Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
80/25 Digi netem van. Az asztali gépen hozza is a sávszélességet ( sőt ) de a laptopon WiFi kapcsolattal jóval alatta marad. Kb. 65/54.Mbps.
TP-Link TL-WR841ND routerem van és Lenovo Y570 laptop. Valamit be kell állítani + a routerben vagy a laptopon ,hogy WiFi-n is tudja ezt a sebességet?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11302) kali válasza SirKero (#11301) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül fogod átvinni a maximális netes sebességedet wifi útján!
300-as eszközök esetén is ideális környezet, beállítások, illesztés...stb szükségeltetik, de akkor is erősen jónak számítana a 80 megabit/sec valós átvitele!
milyen wifi modul van a notiban? amennyiben 150-es lite-n, úgy hozzávetőlegesen most vagy a maximum környékén! esetleg még próbáld ki más/minden csatornán a szórást, hátha valamelyiken kicsivel jobb lesz...

(#11303) SirKero válasza kali (#11302) üzenetére


SirKero
őstag

Az Aida64 szerint : Hálózati kártya Broadcom 802.11n hálózati adapter
Az,hogy ez mekkora átviteli sebességet tud hol tudom megnézni?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11304) kali válasza SirKero (#11303) üzenetére


kali
legenda

a pontos típusa nem ismert? matrica a notin valahol? eszközkezelőben mit ír?
a hálózati kapcsolatoknál mennyi a névleges kapcsolati sebesség?

(#11305) SirKero válasza kali (#11304) üzenetére


SirKero
őstag

Matrica nincs - az eszközkezelőben is csak a Broadcom 802.11n van írva.
A hálózati kapcsolatoknál nem találom hol lehet megnézni mennyi a névleges kapcsolati sebesség.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11306) kali válasza SirKero (#11305) üzenetére


kali
legenda

a hálózati kapcsolatoknál klikkelj kettőt az adapterre, vagy jobb klikk -> állapot!

(#11307) SirKero válasza kali (#11306) üzenetére


SirKero
őstag

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11308) kali válasza SirKero (#11307) üzenetére


kali
legenda

igen, de egyrészt elég gyászos érték - ami persze lehet nagyobb távolság és/vagy fal(ak), illetve más zavaró környezeti tényezők miatt is -, másrészt ebből az alacsony érték miatt sajnos nem lehet leszűrni semmit...
akkor sem jobb az eredmény, ha közelebb viszed a notit a routerhez?

[ Szerkesztve ]

(#11309) SirKero válasza kali (#11308) üzenetére


SirKero
őstag

Óóóóóóóóóó várjunk. :Y
Most nem otthon vagyok a notival ez egy másik net :U
Azt hittem innen ki lehet olvasni a notiban lévő wifi kártya tulajdonságait ( mekkora a max. adat átviteli képessége )

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11310) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok, valaki látott most elseje (jan1) óta digiseket kábelezni valahol?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11311) kali válasza SirKero (#11309) üzenetére


kali
legenda

jjjaaaaa... :)
akkor majd otthon (is) megnézed, mert ott a pillanatnyi névleges kapcsolati sebességet fogod látni, és abból - jobb esetben - lehet következtetni! :)

[ Szerkesztve ]

(#11312) SirKero válasza kali (#11311) üzenetére


SirKero
őstag

Otthon egy méterre a routertól próbáltam ( tehát nem volt közte fizikai gát ) és ott nem tudta a 80Mbps-t lefelé. Fel felé vitte a 65Mbps-t.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11313) InfiniteReality válasza SirKero (#11312) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Wifinél ilyen 10-20 méteren belül nem számit mennyire vagy közel az eszközhöz. Meg kell érteni, hogy zárt térben a jel terjedése nem kiszámítható, vannak kioltások, vakfoltok a visszaverődések miatt, amit a falak és az épület szerkezete, illetve egyéb interferenciák okoznak. Az is lehet, hogy a routertől 5 centire pl nem lesz rendes térerő.

Minden, a Wifi eszközökre ráírt tulajdonság ideális környezetben van megadva (pl távolság esetén nyílt térben van számolva a dolog és úgy hogy az adó rálát a vevőre - fű, ház, fa, szarvasmarha nincs közöttük).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11314) suni100


suni100
csendes tag

Sziasztok!

