Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32851) tvamos válasza Jahno (#32849) üzenetére


tvamos
nagyúr

2 NAS ket kulon telephelyen + mentes.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32852) Lassú Víz válasza ekdavid (#32844) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Elég egyszer leejteni a külső HDD-t. Szóval egy USB-s külső HDD nem sokat ér.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32853) tvamos válasza Lassú Víz (#32852) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kell leejteni... lyukas mancsuak meg vehetnek USB SSD-t.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32854) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Csak nagyon érdeklődő szintű kérdés, ballagásra (baráti alapon, nem pénzes) milyen objektívet ajánlanátok? Jelenleg van egy Tamron 16-300 f3.5-6.3, és Canon 50mm f1.8 de egyiket se tudom elképzelni beltéri ballagás fotóra. Valami olyan megoldás kéne ami nem kerül az egyik vesémbe és már elfogadható eredményt tud adni.
Gép: Canon EOS 90D és van hozzá egy Yongnou Speedlite YN685-ös vakum.

Tudom nem a legjobb felszerelés de 99.9% hobbira van, abból is természet / portréfotóra. Ez lenne az első "munka".

Minden tanácsot, segítséget előre is köszönök! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#32855) csacsi77 válasza racskobalazs (#32854) üzenetére


csacsi77
senior tag

Canon 17-55 mm f/2,8
Használtan 100-150 eFt között szokott lenni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#32856) Jahno válasza racskobalazs (#32854) üzenetére


Jahno
őstag

Ezekre nekem az alap joker az 24-105, de tudja fene, lassan 2 gép nélkül semminek nem mennék neki. Ja, az FF. 17-70 szokott lenni az alap APSC obim, meg X. Aki nem bírja eldönteni és megfejteni, az ne is csináljon semmit :-D

Főleg egy ballagásra beruházni, vagy mi? Nem áll össze a fejemben.

(#32857) racskobalazs válasza Jahno (#32856) üzenetére


racskobalazs
senior tag

@csacsi77 Köszi, ránézek! :)

Köszi erre is ránézek.
Lényegében ismerős kérdezte nem szeretnék-e menni ballagásra fotósnak mert a suli még nem talált embert, csak mivel nincs olyan lencsém ami beltérre nagyon jó lenne, így mindenképpen kellene venni előtte valami normálisat. S mivel sose csináltam még ilyet, mert általában természetfotóra van a cucc, abból is teljesen hobbinak, semmi komoly, így jöttem tanácsért :) +mivel ismerősi alapon menne így nem is várnak el profit, viszont díjazása sincs.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#32858) lugosi válasza racskobalazs (#32857) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem inkább akkor kérj kölcsön egy obit erre az alkalomra, mint hogy vegyél valamit amit utána többet nem használsz. Vagy akár bérelni is lehet.

(#32859) Jahno válasza racskobalazs (#32857) üzenetére


Jahno
őstag

És ezért vennél egy obit? Meg aztán a vaku is kérdéses.

(#32860) ph_5.5 válasza racskobalazs (#32854) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nem bántásból írom, de ezeknek a diákoknak jó eséllyel 1x van csak ballagásuk.
Olyan mint a tablófotózás. Ott is akadnak pár száz Ft-ért megoldom, ingyen megoldom... emberek. Gyakorolni nem így célszerű. A technika kell, de nem attól lesznek a képeid olyanok amiket ők majd 10 év múlva is meg tudnak nézni.
A vaku nem működik ilyen helyen. A diákok vonulnak, ott ha nem 1 konkrét személyről kell képet átadnod, hanem mindenkiről, akkor esélyed sincs hogy normális követő fókusz nélkül pl lekövesd a vonulást. Lesznek helyek ahol közelükbe se tudsz menni. Oda tele kell. És fényerős. Vakuval nem tudsz olyan távolságba világítani.
Ez a fenti rész a technikára vonatkozott. De akinek nincs ilyen jellegű ismerete hogy mi miután szokott következni, merre mennek, mit célszerű megörökíteni.. nos ezt ingyen sem célszerű elvállalni. Nem fogják holnap megismételni hogy legyen róla fotójuk.
Az iskola keressen olyat aki csinált már ilyet. És azt nem rontotta el. Ez egyszeri... és nekik fontos.

