Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33651) Timer válasza iceQ! (#33650) üzenetére


Timer
veterán

Oké, de mi? Egy traktor vagy egy üvegpohár, mert nem mindegy a lépték.

[ Szerkesztve ]

(#33652) iceQ! válasza Timer (#33651) üzenetére


iceQ!
addikt

Billentyűzet

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33653) Jahno válasza Timer (#33651) üzenetére


Jahno
őstag

Ezekre sosincs jó megoldás, néha túlbonyolítjuk, néha mutatok valamit, hogy ezt lehet, akkor azt még leszarozzák és minőség kellene csak olcsón és tudás nélkül, utána meg fotós csoportban már 37 vakus világításnál tartanak, mikor a júzernek elég lenne weboldalra minimál is mert fotósok is tudnak fikázni, csak van az a szint, amikor minek és funkciójának egy tök egyszerű kép is megfelel bármivel egy sima fehér háttér előtt.

(#33654) vond válasza iceQ! (#33647) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egy használt, de nem ősrégi MFT, vagy APS-C MILC váz + egy vállalható minőségű kitobi szerintem belefér kb. 150 ezer környékén (pl. GX80+12-32), és akkor még marad egy kis pénz fény(ek)re, kiegészítőkre is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33655) Jahno válasza vond (#33654) üzenetére


Jahno
őstag

Én megszoktam, hogy ilyenkor nem használtban gondolkoznak. Állvány mondjuk nem árt.

(#33656) vond válasza Jahno (#33655) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, közben kiderült, hogy csak új jöhet számításba, céges vásárlás miatt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33657) Timer válasza iceQ! (#33652) üzenetére


Timer
veterán

Hát, ha használt nem opció, akkor ennyiért nem lehet mit mondani, szerintem. Fix 35-ös objektív és egy Nikon D3100 / D3200 lett volna a javaslatom, ezen a távon nagyjából az adná ki a lehető legkisebb torzítással. Vagy, ahogy írták, 18-55 kit, bár ott a fénnyel gondok lesznek beltérben, és a végén még világítani is kell valamivel.

(#33658) iceQ! válasza Timer (#33657) üzenetére


iceQ!
addikt

Sajnos csak új jöhet szóba, céges vásárlás lenne.
Egy ilyen asztalra szerelhető állvány mennyire érné meg?

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33659) A Zéé válasza iceQ! (#33658) üzenetére


A Zéé
addikt

az állványt magát nem tudom, de ha ilyen pozícióban lenne a fényképező, akkor csak valami fix objektívet választanék, mert a zoomok nem szeretnek sokat fejjel lefelé lógni.
Illetve ilyen kicsi gömbfejekre nagy gépet se aggatnék.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#33660) iceQ! válasza A Zéé (#33659) üzenetére


iceQ!
addikt

Fixen így fogunk vele fotózni. Nekem a fix objekítv is jó. Jeleneleg olyan megoldás van amit ,ha megmutatnék infarktust kapna a csapat 98%-a :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33661) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,
Nem olyan rég érdeklődtem állványok kapcsán, most annyi plusz lett, hogy makróznék is vele, igy az alsóbb kategóriából merre érdemes nézelődni, mondjuk 50 alatt, akár használtan is. Ideális 30 körül lenne.

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33662) A Zéé válasza iceQ! (#33660) üzenetére


A Zéé
addikt

amúgy nem vagyok biztos benne, hogy egy ilyen feladatra nem lenne jobb, valami komolyabb, nagyfelbontású biztonsági kamera fix táppal, és fix külső vezérléssel.

Just a simple Lineman...

(#33663) iceQ! válasza A Zéé (#33662) üzenetére


iceQ!
addikt

Hikvision kameráink vannak, de itt az a lényeg, hogy elkészül a kép. Lement és letárol hálózati meghajtón. Nem akarjuk ennyire megbonyolítani. A lényeg, hogy kellene egy állvány, egy fényképezőgép amivel tudunk képeket csiánlni, hogy ha az ügyfél kéri akkor tudjunk neki küldeni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33664) A Zéé válasza iceQ! (#33663) üzenetére


