Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Dell XPS válasza Tomi7887 (#3050) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, jól látod, ez biza' IDE-és optikai meghajtó, úgyhogy ezt kellene keresned. Az ne tévesszen meg, hogy az egyik interface SATA-ás (HDD), egy "korszak" alaplapjai mind így készültek....

Üdv, Dell XPS

(#3052) Loner


Loner
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni,hogy egy MSI U115 netbookon mi lehet a baj ha nem fér el a képernyön a megjelenitendö kép. 1024x768 ban van, nagyobba nem lehet állitani!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3053) Tomi7887 válasza Dell XPS (#3051) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Oké, nagyon köszi!

Méretbeli különbség, vagy hasonló differenciák nincsenek az egyes modellek közt? Tehát nyugodtan vehetek bármilyet?

-

(#3054) Dell XPS válasza Tomi7887 (#3053) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nyugodtan vehetsz bele, egyébként a mérete: szélesség: 146 mm, magasság: 21 mm, mélység: 144 mm

Természetesen a rögzítő lemezt az át kell tenned az előlappal együtt, utóbbira figyeljél, mert némelyik igen nehezen "adja" magát, szóval nehogy eltörjön.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#3055) ravail válasza Loner (#3052) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Szia! Talán, mert 1024x600 a legnagyobb felbontása. Állítsd erre. Lehet, hogy nem megfelelő VGA driver-t használsz? A linkelt oldalról a netbookodhoz adott XP-s driver letölthető. Más op.rendszert a netbookodon az MSI nem támogat, driver-t nem ad hozzá.

(#3056) KillHates válasza ravail (#3055) üzenetére


KillHates
nagyúr

Húha! Amíg a húsvéti fusizással voltam elfoglalva jól bepörgött a topic :Y Olvashatom vissza most a Háború és Békét :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3057) ravail válasza KillHates (#3056) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Szerintem nincs abból semmi baj. Az elmúlt két hétben én is javarészt csak "olvasóként" voltam jelen. De vannak ilyen időszakok is. Szép napot mindenkinek!

(#3058) Girmin93


Girmin93
tag

hali! Az mitől lehet,hogy amikor az Acer Aspire 5332 típusú laptopomban kicseréltem az Intel Celeron Dual 2x1.8 procimat Intel Pentium Dual 2x2.2Ghz-re, sokkal jobban melegszik a gép? ha megnyitok 1-2 weboldalt felmegy 60-65C környékére aztán lemegy 45re mert speedstep technology-t támogatja,de nagyon zavaró,hogy olyankor a ventilátor elég hangos lesz.
Stabilitástesztnél 10mp-en belül felmegy 75C-ra, 10perc után pedig 80-85C környéke. Paszta nélkül ez 95C volt 10mp-en belül. Ventilátort és a szellőzőnyílást kitisztítottam teljesen.

(#3059) Sub-ZeRo válasza Girmin93 (#3058) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert nagyonn a teljesítménye és a hűtő lehet kicsi hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3060) Superhun válasza Girmin93 (#3058) üzenetére


Superhun
addikt

Valószínűleg nem ilyen procira tervezték a gépet. Ha meg akarod tartani a procit, érdemes lesz elgondolkodnod egy jobb venti vagy egy laptop hűtőpad beszerzésén.

(#3061) Girmin93 válasza Superhun (#3060) üzenetére


Girmin93
tag

ezzel eltudnék érni valamilyen fokú változást?
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_notebook_netbook_alkatresz/hutes_ventilator/laptop_huto_vakuumos_1732029674.html
vagy Socket P-hez jobb ventilátort honnan,mennyiért tudnék beszerezni?

(#3062) Tomi7887 válasza Dell XPS (#3054) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

És ez a rögzítő lemez milyen jellegű? Teljesen szét kell szedjem a gépet, vagy elég csak egy csavart kicsavarozni és kijön?

-

(#3063) Dell XPS válasza Tomi7887 (#3062) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Dehogy kell....kiveszed az ODD-t, és a hátsó részére van csavarozva egy "rögzítő" lemez, mert a laptopokban különböző helyre kerül az alulról rögzített csavarhely...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#3064) Tomi7887 válasza Dell XPS (#3063) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Ja oké. Bocs, hogy túlbonyolítottam. Este azért visszajelzek.

-

(#3065) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!
Adott ez a laptop:
Toshiba L500D
Athlon II 2GHZ
4GB DDR2 RAM
Ati Radeon HD 4500/5100 series vga, 512mb dedikált

Egy olyan jön elő vele, hogy villognak textúrák. Csináltam róla egy videót.
Melegedés/fagyás nincs. Jéghideg a gép.
Több tesztet is futtattam vele:
Furmark: Minden maxra, extreme burn in, stb. Stabil 2FPS-sel lefutott, semmi hiba.
3DMark: első teszten amikor ráközelít a csaj arcára villognak a dolgok, másodikban, az űrhajókban nagyon ritkán, de csíkoz. Többiben semmi. Stabil 1-2 FPS
Memtest86: 7pass, 0error
Video Memory Stress Test (express test): 1 pass, 0 error

Skyrimban nem jön elő high beállításokkal.
Ez mi lehet? VGA hiba? Lehet javítani? Mennyibe fáj(hat)?