(#32861) tvamos válasza ph_5.5 (#32860) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, a sulinak nem biztos, hogy fontos, mert nekik van minden evben... a szuloknek legyen fontos! De azok kozott is lehet, olyan, aki csak megrantja a vallat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32862) lugosi válasza tvamos (#32861) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, ez is egy WYPIWYG helyzet, vagy is what you pay is what you get, azt kapod amiért fizetsz (épp ma olvastam a fórumon). Ha erre nincs keret, se osztálypénz, se szülők, se iskola téren, akkor ne csodálkozzanak, ha "ingyenes" megoldást kapnak érte cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#32863) Lassú Víz válasza ph_5.5 (#32860) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Két gyerek, három iskola, négy ballagás. Soha egytől sem kaptunk lehetőséget, hogy a fotósuk által készített képből rendeljünk. Tehát szerintem nem ez a dolog lényege. Ennek ellenére van igazság abban amit írsz, de az első amit tisztázni kell, hogy kinek a felkérésére és elvárásai szerint kell az eseményt megörökíteni. Nem tudom, hogy mekkora az iskola, hány osztály ballag. Egy ember nem tud mindenkit (és mindenhol) lefotózni. Amikor a lányom ballagott, a sor eleje már az iskolában rótta a termeket, amikor a vége elindult a külső helyszínről. Vagy 4-5 jellegzetes helyszínen fotóztam őt (ebből egy épületen belüli, mert ott lehetetlen volt mozogni), és egy csomó Shift+Del kép született, mert nem a fotókkal volt elfoglalva. És ő csak egy diák a sok ugyanígy viselkedő közül. Fentiek alapján szerintem nem minden ember ballagását kell megörökíteni, mert az egyedül mission impossible, hanem a ballagást. Viszont teljesen egyetértek veled abban, hogy akinek nincs ilyen jellegű riportfotós tapasztalata, az tét nélkül vágjon bele, ha érdekli a téma.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32864) Lassú Víz válasza racskobalazs (#32854) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Túl sok ingyen munka ha jól akarod csinálni. Ráadásul eszközbeszerzésen is gondolkodsz miatta. Tényleg jó az irány?
Minek neked ellenség, ha ilyen barátaid vannak? :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32865) Jahno válasza ph_5.5 (#32860) üzenetére


Jahno
őstag

"ott ha nem 1 konkrét személyről kell képet átadnod, hanem mindenkiről"

Hááát, mikor engem ballagással kerestem meg akkor az egyéni lett volna, kell átfogó kép meg csoport, de a többiek általában le voltak tojva, nem kellett mindenkiről.

(#32866) Jahno válasza ph_5.5 (#32860) üzenetére


Jahno
őstag

"Gyakorolni nem így célszerű"

Valahogy meg csak kellene ja.

(#32867) tvamos válasza Jahno (#32866) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez igazan a fotoson mulik, meg birja-e rantani a vallat, ha a "megrendelo" besertodik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32868) ph_5.5 válasza Lassú Víz (#32863) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Itt a diákok a sulitól kaptak képeket. AZ iskola fizette a ballagáson dolgozókat. De gondolom ebben vannak eltérések iskolánként, városonként...

#32861tvamos Én a tablózásnál látom azt hogy vannak diákok akik ott fogják fel hogy az akép ami aznap készül, egy csekély pár évtizedre kikerül a suli falára. És azon nem árt ha normálisan festenek... Kapok ismerősöktől olyan fotókat hogy jajjj... és kérdezik hogy ezzel lehet-e vaalmit kezdeni. És valóban van olyan is ahol senkit nem érdekel, legyünk túl rajta és kész

#32865Jahno Korrekt helyeken csapattal csináltatja az iskola. Azt megígérni hogy mindenkiről lesz fotó még úgy is necces... de ezekeknél a csapatoknál jó eséllyel fejenként 2 váz, normális szett van. És esélyes hogy korrekt sorozatot adnak át.

