Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33051) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szűrőket kerestem és az ebay tele van "pig iron" márkával errefelé. Lehet tudni ezekről valamit, vagy a szokásos kínaikacat->kuka?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33052) Jahno válasza t72killer (#33051) üzenetére


Jahno
őstag

Jó kérdés. Inkább az a kérdés milyen kell és mire. Mer az elvileges IR szűrőmről most derült ki, hogy inkább csak piros és Xesedik. NDből is van sok ilyenem és ha a vario drága Hoya is Xes, akkor ja. UVből kreatívkodni bármit veszek, NDből fix K&F már egész jó és annyival olcsóbb nem lehet, hogy kockáztassak. Színszűrő feketefehér filmre szintén mindegy.

(#33053) t72killer válasza Jahno (#33052) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na pont a 720nanós ir szűrőt néztem. Akkor viszlát és veszem a Kenko-t :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33054) lugosi válasza Jahno (#33052) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“UVből kreatívkodni”

Ezt hogy?

(#33055) hemaka válasza Timer (#33050) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igen, sokat rendelek onnan, eddig még nem volt probléma velük, lehet paypallal is fizetni, fizetéskor. Kell hozzá egy kis trükk, checkoutnál amikor a kártya adatokat kéri akkor erre a képre [kép] (legalul van) kell rákattintani 10x és megjelenik a PayPal gomb.

Miután fizetsz 2-3 munkanap múlva küldenek a doboz(ok)ról fotót, illetve arról is amikor már becsomizták, utána van hogy 1-1,5 hétig nem történik semmi sem, nem kell beparázni egyszer majd csak jön a tracking számos email tőlük. Utána kb. 1 hét és nálad a csomag. Van hogy hamarabb feladják és megérkezik, de ez a nagy átlag.

[ Szerkesztve ]

(#33056) Jahno válasza t72killer (#33053) üzenetére


Jahno
őstag

Topiktárs remélem nem veszi zokon, ha privátból idézek, most adtam kölcsön Neki kettőt is "A két filter közül az egyik (amin nm sincs rajta) elég funky volt, középen homokóra alakban lila, bal és jobb szélén meg normál színű; a másik meg piros szűrő, az se igazi IR."

Nem K&F, de valami "nevesebb" volt.

(#33057) t72killer válasza Jahno (#33056) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow, ennél az alis citiwide szűrőim is jobbak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33058) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Elég noob kérdés, de APS-C számolásnál akkor hogy is van?
Vegyünk egy Canon-t ahol 1,6x a szorzó.
Ha teszek rá egy APS-C-re tervezett obit, akkor ha arra mondjuk 17-55 van írva, az 17-55, viszont ha egy alapból FF-re tervezett hasonlót teszek rá, akkor az ~27-88mm?
S ilyenkor akkor lényegében tényleg nő a reach, vagy csak a FOV változik?

Előre is köszönöm! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#33059) t72killer válasza racskobalazs (#33058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

APSC-nél bizos, de tudtommal az összes csereobis rendszernél a valós, fizikai gyutávot írják az optikákra, azaz a 17-55 lencséd kb 27-88 ekvivalens.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33060) Jahno válasza lugosi (#33054) üzenetére


Jahno
őstag

Nyár elején kiderül. + lencsét ragasztani rá, összevagdosni az elejét Dremellel, meg befesteni, az összetört UVszűrő szilánkokat megfesteni rózsaszínre és betuszkolni két szűrő közé, meg egyéb haszontalan kísérleti fotográfia, aztán inkább nem lesz belőle, mint lesz:

(#33061) t72killer válasza Jahno (#33060) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"összetört UVszűrő szilánkokat megfesteni rózsaszínre " << :DDD . Erre valóban jó lehet még a pigájron.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33062) Jahno válasza t72killer (#33059) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, mindig a fizikait írják rá.

