Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) stvnppp válasza simonzé (#286) üzenetére


stvnppp
senior tag

Hamiltont tavaly kanyarlevágásért büntették meg, most meg Raikkönen ütközés elkerülése miatt került a bukótérbe (kanyarlevágáshoz köze nem volt, mert így hosszabb távot tett meg), mert nem volt helye a BMW-k miatt. És nézd meg tényleg PH érték hozzászólásában a linkelt videót.
Ezért kár lenne büntetni, főleg így, hogy semmi köze nincs a vb-hez.

(#302) gézu válasza pH érték (#292) üzenetére


gézu
őstag

Az nem tűnik fel, hogy kitették a pályáról?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#303) ronaldo


ronaldo
őstag

Gratula a győztesnek, kár hogy csalással szerezte meg a győzelmét. Bár szép piros kocsiban van, arra régen sem vonatkoztak szigorú szabályok, és valljuk be őszintén, hogy ha nem előz pályán kívül négyet, akkor még mindig nem lenne győzelmük az idén. Az meg milyen lenne már?

Te mindent elhiszel, amit az a két bohóc fröcsög a tv-ben? :) Szerintem nyugodtan higgy a szemednek, inkább.

Más: Kimi ennyit már megérdemelt. Ha az a szerencsétlen barikelló nem alszik el előtte, elfordul másodiknak... Hihetetlen, hogy ez idén már az n+1. futam, ahol valaki előtte levő balfaszsága/mérhetetlen pech miatt nem tudja rendesen kihasználni az amúgy is jól rajtoló Ferrari + KERS adta lehetőségeket. Most is, ha nem a brawnt kellett volna kerülgetnie, átugorja a mezőnyt.

Sors igazsága. :) Amúgy Kimi mögött még ketten kimentek oda oldalra, amit a két bohóc annyival indokolt, hogy "ott az biztos jogos volt". Őket megbüntették? Miről beszélünk? Hármas mérce? :D

(#304) Chip


Chip
aktív tag

Érdekes futam, volt az tény.
Ferrari szendvicsben a mezőny, nem tudom volt-e korábban már ilyen.
Nem gondoltam volna, hogy az "öreg" Fisichella még valaha dobogóra állhat versenyzőként. De nagyon szépen ment végig. Grat neki és a csapatnak.

Lenne egy kérdésem felétek: Elképzelhető, hogy Alonso bal első kerekét nem is tudták lecserélni? Mert ebben az esetben nem a szerelők hibáztak most az egyszer.

(#305) #31757056 válasza pH érték (#292) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen? És szerinted itt hogyan kellett volna a pályán maradnia? :U [link]

(#306) simonzé válasza ChromeX (#298) üzenetére


simonzé
addikt

A szabály azt mondja, hogy a pályaelhagyással szerzett előnyt vissza kell adni, és csak a köv. kanyar után szabad újból előzni.
Tényleg sok itt a vörös szem. Nekem megvan a felvétel, de ha leveszitek azt a vörös szemüveget, ti is azt látjátok majd ami történt.

Most azt hiszitek, Haminak szurkolok, de nem. Csak a Fair Playt jobban szeretem mint a kettős mércét. Egyébként várjunk holnapig, mert ezt a meccset a BMW megóvja. Ugyanis mindkét autóját szabálytalanul előzte a vörös.
Szerintem Fisico nyert, és ha a szabályok szerint játszanak, akkor ezt a FIA-sok is észreveszik majd.

I don't fit in. I fit out.

(#307) Barthezz2 válasza simonzé (#306) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor nézd meg még párszor.. oda ment vissza, ahonnan kijött.

Everybody lies.

(#308) pH érték válasza #31757056 (#305) üzenetére


pH érték
aktív tag

Kb most is ez lett volna, mert mindeki szélen volt.

Még valami. Ez nem minősül levágásnak, mert itt egy külső íven haladt ami hosszabb az ideális ívnél. Levágás az amikor nem kanyarodsz, hanem kiegyenesíted azt, pl Hamilton 2008-as Spa i levágása.

(#309) sh4d0w válasza simonzé (#285) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg szemellenző nélkül megnézni a rajtot. Esélye nem lett volna elfordulni, két autó is volt mellette.

https://www.coreinfinity.tech

(#310) Sanya595 válasza #31757056 (#305) üzenetére


Sanya595
senior tag

Igen?Ha Kimi befordul pont ugyan igy járt volna.
Csak Ö nem várta meg,hogy össze ütközön a bmw-vel.

