Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32501) Timer válasza Tamás9x (#32499) üzenetére


Timer
veterán

Telefon type-c portjára lehet venni kártyaolvasót. Napi termés felmásol, gdrive / onedrive felhőbe sync, aztán telefonról töröl, másnap repeat. Kicsit b*zis megoldás, de kemény 3-4 ezer forint beruházást igényel első körben, plusz persze a cloud tárhely. Külföldön mondjuk nem megoldás, ha nincs wlan.

[ Szerkesztve ]

(#32502) Tamás9x válasza Speeedfire (#32500) üzenetére


Tamás9x
őstag

Bonyolítani nem szeretném, útközben simán történhetnek balesetek, telefon vagy laptopcsere, 2-3 halott hdd-vel alapból számolok.
Több memóriakártya, kevesebb kapkodás, több eszközt szeretnék egyszerre menteni.

Timer: Igen ez is megoldás, de az internetre nem alapoznék. Kellően fapadosan szeretném megoldani. Nagy százalkban se Wlan se GSM, és még néhol áram se lesz, max napelem.

Ahogy néztem a régebbi My passport Wireless-be cserélhető 1:1-be a hdd rendszer telepítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32503) Timer válasza Tamás9x (#32502) üzenetére


Timer
veterán

Izland a cél? :) Ahogy elnézem fotós kollégáknál, oda szoktak medveölő ágyúig bezárólag mindennel készülni! ;]

[ Szerkesztve ]

(#32504) Tamás9x válasza Timer (#32503) üzenetére


Tamás9x
őstag

Fjallraven Classic az első, majd most kaptam egy fülest Tour du Mont Blanc-ra, ha ez a 2 megvolt, és bevált a felszerelés akkor, egy nagyobb távú motoros túra.
Nordkapp túrán próbáltam kártyaolvasózni, és laptoppal vacakolni, de nem vált be.
amit a WD ígér, hogy 1 klikk save, az nagyon izgatóan hangzik, főleh ha mellette ki tudja másolni 2. HDD-re is.
Heti 1-1,5 Terra nyersanyagból 10Giga a végtermék, ezt felhőbe mozgatni, vagy telefonon keresztül nem szeretném.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32505) Speeedfire válasza Timer (#32501) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valószínűleg azért akar hdd-t, mert nincs ilyen net. Vagy nagyon lassú.
Nekem is van 2TB gdrive, de sok helyen gyök2 a net.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32506) Timer válasza Tamás9x (#32504) üzenetére


Timer
veterán

Oké, végülis érthető, ha ilyen brutál méretű az anyag. Én mondjuk vinnék valami lefingott játszós laptopot 1 TB HDD-vel, amiért nem kár, és azt használnám archiválásra, de itt az IT-sok földjén mindig akad kéznél ilyesmi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#32507) Tamás9x válasza Timer (#32506) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nagyon nem szeretnék plusz laptopot, a szerkesztő gép mellé, tabletet cipelni, bár egy Ipad jó lenne, mert piszok jó vágóprogramokat láttam rájuk, és a végtermék 10GB-nál sose nagyobb, ami igen az nyersbe felmegy youtube, privátba.
a WD-t bármiylen páratartalom van bele tudom tenni egy Drybag-be rátolom a HDD-t bele az SD-t esetleg egy powerbank ha nagyobb terjedelmet másolok, kb 120MB/sec-et tud elméletben az egy pár órát elvacakol, ennyi ideig egy laptopot életben tartani, kitudja milyen külső körülmények között, nem tudom..

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32508) Jahno válasza Tamás9x (#32499) üzenetére


Jahno
őstag

De ha van lapos akkor mi a kérdés?

(#32509) Jahno válasza Timer (#32503) üzenetére


Jahno
őstag

Oda havercsaj jár vissza, 3 obival. Meg pár memkártya, de hát kinek mi.

(#32510) Jahno válasza Speeedfire (#32500) üzenetére


Jahno
őstag

Ez az ami stabilan sosem működik, de legalább lassú és megáll, mellé melegszik merül és utálatos az összes.

(#32511) Speeedfire válasza Jahno (#32510) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az fix. Nekem sem az igazi, nem is szeretem. 😂

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32512) Tamás9x válasza Jahno (#32508) üzenetére


Tamás9x
őstag

A kérdés ugyan az, SD-HDD laptop nélkül, biztonságosan, legegyszerűbben.
Biztos nem fogok minden este ki tudja hol egy majdnem 1 millás gépet azért elővenni, hogy SD kártyát másoljak vele, főleg ha lesz bázis ahol biztonságban lerakhatom a drágább, és felesleges cuccokat :D Olyan helyeken akarom használni ahol max egy 28W-os napelemem lesz és a motor szivargyujtója.

