Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) doki026


doki026
tag

sziasztok segírséget szeretnék kérni tőletek egy procesor cserén gondolkodom csak nem tudom hogy milyen i7 procesor lenne jó a jelenlegi i5-3230M helyet a laptop pedig egy HP Pavilion 17-e020sq
aki tudja hogy melyik i7 .es proci jó a lapomba az kérem írjamármeg :R

(#19302) tomic válasza Dell XPS (#19300) üzenetére


tomic
addikt

Sejtettem,hogy ezt ajánlod. De nekem nem jön annyira be. Asztali gépemben éppen folyamatban van a cseréje.

(#19303) Dell XPS válasza doki026 (#19301) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem lesz sajnos pontos válasz a kérdésedre, mert ismerni kellene a processzor tápáramkörét hozzá az alaplapon vagy legalábbis látni (nem találtam képet róla), mert ami i7 -es processzort is tud működtetni az kicsit más, erősebb (min. 4 fázisú). Volt eset amikor én is a HP support-ot kérdeztem erről, készségesen és gyorsan válaszolnak, egy S/N kell hozzá.

Kétmagosra biztosan le tudod cserélni: i7-3520M, i7-3540M

Ha lehetséges, ergo adott hozzá a megfelelő tápáramkör, akkor jó választás pl.: i7-3612QM (35TDP), i7-3632QM (35TDP)

Üdv, Dell XPS

(#19304) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem!!!
Vettem (ismerősnek lesz, ma este viszi el a gépet, repül németo ba), egy Fujitsu A544 laptopot!
A gondom az, hogy nem tudom bekapcsolni a webkamerát! Nem működik az fn+f12 kombináció (f12 nél van a kamera ikon)
Mivel nem tudom bekapcsolni, nem települ a driver sem!
Segítséget előre is köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#19305) flame092


flame092
csendes tag

sziasztok
egy Asus x550jk típusú laptopban szeretnék memóriát bővíteni, az lenne a kérdésem, hogy milyen ramot lehet bele rakni? Nem lenne gond, ha nem ugyanolyan típusú mint ami már benne van?
Jelenleg ilyen memória van benne:

[ Szerkesztve ]

(#19306) @ftershOck


@ftershOck
csendes tag

sziasztok

baleset történt...
öcsém laptopozott az ágyon és (elmondása szerint) a laptop megbillent, és hogy ne essen le, hirtelen rácsapott, a gép lefagyott és azóta nem ad képet.... :(

van valami amit érdemes megpróbálni, vagy szerviz?

(#19307) NTonee válasza flame092 (#19305) üzenetére


NTonee
veterán

DDR3L memória kell bele. Mindegy, hogy abból milyet. Ami benne van a gépben az az alaplapra integrált 4gb memória.

@ftershOck: külső monitorra ad képet? Szerintem ebből mindenképp szerviz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19308) Dell XPS válasza @ftershOck (#19306) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáljátok ellenőrizni a memória modulokat a slot-ban, hátha csak elmozdultak az ütés hatására. Merevlemez és akku nélkül is meg kell nézni, hogy mit tapasztaltok, és egy SMBus -reset a végére: [link]

Ha nincs változás akkor szerviz lesz mindenképpen sajna.

Üdv, Dell XPS

(#19309) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Van egy asus g75vw laptopom. Olyan kérdésem lenne hogy van egy olyan csatlakozó ami fölött a jel egy villám és a villámra mintha egy doboz lenne rárakva úgy hogy nics alja, tehát alul nyitott és azon kívül a villámot körbeveszi vonal. Mini display port kábellel megy róla a monitorom. Ez nem thunderbolt csatlakozó akkor ugye?

(#19310) TheBomberman


TheBomberman
tag

Sziasztok!

Közel 1 éves HP notim processzor ventilátora a kezdetektől fogva éles zajjal működött, nem szokványos módon. A processzeor (i7 haswell) teljesítménye szinte oha nem éri el az 50-ot, mégis nagyon hangos a gép ezáltal, még nyugalmi állapotban is. Kérdeztem IT-s ismerősöm, hogy mi lehet a baj (miután már végigkutattam a fél internetet), azt mondta, elképzelhető, hogy a venti csapágyával lehet gond. Dec.16-ig garanciális a gép és szeretném ezt kihasználni. Járható ez az út, vagy ez egy normális jelenség, törődjek bele?

