Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) TCr válasza boost (#35000) üzenetére


TCr
veterán

A telefonomon (Xiaomi középkategória) valami 105 MP mód is van. Borzalom. Komolyan.
De nem is ezért esett erre a választásom, hanem az 5 MP makrólencse miatt.

BTW nekem is csak vágás és csúszkázás a célom. (Legalábbis a jelenlegi álláspontom szerint)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35002) Jahno válasza boost (#35000) üzenetére


Jahno
őstag

Nem régen szereztem egy D40-est, hogy legyen valami békebeli cuccom is, "csak úgy" játszani.

Eredetileg úgy terveztem, hogy majd APSC felé mennék, Fujira bevált a 12mm-es Samyang, azt megvettem Sonyra, mellé 7mm-t, aztán nézegetni kezdtem vázat, mikor az A7-III nálam maradt. Szóval újratervezés, el vagyok azon a kittel, szereztem rá Samyang 14mm-t meg egy 11mm-es TTartisan halat, esti fotókhoz kiváló, hétvégén bevetjük a rolleres fotózásokhoz, ott is kiderül mire lesz jó. Most azon gondolkozom, hogy ezt a 16-20+ gyutávot kellene lefednem, csak a 12-24es elég zsebbe nyúlós, közben APSCre kijött a Sigma 10-18as, ha átkapcsolom a vázat APSCre akkor megapixel is marad valamennyi, gyutáv 15-27 egész kellemes, obi új ára kb. 250ezer felett, az még vállalható lenne. Ha valami fényerőtlenebb létezne használtan, akkor meg is venném. Utoljára A-ra volt Sigma 12-24mm f/4,5-5,6, még azzal is el lennék, de nem feltétlen adaptereznék, ha nem muszáj.

Egyelőre a vázon legyek túl, hosszú távú terv meg a hajtogatós kijelző miatt valamelyik 6700 vagy újabb hasonló modell, arra akkor mehetne ugyanígy ez a nagylátó.

(#35003) lugosi válasza Jahno (#35002) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én azt irigylem bennetek (nem szarkazmus, komolyan írom), hogy ennyi időtök és energiátok van fotózni. Én felszerelés helyett idén inkább erre erősítek, felszerelésben úgy érzem mindenem megvan amire csak szükségem lehet (telém nincs, az még lehet hogy jól jönne egy az idén).

(#35004) TCr válasza Jahno (#35002) üzenetére


TCr
veterán

Szombaton úgy néz ki, hogy ráérek. Délelőtt megveszem végre a notit, utána szabadság.
Lesz most valami csoportos mocorgás esetleg? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35005) Jahno válasza lugosi (#35003) üzenetére


Jahno
őstag

Meló után 1-2 óra a városban sima ügy, szombat délután anyósék pletykálnak a csajokkal, addig elhúzok a falu szélére. Kápolnás csillagjárás tőlem 10 perc autóval, bár az este volt, de este 11 után beszéltük meg, hogy egyáltalán menni kellene és hajnal 2re haza is értem. Terepszemle és G-térkép nézegetés sokkal többet elvisz, ha valamihez jó helyet és témát szeretnénk találni. Szintén 10 perc autóval mindenféle mező, patak, tavak és vadregény, Duna sincs túl messze. Többi a zűrösebb.

Ma kocsival jöttem melóba, de lehet írtam már, tök tudja. 2 dombtetőt nézek meg Buda környékén a hegyekben, ha megint lenne a jövőben sarki fény, akkor ne ezen szórakozzunk, hogy hova lehet menni, milyen a rálátás ésatöbbi. Csak haladjunk, mert ez nem egyszerű. Városi tengéslengést már nem kell ennyire tervezni. Ott odamegyünk, megnyomjuk és vagy lesz valami vagy nem :DD

(#35006) Stauffenberg válasza Jahno (#34999) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom melyik részét fejtsem ki jobban. :D

A tone mapping lényege, hogy az egyes színeket is képes annyira behúzni, hogy HDR hatása legyen (lásd: szurkolók ruhája vagy karja) és a legtöbb HDR algoritmusnak része ez is. A telefonok nem engedik megjelenni az árnyékokat, nem engedik elszaladni a csúcsfényeket, hanem egy lapos valamit állítanak elő.

