Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Dictator^ válasza Killing (#11100) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem lehet, hogy alapból jár 1 a Digi+ TV-s csomagukhoz?
Csak mert akkor értelmet nyerne amit írsz, és gondolom az első boxot kapnád ingyen, a szolgáltatáshoz, a ásodikértm eg fizetsz :)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11102) kacmarc


kacmarc
csendes tag

Sziasztok,

A problémám a következő:
Letöltök egy torrentet, a feltöltésem csak nagyon minimálisan megy vissza.
Az arányom egyre csak romlik, pedig korábban (1-2 éve kb.) sosem volt ilyen problémám.

Pld. legutóbb leszedtem direkt olyan filmet, amit a legtöbben vinnének, viszont a feltöltésem legtöbbször 0-n áll, majd ritkábban 5-10 kB/s között ingadozik, hiába látok peereket. Ill. többször csak zárójelben látom (uTorrent) a peereket, aktívat néha 1-1 mp-re felbukkanni egyet-egyet. Próbálkoztam több ilyen weboldalról is tölteni.

Ugyanez a helyzet minden esetben, nem csak a fenti példánál.
DIGI BaseNetem -40/20 Mbit/s- van, ezt sebességet speedtest igazolja is.
A netet TP-LINK TL-R460 routerrel osztom ketté.

Csináltam port nyitást routerben, engedélyeztem ezt a tűzfalnál is (Comodo), ill. próbálkoztam többféle torrent klienssel- (legutóbb uTorrenttel), ill. azok beállításában is. Semmi sem segített. :(

Gondoltam, hogy valamit mégis elrontanék, ezért legutóbb, tegnap éjjel kikapcsoltam a tűzfalat, ill. a net kábelt közvetlen a pc-be dugtam, kihagyva a routert, sajnos akkor is változatlan volt a helyzet. :( :O

Ma kaptam kölcsön Voda mobilnetet azzal is megnéztem, de ott is ilyen 0-0,5-1,5 kB/s között ingadozott a "legpeeresebb" fájl is.

A letöltésem 5 Mb/s-sel szokott menni, ill. szoktam fogadni/küldeni skype-on nagyobb fájlt, ott sosincs probléma.

Jelenleg mindent visszaállítottam az alap felállásra: TP-LINK router, Digi net, uTorrent.

Kérlek Titeket, adjatok ötletet, javaslatot.

Köszönöm előre is.

(#11103) sfdrakex válasza kacmarc (#11102) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Operációs rendszer a gépen? Hálókártya driver csere? Comodo mellett van-e fent más biztonsági program?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11104) Dictator^ válasza kacmarc (#11102) üzenetére


Dictator^
veterán

Friss gépen, pl egy ismerös laptopja ? Probáltad?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11105) McLaca válasza kacmarc (#11102) üzenetére


McLaca
őstag

Egyszerű: vannak nálad gyorsabb seederek, seed-szerveresek. Ha pár napig bent hagyod a torrentet seedelni, biztosan fogják vinni tőled is. De ahol túl sok a peer, ott általában egyre több a seeder is.
Régebbi torrenteknél, ahol kevés a seeder, ha beesik egy-egy leecher, akkor nekik lehet igen szépen tolni.
Régen azért volt másképp, mert akkor még kevesebbeknek volt gyors nete, de a digi is terjeszkedik, meg más szolgáltatók is gyorsultak azóta.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11106) zka67 válasza McLaca (#11105) üzenetére


zka67
őstag

Nana! Azért digi 40/20-as netről beszélünk, annak mennie kéne mint a szél.

@kacmarc: 99%-ig biztos vagyok benne, hogy nincs az a port nyitva.

To Test If Your Port Is Open

Ezzel a programmal teszteld le, hogy valóban nyitva van-e a portod.

A uTorrentben alul mit mutat a hálózati kapcsolat ikonja? Zöld pipa, narancssárga vagy piros? Ha ráhúzod az egeret, akkor kiírja, hogy mi az állapota. Fix portot állítottál be, vagy minden indításnál változik? A routerben is nyitottál portot vagy csak a tűzfalon?

