 válasza Motion_Blur (#683) üzenetére


D@ni88
addikt

még a végén VB lesz Kimiből ;] :U :DDD
szép álom, de nem úgy indult az év sajnos, de majd jövőre, amire már most fejlesztenek :U
jah és elvileg mindig monzában derül ki a jövőévi pilótapáros nem?;)

(#685) proof88


proof88
addikt

Viszont tavaly jó esős volt az egész monzai hétvége, úgy tudom ilyenkor meredekebb szárnyállásokat használnak egy kicsivel, de esőben még nagyobb szerepe van a mechanikai tapadásnak gondolom, főleg a sikánoknál, ugye?

(#686) #70869248 válasza hunnylander (#682) üzenetére


#70869248
törölt tag

Aero is más szvsz pl. a McLaren a Pouhon dupla balosában akkorát torpant a Toyota-hoz képest hogy csak néztem, nagyon meghatározó volt. A Ferrari jobban jött át, de nekik is volt gondjuk.
Futóműbeállban más Monza mint Spa, és ez kihat sok mindenre, Spa-ban a 8-s visszafordítója is kifele dől, és a dupla balos is (de persze ott az Eau Rouge is)....Monza-ban más a terhelés futóműben, és amíg egy 7km-s pályára mint Spa kifejezetten sok kanyart és féket kell figyelembe venni, itt egyszerűbb a dolog, itt annyiban fontos az aero hogy a lehető legalacsonyabb legyen.
Egy jó aero-val lehet jobban venné a parabolica-t, de a közvetlen utána következő nagy egyenesben már bőven visszabukja.

Spa nagy pálya...sok mindent kell nézni, Monza egyszerűbb itt is fontos az aero de sztem másként fontos.

[ Szerkesztve ]

(#687) #70869248 válasza Motion_Blur (#683) üzenetére


#70869248
törölt tag

Rubinoh azt nyilatkozta hogy Monza-ra van csomagja a Brawn-nak..náluk valóban nagyon úgy néz ki hogy időjárásfüggő.
A Red Bull-nak elvileg erősnek kell lennie itt.

(#688) Motion_Blur válasza D@ni88 (#684) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha a Ferrari nem állt volna le a fejlesztésekkel és hamarabb jöttek volna a jó eredmények... Főleg Button tanárúr jelenlegi teljesítményét nézve, nem lenne nagy munka behozni egy 20-25 pontos hátrányt 4-5 futam alatt. De már késő.

Idén nem Monzában lesz a bejelentés, hanem Abu Dhabi-ban.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#689) D@ni88 válasza Motion_Blur (#688) üzenetére


D@ni88
addikt

hát igen, és most nem is lenne csapaton belüli konkurencia. pedig most hozhatott volna nem keveset. sztem ha készültek volna Hungaroringet és talán Valenciát is behozhatta volna így utólag. De hátha a jövő év más lesz, és elmondhatjuk majd hogy megérte :D

(#690) bdav válasza lsc (#651) üzenetére


bdav
őstag

sztem lassan egyszerűbb lenne azokat felsorolni akiket nem hoztak még hírbe a Ferrarival :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#691) proof88


proof88
addikt

Már Massa is benne van a Renault-buliban :C :Y
istenem, most már nagyon érdekel a dolog ... :U

(#692) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

The King of Spa - Kimi Raikkonen

Haverom készítette a videot :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#693) Oliverda válasza Motion_Blur (#692) üzenetére


Oliverda
félisten

Repeat winners

6x Michael Schumacher (1992, 1995, 1996, 1997, 2001, 2002)

5x Ayrton Senna (1985, 1988, 1989, 1990, 1991)

4x Jim Clark (1962, 1963, 1964, 1965)
4x Kimi Räikkönen (2004, 2005, 2007, 2009)

Ez alapján inkább csak max főherceg lehet Jim Clark-kal karöltve. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#694) wildrain válasza Oliverda (#693) üzenetére


wildrain
addikt

Tudod, a királyok követik egymást. Az egyik visszavonul, a következő a helyére lép... :D
Egyébként a jelenlegi mezőnyből (mivel Massa pihenőn van - na nem mintha sok köze lett volna a tavalyi első helyéhez) ő az egyetlen, aki itt győzni tudott.

[ Szerkesztve ]

(#695) Oliverda válasza wildrain (#694) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont nem az egyetlen aki elsőként haladt át a kockás zászlón. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#696) brownus válasza Motion_Blur (#692) üzenetére


brownus
veterán

LOL :)) -> lee mester jelenetei :D :R

(#697) Oliverda


Oliverda
félisten

Azt lehet tudni hogy Bari autójával pontosan mi volt a gond? Kukás lett az a motor végül?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#698) Motion_Blur válasza Oliverda (#693) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na akkor most azt is nézd meg, hogy ki hány próbálkozásból érte el ezeket az eredményeket ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#699) Rick4


Rick4
félisten

Beindult a fagyigép: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#700) Pompi válasza Rick4 (#699) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Dunát lehetne rekeszteni lassan ezekkel a hírekkel...

"A lap úgy tudja, a cserét kedd este nyilvánosságra hozzák."

Az meg már ugye elmúlt ;]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.