Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32551) Jahno válasza rekid (#32550) üzenetére


Jahno
őstag

Ha szenzort nézem, akkor ja, 10 éves 50ezres Fujim kb. párban van az Oly egyik legnagyobb vázával. Bár az is sok éves konstrukció, de még mindig 700ezer az új ára. Persze ha mást hasonlítok össze, akkor mondhatom, hogy Olynak jobb a fogása, de Fuji kisebb. Olyt megtömöm akkuval és megy 3 napig. Gyorsabb és csendesebb. Hát, kinek mi....

(#32552) Timer válasza tvamos (#32548) üzenetére


Timer
veterán

Hát igen, de én másik oldalról nézem a dolgot: ezek az említett cégek kábé mindent IS gyártanak, amiben proci van, a Nikon meg csak optikát meg vázat, illetve talán távcsövet. Nyugodtan lehetne jobb az AF ebből kiindulva,, ezeréves a know-how. De teljesen mindegy, azzal fotózok, ami van, majd ha nagyon viszket már a zsebem, átmegyek Z-re mindenestül. Addig is lottózok.

[ Szerkesztve ]

(#32553) ph_5.5 válasza Timer (#32545) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A telefon becsapós. A pici szenzor miatt nem látod a pontatlanságot. POnt olyan mint egy Eurosporton elámulsz hogy mindent lekövetnek... de közben lassításnál kiderül hogy még 4k esetén is jótékony homály fedi normár lejátszásnál a félrefókuszt.

#32546Jahno Követő fókusznál a Sony munkarekeszen dolgozik. Stúdióban egy átlagos 150W-os beállító izzónál szenved a Sony. (portrénél F8-11-ről van szó, nyitott rekeszen nem tétovázik, de profi feladatnál a megoldásokat keressük és nem művészkedünk)

#32549inf3rno A mostani gazdasági izé ami van, felülírt sokmindent. Legalábbis a fejekben. A 4 éves használt autó drágábban eladható mint amikor újonnan megvetted. A Z6II most közel 1 milla. A D750 pedig nem kapható. És mivel a gyártók- reklámok- forgalmazók azt szajkózzák hogy válts-válts-válts... sokan beleugrottak. Egy D750 semmivel nem rosszabb gép mint 5 éve. Vagy 8. A technika nem lépett akkorát előre hogy csak úgy el kellene dobni.
De egy D3 ami 1.2 milla volt 2009-ben (bár lehet hogy 1 milláról indult és utána lett 1.2, az idő elfedi már a költéseket és az otthon bevallott összegeket :D ) Szóval egy D3 most jelenleg 2 kilót ér kb. Ha valaki még veszi. Egy D750 650 magasságában indult 2014-ben. Kifutó ára 8 évvel később volt hogy nagyon kedvező volt... volt hogy 500 körülire visszaállt. A piac nem nagyon különbözteti meg a 2014-es példányt kevés expoval a 2019-es verziótól. A Nikon ballépései pedig teljesen elértéktelenedtek. Ilyen a D600. 150e-mél többet nem nagyon adnak érte- pedig a szenzor 98%-ban megegyező.

#32550rekid A Z6II szenzora viselkedésében más. De volt hogy egyik vállamon ez a másikon az volt és a végeredményt nem lehetett megkülönböztetni. Z6II-vel ISO40000 volt a plafon amit muszáj volt használnom. És át lehetett adni. Persze zajos... de ilyen számot régen hol tudtunk elképzelni?

(#32554) Jahno válasza ph_5.5 (#32553) üzenetére


Jahno
őstag

150 wattnál minden szív, de már meg nem mondom milyenek. Sonyval nem volt bajom, de szerintem akkor éppen manuálisoztam vele, mikor D750 és A7 volt velem egyszerre.

Végeredményen nem különbözteted meg, de a tükrösnek biztos többet megy félre a fókusza, több képből több megy a kukába, ha olyan a szitu és nem F8as stúdiós fotózás.

