Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Zozzant válasza fagylalt (#10985) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha már kell 16GB... te tudod, akkor inkább 2*8GB-ot vennék, nem egyszerre hagysz el (megy tönkre) 16GB anyagot, csak a felét:) Sandisk megbízható márka.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11002) tbs válasza Balinov (#11000) üzenetére


tbs
addikt

Jajaja, értemén, csak burkolt értetlenséget továbbítottam a kérdés felé... Aki látja hogyan fotózom, az többnyire parázik, hogy "nem vigyázok a gépre". Szóval csak fura ez a bősz "szenzortisztítósdi". Nemértem. :B

(#11003) Balinov válasza tbs (#11002) üzenetére


Balinov
félisten

jaerteeem. :B koran van meg na. itt az ido a 3-ik kv-ra. Kulonben az egesz kerdesnek az apropoja az, hogy jovo heten viszem a tukrost szenzortisztittatasra, viszont mivel ezt kb csak akkor tudom megtenni, ha otthon vagyunk, megfordult a fejembe egy normalis tisztitoszett beszerzese.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11004) G3kko


G3kko
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy cirkuláris polárszűrőt (58mm). A nagy kérdés, hogy Dörr vagy Hoya? Durván egy ezres differencia van a kettő között. Melyiket javasolnátok? / Mekkora az esetleges eltérés a két szűrő között?
Előre is köszönöm válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#11005) flash- válasza Balinov (#11000) üzenetére


flash-
veterán

ez engem is érdekelne hogy ki milyen szenzortisztítót használ...
vagy milyet vegyek.
mert hát ilyen szett van 4 ezerért és 15 ezerért is.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11006) Balinov válasza flash- (#11005) üzenetére


Balinov
félisten

pont azert kerdezem en is, mert nagy az arbeni szoras...inkabb kiadok kicsit tobbet, de akkor az legyen franko

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11007) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én körte pumpázok, és ha nagyon retkesnek vélem, akkor beviszem márkaszervizbe... és ki"mosatom" az egészet. Viszont ami biztos, olcsó húsnak híg a leve... én nem biztos, hogy egy 4k-s tisztítóval nekiesnék a gépemnek... ami többszörösét éri... inkább megvenném a drágábbat... úgy sem kell hetente venni ilyen szettet, akkor meg már legyen jó.

(#11008) Balinov válasza cOxeR (#11007) üzenetére


Balinov
félisten

nade melyik dragabbat? 4k-s helyett siman kiadnek erte 10k-t is, csak legyen jo.

2 eves a vazam, szervizben meg tisztitasra se volt, majd jovo heten otthon, viszont kene egy koztes megoldas, amivel legalabb a "konnyu esetekkel" en is, otthoni keretek kozt is elbirok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11009) cOxeR válasza Balinov (#11008) üzenetére


cOxeR
Ármester

A lényeg, hogy valami nagyítós megoldás legyen mellette.. amivel ténylegesen látod a retket, legalább is látatlanban én ilyet választanék, de talán jön olyan is aki használ ilyet... én ebben nem vagyok mérvadó se tapasztalt...

(#11010) Balinov válasza cOxeR (#11009) üzenetére


Balinov
félisten

asszem elolvasom Tom Hogan idevago irasat, hogy legalabb kepben legyek, hogy mit is akarok :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11011) cOxeR válasza Balinov (#11010) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hátulról kezd: "when you work on your own camera, you do so at your own risk"

(#11012) Balinov válasza cOxeR (#11011) üzenetére


Balinov
félisten

ezt ha nem irjak, akkor is alap :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11013) schawo válasza Balinov (#11012) üzenetére


schawo
titán

How to clean your sensor (and what not to do) - DigitalRevTV

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11014) flash-


flash-
veterán

hmm lehet inkább nem veszem le többet az obimat :)
mondjuk még eddig le sem vettem

