Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) geckowize válasza geckowize (#2790) üzenetére


geckowize
őstag

Erre vki?

(#2802) Kbali válasza geckowize (#2790) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lapozófile-od le van tiltva? Ha igen, akkor állítsd be, hogy a win kezelje.
Az is érdekes lenne, hogy mi fut még a háttérben. A képről azt látom, hogy csak a chrome-od zabál vagy 300 mega memóriát, ill. a desktopodon mennyi cucc van, mert nekem az explorer.exe 7x megája is soknak tűnik.

(#2803) SzO.okI


SzO.okI
csendes tag

Sziasztok.

Érdeklődnék hogy van egy laptopom, és egyszerűen nem akarja tölteni az aksit csak egy darabig, meg ha rá van dugva a töltő akkor nincs kép és ez fent áll akkor is ha kiveszem az aksit. Mi lehet a baj??

Előre is köszönöm.

Üdv: Szoki

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#2804) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

vostro 2520-ról van valakinek konkrét tapasztalata?

(#2805) geckowize válasza Kbali (#2802) üzenetére


geckowize
őstag

Két partícióra van osztva a vinyó, C (rendszer) és F (adat). Egy Win7 tippek trükkök leírásban azt olvastam, hogy gyorsabb a rendszer, ha 2 partíció esetén a rendszernek nem adok lapozófájlt, csak a másiknak, mégpedig annyit amennyi a RAM másfélszerese. Ezek szerint ez bullshit?

Chromeban nem volt semmi különös megnyitva, szokásos, amit írtam.
Desktopon nem hiszem, hogy attól, hogy van rajta 10, max 15 ikon, ennyire lezabálna....

(#2806) Dell XPS válasza SzO.okI (#2803) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

És mikor van megjelenítés, vagy egyáltalán nincs?

Üdv, Dell XPS

(#2807) SzO.okI válasza Dell XPS (#2806) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Szia.

Ha töltöm a gépet és kihúzom a kábelt és bekapcsolom akkor van kép meg minden, csak nem bírja semeddig az aksi. :S H viszont vissza dugom akkor meg elmegy a kép egyből, vagy ha kiveszem az aksit és úgy próbálom aljzatról akkor sem jön be a kép. :(

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#2808) Dell XPS válasza SzO.okI (#2807) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szép kis "káosz"....alaplap problémád van. Milyen gépezet produkálja ezt?

Üdv, Dell XPS

(#2809) SzO.okI válasza Dell XPS (#2808) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

BenQ Joybook S73G. hát nem tudom mert raktam fel másik gépről win-t a hdd-re és be is töltött meg minden még netezni is tudtam vele, csak hát nem sokáig mert nem tölti fel normálisan az aksit vagy tudom is én mi van vele.

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#2810) Dell XPS válasza SzO.okI (#2809) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ennek sok köze nincs hozzá, mert a leírásod alapján adapterről semmilyen formában nem működik a laptop (akkumulátorral és nélküle se..), amennyiben jól értelmezem. Ha kiveszed a HDD-t, megjelenítésnek akkor is lenni (BIOS Setup, DOS,) Adapter ki lett mérve esetleg, vagy másikkal van lehetőség próbálni?

Amikor nincs "kép", akkor érzetre minden normális, csak éppen nem látni semmit a kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#2811) SzO.okI válasza Dell XPS (#2810) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Adapterről semmilyen formában, de viszont aksiról meg megy csak nem bírja az aksi sokáig mert kb 30 perc töltés után elalszik a lámpa és nem tölt semmit pedig még kellene. Ha csak szimplán aksiról használom akkor van kép meg minden, de amikor elkezd merülni és rádugom a töltőt akkor meg vagy elmegy a kép vagy piros csíkok jelennek meg a kijelzőn. Igen vettem egy másik töltőt és ugyan ez a probléma vele is.