Ez nem vallás, csak más szemszög mint amiben élsz, ezért érthetetlen :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32513) Jahno válasza Tamás9x (#32512) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, vallás az más abban nehéz műszakilag segíteni.

(#32514) Timer válasza Tamás9x (#32507) üzenetére


Timer
veterán

Igazából itt az a baj, hogy a tabletnek / telefonnak csak egy portja van általában. Vannak olyan SSD-k, amik kábé akkorák, mint egy pendrive, csak annál sokkal nagyobb a kapacitásuk, gyorsabbak, és nem igényelnek külső tápellátást. Ez tök jó lenne a célra, csak ugye kéne legalább két type-C port, vagy egy olyan tablet, amin van SD aljzat a kártyádnak, meg a type-c az SSD-nek.

Bár valami ilyesmi lehet megoldja ezt a gondot. Merevlemezt biztos nem bír el, de egy SSD-vel ellehet.

[ Szerkesztve ]

(#32515) Neck válasza Tamás9x (#32512) üzenetére


Neck
veterán

LaCie Rugged Raid pro? IP54 védett, és tud raidben is működni (4TB-os verzió Raid1-ben 2TB tárhely, de mindenről van másolat)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#32516) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Nem találtam ide vágó topicot így itt megkérdezem.
Tudtok-e olyanról / használtok-e olyan vízjelezőt (főleg szövegből) ami nem ront a kép minőségén és tud batch feldolgozást? Akár fizetős is lehet. Előny a könnyű kezelhetőség, a pár kattintásos működés.

- image watermark studio - nagyon könnyen használható, de brutális kompressziója van még akkor is, ha azt mondom neki, hogy jpeg quality 100
- watermarkly - 5500 Ft, nem vagyok elájulva tőle egyelőre, mert a vízjel mérete változik. Ha bekapcsolom a skálázást, hogy mindig ugyanakkora maradjon akár vágott képnél is, akkor is belehibázik.
- 123 watermark - 30$ - eddig ez a legjobb szerintem. Nem ront a minőségen, egyelőre úgy látom vágott képnél is tartja a vízjel nagyságát.

Biztosan van még egy csomó, találtam én is kb 100-at, de gondoltam mielőtt egyesével feltelepítgetem mindegyiket, gondoltam rákérdezek nálatok is.

(#32517) vond válasza agent_k (#32516) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én az ingyenes FastStone Image Viewer-rel szoktam vízjelezni. Egyszerű, és elég jól konfigolható is.

De írtam már FFmpeg szkriptet is erre a célra (mondjuk az videók vízjelezéséhez, logózásához készült, de képekkel is működik). Na annál egyszerűbb és gyorsabb megoldás tényleg nincs. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32518) Speeedfire válasza agent_k (#32516) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lightroom? Irfanview?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32519) Jahno válasza agent_k (#32516) üzenetére


Jahno
őstag

Irfanview.

Bár én LRban dolgozom fel, az meg alapban tudja. Már nekem is csak valami vízjel kellene lassan....

(#32520) faki_ válasza agent_k (#32516) üzenetére


faki_
senior tag

XnView

(#32521) Timer


Timer
veterán

PS action. Nem a legegyszerűbb, nem is a legjobb, de megy, és nem veri szét a minőséget...

[ Szerkesztve ]

(#32522) kacsento1 válasza agent_k (#32516) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én 2 hete használom ezt a megoldást ps-ben. Lehet van egyszerűbb vagy gyorsabb, de nekem teljesen megfelel.

https://youtu.be/AZnmB64b3Ck

(#32523) agent_k


agent_k
őstag

Köszi a válaszokat srácok! Kipróbálta az alkalmazásokat az illető aki miatt kérdeztem. Végül megtaláltam az image watermark studio-nak az 1.5-ös verzióját ahol a kompresszió elhanyagolható, a kezelőfelület hasonló az 1.9-hez, amit már megszokott. A célt elértük, mindenki boldog. Köszönöm mégegyszer az ötleteket.

(#32524) Jahno válasza agent_k (#32523) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt nem is akarom érteni.