(#11107) McLaca válasza zka67 (#11106) üzenetére


McLaca
őstag

Igen, nekem is az van. És új torrentnél, vagy ahol 30-40-nél több a peer, már elég esélytelen vagyok, amíg a torrent fiatal. De pl. seedelek több, mint 2 éves torrenteket is, összesen vagyunk seederek vagy 5-en, és ha azt tölti valaki, akkor az megy kifelé tőlem elég szépen.
Egyre elterjedtebbek a gyors netek jó uploaddal, a digi előfizetői tábora is igencsak nő.
Az mondjuk lehet, hogy a delikvens passzív a trackeren, de igazából az uTorrent UPnP-t is támogat, és az a legtöbb routerben gyárilag be van kapcsolva (és talán az uTorrentben is), és akkor nem kell a portforward, anélkül is aktív leszel trackeren.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11108) powerup2


powerup2
addikt

Valaki nem tudja véletlen 2012 ben a digi milyen városokban fog terjeszkedni ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11109) Dictator^ válasza powerup2 (#11108) üzenetére


Dictator^
veterán

Párszor már leírtuk.. Vecsés, Üllő, Pécel (kész), Maglód, Gyömrő. Többi passz .)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11110) powerup2 válasza Dictator^ (#11109) üzenetére


powerup2
addikt

Köszi az infót annyira nem olvastam bele a topikba véletlenül Veresegyházon nem lesz hátha tud valaki valami infót

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11111) Dictator^ válasza powerup2 (#11110) üzenetére


Dictator^
veterán

Önkörmányzatotok tud infót adni, már ha van ismerős, lehet nem publikálják egy ideig.. itt kb. 1 hónap után derült ki, és tették közzé a weboldalon.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11112) powerup2 válasza Dictator^ (#11111) üzenetére


powerup2
addikt

Köszönöm a gyors válaszod és a tippet jövőhéten megtudakolom ha van infó leirom hátha segítek ezzel valakinek :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11113) Dictator^ válasza powerup2 (#11112) üzenetére


Dictator^
veterán

Ja, nem lenne rossz tudni, hogy merre mennek tovább.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11114) kacmarc válasza sfdrakex (#11103) üzenetére


kacmarc
csendes tag

Win XP.
A teljes történethez hozzátartozik, hogy két gép szokott alapból a routeren lenni, mindkettőnél ugyanez a probléma, ezért hálókártya drivert kizárnám (legalábbis félreraknám) :( .
Comodo mellett más nincs.

[ Szerkesztve ]

(#11115) kacmarc válasza zka67 (#11106) üzenetére


kacmarc
csendes tag

Köszi, leszedtem a progit.

No, már teljesen elbizonytalanodtam port nyitás ügyben, ezért utána olvastam, és megcsináltam eszerint (is):

http://www.rainman.sokoldal.hu/port_forwarding

Javult a dolog annyit, h uTorrent elégedettnek tűnik:

http://kepfeltoltes.hu/111226/utorrent_port_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Viszont PFPortChecker azt írja sajnos TCP és UDP -re is, hogy nincs nyitva a megadott portom.

Azért érdekes, mert még délután próbáltam a PFConfig progival is megnyitni a portot, és először arra engedtem rá a checkert :( :( :(

Megnéztem most megint úgyis, hogy ideiglenesen kinyomtam Comodot, és a routeren belül is a tűzfalat, ill. minden korábban alkalmazott biztonsági beállítást (MAC filtertől kezdve mindent). :(

Másik kommentre: seedet bőven szoktam hagyni hetekig, de a korábban leírtak szerint (nem)megy akkor is :(

(#11116) kacmarc válasza kacmarc (#11115) üzenetére


kacmarc
csendes tag

Visszakapcsoltam Comodot, és nem értem miért, de PFPortChecker is elégedett lett (lehet tűzfalat is ellenőrzi működés közben), uTorrentben is zöld pipa jobb alul.
Azt nem értem, hogy miért csak zárójelben látom a peereket, és miért baromi ritkán ugrik fel 1-1 zárójelen kívülre pár kb-sel?
Korábban top 5 -t szedtem le amit vinnének 4 nél 0.000 az arány, az ötödiknél 0.002 :(
Emellett Comodo tűzfal mutat 100 aktív kimenő kapcsolatot a beállított portomon.

Bocs, ha már érthetetlen kicsit, lépek is aludni, kérdezzetek nyugodtan, tényleg a végére szeretnék járni, köszi a türelmeteket!