A következő gondom lenne a digis netnél. Az utóbbi pár hónapban rendszeresen megszakad a netem random (pár óránként, pár naponta) időközönként, mostanában egyre gyakrabban és amikor a router újra csatlakozik nem kap rendesen IP-t. Ahogy újraindítom a routert azonnal jó lesz. Eddig arra gyanakodtam hogy router hiba, de tegnap óta van egy új (asus rt-n16) és ennél is pontosan ugyanez a jelenség.
A telefonos ügyfélszolgálaton azt mondták hogy ők nem látnak problémát az ő oldalukról, és úgy látják hogy az én oldalamról szakad a kapcsolat...

Azt kicsit nehezen tudom elképzelni hogy két teljesen különböző egyébként jól működő routernél is ugyanilyen hiba legyen. Ezért elég tanácstalan vagyok hogy mi okozhatja ezt illetve hogy lehetne orvosolni. Bármi javaslatnak örülnék.
Esetleg az lehetséges hogy a faltól a routerig kábellel lenne valami gond vagy a fali csatlakozóval? De ebben az esetben mért oldaná meg a router újraindítás?
Természetesen a legfrissebb firmware-t használom.

Előre is köszi a segítséget!

(#11315) sfdrakex válasza suni100 (#11314) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van reá lehetőség érdemes lenne egy másik hálókártyával is kipróbálni, illetve esetleg router nélkül közvetlen a gépre dugott nettel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11316) suni100 válasza sfdrakex (#11315) üzenetére


suni100
csendes tag

Azt nem teljesen értem hogy a háló kártya hogy kapcsolódna ehhez, mert a hiba akkor is előfordul ha ez a gép be sincs kapcsolva csak egy másik vagy adott esetben egyik sem.

Még annyit pontosítanék, hogy ilyen esetben a router például a DNS szerverek IP-jét megkapja szépen csak a WAN IP-t nem.

(#11317) Dot válasza suni100 (#11316) üzenetére


Dot
őstag

Ugyan ez a hiba nálam is!!!
Illetve: Mintha megszakadna a net/ véletlenszerűen pár óránként pár naponta/, de pár progi/msn, hslw/ működik, de böngészni torrentezni nem tudok. Router nem dobja le a netet! /logot mindig elfelejtek nézni mert dühömbe csak újraindítom a routerem/ Asus RT-N16 /Tomato RAF Version 1.28/ top net Székesfehérvár.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11318) suni100 válasza Dot (#11317) üzenetére


suni100
csendes tag

Én néztem logot, de semmi használható infó nincs benne. Igen-igen ezt is tapasztalom hogy pl skype még megy tovább az már csak nagyon végső esetben hal meg. Nálam legfrissebb gyári firmware van rajta. elősző router d-link dir-635 pont ugyanezt csinálta.
Szintén top net, Budapest, Aquincum

(#11319) Dot válasza suni100 (#11318) üzenetére


Dot
őstag

Azt hittem a frimware a hibás, sajnos a szolgáltató. Esetleg meg kéne néznünk, hogy egyszerre megy-e el. Nekem ma 12:30-kor volt ez.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11320) InfiniteReality válasza Dot (#11317) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az DNS hiba, DNS nélkül nem megy az internet, mert a böngészőbe címeket írsz, nem ipket. Lehet időről időre leáll a DNS szerverük vagy valami más hasonló, vagy rosszul konfigurált hálózat miatt időről időre nem elérhető. A torrent, msn, egyéb kapcsolatok azért nem szakadnak meg, mert azok többnyire ip alapon mennek (az első, még DNS alapú kapcsolódás után).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11321) Dot válasza InfiniteReality (#11320) üzenetére


Dot
őstag

Szerintem nem, de lehet tévedek:
Torrent leáll, TeamSpeak 3 ledob itt IP cím van beírva nem dns! A hlsw ami a játék szerver pingjét mutatja tökéletesen megy itt is IP van beírva! Ha a dns feloldó állna le akkor szerintem nem kéne újracsatlakozni a netre, hogy jó legyen és szerintem mindenkinek rossz lenne! De kiírok pár IP és megpróbálom azokat beírni a böngészőbe.92.61.114.124 74.125.232.208 193.239.149.1

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11322) InfiniteReality válasza Dot (#11321) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Jó 5let. Én is arra gondoltam, hogy elment a net, és közben csak a dns állt le. Sőt olyan is van, hogy pl csak a külföld, vagy a külföld egy része áll le. Na ez nemtudom mitől van.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11323) suni100 válasza InfiniteReality (#11320) üzenetére


suni100
csendes tag

Viszont ha DNS hiba akkor mért oldódik meg azonnal ahogy újraindítom a routert és ugyanazokat a DNS szervereket használja? A digis ember telefonon azt mondta hogy ő úgy látja a rendszerben hogy a felhasználói oldalról van kapcsolat bontás az ilyen szakadásoknál. Viszont újra csatlakozásnál IP-t nem kapok csak router újraindítás után. Elég furcsa és elég bosszantó jelenség...