(#32555) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Voltunk fotózáson és megkaptuk az átdolgozott képeket illetve a nyers képeket is. A nyers képek formátuma arw. Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy tudok belőle használható Windowsos gépen is böngészhető fileformátumot csinálni.

Leginkább jpg-re gondolok.
Létezik erre valami program ami átkonvertálja?..lehetőleg nem egyenként.

(#32556) Speeedfire válasza petir (#32555) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kell egy raw export. Capture one-ra van pl free verzió, vagy rawtherapee. A sony saját cucca is jó lehet a sony image edge.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32557) Jahno válasza petir (#32555) üzenetére


Jahno
őstag

Ejj, azt a fotós nagyon meg szokták köpködni, aki RAWt kiad. Alapban IrfanView, ha nem kell semmi extra, amúgy magában a RAWba bele van csomagolva egy miniatűr JPG és legtöbb nézegető azt mutatja meg és menti el belőle. Kérdés, hogy szeretnél-e szórakozni a RAWk kidolgozásával, vagy csak legyen valami JPG és jónapot?

(#32558) Speeedfire válasza Jahno (#32557) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én is átadom a nyerseket, igaz csak a SOOC fotókat.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32559) petir válasza Speeedfire (#32556) üzenetére


petir
senior tag

Az említett 3 program közül melyik tudja a csoportos konverziót? Mert képenként nem szívesen szöszölnék vele 😁

(#32557) Jahno válasza
Nem szeretnék dolgozni semmivel 😁 csak egy programmal ami az arw fileokból jpg-et csinál.
Mivel konvertálunk gondolom veszteséges lesz ami szintén nem baj mert nincs szükségem 30MB-os képekre de azért nem is pixelekeket szeretnék.

Összességében "jó" minőségű jpg-et szeretnék.

(#32560) Speeedfire válasza petir (#32559) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem mindegyik tudja. De nem vagyok benne biztos 100%-ig. Általában ezeknél ha mind ki van jelölve, utána export és kész.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32561) Jahno válasza petir (#32559) üzenetére


Jahno
őstag

IrfanVie simán tudja. File, batch conversian, add all, save idemegoda, start. Persze van opciók, meg felbontás, meg minden de "jó" JPghet lehet kicsit több kell.

Én még az option menüben benyomom, hogy 50%ra méretezze le mindegyik oldalát, az kb. jónak néz ki, mentéskor JPG tömöítés meg ízlés kérdédse, 80-90 körül, ahogy kijön, aztán akkor rossz sem lesz meg kicsi is marad. Legfrissebb IV-t tedd fel és mellé a plugin csomagot, abban van teljes értékű RAw basztató.

(#32562) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

80D-hez keresnék mikrofont, ami nagyobb zajterhelés alatt sem vágja meg nagyon az inputot. (Pl koncert, reptér, autóverseny, fesztivál stb stb). Ajánlották a Rode VideoMic GO II-t, ez 45k, s ez már tényleg a nagyon max kategória amit rászánnék, ha 10-15k-val olcsóbban lenne hasonló, akkor annak nagyon örülnék :D

Miket ajánlanátok?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#32563) Jahno válasza racskobalazs (#32562) üzenetére


Jahno
őstag

Tascam külső felvevő. Az meg jó mindenhez és ha nagyon bonyolítanád, akkor még arra is lehet külső mikrofont rakni, nem korlátoz be, nem hallattszik ha matatsz a gépen, mindenféle multifunkciós cucc, jó interjúra, meg csipissel felrakod az alanyra és bedobod a zakó belső zsebbe.

Kezdésnek [link]

(#32564) racskobalazs válasza Jahno (#32563) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszönöm rá/utánanézek! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#32565) petir válasza Jahno (#32561) üzenetére


petir
senior tag

Köszönöm !

Próbáltam egy ACD See-t igaz régebbi verziót de nem tetszett neki.

Az IrfanView viszont percek alatt megcsinálta a csoportos konverziót.

