Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) #04331520 válasza JohnyBlue (#33399) üzenetére


#04331520
törölt tag

A Sigma valami adapterrel került rá? Nem változtat a fényerőn vagy a mélységélességen?

(#33402) JohnyBlue válasza #04331520 (#33401) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Igen. Gyári adapterrel. Nem változtat semmin.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#33403) Jahno válasza #04331520 (#33394) üzenetére


Jahno
őstag

Én elfogult vagyok, főleg mert a Canon ugye éppen tiltakozik az alternatív obik miatt, míg Sonyra dömping van sigma/Samyang egyéb állatságokból. Ha meg zoom, akkor a Tamron 35-150 az pont úgy jó, ahogy van.

(#33404) Jahno válasza Rácz Tibor (#33400) üzenetére


Jahno
őstag

Már nincs hozzá alkatrész. Ráadásul Ebay is tele van olyan donor cuccokkal, amiből csak ezt szedték ki, vagy kicserélték egy gyengébb darabra. Merjem írni, hogy Pentax betegség?

(#33405) Jahno válasza #04331520 (#33398) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is frontback, de ha elcsúszik azt azért másképp látni, mint ha a fél feje amőba, vagy testből belemozdult.

(#33406) #04331520 válasza Jahno (#33405) üzenetére


#04331520
törölt tag

Csináltam pár fotót barátnőmről. Csak a fej van a képen. Ablak mellett így este fél nyolckor természetes fénynél 1/320 ISO1600 biztos ami biztos. Kipróbáltam a fix AF-et is de ugyanolyan mint tegnap. Végül feltekertem f1.4-ről f3.2-re és így elégedett vagyok. Már látszanak a szempillák. Sajnos így viszont az a 'look' amiért f1.4-et vettem az már nincs többé.

(#33407) tvamos válasza #04331520 (#33406) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat probald meg csak 1.8-ra ekeszelni. Szepen kene rajzoljon...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33408) Timer válasza #04331520 (#33391) üzenetére


Timer
veterán

Bocs, valóban nem értem, mire is volt akkor a példa példa.

(#33409) Jahno válasza #04331520 (#33406) üzenetére


Jahno
őstag

Ellenfény miatt is szoktak tévedni, bár már megkavarodtam, hogy melyik gép és mivel van. Azt látom, hogy adapterrel van az obi. Hát, van az úgy. Más platformon 1.2 és 1.4 Viltroxok is mennek rendesen, 1.4/35 art is...

(#33410) #04331520


#04331520
törölt tag

Kikapcsoltam az Eye AF-et majd kézzel ráállítottam az autofokusz pontot a szemre és tádáá, végre éles. Viszont. Akkor ez azt jelenti, hogy az EyeAF-ben tényleg nem lehet bízni. Így viszont az eleve szimpatikusabb Fuji kéne.

(#33411) Jahno válasza #04331520 (#33410) üzenetére


Jahno
őstag

Fujiban sem lesz jó, bár attól függ melyik váz. Szerintem ezt normálisan csak a Sony tudja, vagy hát inkább úgy mondom, hogy a többi arányaiban jóval többet téved és ár-értékben a Fujinál is jobb lesz. Meg persze milyen obival, milyen körülmények közepette. Többi márka meg lassan már tudja azt, amit a Sony 5-7 éve :-D Mondom lassan....

(#33412) #04331520 válasza Jahno (#33411) üzenetére


#04331520
törölt tag

Tudom, hogy Fujiban sem lesz jó csak ha már nem használom akkor olyan gépet veszek ami jobban tetszik. A Sonyt nem azért vettem, mert tetszik, sőt a tárcsákat is keveslem. Kizárólag a folyamatos EyeAF miatt vettem. Ez a funkció nem tölti be nálam a szerepét maradéktalanul. Ezt eddig nem tudtam.

(#33413) Jahno válasza #04331520 (#33412) üzenetére


Jahno
őstag

Melyik Sony is ez? Meg fentebb Johnny egy Canon adaptert mutatott, már azzal is majdnem összekevertelek. Szóval mi a teljes szett?