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11015) qnadam válasza flash- (#11014) üzenetére


qnadam
veterán

attól még be tud jutni a por :)

részemről körtepumpa, ha meg már nem elég, akkor lenspen sensorklear. olcsó is, jó is, ritkán is kell :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11016) Epiph válasza flash- (#11014) üzenetére


Epiph
tag

Ha van egy olyan obid ami jó arra a célra amit fotózol akkor nem is kel én lecserélem néha, de ugyanúgy mint a mattüveg csak úgy gyülik a por akkor is... én se vettem le sokáig mégis poros lett... mind2. Ma már a mattüveggel nemnagyon foglalkozok ahogy mondták anno elég a szenzort tisztán tartani... előbb utóbb poros lesz bár f8 on szinte még nem látható a felett igen de most engem azért zavart mert f8 alatt is ott volt 2-3 nagy flekete plecsni.. amit nem vitt le a pumpa.

(#11017) Epiph válasza qnadam (#11015) üzenetére


Epiph
tag

melyik szenzorklírt használod? :) láttam 2 féle van a hajlíthatós meg a szőrös végű ... :) Lehet én is beruházok egyre

(#11018) kiskornel


kiskornel
addikt

Tisztításhoz Blower és SensorKlear (asszem így írják, nem Clearnak).
Amúgy meg 1x kell tisztítani, mert az első után megtanulja az ember, hogy nem kell fél órát nyitva tartani a tüköraknát. Gyorsan kell obit cserélni. Meglazítani az egyiket, és azonnal rácuppantani a másikat. Egy pillanat az egész. Már vagy 2-3 éve nincs vele problémám.
Aki meg nem ezt teszi az egyszerűen hülye. ;]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11019) BiriBum válasza kiskornel (#11018) üzenetére


BiriBum
őstag

A másik trükk a gyorsaságon túl, hogy csere közben a vázat bajonettel lefelé kell tartani, így kevesebb por hullik bele.

(#11020) kiskornel válasza BiriBum (#11019) üzenetére


kiskornel
addikt

Egyetértek. :K Huh... ez már annyira evidens nekem, hogy el is felejtettem leírni, holott fontos.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11021) qnadam válasza Epiph (#11017) üzenetére


qnadam
veterán

ezt a sima fapadosat minden nagyító meg ilyesmi nélkül :)

és én is igyekszem gyorsan cserélni, lehetőleg nem poros helyen, lukkal lefelé :)

szerk: a szőrös végét viszont nem nagyon alkalmaznám az érzékelőre :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11022) Epiph válasza qnadam (#11021) üzenetére


Epiph
tag

hát ha puha szőr akkor beb@fna ha megkarcolná... van aki mókusszőr ecsettel szedi le a port persze finoman és évek óta... sőt már hallottam olyat is hogy porszívócső felett mókusször ecsettel és van akinél ez is jól műkszik évek óta :D

(#11023) Epiph válasza kiskornel (#11020) üzenetére


Epiph
tag

Mivel nemrégóta vagyok dslr- tulaj így szerintem még párszor beporzom mire elsajátítom a teknikájáta dolognak... bár van aki a Mecsek közepén neki áll objektívet cserélni... és nincs gondja :D

[ Szerkesztve ]

(#11024) menorca


menorca
csendes tag

Sziasztok,

segítséget kérnék. Köszönöm előre is.

Pár napja vettem egy Xperia Rayt, üzletben, garanciális. Eddig nem fotóztam vele, ma csináltam kb. 100 képet, hetvenvalamennyi teljesen jó lett, aztán az utolsó húsz becsíkosodott. Járt már valaki így? Én csinálok rosszul vmit, vagy rossz a telefon?.. Kicsit később újra próbáltam, akkor megint nem volt csíkos. Csak hát soha nem kellene csíkosnak lennie szerintem. Próbálok mellékelni fotót, kicsinyítve.