A gép egy HP Envy Quad 15-j100-as, külön lett összerakva a HP oldalán (2013-ban az USA-ban).

Köszi a válaszokat!
Gabesz :R

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#19311) NEMO1968 válasza TheBomberman (#19310) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igaza lehet az ismerősödnek.
Vagy csapágyas a venti,vagy a lapátok érnek bele valamibe.
Mindenképp gariztasd.
Ha új korától ilyen volt,már rég kellett volna.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#19312) Kbali válasza samgar (#19297) üzenetére


Kbali
nagyúr

Más is küzödtt most ilyennel WWy kolléga - lehet alaplap nálad is?

(#19313) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Sziasztok!

Kb egy órája bekapcsoltam a laptopom. Toshiba L850-13U. Bejött a windows (8.1) majd kék halál és kikacsolt. Újra bekapcsolás után semmi kép nem volt, az elején lévő Toshiba felirat se, világítás se csak sötét kép. Kivettem akksi csak tápról ment, ez se segített. Ezután újra kapcsolásnál azt csinálta hogy bekapcsol 5secre majd ki 5secre és újra be majd ki és ezt mind magától. Kivettem a vinyót így is csinált a be-ki kapcsolást, külső monitoron se volt kép. Vinyót vissza tettem, azóta jó minden. Korábban (fél éve) volt egy VGA hibám amit jeleztem a szerviznek ők azt mondta hogy hűtő csere kellet utána is jelentkezett a hiba és mondták, hogy a driver vacakol csak. Na ez a hiba azóta is elő-elő jön. Mellékelem a képet a hibáról. Szerintetek a két hiba összefügghet?

Üdv: Hawaii2249

(#19314) Hogen


Hogen
tag

Sziasztok
Lenovo Z510 tipusú laptopomat szeretnem kicsit korszerűsíteni
Tavaly vettem. Pentium procis gt740m. 4 giga rammmal. Es egy tera vinyo
Mit lehetne cserélni ?
SSD az alap, de pl processzort megéri ? Esetleg egy i5 re ? Akar gyorsabb ramok vagy több ?
Nem nagyon tudom mit csináljak vagy adjam el es rakjak hozza es vegyek egy újat ?
Köszi előre is.

(#19315) doki026 válasza Dell XPS (#19303) üzenetére


doki026
tag

és én azt hogyan tudnám megnézni hogy mien a processzor tápáramköre ?

vagy ezt ígynem lehetmegnézni valahogy?

(#19316) @ftershOck válasza Dell XPS (#19308) üzenetére


@ftershOck
csendes tag

Köszönöm, segített, annyi probléma lett, hogy a win nem töltött be, de újra húztam, most jó.
Az is igaz, hogy elég rossz már a winyó ami benne van, hdd sentinel 10%-ot ír a kondíciójára :)
De a lényeg, hogy a hiba elhárult, kösz még egyszer.

(#19317) Dell XPS válasza Hawaii2249 (#19313) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem igen, haldoklik a videokártya és a kép is erről árulkodik. Vissza kell juttatni szervizbe a laptopot GPU -hibával. :K

Üdv, Dell XPS

(#19318) Dell XPS válasza doki026 (#19315) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ki kell szedni az alaplapot hozzá ami komoly művelet, és kell egy fotó a proci környékéről. Meg tudod oldani?

Üdv, Dell XPS

(#19319) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Adott egy Acer Aspire 5732Z noti, aminek elrottyant a kijelzője - a jobb oldala teljesen összefolyt, szóval cserélni kellene. Körülnéztem neten, és hát siralmas a helyzet, 30-40k körül állna meg egy ilyen csere, a gép pedig ér vagy 50k-t.
A kérdésem az lenne, hogy hol tudom meg, milyen más típusok kijelzője jó ebbe a laptopba? Hátha úgy már ráakadok használtban valahol olcsóbban is...