Másik topikba raktam saját példát, ez egy OnePlus 8T-re rakott GCam HDR és a kézzel szerkesztett RAW közti különbséget mutatja, még nem is annyira vad ez a HDR, mint amit a Samsung vagy az iPhone művel. A Samsung minden létező módon arra törekszik, hogy az összes csúcsfényt behúzza amennyire lehet, olyan szarrá szaturált égbolt kéket művelve, aminek semmi köze a valósághoz, az iPhone pedig az árnyékok teljes kipusztítására törekszik. Ezért szokás mondani, hogy a telefonok viaszbábuvá változtatják az embereket.


A fő baj viszont az, hogy nem elég görbézni a fotót vagy kontrasztot növelni, hogy visszaadja a természetes(ebb) tónus- és világossági átmeneteket, mivel a tone mapping már belenyúlt a tartalomba, nem visszafordítható vagy irtózatos munkával. Az én szememben ez ronda, teljesen lapos képeket eredményez, amikben semmi térérzet nincs. Amolyan "tipikusan mobilos" fotók ezek és már terjed az a trend, hogy a RAW is tone mappelt, szóval tessék külsős appot használni RAW lövésre, ami meg nem biztos, hogy jól fogja feldolgozni a Quad Bayer szenzorok képét.

Az árnyékok és csúcsfények sajnos léteznek a valóságban, kivéve a mobilfotókon. Csak exponálni (és így választani közöttük) ne kelljen megtanulni, inkább behúznak mindent a középtartományba, bármi áron.

További példák (most ezeket találtam a feltöltéseim között, nagyon régi telefonnal készültek, de szintén GCam HDR vs. nyers RAW). A HDR algoritmus nem engedi létezni a csúcsfényeket és mindent elkövet azért, hogy ami nem abszolút fehér, azt ki kell írtani, be kell húzni középre.

(#35007) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem találtam jobb topicot, beírom ide hátha. :)

Keresek olyan 3 lábú tripodot ami magasságban tud 170-180cm-t, hogy szemmagasságba is lehessen állítani és azért van benne anyag, hogy kültéren kis szélben se mozogjon össze vissza.
Spektívet szeretnék rátenni a Decathlonban találtam egyet, rendeltem is (max visszaviszem, ha nem válik be) egy hátránya biztos van, hogy 145cm max magasságot írnak hozzá. [link]

Keret az olyan 20-30k lenne rá max.

Tudtok ajánlani konkrét típust?

(#35008) vond válasza BaLee (#35007) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali! ;)

Nemrég én is ilyen, magasra állítható, jó minőségű tripodot kerestem. Végül a SmallRig CT-10 Aluminum Camera Tripod 3935-re esett a választásom. 180 cm körül van a teteje, de össze lehet csukni 40 cm környékére is. Elég stabilnak is mondanám, de nagy szélben azért akassz valami nehezet a középoszlop aljára. :K

Ahogy nézem, jelenleg kicsit több, mint 30 ezer, de szerintem megéri az árát.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35009) Jahno válasza BaLee (#35007) üzenetére


Jahno
őstag

No de hány kilót tennél rá? Az a dekás elég gyenge vétel volt, de már tudod :-D

[link]

Magassággal lesz a baj, fent van a tömegközéppont, azzal elég nehéz mit kezdeni.

(#35010) BaLee válasza Jahno (#35009) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A jelenlegi spektívem 609gramm, ha nem is ez marad örökre a legtöbb spektív 2 kiló alatt megáll.

Decathlonost próbára vettem, szerencsére minden kérdés nélkül visszaadják a pénzt ha nem jön be a termék. Nem írnak róla amúgy rosszat csak a magasság lesz kérdéses. Majd meglátom.

Köszi a tippet. Ezt találtam itthon, ez ugyanaz (nem találtam típusszámot)? Vagy ez is jó? [link]

#35008 vond : neked is köszi, megnézem azt is :)

(#35011) Lassú Víz válasza Jahno (#35009) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A három tagú középoszloppal nem lesz stabilitás bajnok, ráadásul 2,1 kg feletti súlyért.

Persze minden relatív. Amikor a felszerelésem egy Olympus E400 volt Sigma 18-55-tel meg az FL36 vakuval egy oldaltáskában, akkor nem volt nehéz a hasonló súlyú Velbon Sherpa 750 egy tegez szerű tokban. Azóta a cucc fejlődött, kellett a hátizsák vagy sling bag, és mindenhol is kényelmetlen lett az állvány. Mai napig nem sikerült rendesen megoldani az állvány logisztikáját, pedig azóta van kisebb és/vagy könnyebb, valamint monopod is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35012) RocketSWET