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#2812) Dell XPS válasza SzO.okI (#2811) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát az szinte biztos, hogy rossz az alaplapon a táp, ill. töltő-áramkör megfelelő szabályozása. Egy alaplapi feszültség-szabályzó MosFet, simán okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#2813) SzO.okI válasza Dell XPS (#2812) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Értem. És azt lehet cserélni vagy valamit csinálni vele?? Esetleg újra forrasztani?

És köszönöm a fáradozásod.

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#2814) Dell XPS válasza SzO.okI (#2813) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerencsére lehet, hasonló mint egy kondenzátor cseréje. DE meg kell ezt alaposan vizsgálni és megfelelő szakember megoldja Neked, nem is olyan drágán: [link]

Üdv, Dell XPS

(#2815) SzO.okI válasza Dell XPS (#2814) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Köszönöm szépen. :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#2816) KillHates válasza SzO.okI (#2815) üzenetére


KillHates
nagyúr

Masszív cuminak ígérkezik... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2817) KillHates válasza Dell XPS (#2814) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2818) szijartg


szijartg
senior tag

Egy gyors kérdés.
Adott egy HP 635-ös noti, benne egy Samsung 2gb 1rx8 pc3-12800s-11-11-b2 ram.
Ez egy 1333MHz-es modul. Elég kevéske már.
Néztem mellé egy 4GB-os modult Samsung M471B5273EB0-CK0.
Ez 1600MHz. Könyve szerint 8GB-ot tud kezelni.
Gondolom, ha meg veszem az 1600MHz-es ramot az 1333MHz-es mellé akkor mind a kettő 1333MHz-en fog működni ugye? Amúgy lényegtelen min megy, csak kompatibilisek legyenek egymással.

(#2819) KillHates válasza szijartg (#2818) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nyugodtan rakhatod bele.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2820) szijartg válasza KillHates (#2819) üzenetére


szijartg
senior tag

Köszöntem. :R

(#2821) geckowize válasza geckowize (#2805) üzenetére


geckowize
őstag

Valaki tudna írni erre az optimalizálós dologra valamit? Bullshit, nem bullshit, semmi értelme?

(#2822) KillHates válasza geckowize (#2821) üzenetére


KillHates
nagyúr

Felejtsd el, hogy 2GB fizikai memória mellett a 3GB allokált lapozófájl elég lenne a stabil működéshez. Bízd rá a Winfosra és lehetőleg legyen a rendszerpartíción a lapozófájl. A második partícióra mindig lassabban dolgozik a hdd.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2823) Sub-ZeRo válasza geckowize (#2805) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ennek akkor lenne értelme, ha a c és az f meghajtó 2 különálló vinyón lenne. Ha 1 vinyón van a 2 meghajtó semmi értelme.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2824) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Egy gyors kérdésem lenne. Mégpedig az, hogy a laposomban lévő Qualcomm Atheros AR9485 wifi kártyámat ha lecserélném egy Intel 6235-re akkor lenne-e jelben minőségbeli javulás? Tudom, hogy az Atheros csak 150MBps de ezt leszámítva?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2825) KillHates válasza FRENK1988 (#2824) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem lenne, mert az Atheros kártyák mostanság nagyon silányak. Sajnos nekem a BT-al egybe van integrálva, különben már én is lecseréltem volna...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2826) morfondőr


morfondőr
őstag

Erre valaki tud okosat mondani?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2827) FRENK1988 válasza KillHates (#2825) üzenetére


FRENK1988
veterán

Köszi. Amugy ezen az Intel karin is van BT (méghozzá 4.0)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2828) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy nagyon régi Pentium M-es laptopom. Kizárólag azért tartom meg, mert az első laposom volt. Van viszont egy olyan baja, hogy az USB haldoklik. Ha valami eszköz be van dugva, akkor lassan indul el, a memóriát is akadozva számolja le a BIOS. Egeret dugva bele látszik, hogy ilyenkor elalszik a LED is benne 1-1 pillanatra. Amikor a win elindul rajta, akkor pedig hibaüzenetet dob, hogy túl magas az áramfelvétel (xp) vagy letiltja az USB2-t, hogy hibásan működik (Win7), aztán ha letiltom, újraengedélyezem akkor a következő eszköz csatlakozásig rendben működik. Lehet ezzel valamit kezdeni? Gondolom a déli híd pusztult meg kicsit. Egy másik ilyen laptopból a 2db USB csati panelt már kicseréltem, nem azzal van a gond.

