Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) Flash82 válasza varmi2 (#71449) üzenetére


Flash82
tag

A videókártya benne volt folyamatosan.

(#71452) Flash82 válasza konci79 (#71450) üzenetére


Flash82
tag

Próbáltam alaplapra is meg vga ra is.
A monitor be sem kapcsol sajnos.

(#71453) konci79 válasza Flash82 (#71452) üzenetére


konci79
őstag

Vga-ra kell most.
Azért a szerviz megnézhette volna másik procival is...
Csatlakozók, kábelek,stb rendben vannak? Proci foglalat nem sérült?
Gép elindul , csak képet nem ad?
Másik VGA?
Másik monitor..

(#71454) Flash82 válasza konci79 (#71453) üzenetére


Flash82
tag

Pontosan ez a problémám hogy nem mondták hogy minden más kizárva .Ezt neki kellett volna megoldani úgy gondolom .Procijuk nem volt legalábbis olyan Athlon az ok de elfogyott a türelmem amikor már több mint egy hét eltelt onnan hogy bevittem.
Ráadásul nem is tudtam ki foglalkozott vele csak annyit mondtak a pultnál hogy szerintük hibás a proci 🙄.
Másik vga nincs a közelben amit tudnék próbálni talán csak egy régi monitor.
Csatlakozók úgy látom rendben vannak.
A gép elindul minden felpörög csak kép nincs.

[ Szerkesztve ]

(#71455) Doky586 válasza Flash82 (#71454) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egy hét eltelt onnan hogy bevittem ... csak annyit mondtak a pultnál hogy.."
és lefújták a tetején felgyülemlett port. Majd elkérték a pénzt.. (a tárolásért) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71456) Flash82


Flash82
tag

Szerencsére pénzt nem kértek...
Mondjuk inkább fizettem volna egy normális szerelőnek akkor nem itt tartanék :U

[ Szerkesztve ]

(#71457) jokeph válasza Flash82 (#71456) üzenetére


jokeph
nagyúr

R3 1200-at nem tudod ismerősnél kipróbálni ? :U
Vagy beszerezni kölcsönbe egy másik CPU-t ?
Szívesen ránézek, ha a Balaton déli partjától nem vagy messze. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71458) Flash82 válasza jokeph (#71457) üzenetére


Flash82
tag

Sajnos nincs már itthon ismerősöm aki pc-s
Nem nem vagyok messze csak kb 150km :F :Y

(#71459) Danecay válasza konci79 (#71419) üzenetére


Danecay
őstag

Nos felfedeztem, hogy a DRAM Calculatornak van saját, vagy beépített MEMbench része. Gondoltam mielőtt az oly sokszor említett Manual módban beállítom a főbb késleltetési paraméteren kívül az összeset is, csinálok egy benchamrkot az XMP értékekkel de sajnos a teszt indítását követően rövidesen újraindult a gép. Nos gondoltam akkor, hogy itt az ideje Default BIOS-ra váltani és így tesztelni a gépet, de 3x fagyott ki a biosban a gép mielőtt negyedjére be tudtam volna tölteni az UEFI default beállítást. Bootolás után vissza a DRAM Calculator MEMbench-éhez ezúttal ugye Default BIOS beállítások mellett de rányomva az indításra még bármilyen képernyőn látható változás előtt kifagyott a gép. Alapvetően is kell egy pár másodperc, hogy láthatóan elkezdődjön a mérés de addig sem jutott el a történet. Újraindítás után következett az AIDA64 Stress Sytem Memory teszt ami kb. 2 sec elteltével kifagyasztotta a gépet, fotót is akartam csinálniróla, hogy mennyi ideig ment de mire a telómhoz nyúltam átment kékhalálba dolog.
Nos annyival előrébb vagyok, hogy nem a 3200MHz-es frekvencia okozza az instabil működést, azt viszont eddig is tudtuk, hogy valamilyen memória körüli probléma van, viszont azt továbbra sem tudni, hogy ez a memóriamodulok vagy azok egyikének a hibája, vagy az alaplapé.