(#11025) Balinov válasza menorca (#11024) üzenetére


Balinov
félisten

ha kovetkezetesen az utolso sorozatban jott ez a hiba elo, lehet a memoriakartya szarakodik. telefonban nezve is ilyenek, vagy csak ha attoltod pc-re?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11026) cOxeR válasza menorca (#11024) üzenetére


cOxeR
Ármester

Memóriakártya.... formázd meg rendesen és/vagy tegyél bele újat.

(#11027) kiskornel válasza Epiph (#11023) üzenetére


kiskornel
addikt

Meg fogod tanulni. Inkább, mint hogy kockáztasd a tisztítást.

Én először fél órán át csak fújkáltam, tisztítottam, fújtam, tisztítottam. Majd 2x porszívóztam az egész szobát, és fújtam, tiszítítottam, végül házon kívűl, szabadtérben, fújó szellőcske mellett találtam meg a portalan helyet.
És rám is célozhattál ezzel a mondattal: "Mecsek közepén neki áll objektívet cserélni". Konkrétan a mecseki obicserék miatt vettem még1 vázat... De 3-4 obim van, szóval így is mindig csereberélgetni kell. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11028) Balinov válasza kiskornel (#11027) üzenetére


Balinov
félisten

inkabb a Mecsek kozepen, mint a Mecseki Szenbanyakban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11029) Epiph válasza kiskornel (#11027) üzenetére


Epiph
tag

Nemrád céloztam :D Nem is tudtam, hogy a Mecsek közelében szoktál fotozni :D:D Mivel Hozzám ez a legközelebbi erdő ezért hoztam fel példának... :D

Reggel én 1 órát szórakoztam a tisztítással de volt amikor már csak pár porszem volt rajta aztán megfújkodtam, és lett vagy 20 aztán most ott tartok hogy ha fehér vagy égfelé fotozok f11- f16 on előjön már 3-4 porfolt (nemtúl erősen) így hagytam... ez a lenspenes dologtól félek kicsit.... De nincs annyi pénz gondolom egy átlag embernek hogy hetente 2x vigye takarítatni...

(#11030) tbs válasza Epiph (#11022) üzenetére


tbs
addikt

Az ecsetelős megoldások csak odábbteszik a port. Nedvestisztítás kell oda. [link]

(#11031) Epiph válasza tbs (#11030) üzenetére


Epiph
tag

:C :Y :DD

(#11032) flash-


flash-
veterán

sziasztok

a kérdésem az lenne hogy érdemes e elvégezni valami fotós tanfolyamot?ha igen tudtok ajánlani valami olyat ahol nem (csak)a kép kezelésével kapcsoaltos alapfogalmakat tanítják,hanem ahol tanítanak komponálni, ahol megtanulhatom mi kell egy jó képhez.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11033) copass válasza tbs (#11030) üzenetére


copass
veterán

:Y
ha megvárná amíg megszárad,akkor talán esélyes hogy megmarad.
mondjuk én billentyűzettel simán megcsináltam csap alatt,domestos,mosogatószer kombót, minden mindegy alapon, 1 hétig száradt, megy!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11034) qnadam válasza kiskornel (#11027) üzenetére


qnadam
veterán

kijelzővédő fóliánál szoktak olyat is javasolni, hogy fürdőszobában zuhany kinyit, az is sok port "ki tud vonni" a levegőből :)
no meg lukkal lefelé tartva a gépet a por nagyobb eséllyel fog kifelé haladni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11035) Watto1991


Watto1991
senior tag

Gyönyörű, verőfényes napsütésben hülyeséget csinálok, ha rögzítem a ISO-t a minimum 80-ra, valamint a rekeszt a maximum 8.0-n ? (Canon SX 130)

(#11036) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Nemrég elvittem kedvenc Canon szervízembe a az 5D II-t és közölték, hogy ááá nem egyszerű tisztítás úgyhogy 16.000 Ft :)

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#11037) Peetry válasza Watto1991 (#11035) üzenetére


Peetry
senior tag

ha nem rallyt fényképezel akkor alapvetően nem :)

(#11038) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Vettem egy Canon Ixus 220-as kompakt gépet, olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e benne beállítani a lencse korrekciót (remélem ez a neve) Az ugyanis a bajom, hogyha mondjuk szemből lefényképezek egy egyenes tárgyat (pl szekrénysor), akkor a kép széle felé behajlik az éle a tárgynak.