(#33414) #04331520 válasza Jahno (#33413) üzenetére


#04331520
törölt tag

A6400+Sigma 56mm 1.4

(#33415) Jahno válasza #04331520 (#33414) üzenetére


Jahno
őstag

Firmware friss rajta? Más gépekkel milyen, mennyi tapasztalatod van?

(#33416) #04331520 válasza Jahno (#33415) üzenetére


#04331520
törölt tag

Gép 2.0
Obi 3.0
Ezek a legfrissebbek.
Olympus E-M1 és Sony SLT-A58-cal vannak tapasztalataim. EyeAF tapasztalatom ez az első. Ha úgy használom a gépet mint az eddigi hépeimet akkor nincs probléma. Csak pont a fent említett feature miatt vettem ezt a vázat.

(#33417) Timer válasza #04331520 (#33414) üzenetére


Timer
veterán

Próbáld még meg azt, hogy folyamatos AF-ben használod a szemfókuszt, és mondjuk hármas sorozatokat lősz el vele. Így lesz éles, szinte biztos. A másik, hogy gyors záridő, egyszeres fókusz, és eyeAF. Nekem ez vált be a legjobban portréra, de persze mozgó célra nem fog menni. Nyilván, itt már csak annyival vagy előrébb a klasszik "egypontos fókusz a közelebbi szemre" megoldásnál, hogy gyoraabb. Egyébként ha ez ennyire fontos Neked, akkor valami újabb Sony lesz a géped, az A3 ha jól nézem, elég jól teljesít. Nekem Z6 II van most, és én is többet vártam a szemfókusztól, de meg kell érteni, hogy ilyen szűk DoF mellett jóformán mágia, hogy egyáltalán néha eltalálja élesre az íriszt. Ebben jelenleg úgy fest, a Sony a legjobb, bár sokak szerint a Canon ha egyszer célra áll, pontosabb, mert jellemzően nem téveszti meg a pilla, ami a konkurenseket igen. Tapasztalatom nincs vele, sajnos. A Nikont meg eleve nem ezért szeretjük, az ergonómia nekem továbbra is TOP1, és a Z8 még inkább ebbe az irányba ment el.

[ Szerkesztve ]

(#33418) csacsi77 válasza #04331520 (#33414) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem ha te ezzel a kombóval nem találod meg a jó AF-et és élességet, akkor semmivel sem fogod.

Öreg fater megoldja!!!!

(#33419) Jahno válasza #04331520 (#33416) üzenetére


Jahno
őstag

Csak gondolom az A58on nem 1.4en bohóckodtál, mert az semmi ilyesmit nem tudott és A6500hoz képest az Oly is egy korlátos vacak. Ott kénytelen voltam sokszor auto+manuális rásegítéssel csinálni, agyrém az egész. Nem, hogy szemet, de kb. az arcot bírta eltalálni igaz ebből is viszonylag keveset volt nálam, lehet júzer hiba is, hogy nem szoktunk össze. Olys csoportban ilyet kérdezni sem lehetett, nem értik, mellé végül jött az egész szekta, hogy ne szidjam a rendszert. Bammeg, itt a két váz és két obi, majdnem 3 milliónyi cuccot hoztam el a boltból, nyilván használni szeretném, de ha valami félremegy, az félre megy. Sehol nem volt a fókuszrendszerük a Sonyyhoz képest. És most a Fujié sincs, abból is inkább maradtam az E2nél játszani. Meg a többivel is maradok a játéknál és gyűjtöm Sonyra a locsolóspénzemet :-D

(#33420) #04331520


#04331520
törölt tag

Lezárnám ezt a témát mert végül minfen kiderült. A tegnapelőtti fotókat a záridő tette tönkre. Erről ennyit. A tegnapi fotókat pedig egydzerű képnézegetővel vizsgáltam amiben vagy van valami aminek nem kéne lennie vagy inkább nincs valami modul aminek lennie kéne. Ma Capture One és Darktable szoftverekkel mind a manuállis állítású AF és a folyamatos EyeAF is tűéles szempillákat rögzített. Köszönöm mindenkinek az idejét, véleményét és tapasztalatát.