A Zéé
addikt

igen, csak az a baj, hogy a fotózásban nagyjából 2 választásod maradt manapság, ha csak új jöhet szóba...
Az olcsó de gagyi (100k környékén) vagy a jó de drága (minimum 4-500k). Az olcsó, de gagyi szintet pedig szerintem egy fixre beállított, jól megvilágított helyet fényképező 4k-s biztonsági kamera is tudja. És akkor nem kellene az állandó SD kártya pakolással, képek fel-le töltésével, akksi töltéssel, és az ezek miatti állvány bizgerálással, meg újra pozícionálással vacakolni.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#33665) Jahno válasza A Zéé (#33662) üzenetére


Jahno
őstag

Gyártó üzemem használ olyat a folyamatok miatt is, de az a baj, hogy azon meg emberek vannak és nem teheti el a felvételt addig, míg kiderül a hiba. Nekem mondjuk az is fura ha egy kép készül.

(#33666) Jahno válasza freelanced (#33661) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyanazt a sort tudom mondani, van belőle kivehető középoszlopos és tekergethetős is.

(#33667) Taci válasza freelanced (#33661) üzenetére


Taci
addikt

Nézz szét a K&F oldalán: [link]
A kuponok menüpont alatt most van 18%-os kupon is. Illetve ingyen is szállít. Sokszor rendeltem már tőlük.

(#33668) A Zéé válasza Jahno (#33665) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem faterom állítatott be egy ilyen biztonsági kamerát az elektromos mérőhelyhez. Nem csinál mást, mint a 3 fázison a digitális ampermérőt veszi 0-24, mert így bármikor, kényelmesen láthatja, ha esetleg gond van. Nincs rajta semmi más, nem mozgatja, állítja a kamerát sehova. Ugyanazon a rendszeren van, mint a többi biztonsági kamera, ha kell, 1 kattintással a rendszer felületéről fényképet is csinál az aktuális állásról.

Just a simple Lineman...

(#33669) freelanced válasza Jahno (#33666) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33670) faki_ válasza iceQ! (#33663) üzenetére


faki_
senior tag

Annke kameráknál (így valószínűleg Hikvisionnál is) van lehetőség a time-lapse vagy a mozgásérzékelésre készült képeket helyi hálózaton ftp-re menteni.

(#33671) iceQ! válasza faki_ (#33670) üzenetére


iceQ!
addikt

Ennek utána nézek :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33672) vond válasza iceQ! (#33658) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ennyi pénzért újonnan max. egy Canon 2000D dupla kit (kitobival + fix 50-essel) hozható el. Vagy egy Pana LX15 kompakt, de kuponnal a Sony RX100 III is 200 körül megvan, a Sony ZV-1 meg kicsivel 240 fölött.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33673) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Itthon lehet kapni valahol objektivre tehető deritőt / diffúzort, főleg makróra? Egész sok jó megoldást találtam a neten, de itthon egyet sem találok. Valaki tud ilyesmiről, amit ajánlana, és beszerezhető könnyen, a napokban?

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33674) Taci válasza freelanced (#33673) üzenetére


Taci
addikt

Egy gyors kereséssel ezt találtam: [link] (Nem ismerem a boltot, nem vettem még tőlük semmit.)

[ Szerkesztve ]

(#33675) freelanced válasza Taci (#33674) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, én is ezt találtam :K

Azt hittem népszerűbbek ezek, de alig lelni ilyesmit itthon. MIndenesetre nem egy hatalmas összeg, szóval bevállaltam, aztán meglátjuk, ha nem jó, maradnak a külföldi opciók.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33676) Taci válasza freelanced (#33675) üzenetére


Taci
addikt

Amúgy egy ilyennel szerintem meg kb. ugyanott vagy, mintha egy derítőlap belső, áteresztő részét raknád oda. (Persze azt tartani kell.)
Nem makróztam még, de ha csinálnám, itt (sem) szemből derítenék, hanem a "szokásos" szögekből. (45 foknál kezdve, aztán nézni, hogyan lesz jobb.) Ahhoz meg akkor már mindenképpen a vakura egy diffúzort - vagy ha a téma úgy kívánja, akár nélküle is. "Legrosszabb esetre" még mindig ott van a derítőlap belseje, mint vészmegoldás.

(Persze lehet, pocsék végeredmény lenne, de ha gyorsan kellene valami, így indulnék neki, aztán változtatnám amerre kell.)