Vagy ezt csak utólag lehet szoftverrel korrigálni?

Köszönöm!

(#11039) Peetry válasza Rederik (#11038) üzenetére


Peetry
senior tag

szerintem te hordótorzításra gondolsz, amit max szoftverrel lehet utólag javítani.

(#11040) Rederik válasza Peetry (#11039) üzenetére


Rederik
tag

Lehet, hogy az. Azért bátorkodtam kérdezni, mert a kollégám Nikonjában (igaz az nem kompakt gép) van ilyen opció, s állandóra bekapcsolható. S gondoltam, hátha a kisgépeken is van ilyen.

Ez egyébként tényleg a nagy optikák hátránya?

(#11041) Peetry válasza Rederik (#11040) üzenetére


Peetry
senior tag

nem tudom mi lehet a kollégád nikonjában, én nem hallottam ilyenről, hogy vázban van ilyen korrekció, de a nikont annyira nem ismerem. a lencsehibák meg általában a kevésbé precíz gyártás illetve optikai törvények következményei. Minél jobb minőség egyúttal drágább egy objektív annál kevésbé lép fel a gyártásból adódó hiba. Az ixus objektíve nem a drága kategória, de kompaktokhoz könnyen és olcsóbban lehet jobb obit csinálni.

(#11042) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Lehet HDR képet készíteni HDR kamera nélkül?
Vmi olyasmire gondolok, hogy két különböző záridejű képet összevágni mondjuk?

Most olvastam logout-on a HOX telefon tesztet és megragadt a szemem a HDR tesztképen. Ami szerintem köszönő viszonyban sincs a fogalommal, mintha simán csak még jobban túlexponált volna a telefon.

Amúgy tegnapelőtt fotóztam kint a kis olympus bridge gépemmel és elég nagy bajban voltam a fény-árnyékok miatt (nappal majdnem szemben fényképeztem). Az ég kiégett, az árnyékos részek meg alulexponáltak. Innen jött most a fenti ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#11043) tbs válasza Teasüti (#11042) üzenetére


tbs
addikt

Lehet. Ha tucatmunkára (értsd: szemétkép) kell, akkor Photomatix, ha elfogadhatóra, akkor Luminance HDR vagy Hugin, vagy PS, vagy GIMP...

(#11044) Teasüti válasza tbs (#11043) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt olvasgatok a dologról. Izgalmasnak tűnik, még egy dolog, amivel meg lehet bonyolítani az életemet. :DDD
(ha a panoráma multi expo nem lenne elég. ;] )

Kipróbáltam a gépem AEB funkcióját és vmi zavarbaejt. Félautomata módban fényképeztem (blende prioritás), de AEB módban mégsem a záridővel játszik a kamera, hanem egy un. EV értékkel. Ez micsoda?
Eddig abban a tudatban éltem, hogy "csak" blende, záridő és ISO érték játszhat szerepet a fényerőben. De mi ez az EV érték, amit már képkészítés előtt is tudok változtatni félautomata üzemmódban? Ez mit csinál technikailag?
Manuális módban ugyanez az érték visszajelzi nekem a kompozíció fényerejét, amihez viszonyítani szoktam a blendét és záridőt, hogy megfelelő legyen az expó. Na de +- 2 EV értéket magam állítsak be, ez új. :F

Vagy ha esetleg ez amolyan "kívánság", hogy világosabbra vegye a képet az automatika, vagy sötétebbre képkészítés előtt, az logikus lenne.

szerk: nem aktuális, én voltam buta. Valóban blendével és záridővel játszik a gép. Vmit csúnyán benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#11045) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Esetleg még annyi, ami tényleg érdekes lehet, hogy a gépem 1 EV értékenként lövi AEB-ben a jpeg képeket (3-at vagy 5-öt). Viszont ha inkább RAW-ban fotózok - akkor nem tud AEB-et -, de előhíváskor +-1,5 EV-t lightroom-ban is be tudok állítani.