(#33063) t72killer válasza Jahno (#33062) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

még c-mountnál is úgy rémlik, van már vagy 5 év, h ráneztem arra a rendszerre :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33064) racskobalazs válasza Jahno (#33062) üzenetére


racskobalazs
senior tag

@t72killer

Köszi szépen! Akkor mindegy, hogy EF vagy EF-S obi, mindenképp a fizikai van rajta és arra érvényesül az 1.6-os szorzó.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#33065) t72killer válasza racskobalazs (#33064) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fizikai fókusztávot írják rá, de az apsc obik jellemzően nem tudják a FF képkockát kirajzolni. A FF obik meg pont emiatt nagyobbak-nehezebbek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33066) Timer válasza hemaka (#33055) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a részletes infót, két éve én is rendeltem tőlük objelktíveket, szóval nem teljesen ismeretlenek, de akkor még nem kellett a paypallal trükközni, ha jól rémlik. Jó kis módszer, nem mondom! :R

(#33067) Byk01 válasza t72killer (#33065) üzenetére


Byk01
senior tag

Plusz a Canonnál, ha jól tudom nem is érdemes az EF-S obikat rápróbálni a ff vázra, mert az obi vége hozzáérhet a tükörhöz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#33068) t72killer válasza Byk01 (#33067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

így van. Bár ki vesz már tükrös vázat :F ? R-adapterbe lehet belemenne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33069) Jahno válasza t72killer (#33068) üzenetére


Jahno
őstag

" Bár ki vesz már tükrös vázat" Ezért a kérdésért én mindig megkapom a magamét és nem értik a gondolatmenetet. Pár év múlva megtudják ha nincs tovább, vagy van egy csomó használhatatlan tartozékuk és a legfiatalabb tükrös is már 10 éves lesz...

(#33070) adlersson válasza hemaka (#33035) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nemrég én is szemeztem az XT5-tel, egy ZEISS Touit 32mm f/1.8-cal együtt kb. 810k forint lett volna, de miután végigrágtam mindenféle tesztet meg bemutatót, annyira nem győzött meg a képminőség, pedig tény, hogy sok szimpatikus vonása van a váznak.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33071) Jahno válasza adlersson (#33070) üzenetére


Jahno
őstag

Képminőségben nem jobb, mint az alatta lévő vázak, igazából ahogy néztem futtában, túl sok újítást nem hozott. Aki dolgozik vele az max. újabb vasra tudott cserélni, vagy ilyesmi. Fókuszt meg nem szabad szidni a Fujis csoportban, bár utólag mindig beismerik, hogy az előző az valóban gyengébb volt, de ez most aztán... Hsat majd egyszer meg kell néznem rendesebben, csak nincs hol.

(#33072) hemaka válasza Jahno (#33071) üzenetére


hemaka
nagyúr

ha fokusz kell akkor nikon vagy sony, ok most a legjobbak benne. Ha foleg jpeg kell, ami konzisztens szinvilagot hoz, arra kiraly a fuji.

(#33073) Jahno válasza hemaka (#33072) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt a Fuji JPG/SOCC akármi szektásodást sem szoktam érteni, ahogy sok mást sem :-D

(#33074) Jahno válasza t72killer (#33065) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, azért mikor a 35mm Sigmát megmarkoltam a hasonló gyutávú Oly obik után, hát ja. Nem egy tipikus rohangálós cucc. És majdnem hosszan kielemeuztem, hogy az 1.8/50 alap Canon meg grammra ugyanannyi RFben és EFben is miközben rájöttem, hogy az mind FF, csak az EFes rámegy APSCre is. Bláááá.

(#33075) hemaka válasza Jahno (#33073) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nezz meg egy a6400 sooc-ot es rajosdz😂 3 kepet csinalsz a modell ua pozban van megis 3 kulonbozo wb van, az egyiknel konkretan avatarba illo karaktert csinalt az emberbol olyan kek lett. 😂 Mondjuk aki szeret rawozni annak jo lehet, de az nem en vagyok. A masik gep a nikon is jo meg jpegben is siman, az af meg brutal.

[ Szerkesztve ]

(#33076) Jahno válasza hemaka (#33075) üzenetére


Jahno
őstag

WB az mindegyiknél ott van, ahova állítom, de ha éppen automatán hagyom akkor sem nagyon kúszott el, bár 6400 pont nem volt nálam. Ha az szívás, hogy manuálisan állítom be a fehéret, nekem akkor is ugyanaz a téma, mert a végeredményről beszélünk, meg arról, hogy jajj ezer közül is megismerik a színeket (amúgy nem) és receptet meg a mittomén, és egyik mennyivel másabb, mint a másik. Tán a D72000ra is lehetett feltölteni, csak nem receptnek hívták és nem csápoltak rá feleslegesen.

(#33077) hemaka válasza Jahno (#33076) üzenetére


hemaka
nagyúr

En nem ismerem meg szinekrol egyiket se, pedig regota van fujim is. Amugy is en nem szoktam mas helyett valasztani, nezegessen fotokat meg yt videokat azt dontse el melyik kell neki.