Köszi! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#3066) king.mp válasza trisztan94 (#3065) üzenetére


king.mp
aktív tag

Szerintem ez inkább vga driver hiba lesz. Ha a jelenlegi driver régi, akkor frissítsd.

[ Szerkesztve ]

(#3067) Loner válasza ravail (#3055) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm, megprobálok uj drivert rakni!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3068) trisztan94 válasza king.mp (#3066) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát ez legacy kari az AMD oldalán, abból a legújabb. Megpróbálok leszedni egy régebbit akkor. (Most a 8.970-es van fent)

https://heureka-kreativ.hu

(#3069) Loner válasza ravail (#3055) üzenetére


Loner
tag

Letöltöttem a drivert 6.14.10.1096 de sajna ugyan az a baj!

nem is tudom csak 1024x768 vagy 800x600 ba állitani a felbontást!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3070) 22balu


22balu
aktív tag

császtok
miért nemtudok felrakni a catalystot a 6370m hez....az amd oldalán az 1 megás catalyst mobility nek a telepitöje elsem indul mert azt irja hogy nem rendelkezik megfelelö grafikus adapterrel...ezek szerint sehogy sem lehet catalystot letölteni???..

(#3071) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Van egy MSI VR610X-012HU típusú laptopom. 1x2GB ddr2 és 500-as HDD van benne az Athlon64 X2 Dual-Core TK-55, 1800MHz-es CPU mellett.
Igazából teljesen jól működik csak kicsit javítanék a teljesítményén.
Szerintetek egy 60GB-os SSD 15-16ezer Ft-ért és 2x2GB memória 14-15ezerért sokat dobna a teljesítményén és érdemes még erre a gépre 30ezer Ft-ot rákölteni?

Ha 2db memória lesz benne akkor már a dual channel is aktív lesz?

[ Szerkesztve ]

(#3072) Poo válasza Cingáriusz (#3071) üzenetére


Poo
aktív tag

Én személy szerint csak az ssd-t lépném meg az mindenképp javít a gyorsaságon ,a dual channel nekem nem érne meg 15 ezret annyival nem ad szerintem többet. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3073) Cingáriusz válasza Poo (#3072) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Dual channel és +2gb memória, mert akkor ha már memóriát veszek akkor egyből 2x2GB-ot.

(#3074) Loner


Loner
tag

Felraktam a legujjab vga drivert, de akkor is csak 4 mb ot ir ki összes memoriának a 256 os vga!!!!

Valami megoldás valakitöl?

Elöre is köszi!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3075) Cingáriusz válasza Loner (#3074) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az egy dolog, hogy azt írja, de ha tényleg csak annyit kezelne, akkor tuti nem is menne.

(#3076) Loner válasza Cingáriusz (#3075) üzenetére


Loner
tag

Tehát akkor valami megoldás?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3077) Cingáriusz válasza Loner (#3076) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Szerintem csak bug, hogy rosszul írja ki. Ha a működésben nem tapasztalsz semmi problémát, akkor szerintem ne foglalkozz vele.

(#3078) king.mp válasza Cingáriusz (#3071) üzenetére


king.mp
aktív tag

Ha már van benne egy 2gb-os modul, akkor csak 1db 2gigás ramot kell venned, itt aprón is találsz 4-5k-ért már szerintem kapsz. SSD kicsit begyorsítja majd a win-t.

Szerk: 22balu : Próbáld meg Ezt

[ Szerkesztve ]

(#3079) Loner válasza Cingáriusz (#3077) üzenetére


Loner
tag

gpu-z is ezt irja ki, bár mondjuk a dx diag rendesen lefutott, asszem kiprobálok egy 3d markot!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3080) Cingáriusz válasza king.mp (#3078) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nem szeretem ha nem egyforma ramok vannak benne mert lehet nem szeretik egymást és szeretném 4GB-ra bővteni a ram mennyiségét ha már fejlesztek.

(#3081) Loner válasza Cingáriusz (#3075) üzenetére


Loner
tag

És , hogy nem tudom beállitani a gyári 1024x600 as felbontást..... mert csak 1024x768 asra de akkor nem látom a start menüt...többek közt!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3082) Kbali válasza 22balu (#3070) üzenetére


Kbali
nagyúr

Milyen gép? A gyártó oldalán próbálkoztál? Ugyanis egyes gyártók kicsit módosítják a VGA drivert és akkor az AMD-ről ezt a hibaüzenetet kapod.

