Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Muerte válasza oncsi (#2550) üzenetére


Muerte
addikt

Jövő héten ér ide Amcsiból,én is kíváncsi leszek rá mit tud felmutatni az IC Diamondal szemben,majd csinálok teszteket :K

(#2552) keszo


keszo
őstag

Sziasztok

Még mindig
HP 650 B6N06EA laptop.
Mivel szívás a laptop BIOS-a, azért marad rajta a SUSE LINUX.
Viszont van rá mód, hogy a linux alá virtual pc-ben win xp kerüljön?
Segítenétek ebben, hogy hogyan , és mi kell hozzá?

Attila

(#2553) Dell XPS válasza keszo (#2552) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mi volt a gond? [link] Kivácsi lennék, hogy merevlemez nélkül vajon tudnál boot-olni az XP-vel??

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#2554) keszo válasza Dell XPS (#2553) üzenetére


keszo
őstag

Most egyenlőre telepítem az xp-t.

Attila

(#2555) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni egy gyors kérdésben? Röviden annyi, hogy laptopban vinyót szeretnék cserélni, de a két vinyón más amper érték van, a kérdésem, hogy ez jelethet e bármi gondot? Bővebben kifejtve: katt :R

Lumia 520

(#2556) KillHates válasza Brianiac (#2555) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Tovább fogja bírni a géped akkuja, mert az új HDD modernebb és kevesebbet fog fogyasztani.
(nem összekeverendő az áramerősség a feszültséggel!! )

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2557) Brianiac válasza KillHates (#2556) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Értem, tehát akkor nem okoz gondot, hogy a két gépben megcserélem. Köszi szépen a gyors választ! :R

Lumia 520

(#2558) KillHates válasza Brianiac (#2557) üzenetére


KillHates
nagyúr

Abszolút nem. Nyugodtan cserélheted!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2559) dozzer


dozzer
tag

Szevasztok !
Van egy Fujitsu siemens amilo la1703as laposom. A kérdésem az lenne mivel tudnék kicsit a teljeítményén növelni? Játszanék vele de elég gyenguszka. Ramot raktam bele esetleg procit mekkorára tudnék cserélni vagy min tudnék pöckölni rajta?

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#2560) Brianiac válasza dozzer (#2559) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Sajnos ezzel nem sok mindent tudsz kezdeni, procit esetleg rakhatsz bele nagyobbat, kicsit gyorsabb lesz tőle. De sz.tem 6-7 évesnél frissebb játékokra semmiféleképp nem alkalmas a gyenge integrált videokártya miatt, szóval emiatt nem nagyon éri meg rá költeni már.

Lumia 520

(#2561) dozzer válasza Brianiac (#2560) üzenetére


dozzer
tag

Sajnos ez a baj :D No nembaj azért köszönöm szépen ! :)

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#2562) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo g580AH gépembe szeretnék még egy kis RAM-ot rakni. Jelenleg ilyen van bent: Hynix 4GB DDR3 2Rx8 PC3-12800S 11 11 f3 (HMT351S6CFR8C-PB N0 AA)

Ha jól néztem ez 1600mhz-es igaz? Viszont ugyanilyen hynix-et nem nagyon találtam, amit igen az pedig elég drága (11-12k). A kérdésem az lenne, hogy van valami hátránya ha nem ugyanolyan a két RAM? Azt tudom, hogy a másiknak is 1600mhz-nek kell lennie, de a márka számít? 4GB-t szeretnék pluszba még, gondolom azt még elbírja a gép. Használt RAM-oknak van valami hátránya egyébként? Konkrét ajánlatokat is szívesen veszek akár újra / használtra is.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2563) keszo válasza Dell XPS (#2553) üzenetére


keszo
őstag

Szia
SUSE alatt fut az XP. (bár kicsit fura: pl. a képernyő nem tudja 1366X768 1-1cm csík van alul-felül)
valamint a pendrivet a LINUX látja de az XP nem.

Attila

(#2564) Muerte válasza SFAkos (#2562) üzenetére


Muerte
addikt

Laptopoknál nem nagyon szerencsés ha különböznek a ramok,okoztak már gondokat.Igazából ha teszel bele 2x4GB (egyformát) más gyártóét vagy +4GB-ot a saját fajtájából az a megoldás.