(#11324) InfiniteReality válasza suni100 (#11323) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor félreolvastam valamit. Szóval milyen router? Router nélkül is csinálja?

Volt hasonló gondom. Naponta 1x (általában 23-24 óránként) elbontott a net és kb 20-30 percig nem is akart visszacsatlakozni. Szét idegesítettem szegény digiseket, mert a routerre nem gondoltam, hogy az csinálja. Linksys/Cisco RVS4000 router volt, 30.000ért vettem anno, legfrissebb firmware minden. Most egy MikroTik RB750G van helyette és azóta minden zsír. Plusz a netem is duplájára gyorsult (magyarán hozza azt a sebességet amit kell - előtte fele volt). S ez a router csak 19-be került.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11325) suni100 válasza InfiniteReality (#11324) üzenetére


suni100
csendes tag

Eddig egy d-link dir-635 volt, tegnap óta egy asus rt-n16, mindkettő a legfrissebb firmware-el, a jelenség pont ugynaz mindkettőnél. Randon időközönként(pár óra/pár nap) mintha eldobná a net-et, néha csak a DNS-es dolgok nem mennek, de sokszor teljesen meghal a net. A router próbál újra csatlakozni a DNS ip-ek meg is kapja, viszont WAN ip-t nem (digis ember szerint azt is kap...) ahogy újra indítom azonnal jó lesz.
Közvetlenül gépre dugva még nem próbáltam, de nem is szívesen tenném órákra, mert szükség van a hálózatra.

(#11326) InfiniteReality válasza suni100 (#11325) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Pedig csak így tudod kitesztelni... :( Esetleg kérsz valakitől egy 3. fajta routert. Kábel bekötése milyen? Színsorrendre vagyok kíváncsi mindkét végén...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11327) suni100 válasza InfiniteReality (#11326) üzenetére


suni100
csendes tag

narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna. Ez van mindkét végen. Most hogy kihúztam a falból illetve visszadugtam azonnal és simán csatlakozott újra, ugyanaz ha a routerből húztam ki.

Ha máshogy nem oldódik meg kifogom próbálni közvetlenül gépben is.

[ Szerkesztve ]

(#11328) InfiniteReality válasza suni100 (#11327) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A kábel bekötése jó. Hacsak nem vacak minőség, akkor a kábellel nem lesz gond. Tényleg megkell nézni közvetlenül is, ha eldobál, akkor valamelyik switch közted és a CTC között gázos.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11329) suni100 válasza InfiniteReality (#11328) üzenetére


suni100
csendes tag

Rendben, ha továbbra sem javul a helyzet a router csere után mindenképpen kipróbálom és megírom majd mi a helyzet.

(#11330) sfdrakex válasza suni100 (#11329) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet hogy mivel sok gép megy, sok programmal ami netet használ, köztük torrent is a routerek nem bírják a sok kapcsolatot? Ezért kellene router nélkül, vagy valami erősebb új routerrel kipróbálni, bár szerintem az igazi direktben lenne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11331) suni100 válasza sfdrakex (#11330) üzenetére


suni100
csendes tag

Ezt nem tartom valószínűnek, általában egy asztali, egy laptop és egy vagy két telefon van rajta, torrent nagyon ritkán és akkor is csak egy gépen.

(#11332) suni100 válasza suni100 (#11331) üzenetére


suni100
csendes tag

Újabb szakadás szerűség 17:41-kor. Most egy gép használta összesen és semmilyen torrent nem ment.

(#11333) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Segítene valaki nekem,hogy tudom beállítani a levelezőkliensem.
Ez az igenyelt_nev@digikabel.hu nem világos nekem.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11334) sfdrakex válasza SirKero (#11333) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

igenyelt_nev@digikabel.hu < - - - Ez azt jelenti hogy a digis e-mail címedet írd be oda, ha nincs akkor a digi oldalán regisztráld magad és tudsz létre hozni magadnak a digi ügyfélkapu oldalán.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11335) SirKero válasza sfdrakex (#11334) üzenetére