(#11117) McLaca válasza kacmarc (#11116) üzenetére


McLaca
őstag

A zárójelben az összes peer van, a zárójelen kívül meg a hozzád csatlakozók.
Melyik tracker egyébként?
A tracker által jelzett arány csalóka, mert kb. fél óránként frissít. És ha van tőled gyorsabb seeder, akkor attól fogja kapni a másik 4 az anyagot. A kliensprogik priorizálnak, akinek jobb a sebessége, elsődlegesen neki oszt több anyagot, hogy minél hamarabb seeder lehessen ő is.
Il. ilyen kis számú peernél szokott még az előfordulni, hogy impulzusszerűen megy a feltöltés. Azaz időnként pár mp-re, percre megugrik, aztán visszaesik minimális szintre, és ezt így hullámokban eljátssza többször is. Ez akkor van, ha hozzád olyan része érkezett a torrentnek, ami a többinél még nincs meg, azok gyorsan megkapják tőled (ekkor gyorsul fel a letöltés), de ha megkapták, visszaesik megint a sebesség, mert nem kaptál azóta olyan részletet, ami nekik nincs meg. Ha a feltöltő sebessége lassabb, akkor ez mindig így van.
Szerintem nincs nálad hiba, egyszerűen a torrent ilyen kiszámíthatatlan.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11118) sfdrakex válasza kacmarc (#11116) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Comodonak nyomj egy uninstallt sztem, vírusirtód van ? Portot leggegyszerűbben úgy lövöd be ha az Upnp-t engedélyezed a routerben és a utorrentben is. Windows tűzfala ki van lőve, vagy megy az is a Comodo mellett ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11119) zka67 válasza kacmarc (#11116) üzenetére


zka67
őstag

http://portforward.com/

Itt le van írva minden létező routerhez és létező programhoz, hogy hogyan nyiss portot nekik. A uTorrenthez is le van írva, lépésről-lépésre, szájbarágósan. Első lépésként adj fix IP-t a gépednek, addig sehova tovább, a többit meg olvasd el.

Routered van, igaz? Akkor meg mi a francnak kell még másik három tűzfal, elmondanád? Otthoni használatra a routeré is bőven megteszi, a te gépedet nem akarja senki feltörni, hidd el nekem, sőt DOS támadást sem fognak indítani ellened. A kutya nem kíváncsi arra, hogy mi van a gépeden.

Szerk: És ne karácsony reggel kezd el tesztelni a feltöltésedet, mert most senki nem a torrentekkel foglalkozik. Esetleg majd estefelé.

[ Szerkesztve ]

(#11120) sfdrakex válasza zka67 (#11119) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fix ip-t adni szerintem nem muszáj, legalább is nálam megy nélküle is, itt a Comodo lesz a gond a srácnál szerintem. Elég lett volna simán csak Upnp-t engedni és menne, tűzfalat letúrni és esetleg Windowsét is kilőni, mivel van router otthonra bőven elég ha feltesz egy vírusirtót.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11121) neverDell válasza sfdrakex (#11120) üzenetére


neverDell
tag

Lehet, hogy számodra újdonság: a windows-os tűzfalak nem csak a kéretlenül bejövő forgalmat hivatottak szabályozni, hanem pl. szólnak, ha olyan program kezd a neten kommunikálni, akinek nem kellene. (vagy az újabbakból ezt a funkciót már kiszedték??) Némelyikük képes olyan jellegű protokoll analízisre, amit egy SOHO routeren sohasem fogsz megtalálni.
Szóval csak óvatosan ezzel a tűzfal irtással!

(#11122) sfdrakex válasza neverDell (#11121) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem felesleges, sokan túlzásba viszik a biztonsági dolgokat aztán meg semmi nem akar menni a gépükön és csodálkoznak. Sokáig routerem se volt, csak egy vírusirtó, de semmi baja a gépemnek, évekig használom újra telepítés nélkül, nincs lassulás nincs semmi gondom. Időnként lefuttatok pár vírus/spy/trójai kereső progit, amik nem találnak soha semmit, és így jól elvagyok. Nem hiszem hogy a családi képeimet akarná valaki ellopni, ha meg igen egészségükre, zombit meg nem csináltak eddig a gépemből, rmeélem ezután se fognak. Viszont működik a gépem jól, nem szarakodik semmi rajta.

Viszont a te esetedben tuti valami biztonsági program fogja a torrentet, de gondolom értesz hozzá, biztosan megtalálod mit kell beállítani hogy tudjon a kliens aktív módban működni.