[ Szerkesztve ]

(#311) 7Heads Drago válasza simonzé (#285) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Fékezd már le magadat!
Legjobb esetben is csak 1 helyet nyert az egészen. [Részletes videó az esetről!]
Heidfeld és Trulli viszont szinte semmi helyett nem hagyott neki. Persze vitatható az eset. Én csak azt a 4 helyett nem látom amit nyert vele. Viszont a videó hátterében jól látszik hogy rajta kivül még legalább ketten ugyanott jöttek elé.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#312) ChromeX válasza simonzé (#306) üzenetére


ChromeX
addikt

én ugy láttam, hogy a Kimi állt a dobogon, vagy nem?

fura hogy csak te látod igy... és Mindenki más piros szemüveges :DDD ..

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#313) ronaldo válasza simonzé (#306) üzenetére


ronaldo
őstag

Ha Fair Playt szereted, akkor (az említett felvétel meglétében) a Kimi mögött szintén leszélesedő autókat miért nem büntetnéd? Ja, mert azok nem piros autók. :) Aha, fair play...

(#314) prmcsk válasza simonzé (#306) üzenetére


prmcsk
addikt

Ha vissza tudod nézni, nézd már meg, hogy "budoár" is ugyanígy kanyarodott e a másik ferkában ? Ha igen akkor a kers miatt (+80 ló) a kigyorson, ez volt a ferka koncepciója, tehát tudatos...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#315)



addikt

De most komolyan mit hisztiztek?
Látták a pályabírók is és nem volt vele bajuk, innentől szabályos volt, ennyi. :D

Vagy miért gondoljátok, hogy Ti jobban meg tudjátok ítélni?
KB senki szakértőknek - beleértve a "károsult" csapatokat - nem volt problémájuk a manőverrel, csak Gyulának.

Egyébként arra kérek mindenkit, akik most Palik&Gyula hülyeségét szajkózzák ezügyben, azok többet ne szídják a kommentátorokat, mert úgy tűnik egy színvonalon működnek. köszi

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#316) viharhozo válasza simonzé (#285) üzenetére


viharhozo
addikt

KR elkerulte az utkozest, (kozvetlenul) nem nyert poziciot, es nem vagott le a palyabol, sot, extra metereket futott. Miert kene megbuntetni?

Ki van ez talalva, ha az elso tiz a leghosszabb palyan ot tizeden belul van, az nyer, aki jol taktikazik.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#317) Barthezz2 válasza prmcsk (#314) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És a többi, nem piros autó, meg a ferraritól szerezte az infót, hogy így kell rajtolni.. nyilván..

Everybody lies.

(#318) #31757056 válasza Sanya595 (#310) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hát ezt mondom én is... Nem volt itt semmi szabálytalanság, egyszerűen itt aki kívül van, dönthet, vagy összetöri magát és a versenytársait, vagy kimegy a bukótérbe. Ennyi.

(#319) Sanya595 válasza #31757056 (#318) üzenetére


Sanya595
senior tag

Ott a pont! :C :R

(#320) -Mike-


-Mike-
addikt

(#321) JColee válasza Chip (#304) üzenetére


JColee
őstag

a szerelők nem is hibáztak
rajtnál alonso lezúzta az egyik bmw szárnyát, és akkor megsérült a kerékfedő lemez, emiatt bénáztok ott a szerelők
egyébként palik, meg a gyulám egész futam alatt annyi baromságot mondott, hogy elképesztő, néha ölni tudtam volna :W

7Heads Drago ezen a videón aszongya h csalt :D

[ Szerkesztve ]

(#322) Barthezz2 válasza JColee (#321) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyetértek, most még az átlagnál is rosszabbak voltak. Beszélték a hülyeséget, a szemüket kiszúró dolgokat meg észre sem vették..

-Mike-: bazz :C

JColee: de nem 4 helyet..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#323) ToBeY válasza -Mike- (#320) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nagyon LoL :C De igaz! :U

(#324) 7Heads Drago válasza simonzé (#306) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez még akkor lesz érdekes ha a BMW-sek meg sem óvják a mecset.
He-he :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#325) Peat;) válasza (#315) üzenetére


Peat;)
veterán

Én nem dramatizálom a helyzetet, amikor kiment az belefér, ugyanakkor nagyobb területen gyorsított és olyan lendülettel ért vissza hogy egy azaz egy darab előzést köszönhet a bukótérnek, utána ki is ment a pályáról, szokatlan nagy sebességet vitt tovább, maga a hiba bizonyítja. Ez viszont nem valami sok. Ugyanakkor az az egy előzés lehet helydöntő, sőt biztos. Most kiderül hogy a force india mennyire szarrágó, általában ha egy csapat gyors lesz akkor szarrágó is, remélem ők kivételt tesznek, bármennyire is Fiskó futama volt ez. Így szép az eredmény.