(#3083) Loner válasza Cingáriusz (#3077) üzenetére


Loner
tag

MSI u115 netbookrol van szó, ha ez segit!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3084) king.mp válasza Cingáriusz (#3080) üzenetére


king.mp
aktív tag

Pl: everestel megnézed, hogy milyen memó van a gépedben és ugyan olyan memót próbálsz vadászni, első körben ez az olcsóbb, ha nem találsz, akkor jöhet az, hogy 2 memót veszel.

Loner: Xp van rajta ?

[ Szerkesztve ]

(#3085) 22balu válasza Kbali (#3082) üzenetére


22balu
aktív tag

acer e732...de már megoldottam ugy hogy asztali videokártyához lévö catalystot leszedtem ami hd6000 es széria azt ennyi....az se érdekel hogy szarabb lesz vagy valami már belefáradtam..catalyst felismeri hogy 6300m es széria szerintem ennél több nem is kell...

(#3086) trisztan94 válasza trisztan94 (#3068) üzenetére


trisztan94
őstag

Leszedtem egy régebbi drivert, azzal is ezt produkálja :F

https://heureka-kreativ.hu

(#3087) Cingáriusz válasza king.mp (#3084) üzenetére


Cingáriusz
őstag

egy próbát megér

[ Szerkesztve ]

(#3088) Loner válasza king.mp (#3084) üzenetére


Loner
tag

Igen xp van fent!

Sehol nem találom a problémát! :W

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3089) Loner válasza king.mp (#3084) üzenetére


Loner
tag

Prof és sp 3!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3090) king.mp válasza Loner (#3089) üzenetére


king.mp
aktív tag

Az intel vga gyári progijában sem lehet állítani?

Amennyiben nem akkor regeditben írd át:

Regedit: HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\Control\VIDEO\{3A2C2EBE-ECDB-4A7B-99EC-58117AFDC5E2}\0000\Mon22446688

És az alábbi 2 sort keresd meg és írd át:
Find DefaultSettings.XResolution. That is your y axis. Edit as a decimal to what you want it to be = 1024
Find DefaultSettings.YResolution. That is your x axis. Edit as a decimal to what you want it to be = 600

Ha kész, akkor restart.De előtte egy backup nem árt ( és a siker sem garantált)

(#3091) trisztan94


trisztan94
őstag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha egy notiba Pci express x16-os a VGA, akkor azt lehet cserélni?

Ez a leírás:
Graphics adapter type : ATI Mobility Radeon™ HD 4570 supporting HyperMemory™ technology
memory amount : 512 MB dedicated VRAM (total available graphics memory using HyperMemory™ technology can be up to 1,791 MB with a 32-bit operating system and 3 GB system memory or 3,323 MB with a 64-bit operating system and 6 GB system memory)
memory type : DDR3 Video RAM (resp. Video RAM and system memory combined)
connected bus : PCI Express®

https://heureka-kreativ.hu

(#3092) Dell XPS válasza trisztan94 (#3091) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, az MXM-es videokártya.

Üdv, Dell XPS

(#3093) Loner válasza king.mp (#3090) üzenetére


Loner
tag

Lehet az xp vel van gond?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3094) king.mp válasza trisztan94 (#3091) üzenetére


king.mp
aktív tag

Az egy dolog, hogy mekkora a sávszélesség. A foglalat már más tészta, itt két verzió van: forrasztott, illetve cserélhető (MXM)

(#3095) Dell XPS válasza king.mp (#3094) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hidd el, ebben MXM-es cserélhető...

Üdv, Dell XPS

(#3096) Dell XPS válasza Loner (#3093) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ismered Linux OS-t ?

Üdv, Dell XPS

(#3097) Loner válasza Dell XPS (#3096) üzenetére


Loner
tag

Szia!

Valamennyire, de ne kérd, hogy azt használjam! :F

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3098) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ilyet keresek: Transcend 2Gb DRAM2 667 (TS256MSQ64V6U)

ha esetleg tud valaki, szóljon priviben! :)

(#3099) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék laptop hűtőt venni mert főleg nyáron tűz forró a gép. Kinéztem egy ilyet: Thermaltake CLN0019 Massive 23 GT, ill egy coooler mastert x-t is de különböző kommentekbe olvastam, hogy alig csökkent néhány fokot a hőmérséklet.
Ha vki tudna véleményt mondani ezekről, hogy tényleg fölösleges-e, vagy ajánlani másik hűtőt?
Köszönöm előre is.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#3100) Dell XPS válasza Loner (#3097) üzenetére


Dell XPS
veterán

Arra gondoltam, hogy letöltesz egy tetszés szerinti disztrót CD-re, és Live módban beboot-olsz róla, hogy megnézzük vele, mert ez elég érdekes, amiket idáig produkált. Ezzel jobban képben leszünk, remélem....

DE, ha valami "érdekes" XP-vel rendelkezel, akkor jöhet egy másik is szerintem, mert ez nem lehet ilyen bonyolult.

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.