Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) KillHates válasza Stalker-2572 (#2699) üzenetére


KillHates
nagyúr

Be kell állítanod elsődleges kijelzőnek a külső monitort, mert az openGL csak ott tud renderelni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2702) Stalker-2572 válasza KillHates (#2701) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Megtettem, a probéma fennmaradt.

Egész pontosan csak bizonyos felbontásokon fut egyáltalán, és a képarányt is elhúzza...

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#2703) Mercutio_ válasza KillHates (#2700) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg ezt a klónozásos cikket és a kommenteket is érdemes lehet elolvasni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2704) KillHates válasza Mercutio_ (#2703) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖöööö... nekem?
Az allignáció azért elég fontos, ha az SSD-ről beszélünk. Idáig én csak a gagyi HDD Clone-al találkoztam csak amelyik be tudja lőni a 4k-s szegmensekbe az image-et.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2705) Impressa válasza wolfman (#2696) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Még egy kis segédlet! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2706) Dell XPS válasza wolfman (#2686) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Még egy opció áll rendelkezésedre: kiírod recovery menüből 3-4 db DVD-re az OS-t, és majd betéve az SSD-t visszateszed rá, ami ugyanúgy elkészíti a helyreállító, recovery partíciót.

Üdv, Dell XPS

(#2707) wolfman válasza Dell XPS (#2706) üzenetére


wolfman
veterán

Na ez lett volna az én kérdésem, hogy azt valahogy átrakni, nem a jelenlegi rendszer a lényeg, azt lesz.rom, hanem amiről telepít a recovery funkció.
Viszont a recovery rendszer egy rejtett partíción van, ezt hogy lehet kimásolni? Recovery menüben nincs ilyen lehetőség, hanem már csak a helyreállítás.
Valamint érdekesség, hogy a HDD-n 6 partíció van. 3 rejtett, C, D, és még 2 rejtett. Ezekről se tudom mi a fenék, melyik fontos, melyik mehet? Melyiken van a visszaállításra szánt oprendszer telepítő?

Meg ha ki is tudom szedni, majd beteszem az SSD-t, azt hova kell visszamásolni? Hogy? Ezt a rejtett partíciót a lapos készítené el vagy nekem kell valahogy? A BIOSnak megadott útvonal kell, vagy meg tudja keresni a rendszert?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2708) KillHates válasza Dell XPS (#2706) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus! Ott a pont :R
(ez annyira kézenfekvő volt, hogy eszembe se jutott :W :B)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2709) Dell XPS válasza wolfman (#2707) üzenetére


Dell XPS
veterán

Programok; Onekey Recovery: visszaállító lemez létrehozása ezen belül "gyárilag alapértelmezett visszaállító lemez" . Így indítva tudod megírni a DVD-ket. Amikor elkészült a mentés, utána az első lemezről boot-olva indítod a telepítést az SSD-re, ami teljesen egyező lesz, plusz van egy mentésed a rendszerről. Szóval a program megoldja...

Teljesen leakarod gyalulni a háttértárnak szánt merevlemezt?

Üdv, Dell XPS

(#2710) oncsi válasza Dell XPS (#2690) üzenetére


oncsi
őstag

Mikor a D630-ba kerestem, amiben ugye csak PCMCI foglalat van, akkor nem találtam USB3-as kártyát. A Dell topikban megbeszéltük, hogy a sávszélesség hiánya miatt nincs is sok értelme. Ha rosszul tudom, akkor én is keresnék, mert színte csak ezért szeretném lecserélni a D630aimat, mert jó lenne az USB3.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2711) oncsi válasza Dell XPS (#2709) üzenetére


oncsi
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő.
A PCMCIA ha jól emlékszem 1000Mb/s körül van, ami ugyan még mindig gyorsabb mint az USB2, de az USB3 az meg mintha 4800Mb/s lenne.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2712) KillHates válasza oncsi (#2711) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vegyél egy ilyet:

Ezzel be tudod rakni az express card-ot a PCMCIA-ba

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2713) Sub-ZeRo válasza wolfman (#2696) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Netre felmész és keresel egy OKR7.0-ás iso fájt. Ez a Lenovo-nak ez a visszaállítós programja, bootolható cd vagy pendrive formájában. Mindegy melyikre rakod akkor is jó less.
Szóval valamire felrakod majd ha bent van az ssd akkor bebootolsz erről az okr7.0-ról.
3 lépsben kell neki megadni, hogy mit kell csinálni.
1. Kiválasztod mennyi legyen a C megható.
2. Itt megcsinálja neked a recovery partíciót, hogy működjön.
3. Itt meg bootolhatóvá teszi a recovery partíciót, hogy kikapcsol állapotban működjön.
Ha nem tudsz valamit akkor pm-ben írj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2714) oncsi válasza KillHates (#2712) üzenetére


oncsi
őstag

És akkor tudja az express card sebességét?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2715) oncsi válasza KillHates (#2712) üzenetére


oncsi
őstag

És valószínűleg a végeredmény úgy nézne ki, hogy PCMCIA aljzat-PCMCIA Express Card-átalakító.
A kompatibilitási gondokon kívül, meg az ily módon az kialakitott Express Card elérhető sebességének jó esetben a felével, (utána olvasva inkább a harmadával-negyedével) lesz egy PCMCIAhelyett egy annál lassabb Express Card foglalatunk. Ebbe kéne betenni az Express Card-USB 3 adaptert. A végeredmény (kompatibilitás esetén !!) egy USB 2 helyett egy annál fele olyan gyors USB3-as portunk. Biztos jó ez így? Nem biztos, hogy így van, de nekem kb ennyi jönne ki. Egyetlen alternatíva talán az alibabán kapható PCMCIA-USB3 adapter. Ami nem tudja ugyan az USB3 sebességét, de (állítólag) USB 2-nél picit gyorsabb.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2716) KillHates válasza oncsi (#2714) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze; sőt már az USB 5-öt is :D :W
Ha egy Opelre Ferrari felniket teszünk attól az még nem fog 300-al menni. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2717) KillHates válasza oncsi (#2715) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az express-card->PCMCIA átalakító nem csökkenti a PCMCIA sebességét, mivel az expresscard "felülről kompatibilis" a PCMCIA-val logikailag. A expresscard->PCMCIA átalakítóban csupán egy illesztő/leválasztó áramkör van, ami az átvitel sebességét/kompatibilitását nem befolyásolja; kb olyan funkciót tölt be, mint egy microSD adapter (installálni sem kell se az eszközt)
Tehát, ha berakod az USB3-as EC adaptered az EC-PCMCIA aljzatba akkor az annyit fog tudni mintha egy PCMCIA USB3-as kártyát használnál.

Ebben csak "drótok" vannak:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2718) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok
melyik a legolcsobb i5ös laptop amihez gt630M vga van?
gondolom ez már játékra alkalmas nem?
illetve milyen márkát javasoltok?
gondolom a gariidő sokat számít, akksi milyensége, meg hogy ledes e a kijelző....??
én asus.rol, hp.ról nem sok jot hallottam de gondolom izlések pofonok, tipusfüggő gondolom, de nagy általánosságban melyik lenne ajánlható amiről egyező a vélemény kb?
200 alatt kéne

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2719) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!
Mekkora különbség van az Intel HD Graphics (Core i3 370M) és az AMD Radeon HD 6310 (AMD-E240) között?

https://heureka-kreativ.hu

(#2720) KillHates válasza trisztan94 (#2719) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt meg tudod nézni: GPU lista és a CPU lista

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2721) trisztan94 válasza KillHates (#2720) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszönöm! :D

https://heureka-kreativ.hu

(#2722) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Valami szaki betudná ezt nekem pontosan azonositani hogy milyen VGA
KSKAE LS-5001p Rev: 0.3 annyit tudok hogy egy Mobility Radeon :))

0631 7710098

(#2723) Dell XPS válasza grrpowa (#2722) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

HD 4570 M96 MXM VGA

Üdv, Dell XPS

(#2724) grrpowa válasza Dell XPS (#2723) üzenetére


grrpowa
aktív tag

:R Akkor a beárazos topikban rosszat irtam :)) egy árat tudnál nekem erre a vga-ra irni :R

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#2725) Dell XPS válasza grrpowa (#2724) üzenetére


Dell XPS
veterán

Megtörtént. Toshiba laptopból való?

