Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) BullZeye válasza Zsolteaa (#10600) üzenetére


BullZeye
veterán

Még az a szerencse, hogy nincs rájuk szükség. T-Homenál gyors az ügyintézés, max 2-5 napon belül kijönnek, csak épp náluk 2-3 havonta kell, hogy kijöjjenek. Diginél ezzel szemben eddig 1x nem kellett mióta megjelent magyarországon. (sok sok éve már)

UPC meg egy görény cég aki ahol tud korlátol, úgyhogy az élből kiesik. Thome meg drága. Digi meg gyors, és olcsó.

Ha bajod van ne emailt írj, hanem telefonálj, ott gyorsan reagálnak :D

(#10602) Killing válasza CoolBoy323 (#10599) üzenetére


Killing
addikt

Nekem 1 hét alatt válaszoltak mail-re, de ha igazán fontos lett volna akkor felhívod őket és kész.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10603) CoolBoy323 válasza Killing (#10602) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Te biztos puncsos vagy :-)

Mint irtam is amugy, felhivtam oket...

(#10604) BullZeye


BullZeye
veterán

Diginél annyira kevés a hiba, hogy országonként 1 ember foglalkozik mailekkel XD míg thome és upcnél annyira sok, hogy külön osztályt hoztak létre hozzá :D és még így is külsősöket toboroznak helpdesk címszóval. :)

(#10605) Killing


Killing
addikt

Na jött a digis üzletkötő, azt mondta hogy 1-2 hónap bekötési határidővel dolgoznak. :Y
Igaz ez? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10606) sfdrakex válasza Killing (#10605) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem 3 hét rémlik, de ha a környéketeken most kezdték el a bekötögetést, akkor lehet lassabban haladnak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10607) DBob válasza BullZeye (#10604) üzenetére


DBob
őstag

"Diginél annyira kevés a hiba, hogy országonként 1 ember foglalkozik mailekkel XD míg thome és upcnél annyira sok, hogy külön osztályt hoztak létre hozzá"

Én aki dolgoztam T-Home ügyfélszolgálaton, objektíven állíthatom hogy az ügyfelek többsége R=1 kategória, és a hívások többsége PEBKAC jellegű (Problem Exits Between Keyboard And Chair).

(#10608) radi8tor válasza Killing (#10605) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ennyit mondtak, akkor biztos túl vannak terhelve.

⭐ Stella

(#10609) BullZeye válasza DBob (#10607) üzenetére


BullZeye
veterán

Én eddig bnőméknél kb 7-8 alkalommal beszéltem Thome-os helpdeskkel, mert ott nincs más, csak ők, és ezt ki is használják.

Kb 2 éves huzavona után derítették ki, hogy 8mbit-es net amiért fizetnek, nem bírja sávszéllel, és ezért jön csak 2mbit-tel, addig persze hazudoztak mindenfélét, hogy nálunk van a hiba, mire egy szerelő a sokadik modemet cserélte, határozott kérésemre, kimérte mennyi a maximum sávszél, és kibukott a probléma. Persze nem fizették vissza a túlszámlázást, a szutyok netükért, ami egyébként 3-5 percenként szakadt meg, mert mint kiderült "túl messze voltunk a központtól." Egészen addig biztos valami vírus/trójai, vagy ha mondtuk, hogy van router, akkor tuti a router volt a hibás, véletlenül sem ők. Nem tudtál 20 percnél tovább játszani online, mert tuti DCztél.

Mikor megjelent kábeles netük, akkor nem tudta megmondani azt sem egyik ügyfélszolgálatos sem, hogy nálunk be lehet e kötni, mert ugye családi ház.
Közölte rendeljük meg, írjunk alá szerződést, és csak akkor tudja megmondani. Hát köszi, Passzoltuk. Aztán 2 utcával arrébb ismerős beköttette, úgyhogy volt kábel.
Gyors ügyfélszolgálat, hogy szeretnének csomagot váltani ADSLről Kábelre. Megtörtént, csodák csodájára. Viszont az ügyes ügyfélszolgálatos arra már nem vette a fáradtságot, hogy az előző netet váltás miatt törölje, és ne jöjjön a csekk továbbra is ADSL és Kábel-es netre EGYARÁNT. Mivel aki a csekkeket kezeli fogalma se volt róla, hogy mi van, fizette mindkettőt, mint egy rendes állampolgár. Több mint félév után derült ki, hogy T-home sunyiba 2 csekket küld.

