Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33301) Jahno válasza szilibácsi (#33299) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért írtam, hogy 1.5 voltnál nem lehetett több, akkor meg nem lesz tőle baja.

(#33302) szilibácsi


szilibácsi
újonc

Én Az elemeknél keresem a bajt, ami ott kezdődik, hogy maga a gép gyári könyve azt írja " Nem megfelellő gyármányú elemmel elveszhetnek adatok, vagy NEM LEHET BEKAPCSOLNI SEM !!! Viszont ezt nem bontja ki jobban, hogy mikor és meddig nem lehet bekapcsolni ??? Bele gyáártott Ni-MH aksival sem ??? Ez azért furcsa ! Tehát a" nem megfelelő " elem valami traumát okozott a gépben, ami KI A HÓTKÓROS FITYFASZ TUDJA HOGY ELMÚLIK E ÉS MITŐL ???? Én nem az értéke miatt vagyok pipa, hanem a logikátlan semmit sem tudás miatt .....ami mindenkit jellemez itt , mert van aki komplett hülyének nézett , hogy van e egyáltalán elemfedele !?!?

(#33303) Jahno válasza szilibácsi (#33302) üzenetére


Jahno
őstag

Nem logikátlan de ha így állsz hozzá akkor keresd máshol a bajt, meg főleg magadban ha nem érted, hogy az elemfedelet mire volt példa és nem lehet rossz a gép, akkor biza nem nem véletlenül néznek hülyének. De legalább azt sem sikerült biztosra kibarkóbázni, hogy két új alap normális elemmel megy-e, mert amekkora rinyát lenyomtál simán lehet, hogy két lemerült akkut tettél bele.

(#33304) Jahno válasza Timer (#33296) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem ez troll és szopat minket.

(#33305) szilibácsi válasza Jahno (#33304) üzenetére


szilibácsi
újonc

Azzal az akkuval a másik Nikonom vígan dolgozik ! Ugye hogy te nézel lúzernek engem ?

(#33306) Jahno válasza szilibácsi (#33305) üzenetére


Jahno
őstag

Amíg ne mondod és nem tudjuk, addig nem tudjuk mit nem tudunk. És szerintem elemet meg 1.5 voltot is emlegettem, nem véletlenül. Mert írtam, hogy nem jellemző de lehet baj a 1.2 volttal és erre más is utalt, azért írtam azt is, hogy fogj a kínai boltból két elemet.

Mert akku. De ha továbbra is a terméket meg a jó ég tudja mit szidsz némi hibakeresés meg gondolkodás helyett és azon rugózol, hogy nincs benne pontosan, hogy hány másodpercig nem lehet visszakapcsolni és miért van adatvesztés, akkor igen, lúzer vagy.

(#33307) lugosi válasza Jahno (#33304) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egyébként nekem is eszembe jutott.

(#33308) szilibácsi válasza lugosi (#33307) üzenetére


szilibácsi
újonc

A Kézikönyve szerint pont ezzel az akkuval : Ni-MH kell működnie,...de holnap veszek bele OXYRIdE és Alkáli elemeket is aztán ha nem,...akkor megy kuka...( A Lítium, Mangán, és Nikkel elemektől szigorúan el van tiltva !) Köszi a valós és a megpróbált segítséget is !

(#33309) Timer válasza Jahno (#33304) üzenetére


Timer
veterán

Ja, biztos valaki a Sony topikból! ;]

