Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) matyi012345 válasza Tikakukac (#20000) üzenetére


matyi012345
őstag

Fölösleges a sátor szerintem de ha úgy érzed magad biztonságban a lágy szórt fényekkel amivel nehezebb tévedni akkor csináld meg a sátrat. Távolról nehéz komplett light setupot ajánlani mert nem tudom hogyan akarod beállítani a laptopot.pl. ez nem rossz. itt látszik is a világítás. Beraksz hátra egy nagy boxot vagy akármit ellenfénybe és kicsit megemeled, plusz mivel ez kevés ahhoz hogy látható legyen beraksz fentre is belógatva egyet ami lefele néz. Ha biliárd lámpával csinálod az is jó, lényeg hogy derítve legyen a gép. Így lesz még egy első éled aminek kéne egy derítés egy derítővel, meg ugye az oldalsó aminek mindenképp kell. De ha ez sok így vagy nem tudod vagy bármi akkor csináld meg a sátrat és világítsd körbe, az is informális lesz végülis.

Ha nem kapsz érte semmit/nem számít/nem érdekel annyira etc..akkor világítsd körbe hogy látszódjon és kész.

[ Szerkesztve ]

(#20002) Tikakukac válasza matyi012345 (#20001) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyanúsan csinálok egy 60*70*100-as dobozt, körbe pausz papír talán mert az elég jól szór és refit orrba-szájba.

Nem konkrétan 1 termékfotó, itt körbe-körben és belül is fotókról van szó. Tehát nem 1 setup.

Azért mondom, hogy ennél egyszerűbben megoldani nem lehet, gyorsan szétkapható keret pár refi és csók a család.

Köszöntem :K :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20003) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok,
van egy olyan problémám,hogy a sulimban lévő hátteret mindig össze tapossák és csúnya..emiatt nem tudok színeket változtatni mert elég sok időt vonna el...a kérdésem az lenne,hogy van valakinek lefotózott háttere vagy tud olyan oldalt ahol le vannak fotózva hátterek nagy méretben?
előre is köszi

(#20004) schawo válasza krisz12356 (#20003) üzenetére


schawo
titán

Nem értem. Valaki érti? :F

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20005) *Ropi* válasza krisz12356 (#20003) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#20006) krisz12356 válasza schawo (#20004) üzenetére


krisz12356
tag

stúdiós háttér...fekete,fehér ,szürke stb...na most vannak ilyen nyomorultak akik nem használják a plexi lapot hanem simán rámennek utcai cipővel a drága háttérre...tele van a kép lábnyomokkal

(#20007) copass válasza krisz12356 (#20006) üzenetére


copass
veterán

aki ilyen nyomi, az fizessen több stúdió időt!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20008) *Ropi* válasza krisz12356 (#20006) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg kell mondani, ha összekoszolja a hátteret, akkor fizet x összeget. Rögtön patyolattiszta marad. ;)

Vagy vesztek teherautóponyvát, ami nem olcsó de legalább takarítható (akkor meg mindenki letakarítja maga után - viszont magassarkúban tilos ráállni mert azonnal beszakad).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20009) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezem. Canon 700D gépem van, alap 18-55 STM kit objektívvel és egy 55-250-es telével.

A kérdésem az lenne, hogy mire lenne érdemes lecserélni 18-55-öst? Érdemes-e? ( a photozone.de elég jó osztályzatot ad neki, de nekem nem tetszenek a képek, amiket csinál...)

Elsősorban tájképet fotóznék.
Érdemes-e a extra nagylátószögű objektívet venni? pl. Canon 10-22
Vagy elég a Canon 17-55, Canon 17-40? Itt a kettő közül melyik?
Vagy esetleg más típust ajánlanátok?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#20010) FLx válasza szabolcs83 (#20009) üzenetére


FLx
addikt

Első kérdés, hogy miért nem tetszenek a képek, a képeket te készíted, nem az objektív. Erre alapozva kár lenne cserélni.

