Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32351) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok, nagyon vegyes kommenteket talalok a kovetkezo kerdesemre, es gondoltam itt is feltennem:

Nikon D500 + Nikon TC1.4x II + Sigma 300 2.8

Lesz igy AF-em, vagy vennem kellene egy Sigma TC-t hozza?

(#32352) Jahno válasza BoscoD55 (#32351) üzenetére


Jahno
őstag

Abban sem vagyok biztos, hogy ez így rámegy a Sigmára. Lehet ugyanaz a bajonett, de legtöbb konverter még obi-specifikus is.

(#32353) BoscoD55 válasza Jahno (#32352) üzenetére


BoscoD55
tag

Koszi!

Nikon Croppos vazon hasznalva ugyis 450mm az a 300mm, szoval egyelore meglennek TC nelkul is. Akkor mar csak a kovetkezo kerdest kell eldontenem:

Sigma 300 f2.8 vagy Sigma 150-600 Sport

Engem ezek a nagy atfogasu szuper telek mindig megijesztenek kicsit.

(#32354) Jahno válasza BoscoD55 (#32353) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet megijeszt, de az a 150-600 atom jó cucc.

(#32355) BoscoD55 válasza Jahno (#32354) üzenetére


BoscoD55
tag

Koszonom, rajta vagyok az ugyon :)

(#32356) vihartigris válasza BoscoD55 (#32355) üzenetére


vihartigris
őstag

Érdemes megnézni a Tamron 150-600-ast is, főleg a G2 kiadást.

bármi reciproka a semmi

(#32357) BoscoD55 válasza vihartigris (#32356) üzenetére


BoscoD55
tag

Tobb okbol sem vennem meg, egyfelol 50-60e forinttal dragabb a hasznalt piacon, mint a Sigma. Masfelol pedig utobbi idoben eleg rossz elmenyeim voltak a Tamron itthoni szervizevel.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy nem jo az az obi :)

u.i.: a Tripont az megszunt, vagy mi? Egesz nap elerhetetlenek voltak. A vonalas szamaik foglaltat jeleztek, a mobil pedig nem kapcsolhato.

[ Szerkesztve ]

(#32358) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Esetleg innen a fórumról volt már kint valaki a Hungaroringen fotósként (tehát úgy, hogy a pálya mellett bárohva volt jogosultsága belépni, nem csak a nézőtérre)?

Ha igen, akkor privátban megkereshetném pár kérdéssel, hogy hogy működik a regisztráció, stb? :R

(#32359) Timer válasza Chosen (#32358) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem jöhetne az infó ide is, engem is érdekelne, például.

(#32360) Jahno válasza Timer (#32359) üzenetére


Jahno
őstag

Na, úgy látszik ezek a nehéz témák minden fotós csoportban. Kiállítást szeretnék rendezni? Nincs válasz. Modellféléket kutatok? Összevissza beszéd és nem releváns zsákutcák.

Aztán ha meglátják, hogy elmegyek egy rendezvényre, akkor jön a fikázás, mert "ingyen ne dolgozzál" meg "ingyen munkából nem lehet tanulni". Nem a fenét nem, megyek is megint kutyás rendezvényre, mert szerintem poén és legalább rájövök, hogy miképpen műxik.

És ott buknak ki az olyan kreténségek, hogy "állatot nem vakuzunk, mert megijed". Én meg ott voltam, 10+ fotós, több 10ezer vakus expó, szerintem csak egy dögöt zökkentettünk ki a mentből, mert leképeztem erre nekem jött, összenyalt, átfutott rajtam és ment tovább. Ha ez a megijesztés, akkor ok, belefér :-D Lónál hasonló, fel sem fogta, hogy valami villant. Állt tovább és nézett bambán.

(#32361) Timer válasza Jahno (#32360) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk a lóval nem árt vigyázni, bár hátulról ritán fényképezi az ember. Én is fotóztam rendezvényt még anno feladatként, pont egy lovas napot, és azért megtartottam a tisztes távolságot, mert volt, amikor megugrottak ezek a hústornyok úgy is, hogy látszólag semmi okuk nem volt rá. Nem véletlenül járnak telével az ilyen helyekre szerintem! ;]

Ahogy szoktam mondani, semmilyen állatban nem bízok, ami magasabb a bokámnál, és nem tudom egy jól irányzott csőrös rúgással leszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#32362) Jahno válasza Timer (#32361) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért vagyok úgy, hogy inkább unikornist fotózom, mint lovakat:

Kutyákat meg csak ilyen formában, teljesen jól el vagyunk de hiába van ezer+1 kép, itt is már fókusztávon beül vigyorgott, mert fene sem gondolta volna előre. Legalább ezt is megtanultam :DD

(#32363) lugosi válasza Jahno (#32362) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vigyorgott? Inkább meg akarta cakkozni a nadrágodat, ahogy azt az arckifejezést elnézem :DDD

(#32364) Jahno válasza lugosi (#32363) üzenetére


Jahno
őstag

Megnézett, kikerült, ment tovább. Ezek itt mind jó fejek voltak. Tudom :C

(#32365) vihartigris válasza Timer (#32361) üzenetére


vihartigris
őstag

Barátaid a skorpiók, lódarazsak, nyílméreg békák, stb. :D

bármi reciproka a semmi

(#32366) Timer válasza vihartigris (#32365) üzenetére


Timer
veterán

Igaz. Akkor egyikben sem bízom! ;] Szerencsére ritkán kell olyan alanyt fotóznom, akinek kettőnél több lába van! Ja de, ott a szék, amin a modell ül.

[ Szerkesztve ]

(#32367) mzso


mzso
veterán

Helló!

A cgr-s006 vs cga-s006 között van kompatibilitási különbség?

Ez vajon jó lehet?
https://www.arukereso.hu/fenykepezo-kamera-akkumulator-c4198/utangyartott-panasonic/cgr-s006e-7-2v-1300mah-utangyartott-lithium-ion-kamera-fenykepezogep-akku-akkumulator-p331364605/#velemenyek

A vélemények mind pozitívak, de az 1300mAh egy kicsit mesésnek tűnik, még ha amúgy jó is az akku.

(#32368) Jahno válasza mzso (#32367) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet, hogy érdekes. Intercell amúgy egész értelmes kínai cuccokat árul, de akkor én már lehet ennyiért Patonát vennék, mert csak és neve van:

[link]

(#32369) mzso válasza Jahno (#32368) üzenetére


mzso
veterán

De az nem 1300mAh. :D
Amújgy a "mert csak" része az mit takar?

(#32370) mzso


mzso
veterán

Az egyik lényeg kimaradt. Akkor teljes mértékben összecserélhető a CGA/CGR?

(#32371) Jahno válasza mzso (#32369) üzenetére


Jahno
őstag

Akkut gyárt, minőségbiztosítása van, vettem a márkából már pár 100 mindenfélét és nem volt vele baj.

CGA/CGR Panánál a növekményes betű általában csak évjáratot jelöl.

(#32372) mzso válasza Jahno (#32371) üzenetére


mzso
veterán

Így már meggyőzőbb. Rendeltem egyet.

(#32373) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Adott egy szenzor hibás EOS R váz.
Mennyibe kerülne a szenzor cseréje?
Köszönöm a választ!

(#32374) Jahno válasza tween (#32373) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk nem túl erős demó kép, de Camera Kft mit mondott rá?

(#32375) tween válasza Jahno (#32374) üzenetére


tween
őstag

Még nem járt ott.

(#32376) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Panasonic Lumix DMC-FZ200 nak mennyi lehet most az értéke? Megvennék tőlem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#32377) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Szerintetek van értelme lecserelni egy sony a6000-et, egy sony a7ii-re?
Mindenki a iii-at, és az az utaniakat isteniti. Mondjuk én meg az a7ii árától többet nem akarok vázra költeni.
Csak nem tudom lenne-e akkora előrelépés, hogy megérje az a6000-et lecserélni 🤷🏻‍♂️

(#32378) kacsento1 válasza d3tox1c (#32377) üzenetére


kacsento1
senior tag

Attól függ. Ha ff a cél, és valóban kihasználod a nagyobb szenzor adta előnyöket akkor esetleg, viszont af teljesítményben azonos, vagy még picit gyengébb is mint az a6000. Ha ez a keret, akkor neked kell eldönteni mi a fontosabb:
Hasonló af teljesítmény full frame szenzor mellett, valamivel kényelmesebb használat (jobb váz felépítés)
vagy
Lényegesen jobb af teljesítmény, egy-két új feature, viszont hasonló szenzor teljesítmény, akkor a6400 esetleg a6300

Én is a6000-ről váltottam, de nekem az árához képest nem adott volna annyival többet az a7ii, ezért vártam még fél évet, és megvettem az a7iii-at. Nem véletlenül ajánlja mindenki a 7iii-at, össze se lehet hasonlítani a két vázat. Szóval nem egyszerű a döntés.