Úgyhogy ja, egy picit T-home ellenes vagyok. És nálunk sokadik alkalommal is a T-home volt a hibás, nem user. Igaz mióta kábeles net van, nem szakadozik 3 percenként, úgyhogy egy 30 perces online játékot is végig lehet játszani DC nélkül, de persze ez nem feledteti az előtte lévő 5 év szívást velük.

(#10610) BullZeye válasza Killing (#10605) üzenetére


BullZeye
veterán

Réges régen nekem is ennyit mondtak, és 4 napon belül bekötötték, úgyhogy változó.

(#10611) DBob válasza BullZeye (#10609) üzenetére


DBob
őstag

"Úgyhogy ja, egy picit T-home ellenes vagyok"

Innentől kezdve hogy ezt a mondatot kiszúrtam, felesleges elolvasni a postot. :))

(#10612) BullZeye válasza DBob (#10611) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaja, nehogy olvass, árt az embernek! :) Igazi T-home hozzállás.

(#10613) DBob válasza BullZeye (#10612) üzenetére


DBob
őstag

"Igazi T-home hozzállás"

Nem igazán értem hogy milyen jogalapon minősíted az én, objektív, tapasztalaton alapuló hozzáállásom, amikor kijelentetted hogy a te, egyéni, szubjektív hozzállásod még meg is van fűszerezve némi ellenszenvvel.
Biztos meg tudod ezt is magyarázni ;)

(#10614) rt06 válasza BullZeye (#10609) üzenetére


rt06
veterán

adott egy otthoni felhasznalo, es adott egy igeny, hogy o szeretne a 25-os tcp porton bejovo kapcsolatokat fogadni

t-online ugyfelszolgalat: felhivom, elmondom mit akarok
- adjam meg az ugyfeljelszot
- megadom
- inditsam ujra a dsl modemet
- ujrainditom, 25-os tcp port nyitva

digi "ugyfelszolgalat": felhivom, elmondom mit akarok
- megegyszer elmondom
- elmagyarazom, hogy az elobbiek mit jelentenek
- csak fixip-hez lehet, fizessek erte havi 4k-

hint: lehet dinamikus ip-hez is, ami harom dolgot jelenthet: 1) az ugyfelszolga nem ert ahhoz, amiert odaultettek; 2) hulyenek nez; 3) hazudik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10615) BullZeye válasza DBob (#10613) üzenetére


BullZeye
veterán

Mondod ezt úgy, hogy leszólod a másik véleményét, anélkül, hogy elolvasnád vajon miért is az a véleménye. ;)

(#10616) #47492352


#47492352
törölt tag

Sziasztok!

Startnet-hez (20/10 Mbit/s) tudnátok ajánlani valami olcsóbb vezetéknélküli routert amivel elvileg nem lesz gond? Olyan max 5-6 ezerért?
Pl ez jó lehet esetleg?
köszi!

(#10617) sfdrakex válasza #47492352 (#10616) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

20/10 -es netet bármelyik mai router elviszi simán, meg a régebbiek is, ha viszont tervezel később csomag emelést vegyél komolyabbat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10618) Márton


Márton
nagyúr

Az milyen már, hogy a mai naptól, minden szó nélkül más lett a telefonszámunk?
a régi kicsöng, de nem veszi fel senki, mígy ha felhívom róla a mobilt, más számot jelez ki mint eddig.
Félrekötöttek valamit? :C

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10619) DBob válasza Márton (#10618) üzenetére


DBob
őstag

Kötni szerintem nem, mivel úgy tudom digi csak voipot ad.
Valami konfig gyíkság lehet.

(#10620) sfdrakex válasza Márton (#10618) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csörögj rájuk, szerintem csak valaki megfejelte alvás közben a billzetet és elállított valamit :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10621) Babilla


Babilla
csendes tag

Bocsi, hogy ide írom, de DIGI TELEFONOS topikot nem találtam.

Akinek van telefonja, hagy kérdezzem már meg, hogy nektek is zúg a vonal? Nekünk egy régi nyomógombos készülékünk van és nem tudom eldönteni, hogy a telefonunk a rossz, a telefonkábel, vagy maga a szolgáltatás.