(#20011) csacsi77 válasza szabolcs83 (#20009) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha fontos a nagylátó, akkor a Canon 10-18 STM a te obid. Azt mondják jó a képe és olcsó is.
Ha nem használod ki a tele véget és megelégszel egy rövidebbel is, akkor a 18-135 STM-re válthatsz és eladhatod a 18-55 STM-et és a telét. Így lesz egy jó képminőségű mindenesed és egy remek nagylátód. Fényerőd kevés lesz, de tájképnél szabadban ez nem szempont, beltérben meg ISO emeléssel vagy vakuval áthidalhatod azt a kis hátrányt.
APS-C-re a 17-40 nem túl jó, de Ropi majd mindjárt megerősít. Én hiszek neki.

Öreg fater megoldja!!!!

(#20012) boff


boff
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, sikerült beszereznem 3 objektívet. egy Helios obit, egy Yashica AF 70-210mm illetve egy Yashica AF 28mm. A yashicák elvileg yashica AF bajonettesek a helios pedig elméletileg m42-es a gugli szerint. A kérdésem az lenne, hogy ezekhez milyen adaptekeret kell vennem, hogy tudjam használni a Sony DSLR A390-es vázamon? Néztem már neten kevés sikerrel de nem tudom pontosan milyen kéne illetve jó lenne ha 8-10k-ból kijönne az egész. (Jó lenne jelátvívős adapter)

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#20013) szabolcs83 válasza FLx (#20010) üzenetére


szabolcs83
tag

Félreérthetően fogalmaztam, a képek minősége nem tetszik, az élesség és a színek nem mindig az igaziak. Pl. az 55-250 STM sem egy csúcsobjektív, de az azzal készített képeim sokkal jobbak.

A másik fele a dolognak, hogy néha szükség lenne a 18 mm-nél nagyobb látószögre.

(#20014) copass válasza szabolcs83 (#20009) üzenetére


copass
veterán

18-55 teljesen rendben van, ha lerekeszeled. pláne tájképre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20015) Colonel993 válasza boff (#20012) üzenetére


Colonel993
senior tag

Yashica üvegeket felejtsd el... ha tudod passzold el szotyiért.

Helios alá egy Sony Alpha / M42 adapter kell neked.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#20016) boff válasza Colonel993 (#20015) üzenetére


boff
senior tag

Értem, köszi a segítséget! Yashicák ennyire rosszak lennének vagy minőségtelenek? Ha egyáltalán nem érdemes tényleg nem költök rájuk pedig látszólag hbátlan állapotban vannak. Szerencsém, hogy ajándékba jött a helios + a zenit gép mellé. :D De akkor már rákérdezek, hogy 5 ropit géppel együtt megért a helios nem? (Tudom, hogy a gép is csak ajándék a helios mellé.) :R

Szerk: Van még egy Fujinon 1: 2.2 f=55mm obi is, ez esetleg jó lehet valamire?

[ Szerkesztve ]

(#20017) Colonel993 válasza boff (#20016) üzenetére


Colonel993
senior tag

Contax/Yashica bajonett rendszer kihalt... bázistávolság miatt is kb csak Canonra meg MILC-ekre tekerhető fel végtelen megléte mellett...
Ellenben kevés olyan "modern" AF Yashica üveg van, amivel érdemes íjmód vesződni... és a kezelésük se lesz túl kellemes MF-ban azzal a keskeny fókusz gyűrűvel ami rajta van ezen a kitobin.

Ha használni akarod, akkor vadássz hozzá egy AF-es filmes vázat, végy pár FF tekercs filmet, vegyszereket, és otthon hívhatod a "Fullfrém" ART képeket
Filmre még jó a felbontó képességük, általában a Yashica objektívek dicsért optikai minőségűek voltak mindig is (árukat tekintve meg pláne), amelyek még M42-es véggel rendelkeznek; nem véletlen, hogy azokat kokain árban mérik.

Heliost inkább használd, pláne ha rendben van.
Fujinonra meg vigyázz, mert nem olyan gagyi kategória !

