Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Kezdő Balázs válasza NEMO1968 (#3240) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Sajnos ,nagyon kezdő vagyok & nem tudok senkitőlsem kölcsön kérni egy vinyót , fogtok nevetni ,de ha szét is tudnám szedni a gépemet ,hol találnám a vinyót meg a többi dolgot? & ezek,hogyan néznek ki?
Bocs ,de nagyon láma vagyok :F

Üdv:Balázs

(#3252) NEMO1968 válasza fps8 (#3247) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor elképzelhető,hogy elszökött a gáz a hőcsőből.
Viszont mindenképp csak próba után vedd meg.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3253) fps8 válasza king.mp (#3242) üzenetére


fps8
senior tag

Kicsit jobban belemásztam ebbe a simple pass-ba, és azt látom hogy ez egy különálló program, csak arra kifejlesztve hogy meggyorsítsa a loginolást egy-két helyre. Ellenben a file, és rendszervédelmet (lockolást) a hp protect tools adja. Na most. Nekem elsősorban a P. t.-ra van szükségem, de azért kipróbálnám ezt a pass programot is. Kérdés hogy nem fognak e összeveszni... Mert ha fel van telepítve a P. T. (nekem már volt fenn az előző rendszeren), akkor egyfolytában aktív az olvasó, és ha rányúlok ;] a megfelelő ujjal, akkor bejön a setup-ja. De ha épp a pass-hoz akarom használni, akkor mi van? :U
Jó lenne egy olyan app, amiben ezek a funkciók mind mind benne vannak...

"War... war never changes"

(#3254) NEMO1968 válasza Kezdő Balázs (#3251) üzenetére


NEMO1968
őstag

Itt senki nem nevet ki senkit.
Senki nem szétszerelt laptoppal a kezében született.
Valahol mindenki elkezdte.
Ha a LED hibakód alaplaphibát jelez,javaslom KillHates kollégával konzultálj.
Csodákat tesz nagyon jó áron.
Olyan gépeket javít,amiről a szervizek lemondanak.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3255) Kezdő Balázs válasza NEMO1968 (#3249) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Végül csak bele vágtam & szétszereltem a gépet,ahogyan ajánlottad kivettem a ramot & próbáltam indítani,de semmi minden úgyan az,illetve a vinyót ami nem usbs hanem satás & így a szomszéd gépéte nem tudjuk rárakni,de most csináltam fotót ,nézd már meg légyszives ők azok a harverek?,megpróbálom így telóról csatolni

Üdv:Balázs

(#3256) Kezdő Balázs válasza NEMO1968 (#3254) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm a segítséged & empátiádat , a kérdésem az lenne,hogy mivel én Miskolci lakos vagyok ,akit ajánlottál KillHates kollégával konzultálj.''
Hol tudom vele felvenni vele a kapcsolatot?
Most a kommunikáció részemről csak telefonon lehetséges.

Üdv:Balázs

(#3257) fps8 válasza Kezdő Balázs (#3256) üzenetére


fps8
senior tag

Ennél mi sem egyszerűbb.
Visszamégy a fórum gyökerébe [link] eztán a keresőnél rákattintasz a részletes keresésre [link] majd a "Szűrés felhasználó szerint" részbe beírod a keresett személy nevét [link].
Eztán valamelyik hirdetése előtt rányomsz a nevére [link] és ezzel megnyílik egy külön ablakban a felhasználó adatlapja.
Az adatlapon található nagy fehér gomb (e-mail és személyes adatok) megnyomására előugrik a rejtett információ. Ha valaki adott magáról ilyen adatokat akkor itt láthatod azokat. Ha nem találsz számodra szükséges adatot, akkor még mindig írhatsz neki privát üzenetet a szükséges információcsere sikere érdekében.
Jó szórakozást kívánok! :)

Az ide passzoló fontos rész az utolsó link-en elérhető, de ha a jövőben keresnél akkor a lépéseket követve már nem kell többé kérdezni. :K

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#3258) Impressa válasza Kezdő Balázs (#3256) üzenetére


Impressa
őstag

Click a nevére: KillHates

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3259) fps8 válasza Impressa (#3258) üzenetére


fps8
senior tag

"Click" - hát ez marha jó! :DDD
Persze a lényeg teljesen érthető, de most feldobtad az estémet. :C