(#33421) Timer válasza #04331520 (#33420) üzenetére


Timer
veterán

Ha trollkodni akarnék, azt mondanám, hogy az gáz, ha a szempilla éles, mert akkor az írisz 1.4-en jó eséllyel már nem az! ;] Ha acdsee-r használsz, ott régi hiba, hogy ha belezoomolsz egy képbe, majd vissza, valamiért életlennek mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#33422) Jahno válasza #04331520 (#33420) üzenetére


Jahno
őstag

"vagy van valami aminek nem kéne lennie vagy inkább nincs valami modul aminek lennie kéne. "

Ezt mondjuk nem értem, de legalább eljutottunk a szokásos barkóbázós módszertannal valameddig.

(#33423) #04331520 válasza Timer (#33421) üzenetére


#04331520
törölt tag

Speciel a Digikam volt.

(#33424) #04331520 válasza Jahno (#33422) üzenetére


#04331520
törölt tag

Lehet, hogy nem a full felbontású képet mutatja csak valami proxy preview-t. Csak RAW formátumot használok. Lehet, hogy nem a camera preview-t használja hanem saját jpg-t generál. Nem tudom, de nem is érdekel. Nem használom többet és kész.

(#33425) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziaszrok!
Tudtok ajanlani jo fenykepezogep szerelot nekem, aki meg tud oldani egy bekapcsolo gomb javitast Nikon 1-en?
Csurgo azt mondja, nem foglalkozik Nikon 1-gyel. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33426) Jahno válasza tvamos (#33425) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor max. sorban tippek, Megapix: [link] Nikon szervíz, Tripont?

(#33427) rednifegnar válasza tvamos (#33425) üzenetére


rednifegnar
senior tag

mi baja van? be lehet kapcsolni neha vagy mar annyira se?

nem lesz egyszeru szerelot talalni, engem a nikon hu anno ugy elhajtott hogy csak neztem.
(12 eves rendszer ami eleve csak mar szegyenfolt a nikonnal, 6 eve megszunt, ahhoz nem sokan akarnak majd hozzanyulni)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#33428) ph_5.5 válasza tvamos (#33425) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Félő, hogy nincs alkatrész hozzá. A Nikon szervíz (ahogy sok dslr modell esetén is) már nem kap hozzá alkatrészt, külsős szervízek pedig jó ideje hivatalosan nem jutnak csere darabokhoz. Ebay-t megnéztem, és lehet hogy rosszul kerestem de nem látok sehol "pótalkatrészt" hozzá. Vannak eladó Nikon 1 vázak, de a bekapcs gomb miatt anyagilag nem éri meg a vásárlásuk donornak. Lehet mázlid lesz és van akinél van szenzorhibás pl a Kalocsay műhelyben, de ha "típushiba" akkor azok a részek fogynak el elsőként a bontott darabokból.

(#33429) Neck válasza #04331520 (#33394) üzenetére


Neck
veterán

Én A7IV + 35-150-el tolom, és nagyon meg vagyok elégedve.
AF-ben nagy előrelépés, baromi jó, hogy még 1.5 crop után is marad elég MP ha "rövid" lenne a 150-es vég, tök jó cucc, tényleg. Szerintem AF-ben kb egyforma lehet az R6 II-vel, obi park tekintetében, és MP-ben viszont a Sony nyer.
Igaz, nem vagyok esküvő fotós, csak a családi rendezvényeinket szoktam fotózni, ami ehhez mérhető.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#33430) ph_5.5 válasza Neck (#33429) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Azért az A7IV ára nem egyliga a croppos cuccal amit ő vásárolt.

A probléma szerintem ott van hogy egyik nap kérdez egy olyan dolgot, amit egy hozzáértő nem szokott feltenni.
Majd másnap kérdez olyat, amiből kiderül hogy más hiányosságai is vannak technikai ismeretek terén.
Soron következő kérdéséből kiderül hogy nincs végzettsége- de számlázni szeretne, mert pénzt kér olyanért ami munka.
Közben elmeséli hogy 1/60-al portrézott és bemozdultak a képek... Ezen nem A7IV segít hanem a tanulás- tapasztalás.
Ez régebben szakma volt. Már jó ideje nem az. Ennél már csak a zavarba ejtőbb amikor olyanok tartanak ws-t akik maguk is rászorulnának. Mondjuk pont semmi közöm hozzá, nem vagyok az oktatási hivatal embere.. de ez nem kicsit lett elrontva.

