Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) proof88


proof88
addikt

(#502) kennystyle válasza #70869248 (#500) üzenetére


kennystyle
tag

Tehát minden más magyarázható, csak Kimi volt szabálytalan, nincs több kérdésem.
Azért azt még megjegyzem, hogy ha Kimi nem kicsúszott oda, el tudott volna még fordulni, akkor lett volna még sokkal szűkebb ív is ott a bukótérben, elég nagy ívben fordult így. Szerintem innen nem kéne nekünk megmondani, hogy be tudott volna ő ott fordulni, elég érdekes dolgokat tudnak csinálni az autók ha kanyarodás közben ráfékeznek.

(#503) #70869248 válasza kennystyle (#502) üzenetére


#70869248
törölt tag

Igen elég érdekes dolgokat tudnak csinálni...pl. ha megcsúsznak, de mint írtam a kerekek nem voltak blokkolva, és az autó nem csúszott meg (még a pályán!). Ezen kivűl még műszaki hiba fordulhatott volna elő, de erre későb sem utalt semmi és Kimi sem nyilatkozta..
Azt azért ne akard mondani hogy ott az autó kormányozta Kimi-t és nem fordítva.

Egyébként meg a hozszólásod első feléhez...nem müködik. Mivel Rubinho esetében 'sztem is'-t írtam.

A dolog azért tart még ki egyébként, mert az pl. nem jó magyarázat hogy Kimi azért nem maradt a pályán mert akkor nekimegy Trulli-nak, hiszen nekimenni nem muszáj (előzni sem). Ezt MS látványosan elmagyarázta egyszer Sato-nak ebben a kanyarban.
Az sem jó hogy csak egy poziciót szerzett.. és most az sem amit írsz miszerint az autók néha érdekesen viselkednek kanyarodás közben.

Kimi kiment oké, nem vizsgálják...tehát rendben van a manöver. De ettől még lehet kifogásolni....és teszem azt Alsonso Monaco-i kanyarvágását sem büntették, illetve most Rubinho-t sem nézték.
Senki nem ír az FIA-nak (gondolom :D ).... csak dumálunk. Én pl. szivesebben írnék ALonso esetéről...szóba is hoztam, vagy akár Grosjean-ról is, de hát senkit nem érdekel annyira mint ez valszeg hiszen ez megy..

[ Szerkesztve ]

(#504) hunnylander válasza gézu (#499) üzenetére


hunnylander
őstag

3 pozíciót nyert.

Hamiltonnál mi is volt tavaly a jogosulatlan előny? Nem egy pozíció nyerése (mert azt visszaadta), hanem az, hogy oda került, ahova pályaelhagyás nélkül nem kerülhetett volna. Kiminél se számít, hogy hány pozíciót nyert számszerőleg, hanem az, hogy egyértelműen jogosulatlan előnyhöz jutott, amit kényelmes előzésekre használt és közvetve győzelmet szerzett vele

Kimi a La Source többiekhez hasonló szabályos bevételével nem jut fel a második helyig a következő féktávig. Nyavalyás egy pozíció? Ami pont az első és második helyről dönt! Tavaly is amiatt a nyavalyás egy pozíció miatt büntettek. :U

[link] :DDD

www.HunnyF1.com

(#505) hunnylander válasza #70869248 (#503) üzenetére


hunnylander
őstag

Senki nem ír az FIA-nak

Mert ők tudják, hogy mit miért csináltak (tavaly is pontosan tudták), csak a ferrarisok elvarázsolt része nem látja be. ;)

Mindenesetre ez olyan szép ferraris győzelem lett, ennyit is érdemelnek a szurkolóik. Tisztelet a kivételeknek!

www.HunnyF1.com

(#506) Pompi válasza hunnylander (#505) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem egy picit állítsd le magad! Ne csináld azt amit régen, mert nem lesz jó vége!

Feel Good Inc.

(#507) tuskooo válasza hunnylander (#504) üzenetére


tuskooo
addikt

Baromira nem adta vissza tavaly Hamilton, pont ezért büntették. De te már csak nem változol, ahogy látom.

(#508) hunnylander válasza Pompi (#506) üzenetére


hunnylander
őstag

Elnézést, de mivel nem én egyedül foglalkoztam a témával, úgy tűnt, engedélyezett a megtárgyalása.

De, hogy tudd a teljes véleményemet, erre a kombinált pollra Yes-t és No-t szavaztam. Vagyis nem büntettem volna Kimit.