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#3260) NEMO1968 válasza Kezdő Balázs (#3256) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nos,a vinyót külső házba szereled,és úgy tudod másik gépre USB-n rádugni telepítés nélkül.
Ezt a részét így értettem.
KillHates sajnos Tökölön dolgozik,így Neked csak a posta jöhet számításba,de jobban kijössz,mint a szervizekkel,akik azonnal alaplapot cserélnének.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3261) fps8 válasza NEMO1968 (#3260) üzenetére


fps8
senior tag

Hdd beszerelésére\tesztelésére, azért van ám több lehetőség is! A kis méretű hddk, ugyanis szabvány csatlakozóval rendelkeznek, így a hd sentinel lefuttatható rajta akár egy asztali gépben is. Ha pedig rendszerdiagnosztikára van szükséged, arra meg ott van a linux portable, ami egy 2-gigás pendrive-ról is futtatható.
Ezzel hdd nèlkül is elindul a gèpezet. Aztán már csak tölteni kell hozzá egy aida64 linux verziot, ès egyesèvel lefuttatni a mem, proci, vga, lap, hdd teszteket.

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#3262) king.mp válasza fps8 (#3253) üzenetére


king.mp
aktív tag

Azt sajna passzolom, kb 2 éve használtam útoljára hp progit.

(#3263) NEMO1968 válasza fps8 (#3261) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ez igaz,
Én a legegyszerűbbet próbáltam leírni egy olyan embernek,aki életében nem látott még laptopot szétszedve.
Lehet hogy csak összezavartuk volna a sok lehetőséggel.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3264) diablo1984


diablo1984
veterán

sziasztok

nem tudja valaki, hogy mitől lehet, hogy a laptopomon késik a hang? jön egy e-mail, kb 3 mp múlva ad hangot a lapi, youtube-on nézek valamit, 3 mp ig néma, utána kezd hangot is játszani(nem csúszik, csak nem szól addig)

valaki találkozott már ilyennel?

(#3265) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Segitseget szeretnek kerni toletek.
Egy LENOVO Z580 rol volna szo.
Es erdeklodnek,hogy lehet e benne cserelni video kartyat.
ami benne van: Intel Core I7, 6 Gb ram, Intel HD 4000 vga ,1 Tb HDD

(#3266) Sub-ZeRo válasza motown5l (#3265) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sehogy. A legnagyobb proci van benne (szerintem) és ez nem dual vga-s.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3267) Dell XPS válasza Kezdő Balázs (#3256) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha elakadsz jelezzél, tudok Neked segíteni (több évig éltem Miskolcon (Szentpéteri kapu), amennyiben szükséges...

Üdv, Dell XPS

(#3268) motown5l válasza Sub-ZeRo (#3266) üzenetére


motown5l
senior tag

koszi szepen.Akkor eselyem nincs boviteni.
A proci 2.9 es 3.6 turbo

(#3269) Sub-ZeRo válasza motown5l (#3268) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindegy mennyin megy, mert nem tudsz bele dedikált vga-t venni, esetleg egy másik procit amiben szintúgy hd 4000 -er van, szóval neked az a csúcs proci bőven elég. Nem tudom miért kellene bele nagyobb vga, gondolom játék miatt, de erre nem laptopot kell befogni. Hanem egy asztali gépet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3270) Kezdő Balázs válasza Dell XPS (#3267) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Azt meg köszönöm,mert nagyon kellene a segítsèg.
Írtam neked privàt üzenetet remélem át ment.

Üdv:Balázs

(#3271) szabonagyur válasza Wa2x_ (#3216) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Az ASUS-nak szinte minden szériában sikerült 1-1 laptopot fordított cammal szerelnie :D

Nekem is fordított van az F5SL-ben, és a sok driver közül kell próbálgatni egyet, vagyis Vista alatt így volt, Win7 meg alapból a fordított drivert rakta fel így nem nyúltam hozzá, lehet nektek is felrakta valaki a rossz drivert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3272) hokkkenek


hokkkenek
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 5 hónapos Dell Latitude E6530-am. A problémám az , hogy ha alvóra rakom és nem kapcsolom ki a wifit, felébred kb 10 perc múlva, ha kikapcsolom a wifit, akkor ilyen problémám nincs. Előre feltelepített win7-em van, valaki tudna segíteni, hogy milyen program lehet a ludas?

