Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) MaciLaci1970 válasza mantequilla (#11849) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Bocsi, én sem a te helyzetedre értettem :B

(#11852) mantequilla válasza Dick81 (#11850) üzenetére


mantequilla
aktív tag

nagyjából másfél éves lehet van minden ami egy átlag usernél, torrent is.
sweex márkájú :)

(#11853) Zaza84


Zaza84
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy mióta 2 laptopot csatlakoztatok wifin keresztül a netre, az a laptop amit csak 1 hete csatlakoztatok, azon 1-2 nap multán a letöltési sebesség drasztikusan lecsökkent. 20megás a net az egyik laptopon semmi baj adja a 15-20 mega letöltést, de a másik csak 0.5 mega letöltést hoz, bármikor csatlakozom vele fel. Van valakinek ötlete, hogy mit állíthattam el a gépen, vagy a routeren? Egyátalán én állíthattam el valamit, vagy a DIGI kínlódik velem? A válaszotokat előre is köszi.

(#11854) McLaca válasza Zaza84 (#11853) üzenetére


McLaca
őstag

Mivel az egyik notesszel jó, a digi és a router hibája kilőve.
A másik notesz wifi kapcsolódásával lesz valami, esetleg tűzfal probléma, vagy a drivere vergődik.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11855) sfdrakex válasza Zaza84 (#11853) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Wifi-t kapcsold ki be a laptopban, illetve ha a routert nem szoktad újra indítani kikapcsolni, akkor nem ártana azt is megpróbálni, pár percre kilőni majd újra próbálni. Biztonsági szoftverek vannak a laptopon? Változtattál rajta bármit?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11856) Dictator^ válasza radi8tor (#11837) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem a kábel volt a lúdas, hanem a gépe a srácnak.
Felvittem az enyémet és mértem egy szart:

Igaz félremért, de a válaszidő már jó volt, nála mindig stabil 500, nálam 1-10ig ment.

Torrent letöltés is javult, az Én gépemen, a 9.9 - 10.0 stabil volt, az ővén csak 9.3

A félremérés miért van? Mindent kikapcsoltam, 3 böngésző ugyanezt produkálta.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11857) McLaca válasza Dictator^ (#11856) üzenetére


McLaca
őstag

Pufferelés, vagy nem mér elég ideig a speedtest. Ha a "preparálás" alatt akadozik az adatfolyam, akkor lassabb netre "készül", de aztán ha bedőlnek a csomagok ezrével, akkor már kész is a hibás mérés.
A ping jó, a torrent teszt jó. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11858) Dictator^ válasza McLaca (#11857) üzenetére


Dictator^
veterán

A feltöltést sehogy nem tudtam letesztelni, mivel torrenten pont nem szedett senki. FTP-n nincs olyan, ami nem lenne korlátolt.
Kéne csinálni egy p2p kapcsolatot egy digis közt.

Amugy a többieknél a speedtestes digi mérések általába jók. Azért kérdem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11859) sfdrakex válasza Dictator^ (#11858) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sokaknál mér félre a speedtest, bár nálam mondjuk még nem volt ilyen. Lehet nem árt üríteni a cookikat, előzményeket, mert esetleg a régi neteddel mértél otthon és aza alapján lőtte be magát a speedtest, lassabb netre készülve, ahogy előttem is írták.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11860) Killing válasza Dictator^ (#11856) üzenetére


Killing
addikt

Speedtesttel ne foglalkozz, sok szart mér, a 10 MB/s fasza, pontosan betonstabilan hozza hogy amire előfizetett, mert 10MB*8=80Mbit/s :K

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11861) Dictator^ válasza sfdrakex (#11859) üzenetére


Dictator^
veterán

Nála amikor mértem, akkor üritettem, bár akkor ugye, valami gebaszos volt, mert a ping mindig 490-510 között volt. Szóval ha most mértem volna az enyémen, üritett cachel, talán jó lett volna :)

Mind1, telepítek neki egy új win-t, és kiderül szerdán.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11862) zoli62 válasza McLaca (#11842) üzenetére


zoli62
addikt

Semmi nem változott.

(#11863) Zaza84


Zaza84
csendes tag

Köszönöm a tippeket, majd utána járok.

(#11864) Killing válasza Dictator^ (#11861) üzenetére


Killing
addikt

Parancssorból próbáltatok már pingelni?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11865) Dictator^ válasza Killing (#11864) üzenetére


Dictator^
veterán

Parancssorból random, általába a magyar helyek jók, a külföldiek borzalmasak voltak.
De mondom, az Én gépemen jó volt, szóval, most nekikezdek egy win telepítésnek, és leszarom mi okozhatta nála :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11866) kasza blanka válasza Killing (#11860) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

én speedtest.datanet.hu-t használok, ott majdnem mindig 80/25 körül mérek.

most pl 88/23 ping 3ms

(#11867) Killing válasza kasza blanka (#11866) üzenetére


Killing
addikt

40/21 Mbps-ot mértem mind a 2 speedtesten, úgy látszik itt valami nem kóser. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11868) kasza blanka válasza Killing (#11867) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

akkor neked biza 40/20-asod van. ilyen véletlen nincs, hogy pont van ilyen csomag, és neked pont ennyit mér félre. ha nem ilyenre fizetsz elő, akkor bizony reklamálni kell, hogy WTF.