(#71460) steewcv65 válasza Flash82 (#71458) üzenetére


steewcv65
őstag

Hova valósi vagy?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#71461) konci79 válasza Danecay (#71459) üzenetére


konci79
őstag

Egyesével próbáltad a memóriákat? Hogy csak egyszerre egyet használsz? Jó eséllyel tényleg a memóriád sz.r,ha kitben vetted és garis cseréltesd ki,ne küszködj tovább, főleg ha alap beállításon is lefagy.

(#71462) Danecay válasza konci79 (#71461) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, egyesével mindkettőn végigfuttattam a memtest86-ot és lement hibátlanul.

(#71463) Flash82 válasza steewcv65 (#71460) üzenetére


Flash82
tag

Mohács

(#71464) Biomokus


Biomokus
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Múlt héten vásároltam egy komplett PC-t monitorral a sivatagos boltból, összeszereléssel és GLS-kiszállítással (190 km). Tegnap megérkezett a gép, kicsomagolás után a ház oldalát leszedve kiderült, hogy valahol útközben a Deepcool Gammaxx 400-as hűtő levált a processzorrról, a PWM-kábel tartotta csak az alaplapon, illetve a VGA hátlapja. A VRM egyik hűtőbordáját láthatóan összekarcolta a hűtő, a RAM-ok felső élein hűtőpaszta nyomok láthatóak. Felvettem a céggel a kapcsolatot, küldtem nekik képeket a gép belsejéről. Azt ajánlották, hogy küldenek jövő kedden egy futárt a gépért, küldjem el nekik. Válasszak egy Arctic Freezer 34 vagy egy Arctic Freezer 12 CO hűtőt (melyik lenne a jobb választás vajon?) a Gammaxx 400 helyett, ők összerakják és tesztelik a gépet a régi alaplappal, hogy minden rendben van-e vele.
Az a gondom, hogy nem tudom, mekkora kárt okozhatott esetleg a hűtő az alaplap alkatrészein. Tudják vajon úgy tesztelni, hogy tényleg kiderüljön, ha gond van, és ne egy év múlva álljon meg az alaplapon valamilyen alkatrész? Kérhetek egy típusazonos új alaplapot (ASUS B450-F Strix Gaming) többletköltség nélkül? Ha nagyon nem akarnak együttműködni, csak a teljes megrendeléstől állhatok el? Gondolok itt arra, hogy a monitort nem küldeném vissza. Egyáltalán elállhatok a vásárlástól adott esetben?

Nagyon köszönöm válaszaitok előre is!

Üdv: Biomokus

(#71465) Danecay válasza Biomokus (#71464) üzenetére


Danecay
őstag

Én úgy tudom, hogy webshop-ból való rendelés esetén 14 napos elállási jog illeti a vásárlót. Én lehet inkább ezzel élnék és megrendelném újra.

(#71466) jozsi252 válasza Danecay (#71465) üzenetére


jozsi252
veterán

Mivel egyedileg összerakott gépről van szó az elállás nem problémásabb? Mondjuk Mac-nél CTO gépeknél nem lehet elállni a vásárlástól.

Biomokus
Elég bénán rögzíthették a CPU hűtőt ha így levált, ez mindenképp a bolt hibája. Illetve a másik hogy szállítás közbe ütődött neki mindennek ezért pasztás pl a RAM is ami nem túl jó.
Tesztelést kérjél mindenképpen mert csak úgy derül ki hogy sérült-e az alaplapon valami. Esetleg nézd meg hogy kondi nem-e hajlott el. Az ilyenektől én mindig féltem hogy egybe rendeljem meg, nem feltétlen a CPU hűtő hanem egy combosabb GPU miatt, mert ha nem arra a részre fektetik le a gépet ahol a lap van, hanem mondjuk állítva szállítják, akkor a gpu tud kárt okozni a foglalatban ahogy rázkódik.

iPhone 13 Pro Max

(#71467) Danecay válasza jozsi252 (#71466) üzenetére


Danecay
őstag

Nem vagyok jogász de az lenne a logikus, hogy az elállás joga még így is fenn állna, különösképpen ha nincs feltüntetve ennek az ellenkezője. Fel kell hívni a boltot és közölni kell, hogy élni szeretne az elállási jogával, nem pedig megkérdezni, hogy van e erre lehetőség. Nem szabad hagyni, hogy lerázzák az embert. Én speciel felvételt is készítenék a beszélgetésről amit a későbbiekben szükség esetén be tudok mutatni a fogyasztóvédelemnek :)