RocketSWET
csendes tag

Sziasztok! Használ, vagy használt valaki közületek Sigma 16mm f/1.4 DC DN C objektívet? A kérdésem a fókusz motor hangjával kapcsolatos lenne. Nemrég beszereztem egy ilyen obit, a képei szépek jól dolgozik az autófókusz is bár sötétebb jelenetnél kicsit komótosabb viszont azt vettem észre az eddigi objektívekhez képest elég hangos a fókusz állítás nagyobb különbség esetén mikor bevált néha hallani hangosabb kattanásszerű hangot is. Ez mennyire normális? Tamron 18-300 zoom obim pl teljesen hangtalan hozzá képest. Illetve a napellenző is kicsit kotyog, ez ki lenne kopva esetleg, (nem látszik kopás külsérelmi nyom rajta) vagy gyárilag nem a legstabilabb? (Egyik Samyang obimál szintén van egy kis lötyögése gyárilag pl).

(#35013) Jahno válasza Lassú Víz (#35011) üzenetére


Jahno
őstag

Ár-értékben mit lehet mást tenni? Eleve 2 méteres állványra ingoványos a talaj, de nézzük meg.

Haveroknak ilyesmi van, én néha húzom magam után 2. táskában, kézben, de egyik átlagos belefér hátizsákon belülre állva és még egy kicsi az aljába fektetve.



Ez azért nem egy olyan megfejthetetlen logisztika.

(#35014) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!
Szeretnék kipróbálni egy polár szűrőt. Sosem volt még, nem tudom fog e tetszeni és mennyit fogom használni, ezért először nem szeretnék méreg drágát. Ez a 7-10 ezres kategória mennyire használható, sokat ront a képminőségen, vagy egy átlag hobbi felhasználónak teljesen jó? Pl. Hoya, K&F.
M4/3 géphez és nem méregdrága obikhoz kéne. :R

(#35015) Timer válasza HollyBoni (#35014) üzenetére


Timer
veterán

K&F szerintem rendben van, pláne ha nem a legalapabbat veszed, hanem azt, ami nem módosít jelentősen a színeken. Én szeretem, ha vízparton, vagy nagyon b_szó éles napsütésben kell fotózni. Egy baj van vele, általában elfelejtem elforgatni, amikor a géppel landscape állásból portréra váltok... A KF szűrőt rendeld közvetlenül a gyártótól, itthon pofátlan hasznot tolnak rá. Mindig van az árból valamennyi kedvezmény, és jellemzően két héten belül meg is jön futárral. Nekem eddig minden megérkezett sérülésmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#35016) Jahno válasza HollyBoni (#35014) üzenetére


Jahno
őstag

Jó lesz az. Én azt sem értem, hogy hirtelen szidni kezdték a Hoyákat, meg ilyesmi, pedig az már jó cuccokat gyárt.

(#35017) sixpak válasza Jahno (#35016) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én is mindig Hoya-t veszek, van olyan 67mm-es, ami már 15 éve megvan lassan.
De van 49mm-es is, persze a legalja, alsópolcos mind, de én elégedett vagyok velük.
Képet nem rakok be inkább, mert hátha elmegy a kedve a kérdezőnek. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35018) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Köszi. :R Rendeltem egy True Color valamit közvetlen K&F-től. Mivel küldik innen a cuccokat free shipping-nél?

Egyelőre csak arra az obimra rendeltem ami ekv. 24mm-ig megy le (adapterezni egyelőre nincs kedvem). Igaz hogy nagylátókon nem igazán működik jól a polár? Ekv. 15mm-nél gázos?

[ Szerkesztve ]

(#35019) Timer válasza HollyBoni (#35018) üzenetére


Timer
veterán

Valamelyik futár szokta hozni, DPD ha jól emlékszem. Jót rendeltél, az a legfrissebb, nekem van régebbi is, tényleg kevésbé melegíti el az újabb a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#35020) Jahno válasza sixpak (#35017) üzenetére


Jahno
őstag

Alsó polcos fix NDvel vagyok teljesen jól,. főleg ha amúgy sincsenek színek. Variálhatókkal meg pont ellenkezője vagyok, sokan magyarázzák, hogy milyen jó, de szerintem nem is használják. Arra azért van 1-2 csúnya képem.

(#35021) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, eglobalhoz hasonló sxurkeimport oldal mi a megbízható manapság? Eg asszem pár éve lehuzta a rolót, utoljára o12-40 lett tőlük.