Vagy még az jutott eszembe, ha nincs kioldód a vakuhoz, csak rendszervaku és kész, fordítsd el a fejét az egyik irányba, és azt verd vissza egy derítőlappal (fehér vagy ezüst részével, amelyik jobban illik hozzá, és máris rendes (közeli) világításod lesz. A derítőlap távolságával is tudsz játszani.

[ Szerkesztve ]

(#33677) freelanced


freelanced
addikt

Taci

Köszönöm a tippeket, meg a részletes leirást :K

Más:

IKEA Ladda mellé milyen töltőt javasolnátok a legjobb hosszútávú eredmények elérése érdekében?
Az Eneloop meg a Recyko most elég magas áron megy, igy ha nincs ellenvélemény, maradnék az ikeás akkukkal. Vakuba menne egyébként.

Jelenleg van itthon egy Xtar Master VC2 Plus, az átmenetileg oké?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33678) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Obi topikban már kérdeztem , de sajnos nem kapok választ .
Adott egy Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di II VC (Nikon) obi , amit " örököltem " egy barátomról . Mielőtt bármi véleményt írnátok róla , tudni kell , hogy kizárólag otthoni dilettáns fotózásra használom Nikon D3200 vázzal .
Olvastam róla felhasználói véleményeket . Többek között én is azt vettem észre , hogy igencsak izomból kell a zoom - ot állítani . :DDD
A kérdésem az , hogy lehet vele kezdeni valamit , hogy smoot legyen ?
Köszi a válaszokat !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#33679) Jahno válasza freelanced (#33677) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, az digitálisnak néz ki így elsőre. Olyan kell, amit processzoros vezérlős.

Ebből már kvázi szabványt csináltunk, tölt/merít/generál mindenfélét: [link]

(#33680) freelanced válasza Jahno (#33679) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a linket meg az ajánlást, utánaolvasok majd, eddig annyira nem foglalkoztam ezzel a részével, de beleolvasva a topikba nagyon nem mindegy mivel tölti az ember ahogy látom. Egy két töltést kibir az emlitett töltővel, amig egy ilyen megérkezik? Árban gondolom ennél olcsóbb megoldás nem létezik ami értelmes ugye? A Sportlámpa.hu-n 11.500 körül megy most akciósan (!), ennél nehéz lentebb menni árban, négy cellás kapacitással, köszönöm az ajánlást, megrendelve. :B

gjoco1

Érdemes lehet esetleg megkérdezni a Tamront az ügyben, meg gyanitom ha kenni kéne pl. azt úgy is szervizben tudják elvégezni, mert szét kell szedni. Na de persze ez csak egy tipp a részemről, nem volt még ilyen gondom. :N

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33681) gjoco1 válasza freelanced (#33680) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszönöm !
Sajnos " vidéki " vagyok és csak ezért nem szívesen mennék Pestre . Godoltam hátha van valami házilagos sufni megoldás . :DDD De szétszedni meg sem próbálnám . Ilyen külső " zsírzásra " gondoltam .
De akkor marad a szervíz . Gondolom akár Postai úton is fel lehet küldeni valahogy . :U

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#33682) freelanced válasza gjoco1 (#33681) üzenetére


freelanced
addikt

Érdemes azért megvárni a többiek véleményét szerintem a kérdésben, én laikusként ilyen irányba mennék el, de ez nem jelenti azt, hogy nincs más megoldás. Mindössze úgy gondolom, hogy ha az ember nem ért hozzá és fontos neki az eszköz, akkor a szétszedés rizikós lehet, több fejtörés, mint a szerviz sokszor, kivülről meg nem tudom jó ötlet-e megpróbálkozni vele. Persze az is kérdéses, hogy mi okozza. Lehet, hogy találsz olyat a topikban akinek volt már ilyen gondja, vagy szedett szét ilyesmit, ők biztos többet tudnak majd erről.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33683) gjoco1 válasza freelanced (#33682) üzenetére


gjoco1
addikt

Ha szét kell szedni , azt természetesen házilagosan semmiképpen . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#33684) Jahno válasza freelanced (#33680) üzenetére


Jahno
őstag

"nagyon nem mindegy mivel tölti az ember ahogy látom."