A másik felvetésed- elegendő megapixel.
Most két hét alatt két óriásplakátot kellett terveznem/fotóznom. (évente mondjuk max 10db ekkora méretet kell megcsinálnom- vagy ennél nagyobbat)
Nyomdája válogatja, de most is 1:1-ben kérték 300 dpi mellett a plakát képét. Ez sokszáz Mp. Még a KF gépek sem tudják ezt a felbontást. De mégis ott vannak a plakátok és normál távolságból szemlélve az utcai plakát is élvezhető... Otthoni használatra a 12 Mp is bőven elgendő volt már tizenéve.

(#33431) #04331520 válasza ph_5.5 (#33430) üzenetére


#04331520
törölt tag

Engedd meg, hogy a landscape/portré mód témára reagáljak. Pár napja elengedtem. A troll szó miatt nem mentem bele. Angol nyelven tanultam amit tudok és nem is jutott eszembe a fekvő illetve álló mód. Egy szövegszerkesztőben is így hívják angolul ha a lapnak vízszintes a hosszabbik oldala. Szóval elnézést, hogy magyartalan voltam de a troll szó sem éppen magyar.
A záridő valóban azt mutatta meg, hogy nincs gyakorlatom de gondolom ide nem csak haladók írogatnak.
Elgondolkodtam azon, hogy pénzért fotózzak mert elég durva árakat kérnek manapság egy esküvőért és nem mindenki engedheti meg magának. Én meg tudom, hogy mennyi ideig tart kiválogatni pár száz képet, azokat presetekkel feljavítani meg párat retusálni amit kitesz az ember a falra vagy fotókönyvet készít belőle. Szóval nekem megérné féláron elvállalni. Majd egyszer, mert még gyakorolnom kell. Csak felmerült a kérdés.
A full frame váz pedig azért érdekel mert nem tartom jó ötletnek egy olyan rendszer fejlesztését amit aztán úgyis eladok és kezdhetem előlről.

(#33432) Jahno válasza #04331520 (#33431) üzenetére


Jahno
őstag

"Majd egyszer, mert még gyakorolnom kell. "

Meg kell hozzá még vagy 2-3 millió (:-

(#33433) #04331520 válasza Jahno (#33432) üzenetére


#04331520
törölt tag

Tisztában vagyok az árakkal.

(#33434) Jahno válasza #04331520 (#33433) üzenetére


Jahno
őstag

Na, aztán majd a belerakott melóval meg sok minden mással is tisztában leszel, akkor nem mondasz olyan csacsiságot, hogy feléért megcsinálod. Bár még nem mindig tudjuk, hogy kinek miből a fele, mert nem mindenki kérhet mondjuk annyit, mint a vDart és társaik.

(#33435) ph_5.5 válasza #04331520 (#33431) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nézd, az hogy angolul "tanultad" a kifejezéseket, nem az zavart meg, hanem maga az egész kérdéssor. Illetve maga az egész folyamat amit leírtál... hogy kell-e neked 1.2-es obi vagy 1.4-es is elég, meg hogy milyen rekeszt használj hogy éles legyen a fej az orrtól a tarkóig.
Fotós nem azért nem tesz fel ilyen kérdéseket mert tudja a választ, hanem mert nem számít. A fotózás ha hobby- akkor játék, önkifejezés, művészi hajlam kiélése stb...
Ha meló, akkor
- óriási önkritika
- alázat a fotózás iránt
- kellő felszerelés
- technika magas szintű ismerete ... és még egy halom dolog. Pl üzleti dolgokban képben lenni. Jogszabályokban, mind a pénzügyek terén, mind a fotójogban.

Te itt azon rágódsz hogy hog y1.2-es obi, vagy hogy nincs stabi a vázban. Azok akik ebből élnek meg azon hogy a 2. vagy 3. váz azonos legyen-e a fővázzal. Váltson-e kártyát pár év után vagy elfut még 200-300e expo után is a CFE kártya és ha vált, akkor még gyorsabbat vegyen nagyobb kapacitással vagy maradjon a beváltnál?
Olcsón megoldod? Mit? Féláron a profik alatt vágod a fát... mert hogy a párnak nincs pénze drgábbra... Kb mintha elkezdenél autókat gyártani féláron a Suzukihoz képest, mert szegény embereknek nem tellik töbre. Igaz a te autód nem indul be mindig. Nem tud felmenni a Gellért-hegyre. Lefelé meg nem áll meg. De féláron van...
Ilyen a fotózás is. Azért annyi jó esetben, mert van egy mögöttes tartalom. Egy szakmai rutin, sok ügyfél, felhalmozott tudás és technika. És sok sok befektetett pénz.