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#20018) FLx válasza szabolcs83 (#20013) üzenetére


FLx
addikt

Ha nagyobb látószög kell, akkor 10-18.

(#20019) boff válasza Colonel993 (#20017) üzenetére


boff
senior tag

Értem, köszönm a infókat. :) Akkor a yashicák maradnak a polcon dísznek, a helios meg fujinon mivel mind2 m42-es ezért tudom őket használni átalakítóval. Köszi mégegyszer!

(#20020) LimaBravo69


LimaBravo69
tag

Sziasztok,

bocs, ha volt már a kérdés. Wizz air poggyászként enged feladni fotósállványt?

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#20021) FLx válasza LimaBravo69 (#20020) üzenetére


FLx
addikt

Poggyászként bármit, kérdés, hogy akarod-e. Értékesebb állványok sokszor tűnnek el a reptereken, illetve ha nem megfelelő csomagolásban adod fel, akkor bármi történhet vele. Legjobb lenne felvinni a gépre, vagy legrosszabb esetben a feladós bőröndbe zsúfolni.

(#20022) LimaBravo69 válasza FLx (#20021) üzenetére


LimaBravo69
tag

A méret miatt a gépre egészen biztosan nem engedik fel, a feladott poggyászba csomagolva jó ötlet lehet.
Nincs erre valami kizárás? :F

A Wizz Air honlapot böngészve nem találok kizárást, ezért gondoltam, megkérdezem itt, hátha van valakinek személyes tapasztalata. :R

szerk: elütések..

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#20023) FLx válasza LimaBravo69 (#20022) üzenetére


FLx
addikt

Mekkora az a dög? :) :) Ha összecsukva 50cm vagy alatta, akkor simán mehet kézben, legalábbis ez a gyakorlat. Persze ettől a személyzet kérésére eltérhetnek, de többnyire nem gond. Feladott poggyászba mehet bármi ami nem robban. :D

WizzAir-t annyira amúgy nem ismerem, de mintha az állványos topikban valaki írta volna, hogy fapadosokra is simán felvitte az utazós állványokat. Többi légitársaságnál tudom, hogy nem szokott probléma lenni.

[ Szerkesztve ]

(#20024) LimaBravo69 válasza FLx (#20023) üzenetére


LimaBravo69
tag

Ez egy Giottos MT9351, 63 cm a szállítási mérete fej nélkül :B
A kisméretű csomag amit felvihetsz magaddal sajnos 42 cm határos.

Szóval feladottba belefér, de mosmár félek kicsit :D

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#20025) LimaBravo69 válasza LimaBravo69 (#20024) üzenetére


LimaBravo69
tag

Magamnak válaszolok (részben): szóval a szövegértelmezésben vannak még tartalékaim :B

"... 2. Nagyméretű kézipoggyász
Amennyiben a kézipoggyász mérete meghaladja a kisméretű poggyászra meghatározott méretet, de nem nagyobb, mint 56 x 45 x 25 cm, úgy díjfizetés ellenében lehet a gépre felvinni. A poggyásznak be kell férnie az ülések fölötti poggyásztartó rekeszbe. Az utasnak képesnek kell lennie a táskát segítség nélkül felhelyezni a felső poggyásztartó rekeszbe."

Ebbe a méretbe már átlósan elhelyezve belefér, tehát akár fel is vihetem magammal.
Még mindig kérdés, hogy állványt csomagolhatok-e, nincs-e kizárva akármiért.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#20026) FLx válasza LimaBravo69 (#20025) üzenetére


FLx
addikt

Csomagolva biztosan nincsen kizárva, ott még a szúró, vágó eszközök is mehetnek, állvány miért ne? :)

(#20027) LimaBravo69 válasza FLx (#20026) üzenetére


LimaBravo69
tag

Igazad van, lehet hogy túlkombinálok dolgokat. :DD

Teszek egy próbát asszem :K

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#20028) Byk01 válasza LimaBravo69 (#20024) üzenetére


Byk01
senior tag

Egy ekkora állványnál már a biztonsági átvizsgálásnál is mondhatják, hogy nem engedik fel, mert veszélyes. Kisebbeket felengednek, de ekkoránál, ha kekec embert fogsz ki, visszaküldhetnek, hogy add fel. Előírás nincs rá, és az ő ítéletére van bízva, mit talál veszélyesnek az általában leírtakon felül.