Így van. És baromi sokan nem is értik, hogy nem árt ha az akkunál azt is látod mennyit képes leadni vagy milyen ütemben tölt. Fotós csoportokban most egy ideje csend volt, de mindig akadt valaki, akinek "jó" töltője volt. Kijelző semmi, párban tölt egyszerre két akkut, az is milyen? És akkor megkérdezem, hogy honnan tudja melyik milyen állapotban van és mennyit tud leadni az akkuja? Akkor toporzékol, hogy de ezek teljesen jók és Varták, meg különben is hónapok óta jól működnek. No de ha nincs baja, akkor miért jöttél be azzal a kérdéssel, hogy sokkal kevesebb villanást bír a vaku és lassan tölt? Áááááá.

Nálam kapnak hideget/meleget, állást, szarrá merítést, ész nélküli töltést a cuccok és szerencsére vannak jó áron cellák, de a legidősebb Eneloopom lassan 14 éves lesz. Néha vettem piacról Aldilidlis Tronicot, mert sokan éltették, volt amelyik pakk az első használatot nem érte meg. Állásában merült, túlmerült, simán csak megdöglött, vagy beledagadt a vakuba.

Idehaza töltőből az a Liitokala és egy klasszikus Voltcraft IPC-'L van. Lassan kellene még egy, vagy a Voltcraftot selejtezem, de szívom a fogam, hogy jajj 15ezer. Közben egyik legidőtállóbb fotós beruházásom lenne (meg másra is használom) a régi Manfrotto állványom mellett.

(#33685) Jahno válasza gjoco1 (#33678) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve látni kellene, mert az "izom" az relatív. Néha csak lesünk, hogy hú ez tényleg kemény, máskor meg legyintünk, hogy ez ilyen.

(#33686) Timer válasza gjoco1 (#33678) üzenetére


Timer
veterán

Nekem volt olyan obim, és nem kellett izomból állítani. Volt egy egészséges ellenállása, ami több, mint az ötször ennyibe kerülő nagytesóknál, de semmiképp sem mondanám, hogy túlzott volt. Azért kell ennyi, hogy lefelé lógatva ne csússzon szét azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#33687) gjoco1 válasza Timer (#33686) üzenetére


gjoco1
addikt

Kicsi túlzás van persze abban , hogy izomból . De eléggé zavaró , hogy " komponálásnál " szaggatva tudom állítani . Szerintem valami nem kerek . Monom ezt , miután eddig csak a kit obit használtam , illeve van egy szintén veterán toló obim . Legjobb nyilván az lenne , hogy egy hasonló , vagy ugyanilyen összehasonlítása .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#33688) Taci


Taci
addikt

(Légrugós) állványok karbantartására mi a legjobb módszer/anyag? Gépzsír? Szilikon spray? Szilikonmentes spray? Valami más?

Szilikonolajat ajánlottak fotóstúdióban, de utánanéztem, és vannak kétségeim. Persze lehet, az lesz a jó megoldás, de előbb inkább megkérdezem több forrásból.

Viszonylag új mind, de láttam már beragadtat, és nem szeretnék úgy járni velük, ezért már most kezelni kezdeném - ha kell.

Köszönöm.

(#33689) Timer válasza Taci (#33688) üzenetére


Timer
veterán

Nekem 4 darab Lasotilte van, a legidősebb decemberben lesz 3 éves, eddig még nem kellett ezzel foglalkoznom, pedig évente csak néhányszor használon őket. Azért figyelek én is, hátha csak tróger voltam az elmaradt karbantartás kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#33690) ph_5.5 válasza Taci (#33688) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Több mint 20 állványom van a stúdióban. Soha semmiféle kenőanyaggal ne kezeltem őket az elmúlt 15 évben. Egysem romlott még el. Az más kérdés hogy van pár légrugós... és ha valamit, az ki fogom vágni a búsba. A marketing engem is meggyőzött anno hogy mennyire jó hogy nem csúszik össze ha meglazítod a csavart. Ja, csak épp véletlenül sosem lazítok meg semmit- és ha állítani kell bármit ezeknél, akkor meg "egy örökkévalóság" mire össze tudod nyomni az erősebb példányokat.