@szilibácsi: hadd meséljek el egy sztorit, 2003 környékéből. Akkor vettem meg az első digitális gépem, egy egész nyári fizum ment rá, valami frankó Mustek nevű gyártó kis 1,2 mpixeles remekműve volt (szerintem valami interpolált webkamera, így utólag). Vettem bele akkut, jó erőset, asszem ez akkoriban 1200 mAh-t jelentett AA méretben. Na, 10-15 percig rendesen ment, aztán csinált az mindent össze-vissza. Másik akkupakkal szintén. Megijedtem, hogy ez ennyi, beszívtam, hónapokig szívok majd a garival, ráadásul noname boltból vettem neten. Visszaküldés akkoriban még nem játszott, úgyhogy kocsiba be, Pestre fel, valami ótvar eldugott utcában meg is találtam a boltot. Az eladó annyit kérdezett: elemmel próbáltad? Mondom nem, minek, hát ezzel az akkuval brutál zseblámpát is hajtok, simán jó hozzá. Rakott bele két Duracellt, kifizettem, és mondtam hogy oké, akkor mindjárt jövök vissza, fényképezek vele picit, mert úgyse lesz jó, hiszen otthon több minőségi akkuval is lepróbáltam, nem vagyok hülye. 1 óra múlva ballagtam vissza égő pofával, hogy oké, a probléma ezek szerint megoldódott. Onnantól csak elemmel hajtottam, energizer / duracell vonalról, az akkukat pedig meghagytam a zseblámpákba... TT350N vakunál ugyanez volt a tapasztalat, nem szereti még a Recyko akkukat sem, pedig azok voltban is többek a klasszik nimh akkuknál.

[ Szerkesztve ]

(#33310) Jahno válasza Timer (#33309) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekes, mert TT350et elég sokan etetünk akukkal, igaz a környékemen Eneloopon kívül más nem nagyon fordul elő. N-et most adtam el, az kapott még kétféle Tronicot és Laddát.

Canonost megtartom belőle egy darabig, mert kicsit, de lehet játszósnak veszek még kínai occsó cuccokat, amik zsebben elférnek. Tekergethető fej, megnyomom villan, kb. 5ezer:

Ezért írtam fentebb, hogy nem jellemző a hiba, elmúlt 20 évben alig 1-2 mikrofonnal meg hasonlóval találkoztam aminek nem volt elég az 1.2 volt. Én is 2002 év vége felé vettem egy digitális HP-t komolytalankodni.

(#33311) tvamos válasza szilibácsi (#33299) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most akkor mit tettel bele? AA meretu Lithium akkumulatort? Vagy Ni-Mh akkumulatort?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33312) szilibácsi


szilibácsi
újonc

Nem tettem Lítiumot , mert nincs csak Ni-MH van azt tettem bele azt viszont kifejezetten ajánlja a kézikönyve... A Nikonom kiválóan működik vele...ez meg se mukkan...

(#33313) Timer válasza Jahno (#33310) üzenetére


Timer
veterán

Megy vele az enyém is, csak vannak furcsaságok. Bizonytalanabbul tartja a jelet (ezt csak érzésre mondom), és sokkal lassabban tölt fel villanás előtt, ha már használva volt 15-20 percet (ez meg mérhető is akár). Utóbbi miatt csinálom azt, hogy Duracell Ultrával etetem, ha kell. Sokszor mondjuk nem kerül már elő, mert MS300 / AD200 az alapvető megoldás, de tartalékba mindig viszem magammal, ha úgy adódna. A Recyko+ elvileg elég erős lenne hozzá, teljesen feltöltött állapotban nincs is gond, de hamar el lehet érni azt az állapotot, amikor kezdődnek a furcsaságok. Persze lehet, hogy a vakummal van valami, passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#33314) Timer válasza szilibácsi (#33312) üzenetére


Timer
veterán

"Utána nem figyeltem és Lítiumos elemet tettem bele..."

Őőő...

(#33315) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Helló, ma vettem észre és csak akkor ha Vakut használok (Sony DSC-WX350B)-nél:

Vaku nélkül nincs ilyen folt a bal alsó szélen:

Ez mitől lehet? Amikor elkészül a kép a Sony kijelzőjén is látszik rögtön.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#33316) A Zéé válasza GoodSpeed (#33315) üzenetére


A Zéé
addikt

Valószínű az objektív tubusa kitakarja a vaku fényét.
Ha jobban zoomolsz, és hosszabb az objektív, akkor jól látom, hogy nagyobb a folt mint amikor rövidebb az obi?

Just a simple Lineman...

(#33317) Timer válasza A Zéé (#33316) üzenetére


Timer
veterán

Vagy esetleg az ujja lóghat még a vaku elé! :P

(#33318) GoodSpeed válasza A Zéé (#33316) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ha jobban rázoomolok akkor nem látszik:

#33317Timer: Az másik oldalon van :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#33319) Jahno válasza GoodSpeed (#33315) üzenetére


Jahno
őstag

Ajj, érdekes. Fényellenző nincs, kompaktnál a zoom miatt sem lehet. Nálam mikor egyik megdöglött akkor a rekesz lamella lógott így a képbe.