Egyébként simán Upnp bekapcsolásával nem megy? Comodo mellett megy Windows tűzfala is? Vírusirtód van fent? Sok biztonsági progi ha telepítve van összetudnak akadni egymással szépen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11123) zka67 válasza sfdrakex (#11120) üzenetére


zka67
őstag

@sfdrakex: A fix ip azért kell, hogy a routeren tudjon portot nyitni. Különben nyomorult router honnan tudná, hogy kinek van nyitva az a port? Egyébként is csak úgy tudsz portot nyitni, hogy megadod a gép ip címét.

@neverDell: Csomó biztonsági protokoll... ez nem a nasa, drága barátom, ez egy legutolsó otthoni gép, akire senki nem kíváncsi. Meg szól, ha valaki... akkor már úgy is késő.

@sfdrakex: nekem se tűzfalam, se vírusbasztatóm nincs, csak a routerem. És mégis évtizedek óta jól elvagyok a gépemmel.

[ Szerkesztve ]

(#11124) sfdrakex válasza zka67 (#11123) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam nincs fix ipje a gépnek, bár asszem mindig ugyan azt kapja, csak 1 gép megy kábelen a routerhez többi wifi-n, de mindig megy jól amit ki kell engednie.

Nekem se volt sokáig vírusirtóm, aztán egyszer raktam fel azóta megszokásból van fent kb 7 éve, zavarni nem zavar elfér, mai gépeken már nem észre vehető pár mega ram fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11125) neverDell válasza zka67 (#11123) üzenetére


neverDell
tag

Egészségedre! Barátod neked a hóhér... :U
Tudom, közhely, de a hozzátok hasonló, felelőtlen alakok miatt működhetnek pl. a botnetek.
Hidd el, nincs olyan, hogy "senki"! Ha másra nem, botnet tagnak a te géped is jó lehet egy jó kis DDOS indításhoz vagy spamküldéshez!

Én is vígan elvagyok a routerrel, windows-os tűzfal nélkül, kb. tizedik éve, mert nem megyek máshová, mint a megszokott négy-öt lapra. Még így is volt egy-két riasztásom a víruskeresőtől és a legtöbbről a mai napig nem tudom, hogy fals pozitív volt-e vagy sem.
De ugye az átlag letöltöget ezt-azt, chat-ekre, egyéb, nem igazán megbízható lapokra jár.
Előfordult már olyan is, hogy gyári driverben volt vírus (valamelyik VGA gyártónál, ha jól emlékszem).
Egy ismerősöm fotós oldalát is rendszeresen felnyomják (úgy tudom, wordpress - no comment) és ki tudja, mit hagynak ott...

(#11126) McLaca válasza sfdrakex (#11120) üzenetére


McLaca
őstag

Maradjunk annyiban, hogy azért, mert nálad jó, még nem lesz általános érvényűen jó mindenki másnál is a te megoldásod (ezt a #11122-re).

Fix IP akkor nem kell, ha UPnP-t használsz. Ha portforwardot, akkor muszáj, mert IP-re forwardolod a portot.
Akkor kapják mindig ugyanazt az IP-t a gépek a routertől DHCP-n, ha mindig ugyanabban a sorrendben vannak bekapcsolva.

Tűzfal kérdés: ESET-et használok (ESS-t), és a minap épp egy olyan üzenettel örvendeztetett meg, hogy szkennelik a portjaimat. :)
Mondjuk router mögött van a gép, szóval kicsit furcsálltam, de pár port a torrent miatt ugyebár nyitva van, meg az IM progik is nyitogatnak UPnP-n portokat.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11127) kacmarc


kacmarc
csendes tag

@zKa67/@sfdrakex: fix IP belőve WIN-ben, ez beállítva routerben. Látom is, hogy a nyitott portomon megy szépen a kommunikáció. :)
Nincsenek agyon védve az itthoni gépek, mindössze egy Comodo Internet Security Premium van fent- ez magába foglalja a tűzfalat is (ami tanuló módon megy csak), és természetesen WIN tűzfal párhuzamosan ki van lőve.
3 éve kb. ez van fent, eddig sosem volt gondom vele, sőt mutatott már rá érdekes dolgokra, nem a reklám helye, de csak javasolni tudom. Szóval nincs ám nagy paranoia :)

@McLaca: elgondolkodtató amit írtál, és már látom is VÉGRE miről van szó :O Az alap problémámnál nem lett volna helytálló a jelzésed nálam, de amióta megy a dolog: volt ami 4-500 kb/s re felugrott fél percre, majd eltűnt a peerem, és le is állt. No ilyen nem volt már jó ideje, csak max 0-5-10 kb/s -t láttam. :)

Beállítom port forwardingot (fix IP -vel stb.stb.) másik gépen is, úgy látom elfelejthetem a régebben megszokott 10+-os arányaimat, a több megás feltöltési sebességemmel - kezdem érteni amiről McLaca írt :)

Jelentősen változott a dolog!

