Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) SoulesRaiden


SoulesRaiden
csendes tag

Bocsi :D Toshiba Satellite A100-011 :)

(#19552) Ruszki válasza SoulesRaiden (#19551) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Ha tuti,hogy a szalagkábel akkor itt tudsz venni!
De érdemes körülnézni itt a hardveraprón is!
Mondjuk ez!
De itt van a többi ! :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19553) NTonee válasza SoulesRaiden (#19551) üzenetére


NTonee
veterán

Dugj rá egy külső monitort, ha úgy sincs kép, akkor nem a kijelző, hanem a vga halt meg.

(#19554) Ruszki válasza NTonee (#19553) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ezt írta:

"Van egy laptopom nem mai darab és fogta magát képet nem ad viszont bootol rákötve egy külső monitorra tökéletesen megy!"

Működik neki a VGA!Nagyon korán van még nálad! :D :B

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19555) NTonee válasza Ruszki (#19554) üzenetére


NTonee
veterán

:DDD visszafekszem még aludni kicsit

(#19556) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!

Olyan gondom volna, h van nálam 2 db Lanovo G50-70-es Notebook
Win7 ultimate 64bit ment fel rájuk. Gyári honlapról driver letölt feltelepít, mert hozzájuk adott dvd csak win 8-as.
"A" gép szép és jó, "B" gép pedig ati driver telepítésénél hibát ír ki. Minden más driver ugyanúgy felment rá.
"Telepítőcsomag hiba" Ezzel száll el.

Valakinek valami ötlet? Lehetséges, h B gépben rossz a dedikált radeon?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#19557) DJ. Ru$y válasza strunyo (#19556) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanabból a fájlból telepíted vagy 2x szedted le mindegyik gépre másik fájlból telepíted? Ha igen, akkor szedd le újra, lehet, hogy sérült a telepítő...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#19558) Ryder1 válasza Dell XPS (#19538) üzenetére


Ryder1
senior tag

El ne felejtsd a visszajelzést. :D

(#19559) Dell XPS válasza Ryder1 (#19558) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem fogom, küldöm pm-ben is! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#19560) SoulesRaiden válasza Ruszki (#19552) üzenetére


SoulesRaiden
csendes tag

Szia! köszönöm mindkettőtök segítségét!
Annyi kérdésem lenne, hogy biztosra honnan tudnám megállapítani mi a baja?mert nem mind1 hogy az egész képernyő csere vagy csak a kábel. Én a kábelre gyanakszom mivel eddig semmi baja nem volt aztán hipp hopp nincs kép és soha nem volt leejtve vagy rátéve semmi! viszont ha képernyőcsere ak meg felesleg invesztálnom.

(#19561) Bertók


Bertók
tag

Sziasztok, valaki legyen olyan kedves és magyarázza már el nekem, miért jobb esetleg ha egy notiban nem 4 cellás hanem 6-8 cellás az akksi, de ugyanúgy 5200 mAh-s? (A szám adat nem pontos, fogalmam sincs mi az átlagos mAh érték) Szóval, jobb ha olyan olyan mAh mellett több cellás egy akksi?

(#19562) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Sziasztok!

Ez a csíkozódás mennyire normális dolog a szürke területeken?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19563) Ryder1 válasza Vermilion69 (#19562) üzenetére


Ryder1
senior tag

Csak én nem látok csíkokat? :D

(#19564) Ruszki válasza Ryder1 (#19563) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nyugi én sem látom! :D

Hol kell látni pontosan?!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19565) Tim82 válasza Vermilion69 (#19562) üzenetére


Tim82
nagyúr

Képernyőmentésen nem fog látszani esetleges kijelzőhiba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19566) Vermilion69 válasza Tim82 (#19565) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Oh, akkor elnézést.. a pdf-nek a két szürke részén olyan sávban amilyen magasságban vannak a betűk, halványabb szürke az alap sötét szürke háttér mellett.. azt hittem látszani fog, annyira nem szembetűnő, de azért mégiscsak..
Bocsi mindenkitől, azt hittem látszani fog! :)

Egy másik dolog: ezt is szokta csinálni, ez remélem látszani fog, bekarikáztam pirossal, el van csúszva a szöveg és egy fekete csík is látszik ott. ha ez se jó, akkor telóval megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#19567) #93794560 válasza Vermilion69 (#19566) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha lefényképezed a képernyőt, és azt teszed fel ide, azon látszania kell.