Köszönöm előre is, aki megosztja velem tapasztalatait!

Üdv!

(#10622) Gregorius válasza Babilla (#10621) üzenetére


Gregorius
őstag

Jó zajos még a tárcsahang is, pedig nem ősöreg a készülék. Különösebben nem szoktuk használni, külön pénzbe nem kerül, úgyhogy nem csinálok belőle nagy ügyet.

(#10623) sfdrakex válasza Babilla (#10621) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam, digitől kapott készülékkel, még nincs 1 éves, nem zajos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10624) Xero válasza Babilla (#10621) üzenetére


Xero
nagyúr

Miskolc - Panasonic vezeték nélküli készülék (4-5 éves) - nem zajos a vonal. :N

(#10625) kasza blanka válasza Zsolteaa (#10600) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

nekem még hétvégén is kijöttek, pedig simán megvárhatták volna a 72 órát.
múltkor áramszünet volt éjszaka és nem jött vissza a szolgáltatás. éjszaka 11kor betelefonáltunk, reggel 9kor kint voltak.

aki az ügyfélszolgálattal emailben akar kommunikálni, az várjon...30napos határidővel válaszolnak rá. upc-nél is. akinek fontos vmi, az telefonál.

telefonnál nem a vonallal van baj, hanem az a digitől kapott fehér teló szar. ha mozgatod a zsinórt, akkor hol elmegy, hol visszajön a zúgás. pedig ez a második ilyen telónk itt.

[ Szerkesztve ]

(#10626) Zsolteaa válasza kasza blanka (#10625) üzenetére


Zsolteaa
csendes tag

Hétvégén kijönni? Mennyi pénzt kaptak tőled? :D

(#10627) kasza blanka válasza Zsolteaa (#10626) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

semennyit. vagyis a havi díjat. ami most a kedvezmény lejárta után 7400 asszem.+amit telózok.:D

de már 2-3x volt olyan, hogy szombaton jöttek ki. lehet egyik vasárnap volt, de nem merek megesküdni :)

(#10628) Zsolteaa


Zsolteaa
csendes tag

Most nálam 94 elejű ip címeknél egy csomó kis ikont nem jelenít meg kaptam más elejű ip-t és azzal jó.

(#10629) Márton válasza DBob (#10619) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig elkötötték, itt a tömbben egy feljebb lakóval lettem felcserélve.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10630) sfdrakex válasza Márton (#10629) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem feltétlen kötési hiba, csak központban rosszul állították be.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10631) Márton válasza sfdrakex (#10630) üzenetére


Márton
nagyúr

Nézd, a szerelő ezt mondta, tőlem kért kulcsot a raktárhelyiségbe a dobozukhoz.
Miért hazudna?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10632) Pendra


Pendra
csendes tag

Azon gondolkodom, hogy lehet, hogy ez ebbe a topikba jobban passzol. Szóval nekem van egy érdekes problémám, amin a telefonos ember sem tudott segíteni.

Szóval van egy Speedtouch 780 routerem. A WAN portja nem sima ethernet-et hanem valami telefonos csatlakozóra emlékezetet. Abba nem lehet bedugni az internet kábelt. Viszont a router lehetőséget ad, hogy az ethernet porton keresztül csatlakozzak a WAN-hoz. Beállítom a routed PPPoE-t, megadom a VPI/VCI-nek, hogy 0/35 aztán user/pass után gond nélkül belép a netre. Eddig szép és jó.

Azonban a WAN-ra használt ethernet porton megjelenik az ház összes előfizetője! A router ad nekik IP címet, megjelennek a helyi hálózatban, működnek a megosztott mappák és az internetről való lecsatlakozás után is tudom pingelni őket. Tehát frankón LAN ban vagyok a fél házzal. Ráadásul úgy tűnik valahogy rajtam is keresztül megy valami forgalom, mert eléggé pörög az adatforgalom. Ez szerintem nem teljesen normális.

A digis ember azt mondta vegyek egy olyan routert aminek a WAN portja is ethernetes. Én azon agyalok, hogy CLI parancsokkal ki kellene vennem azt a portot a LAN-ból.