(#33078) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv! Lehet nem teljesen idevág, de tudtok valami olyan pályázatról, ahova egy tavaly év végén készült állati természetfotó beférne? Amatőr fotós által készítve.

(#33079) Jahno válasza KisTücsök (#33078) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza? Dadalia galériának van pont természetfotója májusig, ha ennyire biztos benne. MVMnek szinte fél évente fut átlagos pályázata, Faludi nevezetű van év vége felé. Más hirtelen nem jut eszembe, ha egy kép. Lassan megint lesz MediaMarkt pályázat ha év végén akkor meg beadhatja majd a 365re is.

De lássuk már a képet is na :-P

(#33080) vihartigris válasza hemaka (#33075) üzenetére


vihartigris
őstag

"Nezz meg egy a6400 sooc-ot es rajosdz😂 3 kepet csinalsz a modell ua pozban van megis 3 kulonbozo wb van, az egyiknel konkretan avatarba illo karaktert csinalt az emberbol olyan kek lett."

Nem életszerű kijelentés. :N

bármi reciproka a semmi

(#33081) lugosi válasza Jahno (#33076) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Már a D70-ben is volt olyan funkció hogy custom tone curve, én sokat használtam. Csodálkoztam annak idején hogy a Nikon nem promótálta jobban a funkciót, szerintem szuper volt. Fujin ehhez képest a jpg finomhangolása szerintem egészen fantasztikus, én nagyon szeretem, sikerült úgy belőni az egyéni beállításokat hogy mindenre amit csinálok a géppel van jó beállítás, simán használható a jpg, így elkerülhetem a rawokat. Igaz ez nálam választási szempont is volt. Egyszer szerintem érdemes lenne használnod egy kicsit, akkor értenéd szerintem miért vannak érte úgy oda.

(#33082) Jahno válasza lugosi (#33081) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem használtam én azt és lehet ezért nem értem (:- Max nézhetek kronológiát, sajátonat leredukáltam E1es játszós gépre, abban nincs ilyen de van némi fogalmam a többiről is. És igen, Nikonba még szoftverből is kikavartad és feltöltötted a vázra. Többi gépnél meg ugyanígy vannak csúszkás keverések. Szóval ugyanaz, csak az Fuji revept :-D

(#33083) Jahno válasza vihartigris (#33080) üzenetére


Jahno
őstag

Én gyorsan kikérdeztem Sonys haverokat, de mind csak pislogott és furákat mondott. Szóval X.

(#33084) adlersson válasza lugosi (#33081) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mondjuk hobbi szinten szerintem jó elfoglaltság a RAW-okkal bíbelődni, kicsit olyan, mint a fotóelőhívás. Bár azt is hozzá kell tennem, hogy általában nem lövök 1000+ képet egy-egy út során. Úgy lehet, hogy nem ez lenne a véleményem. :)

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33085) lugosi válasza adlersson (#33084) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egynél több raw-val vacakolni már fájdalmas. Volt idő amikor én is élveztem ezt a fajta gépészkedést a gép előtt a fotókkal, de már nem.

(#33086) Jahno válasza lugosi (#33085) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem nem fáj, meg akár egyesével is végig nyomom, de megint attól függ mi a cél. Haversrácok egy templomi szertartásra ráhúznak valami alap sablont és kész, ha meg képet alkotok akkor nincsenek 150 képes panorámák meg hasonlók, el marháskodom vele. Törölgetni nehezebb, míg a forint/gigabyte az nem olyan vészes és ha nem teljes timelapse könyvtár, akkor nehéz óradíjba átszámolni, meg ha már a 16 terás merevlemez is tele lesz és újat kellene venni, akkor még jobban vakarod a fejed.

(#33087) Jahno válasza adlersson (#33084) üzenetére


Jahno
őstag

Úttól is függ, egy délutános városi mászkálás 20-300 kép, abból 10et ha megfogok a végére és lesz belőle valami. Ilyenkor azért röhögünk is magunk nyomorán mikor elmegyünk világ végére valamiért és ott makrózunk egy fűszálat, mert az máshol meg odahaza biztos nem olyan :-D

Hajnali madárles 500+ kép, kézilabda egy meccs 700+ kép, amerikai foci 2ezer felett, kutyás buli szintén 2ezer felett. Utóbbinál is kell a RAW, mert sok árnyék/fény baszás van, égboltra ész nélkül dobálom a szűrőket, hogy legalább valami színe legyen ha úgy adja ki.