Esetleg mpb.Comhoz hasonló? Oly vázat néznék köszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35022) Timer válasza Balinov (#35021) üzenetére


Timer
veterán

e-infinity

[ Szerkesztve ]

(#35023) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,
selyem fotópapírról mik a vélemények?
Szeretnék egy fotókönyvet rendelni. Fujifilm Crystal Archive Album elvileg a neve.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#35024) Balinov válasza Timer (#35022) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi és tényleg, ezer eve nem néztem rájuk, pedig valami kutyum konkrétan onnan van

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35025) Timer válasza Balinov (#35024) üzenetére


Timer
veterán

Nincs mit, én karácsony előtt is rendeltem tőlük, minden rendben volt.

(#35026) Balinov válasza Timer (#35025) üzenetére


Balinov
félisten

Az jó hír, :R kár hogy nincs a kiszemelt típus raktáron, Mind1 feliratkoztam ertesitesre

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35027) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv remélem jól meg tudom fogalmazni, hogy mi gyötör most engem :)
Nikon aps-c gépről váltanék FF-re. Most tudatosult bennem, hogy az obipark így kb kuka lenne, mert azok DX-esek és a FF-re FX-kell. Ok, rendben, DE!
Tisztában vagyok az ekvalens, meg a kis szenzor szorzás stb cuccokkal, csak azt nem értem, hogy egy 50 mm DX obi ami ugye kis szenzoron 75mm-nek felel meg fullframe-en meg nem használható. (persze tudom, hogy tud kis szenzor kivágást, ugye nativan szeretném)

Ergo: Akkor egyik vázon sem 50 mm az az 50 mm-es obi nem?

Bocsi ha nagy bonyolúltan írtam :S

"If you're good at something, never do it for free!"

(#35028) Jahno válasza gboszi (#35027) üzenetére


Jahno
őstag

Mindegyik obi akkora, amekkora rá van írva, csak a kivágást arányosítják így számokkal. FF 50mm-et ha ASPCre teszel, ugyanaz a kép lesz belőle, mint ha APSC 50mm-es obit tettél volna rá.

(#35029) Timer válasza Jahno (#35028) üzenetére


Timer
veterán

Biztos ez? Nekem úgy rémlik, hogy a FF 50 mm a D3100-on inkább volt 70 milliméter "ránézésre".

[ Szerkesztve ]

(#35030) Jahno válasza Timer (#35029) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, és az APSC 50mm is kb. 70mm ránézésre, azért ugyanaz.

(#35031) Timer válasza Jahno (#35030) üzenetére


Timer
veterán

Ja, oké! ;-D

(#35032) TCr válasza gboszi (#35027) üzenetére


TCr
veterán

Milyen igények alapján indulhat el a vezérhangya APS-C-ről FF-re váltásra?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35033) Jahno válasza TCr (#35032) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem párhuzamos terv van a kettőre, aztán meglátjuk mire jutok a következő években. Már olyan is megfordult a fejemben, hogy megveszem az APSC 10-18as Sigmát, átkapcoslom a vázat APSCre és letojom a megapixel veszteséget, nem mérvadó, de akkor 15-27 közt lefed, aztán majd lesz alá vázam is. APSC vázhoz meg 150-600. Akkor elmehet a 100-300as Pana, ha addig szét nem esik és ki tudja meddig jutok.

(#35034) gboszi válasza Jahno (#35028) üzenetére


gboszi
senior tag

Azt vágom, hogy a FF obi ASPc-n is akkora mert az obi nagyobb mint a szenzor. DE fordítva ez nem lehet igaz, mert nem rajzolja ki az egész szenzort egy aspc szenzorra tervezett obi.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#35035) gboszi válasza TCr (#35032) üzenetére


gboszi
senior tag

Igazából a ma mire ba...am el a pénzem játék nyertese :D
Nagy vágyam volt régebben is egy FF váz, és most végre elérhető áron vannak, akkor meg miért ne. Milc, (amit szeretnék kb) anyagilag nem fér bele

"If you're good at something, never do it for free!"

(#35036) TCr válasza gboszi (#35035) üzenetére


TCr
veterán

:DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35037) Jahno válasza gboszi (#35034) üzenetére


Jahno
őstag

Melyik fele nem igaz? Ezért írtam fordítva arányosítva, hogy FF obit teszünk APSCre. Kisebbet rajzol és újabb vázak átkapcsolhatók APSCbe. Néha csinálom is, de amúgy minek? Vagy min szeretnénk rágni a gittet? 50mm ami rá van írva, az obi gyutávja, tök mindegy milyen vázra teszed. Van ami nagyobb érzékelőt is kirajzol arányosíthatunk még reggelig, hogy akkor most ha az 50es obit MFTre tesszük, akkor olyan a kivágása, mint ha FFen 100mm-es lenne, de a fényerő meg a mélység, akkor valaki még gyorsan egy másik paramétert is megváltoztat, hogy menjünk hátrébb a tárgytól és akkor végképp elvesztjük a fonalat.