Van valakinek tippje, hogy ezzel mi a búbánatot lehet csinálni? Mivel egyébként ezzel a routerrel semmi baj nincs, nem akarok 6-8e Ft-ot kiadni majdnem feleslegesen.

(#10633) DBob válasza Pendra (#10632) üzenetére


DBob
őstag

"Szóval van egy Speedtouch 780 routerem. A WAN portja nem sima ethernet-et hanem valami telefonos csatlakozóra emlékezetet."

Mert az úgy mondd "WAN" portja egy telefon csatlakozó. ADSL2+ modem lakozik benne ugyanis.

"Viszont a router lehetőséget ad, hogy az ethernet porton keresztül csatlakozzak a WAN-hoz"

Fentiek értelmében, ez már valami modolt firmware.

"Azonban a WAN-ra használt ethernet porton megjelenik az ház összes előfizetője! A router ad nekik IP címet, megjelennek a helyi hálózatban, működnek a megosztott mappák és az internetről való lecsatlakozás után is tudom pingelni őket."

Ez azért érdekes, mert ez magában foglalja azt hogy a te eszközödhöz eljutottak a DHCP csomagok a DIGI eszközén át, és vissza is a válaszok. Nem igazán értem hogy ez miképp fordulhat elő, de mivel ez már kimeríti hogy a szolgáltató saját hálózatát "szabotálod", át kéne rendezned dolgokat.

"Én azon agyalok, hogy CLI parancsokkal ki kellene vennem azt a portot a LAN-ból."

CLI-n át nem fogod nagy valószínűséggel elérni. Mivel valami modolt firmware van rajta, el lehet érni a Broadcom ethernet IC-t rajta, és azt újra konfigurálni permanensen. Feltételezem ilyet te nem fogsz készíteni, de lehet már van ilyen. Német illetve ausztrál fórumokon nézzél körbe, itt sokan használják ezt a routert / márkát.

Addig is tanács, hogy hanyagold az eszközt, mert valószínű hogy a DIGI-s ember nem vágta le először hogy hányadán áll a téma. De ha valaki remote megnéz valami mert gyanús lesz a központból, feltételezem nem fogják szó nélkül hagyni.

(#10634) sfdrakex válasza Pendra (#10632) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A routered DSL modem + router, ezért vannak rajta telefon csatlakozók. A megoldás tényleg valami jobb router beszerzése lenne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10635) kasza blanka válasza DBob (#10633) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

nálam egyszer az egyik digis szerelő elkezdett fenyegetőzni, amikor sokadjára sem sikerült megoldani a problémát és a 3. huawei eszközt hozták, hogy kifelé is oszt a routerem IP-t, és azért nem jó ez meg az, és ebből nagy botráyn lesz.

aztán kiderült, hogy csak vmi konktakthiba volt és nem győztek bocsánatot kérni,

lehet nála is ez van. (bár nem értem ezt a kifelé is oszt IP-t dolgot )

(#10636) Pendra


Pendra
csendes tag

A firmware eredeti gyári 6.2.valami. Persze ezt nekem kellett feltennem már, mert amit anno a t-home rakott rá az erősen le volt korlátozva.
Én szeretem, mert a wifi gyorsan csatlakozik és soha nem szakad. Nem fagyogat, és persze mert ingyen adták egy ADSL előfizetéshez. Egy jó éve használom már routerként a jelenlegi kábel modemhez minden gond nélkül.
Ez alapján semmiség volt a 4-es portból WAN portot csinálni:
http://network.wiki.xs4all.nl/index.php?title=How_use_a_cable_modem_with_your_SpeedTouch
Gyárilag minden fizikai port hozzá van rendelve egy közös eth interface-hez ami csatlakozik a Local Networkhöz:
1 Fizikai port - 1-es bridge - Bridge Eth - Local Network IP
2 Fizikai port - 2-es bridge - /\
3 Fizikai port - 3-es bridge - /\
4 Fizikai port - 4-es bridge - /\

A fenti leírás a 4-es portot leválasztja a Local-ról és egy külön ágat hoz neki létre NAT-al meg DHCP-vel.
1 Fizikai port - 1-es bridge - Bridge Eth. - Local Network IP
2 Fizikai port - 2-es bridge - /\
3 Fizikai port - 3-es bridge - /\
__________________________________________________________
4 Fizikai port - Eth_Wan Eth. - IP_Wan_eth IP