Szóval csak azt akartam kifejteni, hogy mi a szabály és hogyan volt tavaly és idén eltérően alkalmazva. Csak ezt kéne belátni leginkább azoknak, akik tavaly verték a mellüket a spai győzelem tetemén. Mert úgyis az a gól, amit a bíró megad, de ettől még lehetne igazságérzet, ott legbelül...

(#507) tuskooo: A pozíciót visszaadta, Kimi nem, nomen est omen. Jogosulatlan előnyhöz meg mindkettő jutott, és mindkettő élt vele. Ennyit be kéne látnod különben nagy a sötétség odabenn.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#509) Oliverda válasza hunnylander (#504) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell ezen nyavalyogni tovább. Nyílt titok hogy a Ferrari-ra egy más szabályzat vonatkozik. Tavaly ez számtalanszor bebizonyosodott. Ezt le kell nyelni mert ameddig Max és Börni ott lesz addig ez biztosan nem fog változni. Ha pedig megérkezik Todt akkor meg pláne. :DDD :(

A győztes az esettel kapcsolatos nyilatkozata után pedig tőlem a Kamu Raikkonen nevet kapta. :D

"A jelek szerint érdekes helyzet állt elő a 2009-es Forma-1-es világbajnokság Olasz Nagydíja előtt. Tudniillik, nagyon úgy fest, hogy a Ferrarinak ugyan szüksége lenne Giancarlo Fisichellára (legalábbis a háromszoros világbajnok Niki Lauda sohasem elhanyagolható véleménye szerint), ám Fisichellának jelenleg nincs szüksége a Ferrarira. Erre szokás azt mondani, hogy fordult a kocka..."

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#510) Ijk válasza hunnylander (#508) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jogosulatlan előnyre tett szert, én belátom. Ennek ellenére nagyon örülök a győzelmének.
Majd panaszt tesznek az esettel kapcsolatban, nyilván mások is kielemezgették a helyzetet.
Ha pedig nem büntetnek és nem is adnak be óvást, akkor papíron szabályos volt.
Oliverda: Ja, a Mclarent pedig lazán ki kellett volna zárni a kémügy miatt, na ennyit az elfogultságról.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#511) proof88 válasza Ijk (#510) üzenetére


proof88
addikt

azért ha kizárták volna a mclarent, csökkent volna a nézettség is

(#512) Oliverda válasza Ijk (#510) üzenetére


Oliverda
félisten

Megkapták a nem kis büntetést de a tegnapi esetben nem hogy nem kapott büntetést az érintett de még vizsgálat sem volt. Remélem érezhető a különbség.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#513)



addikt

De nem értem, Ti mind tegnap kezdtetek F1-et nézni?
Ahol olyan a pálya, hogy meg lehet csinálni, kb minden rajtnál több ilyen kiszélesítés is van. Ez teljesen általános dolog, ezen a versenyen is 3x megtörtént és majd a következőkön is megfog csak figyeljetek.

Árulkodó, hogy a szakértők és az érintettek nem azt nyilatkozták az esetről, hogy szerintük rendben volt, hanem egyáltalán szóba sem került, mivel az ő szemükben nincs eset, annyira általános, mindennapi dologról van szó.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#514) Ijk válasza Oliverda (#512) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tegyük fel, hogy igazad van az összeesküvés elmélettel. De akkor miért nem adott be még egyik csapat sem óvást az esettel kapcsolatban?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#515) Oliverda válasza Ijk (#514) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt ne tőlem kérdezd.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#516) IreN!CuS válasza tuskooo (#507) üzenetére


IreN!CuS
őstag

felidéznéd h ANNO,h is volt a szabály,még a spai eseményke előtt,mert én úgy tudom,h nem volt ilyen kitétel h várni kell 1 kanyart a következő előzésig.És ha ez tényleg így volt akkor ne mond azt h hamilton nem adta vissza vagy esetleg szabálytalan volt.A verseny után hozták meg ezt a szabályt ami miatt megtudták büntetni hamit.Kiv lennék a véleményedre,h a ma hoznának 1 új szabályt aminek köszönhetően megbüntetnék kimit mit írnál....

Meg milyen érdekes h a sok ferkás fan,h röfögöt tavaly amikor hamit megbüntették,h mi van ha ott fal van meg ilyenek,meg miért nem fékezett.Szóval én elhiszem h van kedvenc meg minden,de lehet normálisan is felfogni/értelmezni az eseményeket....csak hát gyakorolni kéne,mert itt ugyanúgy lehetett volna fékezni,meg mi van ha ott fal van ha?nha off

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#517) Pompi válasza hunnylander (#508) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Elnézést, de mivel nem én egyedül foglalkoztam a témával, úgy tűnt, engedélyezett a megtárgyalása."