(#32525) Lassú Víz válasza Jahno (#32524) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem kell megérteni. "A célt elértük, mindenki boldog." Kell ennél több?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32526) Tamás9x válasza Neck (#32515) üzenetére


Tamás9x
őstag

Na ez eddig a legjobb. Koszonom ot kerestem :) :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32527) rekid


rekid
addikt

Sziasztok,
MPB.com-al üzletelt már valaki? (d750-et váltanék z6II-re és kézenfekvő megoldás lenne.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32528) Jahno válasza rekid (#32527) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem. Haverok elég sokat vásároltak, rendes hely.

(#32529) Timer válasza rekid (#32527) üzenetére


Timer
veterán

E-infin nem jó? Két obit rendeltem onnan tavaly, mindkettő rendben volt. Simán vennék onnan drágább dolgot is.

[ Szerkesztve ]

(#32530) rekid válasza Jahno (#32528) üzenetére


rekid
addikt

Köszi!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32531) rekid válasza Timer (#32529) üzenetére


rekid
addikt

Infin is jó de így egyben letudnám az eladást is.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32532) lugosi válasza rekid (#32527) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez hogy működik? Írj már róla ha van tapasztalat.

(#32533) rekid válasza lugosi (#32532) üzenetére


rekid
addikt

Csak azt tudom ami a honlapon van.
Elvileg megadod mid van és milyen állapotban illetve, hogy mit akarsz és milyen állapotban. Ezután kapsz egy ajánlatot, ha tetszik elfogadod majd indul a postázás nekik. Ha megkapták a motyód ellenőrzik a portéka állapotát visszajeleznek, gondolom fizetés és kapod amit kértél helyette.

Igazából a forint gyengesége miatt gondolkodtam el rajtuk. Még ha nyomott áron is veszik be, még akkor is lehet jobban járok mintha itthon eladnám (forintért) és ugyan úgy rendelnék pl. E-infinről.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32534) ph_5.5 válasza rekid (#32533) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Pont semmi közöm ugyan hozzá, de ilyen gazdasági helyzetben van értelme váltani?
Mi az amit nem tudtál megoldani a D750-el és a Z6II-vel meg igen?
Mert az ügyfelet nem érdekli mivel fotózol. És ha eddig elégedettek voltak, semmit nem fognak észrevenni az egészből. Ez a milcre váltás amig a Ft erősebb volt, amig a magánszemélyek és cégek többet költöttek addig rentábilis lehetett... de egy D750 vs Z6II aránya pont az kint mint itthon. Mármint ha itthon kapsz 3 kilót a 750-ért akkor a Z6II meg 750 alatt necces. Szóval +450 vázanként egy olyan gépért ami kicsit jobb... de leglaább drága C akkuval megy, mocsokdrága CFExpress kell bele, sokszora a markolat ára, és kell rá ftz mert a natív obik indokolatlanul sokba kerülnek- akkor biztos jó ötlet cserélni?
Értem én hogy a hazai "reprezentatív" (3000+ fotóst megkérdező felmérés) alapján kb a fele a profiknak milccel dolgozik, de ennek egy része simán lehet kamu.. és amikor a piac arra indult hogy mindenhol spórolás van akkor a meglévő zsé jobb tartaléknak - de szigorúan szerintem.

(#32535) rekid válasza ph_5.5 (#32534) üzenetére


rekid
addikt

Magamnak fotózok csak. Eddig tájkép volt 90%-ban amire tökéletes a d750 viszont a gyerekhez már nagyon jól jönne az eye focus. (d750-en végigjátszottam az összes folyamatos fókusz módot egyik sem hoz drasztikus előnyt sajna.) Miután a gyerek miatt most a tájazás igencsak nullához konvergál és a fotózás a gyerek fotózásában merül ki így hiányzik egy olyan fókusz rendszer ahol relative nagy a találati arány. (Ezt nem lehet a milcektől elvitatni.)

A külföldi eladásban pont az lenne az előny, hogy eleve megúszom a forint gyengesége miatti bukót az eladott váz árán. (Úgyis külföldről vennék vázat.) Így csak a különbözeten bukok a forinttal. A honlapjukon kb 880EUR ( :Y ) egy d750 ha ebből még leveszem a hasznukat akkor is bőven 300K feletti ajánlat kellene kapjak.
Igazából ez akkor derül ki ha kérek egy ajánlatot tőlük és számolok egyet.

Z6II-nél van SD foglalat is.
Amúgy egyet értünk a milc váltás témakörben.