AZ állványok egy része kültérre is jön velem. Voltak már homokban (pl Lupa, Balaton, Velencei taw), kimostam a tó vizében max és kész. A C stand alsó része pl vastagon gyárilag zsírral van bekenve. Oda ha az elfogy róla, akkor veszek valami minőségi kenőanyagot. De az még sok év mire az lejön.

(#33691) Taci válasza ph_5.5 (#33690) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm a választ. :)

(#33692) Jahno válasza ph_5.5 (#33690) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem légrugósak is szorultak meg, vagy estek szét, meg sima 3 lábú Manfrottom olyan, hogy pont múlt héten kezdtem gondolkozni mit lehetne kezdeni, mert kicsit 1-1 ponton szorul, nem megy finoman valamit kezdenem kellene vele. Eddig viszont ilyen kérdésre egyik fotós csoportban sem volt értelmes válasz.

Légrugós is érdekes, nekem pont bevált, teljesen jól használhatók. Metz, Lastolite, van mindenféle.

Van amit nem kímélek, van ami csak áll a sarokban évek óta, hátha lesz valami.

(#33693) Jahno válasza Timer (#33689) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a legidősebb occsó kínai állványaim most lesznek 15 év körül, de meg kellene néznem. Legtöbbet ráadásul használtan vettem, akadnak bőven ősöreg megkíméltek is. 2018ban szűnt meg a fotós pinceklub, szóval a legtöbb motyó boom kartól a fényformálókig is minimum 7-8 éves.

(#33694) Jahno válasza iceQ! (#33660) üzenetére


Jahno
őstag

Az sem baj, de itt bazi nagy az erőkar. Én itt sok mindent nem értek ezen a képen, meg úgyis korlátos a világítás. Szóval jól néz ki, de kb. használhatatlan bazári vacak lesz, a sokkal nagyobb gömbfej is izzad ilyen pozícióban.

(#33695) Jahno válasza Taci (#33674) üzenetére


Jahno
őstag

Semmit nem fog érni. De már nem tudom írtam-e, itt asszem 1-2 hozzászólás mintha kimaradt volna.

(#33696) Jahno válasza freelanced (#33675) üzenetére


Jahno
őstag

Egy irányból és rossz felől jön a fény, ha meg olyan, akkor az obi pont árnyékot fog vetni.

(#33697) #04331520


#04331520
törölt tag

Vannak a különböző technológiájú képérzékelő szenzorok sima cmos, BSI, stacked stb.. egyiknek van előnye a másikkal szemben. Elvileg ezek csak a képkiolvasásban segítenek, valamint kevesebb zajjal jár.
Tíz éve még úgy tudtam, hogy a full frame szenzornak azért nagyobb a dinamikatartománya a kisebb szenzorokhoz képest mert nagyobbak a pixelek rajta ezáltal több töltést tud felhalmozni. A kérdésem az, hogy ha a full frame szenzor felületén ugyanolyan sürűségben helyezkednek el a pixelek vagy sűrűbben mint a kisebb szenzorméreten akkor, hogy lesz nagyobb a dinamikatartomány? Én azt gondolom sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#33698) #04331520


#04331520
törölt tag

Nem sok példa van az igaz de ha ezt a két gépet nézem akkor azt tudom róla elmondani, hogy a full frames szenzoron 10% több fotó dióda helyezkedik el ugyanakkora felületen az apsc szenzorhoz képest mégis egy fényértékkel nagyobb a dinamikatartománya. Ezt az előnyt mivel érte el?

(#33699) Timer válasza #04331520 (#33698) üzenetére


Timer
veterán

Nem értek hozzá, de azt tippelem, hogy jobb minőségű a szenzor. Minden chipnél van ilyen szórás, lásd processzorok között is a jobbak mennek teljes sebességen, alacsonyabb hőterhelés mellett, a kevésbé jó chipek pedig alacsonyabb órajelekkel, letiltott magokkal az olcsóbb sorozatokba kerülnek. Az APS-C vonal gondolom a FF "szemete" lehet, egy erős túlzással élve.

(#33700) Jahno válasza #04331520 (#33697) üzenetére


Jahno
őstag

Fullframe szenzorból.is van 16 és 50-60 megapixel, mellé MFT is lehet 16-20 megás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.