Üdv, Dell XPS

(#2726) grrpowa válasza Dell XPS (#2725) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Igen l500 az AMD-s verzió :K

0631 7710098

(#2727) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő:
Samsung Series9 vásárlás előtt állok és azt olvastam, hogy kapható 4 cellás és 6 cellás Lítium Polimer akksival

Melyik a jobb és miért?

(#2728) Kbali válasza dragonfx (#2718) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lenovo G580 van most -a hétvégi hardveres cikkben olvastam, hogy 160-ért már van belőle i5-tel. Csak felesleges ehhez a VGA-hoz i5, ugyanis nem procilimites lesz pl. a játék, hanem a VGA fog hamarabb elfogyni.

(#2729) Kbali válasza AMDPista (#2727) üzenetére


Kbali
nagyúr

Értelemszerűen a 6 cellás tovább fogja bírni (persze, ha a kapacitás is nagyobb), ill. emlékeim szerint ennek nem cserélhető/vehető ki az akksija otthon, tehát érdemesebb eleve a nagyobb kapacitásút venni.

(#2730) AMDPista válasza Kbali (#2729) üzenetére


AMDPista
tag

köszi

(#2731) dragonfx válasza Kbali (#2728) üzenetére


dragonfx
veterán

és abba milyen vga van neked az i3 mellett?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2732) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, hogy honnan szerezhető be MACBook Pro alaplap, csak az alaplap?

(#2733) oncsi válasza KillHates (#2717) üzenetére


oncsi
őstag

Értem én amit mondasz, csak a lényeg marad el. Az USB2-is felülről kompatibilis az USB1.1-el. Ok. De attól még egy USB2-es Pendrive nem fogja egy USB-1.1es foglalatban az USB2-es sebességét hozni.
Egy PCMCIA foglalat hiába alakítható át egy átalakítóval "express Card"-á, attól még az abba dugott USB3 kártya nem lesz USB3 sebességű.És ezért nincs sok értelme.
USB2 480Mb/s
PCMCIA 1056? Mb/s
USB3 4800Mb/s

Még ha az a 2x-es sebességünk tűnő különbség látszólag többletet is hozna a PCMCI-USB3 számára az USB2-vel szemben, , sok fórumon azt írjál, hogy a gyakorlatban nem érvényesül.

(és ugye ide meg úgy jutottunk, hogy PCMCIA-USB3 kártya, amire azt mondtam , hogy szerintem nincs :) )

Félre ne értsd, nem ellen drukker vagyok, csak én is szeretnék ilyet, de nagyon :B

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2734) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok. Eléggé új vagyok a notebbok-os szekcióban, ezért itt kérdek először aztán majd jól útba leszek igazítva gondolom. :DDD
A minap vásároltam egy Compaq 6910p notit, és gyári xp-vel kaptam. Namostan én szeretnék rá Win 7-et telepíteni, de valamiért (már a második lemezzel próbálom) amint elkezdi betölteni a setup-ot teljesen az elején rögtön bootolás közben, egyből megáll a számítógép és kikapcsol. Írja hogy file-ok betöltése bla bla, megy a fehér csík alul, és krekk... Van erre valakinek ötlete?
(Legújabb bios van rajta, bár még nem piszkáltam bele)

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#2735) KillHates válasza oncsi (#2733) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖööö... elbeszélünk egymás mellett. :D :R

Én azt akartam mondani, hogy a EC-PCMCIA átalakítós USB3-as kártyával ugyanott lennél mint az alibabáról vett PCMCIA USB3-as kártyával; ergo meglenne a gyorsabb USB2 sebesség. Magyarán az átalakító nem fog le semmit sem a sebességből. Ahogy Te is mondtad, itt maga a PCMCIA aljzat a szűk keresztmetszet :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2736) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
Erről a laptopról HP Pavilion dv6-6c85eg mi a véleményetek ? illetve árban mit ér meg szerintetek ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2737) KillHates válasza dvd_R+ (#2736) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kemény gép! :Y Biztos egy vagyon!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2738) dvd_R+ válasza KillHates (#2737) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia :D ez lenne a hp6150sl helyett :)