(#3273) Sub-ZeRo válasza hokkkenek (#3272) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kapcsold ki a wifi-nél, hogy felébressze a gépet. Eszközkezelőben megtalálod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3274) Dani3457


Dani3457
tag

Hello

HP COMPAQ PRESARIO CQ62
egyik nap szét szedtem hogy ki tisztítsam de a be kapcsoló gomb zsinórja és a touch pad zsinórja ki mozdult mert kitört a patentja és most szerintem nem kap áramot a Touchpad és nem reagál igy most egért kell használnom.a be kapcsoló gomb erősebben meg nyomom be kapcsol.

MENNYI LENNE A JAVITÁS?

[ Szerkesztve ]

(#3275) Loner


Loner
tag

Sziasztok!

Regeditet átirtam, semmi változás, xp ujra, semmi változás, friss, uj vga driver, semmi változás!

Hol lehet még vissza állitani, vagy átálitani a felbontást 1024x768 bol 1204x600 ba?

Mivel lehet a probléma?

(MSI U115 Hybrid 10" netbook probléma)

Remélem van megoldás valakinek!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3276) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
van 1 hp envy15ös laposom i7 720qm el, jól gondlom ugye hogy a max ram ebbe a laposba 8gb?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3277) Poo válasza klambi (#3276) üzenetére


Poo
aktív tag

16 giga összesen amit bele lehet pakolni lsd. itt

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3278) klambi válasza Poo (#3277) üzenetére


klambi
addikt

én csak az i7-et néztem meg, oda 8 volt írva, vagy csak slotonként 8at ismerne fel?
[link]

hát ez a manual sem jó, mert csak 2 memó fogalalt van benne nem 4 és pl nekem a 720qm támogatja az 1333-at, csak az i5-ösök mentek 1066-on...

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3279) Poo válasza klambi (#3278) üzenetére


Poo
aktív tag

A hp-kat nem ismerem olyan jól de ha azt írják h 4 slot van akkor szerintem annyi van max 2db olyan helyen van ahol nem látszik pl bill alatt.
a memória gb száma nem függ attól hogy milyen proci van benne,az memoria mhz és a procinak van köze egymáshoz.Itt egy manuál hogy mi hol található csekkold meg hogy merre lehet az a plusz 2 slot bár lehet h típuson belül szerelhették eltérő dolgokkal. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3280) rgeorge válasza Poo (#3279) üzenetére


rgeorge
addikt

Az i-s Intel processzorok saját memóriavezérlővel rendelkeznek, így rajtuk is múlik, mennyi memóriát kezel a gép.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3281) klambi válasza rgeorge (#3280) üzenetére


klambi
addikt

tutira 2 foglalat van benne már néhányszor szétkaptam a gépet zsírozni, aztreméltem 2 dupla de nem2 szimpla foglalat...
tehát akkor 8g a max ugye jól gondolom?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3282) Poo válasza rgeorge (#3280) üzenetére


Poo
aktív tag

Ezt nem tudtam sorry!De köszi hogy kijavítottál. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3283) klambi


klambi
addikt

akkor már csak az a kérdésem, hogy mit érdemes venni kit-es ramot vagy vehetem külön külön is?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3284) Dell XPS válasza Dani3457 (#3274) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kérdezd meg PM-ben: [link]

Üdv, Dell XPS

(#3285) Dell XPS válasza klambi (#3283) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Érdemes KIT-et venni, és természetesen: 2*4GB memória modul max.

Üdv, Dell XPS

(#3286) Impressa


Impressa
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy Toshiba L300-as noti, ami vírusos volt elméletileg ( bár nem találtam semmit ).
Az alapos tisztítás, viszont ráfért ( portalanítás, pasztázás), és a töltés csati javítása.
A hibajelenség a következő, a wifi adapter a gép bekapcsolása után, vagy működik és lekapcsol, vagy el sem indul. Az eszközkezelőben nem ír ki rá hibát(az eszköz megfelelően működik). A diagnosztika lefuttatása után az írja a win 7, kapcsoljam be az adaptert, mert le van tiltva - de nincs letiltva, fn bill. kombinációra sem reagál - minden más fn funkció működik.

Összerakás után annyi változott, hogy egy különálló usb-nek a csatiját visszadugtam az alaplapra, mert előttem már korábban valaki tisztította a gépet, és azóta nem működött.