(#2565) Pazoozoo


Pazoozoo
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus K72f notebookhoz szeretnék akkumulátort venni. Szerintetek érdemes esetleg Ebay ről rendelni egy Kínából vagy Hong Kong ból való utángyártottat 6-7 ezerért, vagy biztosabb itthon beszerezni ugyancsak utángyártottat, de 23-26 eFt ért? Ha csak harmad annyi az effektív kapacitása a távolkeletinek és csak fél órát bírja az se baj, nekem leginkább azért kell, hogy ha véletlenül kirántom a tápkábelt vagy át akarom vinni a másik szobába ne kelljen leállítani... Sajnos a benne lévő akksi mintha nem is lenne...

(#2566) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

sziasztok,

barátnőmnek van egy ilyen laptopja.

A kérdés a következő:

Frissen bekapcsolt állapotba 55 fok körül mozog, filmnézés illetve játék közbe kezd emelkedni, míg el nem éri a 80 fokot, ot inkább lekapcsoljuk, mert már hallani a proci ventin hogy szenved. Nem rég jra pasztáztam, méghozzá egy xigmatek loki-hoz kapott pasztával, de azzal se lett jobb. Ez most az üzemi hőmérsékelete, szóval sehogy se lesz jobb, így nincs okunk aggodalomra vagy mint sejtjük, hogy teljes hűtő cserére lesz szükség?

nektek mi a véleményetek?

válaszokat előre is köszönöm

üdv

(#2567) KillHates válasza Raz3raddict (#2566) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha újrapasztáztad és a ventilátort meg a bordákat is kitakarítottad, akkor már csak annyi lehet, a baj, hogy a hőcső elengedte a hűtőközeget.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2568) pc-user válasza Raz3raddict (#2566) üzenetére


pc-user
aktív tag

Szia! Hűtőpaddal, emeléssel próbálkoztál?

(#2569) Raz3raddict válasza pc-user (#2568) üzenetére


Raz3raddict
tag

még nem, de köszi az infókat, az új hűtőrendszer vásárlása is tervbe van már...

köszönöm az infókat

(#2570) nussa5 válasza Pazoozoo (#2565) üzenetére


nussa5
aktív tag

Volt szerencsém Ebay-ről vásárolni 8000Ft-ért F5V-hez akkut, amely megérkezésekor már 4%-os elhasználódásnál tartott és 1 évet bírt. Viszont amit a BatteryUpgrade.hu-tól rendeltem az 2 évet bírt simán, mint a gyári akkuja. Ha gondolod nézz itt a K72F notihoz akkumulátort. Van 6600mAh is.

(#2571) ldave


ldave
félisten

14,1'-es Ideapad-okat nézegetem (U és S sorozat) és nem teljesen értem, hogy a HD4000 mellé miért tesznek Geforce GT 610M-et? Ahogy nézem tesztek alapján az intel GPU-ja erősebb, mint ez a kis Nvidia.

A Slime draws near! Command?

(#2572) Victoryus válasza Pazoozoo (#2565) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én rendeltem már többször laptophoz, meg telefonhoz is, nekem egyikkel se volt gondom. Mielőtt rendelsz nézd meg alaposan a vásárlói véleményeket!

#klave: Az az Nvidia sokkal erősebb az inteles vackoknál. Az Intelt még az 5 éves Bus Drvier is kifekteti... Játékok alatt nulla.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2573) KillHates válasza ldave (#2571) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez egy nagyon jó kérdés! :C :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2574) Impressa válasza ldave (#2571) üzenetére


Impressa
őstag

:DD Jól hangzik, hogy kettő van benne. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2575) ldave válasza KillHates (#2573) üzenetére


ldave
félisten

Akkor ezek szerint felesleges olyan modellt választani amiben 610M van?
Nem értek a laptop rendszerekhez, mindig is asztali gépem volt, de most szeretném lecserélni egy hordozható gépre.

A Slime draws near! Command?

(#2576) Superhun válasza ldave (#2575) üzenetére


Superhun
addikt

Nagyon gyenge az a kártya az árához képest. Ha már diszkrét VGA-s laptopot veszel, akkor legalább 630M körül nézelődj.

