Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10633) DBob válasza Pendra (#10632) üzenetére


DBob
őstag

"Szóval van egy Speedtouch 780 routerem. A WAN portja nem sima ethernet-et hanem valami telefonos csatlakozóra emlékezetet."

Mert az úgy mondd "WAN" portja egy telefon csatlakozó. ADSL2+ modem lakozik benne ugyanis.

"Viszont a router lehetőséget ad, hogy az ethernet porton keresztül csatlakozzak a WAN-hoz"

Fentiek értelmében, ez már valami modolt firmware.

"Azonban a WAN-ra használt ethernet porton megjelenik az ház összes előfizetője! A router ad nekik IP címet, megjelennek a helyi hálózatban, működnek a megosztott mappák és az internetről való lecsatlakozás után is tudom pingelni őket."

Ez azért érdekes, mert ez magában foglalja azt hogy a te eszközödhöz eljutottak a DHCP csomagok a DIGI eszközén át, és vissza is a válaszok. Nem igazán értem hogy ez miképp fordulhat elő, de mivel ez már kimeríti hogy a szolgáltató saját hálózatát "szabotálod", át kéne rendezned dolgokat.

"Én azon agyalok, hogy CLI parancsokkal ki kellene vennem azt a portot a LAN-ból."

CLI-n át nem fogod nagy valószínűséggel elérni. Mivel valami modolt firmware van rajta, el lehet érni a Broadcom ethernet IC-t rajta, és azt újra konfigurálni permanensen. Feltételezem ilyet te nem fogsz készíteni, de lehet már van ilyen. Német illetve ausztrál fórumokon nézzél körbe, itt sokan használják ezt a routert / márkát.

Addig is tanács, hogy hanyagold az eszközt, mert valószínű hogy a DIGI-s ember nem vágta le először hogy hányadán áll a téma. De ha valaki remote megnéz valami mert gyanús lesz a központból, feltételezem nem fogják szó nélkül hagyni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.