Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32101) inf3rno válasza tvamos (#32094) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is van cucc, ami gombás lett. Egyelőre parajdi sóval próbálkozom.

Buliban hasznos! =]

(#32102) Jahno válasza inf3rno (#32101) üzenetére


Jahno
őstag

Pörköltbe kell is a só (:-

(#32103) inf3rno válasza Jahno (#32102) üzenetére


inf3rno
nagyúr

BBQ fűszersót vettem, de a pörkölt is jó ötlet. <3

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32104) Jahno válasza inf3rno (#32103) üzenetére


Jahno
őstag

Én is nyitnám a szezont, most lesem, hogy haverral összeállva veszünk pár 2-5 kilós fűszerkeveréket, ami tartósítószer mentes és majd hosszabb távon úgyis elfogy. Aztán kiderül. Jahh, ez nem a fotós offolós? Akkor mindegy :-D

(#32105) inf3rno válasza Jahno (#32104) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, hogy mondod, átmegyek oda. :-)

Buliban hasznos! =]

(#32106) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

48 MP-s mobillal miért csak max 12 MP-s képeket tudok csinálni? A kamera appok max 12 MP-t engednek beállítani, de a Google CamApp enged 48 MP-t, de akkor is csak MP készül?

Ott a gyári kamera app. Alap beállításon 12 MP-s fotókat csinál. Ha átváltok Pro módra (manuális WB érték, manuális fókusz) felvihetem a pixelszámot 48-ra. de akkor is csak 12 MP lesz a végeredmény.
Kipróbáltam tobb 3rd party cam app-ot (opencam stb) ezeknél szabadon variálhatom az MP értéket -de max 12 MP-ig. Tovább nem.
Miért nem tudok 48 MP-s képet csinálni?

(#32107) Jahno válasza t420s (#32106) üzenetére


Jahno
őstag

Kamera beállításainál kell nézni hig res vagy pro mód, vagy valami hasonlónak hívott cucamucát és nem az appban.

(#32108) Zozzant válasza t420s (#32106) üzenetére


Zozzant
addikt

Reklám fogás biztos a 48Mpx... 4 kamera mindegyik 12Mpx vagy hasonló... típusa?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#32109) AtHoS válasza t420s (#32106) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pixel binding funkció összevon 4 pixelt, hogy nagyobb fényerőt kapjon, így negyedelődik a pixelszám. Aztán telefonja válogatja hogyan lehet ezt kikapcsolni avagy lehet-e

read-only mode on the forum

(#32110) vihartigris válasza AtHoS (#32109) üzenetére


vihartigris
őstag

A pixel összevonástól nagyobb fényerő nem lesz. :N

bármi reciproka a semmi

(#32111) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Üdv!
Vállpántot keresek fotómasinámhoz (Fuji X-S10), valami olcsóbb-középkategóriás pántra gondoltam hobbi fotózáshoz, főleg túrázásokhoz.
Elegendő a legolcsóbb ebayes is, vagy van ajánlott, kényelmes és praktikus?
Ha esetleg már ki lett vesézve a téma, akkor mennyit olvassak vissza? :)
Köszönettel!

(#32112) Jahno válasza Yoyoyo (#32111) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt a sárga K betűset sok ismerős használja, én most barátkozom a 2 gépes verziójával. Gép sarkára egy plusz kikötést még érdemes rakni, hogy ha kitekeredne vagy törne a karabíner, akkor ne essen pofára:

Szerintem ezt meg a Focust találtad meg Ebayen.

(#32113) Yoyoyo válasza Jahno (#32112) üzenetére


Yoyoyo
tag

Igen, hasonlót találtam, csak a minőségükben nem nagyon hiszek :) . Köszönöm, rákeresek erre a márkára! :R

(#32114) Jahno válasza Yoyoyo (#32113) üzenetére


Jahno
őstag

Minőség necces, fotós csoportban volt már balhé 300 dollár feletti cuccból is, szóval nehéz ügy. Egy ilyet haver ipari méretben használ, de ha most kicsit szór a minősége vagy hamis, esetleg csak nálam törik el a karabíner akkor az persze nem nyugtat meg százalékosan sem.