Igen, volt a milcek előtt is fotózás. És akkor is volt aki sok pénzt kért. És sokan akkor sem 1.2 1.4)-es obikkal fotóztak.
Régi mondás:
- a művészek a fényről beszélgetnek
- az amatőrök a technikáról
- a profik a pénzről
Ide most már iszonyat sok pénz kell. E a technika nem pótolja a hozzáértést. Segít a milc pl abban hogy látod előre az expot... de ha gőzöd sincs min változtass, akkor cseszheted.
Pl vakuzás. Semmi nem atomfizika a fotózásban, mégis ismerek olyat akinek sok pénze van, tizenéve ebben utazik és még mindig gáz amit cisnál. És olyan sorozatot is láttam tegnap ami baromi jó- pedig pár éve csinálja a fotós. A utóbbi nem is olcsón. Mert van igény még a "drága" fotósra.
Amúgy amikor egy Aldi eladó napi 6 órában 380e nettot visz haza, akkor azért el kell gondolkodni hogy fotósként hogy szedsz össze vállalkozásban havonta 500-e KATA ev-ként hogy megközelítsd ez az összeget. Pár ezres melkból. Minden hónapban...

"Tisztában vagyok az árakkal." A technikát illetően? Az ogy profiként kell egy olyan obisor ami mostmár darabonként 300e-től indul? Régen 14-24/2.8, 24-70/2.8 70-200/2.8 sor elég volt pl a riportereknek. Ez most újonnan 3 milla. Plusz két 1 millás váz, mert kb az lett az új prfi belépő szint. 5m-nál járunk. FÉnyszegény helyekre a 2.8 az nem elég.. kell akárcsak 1.8-as obi is. Egy namvadt 1.8-as 50-es milcre 300e, a 35-ös még több, a 85-ös meg még piciel. Újabb 1 milla. Akkuk. Gyári 30e/db... Rendszervakuk darabja 100e. Táska. 50e-től. Szoftverbérlés, pc 500e-től, monitor 200e felett. Könyvelő, adóterhek...
No ezt összerakni...

[ Szerkesztve ]

(#33436) Timer válasza #04331520 (#33431) üzenetére


Timer
veterán

"Én meg tudom, hogy mennyi ideig tart kiválogatni pár száz képet, azokat presetekkel feljavítani meg párat retusálni"

:C :D :DD :DDD

Jó ég, már meg ne haragudj, de te vagy tényleg trollkodsz, vagy direkt jössz házhoz a lókolbászért! :U Azt ugye tudod, hogy egy esküvőfotós élete nem csak abból áll, hogy kiválogatja a képeket, meg ráránt egy preset-et? Én nem csinálom aktívan, de van ismerősöm, aki 20 évig nyomta. Mesélt néhány dolgot erről. Alap dolgokba ne is menjünk bele, minthogy például a normális, a munkájára igényes és felelősségteljes fotós olyan vázat használ, amiben legalább két kártyahely van, és ebből is kettőt visz magával az eseményre, egy teljes objektív sorral együtt, pótakkukkal, vakukkal, állványokkal, sallangokkal, stb.

- Előzetes egyeztetés, árajánlat adás, végeláthatatlan email és messenger váltások, napi több órában. Mindig van egy plusz kérdés: nem lehetne olcsóbban?

- Jegyes fotózás. Odamész, megcsinálod, hazamész. Minimum 2, de inkább 3 óra, plusz utazási költség és idő, leválogatás, szolid utómunka. Utóbbi ízléstől függően lehet 1 óra, meg 1 nap is, kinek mi.