(#2577) prebuds


prebuds
aktív tag

Sziasztok! Hadd ajánljam egy fórumtársunkat, aki laptopok javításával foglalkozik: KillHates [KATT IDE - link]

Én szerviz helyett ezentúl hozzá fogom vinni, bármiféle gond lesz a laptopommal. Komoly eszközökkel rendelkezik, és legtöbb esetben a helyszínen megvárható a javítás, tisztítás - végig is nézheted. Egy szerviznél minimum 2x kell menni, plusz az adataidat is le kell védeni - itt nincs erre szükség! KillHates Tökölön dolgozik, de bp-ről a benzinpénzt is beleszámolva még olcsóbban jött ki, mintha szervizbe vittem volna. Ráadásul olyan alapos munkát végez, amit egy szervizbe 100%, hogy nem csinálnak meg. Lelkes és korrekt, ha kérdezel, magyaráz közben :)

Szóval akinek gondja van a laptopjával, vagy szeretne bele ramot venni, procit cserélni stb, az forduljon KillHates-hez! Mobilszáma az adatlapján.

(#2578) ldave válasza Superhun (#2576) üzenetére


ldave
félisten

Teljesítmény nekem annyi kellene, hogy elfogadhatóan fussanak az ilyesmi játékok: körökre osztott stratégia/szerepjáték (pl. XCOM, Civ 5, Shadowrun Returns, Wasteland 2..) és Steam-es indie címek (pl. Bastion, From Dust, SIne More...) a laptopon, esetleg TV-re kötve 720p-ben.

A Slime draws near! Command?

(#2579) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv! Használt notebookot keresek és találtam egyet a következő paraméterekkel:
Packard Bell Easynote TK
Athlon II P360
2GB DDR3
320GB Winchester
ATi HD4250
58 ezerért lehetne hozzájutni. Szerintetek megéri? Milyen a minősége ezeknek a gépeknek? Köszi a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#2580) bszotak


bszotak
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy új Lenovo Z500-as laptopot, de nem tudom bekapcsolni :(
Rádugtam töltőre, a leírásában szerepelt is, hogy üres akksival szállítják (ami nem kivehető, tehát benne van), de több mint fél óra töltés után sem mukkan meg (a töltést jelző led világít)...

Lehetséges ez? Most én vagyok hülye vagy vmi gond van a géppel? :((

Köszi!

(#2581) bszotak válasza bszotak (#2580) üzenetére


bszotak
tag

update:

bekapcsol már a gép, de nagyon nehezen reagál a power gomb, hosszan és erősen kell nyomni, hogy érzékeljen bármit is :F

(#2582) Impressa válasza bszotak (#2581) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Biztos, hogy a mikrokapcsoló hibás. A leggyorsabb megoldás, ha visszaviszed a boltba, és kicserélteted a gépet.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2583) Mosqa


Mosqa
tag

Üdv.

Hoztak egy fél éves Dell laptopot amit egy barátomnak kb 1 hónapja telepítettem win7 került rá. Elmondása szerint egyik napról másikra belassúlt a rendszer, nőtt a bootolás idő olyannyira h mire hozzám került már nem lépett túl a windows üdvözlőképernyőn. Újratelepítésre gondoltam de a telepítés folyton megáll a "fájlok kibontása" opció alatt 30-50%nál és feltűnően lassan jut el ideáig is. Próbáltam DVD-ről és Pendrive-ról is telepíteni. Windows xp telepítésével is próbáltam de kékhalál szakítja meg merevlemez probléma felirattal, továbbá windows 7 is merevlemez problémát ír ki telepítés előtt. Particiók törlése formázása is volt már, de nem javult a helyzet. Gondolom ezek alapján a winyó haldoklik, lehet esetleg pendriveról vmi formázással, diagnosztikai programmal segíteni rajta?

Válaszokat előre is köszi!