De nem égeti a zsebem a pénz mindez pusztán gondolkodás, hogy lenne érdemes csinálni.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32536) Timer válasza rekid (#32535) üzenetére


Timer
veterán

"(d750-en végigjátszottam az összes folyamatos fókusz módot egyik sem hoz drasztikus előnyt sajna.) "

Üdv a Klubban, ugyanezzel szívok én is! Ami nekem bejött, bár parasztos: jó szűk rekesz, feléd mászó / futó gyerek elég célzol single-ben, újrakomponálsz, és sorozat... 1 kép legalább éles lesz. Hintázásnál ugyanez. Folyamatos AF annyit tököl, hogy erre a célra gyakorlatilag használhatatlan, még a 3D AF mód volt talán a legjobb. Nem tudom, milyen lencséket használtak ezzel a vázzal azok, akik mondjuk sportot fotóztak egy bika telével. A legjobb még az 50 1.8G, az elég jól teljesít ebben a 3D követésben (na meg ugye a gyújtótáv miatt nagyobb a DoF) , de nem száz százalékos az sem. Tamron 70-200 G2 meg általában lemarad szépen a mozdulatról, mert mire duplán élesítene, a Kicsaj már előrébb is jött 20 centit egy mozdulatból, és kezdődik elölről. Nálam úgy van belőve a váz, hogy csak élességre exponáljon, de rendes követő AF mellett tág rekesszel ha lépked felém (nem fut, lépked) sorozatra állítva talán elkap egy-egy képet, de ez a legjobb eset. Én már tényleg azt csinálom, hogy ötvenes vagy nyolcvanötös fix fel, amikor lépdel felém, a földre célzok előtte pár centivel, gyors újrakomponálás és sorozat. Van mit válogatni így, az tény... De amúgy meg tök mindegy, ez nem esküvő, ha egy-egy játszótér látogatásról csak két-három képet hozok haza, akkor is van annyi, amit meg bír majd nézni, rólam egész gyermekkorban nem készült száz kép összesen, róla már most több gigabyte van, pedig 14 hónapos.

Én is pont ezzel a vázzal szemezek már egy ideje, de Ph5.5 fórumtárs számolt egy kicsit helyettem, és igaza van, hobbistaként ilyen euró árfolyam mellett egyszerűen nem tudom megindokolni magamnak a költségeket. Én például akkor már kártyákat is cserélnék, és mivel mindig kettőt használok párban, nem lenne olcsó mulatság már az sem. Az FTZII se olcsó, az objektív parkom egyrésze vagy menne, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#32537) ph_5.5 válasza rekid (#32535) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Néztem ezt oldalt korábban amit linkeltetek... és ott vicces árakat látok. Pár hete pl a Sigma 150-600 C 360e volt a MM-ban. Máshol már 399... és jelenleg is annyi. Ezen az oldalon használtan (gyakorlatilag 0 garival) 350e a legolcsóbb.
Imádom a D750e-t... de irreálisnak érzem a 300e feletti használt árat, kivéve a még sokáig garis daraboknál. A feleségem D750-ét tavaly adtam el 20e expo alatt 305e-ért. 2 év hazai garival. Az reális volt... de kb ott a vége. A Z6II egy jó cucc. Jobb a követője sok esetben, de ez sem 100%-os. Bizonyos helyzetekben még az arcot sem képes felismeri, nemhogy a szemet. Oké, kisbabánál titka a napszemüveg :) De minden af rendszer fényszegény helyen vagy brutál ellenfényben már gyengélkedik. Az ovf után az evf esetenként kompromisszumos.

#32536Timer városunk egyik ismert és jó "óvdafotósa" pl Nikon 50 1.8 D-t használ. Mert gyorsabb az af mint a G sorozatnál. Azzal tudja normális dslr vázzal elkapni a szaladgáló mozgó gyerekeket.

(#32538) lugosi válasza ph_5.5 (#32537) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínű annak az oldalnak a vonzereje nem az ár, hanem a beszámítás és az azzal kapcsolatos ügyintézés.

(#32539) Peczek válasza Timer (#32536) üzenetére


Peczek
aktív tag

Kb. egy legolcsóbb okostelefon is tudja a szemkövetéses fókuszt. Nekem meg marad DSLR aranyárért, és próbálok bohóckodni a single AF-el.