Az lehet, de az utolsó bekezdésed már rég nem a téma megtárgyalásáról szól, hanem egyszerű pocskondiázás és flamekeltés.

Feel Good Inc.

(#518) tuskooo válasza (#513) üzenetére


tuskooo
addikt

Én feladtam. Csak azt látják, ami éppen kapóra jön. Ez fordítva is mindig így van. Pedig már hányszor megfogadtam, hogy nem állok le ilyenekkel...

[ Szerkesztve ]

(#519) proof88 válasza tuskooo (#518) üzenetére


proof88
addikt

Ok, de ahhoz mit szólsz, hogy én szurkolok Kiminek, mégsem tetszik, hogy nem engedte vissza maga elé Heidfeldet? Miért nem várt az orúzsig? oké, elvileg szabályos, amit csinált... de miért szabályos, ezt nem értem... mondjuk annak sem örülnék, ha megbüntetnék :D

(#520) Jarod1


Jarod1
addikt

ez érdekes lesz.[ujjabb balhé]

(#521) Ijk válasza Oliverda (#515) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jólvan, csak azért kérdeztem mert a Ferrari vs. FIA-hoz hasonlóan hátha erre is van valami elméleted. BMW nem szól, pedig ők aztán össze is veszhetnek a FIA-val, úgyis kilépnek. Briattoréről is nehéz elképzelni, hogy befogja azt az ólajtós száját, főleg, hogy magasról ....ik a FIA-ra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#522) Oliverda válasza Jarod1 (#520) üzenetére


Oliverda
félisten

Tegnap már linkelték párszor...

Ijk: Nem kizárt hogy volt olyan pilóta aki beszólt rádión. Briatore meg most a saját balhéjukkal van elfoglalva. Ha igazak a hírek akkor a fülét farkát behúzhatja majd és örülhet ha majd nem fogják őket kizárni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#523) Csabee. válasza Jarod1 (#520) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az igen :D mondjuk én akkor gyanakodtam már..:)
Raikkönen a versenybíráknak köszönheti

Üdv: Csabee.

(#524) hobizoli válasza Csabee. (#523) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez csak a Joo maganvelemenye, mint lelkes ujsagiro, nem hivatalos FIA input.

hobizoli

több drón kell ;P

(#525) Csabee. válasza hobizoli (#524) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igazad van :) de belinkeltem hogy legyen ilyen is!

Üdv: Csabee.

(#526) Motion_Blur válasza Oliverda (#509) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És amikor Hamilton belehazudott a versenybírók szemébe, akkor miért nem illetted különféle jelzőkkel?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#527) Oliverda válasza Motion_Blur (#526) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert ezt az örömet inkább meghagytam neked és hűséges követőidnek. :D

Amúgy csak nem azokra a versenybírókra gondoltál akiknek Rajkó a tegnapi győzelmét köszönheti? :P

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#528) AtiGef válasza Motion_Blur (#526) üzenetére


AtiGef
senior tag

Jajjj de az hamilton :) Őt senki se bánthatja.
:DDD

(#529) tuskooo válasza proof88 (#519) üzenetére


tuskooo
addikt

Nincs ezzel baj, én se voltam benne teljesen biztos, amikor valós időben láttam, hogy ez így teljesen szabályos volt. De aki a felvételek láttán, a szabályok és későbbi vélemények (amik konkrétan nem voltak) alapján se látja be, hogy nem volt ezzel semmi baj, azzal nem tudok mit kezdeni. Aki meg csak azért van ezen az állásponton, mert szegény Hamiltont tavaly megszívatták, na most csak azért is visszaadjuk, azzal meg tényleg nem lehet mit kezdeni.

(#530) deicide


deicide
veterán

SportGéza

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#531) venember83 válasza deicide (#530) üzenetére


venember83
nagyúr

(#532) deicide válasza venember83 (#531) üzenetére


deicide
veterán

pedig végignéztem, de már fáradok, mondjuk Te is, mert nem #524 hanem #523... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#533) venember83 válasza deicide (#532) üzenetére


venember83
nagyúr

Én csak a válasszal válaszoltam. ;)

(#534) Henkei


Henkei
tag

Szegyen hogy Raikonen mar csak csalassal tud nyerni. Remelem jovore mar Alonso fog ulni a helyen.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#535) Ijk válasza Henkei (#534) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gratulálok, újabb olaj a tűzre. A hozzászólásodat többel nem is kommentálnám.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#536) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szomorú látni, hogy még mindig ennyi hülye van..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#537) hunnylander válasza tuskooo (#529) üzenetére


hunnylander
őstag

Te beszélsz szabályokról, amikor azt se tudod mi vonatkozik az esetre és én idéztem a szabályt szóról szóra?