Ez a módszer betöltheti az AEB szerepét? Úgy vettem észre, hogy +-1,5 EV-ig még elfogadható eredményt ad a program a gépem képeivel.
Mondjuk ez szűkebb tartomány, mint 5x 1 EV, de mégiscsak RAW és nem Jpeg. Na meg sajnos csak addig megy a sorozat, amíg nyomom a gombot, időzített módban valószínűleg nem tud sorozatokat készíteni.

(#11046) schawo válasza Teasüti (#11044) üzenetére


schawo
titán

Eddig abban a tudatban éltem, hogy "csak"
blende, záridő és ISO érték játszhat szerepet a
fényerőben.

Mert csak ez játszik szerepet. Az EV kompenzáció annyit csinál, hogy hogy utasítja az gépet, hogy több/kevesebb fénnyel dolgozzon. Tehát pluszos EV kompenzációnál a gép vagy magasabb ISOt vagy nyitottabb blendét vagy hosszabb záridőt (vagy ezek kombinációját) választ ahhoz képest, mint amit a fénymérés alapján tenne.

de előhíváskor +-1,5 EV-t lightroom-ban is
be tudok állítani

Nem, hiszen nem különböző expozíciójú képekből indulsz ki.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11047) Mp3Pintyo válasza tbs (#11043) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Azért ez elég erős ferdítés. Brutál jó képeket lehet kihozni a Photomatixból csak sok odafigyelés kell. A Hugin meg inkább panoráma készítő mint HDR.
A Luminance HDR-el akármennyire is próbáltam nem sikerült elérni a Photomatix szintjét, de újra megnézem hátha javult a helyzet.
Ja igen, mindig RAW-ba fotózom.
1 raw esetén:
PS Camera RAW-al készítek 3-5 képet tiff formátumba.
Photomatix mentés tiff formátumba
PS-ben Topaz Denoise
3 raw-nál
Megbirkózik a feladattal a Photomatix is persze itt is mentés majd PS Topaz.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#11048) Teasüti válasza schawo (#11046) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, hiszen nem különböző expozíciójú képekből indulsz ki.

Csak hangosan gondolkozok:
ha a raw magasabb dinamika tartományát komprimálom több különböző "lightroom snapshot"-ba +-1,5 EV értékekkel, akkor hasonló eredményt kapok, nem?
VAGY mikor egy sima előhívásnál a "fill light", "black", és "recovery" funkciókat használom, akkor már eleve egy amolyan hdr összemosás történik?
Ha így nézzük, akkor a raw is hdr a jpeg-hez képest. És AEB módban csak jpeg-eket tud készíteni a gépem.
szerk: mondjuk nem kötelező AEB-et használnom, sztem fix fókusszal és blendével egyszerűbb lenne, ha csak két képet csinálok. Egyiknél az égre exponálok, másiknál meg a tájra (harmadiknál meg a tárgyra). Ha ezt meg az "expó célkereszt" mozgatásával végzem - állványról -, akkor még az elmozdulás is minimális.

[ Szerkesztve ]

(#11049) qnadam válasza Mp3Pintyo (#11047) üzenetére


qnadam
veterán

egy képnél minek a hdr illesztés? raw feldolgozáskor kell készíteni hozzá egy jó konrasztcsökkentős görbét, vagy meg lehet húzni a recoveryt és a fill lightot :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11050) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Ezeket mind megteszem de nem eredményez olyan képet mintha ebből még készítenél HDR-t. Így készültek, 1 raw-ból a Pál-völgyi fotók is.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.