Köszi a válaszokat előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#19320) Kbali válasza doki026 (#19315) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyáltalán mihez szükséges neked, hogy abban a gépben egy vaslós negymagos i7 legyen? Annak is próbálj meg utánanézni, hogy ezt a szériát gyárilag szerelték-e i7q-s procival. Ha nem, akkor esélyes, hogy nem lesz extra tápáramkör, ill. a hűtés sem lesz elég.

(#19321) Kbali válasza csabyka666 (#19319) üzenetére


Kbali
nagyúr

Külső monitor van kéznél? Egy aida-val ki lehet nyerni a kijelző azonosítóját, utána meg gugli.

(#19322) Dell XPS válasza doki026 (#19315) üzenetére


Dell XPS
veterán

2 magos processzor tápáramkör:

4 magos processzor tápáramkör:

Üdv, Dell XPS

(#19323) Dell XPS válasza csabyka666 (#19319) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos ritka, és elég drága kijelző van benne:[link]

Acer ASPIRE 5732Z:

Méret: 15.6"-os HD WXGA (1366x768) 30pin -es csatlakozóval!

Háttérvilágítás: CCFL (inverter)

3k-ért ki is cserélik..

Üdv, Dell XPS

(#19324) csabyka666 válasza Kbali (#19321) üzenetére


csabyka666
addikt

Persze, az van. Hát ez nekem eszembe sem jutott, köszi szépen! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#19325) csabyka666 válasza Dell XPS (#19323) üzenetére


csabyka666
addikt

Valahogy sejtettem. 15 körül mondtam a tulajnak, hogy annyi biztosan lesz, de ezek szerint alá lőttem. Köszönöm a segítséget, inkább egy külső monitort javaslok helyette, egy 19-es LCD megvan 10-12k-ból. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#19326) doki026 válasza Dell XPS (#19318) üzenetére


doki026
tag

köszi a segítséget ha leszrá egykiss időm szétszedem és készítek egy fotot

(#19327) Kityeszto


Kityeszto
tag

sziasztok lenne egy olyan problémám hogy szeretnék venni egy sony laptopot amiben pentium 967 proci van addig eljutottam hogy ez a processzor egy hulladék a kérdésem hogy i3 5 7-s procikat vinne e a laptop és ha igen melyikeket mert énmár a socketjébe is belebonyolodtam . A laptop Sony Vaio Fit SVF1521B1EW
köszönöm

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19328) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

ÜDV!

ASUS X550JK-XO031D
Ezt a gépet néztem ki. Nem fikázást várok stb.
Konkrét véleményt indoklást alátámasztást, hogy miért jó vagy nem?
Valakinek konkrét tapasztalat vele? Mennyire birkózik meg a hűtőrendszer ezzel a "komoly" felszereltséggel?
Fél óra után throttingol vagy sem?

Intel Core i7-4710HQ (4 x 2,50GHz / 3,50GHz Turbo, 6MB Cache)
nVidia Geforce GTX 850M 2GB ( 128bit 876/ 2-5ghz)
8Gb 1600Mhz RAM.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#19329) Kbali válasza Lacuss20 (#19328) üzenetére


Kbali
nagyúr

A neked való topik ez, de csak fikázást fogsz kapni, mert tényleg gagyi a gép - burkolata, hűtése, kijelzője, billentyűzete és a garanciális szerviz is külföldön van. Ha már Asus, akkor inkább a G vagy N sorozatból válassz.

(#19330) Kbali válasza Kityeszto (#19327) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már kérdezted, de ha nincs garancia a gépre, akkor ne vedd meg.

(#19331) Lacuss20 válasza Kbali (#19329) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Rendben köszi! Akkor nem erőltetem bár nekem a K53ta gépemre is ezt mondták :) Mégis megvoltam vele :)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#19332) Kbali válasza Lacuss20 (#19331) üzenetére


Kbali
nagyúr

Asszem a K53 pont egy vállalható cucc volt, gyakorlatilag egy átnevezett G emlékeim szerint.

(#19333) Spricccer


Spricccer
tag

Hali.