(#11869) McLaca válasza Killing (#11867) üzenetére


McLaca
őstag

Milyen netről kapod a számlát? Base? Top?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11870) Dictator^


Dictator^
veterán

FTTH övezetbe, ahol külső munka kevés van, ott szerintek ilyen hóesésnél (szállingózik, kis pelyhekbe) csinálják a melót vagy nem ?
Mára jelentkeztek be, nem hívtak még, meg 1 óra késésben vannak :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11871) Zolee11 válasza Dictator^ (#11870) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szerintem, ilyen időben simán dolgoznak. Állítólag utcánként kötik, én is megkötöttem az előszerződést most hétvégén. Te melyik utcában laksz? Válaszolj privátban, ha nem akarod nyilvánossá tenni. :) Illetve ha velem megosztanád az információt. Csak érdekel, merre járnak épp a bekötésekkel. Köszi!

no brain, no problem

(#11872) cool13 válasza Dictator^ (#11870) üzenetére


cool13
őstag

Én is sokat vártam rájuk, de jöttek türelem. Sok a meló és némely helyen az értetlen buta emberekkel kell küzdeniük a kötőknek. Épp nálam volt, és telefonon zargatta egy következő ügyfél és már majdnem földhöz vágta a telefont a barom miatt.

(#11873) Dictator^ válasza cool13 (#11872) üzenetére


Dictator^
veterán

Tudom, ráadásul úgy beszéltük meg, hogy lehet picit csúsznak, mert valami sorházba mennek, szóval bonyolult, sztem egy telken két ház van, és kettőjük között osztanának.. no mind1, a havazás miatt paráztam.. de csak meglesz.

Előtte lévő cimbinél meg 2-3 óra késés után csak felmértek mert késő lett, és kövi nap húzták nála.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11874) Dark Archon válasza CactuS (#11844) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem már jó, igaz írtam vagy 3 levelet és 2x felhívtam a szerelőt, mert pechjére számmal hívott először. Szóval finoman csesztetni kell őket.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11875) Dictator^ válasza Dark Archon (#11874) üzenetére


Dictator^
veterán

Megoldódott a külföldre vezető magas ping hibáid ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11876) Dark Archon válasza Dictator^ (#11875) üzenetére


Dark Archon
addikt

Sosem volt külföldre vezető magas ping hibám :) Külföldre vezető 1-2Mb/s letöltési sebesség gondom akadt.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11877) Dictator^ válasza Dark Archon (#11876) üzenetére


Dictator^
veterán

Bocsi, akkor kevertem, de ezekszerint megoldodott.
Mi volt a hiba oka, azt tudni?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11878) Dark Archon válasza Dictator^ (#11877) üzenetére


Dark Archon
addikt

Passz, egyszercsak jöttek a Digi-től a lépcsőházba, aztán jó lett. Előtte kb. 2-3 héttel mutogatott valamit a fazon, hogy ki kell cserélni, valami hálózati eszközt. Aztán megint feljött, hogy rosszat hozott, majd hétfőn megcsinálják. Ennek ellenére, aznap pénteken már jó volt. Utána romlott el megint, most megint jó, de remélem most már így marad :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11879) Killing válasza McLaca (#11869) üzenetére


Killing
addikt

Topnetet fizetek, ma is ennyi, de torrentben megvan a 80 Mega, fene se érti...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11880) Killing válasza Killing (#11879) üzenetére


Killing
addikt

Most nézem hogy külföldre megvan mindenhova a 80 mega, elfogadható ping mellett. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11881) Dictator^ válasza Killing (#11880) üzenetére


Dictator^
veterán

Mennyi az a stabil amin MAXon jön (le)?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11882) Killing válasza Dictator^ (#11881) üzenetére


Killing
addikt

10-10,5 MB/s.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11883) Dictator^ válasza Killing (#11882) üzenetére


Dictator^
veterán

Itt még annyin nem tartott, nálam is 9.3 meg havernál is kb az volt a stabil, bár lehet , hogy a nagy seederes részek, nem mindig menőek.