(#71468) qdak válasza fecs (#71440) üzenetére


qdak
addikt

Hello,

Nincs valami FIX ip beállítva neki ? Ami miatt mondjuk más tartományba esik ?
Nincs korlátozás a routeren ?
Nem adtad ugyanazt az ipt, mint az eredeti volt, de a routeren fixálva van, viszont az uj eszkoznek mas a mac cime ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71469) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#71339) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigot vettem, de a 3200-as ram csak 2133-an ketyeg (feladatkezelős fotó itt a korábbi hozzászólásomban, amire reagálok), pedig a BIOS-ban auto van beállítva. Átállítottam az OC Tweaker fülön, hogy load XPM settings, 3200, át is állította a frekvenciát a RAM-nál, de a feladatkezelőben azt látom, a RAM csak 2133-on fut továbbra is.

3.90-es a BIOS verzióm, az lehet a probléma? Eggyel frissebb verziónál írják: "1. Add auto rule for specific memory module."
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450%20Pro4/#BIOS

Alaplap: Asrock b450 pro4
Proci: RYZEN 3600
RAM: 2x8gb 16GB 3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) (CMK16GX4M2B3200C16)

Mi lehet a baj szerintetek? Erre vkinek van tippje?

(#71470) jokeph válasza kalapacsolok (#71469) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Első körben azért futtas egy CPU-Z-t, abban is meg lehet nézni hogy mennyin mennek a ramok, meg egy AIDA-t.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71471) konci79 válasza kalapacsolok (#71469) üzenetére


konci79
őstag

Az xmp alatti fülön is a biosban állítsd át a frekvenciát 3200-ra.

(#71472) kalapacsolok válasza jokeph (#71470) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ok, azt gondoltam az megbízható erre a célra :) Megnéztem: CPU-Z-vel:
dram frequency: 1064.5 MhZ-et ír. Slot 1 és slot 3-ban vannak a RAM-ok.
SPD fülön max bandwidth: ddr4-2132 (1066 Mhz)

(#71473) imotrepus válasza fecs (#71440) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nem biztos, hogy lényeges, de a PCI Lan kártya Driver-ét feltelepítetted a hozzá
mellékelt lemezről vagy a WIN10-re bíztad?!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71474) konci79 válasza kalapacsolok (#71472) üzenetére


konci79
őstag

Tedd már át A2-B2-be ...

(#71475) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja feltűnt, hogy az asus armoury crate félig kínai félig angol lett, az aura service pedig nem tudott frissülni, mondjuk az már hónapok óta. Ma frissítettem a windows 10-et a legújabb 2004-es verzióra, na azóta nem talál az armoury semmilyen eszközt. Így az egész hóbelevanc össze vissza világít(egér,billentyűzet, alaplap, gépház, memória) és nem tudok semmit csinálni, letöröltem az összes asusos szart, de hiába raktam újra nem akar működni. Valakinek ötlet?

(#71476) hobizoli válasza kalapacsolok (#71469) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vmelyik Win10 update-g nekem is 2133MHz-t irt ott a Corsair DDR4-3200-kra, aztan egyszercsak mar jol irta


HWinfo64-t rakd fel

több drón kell ;P

(#71477) kalapacsolok válasza hobizoli (#71476) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem ez volt a baj, köszi konci79! Rossz helyen volt. Így már engedte a BIOS-ban átállítani és jó!

(#71478) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok ! Köszönöm a segítséget mindenkinek :) A manuálból sikerült megoldanom a gondom ,mostmár nincs bios jelszó :)

(#71479) fecs válasza qdak (#71468) üzenetére


fecs
senior tag

Nem, sajnos nincs fix Ip beállítva. Úgy is próbáltam, de ugyanúgy nem csatlakozik: azonosítatlan hálózat-nak minősíti.
imotrepus: Gyártó oldaláról van a driver. Egyszer már leszedtem, kiszedtem, visszaraktam... Változatlan. :W

Pixel 6a

(#71480) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv!