Lenovo G560as notimhoz ha vga porton hozzácsatlakoztatok egy monitort akkor annak zöld képe van...

ez mitől lehet?

Másik kérdés ha kiment a vga port és nem monitorral hanem tv-vel szeretném összkötni hdmi-n keresztül arra van valami megoldás? 1db express card slot van a gépen

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#19334) szabonagyur válasza Spricccer (#19333) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben van rajta HDMI is nem?

Amúgy próbáld meg másik kábellel, akkor szokott zöld lenni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19335) Spricccer válasza szabonagyur (#19334) üzenetére


Spricccer
tag

ez olyan verzió amiben nincs hdmi csak vga...

próbáltam több monitorral és azokon is zöld...

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#19336) creation


creation
senior tag

Sziasztok...

Adott egy FuSi Amilo Pro v3505 - Win 7 Ultimate 64bit

Feltelepítettem az oprendszert, mert SSD-t kapott. Minden rendben ment wifi is működött.
A gép barátnőmé, náluk minden OK volt a wifivel, majd amikor átmentünk hozzám és bedugtam bele a "wifi lopó" antennámat, amivel szemközti rokontól "lopom" a netet, azzal is minden OK volt.

Utána mikor szerettem volna visszatérve netezni a saját wifijével, egyszercsak már nem világított a LED és bár látja és felismeri a wifi kártyát a notebook, arra hivatkozik, hogy a hardware nincs bekapcsolva, kapcsoljam be az erre szolgáló gombbal...
Node akár az FN+F10-et, akár a dedikált wifi gombot nyomkodom, nem történik semmi.
Felratam a Launch Managert, mert volt ahol azt írták tegyem fel kompatibilis módba és restart után a feltelepített fileokat is kompatibilisbe, majd resi és világítani fog, az error üzeneteket meg eltüntethetem, ha uninstallom, mert utána már bekapcsolva marad,.... no ez nekem nem kapcsolt be...

Van e valami meglátásotok ezzel kapcsolatban, leszámítva a reinstallt...

:W :R :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19337) csabyka666 válasza creation (#19336) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Szoftver (ha van) eltávolítása a "Programok eltávolítása"-nál, eszköz és driver eltávolítása az eszközkezelőből, majd restart, és manuálisan csak a drivert teszed vissza...? Így próbáltad már?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#19338) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy lenovo y50 típusú notebook. Panasz érkezett rá, amennyiben játék (fifa15), filmnézés közben akadozik a gép, böngészés közben nem, ebből arra következtetnék, hogy winchester hiba lépett fel, azonban a hd sentinel 100%os kondit mutat. 1tb sshd van benne, ssd nincs.

Valaki találkozott már ilyennel, vagy lenne ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm!

(#19339) voyager4.4 válasza arni1 (#19338) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Újrapasztázva, gap-pad cserélve mikor volt utoljára ? (ilyen gépeknél sarkallatos pont a hűtés)
Éppen a hdd is lehet, 100% kondival is haldokolhat az elektronika, de szerintem nem valószínű. (ki kéne próbálni más vinyóval is)
Esetleg VGA driver nem lett frissítve, vagy ilyesmi ami szoftveres oldalon hibaforrás lehet ?
Így látatlanban hirtelen ennyi.

no fate but what we make

(#19340) arni1 válasza voyager4.4 (#19339) üzenetére


arni1
aktív tag

2-3 hónapos a gép, játékra alig használva, már pasztázni kellene? drivert megkérdem, mert igazából haveré a gép.

Mindenesetre köszi, jelzek ha van valami! :R

(#19341) NTonee válasza Kbali (#19329) üzenetére


NTonee
veterán

Az Asus notebookok szervize itthon van, a FixDirect kft. viszi Óbudán.
A K53 az én emlékeim szerint meg egy katasztrófa volt. Lehet, hogy keverem egy másikkal, de mintha sorozatos alaplai hibákkal feküdtek volna meg. Persze a kérdés szempontjából ez most lényegtelen.