Amit viszont a router webes felületén össze tudok kattintgatni Routed PPPoE címszóval az valahogy így néz ki:

1 Fizikai port - 1-es bridge - Bridge Eth - Local Network IP
.........................................Relay Eth - Internet_PPP PPP - Internet IP
2 Fizikai port - 2-es bridge - /\
3 Fizikai port - 3-es bridge - /\
4 Fizikai port - 4-es bridge - /\

Tehát minden port hozzá van rendelve a Bridge-hez (kissé zavaró név egy Eth interface-nek) ÉS a Relay-hez amiből az internet "jön". Ez a felépítés kényelmesen működne, ha a router mögött közvetlenül egy ADSL modem lenne és nem egy másik router. Emiatt a kettősség miatt viszont az én oldalamon mindenki a házból a LAN-om tagja is lesz egyben. Azon most inkább nem merengek el, hogy hogyan sikerült a Diginek úgy bekonfolni a házban a routert, hogy ez megtörténhessen.

A célom az, hogy a Relay-t és a Bridge-et szétválasszam a kábel modemes felépítéshez hasonlóan, kb így:
1 Fizikai port - 1-es bridge - Bridge Eth - Local Network IP
2 Fizikai port - 2-es bridge - /\
3 Fizikai port - 3-es bridge - /\
__________________________________________________________
4 Fizikai port - 4-es bridge - Relay Eth - Internet_PPP PPP - Internet IP

[ Szerkesztve ]

(#10637) Pendra


Pendra
csendes tag

A Digi szempontjából egyébként ez igen kemény biztonsági kérdéseket vet fel amit nem lehet azzal elintézni, hogy "használj másik routert". Ha gyakorlatilag bárki, véletlenül, egy vaterán 2000 forintért megvehető eszközzel ilyen szinten meg tudja hekkelni a rendszert az nem normális.

Ismét mondom, hogy gyári FW van a routeren, tehát ha valaki boltban venné, akkor ezzel kapná. Ha az egyszerű ember összekattintgatja a webes felületen a gyári leírás szerint a csatlakozást, akkor az ő netje működni fog, a ház netjével meg ki tudja mi történik.

Abba meg bele sem gondolok, ha valaki nem annyira jóhiszeműen áll a kérdéshez. A LAN-ra általában sokkal gyengébb szabályok vonatkoznak így simán hekkelgethetné a szomszédság gépeit. A logokból kiderült, hogy az alatt az 1 nap alatt amire ez kibukott egy-két lakó már belépett a routerem admin felületére és állítgattak rajta dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#10638) Pendra


Pendra
csendes tag

Úgy tűnik megvan a nyerő kombináció:
A 4-es port leválasztva a LAN-ról és jön a net is.

:system reset factory=yes proceed=yes
:env set var=SESSIONTIMEOUT value=0
:ppp relay flush
:ppp flush
:eth flush
:atm flush
:atm phonebook flush
:ip ipdelete addr=10.0.0.138
:saveall
:eth bridge ifdelete intf=ethport4
:eth ifadd intf=eth_wan
:eth ifconfig intf=eth_wan dest=ethif4
:eth ifattach intf=eth_wan
:ppp ifadd intf=ip_wan_eth
:ppp rtadd intf=ip_wan_eth dst=0.0.0.0/0
:ppp ifconfig intf=ip_wan_eth dest=eth_wan user=xxxxx password=xxxxx
:ppp ifattach intf=ip_wan_eth
:nat ifconfig intf=ip_wan_eth translation=enabled
:dhcp client ifadd intf=ip_wan_eth
:dhcp client ifconfig intf=ip_wan_eth metric=5 dnsmetric=5
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-lease-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-renewal-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-rebinding-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=subnet-mask
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classless-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=default-routers
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classfull-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=domain-name-servers
:dhcp client ifattach intf=ip_wan_eth
:saveall

(#10639) BullZeye válasza Pendra (#10636) üzenetére


BullZeye
veterán

Mindenféle ügyeskedés nélkül is hálózatban lehet látni a gépeket DIGInél. Ez "feature", ami kiakasztott engem is a legelején. Egyébként switches ügyeskedés helyett, veszel egy router-t, és 5061361236x több dologra leszel képes, mint egy switchel akármikor.