(#32379) Jahno válasza d3tox1c (#32377) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy 6600ra, ha már obik vannak és akkor fókuszban meg mindenfélébe tud annyit, mint a Iies, de kérdés mit szeretnél és mennyi mostani obit cserélnél. Én mondjuk perverz vagyok, egy jobb vázon simán használnék obikat APSC kivágással is, mert csak. Aztán ha a 6600 drága mert most úgy megkavarodott a piac, hogy utána kellene nézni, de simán lehet 2x annyi, mint az A7-II, akkor még 6300/400 is, akárki akármit mond.

6000et cserélni erős előrelépés, de azoknak is igaza van, akik a IIIas felé terelnének. Lassan 10 éveslesz a 6000es, az Sonynál még fejlesztés eleje volt, a IIIas meg iszonyat nagy ugrás a IIhöz képest is, főleg ilyen szemfókuszokkal meg társaival.

(#32380) d3tox1c válasza Jahno (#32379) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi nektek.
Gondolkodom még rajta egy kicsit. De igen, én is úgy gondolom, hogyha csere, akkor már legyen egy jóval jobb(minden tekintetben), mint egy majdnem ugyan azt tudó :)

(#32381) Rapid136 válasza d3tox1c (#32377) üzenetére


Rapid136
őstag

Akkor vegyél sima A7-et, kicsi, könnyű mert nincs benne képstabi és félig műanyag.
Viszont egy manuális objektivvel egész más világot kapsz, ha pl. portrézni akarnál.
Az A7III mellett megtartottam az I-es vázat, még mindig szeretem.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#32382) mzso válasza Jahno (#32371) üzenetére


mzso
veterán

Hmm. Ez most nem jött be. Azt mondják készlethiányos. (A webshopban amit te is linkeltél, ott volt a legolcsóbb.)

Helyette VHBW-t akarnak adni. Ezzel találkoztál már?

(#32383) Jahno válasza mzso (#32382) üzenetére


Jahno
őstag

Ejj. 12 egy tucat, szóval nem tudom. Gépekbe nekem ez a sima kék címkés is működött, pár év alatt azért érződik, hogy gyengül, de akkoriban 10 Euró alatt/körül azt mondtam, hogy tök jó. Éppen most szelektálom, hogy mi menjen el az előző géppel:

Idehaza sokan a Sakálba futnak bele, azok elég vackok tudnak lenni, érdekes módon a Batmax az fut még, de haveri körben hamar konyul. Ahhoz képest nekem ilyen sima fehér címkés sárga dobozossal is jók a tapasztalatok, de becsületből inkább nem ajánlanám senkinek:

Panába még Powertrustom van, igaz abból nem sok, de szintén bírja. Jók a különböző akkus anyázások a csoportokban, nekem ez a fenti "battery pack" most lesz 4-7 éves és biza kapott a szájára rendesen, de nehéz ügy, összevissza beszélünk, 1-2 darabból vonnak le tapasztalatot, mittomén. Nekem legalább van 30 akkum a fotómasinákba, az már valami és mellette még mindenféle más hülyeség és most matekozom, hogy a gyengébbeket ki kellene szórni, egységes 2x2 darab sárga Patonára váltani és kész, de míg városban kódorogva a gyengébb is kibír egy napot, addig nem akarom a hulladékot termelni. Cserébe cipelek dupla tartalékot, mert mi van ha lemerül/megdöglik :-D

Lehet mutattam már, de ez ilyen alap hétvége és akkor még van a gépekben meg itt-ott:

Ha nem adják drágán és kell, akkor megvenném. Beleversz 3 ciklust pár fotós sétával, ha akkor jó akkor azért legalább 1 évet el szoktak menni a gyengébbek is.

(#32384) Timer válasza mzso (#32382) üzenetére


Timer
veterán

Jupio? Kettőt használok, és pcive lgyengébb, mint a gyári Nikon, de kábé fele, és a minőséggel biztos nincs gond.

jupio-akku.hu

[ Szerkesztve ]

(#32385) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Adott egy Sony SEL2780 fullframe objektív.
Milyen adapter kell nekem egész pontosan, hogy egy Canon eos R vázon tudjam használni?
Köszönöm a választ!

(#32386) tween válasza tween (#32385) üzenetére


tween
őstag

Bocsánat, SEL2870

(#32387) csacsi77 válasza tween (#32385) üzenetére


csacsi77
senior tag

Semmilyen. A Sony objektíveket ne akard egy Canon EOS R-re rátenni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#32388) Rapid136 válasza tween (#32386) üzenetére


Rapid136
őstag

Pláne ezt az átlagos kitobit pont teljesen értelmetlen...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#32389) Jahno válasza tween (#32385) üzenetére


Jahno
őstag

Én már a koncepciót sem értem, hogy miért fordul meg ilyen a fejedben.