Még azon is átsiklottál, hogy én büntettem e volna Kimit, pedig elhintettem a véleményem.

Ez nem a dögöljön meg a szomszéd tehene téma, hanem az, hogy ha most nem ölték le a veres gazda tehenét, akkor ennek fényében tavaly igazságtalanul kobozták el a szomszéd tehenét.

Te is hogy pampogtál tavaly Spa után, holott nem kevésbé volt szabályos az a győzelem se a mostaninál.

www.HunnyF1.com

(#538) LOTR válasza hunnylander (#456) üzenetére


LOTR
addikt

erről még lehetne vitázni, de kérlek linkelj olyan nyilatkozatokat (bennfentesektől) akik azt állítják, Kimi csalt ezzel a manőverrel, mert eddig úgy tűnik csak a nem-ferraris (és talán még finoman fogalmaztam) szurkolók állítják

nekem úgy tűnik 3 megoldás lehetett volna, abból pedig a legjobbat választotta, a másik kettő, hogy elengedi a mezőnyt, mert kénytelen közel állóra fékezni vagy összeütközik valakivel..... gondolom te ezek közül választottál volna.....

One Ring to rule them all

(#539) Oliverda válasza LOTR (#538) üzenetére


Oliverda
félisten

Dehogy kellett volna közel állóra fékezni... volt ott hely bőven csak így sokkal jobban jött ki belőle. [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#540) Motion_Blur válasza LOTR (#538) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"mert eddig úgy tűnik csak a nem-ferraris (és talán még finoman fogalmaztam) szurkolók állítják"

No meg Joó Gábor :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#541) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Montezemolo:

"Nagyon boldog vagyok Stefano Domenicallival, az egész csapattal, és valamennyi szurkolónkkal együtt. Nürburgring óta valamennyi futamon sikerült dobogóra állnunk. Kimi kitűnően vezetett, demonstrálva tehetségét a bajnokság legcsodálatosabb pályáján. Nagyon szép születésnapi ajándékot adtak nekem!"

:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#542) Ijk válasza Oliverda (#539) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hülye lett volna lassítani és beragadni a többiek közé. Inkább kiesik, minthogy végigvonatozza a versenyt a 6. helyen. Most legalább nem mondhatja senki rá, hogy nem elég agresszív. Mondjuk nem engem kell meggyőznöd, hogy bezony csalásnak minősíthető.
Mindegy befejeztem ezt a vitát, megyek eszem egy jégkrémet:) Jó mulatást!

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#543) Oliverda válasza Motion_Blur (#541) üzenetére


Oliverda
félisten

A 63.-ig csak be tudja majd osztani. :D

Ijk: Azt nem neked címeztem. A jégkrém mellé esetleg még csináltass egy tattoo-t is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#544) Ijk válasza Oliverda (#543) üzenetére


Ijk
nagyúr

wtf? Az igazi?:Y Kíváncsi vagyok az asszonykája mit szól ehhez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#545) LOTR válasza Oliverda (#539) üzenetére


LOTR
addikt

hát a rázókövön meg a füvön még lett volna hely, de az mégsem aszfalt

különben meg így van, sokkal jobban jött így ki az egészből - ezen nincs is mit tárgyalni, ez volt a legelőnyösebb választás, és valószínű bárki más ugyan ezt tette volna, és tette is most is és korábban is és a jövőben is lesz még ilyen eset biztosan
most neki volt ezzel szerencséje

Ijk
persze, hogy igazi

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#546) Chip


Chip
aktív tag

A sors fura szeszélye ha Fisichella hamarabb versenyezhet egy Ferrariban ülve mint a 2x VB nyertes volt csapattársa Alonso. :)

(#547) brownus válasza Oliverda (#543) üzenetére


brownus
veterán

hmm, ez motioné?? neki a vállán van, nem?

(#548) !Overdose! válasza Ijk (#544) üzenetére


!Overdose!
őstag

Meglepődnél, hogy az emberek hány százaléka tetovált, úgy hogy nem is tudsz róla. ;)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#549) LOTR válasza brownus (#547) üzenetére


LOTR
addikt

One Ring to rule them all

(#550) Csabee. válasza hunnylander (#537) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én viszonylag keveset olvasom a topicot, de ha ovlasom akkor TE mindig vitába keveredsz! szerintem nem érdemes ennyit vitázni/magyarázkodni.

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.