Egyébként meg a te felelősséged, hogy hálózaton bevédd a géped, nem a DIGI-é. Legalábbis én ezt a tanácsot kaptam annó. :)

(#10640) Pendra válasza BullZeye (#10639) üzenetére


Pendra
csendes tag

Tudok internetet szétosztani, tudom a kütyüimet wifin használni, van hardveres tűzfal, tudok portokat nyitogatni, csukogatni meg forwardolni, van benne DynDNS meg VoiP és nem fagy. Van valami fontos amit kihagytam és csak a drága router tudja?

(#10641) sfdrakex válasza Pendra (#10640) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A sebességet is bírja a routered? olcsóbb routerek nem bírják a 80mbites netet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10642) Pendra válasza sfdrakex (#10641) üzenetére


Pendra
csendes tag

20/10 van, azt hiba nélkül viszi is. Nem húzok le blu-ray filmeket se sorozatokat, máshoz meg nem hiszem hogy kellene akkora sávszél.

(#10643) BullZeye válasza Pendra (#10640) üzenetére


BullZeye
veterán

Nyomtatót megosztani routeren (nem gépen),
interneten keresztül gépet feléleszteni,
torrentezni úgy, hogy nem megy egy gép sem, csak egy külső vinyó/pendrive van rákötve gépre,
külső hardveres védelem támadókkal szemben,
beépített FTP szervert létrehozni.

És ezek amik csak úgy hirtelen eszembe jutottak. De hát izlések és pofonok, igaz?

(#10644) DBob válasza BullZeye (#10643) üzenetére


DBob
őstag

Az a gond, amit te leírtál, az a routerek (szép magyar szóval élve útválasztók), az-az a osi modell 3., hálózati szintjén munkálkodó eszköznek elég sok esetben nem a feladatai.

Az, hogy a trend ettől távolodik, egy szomorú dolog sajnos.

Ezek a feladatok együtt meg sem kottyannak egy általános, mondjuk kisfogyasztású atomos pc-nek, de egy célhardvernek mindezt JÓL elvégezni, alkalmatlan.

(#10645) DBob válasza Pendra (#10637) üzenetére


DBob
őstag

"A Digi szempontjából egyébként ez igen kemény biztonsági kérdéseket vet fel"

Ahogy már korábban írták, elsősorban a te felelősséged hogy levédjed a hálózatod. Azon túl, ha te rendeltetésszerűen veszed igénybe a szolgáltatásukat, akkor csakis pppoe csomagokat használsz kommunikációra wan kimenő oldalon, nem tcpip-t. Te erre kötöttél szerződést, ehhez kaptál accountot. Házban nálunk van beltáv is, ő tőlük a kapott fix ipcímet, dns-t, átjárót, stb beütve lesz neted. Velük tcpip-n kommunikálsz.

Hogy te digi esetében tudatosan, vagy véletlenül ezt kijátszod, és tcpip protokollon mész ki a wan oldalra, látva ezzel más, szintén félrekonfigurált hálózatokat, azért szerintem nem a digi a felelős, mert ez nem rendeltetésszerű használat.

(#10646) Gregorius válasza DBob (#10645) üzenetére


Gregorius
őstag

Attól még, hogy PPPoE, megfelelő védelem hiányában azt is simán át lehet irányítani saját eszközre a discovery protokollba beavatkozással, és máris rajtad megy keresztül az egész ház forgalma.

(#10647) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Diginél ha magasabb csomagra akarok váltani, azt telefonon is el lehet intézni, vagy mindenképp az kell hogy személyesen bemenjek hozzájuk?