Haver gépet akar újítani. Jelenleg i5-4570-e van és egy ASUS H81M-R lapja. Minél "olcsóbban" akarja megúszni, ezért tervez venni egy i7-4790-et ebbe a lapba, amit gyári hűtővel használna és csak elöl és hátul van 1-1 12-es venti. Nos nekem ez a lap nem tűnik túl megbízhatónak i7 és játék alá, főleg így. A kérdésem az lenne, hogy ez így lehet egy működő képes konfig vagy mindenféleképpen beszéljem le, a lap elfüstölhet?

Játékra kell neki leginkább egy MSI GTX1060 Armor társaságába.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#71481) qdak válasza fecs (#71479) üzenetére


qdak
addikt

Valami márkát írsz nekem, hátha.
Meg valami print scrnt.
Ha ugyanaz a fix ip mint az előző, de lefoglalt ip van routeren mac cím végett lehet gond.
Mikor vacakoltam a gépekkel ez még bekevert (Netbios beállítás) egy próbát megér:

[kép]
Esetleg, már a dhcp kiosztotta ezt az ipt!
Esetleg szedd ki az ipv6 ot! windows elvileg azt prefarállja.
Csinálj képet a hállózati beállításokról, mert így csak a sötétbe tapogatózok, akár privátba is küldheted.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71482) feca1130


feca1130
csendes tag

Sziasztok !
Előre bocsánatot kérek ha nem jó helyre írom le ezt a pár sort.
Lenne egy Asus Prime A32M-K fapados lapom Ryzen 5 3600 alatt (tudom, hogy ez teljes mértékben nincs jól :D ) csak a processzort tudtam megvenni hamarabb az volt a fontosabb.. félve is raktam bele ugye a VRM hűtés hiánya miatt stb... de meglepően jó hőmérsékleteket mértem a lapon VRM-et is műszerrel mértem mert nem akartam kockáztatni és terhelés alatt is meg játék közbe 54 foknál nem ment feljebb szerencsére. És az érdekelne, hogy elsősorba 1-2 hónapig ha nem lenne gondom a melegedéssel bírná addig ? másodrészt melyik lapot ajánlanátok a 3600 alá ? Tomahawk-ra gondoltam elsősorba.
Előre is köszönöm a válaszokat !

(#71483) --HARDCORE-- válasza minek?:S (#71480) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

"Nos nekem ez a lap nem tűnik túl megbízhatónak i7 és játék alá, főleg így."

Ez ritka nagy hülyeség, megbocsáss! Asus oldalán a cpu support írja a támogatást, szóval semmi baja nem lesz, ha ezt a procit használja benne.
A sima 4790 amugy sem sokkal eszik többet mint a 4570..

Bár ha az ár érteket nézzük, lehet jobban járna egy Ryzen 3600zal meg alá valami lappal és 2x8gb ddr4gyel. Alsó hangon 2 évvel tovább kihúzná mint a 4790nel.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#71484) minek?:S válasza --HARDCORE-- (#71483) üzenetére


minek?:S
őstag

Azért gyanítom nem véletlenül nem szokás a legolcsóbb lapot tenni i7 alá. A 'Milyen alaplapot vegyek?' c. topicban is leginkább úgy bólintottak rá, hogy meg kéne hűteni a vrm-et, mert oké, oc nem lesz, de nem a legerősebb és itt nem lenne olyan erős a hűtés, de javíts ki, ha jobban értesz hozzá :)

Egyébként úgy néz ki, hogy talán sikerült nekem is meggyőznöm a Ryzenről.

Üdv.:M.

(#71485) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy a Haswell (4. gen Intel) cpu-s alaplapok kompatibilisek-e a modern GTX 10xx/16xx és Radeon Rx4xx/Rx5000 szériás kártyákkal? Az érdekelne, leginkább, hogy Geforce 1030, 1050, 1050Ti, 1060/3GB, 1650, 1650 Super, Radeon Rx460/560, Rx470/570, Rx5500 közül melyik megy üzembiztosan a gépben? A hivatalos kompatibilitási listában a felsorolt videókártyák nem szerepelnek, így tapasztalataitokra lennék kíváncsi.