Nekem még húzódik a gyutávos tesztem, azt egyszer szeretném megcsinálni, de rendesen.

(#35038) Jahno válasza gboszi (#35035) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is olyan, hogy kinek mi, attól függ mi a váz, obik és cél. Amennyibe néhány váz kerül, vagy amennyire hamar leamortizálnám, előbb vettem volna egy APSC MILCet, mint bármilyen tükröset, csak tudjon multiexpót.

(#35039) gboszi válasza Jahno (#35037) üzenetére


gboszi
senior tag

Ok. Akkor máshogy kérdezem.
FF váz 50es obi egyenlő egy apsc váz 50es obi képével
vagy
FF váz 75ös obi egyenlő egy apsc váz 50es képével?
Szerintem az utobbi. És mivel tudtommal az apsc 50es obi nem rajzolja ki a FF szenzort ezért írtam (kérdeztem) hogy akkor jól gondolom-e hogy az apsc 50es obi igazából nem is 50es, mert semmilyen vázon nem adja a FF 50mm-t.
Ha mégis bullshit amit írok, akkor meg miért van két fajta 50es ? :D

"If you're good at something, never do it for free!"

(#35040) Jahno válasza gboszi (#35039) üzenetére


Jahno
őstag

"FF váz 75ös obi egyenlő egy apsc váz 50es képével?"

Ez. De fentebb próbáltam is leírni.

" hogy az apsc 50es obi igazából nem is 50es, mert semmilyen vázon nem adja a FF 50mm-t."

De, a gyutáv 50es. Néhány obinál van átfedés, ki lehet próbálni, pld. 11-16os Tokinám, 16mm-en kirajzolja az FF érzékelőt. APSC 11mm állásban ugyanaz lesz, mint FF-en 16mm-en. Múlt héten nyugdíjaztam...

Nem csak 2 fajta 50es van, de a nagyobb körhöz több alapanyag is kell, az rögtön meghatározza az árát. A gyutáv nem attól függ, hogy mekkora kört rajzol ki. Ha lefelé mész érzékelő méretben, mondjuk olyan obival ami mindenre van akkor látószög meg ilyesmi nem változik, csak a kivágás.

(#35041) lugosi válasza gboszi (#35035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem volt FF gépem, elállás lett belőle. Nem éreztem hogy kellene, többet adna vagy szükséges lenne, de ez egyedi. Másnak meg szükséges vagy kell, vagy szeretné és akkor meg kell venni.

(#35042) FerNandor


FerNandor
őstag

SOS,
SaalDigital fotókönyv jó minőség? Google értékelések jónak tűnnek.
94 oldal, kb 167 kép, 40*30-as méretben 90.000Ft alatt. A topicban ajánlott oldalakat megnéztem, de nem is volt ez a méret, máshol nem raktam össze így fotókönyvet most.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#35043) Stauffenberg válasza gboszi (#35035) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Milc, (amit szeretnék kb) anyagilag nem fér bele"

Minden bántás nélkül, de a kérdéseidből az látszik (és ezzel semmi baj nincs), hogy az alapok is hiányosak tudásban, így nem biztos, hogy bármivel előrébb leszel egy FF rendszerrel. Meg amit most ellocsolsz egy FF DSLR szettre lecserélt objektívekkel, azzal jó ha számolsz, hogy az már a nyakadon marad és azzal temetnek el vagy gombokért fogod tovább adni pár év múlva.

MILC vonalon is lehet olcsóból elkezdeni FF szettet építeni, első generációs Sony A7-es ára már 120k körül mozog, de az A7 II is már fel-fel bukkan 200 alatt és olyan objektív dömping van akár third party gyártóktól is, hogy lehet válogatni megfizethető FF üvegek között, újonnan és használtan is. Csak azért mondok más márkát, mint a Nikon, mert ha ígyis-úgyis invesztálnod kell objektívekbe, akkor érdemes körbenézni ilyenkor. Egy rendszerváltásnak mindig az objektívek lecserélése a legfájdalmasabb része, de neked mindenképpen kelleni fog.