Lacuss20: Az x550jk valóban nem túl jó gép. i5-el vállalható a hűtés, azzal nem fog megfőni, de i7-el semmiképp sem ajánlott. Anyagminőség nem túl rózsás, zsanérok gyengék, vigyázni kell rá nagyon.

(#19342) voyager4.4 válasza arni1 (#19340) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Így más a helyzet, ha nagyon nincs megoldás szoftveresen mehet gariba. Lenovo most nem áll a helyzet magaslatán egyébként, de legalább van rá valami. (Egyébként akár a pasztázás/gap pad is lehet, láttunk már olyat, hogy a gyártó "elfelejtette" de ha van gari akkor kár is találgatni)

no fate but what we make

(#19343) Kbali válasza NTonee (#19341) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az nem a garancián túli szerviz?

(#19344) creation válasza csabyka666 (#19337) üzenetére


creation
senior tag

Amit csak lehet (legjobb tudásom szerint), már megpróbáltam.

Driver eltávolítás, software eltávolítás resi, csak driver
Driver eltávolítás, software eltávolítás resi, software és driver reinstall
Driver eltávolítás, software fenthagy resi, ismerje fel a winfos
Driver eltávolítás, software eltávolítás resi, ismerje fel a winfos
Driver eltávolítás, ismerje fel a winfos, no software

De egyszerűsítek...

Driver
fenthagy, eltávolít, winfos fenthagy, winfos eltávolít

Software
fenthagy, eltávolít, driver előtt fenthagy, driver után felrak

És e kettő minden variációját kipróbáltam már...

A végeredmény:
- Kapcsoljam be a wifi-t a notebook dedikált kapcsolójával.
- Can not load Hotkey.sys, pedig a gépen van, csak nyomorult Launcher cseszik loadolni.

Most az villant be, hogy lehet meg kéne próbálnom egy ubuntu live-ot, hátha az bekapcsolja és úgy is felejti a winfosnak... Maybe...

Érdekesség, hogy a winfos telelpítésénél a wifit automatice ismerte fel, röhögve... Most meg szívózik...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19345) creation válasza arni1 (#19338) üzenetére


creation
senior tag

Sajnos lenovóéknál az intel driver sokszor veszik össze az amd/ati-val... És egy barátomnak aki sokat játszik a masinával, javasoltam az intel vga tiltását és csak utazáskor engedélyezését BIOS-ból...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19346) Lacuss20 válasza NTonee (#19341) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Köszi!

No igen mondták. A zsanér am az én kezembe nem kritikus dolog. ( K53ta) sok fórum társamnak tört el, de én jól használtam így bírja még 3 év után is. Igaz én meghúztam acsavarokat nem csuktam nyitottam csak mert kimentem a szobámból a koliba vagy lefeküdtem aludni. Egy szó mint száz kíméltem.
Oda jutottam veszek egy asztalit. Nekem árban/minőségben nem tudja laptop azt nyújtani ami kell.
Telóról 1év múlva lejár a hűség, lesz helyette 3-4G-s táblagép valami vállalható méret billentyűzettel szal totál felesleges alaptop :)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#19347) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Kaptam egy HP Pavilon DV6 - 2008dx notebookot, mert nem jó...
Hát ez tényleg agyhalott. Akksi kuka, töltőről bekapcsolom. Felpörög a cpu hűtő, majd visszaveszi magát (és melegszik is ha úgy hagyom).
A power, a touch pad, a hangerő led, majd a hangerő lednek a ledsora, wifi led folyamatosan világít.
A caps lock, és a jobb felső sarokban lévő led meg egyszerre villog.
Kép nincs, full fekete a kijelző.
Tehetek valamit?

:R

havri

(#19348) creation válasza havri1 (#19347) üzenetére


creation
senior tag

Hozz egy sört :DDD Vagy adj egy világító LED-et, mert nekem a wifi nem kapcsol be :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19349) havri1 válasza creation (#19348) üzenetére


havri1
félisten

Kösz :DDD
Memókat észleli, mert ha nincs benne, besípol.

havri

(#19350) MurdR válasza havri1 (#19347) üzenetére


MurdR
veterán

Másik rammal ki tudod próbálni? (Illetve HDD nélkül)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.