1. konfig
CPU: i5 4590
Ram: 8 GB DDR3
Alaplap típusa: MSI H81M-E34
2. konfig
CPU: i5 4460
Ram: 8 GB DDR3
Alaplap típusa: Giga B85-D3V

Köszönöm!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#71486) Brekkk válasza Energie X (#71485) üzenetére


Brekkk
senior tag

Elvileg az általad felsorolt összes videókártya használható velük.
A csatolófelület miatt mindenképp.
Az, hogy egy adott típus menni fog-e a lapban, azt nem lehet látatlanban megmondani.
Nekem ASUS GTX950-es videókártya, nem ment ASROCK H67 GE/HT lapban. Nem jött be vele a BIOS. Másik lapban tökéletes volt.
Illetve egy ASUS 720 GT nem indult el egy HP 8300 elite desktopban. nem adott képet, pedig ez is hibátlan volt pedig.
A többi 4-5 kártya ami nálam volt 8 év alatt, mind ment mindenben.
MSI és GIGA kártyával még nem volt gondom kompatibilitásra.

(#71487) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Az SSD bal felső sarkánál az micélt szolgáló csatlakozó mire való ?

[ Szerkesztve ]

(#71488) EasyLife válasza Maxell014 (#71487) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Ez akkor hasznos, ha sok olyan kártyát csatlakoztatsz, amelyek nagy teljesítményű bemenetet igényelnek a PCI csatlakozón keresztül.

(#71489) Maxell014 válasza EasyLife (#71488) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszönöm.

(#71490) vegh001


vegh001
csendes tag

Sziasztok!

Adott ez a gép:
proci: i7-4820k
alaplap: Asus rampage 4 gene
ram: Kingston HyperX Savage HX316C9SR/4 (16gb)
táp: EVGA Supernova 650 GQ
VGA: EVGA 1070 FTW
op: Win 10

Probléma__1: Gép indításakor az USB device over current status detected system will shut down in 15 second üzenettel találkozok. Nem mindig produkálja a gép, van hogy hónapokig elő sem jön. Ha minden le van húzva a gépről akkor is csinálja. (Megnéztem az alaplapi portokat nem látom, hogy valahol baj lenne. Amiket használok perifériák azok is rendben, illetve lehúztam a gépháznak az összes csatiját (usb3.0 stb.) és úgy is megmaradt a hiba.)

Probléma_2: Kb 1 hónapja kezdődött, a gép random lefagy (böngészés, játék alatt is) eldobja a képet, fekete lesz a képernyő és nem reagál semmire. Ha zenét hallgattam amikor lefagyott, akkor a zenét ugyan úgy hallottam tovább, tehát a gép nem állt le. Nem reagál olyankor semmire csak az újraindításra.

Remélem érthetően írtam le a problémát, ha esetleg nem világos valami megpróbálom pontosítani.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#71491) jokeph válasza vegh001 (#71490) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Kezdésnek, csak PS2-es eszközzel használd, ha úgy is előjön, akkor szerintem tiltsd a BIOS-ban az összes USB portot. Ha jól tudom, van a lapodon egy kombinált PS2-es port. :U
Illetve, érdemes lehet átnézni a WIN hibanaplóját is, hátha lapul valami érdemi infó ott is.
A használt USB-s eszközöket érdemes lenne másik gépen is tesztelni.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71492) vegh001 válasza jokeph (#71491) üzenetére


vegh001
csendes tag

Így van, van egy kombinált ps2-es port. Win hibanaplóba én nem találtam semmit (mondjuk nem is igazán értek hozzá).

Az USB eszközök "újak", a régebbi egér+bill kombóval is csinálta már a gép.

(#71493) Danecay válasza vegh001 (#71492) üzenetére


Danecay
őstag

Én már nem tudom mire gondoljak, de komolyan! Egyik nap még s*arrá fagyja a magát a gép a 3200MHz-es memóriákkal alapértelmezett BIOS beállítások mellett ami a gyakorlatban 2133MHz-et jelent. Azonnal fagyott az Aida64 System Stability tesztel, fagyot a DRAM Calculatorba épített memória teszttel, másnap meg vígan futtatja mindet és még a memtest86 is lement először hibátlanul anélkül, hogy a géphez a power gomb megnyomásán kívül bármilyen más módon hozzányúltam volna :U Hogy derítsem így ki, hogy minek van baja :F