- A Nagy Nap: reggel 9-10 körül már kezdés van, és legalább a gyertyafényes keringőig maradnod kell. Plusz utazás, sokszor a világ végéig meg vissza, mert egy ideje divat olyan fotóst hívni, aki az ország átellenes végében lakik. Esetleg bérelsz magadnak szállást. 15-18 óránál járunk, minimum!

- Párszáz kép átválogatása, hát ez aztán n+1 óra, számoljunk rá 2-őt.

- Utómunka: igényességtől és egyéb tényezőktől függően a 2 naptól az 1 hétig bármi lehet. Órát már nem is írok.

- Vállalkozáshoz kapcsolódó direkt és indirekt költségek: adó, könyvelő, technikai költségek (fejlesztés, áramszámla, tárhely bérlet, szoftver bérlet, workshopok, tutorial-ok, marketing megjelenés, FB és Google hirdetés menedzsment, weboldal fejlesztés és karbantartás, satöbbisatöbbi...)

És ezek csak azok, amelyekre emlékszem a hosszas felsorolásból, biztosan van még. És erre jössz Te, hogy hagyjad már, majd én megoldom feléből, mert úgyis olyan drágák a fotósok, és nem bírják a párok. Kérlek mondd, hogy nem gondoltad komolyan ezt az egészet!

[ Szerkesztve ]

(#33437) vond válasza Timer (#33436) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Azt ugye tudod, hogy egy esküvőfotós élete nem csak abból áll, hogy kiválogatja a képeket, meg ráránt egy preset-et?"

Sajnos nagyon sokan vannak, akik pontosan ezt csinálják, lehetőleg valami 1000%-ra húzott teal&orange look-kal, hogy minden barna és türkiz legyen, mert az menő. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33438) Jahno válasza Timer (#33436) üzenetére


Jahno
őstag

Ha valaki benne van Facén a Tanácsok kezdő fotósok számára, akkor most írtunk erről egy rövid hatástanulmányt...

Én meg az Oly és egyéb vázak agyonreklámozott kompozit kép megoldásairól, hogy ha most egy kocka ilyen a képen, akkor bukod-e az egész sorozatot, vagy mekkorát szívsz:

Többi meg zűrös és akármitől is függ. A Nagy Napon volt már reggel 8 órás kezdésem, ami azt jelentette, hogy reggel 6kor volt indulás. Hajnal 5kor már kezdtem kicsit nyűgös lenni, mert még nem tartottunk a tortánál, úgy elhúzódott minden.

Mire a memkártyákat felmásolom egy ilyen után az már jelentős időtartam.

Nálam is látják, hogy ilyen vackokat meg kavicsokat fotózok és jajj miért nem esküvő, olyan jól lehet vele keresni. Egyelőre nem látom ezt a részét és még erőteljes reklám/markating is kell, mellé valamit felmutatni, megtanulni és ott az a 3 milliós befektetés. Plusz néhány sallang, ami már nem is számít :-D Pár ismerősnek kölcsön cuccal elvállalom, vagy havernak besegítek, aztán kb. ennyi.

(#33439) lugosi válasza vond (#33437) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én csak erre a részére reagálok, mert az esküvős részéhez nem értek. Olyan unalmas trendek vannak. Elkezd pár influenszer feltenni olyan képeket, ami mindegyik olyan, mintha le lenne öntve sárgaborsó-főzelékkel, és mert x influánszié ezt csinálja, ezt majmolja mindenki, és egy idő már azt hiszed, hogy baj van a látásoddal, mert minden kép ami szembejön az sárga.
(Van a FujiXWeekly weblap és van egy tök jó app hozzá ahol nagyon jó jpg receptek vannak, most már ott is nagy százalékban olyanok jönnek fel, ahol úgy van finomhangolva a wb, hogy minden ilyen epebeteg színű.)
Hogy lehetnek ennyire divatmajmok az emberek? Az meg már egy másik sztori, hogy azért állt le a gyártása pl egy fényképezőgépnek, mert az influenszerek úgy felhajtották iránta a keresletet, hogy nem tudtak eleget gyártani. Közben nem azért kellett mindenkinek mert jó gép, praktikus, hanem mert jól néz ki, és a youtuberek azzal pózoltak. Arcpálma világot élünk komolyan mondom.