(#19568) Tim82 válasza Vermilion69 (#19566) üzenetére


Tim82
nagyúr

A betűelcsúszás szerintem inkább valamilyen Chrome-probléma lesz az oldalmegjelenítéssel (ha jól látom az előző screenshot alapján, hogy azt használsz), én bedobnám azt a böngésző topikjába. (Én nem használok Chrome-ot, szóval ez csak tipp.)

Ami a szürkeség-problémát illeti, valóban fotó kellene a kijelzőről (fényképezőgéppel vagy telefonnal), de élek a gyanúval, hogy egyszerűen egyenetlen a LED-es kijelző háttérvilágítása, ami nem biztos, hogy garanciális problémának minősül, bármennyire is zavaró. (Látatlanban mondva ez is csak segítő szándékú tipp.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19569) Vermilion69 válasza #93794560 (#19567) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Nem tudom mennyire látszik, elég halvány, de mivel amúgy is megy a szervizbe a zsír új gépem, akkor már ha ez is rossz benne, jobb lenne ha kijavítanák.. nem rémlik, hogy a másik laptopomon így csíkozódott volna, egy pdf-nél a szürke résznél mellette vízszintesen.

u.i.: nem chrome-ban van megnyitva, hanem adobe readerrel.

[ Szerkesztve ]

(#19570) Kremmer89


Kremmer89
tag

Sziasztok!
Adott egy notebook win 8.1 el és azt
a furcsaságot tapasztaltam hogy
amikor akkurol használom a gépet és mondjuk
megnyitok egy mappát vagy böngészőt akkor
változik a kontraszt, illetve vilagosodik a háttér,ha meg bezarom akkor visszasötétedik! ha
aramforrashoz van csatlakoztatva akkor nincs ilyen
jelenség! Nem tudja valaki véletlenül hogy ezt mi
okozhatja?

(#19571) strunyo válasza DJ. Ru$y (#19557) üzenetére


strunyo
tag

Ami azt illeti már többször leszedtem újra a drivert, sőt win-t is újra húztam, de midnig elszáll hibával. Próbáltam sima amd driverrel is, de az is elszáll.
"A" gépnek nincs semmi baja, B-re meg seh sem akar feltelepülni az AMD driver pedig totál egyforma a 2 gép :(

(#19572) Vermilion69 válasza Vermilion69 (#19569) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Jól látszik, hogy nem látszik semmi :( word-ben is ugyanezt produkálja.. ilyen pocsék a megvilágítása vagy mi? Azokat a sorokat húzza ki az üres részre is, ahol középen van írás..

(#19573) samgar


samgar
őstag

"all boot options are tried press f4 key to recover samsung"
Segítséget kérek ha lenne. Bios update utan allandoan ezt irja ki a gep inditas ( nem ujrainditas ) utan. Teljesen mindegy mit es hogy varialok at a setupban sehogy nem akar elsore elindulni a gep, vagy f4-el vagy ujrainditas, alvo modban total kifagyas. Samsung szerviz visszadobta, mondvan nem a windows 8 van rajta, hanem az en pro verziom.

Oppo Find X5 PRO

(#19574) altair66


altair66
csendes tag

Sacred underworld játék mennyire futna el a samsung series 9 notebookomon?