Pár hete DJ haversrácoknak csináltak képet, kapott rózsaszín vakut a képébe, mutatom is, hogy Nektek se legyen jobb:

Neonhullámos sorozat, ennek tán jó lesz. Másik srácon szarabbul nézett ki, RAWból visszarángatod és kész is. Ő meg szereti a zajos filmes világot.

Kézilabdán és hasonlókon mások nem tudom mit csinálnak, de teljesen foltosra van világítva a terem, egyik felén azért jó a RAW mert erősen aláexpó kell, hogy legalább némi záridő legyen, másik oldalánál meg ilyesmik vannak, a leányzók fején. Első alkalommal meg én is alig ismertem a meccs menetét, alig lett pár kép a csilliárdból ami használható, mire kipöcsöltem miképpen érdemes nekimenni (most meg már a csajok nem járnak kézire, de úgyis jön egy újabb hülyeség):

(#33088) Jahno válasza KisTücsök (#33078) üzenetére


Jahno
őstag

Mennyire amatőr? Ha még iskolás, akkor ez is beesett [link]

(#33089) adlersson válasza Jahno (#33087) üzenetére


adlersson
aktív tag

"...kézilabda egy meccs 700+ kép, amerikai foci 2ezer felett, kutyás buli szintén 2ezer felett..." - Ezt mind kedvtelésből, saját magad szórakoztatására fotózod?

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33090) Rodzser Mór válasza t72killer (#33049) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Egy ilyen jó volna. [link]
De drága, 2900 Ft a 2 db csavar, meg sokára is jön meg.
Körbenézek itt fotós boltban, hátha van ilyesmi.

(#33091) Jahno válasza adlersson (#33089) üzenetére


Jahno
őstag

Igen.

(#33092) hemaka válasza vihartigris (#33080) üzenetére


hemaka
nagyúr

Autowb muvelte telen, majd ha lesz idom beteszem es nezd meg. Halisten nem az enyem volt, csak akkor jelent meg, kiprobalasra volt nalam.

(#33093) Jahno válasza hemaka (#33092) üzenetére


Jahno
őstag

Ez meg platformfüggetlenül félre mehet és állítsuk be kézzel, jónapot. Főleg míg a színekről kezdődött a megfejtés és kikötöttünk a wb-nél.

(#33094) lugosi válasza adlersson (#33089) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem ezek a számok mindig furcsák, de nem azért mert nem normális, hogy valaki ennyit kattint, hanem én még a filmes időszakban szocializálódtam, ahol a kattintással spórolni kellett. Ezt azóta se tudom levetkőzni.

(#33095) adlersson válasza lugosi (#33094) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nekem nem volt annyira meghatározó a filmes korszak, a legelső, általam vásárolt gép egy Canon IXY 220F volt 2012-ben, előtte apám meg nagyapám csodáit nyúztam, de így is bennem van valami belső késztetés, hogy a lehető legkevesebb expóval a lehető legtöbb tökéletes pillanatot kapjam el.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33096) Jahno válasza lugosi (#33094) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet, hogy nem normális, de ennek felét megtervezni sem tudod, mikor valami van akkor nyomod esetleg a rövid sorozatot.

Portréfotós napról jöttem már haza 6 darab képpel, teljesen más dolog. Meg van filmesem is, képes vagyok ugyanilyen gyorsan elnyomni egy tekercs középnagyformátumot :-D

Ha spórolsz, akkor kevesebb kép lesz és filmen nem is látod mi nem készült el, vagy ki sem tudod válogatni a jobban kinézőt. Ez nem megtervezett művész fotózás, ahol van idő meg pöcsölés.

Mutatok példát, de pld. voltam egy előadáson ahol semmi extra nem volt, pulpitus mögött beszélt valaki és kész. Több 100 képet kell törölnöm ahhoz, hogy ne vágjon kancsal hülye fejet. Folyamatosan grimaszolt, tekergette a fejét, már én voltam kész tőle... Ezt sem nagyon tudod kigépészkedni, ahogy azt sem, ha kézi meccsen szintén több 100 lesz az, mikor valaki csak úgy hirtelen belelógott a képbe. Csapatfotónál 2 másodpercre állnak össze, de arra is alig, mindenki összevissza tekereg, én már ott is rászoktam, hogy egy pár képes rövid sorozat. Mire egyénit meg csapatképeket összehoztuk volna rendesen, arra megszűnt a kézi, de csajokat ismerve lesz valami újabb hülyeségük.