úgy nézne ki egész konkrétan az üzlet hogy a HP Laptop + OCZ Agility 3 120GB SSD = 190k

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2739) KillHates válasza dvd_R+ (#2738) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jól hangzik! :C 239 a kisker ára! Ezen már elmegy a Crysis3 :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2740) dvd_R+ válasza KillHates (#2739) üzenetére


dvd_R+
őstag

megéri szerinted mert sokan azt irják 1 másik topikba hogy nem .. azt irjak 150 ért érné meg ssd nélkül ssd vel 170

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2741) NEMO1968 válasza fps8 (#2734) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Annyit nèzz meg,hogy indìtàskor felpörög-e a venti.
Be tudod kapcsolni rögtön a kataszrtófa után,vagy vàrnod kell vele pár percet?
Ha igen,akkor meg kène própálnod valahogyan kifùjni(takarìtani)
Erösen gyanìtom a túlmelegedést.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2742) KillHates válasza dvd_R+ (#2740) üzenetére


KillHates
nagyúr

Várd meg Dell XPS-t vagy keresd meg az árazós topicban. Ő keni-feni, hogy mik az árak!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2743) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok, kinéztem a laptopot:
ACER NB TMP253-MG-33124G50Maks_W7W8PR 15.6" WXGA Intel Core i3-3120 (3M Cache, 2.40 GHz), 4GB, 500GB HDD, nVidia GT710-2GB, DVD-RW, CR, Windows 7 / 8 Professional Dual OS, 6cell, Fekete, 3 év el- és visszaszállításos + véletlenszerű sérülés garancia

Azt nem tudom hogy mit jelent a Dual OS a leírásban. Gondolom nem kapok két oprendszert, szal vagy választhatok első telepítésnél vagy kapok egy downgrade liszenszt?

Másik kérdés: előző laptopot egy betörés alkalmával ellopták, szériaszám megvan, rendőrség szerint MAC cím alapján lenyomozható lenne.
Mivel a dobozok ki lettek dobva a betörés után ezért a papírok is eltűntek. Valahogy a szériaszám alapján meg lehet tudni a MAC címeket?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2744) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Sziasztok valaki betudná nekem azonositani ezt a kijelzöt hogy pontosan milyen ledes e vagy sem marháraa nem értek hozzá
LCD LP156WH1 TL C1 LG Display :F

0631 7710098

(#2745) xcds válasza grrpowa (#2744) üzenetére


xcds
őstag

3-ból 3 találat szerint nem ledes.

(#2746) fps8 válasza NEMO1968 (#2741) üzenetére


fps8
senior tag

Van rajta egy xp, azzal hiba nélkül megy. Nincs valami beállítás ami gátolja a win 7 bootolását?

"War... war never changes"

(#2747) grrpowa válasza xcds (#2745) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Értem köszi a választ :R

0631 7710098

(#2748) Dell XPS válasza fps8 (#2734) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Megtennéd, hogy HDD nélkül indítanád a telepítést ?

Üdv, Dell XPS

(#2749) Dell XPS válasza grrpowa (#2744) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nagyon ritka, de nem Led-es...

Üdv, Dell XPS

(#2750) dvd_R+ válasza KillHates (#2742) üzenetére


dvd_R+
őstag

Közben megvettem viszont lenne egy olyan problémám hogy a srác akié volt ő letformázta a teljes merevlemezt és így a recovery is eltünt ... kérdés az lenne hogy valahonnan lelehet e tölteni a gyári recovery rendszerét aztán azt feltenni a vinyora és akkor csinalni neki 1 meghajtót ? :F
vagy esetleg bios updatel telepit azt is ? vagy van rá valami mod hogy ezt megoldjam ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.