(#35044) FerNandor válasza FerNandor (#35042) üzenetére


FerNandor
őstag

Egyáltalán fotókönyvben az a fekvő 40*30-as még kényelmesen nézhető vagy már túl nagy?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#35045) Timer válasza Jahno (#35040) üzenetére


Timer
veterán

""FF váz 75ös obi egyenlő egy apsc váz 50es képével?""

Na ja, ezt írtam fentebb én is, amire azt írtad, hogy nem. Mégse ugyanaz az az 50 / 70 mm akkor! :DDD Nálam az volt, hogy az 50-es FF obit felcsavartam APS-C vázra, és kijött egy szűkebb perspektíva, számszerűleg ugye FF 70 mm körüli érték környékén valami.

[ Szerkesztve ]

(#35046) Jahno válasza Stauffenberg (#35043) üzenetére


Jahno
őstag

"hogy az már a nyakadon marad é"

Tudni kellene mi az a cucc, néha én is elgyengültem még ilyen 5DMII felé is, meg hasonlók, csak másképp adata ki. Korlátait ismerem, meg azzal is tisztában vagyok, hogy öreg vas és lehet nem marad a nyakamon, hanem inkább széthullik a fenébe. Azért pályafutásom alatt volt már nálam minden, meg elég a fotós csoportokban körbenézni, aminél szűk a mintavétel mert nyilván mindenki akkor esik be amikor baja van, de most 1-2 vasnál ezek a kérdések megszaporodtak.

Első generációs A7et lehet nem vennék, de ahogy írod egy IIes sem világ pénze, konkrétan most olcsóbban látok megkíméltebb darabot is, mint egy D750 vagy 5DMIII és társai, akkor meg miért ne? Még kitobival is, de bármikor az APSC része 18-135el és lehet írogatni az Ekcel táblázatot mi kellene mire, aztán pénzügyileg ütemezni.

Ráadásul Sonyraúgy bezsákoltam obikból, hogy nagyon, APSCre most van 7mm-es 40-ért, a 11mm-t 60ezer körül vettem, 14-es Samyangot 50 és 70-ért. Igaz ehhez kivárás is kellett. Újonnan a 35ös fix meg asszem éppen 100ezer körül Fotoplusban. Párját sem találom tükrösre, igaz 35mm csak néha célirányosan kell és már nem sajátom.

Kápolnás meg a többi képet láttátok, nekem erre kell FF és látószög is. Lehet próbálkozni olyan dumával, hogy menjek hátrább meg hasonlók, de szerintem kár (:-

És persze váz meg obik az bővítési alap, mostani vázra lehet venni akár komolyabb obit, az jó lesz a jövőbeni komolyabb vázra. DSLRnél nincs tovább, az van ami van, az is öregszik, közben eltelt 15 év, néhány békebeli fotós által dícsért akkori jó drága prémium obit egy mostani kit vagy hasonló olcsóbb dolog simán leköröz. Tömegben, sebességben, minőségben, fejlődnek a bevonatok, stabik aztán tudom én, hogy bezzeg filmre és régen minden is, meg az egyéni látásmód ésatöbbi, satöbbi, de azért a jobb cucc az jó cucc.

(#35047) Stauffenberg válasza Timer (#35045) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A gyújtótávolság sosem változik, az mindig 50mm marad, mindegy milyen gépre teszed rá, mert ez az objektív saját tulajdonsága. A mögötte lévő szenzor mérete és a gyújtótávolság együtt adja meg a képszöget (népiesebb nevén látószöget). Ha egy szenzor 1,5x kisebb, akkor felszorzod az 50-et és kijön, hogy APS-C gépen az 50mm-es objektívnek olyan lesz a képszöge (látószöge), mint FF-en egy 75mm-es objektívnek. Vannak APS-C szenzorok amiket 1,52-vel szorzunk, van ami 1,61-el, de az egyszerűség kedvéért a Canon-t szokás 1,6-al, minden mást meg 1,5-el szorozni.

(#35048) Timer válasza Stauffenberg (#35047) üzenetére


Timer
veterán

Oké, én értem, de szerintem a kérdező nem EZT kérdezte, hanem AZT, amire én válaszoltam neki! ;] Effektív gyújtótávolság, vagy valami ilyesmi néven fut ez, nem?

[ Szerkesztve ]

(#35049) Jahno válasza Timer (#35045) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ezért írtam fordítva, hogy ha 50es FF obit felcsavarsz APSC vázra akkor ugyanúgy fog kinézni, mint ha ugyanarra az APSC vázra APSC 50est tennél fel. Mert 50-50, nem kell belekavarni, hogy nagyobb képkört rajzol ami nem fér ki az érzékelőre. Mindegyik verziónak az APSC vázon olyan kivágása lesz, mint egy kb. 75ös obinak FFen. Független, hogy APSCre FF 50es, APSC 50es, vagy középformátum, vagy nagyformátum, vagy mit raksz.