(#33320) A Zéé válasza GoodSpeed (#33318) üzenetére


A Zéé
addikt

szerintem az objektív takarja ki a sarkát :K

Just a simple Lineman...

(#33321) szilibácsi válasza GoodSpeed (#33315) üzenetére


szilibácsi
újonc

Elemet,...de nem aksit...

(#33322) Jahno válasza GoodSpeed (#33318) üzenetére


Jahno
őstag

No de közben mennyire változott a tárgytávolság?

(#33323) Lassú Víz válasza GoodSpeed (#33318) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Árnyék. Az objektív takar bele. Nagy látószög esetén benne van a képben az árnyék, míg telénél lecsökken a látószög és nem fotózod le az árnyékot.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33324) GoodSpeed válasza Lassú Víz (#33323) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ritkán vakuzom, bár már 8 éve ez a gépem. Most tűnt fel csak.

#33322Jahno: Eltérő volt a felvételek alatt, hiszen az első képeknél vettem észre, bejöttem a szobába, és utána megközelítőleg végeztem onnan az újabb fényképek elkészítését.

#33320A Zéé: Szerintem is ez lehet.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#33325) szilibácsi válasza Lassú Víz (#33323) üzenetére


szilibácsi
újonc

Új duracell elemmel a helyzet változatlan ! Nem lehet bekapcsolni ! Megy a kukába...

(#33326) Jahno válasza szilibácsi (#33325) üzenetére


Jahno
őstag

A gombot azért hosszan nyomtad és próbálkoztál mindenfélével, ugye?

(#33327) szilibácsi


szilibácsi
újonc

Igen , minden gombot átnyomogattam cseréltem vissza közben a Ni-MH aksira is ( Ekkor ismét előadta a hattyú halálát : Kikapcsolt állapotban képet mutatott a kártyáról, majd mikor bekapcsoltam,...logikusan kikapcsolt és ennyi . Azért lehet hogy én rontottam el a nem bele való elemmel,...de ilyen még nem hallottam , hogy ennyire nem bírja egy kompakt a gyűrődést.A fordított elem-bertakást és nagyobb marhaságokat is bírnak,...nem hogy más gyártmányú elem megy bele ?!?! Tegnap vettem 5000 - ért egy Nikon coolpix L21 -et ( nekem ami leesett és drótozni kellett ( ami helyébe kellett gép Nikon Coolpix L23 Volt.)) Meg van oldva a kérdés ! A Panasonicot meg visszaküldöm , ha kapok rá postapénzt, ugyanis még nincs kifizetve...

(#33328) Timer válasza szilibácsi (#33327) üzenetére


Timer
veterán

Na, akkor legalább a probléma le van tudva. Elég nagy sansz van arra, hogy a gép önmagában is kuka volt. Nem biztos, hogy át akartak verni, csak egyszerűen állt a dobozában, emberünk eladta, ki nem próbálta. Esetleg kapott egy ütést szállítás közben, stb.

[ Szerkesztve ]

(#33329) szilibácsi


szilibácsi
újonc

Igen, nekem is ez a véleményem . Murphy törvénye : ami elromolhat,....az el is romlik...

(#33330) Neck válasza szilibácsi (#33308) üzenetére


Neck
veterán

Drágább az elem, mint amennyit a fényképezőgép ér, szvsz.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#33331) Jahno válasza Neck (#33330) üzenetére


Jahno
őstag

De jó lesz másba. Meg ha vitatkozni szeretnék akkor 150pénz/darab áron van normális elem, de 200 forintért ipari Varta/egyéb.

(#33332) szilibácsi


szilibácsi
újonc

Ezer ceruzás cuccunk van időjárás állomástól a cicavakaróig.... Abban biztos vagyok , hogy nem átbaxni akart ( ki sincs még fizetve a gép ) és hogy nála még működött...

(#33333) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Amikor termékeket szoktam eladni, mindig fekete vagy fehér kartonpapírt használtam a háttérnek fotózáskor, de mindig meggyűrödik a papír és csúnya lesz. Van valami ötletetek, hogy mivel tudnám kiváltani? :R

(#33334) Jahno válasza dzsampi (#33333) üzenetére


Jahno
őstag

Ne gyűrd meg. Feltekert végtelen papírnál nincs sokkal jobb. Lepedő még gyűrtebb bír lenni, azt utómunka tünteti el....