(#33440) Neck válasza ph_5.5 (#33430) üzenetére


Neck
veterán

Nem egy liga az övével, a kettő egymással viszont igen. Én meg leírtam, ha már megkérdezte. :)

A második bekezdésben leírtakkal egyetértek, de ez ellen tenni nem sokat tudunk, maximum keseregni rajta. Illetve, aki teheti, minőségi szolgáltatást nyújtson, és üssön el produktumban a kóklerektől. A hobbi meg, hát, az olyan, amilyen.

A harmadik bekezdéshez meg, ha 1.5 APSC croppal fotózol, akkor az alábbi történik (bár azt momentán nem tudom, hogy Canon-ban lehet-e APSC cropot kapcsolni, Sony-n lehet.)

20MP (R6 mk1) ~> 8.88MP (a Canon-féle 1.6 crop faktorral 7.81 MP lenne)
24MP (a7III, R6 mk2) ~> 10.66MP (a Canon-féle 1.6 crop faktorral 9.375 MP)
33MP (a7IV) ~> 14.6 MP

Szóval ahhoz, hogy APSC croppal is meglegyen a 12+ MP, kell a nagyobb felbontás.
Persze lehet az 1.5 crop nélkül élni, de jó tudni, hogy az APSC cropot 1.5-ös TC-ként használva is marad elég részlet a képen. Sony-n egy gyorsgomb váltani a két nézet között.

Illetve, tizenx éve még full HD megjelenítő volt a standard, oda persze, hogy bőven elég volt a 12MP is, de a technika fejlődése nem áll meg, a mostani 4k kijelzőkön a régebbi kompaktos meg telefonos fotóim (amiknek anno nagyon örültem, és úgy voltam vele, minek ennél több) igencsak f0s módon néznek ki. Szóval nem árt, ha van azért benne tartalék, én ugyanis nem csak a mának, hanem a holnapnak is fotózok.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#33441) Jahno válasza Neck (#33440) üzenetére


Jahno
őstag

"Szóval ahhoz, hogy APSC croppal is meglegyen a 12+ MP, kell a nagyobb felbontás."

Miközben mozivásznon nézünk kb. ekkora felbontású filmeket és oda vagyunk érte, hogy pfúúúeznégykáááá :-P

De ez miképpen jön ide? FF vázon majd FF obit használunk.

(#33442) #04331520 válasza Timer (#33436) üzenetére


#04331520
törölt tag

Összekevered a Suzukit a Maybachhal. Van az a szint is ariről írtál. Akinek meg nem telik Maybachra az ne járjon autóval igaz?

(#33443) Jahno válasza #04331520 (#33442) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet itt hasonlítgatni, de feladathoz kell az eszköz és a tudás. Utána majd ki lehet találni, hogy mire kell a Suzuki és mikor jobb a DAC 120as.

(#33444) #04331520 válasza Jahno (#33443) üzenetére


#04331520
törölt tag

Részemről a téma lezárva. Mindenki annyit kér amennyit jónak lát.

(#33445) ph_5.5 válasza vond (#33437) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ha valamtől hányingerem lesz az a mostani trend színvilág :(

Nyári fotózások és valami kiégett erdő van a képen (kiderült hogy nem, az egy szép zöld erdő eredetileg), a menyasszony ruhája meghatározhatatlan színű (ez is origiben fehérnek indult a szalonban :D ) ... a bőre pedig olyan mint a fitness modelleknek színpadi barnítás 2. rétege után. Elcseszett wb mellett. Kínában előre köszönnek neki mert azt hiszik odavalósi.
Hangulat? A nap képbe komponálva (ami lehetne jó is), de mivel a derítés és érdemi utómunka ismeretlen... kiégett égbolt, sötében bújkáló arc és társai.