Egyébként az egész év szerintem semmi másról nem szól csak a gumikról. Éppen kinek az autójához passzol. Ennyi. Egy kiszámíthatatlan, nem következetes, elavult gumival megy az f1. Ordít az autókról hogy mennyire különbözőek areo szempontból, aztán az elavult force india legyalulja a mezőnyt Adrian Neweytől kezdve mindenkit...Szídtam eleget a bridgestonet. Hát megint megtettem, utálom azt a bandát.

(#326) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Legjobb az lett volna ha nem építik át a pályát hanem meghagyják szépen a falat és a korlátot akkor most nem lenne miről vitázni...

(#327) andy83


andy83
aktív tag

Grat Fisichellának, no és persze Raikonnennek!!! :C :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#328) Kraptor válasza ChromeX (#274) üzenetére


Kraptor
őstag

Pozsgay rosszabb volt, mert kb 50% fordította le. Ez a tolmács legalább az elhangzottak 90% lefordítja.

(#329) Ice!?


Ice!?
őstag

Légyszi [link] :)

(#330) Vandit. válasza Ice!? (#329) üzenetére


Vandit.
addikt

Link ;)

ToBeY: Ja, úgy tűnik...

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#331) ToBeY válasza Ice!? (#329) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nehéz visszaolvasni? :((( [link]

(#332) Misi 007 válasza Ice!? (#329) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Egy pozíciót szerzett Kimi szerintem azt is a KERS-nek köszönhetően mivel mindig a hajtű után nyomogatta el a háromnegyedét!

[ Szerkesztve ]

(#333) 7Heads Drago válasza JColee (#321) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A videó végén vagy egy link a Hamiltonos esetről is. [link]
És az nem ebben a kanyarban volt. És az kanyar levágás volt, itt jelen esetben Kimi nem vágta le a kanyart.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#334) sh4d0w válasza Barthezz2 (#322) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekelne, azt miből sütötték ki, hogy a mezőny hátsó fele Kimi miatt törte rommá magát...

https://www.coreinfinity.tech

(#335) IreN!CuS válasza 7Heads Drago (#333) üzenetére


IreN!CuS
őstag

csak kiszélesítette aminek köszönhetően nyert 1 poziciot

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#336) Barthezz2 válasza sh4d0w (#334) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát tudod, ő ott a második helyen fél autóval elhagyta a kanyarban a pályát, emiatt belassult, és az amúgy is seggében lévő bmw belepöccent hátulról, ami miatt a 1x. helyen autózók úgy megijedtek, hogy egymást kaszálták keresztbe kasul :D

Everybody lies.

(#337) Ice!? válasza Vandit. (#330) üzenetére


Ice!?
őstag

Köszi. :R

ToBeY: Egy senior tag már csak ilyen. ;)

Misi 007: Sok mindent köszönhet a KERS-nek, többek közt a futamgyőzelmét is.

(#338) Ijk válasza Misi 007 (#332) üzenetére


Ijk
nagyúr

Grat Kiminek, 110%-on kihozta az autóból amit lehetett. Kimi fanként mondom, hogy az első kanyarban történt eset erősen vitatható. Videó alapján nekem úgy tűnik a Kersel túl nagy lendületet vett, mondjuk szerintem még bent tudta volna tartani az autót, de látta, hogy nem lesz elég helye. Tehát vagy megpróbálja bevenni és bezúzza az autót, vagy fékez és rengeteget veszít, vagy pedig ugye kiengedi. Ebből a szempontból lehető legjobban döntött az adott helyzetben. Viszont kevésbé agresszívan kellett volna visszajönni és akkor nem lehetne belekötni az esetbe. De szerintem lement a redőny, annyira nyerni akart. Majd a bírók eldöntik, nyilván én nem fogok elfogultságból pálcát törni felette, majd megteszik itt mások.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#339) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Button ugyanott ment. :)
Illetve ott ahol Kimi elfékezte magát az egyik BMW viszont szépen levágta a kanyart a füvön.
Kimi kanyart nem vágott le, túl sokan voltak kis helyen. Lehet hogy lendületet nyert vele? A poros bukótéren? Inkább az a valószínű, mint az később az előzéseikor látszik hogy a KERS-ből profitált elég sokat az első körben.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#340) 7Heads Drago válasza IreN!CuS (#335) üzenetére


7Heads Drago
veterán

kiszélesítette
Lehet hogy jövő héttől ez is benne lesz a szabályzatban. :)
Badoer az Olasz Nagydíjra ígéri a nagy áttörést
Kár hogy esélye az évad többi pályáján a nullához közelit!