(#19575) voyager4.4 válasza altair66 (#19574) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Röhögve.

no fate but what we make

(#19576) Ruszki válasza samgar (#19573) üzenetére


Ruszki
senior tag

Régi BIOS-t tedd vissza nézzük meg úgy!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19577) samgar válasza Ruszki (#19576) üzenetére


samgar
őstag

Visszalehet? :F

Oppo Find X5 PRO

(#19578) Ruszki válasza samgar (#19577) üzenetére


Ruszki
senior tag

Elméletileg igen!
Régebben egy sima alaplapon én visszaraktam reméljük laposnál is meg lehet oldani!
De ahogy látom nem csak te vagy ezzel így!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19579) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Van nálam egy ASUS F5V lapos, nos nem működik a wifi része, hiába telepítettem már az összes driver-t, amit kiadtak hozzá egyikkel se megy. Valakinek ötlete? :F

(#19580) MurdR válasza KaiotEch (#19579) üzenetére


MurdR
veterán

a kábelek érintkezői nincsenek lecsúszva a kártyáról?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#19581) KaiotEch válasza MurdR (#19580) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincsenek, azt megnéztem, bár azok csak az antennák. Hacsaknem fordítva kötöttem vissza. Bár a main volt a fekete és a másik a fehér.

Driver oldalon írja, hogy (Please first install the Wireless Console Utility before this driver installation.) Namost ezt is felraktam előtte, de ennél is csak piros X-es ikon van. :F

[ Szerkesztve ]

(#19582) samgar válasza Ruszki (#19578) üzenetére


samgar
őstag

Köszi szépen. Ahogy olvasom majdnem nulla angoltudasommal, nincs ra megoldas :(

Oppo Find X5 PRO

(#19583) magyar1997


magyar1997
tag

Üdv!

Adott egy Clevo D870P típusú laptop, melyben egy ATI MOBILITY RADEON 9700 Series videókártya dolgozik. A probléma a következő: Ha felteszem a hozzátartozó drivert, akkor a videóban látható problémához hasonló van jelen, csak ''enyhébben''---> videó.videó Ha nincs fent a hozzátartozó driver, akkor nincs jelen a probléma. A kérdésem pedig az, hogy létezik olyan linux disztribúció, melynél nem jelentkezne ez a probléma? (Jelenlegi oprendszer windows xp) Már próbáltam a sima Ubuntut, Xubuntut is, de mindkettőnél jelen volt a probléma.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#19584) KaiotEch válasza magyar1997 (#19583) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Linux mint-be próbáld még ki. Amúgy mi van, ha nem a legfrissebb driver-t rakod fel? Nekem volt anno VGA-m(igaz nem mobility), aminél a legfrissebb-el állandóan kikapcsolt, a 10.2-es catalyst-tal jó volt.

(#19585) magyar1997 válasza KaiotEch (#19584) üzenetére


magyar1997
tag

Értem. Melyiket töltsem le? Cinnamon, vagy MATE?

FTTB 1000/300

(#19586) KaiotEch válasza magyar1997 (#19585) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Cinnamon, van belőle portable is.

[ Szerkesztve ]

(#19587) magyar1997 válasza KaiotEch (#19586) üzenetére


magyar1997
tag

Rendben. Kipróbálom, hogy azzal jó-e. Jelentkezem majd.

FTTB 1000/300

(#19588) magyar1997 válasza KaiotEch (#19586) üzenetére


magyar1997
tag

Kipróbáltam Cinammon on és MATE-en is. Cinammon on jelentkezik a probléma. MATE-en is, de ott alig észrevehetően.

FTTB 1000/300

(#19589) KaiotEch válasza magyar1997 (#19588) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem lehet, hogy a VGA-d kezdi feladni a talpát? VRAM hiba szokott ilyet okozni.

(#19590) magyar1997 válasza KaiotEch (#19589) üzenetére


magyar1997
tag

Könnyen lehet, hogy ez a helyzet.. Nem egy mai laptopról beszélünk :/ Végülis, xp vel is még lehet vele netezgetni, csak a RAM miatt gondoltam, hogy egy linuxxal jobban járnék, mert kevesebb ramot eszik.