Minden javaslatot végigpróbáltam, portos dolog tűnik nyerőnek, köszönöm a segítségeteket!

(#11128) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Sziasztok!

Több oldalt végignyálaztam a problémám miatt, de sajnos még nem találtam meg a megoldást.
Adott egy Digi 40/20 Megás net és egy SMCWBR14T-G (108Mbps) router.
tavaly bekötötték a netet. a routert minden spéci beállítás nélkül rácsatlakoztattam, csak a felhasználó nevet, jelszót, és wifi hozzáférést kellett beállítani. De a nyár folyamán egyszer csak nem volt net a routeren keresztül. Akkor nem is foglalkoztunk vele mert a lan vezetéket bedugva a gépbe megy a net. Most is. De ha a routerbe bedugom a net vezetéket teljesen lefagy a router. A másik lakásból áthoztam az ugyan ilyen routert, átállítottam a jelszót, felhasználó nevet, majd beledugom a net vezetéket és ez is lefagy teljesen. A másik lakásban pedig tökéletesen működik mind a két router. Igaz az T-home net.
Olvastam arrol hogy van akinek a service provider mező üresen hagyása után megjavúlt. de nálam akkor is lefagy. Van esetleg valakinek ötlete hogy, mit kellene még beállítani? vagy igaz amit egyik forumon irtak hogy digi nethez felejtsem el az smc routert. mert még egy próbát megér hogy ide írok, és segítséget kérek, mert nem szeretnék másik routert venni ha nem muszáj.

(#11129) Calogero válasza Killing (#11100) üzenetére


Calogero
addikt

2./ Az ÁSZF „D” Mellékletének 2. számú Függeléke az alábbiak szerint módosul:

Bevezetésre kerül egy új, akciós lehetőség országos jelleggel, minden FTTH-s családi házas területen a digitális televíziózás további elősegítése érdekében SD boxot biztosítunk az új előfizetések mellé.
Minden új kábeltelevízió szolgáltatást (minimum a DigiMini csomagra kell előfizetnie) igénybe vevő Előfizetőnek az FTTH-s területeken elengedjük az 1 db SD box bérleti díját, amíg Előfizetői Szerződése él.
Az akció részletes feltételei honlapunkon található meg...

(#11130) McLaca válasza Pinocchio23 (#11128) üzenetére


McLaca
őstag

Mit értesz azalatt, hogy lefagy?
SMC valóban nem túl jó választás a digi netre, legalábbis az olcsóbb darabok. Ismerősöm smc-je pl. hisztérikusan eldobálta a netet, egy másfél órás skype beszélgetés alatt 10 percenként szakadtunk.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#11131) Killing válasza Calogero (#11129) üzenetére


Killing
addikt

Köszi, akkor már értem. :)
Úgy néz ki nem csak FFTH-s családi övezetekben van így, hanem panelben is, mert én panelben kapom ingyér'. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11132) Pinocchio23 válasza McLaca (#11130) üzenetére


Pinocchio23
tag

Szia! A beállításoknál nem dugom be a net vezetéket, mert akkornem tudom még beállítani sem. Configolás után a router ujraindul. utána bedugom a net vezetékét és a routerrel semmit nem tudok kezdeni sem lan-on sem wifin. Az addig megnyitott router oldala is lefagy, elérhetetlen. újraindítom semmi. kihuzom a netet, ujrainditom és megy a router, elérem lanon és wifin is. csak akkor fagy meg amikor be van dugva a net. 2 egyforma smc routerem van. mindkettő ugyan azt csinálja sajna...