(#33335) Timer válasza dzsampi (#33333) üzenetére


Timer
veterán

Vannak ilyen műanyag PVC lapok, tárgyasztalra pont jók, hajolnak amennyire kell. Mikrosattól vettem anno.

(#33336) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziaszok!

Full frame-en mi a legkisebb rekesz 85mm gyújtópontos objektívvel, porté fotózás deréktól felfelé, - ez valamelyest meghatározza az alany távolságot - amikor még a fej teljes egésze éles. Tehát a fülek, a haj is. F1.2 rekesszel ez még elérhető, vagy már 1.8 kell ide? Sosem volt még full frame gépem ezért kérdezem.

Kérdés:

Mi az az alanytávolság

(#33337) vond válasza #04331520 (#33336) üzenetére


vond
MODERÁTOR

DOF Simulator

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33338) #04331520 válasza vond (#33337) üzenetére


#04331520
törölt tag

Ismerem de ez annyira pontatlan, hogy nem adja meg a választ.

Felteszem a kérdést máshogy. Aki full frames géppel portrézik és azt szeretné, hog éles legyen az alany az előőb említett távolsággal és objektívvel az milyen rekeszérték alá nem szokott menni?

[ Szerkesztve ]

(#33339) rednifegnar válasza #04331520 (#33338) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat pedig ezzel eleg egyszeru kiszamolni, azt kellene tudni hogy a modelled feje mekkora.
ha mondjuk orrtol tarkoig 20 cm, es 2.5m-re all (az 85-nel fel alak), akkor kijon hogy front iranyba 9.3cm, hatra fele meg 10.1cm, f4-es rekesz eseten. ekkor az egesz fej eles.

de ez igy nem teljesen igaz, mivel ott az a coc szam. ami az elfogadhato elesseget jelenti (szorodasi kor), a tenyleges fokuszsikhoz kepest.
a fokussikhoz kepest mindig van szorodas es ez portrenal azert gond mert nem a ful sikjaba kell tenni az elesseget hanem a szemre. marpedig ha a szemre teszed a fokuszt (oda szokas) akkor nem lehet ezt ilyen egyszeruen kiszamolni mivel a front fokusz tartomanyod "elveszik", a back fokusz meg keves lesz (persze a tarkojat nem latni, de mondjuk a hajatol is fugg).
de mint lathato mar 250cm-en a 85-osbol mar az f4 is eleg, nem kell hozza f1.2.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#33340) vond válasza #04331520 (#33338) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Látod is, vagy csak nézed? :D

Világosan írja a jobb alsó sarokban, hogy pl. FF 85mm f/1.8-on 2 méteres távolságból 5.5 cm lesz az élességi sík. Abba szerintem nem fér bele az arc, a fülek, és a haj. Az f/2.8 8.6 cm-e sem elég, szerintem legalább f/4 kell oda, vagy még annál is zártabb rekesz.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33341) #04331520 válasza vond (#33340) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszönöm a segítséget.

Van olyan is aki gyakorlati tapasztalatot tud megosztani?

Én inkább 3 méterrel számoltam. Legalábbis aps-c 55mm annyira jön ki landscape módban. Az igaz, hogy portrét portré módban szokás fotózni de mivel a két szem egymás mellett van és nem egymás fölött én sosem fotózok álló módban. Ez az én "hülyeségem" tudom.
Ezzel a 3 méterrel 9cm a dof. A szemtől 4.5cm előre az orr 4.5cm hátra a fül akkor elméletben - amiről ezidág szó van - ki kéne jöjjön a matek.

[ Szerkesztve ]

(#33342) Timer válasza #04331520 (#33341) üzenetére


Timer
veterán

85-nél én 6.3 - 7.1 között szoktam megtalálni a tutit stúdióban, ez már biztosan éles szemet és közel éles hajvonalat jelent arcközeli/mell alatt vágás esetén, szemre helyezett fókusszal, jórészt akkor is, ha nem teljesen párhuzamosan állsz a modellel szemben, vagy épp picit fordítja a fejét. Teljes alakosnál inkább 50-est használok, oda elég az F4 is, ha csak nincs nagyon kicsavarva, mert akkor 6.3. Kültéren a kívánt háttérmosás miatt nagyon nehéz kérdés ez, de 3.2 alá soha nem megyek 85-tel sem, és már ez is olyan, hogy csak az egyik szem lesz igazán éles.