(#35050) Timer válasza Jahno (#35049) üzenetére


Timer
veterán

"Éppen ezért írtam fordítva, hogy ha 50es FF obit felcsavarsz APSC vázra akkor ugyanúgy fog kinézni, mint ha ugyanarra az APSC vázra APSC 50est tennél fel.'

Szerintem meg Nikonnál nem. Csak sajnos nincs itthon APS-C 50-em, hogy igazolni tudjam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#35051) Jahno válasza Timer (#35050) üzenetére


Jahno
őstag

Nézzük meg, de furcsa lenne és gépfüggetlennek kell lenni. Jó, 2 különböző 50es obi közt is akad minimál különbség, 2 pixelt még ne vegyünk ennyire látványosnak. De szenzor síkban felőlem még Canikont is összehasonlíthatunk, Nikon obi felmegy Sonyra és EOSre (:- 50esből akad pár békebeli manuálisom, csak abban nem volt olyan, hogy APSC.

(#35052) Jahno válasza Timer (#35050) üzenetére


Jahno
őstag

Most nekem is csak 18-55, vagy tarhálni tudok 17-70et, ha csak ASPC/gyutáv a lényeg.

(#35053) Stauffenberg válasza Timer (#35048) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ekvivalens gyújtótávolság (equivalent focal length) a neve és csak arra szolgál, hogy az eltérő formátumokon kapott látószögek összehasonlíthatók legyenek.

Azért a full frame az esetek 99%-ban az igazodási pont, mert az analóg időkben az azonos méretű 35mm-es képkocka volt a legelterjedtebb formátum a világon. A középformátumnál is át lehet számolni, csak mivel nagyobb, ott mondjuk inkább 0,7x lesz a szorzó.

Az meg mindegy, hogy a Nikon gépedre DX vagy FX 50mm-es objektívet raksz, ugyanazt a képszöget fogja adni (kisebb eltérések lehetnek, van amikor egy 47,8mm-es és egy 51,9mm-es objektívet is inkább kerekítenek 50mm-re az elnevezésben, ennyi eltérés benne lehet, de nem sokkal több.

Azért sem írhatnak rá mást, mert nem igaz. Az 50mm az adott optika egy lényeges jellemzője, nem lehet ráírni, hogy 75mm csak azért, mert APS-C vázra teszed, mert ez a paraméter nem lesz igaz.

[ Szerkesztve ]

(#35054) Timer válasza Stauffenberg (#35053) üzenetére


Timer
veterán

Oké, akkor csak én flesseltem, bár mentségemre legyen mondva, elég régen hazsnáltam már APS-C rendszert, és akkor is többnyire DX obikkal.

(#35055) Jahno válasza Stauffenberg (#35053) üzenetére


Jahno
őstag

És ne feledjük, ez alapján mennek a távcsövek, mikroszkópok és mindenféle egyéb más optikai elemek paraméterei is. Valami rá van írva, az adott eszköz paramétere. Aztán tesszük, amire tesszük.

Héten futott nagyot a csípős pöcsi: [link]

Mi nem vesszük ennyire komolyan

és este megszülöm a vasárnapot, mert ne már odahaza punnyadás legyen, fotós csoport kap feladatot :C

(#35056) Timer válasza Jahno (#35055) üzenetére


Timer
veterán

"Héten futott nagyot a csípős pöcsi: [link]"

Hát ez beteg baszdki. :C

(#35057) zsoltzsolt válasza FerNandor (#35042) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nagyon jó minőség. Én kupont kaptam valamilyen akcióban tőlük, akkor rendeltem. Nagyon szépen és gyorsan dolgoznak.

(#35058) FerNandor válasza zsoltzsolt (#35057) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. :R És amúgy amit írtam árat oldalszám/méret tekintetében, milyennek számít?
Egyáltalán 90+ oldal még ajánlott fotókönyvre? Meg a 40x30-as méret?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#35059) Jahno válasza FerNandor (#35058) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem a 90+ nem vészes, de éppen holnap kapok vissza pár könyvet és megnézem, mert azt sem tudom hány oldalas vagy mekkorák.

40x30 a lapméret és változó képekkel? MAFOSZ kiadvány pld. kifejezetten vékony a kb. 120 oldalával és van oldal ahol 8 kép.