Itt nyilván a kézipoggyászként felvitelről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20029) Tikakukac


Tikakukac
titán

Grátisz kérdésem: LED refiből hideg vagy meleg fehér legyen?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20030) LimaBravo69 válasza Byk01 (#20028) üzenetére


LimaBravo69
tag

Pont ilyesmire gondoltam a kérdésfeltevésnél, kösz! :R

Ezek szerint jobb kétszer is meggondolni az állvány cipelést.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#20031) *Ropi* válasza Tikakukac (#20029) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak akkor konzumer L.E.D.-essel, ha U.F.O. bőrszíneket akarsz! ;) Az olcsó L.E.D.-es lámpák CRI értéke éppen, hogy meghaladja a 80-at, magyarán sávos a színképük (a napfény illetve a vakufény 100% CRI értékű, egy profi L.E.D.-es lámpa 98% feletti CRI értéket tud). Ha már választani kell én a meleg fehérre szavazok (3200-3600K), de ott is lesz némi zöldes beütésed (épp a napokban próbáltam ki egy kolléga Kínai I.C.E. Light klónját: a meleg és a hideg WB-je is zöldes volt).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20032) Tikakukac válasza *Ropi* (#20031) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerencsére nem lesz bőrszínű semmi, mert bőr az nem lesz fényképezve abszolúte továbbra sem, az a fotósok dolga :N

Eldöntöttem, hogy építés lesz, tehát olyan elektronikával és olyan LED-et rakok össze amilyet akarok, legyen már előnye egy villamosmérnök-mérnökinfó kombónak ;)

Cuccok továbbra is csak softboxban lesznek lőve, nekem ez a fotós karrier.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20033) *Ropi* válasza Tikakukac (#20032) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor máshogy mondom: ha a lefotózott tárgy az eredeti fehér helyett takonyzöld beütésű lesz és még Lightroomban sem tudod kiszedni a képből, annak örülni fogsz? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20034) Tikakukac válasza *Ropi* (#20033) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem láttad te milyen képek mentek ki innen régebben, örültél ha egyáltalán szín volt a képen.

De mondom, nincs az az elektronika amit ne építenénk meg, szóval kell egy pontos specifikáció és csináljuk :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20035) *Ropi* válasza Tikakukac (#20034) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem az elektronika a szűk keresztmetszet, hanem maga a L.E.D.: amit konzumer kategóriában kapsz az mind ilyen. Ami jobb, azt meg nincs kedved kifizetni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20036) Tikakukac válasza *Ropi* (#20035) üzenetére


Tikakukac
titán

Jöhet az ipari is, csak azt mondátok mit hozzak. Ha csinálnak Magyarországon akkor lesz hozzá kapcsolat nem túl drágán ez szinte fix. A legtöbb villanyszerelési eszközt és egyebek harmadáron kapjuk, nem lesz az annyira csúnya szerintem. Van ledes refi is, de amíg nem tudom mit küldjek megnézésre addig meg vagyok lőve :B

De valamivel világítani kell, ha tényleg nagyon nem-nincs-hagyd akkor veszek még 2 reflektort és kézcsókolom :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20037) *Ropi* válasza Tikakukac (#20036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Például...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20038) Tikakukac válasza *Ropi* (#20037) üzenetére


Tikakukac
titán

Remekség, na itt van csemege bőven. Akkor keresünk valami olyat ami tudja kb. ezeket az adattáblákat. Bár ahogy nézem itt 1-2 dolog már nagyon fotós mércés, kicsit leadunk az igényekből :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20039) *Ropi* válasza Tikakukac (#20038) üzenetére