[link]

(#32115) AtHoS válasza vihartigris (#32110) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem valahogy az jött le, hogy 4 pixel fényinformációja egységnyi szenzorterületen több fényt eredményez [link] :B

read-only mode on the forum

(#32116) Yoyoyo válasza Jahno (#32114) üzenetére


Yoyoyo
tag

Persze, 100%-os nincs, de akkor nagyon gagyikat ezekszerint nem árulnak ezekből.
A linkelt vállpánt nekem tökéletes lesz, köszönöm mégegyszer! ;)

(#32117) Jahno válasza Yoyoyo (#32116) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenből is árulnak gagyit, de szerencsére nem futottam bele. Bár én látványosan tudok szívni, Manfrotto talpból is sikerült olyanokat vennem, mint senki más. Csak a gép esett le a fejről vagy nem lehetett rendesen meghúzni és lötyögött, elfordult az egész :U

Haverét próbálgattam, ma viszem vissza Neki és úton van a saját.

(#32118) vihartigris válasza AtHoS (#32115) üzenetére


vihartigris
őstag

A szenzorra érkező fény mennyiségét, milyenségét a szenzor előtt lévő optika határozza meg. A trükk inkább az általad belinkelt forrásból származó mondatrészben lehet, ami így hangzik: "A GSM Arena szerint még egy trükkje van négy kis pixel használatának egységnyi felületen egy nagy helyett: kettő rövidebb, kettő pedig hosszabb záridővel rögzíthet egy időben".
Az elektronika a záridővel tud "játszani".
Nyilván ettől sokkal összetettebb az egész.

bármi reciproka a semmi

(#32119) vihartigris válasza Jahno (#32112) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem nem vált be, már szét is esett.
Vettem helyette Peak Design-t.

bármi reciproka a semmi

(#32120) Jahno válasza vihartigris (#32119) üzenetére


Jahno
őstag

Karabíner, vagy foszlott? Mennyit nem bírt?

(#32121) hatala válasza Yoyoyo (#32111) üzenetére


hatala
tag

Szia.

Én pont a napokban vettem egy ilyet, [link] jónak tűnik, főleg ennyiért. 3 500Ft.

(#32122) Jahno válasza hatala (#32121) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek jók is, de szerintem másról beszélünk.

(#32123) vihartigris válasza Jahno (#32120) üzenetére


vihartigris
őstag

A karabíner bírta (jó nagy, nehéz a vasszerkezet), hanem valahogy szétcsúszott az egész, sosem volt stabil bárhogy fixáltam.

bármi reciproka a semmi

(#32124) Jahno válasza vihartigris (#32123) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd meglátom. Most táskát is kellene vennem, fáj az élet. Meg obit is néztem ki, bár az occsó. Havernak bezzeg régebben szereztem egy BlackRapidot olcsón, csak magamnak nem megy :U Az azért meg van csinálva.

(#32125) tick


tick
aktív tag

Vágott már valaki papír hátteret keskenyebbre? (tekercselt) Anno még volt 2.1m széles mikrosatnál, ahhoz lett állítva a fali konzol, de egyébként sem férne be szélesebb a helységbe. Most 2.18m széles van, de szinte biztos hogy abból is vágnom kéne.
Mivel érdemes vágni?

Everything that has a beginning... has an end

(#32126) Jahno válasza tick (#32125) üzenetére


Jahno
őstag

Kis fűrésszel. Nem lett túl szép :D Lehet ha több türelmem van, akkor jobb lett volna.

(#32127) ph_5.5 válasza tick (#32125) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Hullámos pengéjű késsel próbálkozz. Tehát nem fogazott mert az tépni fogja, hanem olyannal mint pl a kenyérvágó kések.
B opciót azért nem mondom mert az kevés háztartásban elérhető- ez a multiszerszám néven futó ingamozgást végző fűrész. Annak van finom fogazású ívelt pengéje, az szépen megoldja a magas rezgésszám miatt.