(#35060) Lassú Víz válasza Timer (#35045) üzenetére


Lassú Víz
őstag

És ha utána az utómunka során vágsz a képből kijön egy még telébb szerű valami.

Mindenkinek van egy saját teóriája ami szerint ő érti (vagy nem) az objektíveket, és azon a módon egyszerű mint a faék. Aztán itt egy cikksorozat, ami tudományos alapossággal és gif képekkel is elmagyarázza az objektíveket. Bátran ki merem jelenteni, hogy Nagy Krisztián beszerelte a BMW-be az indexet, innentől a fotósokon múlik, hogy használják-e. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35061) Jahno válasza Lassú Víz (#35060) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ez a bajom, hogy átlag tavaknál madarászni a 600mm-ből már pont nem nagyon lehet eleget vágni és fogy a kép, ezért lesz majd APSC vázam 150-600as obival, mert a 900mm az gyakorlat alapján pont kiadja, ott nem vagy minimálisat kell vágni és még nem lesz hisztis a csirke, látni a tó másik felét és nincs oda-vissza kergetőzés, hogy mire közel mennék arra elrepül. Jövő évben tán meg lesz az obi. Gyurgyalag már érdekesebb, ott ha kivárok és nyugton maradok akkor 500-600mm környéke teljesen jó tud lenni, vadakhoz meg világ fasza gyutávja nem elég úgysem.

Pár képet azért megcsinálnék jobb minőségben és értelmezhetőbb háttérrel, főleg mert visszajöttek a héják, beköltözött egy eléggé ijedős fekete gólya és vörös gém is.

(#35062) Yodafon


Yodafon
senior tag

Mennyit er szerintetek egy jo allapotu D5100-as vaz?
Se obi, se akksi, se mem kartya nem jar hozza, de expo szam csak 18000.

I'm gangsta!

(#35063) Jahno


Jahno
őstag

Na, helyeket kerestem, hogy ha lenne a következő években sarki fény, akkor célirányosan menjünk neki. Ez jó lenne, csak pont a tájolása hibás:


Szombaton Dunakeszin kávézom parton egyik vidéki haverommal és lehet csavargunk valamerre Göd-Szigetcsúcs-Valami magasságában.

Vasárnap meg lukkamerát kell építeni. Többiek lehet Volvoznak, én most kertben fekszem és szolídabbra veszem. Aki annó kimaradt volna belőle:

[link]

(#35064) Jahno válasza Yodafon (#35062) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem eladhatatlan. 40-60ezer közt láttam párat, hirdetni is fogják. Hasonlókat én elajándékoztam, mert szobadísznek sem jó. Főleg ennyire magában, hogy akku nélkül (6-10ezer pénz). Főleg ha engem kérdeznek akkor úgyis azt mondom, hogy ezt már ne vegye meg :-/

(#35065) tikshow


tikshow
addikt

Sziasztok! Debrecenbe hol tudok softboxot vasarolni? Lehetoleg honeycombbal.

(#35066) Jahno válasza tikshow (#35065) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire sürgős? Első kuglis találtban kiderül, hogy mi az egy szem ilyen fotós hálózat, aminek Debrecenben is van boltja. Ott megnézed van-e raktáron és felhívod. Ha nem holnapra kell, akkor lehet várnék egy konkrét modellre vagy jobb minőségre.

(#35067) tikshow válasza Jahno (#35066) üzenetére


tikshow
addikt

Igen, naluk egy van, nekem ketto kell :)

(#35068) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy objektívet, ami full manuális, nincsenek rajta elektronikus kontaktok.

Rémlik, hogy egyszer régen olvastam egy utólagos, nem gyári, megoldásról, ami lényegében egy felpattintható, programozható csatlakozó a váz és az objektív között.
El tudja tárolni és később lejelenteni az objektív nevét és adatait.

Keresővel rákeresve azonban most nem találok ilyet.

Csak képzeltem (ami nem lehetetlen), vagy valóban létezik ilyesmi?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#35069) Jahno válasza 0519 (#35068) üzenetére


Jahno
őstag

Canonhoz van, chipes adapternek hívják, de elég szarok is bírnak lenni. Chipnél szorul, leesik róla, mégsem ismeri fel a vázat, ilyesmik.

(#35070) 0519 válasza Jahno (#35069) üzenetére


0519
senior tag

Erre gondoltam!
Köszönöm szépen!

Amit írsz róla. az viszont nem bizalom gerjesztő.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.