Gyakorolni max csapatban lehet. AHogy esküvőn másodfotósként is van esély, de egyedül null atapasztalattal nem illik elvállalni semmit. Ingyen sem... mármint olyanról ami fontos valakinek és nem ismételhető. Manapság ha eldobsz egy követ, egy fotóst tuti eltalálsz. És nagyon nagy tévedésben vannak azok akik elhiszik hogy ez mindenkinek működni fog. Mármint mint pénzkereseti lehetőség, és biznisz.

#32867tvamos "Ez igazan a fotoson mulik, meg birja-e rantani a vallat"
Szerintem minden szakmában az a korrekt ha nem valamihez nem értek akkor nem vállalom el. Legyen az vízvezetek szerelés, vagy hajóépítés...

(#32869) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat, meglátásokat.
Igazatok van, szerintem visszamondom. Megsértődni valószínű nem fog, csak érdeklődött, így nincs ilyen gond.
0 tapasztalattal és 0 ilyen irányú felszereléssel nem merném valóban bevállalni, embereknek az "emlékét" esetleg elrontani.

Viszont arra gondoltam itt a hozzászólásokat olvasva, hogy, ha szeretnék azt felajánlom, hogy elmegyek így is, és csak az ő családjukat aztán ha nem jók a képek akkor a "hivatalos fotókon" úgy is rajta lesznek ha lesz benne használható, akkor meg nekik jó +1 fotónak. Így kicsit gyakorlás is, felszerelést se feltétlen kell venni mert nem lesz "munka", s teher sincs.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#32870) lugosi válasza racskobalazs (#32869) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez is egy nagyon jó ötlet.

(#32871) csacsi77 válasza racskobalazs (#32869) üzenetére


csacsi77
senior tag

Csak hogy megjelenjen egy másik hang is.
Fotóztam ballagást, esküvőt, nyjgdíjas búcsúztatót, családi eseményt, keresztelőt, sportbemutatót. Mindehol szigorúan magánemberként, fizettség nélkül csak a magam kedvéért és a fotózás szeretetéért. Kikötöttem, hogy amatőr vagyok, ne is várjanak profi munkát.
Mindehol élveztem a munkát, nem volt teher és sokat tanultam belőlük. Ami kép jó lett, az pedig nagy örömöt okozott az adott közönségnek. A szarokat pedig töröltem, de azokból is okultam.
Egy 17-55 f/2,8 használtan azért nem egy óriási kiadás, én a helyedben biztos beszereznék egyet és használnám, de a fenti kikötésekkel.
Ballagásnál én arra figyeltem, hogy a ballagó (meg persze a rokonság) legyen a középpontban illetve az osztálya. Hiszen évek múlva úgyis az lesz neki emlék és nem a többi osztály.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#32872) Jahno válasza racskobalazs (#32869) üzenetére


Jahno
őstag

Ha csak a családnak fotózol akkor viszont nehezebb mozogni. De meg kell próbálni.

(#32873) Peczek válasza racskobalazs (#32854) üzenetére


Peczek
aktív tag

Esetleg a Sigma 17-50/2.8 vagy a Sigma 17-70/2.8-4.0. Ezek olcsóbbak, mint a Canon 17-55/2.8, kérdés, melyikhez jutsz éppen hozzá.
Sajnos a Sigma nincs már újonnan. A Sigmánál lehet frontfókusz / backfókusz probléma.

(#32874) donw3ga


donw3ga
senior tag

Sziasztok, egy újonnan vásárolt Panasonic Lumix S 18mm f/1.8 a bokeh-ban látható fekete íveket mi okozhatja?

Köszi

(#32875) Jahno válasza donw3ga (#32874) üzenetére


Jahno
őstag

És nem ilyen a háttér? Valamelyik obinál olvastam becsillanásokat meg mindent, amit szoftveresen javítottak, ott azért nem kicsit pislogtam :-O

(#32876) donw3ga válasza Jahno (#32875) üzenetére


donw3ga
senior tag

A háttérben egy ledsor van. Ez egy 50mm manuális lencsével lett fotózva, ebben nem látszódnak.

[ Szerkesztve ]

(#32877) Zozzant válasza donw3ga (#32874) üzenetére


Zozzant
addikt

Hátsó lencsén nincs kosz?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#32878) donw3ga válasza Zozzant (#32877) üzenetére


donw3ga
senior tag

Néztük többen is, szabad szemmel nem látszik semmi szennyeződés.