Az normális, hogy a 25-30 MB-os képek átlag 800kbyte-2MB-ra zsugorodtak össze? A quality csúszkát 100%-ra tettem 80%-ról.
Úgy érzem elég nagy a veszteség...lehet ezen csiszolni valahogy vagy ebben a formában ebben ennyi van és ne akarjak többet .

(#32566) Jahno válasza petir (#32565) üzenetére


Jahno
őstag

Mérettől függ, ha nagyobbat szeretnél akkor tartsd meg az eredeti felbontást. Nekem most fordítva van bajom, 20 megás RAWból sikerült 25-30 megás JPGket csinálni archívnak és ezt kellene még egyszer átdolgoznom....

(#32567) petir válasza Jahno (#32566) üzenetére


petir
senior tag

IrfanView-ban ezt hol tudom állítani?

(#32568) lalooohun


lalooohun
csendes tag

Üdv!

Kis segítséget szeretnék kérni, hogy ez a szett így mennyit érhet? Gari már nincs semmire, jó állapotú , nincs leharcolva.

Sony Alpha 77 Mark II kit 16-50 mm f/2.8
Objektív Tamron sp af 70-200mm f/2.8 di ld

:R

(#32569) vihartigris válasza lalooohun (#32568) üzenetére


vihartigris
őstag

Venni akarod vagy eladni?

bármi reciproka a semmi

(#32570) lalooohun válasza vihartigris (#32569) üzenetére


lalooohun
csendes tag

Venni.

(#32571) Jahno válasza lalooohun (#32570) üzenetére


Jahno
őstag

Ne vedd meg.

(#32572) lugosi válasza lalooohun (#32568) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a sony régi dslr rendszere, már úgy tudom a gyártó le is állt a vonallal. Nem nagyon venném meg a helyedben.

(#32573) Jahno válasza lugosi (#32572) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is tetszett, de ahogy írod, elment felette az idő. Nem is teljesen DSLR, de jahh, ez az amibe csak korlátozottan és indokoltan fektetünk, kb. sírtam mikor 50esért ment el a szettem az 1.7es obival, de mit lehet tenni....

(#32574) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Egy nagyon noob kérdés, Street fotónál mi a legál-illegál határa? Mire kell figyelni, mire kell engedélyt kérni... stb?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#32575) Jahno válasza racskobalazs (#32574) üzenetére


Jahno
őstag

Minden sarkon le van írva, elvileg ha nem "tömeg" vagy egyént fotózol esetleg felismerhető, akkor ugye engedélyt kell kérni rá. Röviden ez a hivatalos.

(#32576) lalooohun válasza lugosi (#32572) üzenetére


lalooohun
csendes tag

Köszi a választ.

(#32577) lalooohun válasza Jahno (#32573) üzenetére


lalooohun
csendes tag

Tehát ez a gép már 100k alatti összeget képvisel?

(#32578) Jahno válasza lalooohun (#32577) üzenetére


Jahno
őstag

Az a baj nehéz ügy, mert így egyben obikkal be lehetne árazni, csak bárki aki kérdezi, hogy megvenne-e egy ilyen gépet, annak azt mondom, hogy ne mert nincs tovább. Obikat nehezen szerzel rá, bővítési lehetőség nulla, ha valami megkotlik a vázzal akkor nem egy gyakori darab és vadászhatsz ugyanilyet az obikhoz, amivel ugyanott vagy. Ha azt mondod, hogy olcsón hozzájutsz ás használod, míg megy addig okés lehet, de ha szeretnél rá egy nagylátót, halszemet, makrót, akkor lehet vakarózni, hogy honnan és mit. És m3egint ott kötök ki, hogy marad a Sony 6xxx-es sorozat, ami meg drágább, főleg ilyen natív obikkal.

(#32579) tvamos válasza lalooohun (#32568) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha valóban jó az értéke, akkor itt kérdezd meg!