Wifi: Atheros AR5007EG

A segítségeteket, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3287) gabber01


gabber01
addikt

i5 laptop prociknak jellemzően mik a hőkarakterisztikái? Azaz mi még az elfogadható LOAD hőfok?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#3288) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!
Win XP totyikok nagyrésze bedöglött de hátha itt vki tud vmi segítséget nyújtani.
Adott egy valszeg vinyó hibás Compaq Presario 2800-as laptop (nincs cserevinyóm) .
Win xp nagynehezen átlépett a formázáson de a telepítés grafikus felületű részénél megakad a nem megfelelő telepítő cd miatt (valszeg) és egy másikkal akarnék rápróbálni viszont nem bootol be CD-ről.
Gondolom érzi, hogy félúton van már az előző XP telepítés.
Mit tudok tenni, hogy bevegye a másik XP cd-t?
Köszi előre is ha tud vki egy kis infót adni.

(#3289) gabber01 válasza jhos910 (#3288) üzenetére


gabber01
addikt

BIOSban állítsd át a BOOT sorrendet.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#3290) Poo válasza jhos910 (#3288) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha beállítod a boot sorrendet h az cd legyen az első akkor újra kéne induljon a telepítő,ha a vinyó az elsődleges akkor folytatja elvileg ahonnan abbahagyta.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3291) jhos910 válasza gabber01 (#3289) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ha sikerült elindítanom egy xp telepítést akkor lehet, hogy ez már nem gond :D

(#3292) jhos910 válasza Poo (#3290) üzenetére


jhos910
aktív tag

BIOS factory reset után megette a cd-t, köszi azért a szándékot.

(#3293) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
1. Laptopokban lévő 9600M GT 512MB vagy ATI HD4530 512MB az erősebb? Körítés a procin kívül majdnem ugyan az, ahogy a linkeken is látszik...
2. Valamint ha leszerelek egy kijelzőt a laposról meg tudom úgy csinálni, hogy ne lógjon ki semmi kábel meg egyebek, illetve tudom ugyan úgy üzemeltetni ha teszek rá vga-n monitort? Tehát simán érzékelni fogja a külső monitort és rögtön arra kiteszi a képet? (törött kijelző miatt, hogy ne legyen útba feleslegesen)
Köszönöm a válaszokat!
Üdv.: Zoli

Si vis pacem, para bellum!

(#3294) Rivaul válasza sznyunyi (#3293) üzenetére


Rivaul
addikt

A kijelzőt teljesen eltávolíthatod. Én így használom a dell vostro-mat. Kislányom gondoskodott róla hogy ne rontsam egy 15-ös kijelzővel a szemem :)) Mindent eltávolítottam s hibátlanul üzemel külsőről. Egyedül a wifi-nek kell búcsút mondanod mert az a kijelzőkeretbe van vezetékelve így nem talál majd jelet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3295) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Az miért lehet, hogy rámegyek arra, hogy menjen alvó módba, erre kijelentkezik? Ha kijelentkezek és utána a kikapcsolás menüben alvó módra nyomok, akkor megy csak alvóba...

(#3296) diablo1984 válasza geckowize (#3295) üzenetére


diablo1984
veterán

az energia gazdálkodásnál mi van beállítva?

(#3297) geckowize válasza diablo1984 (#3296) üzenetére


geckowize
őstag

Nincs benne akksi, úgyhogy azokat a beállításokat úgyhagytam, amik "Működés telepről", ha hálózatról működik, akkor kapcsolóra kikapcsol, lehajtásra semmit nem csinál. Alvó módot nem állítottam be sehova, egérrel választottam ki amikor akartam altatni a gépet, hogy Leállítás->-Alvó mód.

(#3298) Kbali válasza Impressa (#3286) üzenetére


Kbali
nagyúr

Fizikai kapcsoló nincs rajta - gép elején?

(#3299) Loner


Loner
tag

Ha egy netbook 1024x600 a felbontása gyárilag de nincs sehol benne olyan felbontás ( csak 1024x768 vagy kisebb) akkor mi lehet a probléma?
A legfrisseb vga driver van rajta!

Sziasztok!

Regeditet átirtam, semmi változás, xp ujra, semmi változás, friss, uj vga driver, semmi változás!

Hol lehet még vissza állitani, vagy átálitani a felbontást 1024x768 bol 1204x600 ba?

Mivel lehet a probléma?

(MSI U115 Hybrid 10" netbook probléma)

Remélem van megoldás valakinek!

[ Szerkesztve ]

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3300) Loner válasza Loner (#3299) üzenetére


Loner
tag

Xp-t használok!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.