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#341) DaveNo1 válasza 7Heads Drago (#340) üzenetére


DaveNo1
veterán

Remélem lecserélik, mert erre bárki képes amit ő művel. (fix utolsó hely)

You are not prepared.

(#342) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A versenyzők vasárnapi nyilatkozatai Spából
Ki fog derülni lassan hogy a BMW-sek mint mondanak.
DaveNo: A verseny végén elég érdekes lehet neki teli pelussal kiszállni a kocsiból. A mai futamon többen is a frászt hozták rá... ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#343) Barthezz2 válasza 7Heads Drago (#340) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Multkor meg azt mondták, hogy majd itt már jobb lesz, mert ezt a pályát ismeri.. nem lett.
Meg olyan ember nem formula autóba való, aki csak azon a pályán megy jól, amit szeret, a többiben meg sehol sincs.. sajnálom szegényt, de nem ide való, remélem a következő futamra cserélik.

Everybody lies.

(#344) IreN!CuS válasza 7Heads Drago (#340) üzenetére


IreN!CuS
őstag

nem tilos,de nem lehet vele előnyt szerezni ezt szerintem te is tudod:)
Badoer lehet 18. helyről fog menni,az a nagy áttörés :B

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#345) 7Heads Drago válasza IreN!CuS (#344) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az az egy hely tényleg vitatható. :(((
De mivel ez közvetlen a rajt utáni tülekedésben volt, szerintem nem fogják büntetni.
Barchi mit csinált már megint a rajtnál?
Az egész mezőny elment mellette, még Badoer is. :)
Vagy nagyon jól vagy ritka sz@rul rajtol az öreg.
Alonso kereke pedig tényleg a rajt után sérült meg. Már kezdtem azt hinni hogy a Renault-os szerelők a Ferrarinál tanultak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#346) D@ni88


D@ni88
addikt

Mit mondtam még reggel, hogy KIMI fog nyerni ;] :C :R :R :R

(#347) [CS]Blade2 válasza 7Heads Drago (#311) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha befordult volna, elkaszálja a BMW: [link]

Mellesleg rengeteg eset volt már, ott fordultak el, nem csak ezen a pályán, ezt addig meg lehet csinálni, amíg nincs a vonalon kívül 4kerékkel. Ebben a kanyarban nincs vonal csak utána.

[link] Itt látszik, hogy a bukóteres manőver kerülő, hosszabb, KERS nélkül lassabb.

(#348) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Romain Grosjean: (-) "Nagyon jól rajtoltam, feljöttem a 13. helyre, és jó tempót tartottam, ekkor azonban Button kilökött az 5-ös kanyarnál, és ez volt a vég számomra. Ez frusztráló, mert nagyon szerettem volna befejezni a versenyt, és többet tanulni az autóról ezen a különleges pályán. Remélem, Monzában jobb lesz a helyzet."

Hát arca az van a gyereknek. Button helyében úgy szájon vágnám, hogy legközelebb 2x is meggondolná mit nyilatkozik ez a takony. :W

Mod: Fisinek és Kiminek grat természetesen. :R

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#349) tuskooo válasza IreN!CuS (#344) üzenetére


tuskooo
addikt

Nem a hely miatt szerzett előnyt, hanem a KERS miatt (de igazából nem is szerzett, de ez más kérdés). Ezt meg aztán semmi se tiltja. Tudom, fáj mindenkinek, hogy ez az idétlen fejlesztés néha még jó is tud lenni.

(#350) JColee válasza 7Heads Drago (#333) üzenetére


JColee
őstag

igen szerintem is, mivel hosszabb úton haladt, előnye csak az volt, h nem kellett elvennie a gázt
teljesen egyértelmű, hogy nem levágta az utat, hanem kikerülte az esetleges ütközést :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.