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#19591) Dell XPS válasza KaiotEch (#19581) üzenetére


Dell XPS
veterán

Driver hiba, antennáknak nincs köze ehhez a problémához, ha nincs rajta akkor is van kapcsolat az eszközzel, legfeljebb nincs net, stb. Ha fizikailag is be van kapcsolva és ezzel a hibaüzenettel jelentkezik, akkor egy másik, megfelelő illesztő fog segíteni. (tudom, volt már pár..)

(#19583) magyar1997 : videokártya hiba! :K Linux alatt sokszor nem is, vagy részben, ill. egyáltalán nem jelentkezik. Windows OS -nél ha illesztő nélkül nincs probléma, de illesztővel van, akkor sajnos egyértelemű GPU hiba a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#19592) mttssz válasza MurdR (#19548) üzenetére


mttssz
senior tag

Bocsánat, lemaradt, Lenovo G50-70.:D

(#19593) MurdR válasza Dell XPS (#19591) üzenetére


MurdR
veterán

ha nincs rajta akkor is van kapcsolat az eszközzel, legfeljebb nincs netű
-ezt is jelentheti ha nem működik. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#19594) KaiotEch válasza MurdR (#19593) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Közben megoldottam. Kidobtam a fenébe a gépet.

Najó nem :D

(#19595) anonymus89: Mi a kékhalál oka? Pl egy live linux-al vagy HBCD-vel le tudod mentegetni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#19595) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Segítsetek már legyetek szívesek, hogyan tudnám lementeni az Ultra DMA 100-as interfésszel ellátott Compaq Presario 2100-ról a az adatokat?
Állandóan kékhalált csinál xp betöltésnél, van valami bootolható linux mert ahogy láttam ezt a csatlakozót sehogy sem tudom az asztali pc-hez csatlakoztatni. :(

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19596) Dell XPS válasza MurdR (#19593) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, jelentheti természetesen! Inkább arra gondoltam, hogy ilyen esetben nincs áthúzva (kikapcsolva az eszköz) piros x-el az ikon. :R

Üdv, Dell XPS

(#19597) Tim82 válasza anonymus89 (#19595) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hiren's Boot CD vagy szinte bármelyik live Linux jó. De ha budapesti vagy, tudok kölcsönadni külső házat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19598) F e Z o


F e Z o
veterán

Srácok! Adott egy Asus X50C laptop, amiben volt egy 160-as vinya. Egy új lapiból kapna egy 500-as vinyót, de a bios, csak 8GB-osnak látja a hdd, ha meg van formázva, ha nincs. Az új vinya egy sata 3.0-ás HGST Z5K500. Elviekben működnie kellene nekik együtt. A vinyót néztem az én gépemben és külső tokban is, mindenhol tökéletesen üzemel. A laptopin már bios-t is frissítettem. Ötlet valakinek?

H2O über alles!

(#19599) TheBomberman válasza MurdR (#19532) üzenetére


TheBomberman
tag

stress testtel 10 perc alatt felment 65°C-ra (CPU), de az alap hőmérséklet 40°C körüli terhelés nélkül (i7-4700MQ Haswell). nem sok az egy picit? :F

[ Szerkesztve ]

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#19600) Vermilion69 válasza TheBomberman (#19599) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Ilyen processzor mellett szerintem nem.. az i7 miatt jobban melegszik, és a 60 fok nem vészes.. (nekem az i3as samsungom van 40 fokon alapba, terhelésnél meg 68 körül)

Laptopok monitorjainál előfordulhat, hogy kontakthibás? Tettem be pár képet, de nem volt nagyon látható.. most csináltam word-ben és ott már látható.. a gondom az, hogy ugyanolyan mint az asztali gépemnél a monitor volt. Elkezdett csíkozni a kép, ahol voltak betűk kihúzta, és ha hátul megmozgattam a csatlakoznál, akkor helyrejött. Itt is lehet valami ilyesmi probléma?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.