(#32879) bardi


bardi
aktív tag

Sziasztok!
Egy Sony RX100, ami elvileg az első változat, jó állapotú, mennyit érhet? Mindene működik, doboza, gyári tartozékai megvannak. Nem tudom melyik topikban kérdezhetném, remélem jó helyen vagyok.

'92 Honda VFR 750

(#32880) csacsi77 válasza bardi (#32879) üzenetére


csacsi77
senior tag

Fotós beárazós topik

Öreg fater megoldja!!!!

(#32881) bardi válasza csacsi77 (#32880) üzenetére


bardi
aktív tag

Köszönöm!

'92 Honda VFR 750

(#32882) Lassú Víz válasza donw3ga (#32876) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ebben is benne van a sötét folt a jobb felső sarokban. Nem lehet, hogy a 18 mm-es gyújtótávolságú objektív ennyivel többet lát mint az 50-es és tényleg ott van valami, ami fekete?

Egyébként pedig fotózz le egy homogén hátteret, ha azt akarod eldönteni, hogy az objektívben van-e a hiba. Illetve ugyanezt a képet a háttérre fókuszálva is beteheted, és kiderül van-e ott valami.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32883) donw3ga válasza Lassú Víz (#32882) üzenetére


donw3ga
senior tag

Szia, köszi a választ! Készítettem képet egy homogén hátteret lefotózva, ezen én nem látok semmit ami a 18mm-sel készült képen készült bokeh-ban jelentkező fekete "vonást" eredményezi (bekarikáztam pirossal).

18mm bokeh:

58mm bokeh:

(#32884) Jahno válasza donw3ga (#32883) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a vonás mindegy, a mai hasonló ledesekben foltok meg mindenfélék is vannak.

(#32885) Lassú Víz válasza donw3ga (#32883) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Véget ért a tudományom. :( Remélem valaki megfejti.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32886) vihartigris válasza donw3ga (#32883) üzenetére


vihartigris
őstag

Biológia.
Amikor a petesejt és a hímivarsejt találkozik. ;]

bármi reciproka a semmi

(#32887) Beldar


Beldar
tag

Tudtok ajánlani jól (ki)használható belső terű fotós hátizsákot kb.max. 35 ezerig?
Egy váz, plusz 3-4 obi, akksik, apróságok, meg esetleg tripod tartó, és még talán kényelmes is a viselése, az sem utolsó :)

(#32888) Timer válasza Beldar (#32887) üzenetére


Timer
veterán

Hát, az árba nem fér bele, de akcióban talán ki lehet fogni valahol a nagyoknál, én is 40k körül vettem tavaly:

Advanced Befree hátizsák III

Elég jó anyaga van, D750 felszerelt 70-200 mellett elfér, mellette egy 85 / 50 / 100 kombó, és egy godox kioldó, a táska tetejében pedig egy 17-35 nagylátó, meg a portré markolat csücsül. Oldalt kisebb állvány befűzhető, én egy dobozos üdítőt dobok oda, a túloldalra pedig a memóriakártya+akku tartó tokot rakom. Így már van súlya szépen, de elég kényelmes a viselete, pedig derékfájós vagyok, és nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#32889) Jahno válasza Beldar (#32887) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerősi körben amik jól voltak, aztán válogass részletek, méret, szín alapján, Amazonon is van, de német Ebayről jó beszerzési lehetőség: [link]

Kivehető rekeszes: [link]
Másik egyéb: [link]

Mindegyik ugyanúgy van német Ebayen is, 30ezer körül belefér, össze kell hasonlítani mert néha K&Fnél jó árak vannak [link]

Ráadásul Alin tök jó klónok voltak belőle, ott is ki lehet fogni, Ebay meg tele van Löwe klónokkal, azt is simán vennék, ilyen árak mellett meg Alit hagynám is, ha ez biztos jó minőség, átlag 1 hét alatt küldenek szinte bármit.