(#2829) Kbali válasza morfondőr (#2826) üzenetére


Kbali
nagyúr

hibrid alvás nincs véletlenül bekapcsolva? Ugyanis a win8-nak valami olyasmi a defaultja, hogy gyorsabban tudjon indulni.

(#2830) xcds válasza Kbali (#2829) üzenetére


xcds
őstag

Én úgy tudom, hogy a hibrid alvás azt jelenti, hogy ha alvó módban lemerül az akku egy bizonyos szint alá, akkor bekapcsol és hibernál, hogy ne vesszen el a ram tartalma..

(#2831) morfondőr válasza Kbali (#2829) üzenetére


morfondőr
őstag

Én úgy tudom, hogy a hibrid alvás, vagy hibrid hibernálás arra jó, hogy a win 8 gyorsabban induljon (fast boot). Ilyenkor a kernelt és a drivereket a hiberfil.sys-be menti és csak a felhasználói programokat zárja be. Forrás
Elég nagy öngól lenne szerintem, ha ilyenkor áramot venne fel a gép (akkuhasználat, meg ugye a standby fogyasztás megnövekedése=környezetvédelmi kérdések)!
Egyébként nekem a hibernálás ki van kapcsolva, vagyis nem gyors boot-ban indul a gép, hanem hidegindítással, mert a hibernációs fájl írása a lekapcsoláskor hosszú ideig tartott (volt, hogy 2-3 percig). Miután kikapcsoltam a hibernációt kb. 20-30 mp alatt leáll, és a boot sem sokkal lassabb.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2832) Superhun válasza #68216320 (#2828) üzenetére


Superhun
addikt

Igen, ez nem csatlakozó hiba, annál komolyabb... Szakszervizben esetleg meg tudják bütykölni (jó pénzért), de Te mint felhasználó nem tehetsz semmit.

(#2833) catalunyavis


catalunyavis
csendes tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy lenovo g580as notit (i5-geforce 635M-8gb ram specifikáció) free dossal. Feltelepítettem rá a 64bites windows 7 ultimatet, utána pedig szépen sorba minden összetevőhöz a legfrissebb drivert a lenovo honlapjáról valamint az nvidia honalpról. Szépen működik, 1080p filmeket gond nélkül viszi azonban a játékoknál (mindegyiknél.. pl.: fifa13,tomb raider, nba2k13) a leggyengébb beállítások mellett is hatalmas a szaggatás, már a menüben is érezhető a lassulás...

Ilyenkor mi a teendő?
előre is köszönöm a segítséget.

(#2834) Superhun válasza catalunyavis (#2833) üzenetére


Superhun
addikt

Nem lehet, hogy Intel VGA-val indulnak a játékok? Nvidia vezérlőpultjában nézd meg, hogy automatikusan van-e a grafikus processzor kiválasztása.

(#2835) catalunyavis válasza Superhun (#2834) üzenetére


catalunyavis
csendes tag

Automatikus kiválasztáson van. (Megpróbáltam még egyszer, semmi változás.)

(#2836) Superhun válasza catalunyavis (#2835) üzenetére


Superhun
addikt

És ha specifikusan az nvidia gpu-t választod ki adott programhoz?