(#11133) SirKero


SirKero
őstag

Vecsésről még mindig nincs semmi hír. Mikor kezdik már el a lakásonkénti bekötéseket. :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11134) Dictator^ válasza SirKero (#11133) üzenetére


Dictator^
veterán

Kész van az egész város?
Mert maglód is jól áll, elvileg, pár helyen még hiányzik.. viszont karácsony miatt, szerintem állnak.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11135) SirKero válasza Dictator^ (#11134) üzenetére


SirKero
őstag

Hát ez az. Nem is látni őket. Érdeklődtem náluk arról,hogy lesz ebből dec.31-ig bekötés de egy sima sablon szövegű ( várjam,hogy telefonon egyeztetnek időpontot velem ) választ kaptam. Semmi konkrétum.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11136) Dictator^ válasza SirKero (#11135) üzenetére


Dictator^
veterán

Neten ha felkerül a város elvileg köthető.
Igaz vecsés nagy, de körbejárkáltál, mindenhol van kábel?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11137) SirKero válasza Dictator^ (#11136) üzenetére


SirKero
őstag

Amerre néztem ott mindenhol fenn van az oszlopon a "draut" és az összekötő dobozokba is be van kötve.
A fő vezeték szerintem kész ( napokig lehetett látni a szerelőket,hogy laptoppal az ölükben ülnek az oszlopokon )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11138) Dictator^ válasza SirKero (#11137) üzenetére


Dictator^
veterán

összekötő dobozok? mutatsz erről egy képet?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11139) SirKero válasza Dictator^ (#11138) üzenetére


SirKero
őstag

Most biztos nem tudok de holnap csinálok róla képet. Szürke színű műanyag dobozok semmi különleges nincs rajta.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11140) Dictator^ válasza SirKero (#11139) üzenetére


Dictator^
veterán

csak megnézném, hogy itt van-e oylan, szerintem még nincs, de annak meg nem látom értelmét, hogy behuzzák a kábelt, de nem dobozolják :)

szóval ha tudod dobd.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11141) cool13 válasza Dictator^ (#11140) üzenetére


cool13
őstag

Ezek vannak fent:
HTTB X20
1
2
1-2 napig lent volt az oszlop mellett a földön (fa), vagy fej magasságban egy lyukban (beton), amíg valamit melóztak rajta. Még csodálkoztam is hogy ott merik hagyni? De gondolom használhatatlan másnak miért vinnék el?

[ Szerkesztve ]

(#11142) Dictator^ válasza cool13 (#11141) üzenetére


Dictator^
veterán

Ja, hogy már azóta fent sincs? Mert ilyenek itt nincsenek egyelőre..

Ja értem, fej magasságban odarakták, de aztán felkerült minden oszlopra?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11143) cool13 válasza Dictator^ (#11142) üzenetére


cool13
őstag

Igen fent van az oszlopon, ahogy a saját képeken is látszik. Lehet, félreérthető voltam.

(#11144) Dictator^ válasza cool13 (#11143) üzenetére


Dictator^
veterán

Gondolom akkor leírás alapján, hogy nem minden oszlopon lesz fent, hanem minden 8.-on vagy ilyesmi.
Legalábbis nemrég jártam pécelen, de nem láttam, ilyet sehol, szóval gyanítom ritka, mivel ha jól értem, az elosztásokhoz kell.. elvileg 16 fele lehet belőlük kihúzni, legalább 4-5 oszloptávolság ezekszerint.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11145) SirKero


SirKero
őstag

Látom cool13 kolléga tett fel képeket. Ezektől jobbat Én sem tudtam volna.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11146) Dictator^ válasza SirKero (#11145) üzenetére


Dictator^
veterán

Ezek nálatok is fent vannak? Minden 5. oszlopon akkor ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11147) SirKero válasza Dictator^ (#11146) üzenetére


SirKero
őstag

Ezek vannak fenn de azt nem számolta,hogy hanyadik oszlopon. Én úgy vettem észre,hogy ahol összekötik a kábelt vagy elágazik oda tettek. Bár lehet,hogy tévedek nem vagyok szakembrió. :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11148) Dictator^ válasza SirKero (#11147) üzenetére


Dictator^
veterán

Itt sehol nem látok még ilyet, szóval akkor előttünk jártok :)
Se ott ahol elágazik, se ott ahol végetér.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11149) cool13 válasza Dictator^ (#11144) üzenetére


cool13
őstag

Minden második oszlopon van. Ezt mondták is. De mocorgok ma, és megnézem több helyen neked.

(#11150) Dictator^ válasza cool13 (#11149) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem tudom mennyi csapat csinálja az egészet, ünnepek alatt nem melóztak, viszont fura, hogy Vecséssel igy megtorpantak.. több brigád volt itt is , legalább 3.. és elég sok utca kész van, de a dobozkat még sehol nem látni.-

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.