(#32390) Timer válasza Jahno (#32389) üzenetére


Timer
veterán

Fordítva szokták, nem? Egy Sony-s ismerősöm mondott valami ilyesmit, hogy közgyűrűvel sok canon obival van rendes AF sony vázon is, és satöbbi, mert amikor még újak voltak az alphák kevés obival, akkor használták így jellemzően az áttérők.

(#32391) Jahno válasza Timer (#32390) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, meg Panára is megy Canon meg akadnak átjárások, de az is minek. Sonynál a Sigma adapter igazából a Sigma obikat támogatta jobban aztán ez is ugyanúgy deminek...

Fujin persze EOS obit használok, de meg tudom indokolni :-D Az meg alapban szívat is annyira, hogy lehet kibaszom az egészet az ablakon és a végén még egy lekotlott régi tükröset is veszek 3. rendszernek....

(#32392) vihartigris válasza Jahno (#32391) üzenetére


vihartigris
őstag

"a végén még egy lekotlott régi tükröset is veszek 3. rendszernek...."
Pentax még gyárt újakat is :D

bármi reciproka a semmi

(#32393) Jahno válasza vihartigris (#32392) üzenetére


Jahno
őstag

Fényképezőre gondoltam :DD Meg akkor jó eséllyel Canonnak kell lennie, mert arra van obim. Mark III, 1Dx, mittomén.

(#32394) Phaleur


Phaleur
csendes tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdést szeretnék feltenni:
Nem rendelkezem fotós ismeretekkel, viszont úgy hozta a sors, hogy szükségem lenne egy olyan kompakt alap készülékre (lehetőleg minél olcsóbban) aminek van makró módja (többnyire mindegyinek van) ÉS képes dátumot és időt is elhelyezni az elkészített képen.
(Időbélyeg funkció?)
Melyik tipust tudnátok ajánlani?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#32395) Jahno válasza Phaleur (#32394) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, mondanám, hogy enyémen kipróbálom az időbélyeget, de sokra nem mész vele, mert nehezen beszerezhető. Utólag semmiképpen sem jó?

1-2 boltban ki lehet próbálni az aktuális készletet, de 40-.90ezret biztos nem adnék egy alap minimál kompaktért, szóval nehéz megfejteni mi a jó választás. Filmnél is voltak dátumozós hátfalak, de mióta digitális világ van és utólag egyszerűen akármit rá lehet csapni bármilyen formátumban és felirat nélkül is megmarad a kép, addig kifejezetten nem értem a funkció jelentőségét.

Legtöbb kompakt amúgy jó makrót tud, de azért nem árt kitalálni mire gondoltál. Van makró esetleg super macro mód, 1-2 centire közel rakod valami kis csavarhoz és kész is.

(#32396) Phaleur válasza Jahno (#32395) üzenetére


Phaleur
csendes tag

Az utólagos időbélyegzés sajna nem játszik, mert "bizonyító erejű" képeknek kell készülnük vele. Tudom, sok mobiltelefon is képes ilyesmire, de azt sem fogadják el. A makrónak elég 5 centi.

(#32397) Jahno válasza Phaleur (#32396) üzenetére


Jahno
őstag

Már nem dolgoznék ilyen környéken aki nem érti, hogy az a képben is benne van és kész, attól, hogy a képen nem látszik. És utólag ugyanezt írja a képre rá a képre. Persze onnan számolva, hogy a gép órája pontosan be van állítva, gondolom majd legalább egy közjegyző hitelesíti, mert ez egyelőre annak tűnik, hogy ugrál valami hülyeségen amit amúgy nem ért.

(#32398) Phaleur válasza Jahno (#32397) üzenetére


Phaleur
csendes tag

Igazad van. Pedig sanja nagyon sok dolog működik még mindig így. :(

(#32399) Jahno válasza Phaleur (#32398) üzenetére


Jahno
őstag

És mondtad, hogy ez benne van a képben, egy gombnyomással megnézheti, de ugyanazt rá is lehet tenni? Hülyét kapnék a hülyéktől, bár ha sok pénz van benne akkor nyilván túrok egy olyan masinát, aztán mosolyogva megoldanám és utána kapnék hülyét a hülyéktől :W

(#32400) Phaleur


Phaleur
csendes tag

Egy hatóság embereit nem dolgom meggyőzni és ők sem mérlegelnek. Ha azt mondják így kell, akkor így kell.
Gépet kell túrnom. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.