Amúgy szerintem se vedd meg. Semennyiért se. Hacsak nem a polcra, nézegetni. Van, aki gyűjt ilyen régi cuccokat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32580) lalooohun


lalooohun
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget!! :C :R

(#32581) Rapid136 válasza lalooohun (#32580) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért az A77 egy félig áteresztő tükrös váz volt, elektronikus belső keresővel, nem rossz cucc.
És az összes A bajonettes Minolta obi jó hozzá, de fényerős Sigma fix is tucatjával akad rá.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#32582) tvamos válasza Rapid136 (#32581) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez ketsegtelen. Ezert javasoltan, hogy kerdezzen ra a bearazos topicban. Igy konnyebben tud donteni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32583) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Ez lehet, hogy egy hülye kérdés lesz, de van valami oka annak, hogy a kamerákat nem (az újakat sem) szerelik mondjuk nvme tárral?

Ha jól tudom, a jelenlegi kamera bufferek (lehet nem mind) volatile dram memóriák, és elég limitáltak (20-30-50 kép). Cserébe gyorsak és eddig nem is volt semmi ami vetekedett volna velük. De manapság egy pcie gen 3 nvme ssd is simán hoz 2-3000MB/s írási sebességeket (a gen5 7000MB/s-ről nem is beszélve), ami azért RAW file ok írásához ilyen 20-30 FPS-ig elég kéne legyen. Méretét tekintve a legkisebb form factor nvme az nem sokkal nagyobb mint egy SD kártya. Vagy elektronikai szempontból nem lehetséges? Pl kis akku ami a szabványban meghatározott feszültségeket nem tudja / nem tudná produkálni?

Van valami speciális oka, hogy miért nem használják se bufferként, se esetleg cf / SD kártya helyett ezeket?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#32584) tvamos válasza racskobalazs (#32583) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg rakhatnanak bele tobb RAM-ot is...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32585) Jahno válasza tvamos (#32584) üzenetére


Jahno
őstag

Azért nézd meg, hogy PCben mekkora helyet foglal egy modul. És ahhoz lehet viszonyítani, meg persze villany, melegszik, mittomén. Egyelőre ha választani kell, akkor jól jön a sorozat, ahogy darál, de inkább tűrhetné jobban a zajt.

Hétvégén 1-2szer tele lett a buffer, de végül lettek képek. Akkor is, mikor másik kacsa beletrollkodott, vagy követtem és hirtelen elém ugrott valami egyéb tárgy. Ezekkel jól vagyok, így is belement a hónapban vagy 10ezer expó, aztán győzzem törölgetni.

(#32586) Tamás9x válasza racskobalazs (#32583) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem éri meg kifizetni a szabványdíjjat, nem fogy annyi belőle mint egy laptopból, vagy alaplapból.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32587) Neck válasza Jahno (#32585) üzenetére


Neck
veterán

Azt is nézd meg, hogy hány GB az a PC modul :D . Itt lehet, hogy néhány 10 esetleg 100mb is elég lenne.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#32588) Jahno válasza Neck (#32587) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, lehet itt a megabyte/gigabyte arány akármit hirtelen rosszul mértem fel. Mennyi legyen benne? 40 megabyte környéki képek vannak, legyen 50 darab? Azt is ki kell írni szép lassan az SDre.

(#32589) tvamos válasza Jahno (#32585) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon szep a madaras keped, nem tudom, hogy jon ide, szep madarakat lehetett fotozni 10 eve is. De most, meg most van, a RAM csip ugyan akkora, ha 10Mbit, ha 100Mbit. Nagyobb kene mindbe, legalabb 10x annyi, mint most.
A masik meg, hogy siman mehetne egy M.2 2230 a gepbe, nem hiszem, hogy nem ferne oda. (Oke, a Nikon 1-be a micro SD helyett persze nem.)
Szerintem ezeket a lehetosegeket direkt hagyjak ki, nem tudom, hogy miert. Kulso rogzitovel persze meg lehet oldani, de miert kell kulso rogzitozni egy hibrid videos vaznal?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32590) Timer válasza tvamos (#32589) üzenetére