[ Szerkesztve ]

(#32128) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
Lightroomban hogyan lehet úgy elmenteni/exportálni egy képet, hogy a képkészítés eredeti dátuma (is) megőrzésre kerüljön? Jelenleg, ahogy kimentem, a módosítás dátuma látható mindenhol és nem látom, hogy mikor készült a kép eredetileg.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32129) Jahno válasza FerNandor (#32128) üzenetére


Jahno
őstag

File nevébe bele lehet tenni, az nem jó?

(#32130) Beldar válasza FerNandor (#32128) üzenetére


Beldar
tag

Nálam 2 dátum van: az eredeti expo ideje és a módosítás ideje is benne van az exif-ben

(#32131) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszönöm a segítséget. Rosszul exportáltam, metadata nélkül. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32132) valakky


valakky
aktív tag

sziasztok, elnézést, hogy itt kérdezősködöm ilyenről, de szerintem a hardverapró részen úgyse nézné senki, itt meg hátha akad valakinek elfekvőben egy feleslegese.
egy ilyen típusú cf kártyára lenne szüksége egy vak leánykának a felolvasógépébe.
[link]
ennek a 32 gigását meg más típust se fogad el a felolvasógép.
rendeltek ebay-en már, de pár hét míg ideér, és készülne azért az érettségijére ezzel a ketyerével.
pécs környéke az ismerős házaspár, kisebb távolság, vagy küldés és az ára sem jelentene akadályt.
köszönöm, ha itt maradhatna a post egy ideig, meg ha valaki esetleg tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32133) Neck válasza valakky (#32132) üzenetére


Neck
veterán

Szia,

ITT próbáltad?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#32134) valakky válasza Neck (#32133) üzenetére


valakky
aktív tag

köszi, ez eszembe se jutott, csak pár fotóst ismerőst kérdeztem meg a környezetemben, hátha, egyikük talált egyet az asztalfiók mélyén, de nem kelt neki életre. így jutott eszembe ez a topik. odamásolom gyorsan.

(#32135) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

helo van nekem egy samsung s760 fényképezöm és forditva raktam bele az elemet pár percig és azóta a fényképezö nem akar müködni,a motor nem elég gyorsan forgatja be a lencsét és alapbol zoomolt álaptoba láthato a kép ennyi a gond,ha megprobálom álitani a távolságot egyböl kikapcsol a gép és pityog,10-15 ujra inditás után megjavul a gép magátol,és utána várok fél napot és megint nem jó,probáltam új elemel,formázás is volt meg alapbeálitásra álitás is.

(#32136) Jahno válasza valakky (#32132) üzenetére


Jahno
őstag

Nos igen, itt a feszültségek és kivitel nem mindegy. Fenemegette, nem a 32 gigával lesz baja, hanem lehet CFdriveos lesz. Szerintem tudok segíteni, van egy marok szarom (pont hasonlókba, régi cuccok, pénztárgépek, Amiga, satöbbi), csak lehet bele kellene próbálni az a biztos :-/ Ha Kingstonból 16 gigás virágos van valakinek, az menni fog.

(#32137) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
megvettem életem elso gépét, canon 2000d és most megvenném az első obit is. Cél blogra (asszonykának) étel fotó. Annyit kiderítettem, hogy fix obi kell, de a gyújtó távolságban már elvesztem. 50mm jò lehet vagy nagyobb látószögű legyen? A netes iromanyokban többnyire portré fotózáshoz használják az 50mm. Félek hogy nagyon távolról kellene fotózni hogy beleférjen a téma. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#32138) Timer válasza fartfun (#32137) üzenetére


Timer
veterán

Majd a Canon evangelisták megnevezik Neked a konkrét típust, de én nem félnék az 50 mm-től. Nem írtad, hogy részletfotókat akarsz, vagy a teljes ételnek rá kell férnie (az se mindegy, micsoda pontosan, mert a mignon meg a barbecue féldisznó azért nem egy liga méretben sem), de szerintem jó kompromisszum egy ötvenes.