(#71494) Apokalipszis válasza vegh001 (#71492) üzenetére


Apokalipszis
tag

1. nézd meg minden ok e az alaplapi hátlappal, ami az i/o eszközöket takarja. A kis fülecskék ha nem érintkeznek, az okozhat ilyet.
2. húzz le az alaplapról mindent ami usb. Nekem volt ilyen új gépnél és mint kiderült, az alaplapi usb 3 kábel volt a ludas. egyébként többnyire az előre kivezetett cuccoknál szokott hiba lenni.
3. nézd át az összes usb port érintkezőjét.
4. baromi genya hiba tud lenni, főleg ha ritkán jön elő :D

(#71495) vegh001 válasza Apokalipszis (#71494) üzenetére


vegh001
csendes tag

Rendben, ezeket átnézem. A másik hibát mi okozhatja? Arra esetleg tipp?

(#71496) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
A SilentiumPC Fera 3 RGB ventit a hozzá adott rgb vezérlővel bármilyen alaplapra rátudom kötni úgy hogy működjön ? Szóval ha pl az én lapomon (MSI B360 A-Pro) nincs rgb csatlakozó/vezérlő akkor ezen is működne úgy ahogy kell ??

Előre is köszi

(#71497) vegh001


vegh001
csendes tag

Közben sikerült reprodukálni a hibát a fekete képernyő esetében, az eseménynaplóban ezt találtam.: A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
Gondolom valamilyen driver bug lehet? Valaki találkozott már ezzel a hibával?
Köszi a segítséget!

(#71498) qdak válasza vegh001 (#71497) üzenetére


qdak
addikt

Ezt próbáltad:

Az Időtúllépés Észlelés és Helyreállítás egy Windows szolgáltatás, amely észleli, ha a videokártya vagy a számítógépre telepített illesztőprogram a vártnál hosszabb idő alatt végez el egy műveletet. A Windows ebben az esetben megkísérli a grafikus hardver helyreállítását és alaphelyzetbe állítását. Ha a GPU az engedélyezett időtartamon (2 másodperc) belül nem képes helyreállítani és alaphelyzetbe állítani a grafikus hardvert, akkor előfordulhat, hogy a rendszer nem válaszol, és „A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt” hibaüzenet jelenik meg.

Ha az Időtúllépés Észlelés és Helyreállítás funkciónak több időt adunk a művelet kivitelezésére a beállításjegyzék értékének beállításával, akkor ez megoldhatja a problémát.

Ezt a következőképpen teheti meg:

Lépjen ki az összes Windows-alapú programból.
Kattintson a Start gombra, írja be a regedit kifejezést a Keresés mezőbe, majd a fenti eredmények közül duplán kattintson a regedit.exe fájlra. Ha a rendszer rendszergazdai jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót vagy erősítse meg a műveletet.
Keresse meg a beállításjegyzék következő alkulcsát:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers
A Szerkesztés menüben válassza az Új parancsot, majd a legördülő listából válassza ki a Windows verziónak megfelelő (32 bites vagy 64 bites) következő beállításjegyzék értéket:

32 bites Windows rendszeren
Válassza a Duplaszó (32 bites) értéket.
A NévNév mezőbe írja be a TdrDelay karakterláncot, majd nyomja le az Enter.billentyűt.
Kattintson duplán a TdrDelay elemre és adjon hozzá 8-at az Érték mezőhöz, majd válassza OK. gombot.
64 bites Windows rendszeren
Válassza a Duplaszó (64 bites) értéket.
A Név mezőbe írja be a TdrDelay karakterláncot, majd nyomja le az Enter. billentyűt.
Kattintson duplán a TdrDelay elemre, és adjon 8-at az Érték mezőhöz azután válassza a OK gombot.
Zárja be a Beállításjegyzék szerkesztőt, majd indítsa újra a számítógépet, hogy a módosítások érvénybe lépjenek.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71499) varmi2 válasza Maxell014 (#71496) üzenetére


varmi2
nagyúr

A csomag tartalmaz rgb vezérlőt, így nincs mit a lapra kötni. Az rgb vezérlőnek csak sata táp kell, semmi más.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71500) vegh001 válasza qdak (#71498) üzenetére


vegh001
csendes tag

Megpróbálom, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.