[ Szerkesztve ]

(#33343) ph_5.5 válasza #04331520 (#33341) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Te troll vagy? Mi a fene az a lendszkép mód meg portrémód?

A fényképezőgépen van 4 értelmes üzemmód. PSAM. A többi az a fényképezőgép automatikája- ami pont nem azt adja amit egy fotós szeretne. Leginkább.

A portré nem más mint emberábrázolás. Félalakos képet szeretnél készíteni- de nem tudjuk hogy egy 1.5 éves kisgyerekről aki más távolságból tölti ki a képmezőt, mint az amcsi kosárlabra liga felnőtt versenyzője.

Ha a cél az hogy faltól-falig éles legyen az alany, akkor használj F11-t. Ha meg "divatos" képet, akkor meg tegyél rá hogy nem éles csak a szem.

Az FX szenzpr hatását túlértékeled. Megkérdezel egy KF flehasználót, nem is érti hogy mi az a picike izé amire a látványt akarod rögzíteni. Az APS-C tulaj meg lekicsinyli a M4/3 szenzort.. aki meg a mobilosokra néz furán.

Két fontos elem van még amivel számolni érdemes- minőségi képalkotás esetén. (képminőségről van szó) Diffrakció és az objektív rajzolata. A diffrakció a pixelmérettel és a használt rekesszel van összefggésben. Egy 45 Mp-es fx szenzor F11 esetén már rosszabb rajzolatú képet fog produkálni mint F8-on. Ráadásul vannak olyan objektívek melyek a maximumot nyitott rekeszen fogják kihozni magukból. (szélek rekeszelve picit javulhatnak- de ez sincs már kőbe vésve) És ez csak a technikai oldala a fotónak.
Ezektől az értékektől még nem lesz jó a fotód.

(#33344) lugosi válasza ph_5.5 (#33343) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Mi a fene az a lendszkép mód meg portrémód”

Álló vagy fekvő kép, szerintem így értette.

[ Szerkesztve ]

(#33345) Jahno válasza #04331520 (#33341) üzenetére


Jahno
őstag

Gyakorlatban nem tudom, mert akkor csak csinálom oszt jóvanaz, klasszikus efnyóc és kész, elég ritkán centizgettem, de hát rakj le bármit és járd körbe, mérd le.

(#33346) #04331520 válasza Timer (#33342) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszönöm.

(#33347) #04331520 válasza ph_5.5 (#33343) üzenetére


#04331520
törölt tag

Nem mindegy, hogy Michel Jordan vagy Danny Devito az alany. Igaz. Játszottam kicsit a dof kalkulátorral. Azt hittem nagyobb léptékű ez a tárgytávolság, mélységélesség arány.
Álló, fekvó módra gondoltam.

(#33348) Jahno válasza ph_5.5 (#33343) üzenetére


Jahno
őstag

"van 4 értelmes üzemmód"

Nálam mind "értelmes" annak ellenére, hogy kb. M vagy B megy legtöbbet, de mostanában összevissza fényben a TV. Alapban meg rekeszprioritás és F8-ból szoktam kiindulni. Aztán használom azt ami kell.

(#33349) #04331520 válasza Jahno (#33345) üzenetére


#04331520
törölt tag

Nekem furcsa, hogy ha valaki ebből él és már több tucat minka van mögötte akkor annak nincs a fejében, hogy milyen objektívvel, mekkora távolságon, mit akarok elérni - éles vagy művészi képet. Én megvagyok róla győződve ha holnaptól ebből élnék és jövőre megkérdeznének tőlem technikai jellegű beállításokról akkor álmomból felkeltve mondamán mert annyiszor csináltam már.

(#33350) Jahno válasza #04331520 (#33349) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy pont ezért nem tudja és nem centiken szórakozik elméletben. Vagy nem pont 85mm-en dolgozik (:-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.