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2584) Poo válasza Mosqa (#2583) üzenetére


Poo
aktív tag

hirens boot cd-n van mini xp azzal ha be tudsz lépni akkor hard disk sentinellel meg tudod nézni a vinyó állapotát de nagyon esélyes h dögölődik a vinyó,ha tudsz bele tenni másikat kezdheted azzal is de esélyes a ram hiba is bár ha már az elején a bios postnál kiírja h nincs valami rendbe a hddvel akkor nagyobb esélye van a vonyónak mint a ramnak. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#2585) Mosqa válasza Poo (#2584) üzenetére


Mosqa
tag

köszi megpróbálom a progival amit ajánlottál
biosnál még nem postol hibát

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2586) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

egyébként ki szokta itt csinálni ph-n a laptop teszteket?
csak mert elég szegényesek a ph tv-s tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#2587) Superhun válasza ldave (#2578) üzenetére


Superhun
addikt

Egy 620M legalább elkell oda. Mennyit szánsz a gépre?

(#2588) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok! Lenovo g580-nak nálatok is elég fakó a kép? Úgy vettem észre a pirosból nem tud megfelelőt produkálni. Próbáltam állogatni, picivel jobb lett, de még mindig messze elmarad akár az asztali monitorom, akár más lcd kijelzős készülékem színvilágától.

(#2589) Superhun válasza surgyi (#2588) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Sztem a g580 topicjában gyorsabban kapsz választ!

(#2590) Dell XPS válasza surgyi (#2588) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem vagy vele egyedül...[link]

Üdv, Dell XPS

(#2591) KillHates válasza Tomikapc (#2579) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kellemes gép. Ha megvetted, akkor szét kell szedni kitakarítani és újra pasztázni, a gap-padokat kicserélni és akkor még sokáig jó szolgálatot fog tenni Neked. Ha Te nem tudod/akarod megcsinálni akkor én vállalom. Megvan hozzá minden felszerelésem. és aprópénzért dolgozom.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2592) KillHates válasza prebuds (#2577) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2593) ldave válasza Superhun (#2587) üzenetére


ldave
félisten

200e ft körül gondoltam, max. 250e, ha tényleg megéri a felár. Első körben az Ideapad U410-et és az S405-öt néztem ki magamnak, de egyáltalán nem sürgős a dolog, szóval ha mondjuk fél éven belül jön valami új technológia, amire megéri várni, akkor részemről ráér a dolog.

A Slime draws near! Command?

(#2594) Muerte válasza oncsi (#2550) üzenetére


Muerte
addikt

Nos a Collaboratory liquid ultra projekt lefújva sajnos :((( A réznek hitt heatpipe talpa csak futtatott réz volt alatta aluminium :W azt pedig korrodálja a cucc...még szerencse hogy kipróbáltam a hűtő szélén.Megy az apróra ha érdekel valakit.

(#2595) Superhun válasza ldave (#2593) üzenetére


Superhun
addikt

Tedd fel itt is a kérdésed és ajánlanak neked jó vételeket olyan árkategóriában.

(#2596) KillHates válasza Muerte (#2594) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne baxx' ! :Y Szerintem az kizárt, hogy alu lenne a hőközvetítő felület az AW-ben. Már a hárompálcás Fujitsu-Siemens-ekben is rézből vannak a hőátadó talpak.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2597) Hosssszu válasza Tomikapc (#2579) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Nekem is van egy eladó Packard Bell laptopom, hátha érdekel: [link]

Októberben vásároltam, eddig meg vagyok elégedve vele. Nem fagyogat, nem foltosodik a kijelző, és (szerintem) nem hangos a venti sem.

Subnotit akarok helyette, azért adom el.
Ha esetleg megtetszett, akkor dobj egy privit.

Üdv.: Hosssszu

(#2598) KillHates válasza Hosssszu (#2597) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Szerintem gyorsan vedd ki az ajánlatodat a szakmai fórumból! :R És küldd el privátban. :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2599) Muerte válasza KillHates (#2596) üzenetére


Muerte
addikt

Így néz ki:

És bizony nem réz a talp,csak futtatott :W Picit rákentem a szélére úgy jött lefelé róla mintha sav marná és egyből látszott hogy alatta bizony alimínium van...Ez csöcs...

[ Szerkesztve ]

(#2600) Hosssszu válasza KillHates (#2598) üzenetére


Hosssszu
őstag

Sajnos letelt az öt perces limit... :(
Viszont részben a kérdező kérdésére is válaszoltam, remélem így nem fog bantódásom esni. :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.