SirKero
őstag

Ok.
Regisztráltam. Belépek de tovább nem enged mert kell szerződés regisztráció amihez kéri a szerződés szám / legutolsó számla sorszáma, évszám nélkül. Nekem csak tegnap előtt kötötték be tehát számla sorszám is csak egy hónap múlva lesz.
Vagy nem jó helyen járok? :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11336) sfdrakex válasza SirKero (#11335) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Számla sorszám helyett jó a szerződés száma is, ahogy írtad is. Egyébként milyen mail címet akarsz beállítani a levelezőben? Hotmailnek, gmailnek vannak saját szerverei kimenő is nem csak bejövő így ahhoz azokat is tudod használni, nem kell a szolgáltatóé, az oldalaikon le is vannak írva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11337) SirKero válasza sfdrakex (#11336) üzenetére


SirKero
őstag

Mind a kettő kell:

Winows Live Mail-t szeretném át állítani az eddigi monornet.hu -ról mert gondolom ez most megszűnik.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11338) Dictator^ válasza SirKero (#11337) üzenetére


Dictator^
veterán

ja már jó

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11339) sfdrakex válasza SirKero (#11337) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows Live Mail a levelező kliensed,oké de milyen fiókot akarsz beállítani?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11340) Dictator^


Dictator^
veterán

Azt olvastam másik topicba, hogy mivel a UPC eladott a Diginek mindent romániába, emiatt itt magyarországon a Digi ad el minden területet a UPC-nek.. ez igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11341) SirKero válasza sfdrakex (#11339) üzenetére


SirKero
őstag

Gondolom a digi előfizetéshez ugyan úgy adnak e-mail címet + posta fiókot.
Vagy nem?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11342) SirKero válasza kali (#11311) üzenetére


SirKero
őstag

Megnéztem itthon is és itt ennyit mutat. Akkor az Y570-be csak 150Mbps wifi kártya lenne?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11343) sfdrakex válasza SirKero (#11341) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Adtál meg nekik felhasználó nevet a mailcímhez? Mert én nem és így alapból nem is volt digi-s e-mail címem, de ha nincs e-mail címed mit akartál beállítani? Azt hgittem van más szolgáltatótól mail címed és azt akarod használni tovább, ezek is csak akkor működnek ha van digis címed, vagy ha van saját kimenő szerverük is, nem csak bejövő.

Ha csak 65mbittel csatlakozik nehezen fog gyorsabban menni. Nincs meg semmi leírás a laptophoz amiben írnák pontosan mi, mit tud benne, esetleg a gyártó oldalán valami felhasználói kézikönyv?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11344) SirKero válasza sfdrakex (#11343) üzenetére


SirKero
őstag

Most látom,hogy a szerződésen van egy ilyen pont:
E-mai cím igénylése 06 1 707 0707. Akkor ezek szerint először itt kell igényelni.

Leírás semmi Hálózati kártya Broadcom 802.11n hálózati adapter ennyit tudtam kideríteni.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11345) sfdrakex válasza SirKero (#11344) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ott is lehet igen, vagy mint írtam ha regelsz az oldalukon ott is lehet igényelni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11346) kali válasza SirKero (#11342) üzenetére


kali
legenda

jobb esetben, de - sajnos - láttam már olyat is - konkrétan dell notiban -, hogy csak 65-ös a maximális kapcsolati sebesség! nehogy ez is olyan legyen...

(#11347) SirKero válasza sfdrakex (#11343) üzenetére


SirKero
őstag

A gyártó oldalán még ezt találtam a róla:

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11348) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hello!

Hosszú vívódás után lemondanám upc szolgáltatásaimat 120/10Mbps és digitális tv adás, és átnyargalnék egy 80/25-os netre és tévére a digihez.
Sokat netezek és sokat nyomulok Battlefield 3-al.

Újpesten, közelebbről Káposztásmegyeren lakom, arra keresnék tapasztalatot, hogy itt ezen a környéken mennyire stabilan van meg a sávszélesség, szakadozás van-e ( a játék miatt aggodom).
Láttam a router is problémás lehet, nekem Linksys WRT320N van, esetlege vki használ ilyet? Nem szeretnék újat venni.

Előre is köszönöm ha vki megosztja itt vagy priviben tapasztalatait!

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#11349) jhonny76


jhonny76
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a TL-WR842ND-ről?

köszi

(#11350) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

Ma kötötték be nálunk a digi TOPnet-et (80/25 Mbit).

A problémám a következő:
Ha közvetlenül dugom a kábelt a gépbe, akkor simán hozza az elvárt sebességet, de ha az Edimax BR-6104K routerrel (elvileg 10/100-as) megosztom, akkor 20/20 Mbit-nél nem megy feljebb.
Próbáltam firmware frissítést, az sem segített...
Esetleg valamilyen beállítással meg lehet oldani a magasabb sebességet, vagy nem bír ennél többet ez a router?

Köszönöm előre is a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.