Teljesen más az elvárás, igény, akármi, aztán lehet próbálkozni mikor balettes/rúdtáncos csajszinak az lesz a baja, hogy kicsit ferdén áll a kisujja meg rosszul görbül a ruhája és pfujj. Te meg ott állsz 37 egész értelmesen megcsinált képpel, éppen jól áll a világítás is, csak a ruhája nem, mert az meg olyan.

Kutyásnál is millió egy az alkalom, mikor úgy jön ki a vízből, hogy a seggét mutatja, kitakarja a gazdáját, összevissza állnak, vagy nem tud mit kezdeni az akadállyal és nekilódul visszafelé, vagy oldalra szalad és akkor az már 2-3 méter eltérés a kompozícióban. Közelről nem kevés, versenyzők meg néha sűrűn jönnek, akkor már legyen meg minden is. Ha van egy jó képed, de miért ne legyen még jobb, ha kiadja?

HA kiadja :C Van 16 akadály, annak oldala, eleje, háta, meg ami kell, plusz egyéb sallang és életképek. Ezt van aki gyorsabban lecsavarja, mint ahogy én megkerülöm az első akadályt :-D Amcsi focinál eleinte a labdát sem látod szóval ha csinálnád lehet hamar levetkőznéd a spórolós szokást, mert kutyásnál úgy elmegy a nap, hogy észre sem veszed és gyalog sem érsz a pálya végére. Legjobbak 28-30 perc környékén teljesítik, ebből tudjuk hol a helyünk :DD Befutónál jön 30-50 ember 1 óra alatt, ott célfotó, távolabbi akadály fotó és ha éppen nem jönnek akkor nagy telével lehet csapkodni a környéket mert miért ne.

Pld. ide leültem és kész a befutó, oda távolba meg elláttam:

És ezek is innen ülve készültek a kapu elől, igaz halványan látszik is keresztben egy villanydrót:

Oszt nesztek Fuji színek, ha már :-D

(#33097) Jahno válasza adlersson (#33095) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor osztálykirándulásra kaptam 1-2 tekercset, kész elnyomkodtam, mint egy átlag hülyegyerek. Nem mérvadó. Filmes korszakom most kezdődött alig 10 éve :DD

[ Szerkesztve ]

(#33098) adlersson válasza Jahno (#33096) üzenetére


adlersson
aktív tag

Merő kíváncsiságból kérdem, hogy a kiválogatott, feldolgozott képekkel mi lesz, hogyan használod őket, ha csak brahiból lövöd őket? Vissza szoktad nézni néha, akár pár év távlatából is egy-egy előadás, verseny vagy meccs képeit?

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33099) Jahno válasza adlersson (#33098) üzenetére


Jahno
őstag

Saját albumokba válogatok párat, nem kell tűlzásba esni. Saját fotós csoportba picit többet meg mivel a rendezvénynél voltam fotósként egy garantált minimumot teljesíteni is kellett, azokat összesítik albumokba és közzé teszik. Ez a feltétele, hogy bemehetsz pályán belülre és szabadon mozoghatsz. Nagy előny. Cserébe lehet sáros leszel és átmásznak rajtad, ha útban vagy :-D És 15ezer leadott képet a versenyzők végig fognak nézni. Egyesével. Többször is. Meg 2 év múlva meg később is. Meg az ismerőseik és egyéb rajongók. Tudom, mert van mikor csak azt látták, hogy adott időben hol voltam és kérdezték, hogy van-e onnan képem, vagy valaki képe előtt/utánról esetleg más, ha van akkor azokat elküldöm. És míg nem vezettük be a kötelező célfotót, addig ennyi kép ellenére is volt olyan versenyző aki hiányzott. Most kb. ennyi a kötött napi program, hogy fél vagy egész napot lehet vállalni, a célfotóra meg párban 1-1 órás időtartamot.

Pár év múlva is előkerülnek a képek, mert ha mást nem akkor valami fotós csoportban szóba kerül vagy a nyugger klubban :-P Néha még az albumból is kapok elő valamit újra kidolgozni, főleg ha valami pályzat vagy verseny-féle esik be. Héten éppen mozgásról van házi bajnokság, de az most nem mozgat meg :D

(#33100) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Panasonic LX100 gépre csak Panasonic vakukat tudok telepíteni vagy esetleg mást is.
Hogy tudom ezt megállapítani, hogy lehet-e más is kompatibilis rá?
Köszönöm előre is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.