(#32890) Beldar válasza Jahno (#32889) üzenetére


Beldar
tag

@Timer - köszi, de ez sajna túl drága a tervezetthez képest :)

@Jahno - köszi, nagyon tetszik az Ebay-es választék, nagyon jók vannak 30e körül. De erre nem jön még rá a (német) Áfa?

(#32891) Jahno válasza Beldar (#32890) üzenetére


Jahno
őstag

Megyomod a gombot és kiírja mikor kosárba raktad, de semmi extra. Mostanában még porszívóba zsákot is onnan veszek, amit kiír annyit fizetsz és látod a szállítás is külön van, semmi trükk. Beschoit vettünk párat Amazonról.is, keress rá. Bár Euró változott de volt amelyik a fentiből 20ezresből.ide is ért. Vagy mindjárt berakok valamit a kosárba, az a tuti.

(#32892) Jahno válasza Beldar (#32890) üzenetére


Jahno
őstag

Na, Besojt beraktam kosárba, Paypallal szinte kerek 34ezer pénz a vége. K&F az 36ezer.

[ Szerkesztve ]

(#32893) Beldar válasza Jahno (#32892) üzenetére


Beldar
tag

Remek, rámozdulok valamelyikre, köszi! :)

(#32894) Jahno válasza Beldar (#32893) üzenetére


Jahno
őstag

Beschoi még olyan szempontból jó, hogy városban magad elé tudod fordítani és könnyen kivenni a gépet, nem kell levenni a hátadról és kipakolni.

(#32895) Beldar válasza Jahno (#32894) üzenetére


Beldar
tag

Igen, ez az oldalzsebes megoldás nagyon megnyerő, praktikus, és alapfeltétel is lett nálam, csak ilyeneket nézegetek, a Beschoi tetszik a legjobban.

(#32896) tvamos válasza ph_5.5 (#32868) üzenetére


tvamos
nagyúr

(#32868) ph_5.5
"Szerintem minden szakmában az a korrekt ha nem valamihez nem értek akkor nem vállalom el. Legyen az vízvezetek szerelés, vagy hajóépítés..."

Ezzel a legmaximalisabb mertekben nem ertek egyet. Azert ne hasonlitsuk mar a fotozast az agymutethez, hogy jobb, ha nem keszul el! A rossz kepnel az sokkal rosszabb, ha nem keszul semmilyen kep! Inkabb hallgatom azt 10 ev mulva, hogy nem pont fokuszban a gyerek, vagy kisse zajos a kep, mint azt, hogy meg egy kep sem keszult. Vagy meginkabb, hogy eszunkbe sem jut.

Jut is eszembe... par hete kerultek elo regi telefonos kepek. 640x480, vagy valami ilyesmi. Nagyon jok!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32897) Jahno válasza tvamos (#32896) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenki ezzel jön, hogy jajj majd ezt rontom el meg azt. No de akkor miképpen csinálom meg az első hármat és honnan szerzek gyakorlatot? Azt meg én is kihangsúlyoztam, hogy lehet kép sem lesz és nyilván győzködtük egymást, hogy deeeeee, jóóóóóólesz neizéjjémán. Aztán megegyeztünk, kb. jó lett vagy kihoztuk amit ki lehetett.

Szerintem a család sokkal rosszabb.

Esküvőnél volt olyan ahol nem akartak beállított meg semmilyen képeket, családi összejövés, gyülekezés, kajálás, 15 fős mini gyors esküvő és kapunk 10 másodpercet egy csoportképre, mert a család kiharcolja, de kb. ennyi, inkább együnk-igyunk, integrálódjunk a bandába és közben képezhetünk de semmi extra.

Kaptak pár ilyet, végén már örültek és kész. Engedélyükkel használhatom is, nem életem képe de legalább ott volt az alkalom, rajta vannak, család kapott papírképet is, vannak szülők és némi emlék mert egyik unokahúgnak pld, akkor jutott eszébe, hogy sok szelfi mobilos kép meg minden közt az apjával nincs értelmes közös képük, mikor meghalt a fater. Itt ez letudva az egész családra, közösek is lettek, szülők is, meg életképek és heló. És egyik leglazább dolog volt, pár óra alatt a világot megváltottuk sok értelmes képpel.