(#10648) igazánamatőr


igazánamatőr
csendes tag

Kedves fórumozók!
Hűségidőm rég lejárt az Invitelnél, váltani készülnék, ha lenne mire (értsd: jobbra). Kaptam a DIGI-től egy értesítést, hogy optikai hálón hamarosan elérhetők lesznek szolgáltatásaik. Példaként akciós ajánlatok is vannak a szórólapjukon, pl: DIGI+ +TOPNET+TEL 8 ezerért.
Engem csak a NET érdekelne, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, amire a 1272-es számukon nem kaptam választ, csak érdektelen robotszöveget. (Bár néhány száz hozzászólást elolvastam, lehet, még többet kellett volna - elnézést az esetleges kérdés – redundanciáért!)
1. A szórólapon apróbetűvel az is szerepel, hogy családi házas (FTTH) övezetben csak a DIGI+Televízió csomag érhető el. Én falun lakom, úgyhogy ez kapásból azt jelentené, hogy (LAN-os Top)netről ne is álmodjak? Ez lenne a logikus, a honlapjukon sincs a településem fenn (még?), mint szolgáltatásilag elérhető terület. Egyenszórólapot használnak, ezért van NET is az ajánlatuk közt?
2. Tételezzük fel, lehet netet rendelni. A jelenlegi ADSL csomagomban 830Kylobite a le-, 50 Kylobite a feltöltési sebességem. A TopNet garantált sávszéle 8/4 Mbit. Ez mennyire garantált? Egyáltalán, mint legrosszabb esettel kell-e ezzel kalkulálni, vagy ennyire azért csúcsidőben sem lassul be a net? (Volt itt a faluban már egy kábelnet - szolgáltató, aki kipróbálta, menekült is tőle azonnal. Gyakori szakadások; hosszú szolgáltatásszünetek; ha működött, este 7-9 közt akár 5 KB/s sebesség letöltésileg stb.)
3. Mi az a tapasztalatotok szerinti valós átlagsebesség, amire a csúcs csomagjuk képes. Adják a csomag szerinti sávszélt, vagy eleve kevesebbre kell berendezkedni?
4. Mennyire stabil a Digi szolgáltatása. Ha sok a disconnect, nem sokat ér a nagy sávszél számomra..
4. Valószínűleg backupnak meghagynék egy kisebb ADSL csomagot az Invitelnél, tudnátok a TopNethez egy megbízható routert ajánlani, ami bőven elvinné a DIGI sávszélét, wifire is alkalmas, s egyszeri (nem rendszergazda, programozómatekos) usernek gondtalan netezést biztosít?
Bocsánat a sok kérdésért, és köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#10649) sfdrakex válasza igazánamatőr (#10648) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem topnetem van 80/25 ös általában 85-87/25-27 meg van, szóval adja a maximumot meg többet is. Viszont írod hogy faluban laktok nem tudom oda mennyire szándékoznak ilyet kiépíteni, Kecskeméti vagyok és itt is csak a sűrűn lakott panelos részeken vannak gyors netek. Nekem ilyen routerem van, ez teljesen jól kiszolgálta a top netet a wifije is jó és 12-13 ezer körül lehet venni. Szakadozás nálam nem szokott lenni, minimális volt eddig 1 év alatt, de olyankor is az oldalukon feltüntetett karbantartás volt.

Szerintem ha van rá lehetőséged és a közelben van ügyfélszolgálati irodájuk akkor menj be érdeklődj ott, hogy felétek mit építenek ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10650) DBob válasza igazánamatőr (#10648) üzenetére


DBob
őstag

"Kaptam a DIGI-től egy értesítést, hogy optikai hálón hamarosan elérhetők lesznek szolgáltatásaik"

Szerintem ilyenről csak te hallottál, mert DIGI optikát nem visz be lakáson belülre, csak az épületig / épületbe. Onnan UTP kábelen megy tovább. Ha tényleg ez áll a szórólapon, szerintem örülnénk ha első kézből bescannelnéd, mert sokan örülnének ha DIGI átállna optikára.

"A szórólapon apróbetűvel az is szerepel, hogy családi házas (FTTH) övezetben csak a DIGI+Televízió csomag érhető el."

Tudtommal DIGI továbbra sem visz családi házakhoz, nem hogy optikát, de még UTP-t se. Faluhelyen meg még nem hallottam FTT* szolgáltatásról itthon.

Igazándiból, már a többi kérdés tárgytalan, mert valami félreértés lesz a te esetedben, szerintem. Igaz hogy nemzetközi viszonylatban jól állunk átlag sávszélesség tekintetében, de azért falvakba még nem jutott el az optika (csak a lakótelepek töredékébe).

Inkább a DIGI-nél kéne érdeklődni, mire fel osztogatnak ilyen szórólapot, és mit jelent a "hamarosan". Szerintem azt, hogy minden második ember a faluban megrendeli és akkor esetleg kivisznek valami optikai terminált ahonnan viszik tovább a jóval olcsóbb UTP-t.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.