(#32540) tvamos válasza Peczek (#32539) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vagy megveszed a legujabb vazat... Mondjuk egy Sony-t.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32541) rekid válasza ph_5.5 (#32537) üzenetére


rekid
addikt

Számold 360-as EUR-al. Kb erről a szintről indult meg a forint drasztikus hanyatlása február óta. Mindjárt megérkezünk a 315 ezres árakhoz fél év garival. (Ne menjünk bele a gari valódiságába értem amit írsz.) Ott ez az ár nem magas. Megint annak a bizonyosnak a rossz végén vagyunk a forinttal. Ha angol lennék, itt vennék mindent kakáért pisiért és én lennék a használt fotós nagyhatalom.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32542) Peczek válasza tvamos (#32540) üzenetére


Peczek
aktív tag

Jaja, csak már megvan a Nikon DSLR

(#32543) Jahno válasza Peczek (#32542) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés milyen obiparkja van valakinek, mert ugye ha D750et cserélünk Nikonra akkor mindig megy a vita, hogy mennyire jó az adapterezős megoldás meg mennyire nem, oszt idővel rájön mindenki, hogy a natív obi legalább műxik. Ebből meg Z-vel még nem áll túl jól a Nikon, Sonynak a fókuszrendszere is jobb és arra akadnak atom jó Samyang/Sigma/egyéb szirszarok is.

(#32544) ph_5.5 válasza rekid (#32541) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A két váz közötti valódi tudás és ár nem áll nálam arányban. Erre akartam utalni. (van mindkettőből itthon, és látom hogy miben erősebben a milc, de az sem mindenható) És ahogy utánam írták ott a Sony. No annak pont ott vannak a határai ahol a Nikonnak. Tudom, mert haver meg azzal szívott és A9-ről beszélünk meg A7R3-ról... tehát ninc solyan hogy minden sikerül. De sokkal fájóbb ez amikor 1.5 milla van a kezedben mintha 4kiló.

(#32545) Timer válasza ph_5.5 (#32544) üzenetére


Timer
veterán

Valahol elképesztő, hogy a telefonok ezen az egy területen mennyivel jobbak. Na mindegy, egyelőre megtanultam élni ezzel. Néztem anno a D obit is, de a G mellett döntöttem, most már nem variálok. Egy Sigma 1.4 Art persze piszkálja a fantáziámat, de amilyen szívás volt eddig a fókusszal nálam, nem merek lapot húzni a 19-re... ;]

[ Szerkesztve ]

(#32546) Jahno válasza ph_5.5 (#32544) üzenetére


Jahno
őstag

Mármint melyik Nikonnak? D750? Ki van zárva, ezeknek a Sonyknak is bőven pontosabb a fókusza, de még az A7-II is kevesebbet téved szélsőnél tág rekeszen.

(#32547) Jahno válasza Timer (#32545) üzenetére


Jahno
őstag

Van benne erőforrás, de azért ott a mélységéletlenség sem 1.4 alatt kezdődik ugye. Én meg végre tudtam használni a Pana új fókusz módjait. Itt azért egyéb gép elég hamar ment volna a fűszálra meg ide-oda, ahogy éppen kiadja:

Előző alkalommal is az volt, hogy hasaltam a fűben, akkor sok fűszál nem is látszódott a keresőben, csak akkor mikor ráfókuszált és nyomtam a gombot. Most már ezzel sem kell ennyit gépészkedni és egész jól csinálja az egyedileg beállított fókuszmezőkkel is. Már amikor kellett, mert volt amikor végtelenre csaptam az obit és kész, mehet a rövid sorozat, oszt győzzem kiválogatni :-D

(#32548) tvamos válasza Timer (#32545) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most egy legalabb 5 eves, nagyon pici ceg (Nikon) altal fejlesztett technologiat hasonlitunk egy olyan technologiahoz, (Android,) amit tobb orias ceg fejleszt, olyanok mint a Google, a Samsung, meg me g ki tudja hany ceg. Ilyen szempontbol nem fair az osszehasonlitas.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32549) inf3rno válasza ph_5.5 (#32537) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Számítógép alkatrészeknél a használt ár 7o%-a az újnak normál esetben, bár 1-2 éve ott is irreális árak vannak néha pl. videokártyáknál. 4oo-al számolva az 28o-ra jön ki. Ha ennyire közel van a használt és az új, akkor inkább az újat venném.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32550) rekid válasza ph_5.5 (#32544) üzenetére


rekid
addikt

"A két váz közötti valódi tudás és ár nem áll nálam arányban. "

Ja persze, ezen én már rég túltettem magam. Becsukom a szemem és veszek egy levegőt. (Már ha engedi a keret.) Ha megnézed a két szenzor között kemény 1FÉ a különbség.. meg vagy 8 év... :D

Gyáva népnek nincs hazája!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.