(#32898) Timer válasza Jahno (#32897) üzenetére


Timer
veterán

Na, ezért volt jó régen a mester-inas formula, ott megvolt a szükséges tapasztalat. Ma már nem hiszem, hogy nagy divatl enne ez, felénk legalábbis nem nagyon keresnek segédfotóst azok, akik évek óta esküvőzni járnak, például. Stúdióknak meg ha van is saját fotósuk, az egymaga dolgozik, maximum sminkessel meg fodrásszal közösködve. Így elég esélytelen releváns tapasztalatot szerezni úgy, hogy azt ne máűsok kárára tedd (esetlegesen). Ettől függetlenül én is úgy vagyok vele, hogy még mindig nem pénzért fotózok, pedig már beletettem az önképzésbe néhány évet, meg jónéhány százezret. Cserébe nem vállalok el olyat, amihez nettó hülye vagyok, például rendezvények, párfotózás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#32899) ph_5.5 válasza tvamos (#32896) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nem kell velem egyetérteni. Semmiben.

Jelenleg ott tart a fotózás hogy egy feladatra jelentkeznek 100-an. Ebből 50 a feladatot csak "rosszul" tudja megoldani. 30 jól és 20-an pedig kiválóan. Az 50 rosszul dolgozónak miért is kell munkát adni? Pont az az eset mint egy állásinterjún. 1 helyre sokan jelentkeznek, de bénának nem fognak esélyt adni, ha vannak olyanok akik el tudják látni a feladatot.

Itt most kitöröltem egy jó hosszú részt. És inkább csak annyit írok hogy a fotózás, bár már nem úgy tűnik, pont olyan szakma mint a villanyszerelés, szobafestés, mosógépszerelés...
Annak aki elégedett a foltosra festett mennyezettel, a csíkosra mázolt ajtólappal az pont elégedett lesz a rosszul fókuszált fotókkal is. Aki ettől jobbra vágyik az keressen egy hozzáértőt. Festőből és fotósból is.
Drágább? Esélyes. Boldogabb lesz tőle hosszabb távon? Tuti.

Gyakorolni nem ügyfélen kell. Hanem tét nélkül. Otthon megnézni hogy melyik alapozó fedi el az ajtólapot, melyik maszkolószalag szedhető fel 2 nap száradás után is.
Ha a vízvezetékszerelő előre közli hogy 20ezer a kiszállás, és 32-es kulcs helyett egy csőfogóval próbálja lelazítani az ú Grohe csaptelepet, akkor elküldöd a francba mielőtt kárt okoz. Ha egy fotós 2023-ban egy pincebuliban előveszi a Canon 350D-t a 18-55 kitobival és felpattintja a beépített vakut, akkor megkéred hogy húzzon haza. Nem csak a gép számít. De van egy minimum ami tudod hogy kell ahoz hogy dolgozni lehessen. Az más kérdés hogy sokan megvették a top technikát- a fotóik mégis "szakmai szemmel" nemhozzák a középszintet sem. De ez már csak ízlés kérdése. Számomra az viszont nem elfogadható hogy valaki olyat vállal el amihez nem ért. Tudom- nem értesz egyet. És ezzel kezdtem- nem is kell. Én továbbra is huszas pulzussal küldöm el a szakikat, ha látom hogy köze nincs a feladathoz.

(#32900) Jahno válasza Timer (#32898) üzenetére


Jahno
őstag

Én bármit elvállalok, nem érdekel :D

Kár nincs, mert amit fent írtak, vagy nincs kép, vagy elbaszok egy csomó időt és morgok az orrom alatt és nem lesz kép. Valami meg úgyis lesz. Az érdekesebb, mikor szerintem nem lett túl jó vagy nem tudom, de havernak bejön. Ugye ilyenkor szoktuk fikázni a piacot, hogy milyen tré cuccokkal is teret lehet nyerni....

DJ havercsajnál is kis buli, voltak vagy 30an, amúgy baromi jól tolja, fény semmi, kapott 3 vakut a szájába és én is gazdagabb lettem mindennel. Aztán majd próbálkozom még.

Csak hát ha mutogatni szeretném, akkor nekem sokkal több lenne az igényem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.