Volt, hogy 85-ös objektívvel tárgyfotóztam, mert a megvilágítás miatt kellett a távolság, hogy ne takarjon be a gép s softboxba, de így sem a világ végéről kellett dolgozni. Később már akkor is azt használtam, amikor nem kellett volna a távolság, csak kényelmesebb volt így. Persze a mélységélesség a gyújtótáv növekedésével ellened játszik jelen esetben, hiszen gondolom, jó lenne, ha minél több rész éles maradna a képen. Ebből a tekintetből is jó választás az ötvenes.

[ Szerkesztve ]

(#32139) Jahno válasza fartfun (#32137) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kel lfix és a variálhatóság miatt inkább 18-105 vagy 135re mennék, de hát kinek mi. Meg inkább a világítás és egyéb trükkök...

Azt már nem merem mondani, hogy remélem a 2000D egy occsó használt modell lett. Ha van vele kitobi, akkor kísérletezz vele bátran. Úgyis mindeni más mond, megnézel 37 YT videót, hogy ki miképpen csinálja, blogra meg sokszor egy jobb telefon is, mert nem kell annyir szórakozni az utómunkával (annó még Malackarajnak meg mindennek is csináltam így képet, hogy ment a nagy megfejtés és magas szintű koncepcióalkotás, én megmarkoltam a softboxom, fölé lógattak, másik kézből katt, kép, kész, ez nem lesz elég így minőségben? Jade. Akkor?)

Az 50es portré is olyan hellyelközzel van, azért emlegetik mert jajj az 50esnek a látószöge van közel az emberi szemhez, portrés mintákról 7-500mm közt van albumom, 50es meg ár-értékben a legolcsóbb cucc, azért megy nagyot a piacon. Jókat lehet róla vitatkozni, aztán azt sem specifikáljuk, hogy igazolványkép vagy lovasportré, közben azt mondja okoskánk, hogy "
For head shots, a longer lens like a 300mm f/2.8 or 400mm f/2.8 is best, and again the 70-200 and 100-400 lenses work almost as well for all practical purposes."

Amúgy használj ami van, ha kinéz, akkor kinéz.

"For people with rational budgets, don't worry. Use whatever you have and have fun, like the 18-55mm lens that came with your camera - just zoom to 55mm. Inexpensive 70-300mm zooms also work great."

Én meg mikor azt mondom, hogy 100-300 közt csináltam portrékat, akkor hülye vagyok. Aztán megmutathatom a képeket is, meg nem mondja melyik milyen gyutáv, kinéz valahogy, működik, lehet tovább ballagni és máshol mondani az okosságokat amik nem úgy vannak de legalább tág határok közt mozognak :-D

Pont tegnap ment félre a vita egy csoportban, ááááááá....

(#32140) ph_5.5 válasza fartfun (#32137) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

#32139Jahno -val egyetértve, ha ez kezdet ilyen irányban, akkor felejtsd el a fixeket. A fix általában jobb képminőséget ad ugyan, de pont egy blogban ennek semmi előnye nem látszik a kis méret és monitor felbontás miatt. A zoom nagyobb szabadságot ad. Mivel itt mindenképp világítani fogtok az fontoabb lesz mint hogy hány vobalpár/mm a rajzolat...
Ide egy makroobi is felesleges (amelyek szinte kivétel nélkül fix gyutávúak), és a tág rekesz sem mindig előnyös.

#32139Jahno - "az 50esnek a látószöge van közel az emberi szemhez" Az éleslátás szögéhez... mert az emberi szem látószöge a perifériás látás miatt ennél sokkal nagyobb. (sztereo látómező kb 100° - teljes látómező kb 200° a fix 50-es meg 47°-os )

(#32141) lugosi válasza fartfun (#32137) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetlen obinak én se egy fixet vennék hanem inkább egy zoomot, pl egy kitobit.

(#32142) fartfun válasza ph_5.5 (#32140) üzenetére


fartfun
tag

Sziasztok,
köszönma válaszokat, akkor elengedem az 50mm-t, viszont egy makróra beruházok kísérletezni jó lesz.