(#2837) catalunyavis válasza Superhun (#2836) üzenetére


catalunyavis
csendes tag

így sem jó... kipróbáltam mindhárom fentebb említett játéknál és még mindig nem jó. :(

(#2838) chop


chop
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy lassan 5 éves Acer Aspire 5720G notim, amiben párszor cserélni kellett már a VGA-t, de ettől eltekintve hibátlanul muzsikál. Az utóbbi időben a HDD bad sectorokat gyárt, tehát szeretném ezt is lecserélni. Gyárilag egy 160-as SATA vinyó dolgozik a gépben, ezt cserélném egy 1 terrás SATA 2-esre. Már ha kompatibilis a chipsettel (gondolom csak ezen múlik), ami a gépben egy Mobile Intel PM965.

A neten kerestem specifikációt, de sehol sem említik, hogy támogatja-e a SATA 2-t, illetve ha nem, akkor létezik egy 1 terrás vinyó sima SATA csatlakozóval, vagy ne is keressek?

Köszi szépen.

(#2839) Superhun válasza catalunyavis (#2837) üzenetére


Superhun
addikt

Állítsd akkor specifikusan Intelre a GPU-t. Ha ugyan úgy megy, akkor mégse megy az Nvidia kari...

chop: Sata 2 csati visszafelé is kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#2840) chop válasza Superhun (#2839) üzenetére


chop
őstag

Ergo SATA 2-t megeszik a régebbi chipsetek is? A chipseten kívül függ még valami mástól, hogy mekkora vinyót fogad az alaplap?

(#2841) Superhun válasza chop (#2840) üzenetére


Superhun
addikt

Sata chipseteken már nem szokott gond lenni a vinyó méretével. Azért annak nézz utána, hogy az az 1 terás vinyó belefér-e házba, mert lehet, hogy vastagabb az átlagosnál.

(#2842) catalunyavis


catalunyavis
csendes tag

ugyan úgy megy, tehát semmi javulás, mindenféle beállításnál sz*r..

(#2843) chop válasza Superhun (#2841) üzenetére


chop
őstag

Rendben, köszönöm.

(#2844) Superhun válasza catalunyavis (#2842) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor mindig is az Intel GPU ment. Vmi gáz lehet a driverekkel nálad.

Próbáld úgy, hogy kézzel indítod el Nvidia GPU-val a játékot (jobb klikk, futtatás nagy teljesítményű GPU-val).

[ Szerkesztve ]

(#2845) BcHuNgArY


BcHuNgArY
csendes tag

Üdv! Lenne egy problémám... vettem egy ASUS X55A típusú laptopot,feltettem rá win 7/64bit sp1-et,a gyári telepítőlemezről feltett minden drivert,kivéve az ASUS wifi console 3- nevű összetevőt.Akárhányszor akarom telepíteni,Errorral kilép a telepítőből.Ezáltal nincs wifi sem,máshogy meg nem tudnám megoldani az internetezést. valakinek valami ötlete,hogy mit tudnék vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

Az életben vagy kifogásaink vannak, vagy eredményeink. /Andrew Matthews/

(#2846) Superhun válasza BcHuNgArY (#2845) üzenetére


Superhun
addikt

Winben van alap wifi. Az nem jó neked? :D

(#2847) BcHuNgArY válasza Superhun (#2846) üzenetére


BcHuNgArY
csendes tag

de így nem jó... azt írja ki,hogy nem található vezeték nélküli hálózat.. pedig ott ültem a wifi router mellett...

Az életben vagy kifogásaink vannak, vagy eredményeink. /Andrew Matthews/

(#2848) Superhun válasza BcHuNgArY (#2847) üzenetére


Superhun
addikt

Mennie kell. Biztos szolgáltatja a wifit a router?

(#2849) BcHuNgArY válasza Superhun (#2848) üzenetére


BcHuNgArY
csendes tag

Biztos,mert most is egy másik gépről ugyanarról a wifiról netezek

Az életben vagy kifogásaink vannak, vagy eredményeink. /Andrew Matthews/

(#2850) Superhun válasza BcHuNgArY (#2849) üzenetére


Superhun
addikt

Be van kapcsolva a wifi rádió a laptopon? Fn+F2 ha jól emlékszem...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.