Másik "kedvenc"- "Szándékosan defókuszált kéepket adok át a sorozatban" fotósok. Aha. A technikailag kuka képeket benthagyja, mert az művészi. Bocs: ART... Nem, az elcseszett. Mindengy hogy a technikát tréfálta meg az ellenfény, a mozgó személy, a lassú AF... egyszerűen gáz. B variáció- tegnap mutatták, a bemozdult képek. Nem.. nem technikailag bemozdított, hanem amikor látszik hogy pont béna volt mert nem lett az ISO hozzááálítva a nyitott rekeszhez vagy hasonló hiba... a kép elindul, megugrik... és lesz egy olyan amit ott már törölnél a vázról. De nem. ez is Art. Bocs: ART. És ő a művész, a nagymenő... hagyjukmán :)

(#33446) tvamos válasza rednifegnar (#33427) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a gond, hogy lifeg a gomb, (pontosabban a kis kar, be van karikazva a kepen,) es hasznalat kozben neha kikapcsol. Piszok idegesito am!

Vennek en am egy masik high-speed kamerat, jo lenne egy kis + sebesseg, plane felbontas, meg iso, es annak is orulnek, ha mondjuk 4 masodperc helyett tudna 20-30 masodpercet, meg tudnam kulso forrasrol inditani, de a penztarcam megmakacsolta magat, es nem akar egyuttmukodni. Szoval ezt az 1200 fps-t kene valahogy ujratoltenem.

(#33428) ph_5.5
Kedvesek voltak nagyon a Nikonnal. Azt mondtak, hogy olyan 40-70 ezer korul lesz a javitas, de lehet, hogy sokat kell varni az alkatreszre.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33447) Jahno válasza #04331520 (#33444) üzenetére


Jahno
őstag

Szoktak ezen is vitatkozni, legjobb mikor számok nélkül, csak úgy homályos becslések alapján teszik, oszt egyik szidja a piacot, hogy lenyomják az árakat és mit képzelnek magukról, utána meg maga mellé keres esküvői videóst max. 100-ért :DD

(#33448) Lassú Víz válasza ph_5.5 (#33435) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ráadásul az Aldi eladó 265 ezret beküldött a közösbe egy majdani nyugdíj reményében, ami a KATA-snak deklaráltan oldd meg magad kategória. És ha már KATA, akkor a céges megrendelés felejtős. Viszont ha rendesen megy a szekér, akkor meg ott az egyre jobban elinflálódó 12 milliós ÁFA mentességi határ, amit átlépve rögtön 27%-kal drágábban kell adni mindent mint a konkurencia vagy irány a fekete-szürke gazdaság. Van ebben a történetben nehézség rendesen.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33449) lugosi válasza ph_5.5 (#33445) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Elcseszett wb mellett. Kínában előre köszönnek neki mert azt hiszik odavalósi.” :D

Kíváncsi vagyok mikor kopik ki a köztudatból ez a “minden kép legyen sárgás” trend. Mikor esik le hogy ez egy totál természetellenes dolog, és majd 20 év múlva ha mutogatják a képeket akkor majd magyarázkodni kell hogy kisfiam akkoriban ez volt a menő.

(#33450) Timer válasza #04331520 (#33442) üzenetére


Timer
veterán

Na, ezt fejtsd ki légy szíves. Mi jelenti itt a Suzukit, szerinted? Mert amit írtam, az kábé az alap. Innen csak feljebb van. De tudod mit, legyen, vegyük ki az utómunkát, és legyen az, hogy lő amit lő, és preset az egészre, viszlát. A többi tétellel mi lesz, ott hogy olcsósítod? Nem maradsz, csak éjfélig, és csak délre mész? Nem lesz jegyesfotózás külön, csak lezavarod a szertartás előtt? A képek felét átnézés nélkül törlöd, és csak a maradékot válogatod le? Csak minden második emailre / üzenetre válaszolsz? Vagy mégis csak megcsinálod ezeket, de ingyen dolgozol kábé félidőtől?

"Részemről a téma lezárva. Mindenki annyit kér amennyit jónak lát."

Na, ebben az egyben igaazd van. Sajnos.

@Vond: "Sajnos nagyon sokan vannak, akik pontosan ezt csinálják, lehetőleg valami 1000%-ra húzott teal&orange look-kal, hogy minden barna és türkiz legyen, mert az menő. :DDD"

Oké, de ott lenni akkor is ott kell, válogatni akkor is kell, stb... Az utómunkát tudja így megúszni a fotós, látok én is elég sokat ilyet. Barnás-kékes bizbasz látványvilág. De miért is tenné másképp, amikor a megrendelő is ezt kéri, hiszen emiatt keresi pont őt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.