*Ropi*
félisten

Annak, hogy rossz fényű L.E.D.-es lámpát csinálj, nem sok előnye van, max. az, hogy nem melegszik annyira és nem tekeri annyira a villanyórát, mint egy OBI-s vagy Praktikeres reflektor. ;) Ezért érdemes jó fényűt csinálni, hogy tényleg megérje! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20040) cidalain


cidalain
veterán

Van egy régebbi Fujifilm kompakt fotógépem.
Tegnap fotózgatás közben egyik pillanatról a másikra elkezdett szar képeket csinálni: a képek csíkosak, és túlexponáltak(?) lettek. Este otthon még próbálgatva ugyanúgy megvolt a gond. Azonban vakuval fotózva sikerült egy-két hibátlan képet is csinálnom még vele.
Tud ebben valaki segíteni? Szükség esetén tesztképet tudok mutatni este.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#20041) faki_ válasza cidalain (#20040) üzenetére


faki_
senior tag

Jó eséllyel a szenzor és így a gép végét jelenti, nem valószínű, hogy gazdaságosan javítható.

(#20042) cidalain válasza faki_ (#20041) üzenetére


cidalain
veterán

ajjaj. tesztkép alapján a "jó eséllyel"-ből meg lehet mondani hogy "biztosan" szenzor hiba, és kuka? :(
vagy tökmindegy, a leírt hibajelenség gyakorlatilag egyértelműsíti?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#20043) Tikakukac válasza *Ropi* (#20039) üzenetére


Tikakukac
titán

Annak se nagyon lenne értelme, hogy anyám 7-es bömbivel járjon 400m-re dolgozni, de annak se, hogy 4 lámpába beleöljek 200k-t, mert 5 év alatt sem hozza vissza az árát :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20044) Pandabarat válasza cidalain (#20042) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

Biztosra szerviz megmondja, ne várd senkitől így látatlanba. Dokid ha felhívod, vagy levélbe elküldöd a panaszaid, biztosra tud szerinted diagnosztizálni? Gondold végig szerintem. :)

(#20045) cidalain válasza Pandabarat (#20044) üzenetére


cidalain
veterán

azért kérdezem mert nem tudom ;)
nem tudom szervizbe vinni. oda-vissza posta + bevizsgálási díj már egy új fényképező negyede.
ha lehet, ettől eltekintenék, ha a tesztképekből van lehetőség megállapítani az itteni nálam sokkal nagyobb tudású és tapasztaltabb szakiknak.
erre két választ tudok elfogadni mint laikus:
1. igen a tesztkép sokat segítene a pontosabb diagnosztizálásban
2. semmire nem megyünk a tesztképekkel, mert akármi is látszik rajta akkor is vagy 23 féle hibája lehet, nincs tipikus hiba

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#20046) faki_ válasza cidalain (#20042) üzenetére


faki_
senior tag

Nem hiszem, hogy tesztképből bárki meg tudná mondani, de amiket láttam tönkrement szenzorral, az vagy ilyet produkált vagy csak feketeség volt.

(#20047) scarabaeus válasza cidalain (#20040) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Van egy régebbi Fujifilm kompakt fotógépem."

Gondolom, ennyire nem régi, ugye nincs ezen a listán?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20048) cidalain válasza scarabaeus (#20047) üzenetére


cidalain
veterán

ennyire nem csak kicsit újabb, 1-2 évvel, A820-as :)
este teszek fel képeket, mert nem ilyen mint az oldalon. nem egy katyvasz az egész.
bár ahhoz a házikóshoz hasonlít...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#20049) *Ropi* válasza Tikakukac (#20043) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, én a minőségi képek szemszögéből nézem a dolgot, Te meg a költséghatékonyságéból. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20050) Tikakukac válasza *Ropi* (#20049) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha megérné akkor hidd el, lenne rendes fotós és műterem :K De mivel nincs értelme kifizetni, így dolgozunk aranymetszésben amennyire lehet ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.