Timer
veterán

Az m.2-ők egyrészt melegednek, nem kicsit, másrészt a fogyasztásuk sem alacsony. Szerintem a háttértár írási sebesség sorozatoknál sem olyan lényeges, inkább a cache az, ami ezt befolyásolja. DDR4 ULV elég jól teljesít fogyasztásban, nem is olyan új, hogy aranyáron adják, ebből kellene egy 4GB a fedélzetre, aztán mehet a sorozat. Gyanítom, itt is az van, mint proci fronton: évekig nézhettük, hogy az Intel fejleszt 5-6 százalékot generációról-generációra, 4 magon, és ennyi. Aztán jött az AMD, és hirtelen verseny lett, így az elmúlt három évben nagyobbat fejlődött a CPU piac, mint előtte kétszer ennyi idő alatt. Ha a Sony elkezdené tolni ezt, követné a többi is, de minek tegye? Így is piacvezető technológiai értelemben a MILC mezőnyben.

[ Szerkesztve ]

(#32591) Jahno válasza tvamos (#32589) üzenetére


Jahno
őstag

Úgy jön ide, hogy éppen kellett volna a több buffer, aztán kinek mi. Havonta hány alkalommal kellene Neked több kép/másodperc, mint amit éppen ki tudsz csavarni a gépből? Én legtöbbször a lassabb memkártyával is el vagyok, tegnap volt, hogy betelt és várni kellett, míg 1-2 képet kiír és folytathatom de nem ez a jellemző. Aztán kinek mi.

A "nem hiszem, hogy nem férne oda" opción lehet gondolkoznak, de amennyire össze vannak nyomorítva ezek a cuccok, hát ki tudja. Inkább maradjon a 2 párhuzamos SD hely, mint egy M.2 vagy valami. Főleg mert vehetnék új adathordozókat is, az nem egyszerű.

Videós külső rögzítő megint más témakör.

(#32592) tvamos válasza Timer (#32590) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a videot nem oldja meg.

(#32591) Jahno
Gyakorlatilag sosem kell... bar repulo napon jo lett volna... meg a gokartkor...
Node ha igy vesszuk, akkor le tudok tolteni kepet a netrol, es akkor meg kamera sem kell, szoval ja.
Annyi a tre, hogy azokon a kepeken nem az en gyerekem van. De bukoban ugysem ismerem meg, szoval az is mindegy.
Ha igy kozelitem meg, akkor valoban mindegy, hogy mennyi, kimehetek az analog kamerammal is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32593) Timer válasza tvamos (#32592) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem azért de. Vagy milyen felbontású, bitrátájú anyag ez? 4K 100 Mbps streamet egy mezei Pocket 2 is simán ír kellően gyors microSD-re, nem hinném, hogy tele van tömve cache-sel.

[ Szerkesztve ]

(#32594) Phvhun


Phvhun
őstag

Ez milyen kamera?


[ Szerkesztve ]

(#32595) lugosi válasza Phvhun (#32594) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tippre valami Sony.

(#32596) MasterMark


MasterMark
titán

Az NVMe meg az M.2 az PCI Express sínre csatlakozik, olyan nincs a kamerában.

Switch Tax

(#32597) Jahno válasza MasterMark (#32596) üzenetére


Jahno
őstag

De hát tegyenek bele.

(#32598) Jahno válasza lugosi (#32595) üzenetére


Jahno
őstag

6400 hasonló lehet, de én már legalább 4 kamerát biztosan felismertem benne, ami aztán nem az volt :-D Pana GX9 is kihozható ilyen formára markolattal, csak ott nincs mikrofon.

(#32599) Speeedfire válasza Jahno (#32598) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha már sony, meg videó. Lehet ZV-E10.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32600) theporcupine


theporcupine
tag

A CFexpress memóriakártya nem PCIe csatolós NVMe protokollal?

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.