Viszont a feltöltést ki tudjuk probálni már.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11884) Killing válasza Dictator^ (#11883) üzenetére


Killing
addikt

A feltöltésem 3,2 MB max, úgy látszik a speedtest egy fos (néha).
Amúgy a torrent a legjobb speedtest, az nCore-os torrenteken sok seeder van, nekem 10 MB/s-ot hoz a legjobb toriknál. :C

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11885) Dictator^


Dictator^
veterán

Ez a vékonyabb optikai kábel mennyit érhet amúgy?
Ő lenne az

Ez a vékonyabb, ami FTTH övezeten megy a házig be, az oszlopon vastagabb van.
Mennyibe kerülhet erre fejet rakni? Esetleg lehetne használni, erősitő tv között is? :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11886) Dictator^


Dictator^
veterán

udv. ftth ovezet. a kerdes: amikor kotottek a netet akkor az optikai kabelt lemertek milyen jel jon. az ertek valami -2 volt nalam. srac szdrint ez erositett zajmentes jel, ami -10+10-ig jo. ez igy van?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11887) InfiniteReality válasza Killing (#11880) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A szolgáltató a 80 mbitet a saját hálózatán belül adja és a garantált sebességeket is ott érti csak. Tehát 80 mbit a max a gépedtől a Digi core-routeréig (és annyi mbit a garantált amennyi, de az is csak a gépedtől a core-routerig).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11888) Killing válasza InfiniteReality (#11887) üzenetére


Killing
addikt

De torrentnél (főleg nCoreon) van annyi seeder hogy meglegyen a core routerig a 10 MB/s. :D
A lényeg hogy jó, a speedtest meg egy rakat fos.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11889) zsoltt983


zsoltt983
csendes tag

Olcsó húsnak híg a leve...Ez a véleményem erröl a diginetröl.

(#11890) Dictator^ válasza zsoltt983 (#11889) üzenetére


Dictator^
veterán

Való igaz, a Digi nálunk 4700-ért ad 80mbitet le, ami megfelelően müködik.
Míg a UPC adsl-es területen 6200-ért adott 8mbit.

Hátja, biztos szarabb a Digi :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11891) Zolee11 válasza zsoltt983 (#11889) üzenetére


Zolee11
senior tag

Hát ez aztán a velős vélemény!
Köszönjük Emese! :DDD

no brain, no problem

(#11892) Killing válasza zsoltt983 (#11889) üzenetére


Killing
addikt

Szépen kifejtetted az álláspontodat, mivel nem vagy megelégedve?
Nekem 80/25 Mbit/s van mindig, torrentben, sőt még néha 90-100 Mbit/s, nem szakadozik, nem marad ki, mindig hozza a sebességet, de biztos a digi a szar. :U
Nem lehet hogy user error?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11893) Viktor77 válasza zsoltt983 (#11889) üzenetére


Viktor77
titán

Ne zavarjon, hogy gyakorlatilag a legjobb szolgáltatást nyújtják, a legjobb áron.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11894) Dictator^


Dictator^
veterán

Mitől lehetek torrent oldalakon passzív?
TPlink 1043 volt a upc adsl-en eddig, torrentnél upnp pipálva.. és az oldalak szerint én passzív vagyok.

Current UPnP Status: Enabled

Bár az utorrent most megy, töltök is fel, csak pár száz Kbyte-al, de pirosan passzív villog..

Aha, torrent szerint Not connectable vagyok.
Firewall / router is limiting your network traffic. You need to open up a port so others can connect to you. És közbe megy a feltöltés.. ez most hogy?

Eddig nem kell routerbe belőnőm a portot, mert upnp intézte..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11895) Márton


Márton
nagyúr

20/10-es digi, tplink router.
új alaplap, win7, és a letöltési sebesség ok, de a feltöltés
ilyen 20kbyte/sec-cel cammog.
Hálókártya driver fenntvan, router reset megvolt,
másik portjából egy laptopon full a feltöltési sebesség is.

5let? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11896) zsoltt983 válasza Killing (#11892) üzenetére


zsoltt983
csendes tag

Magas ping érték.Belföldön jó,viszont külföldön már nem.Online játék esetén ez "picit" zavaró.

(#11897) Viktor77 válasza zsoltt983 (#11896) üzenetére


Viktor77
titán

Perpillanat (csúcsidő van) 34ms a pingem a WoW-ban. Azt hiszem, ez "tűrhető" érték.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11898) Killing válasza zsoltt983 (#11896) üzenetére


Killing
addikt

Már le lett írva hogy az nem a Digi sara, hanem egy útválasztó romlott el, ami ha jól tudom (kövezzetek ha nem), de érinthet még pár szolgáltatót.
A kedved miatt belinkelem: [link]

Emiatt nem kell leírni a Digit.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11899) Márton válasza Márton (#11895) üzenetére


Márton
nagyúr

megvan a gond
pctools firewall plus és win7 sp1 nem szeretik egymást :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11900) poli27 válasza Dictator^ (#11885) üzenetére


poli27
veterán

Persze lehet fejet rakni, ha megveszed a cuccot hozzá cirka 300+fa + a csati 1000ft darabja.
Erősítő és tv között tudnád használni, de hogy raksz rá toslink csatit, mert amit rárakunk az sc csati !

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.