(#32143) Jahno válasza fartfun (#32142) üzenetére


Jahno
őstag

Kísérletezni azért drága mulatság és szerintem minek. Most egy darab mogyoró szemet szeretnél megcsinálni? Ez egy darab vízcsepp, közepes teleobival, kell ennél bonyolultabb?

(#32144) randras_83 válasza Jahno (#32143) üzenetére


randras_83
addikt

jó hát a tele mindenre is jó. :D

#32139Jahno: hol volt megint vita?

https://www.flickr.com/randras83/

(#32145) Jahno válasza randras_83 (#32144) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenhol is :-D

(#32146) randras_83 válasza Jahno (#32145) üzenetére


randras_83
addikt

de baszki, hogy ez még mindig vita, hogy mivel mit és miért...imádom. :D
pont mint a telével tájazni... :P :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#32147) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Következő 5 perces probléma.
Tamron 150-600. Mama kitekerte 600-ra, elég nehezen sikerül élesítenie.
150-re visszatekerni emberesen neki kellett feküdnie.
1 hete még semmi gond nem volt vele.
Gondolom szerviz? Gar már sehol, pl Pillangó parkba még tudnák oldani?

(#32148) Jahno válasza randras_83 (#32146) üzenetére


Jahno
őstag

Az is meg volt. Csajt le akarták beszélni a 70-200ról, mert minek az, és "szar", 50mm legjobb és mindenre elég. Gyanítom ez sem fényképezett túl sokat az életben, de éppen aznap fotóztam végig egy fasort 7-600mm közt :-D

Na mondom kinek mi néz ki jobban, én azt szerettem volna, hogy a fákat kicsit összenyomjam és sűrűbb kerítésként legyen meg, de függőleges és a fent összeérő fák adjanak egy keretet a napi giccsnek. Szóval véletlenül van rá képem, a felső 50mm-en készült, az alsó 200on és akkor nézzük meg melyik kellemesebb:

De mikor mi, ott a másik fám, azt körbejártam szintén mindennel is, 50essel meg sem lehetett volna ismerni, hogy micsoda, a többinek meg túl messze volt. Ködben meg 100 felett adta ki azt a távot, hogy már nem tűnt el, de mögötte maradt elég a hegyeknek. És mindenki alap axiómát ad minden hülyeségnek, meg menjek közelebb, de állítom ki sem próbálta és feladatot sem oldott meg életében.

Akkor megy egy kis duzzogás, vagy nem akarja értelmezni a mintaképeket, meg a két sornál hosszabb leírást, aztán 2 hét múlva megint kezdődik előről, hogy 25mm-es fix. azzal egy fél életet végig lehet fotózni. Lehet, max. nem is lesz olyan változatos meg többet kell görcsölni.

(#32149) fartfun válasza Jahno (#32148) üzenetére


fartfun
tag

Szebb a 200-as de az 50-est nem tájfotóra használtam volna hanem ételre-italra.Most már mindegy megrendeltem a makró obit. btw nagyon szépek a képeid!

(#32150) Jahno válasza fartfun (#32149) üzenetére


Jahno
őstag

Addig okés, de én teljesen más kontextusról beszéltem, meg kb. ez is tájfotó (:- Ételitalról is akadnak képeim. 50es is bőven. Bár éppen most hasonlítottuk össze az egyik kedvenc kajáldám a másikkal, mert nagy nekilódulással valami fotós képeket csinált Nekik és szerintem amit a másik helyen mobillal csinált a szakács gyerek, azok jobbak lettek és Facére pont elég. Nehéz ügy.

Variálhatóság kell, egy alap zoomossal ki lehet emelni részletet, annyit amit kell játszani is lehet, meg szobába szögekkel is beférsz, tudsz értelmesen felülről fényképezni. Ezt is végigszórakoztam, nem is lett túl sok jó képem, de még majd szervezek egy kajafotós okítást is az is biztos :DD Ehhez képest az 50essel kapálózás, hááááát, majd megmondod mire jutottál. Makró meg gondolom a szokásos 105ös, az meg aztán nem kicsit hosszú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.