Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) jokeph válasza Blasius (#70350) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv ! Milyen lap is ez ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70352) imotrepus válasza Blasius (#70350) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én megmérném az alaplapi elem feszültségét! 2,5-2,6V alatt kuka.
Végeznék egy Cmos Reset-et, aztán hátha jó lesz!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70353) kacsento1 válasza varmi2 (#70347) üzenetére


kacsento1
senior tag

Leszedtem a win oldalról egy szűz win10pro-t. Közben találtam egy olyan pendrive-ot (fiók mélyén) amit felismert a gép. Rufussal készítettem egy usb telepítőt, ami el is indult, de a fájlok másolásánál leáll, mert valami fájl hiányzik ami a telepítéshez kell. Úgyhogy beszoptam, mert a régi rendszer már nem áll fel, telepíteni meg nem tudom pendrive-ról. :(((

(#70354) imotrepus válasza kacsento1 (#70353) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nekem egyszer hasonló problémát Boot Manager-rel sikerült leküzdenem!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70355) Blasius válasza imotrepus (#70352) üzenetére


Blasius
tag

Helló,

Az elem 2.74V (nem kaptam ki hogy megmérjem hanem a szenzor szerint). De az elemre amúgy nem gyanakszom mert ez a hiba akkor történik amikor a suspendben van, és akkor ugye hálózatra kötve van a rendszer.

Az alaplap amúgy egy Fujitsu-Siemens D2817-A1. (Q45 chipsettel)
https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/publications/public/ds-celsius-w370-e80.pdf

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#70356) kacsento1 válasza imotrepus (#70354) üzenetére


kacsento1
senior tag

Meg tudtam oldani, előkotortam az ezer éves laptopomat, és 3 hosszú óra alatt elkészült az usb boot lemez. És másodszorra, ha kihagytam a rufust, direkt az oldalról készíttettem a telepítőt, így nem volt probléma. És az új winnel eddig az összes pendrive-ot szó nélkül kezeli. :)

(#70357) varmi2 válasza kacsento1 (#70356) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ebből tanultál, ugye. csak az eredeti windows, semmi buherált.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70358) kacsento1 válasza varmi2 (#70357) üzenetére


kacsento1
senior tag

Így van, bár évek óta ilyen wint használtam eddig gond nélkül, de ezek után csak a szűz. Köszönöm!

(#70359) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
MSI oldalán korábban létre lehetett hozni accountot. Most nem találom hol kell belépni. Megszűntek az accountok vagy csak én nem találom hol kell megadni a felhasználónevet és a jelszót?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#70360) MrDerekas válasza tknof1871 (#70359) üzenetére


MrDerekas
addikt

Csak a community részlegben tudsz logolni. Azt hiszem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70361) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Valaki nem tudná elmagyarázni hogy kell egy gigabyte z390 gaming x alaplapon biost frissíteni?
Sehol nem találok utasítást és nagyon nem akarom elrontani. De nem is értem.

letöltöttem a filéket:

autoexec

Efiflash

Z390GX.10c

Redame:

Usage :
efiflash [Input or Output File Name] [Command]..

Switch options for Efiflash.exe:
/C - Clear DMI data. (default: Keep DMI data)
/S - Save Original BIOS Image to Disk
/R - Reboot System after BIOS Update
/DB- Update both main & backup BIOS

A másik az uefi Csm-et kapcsoljam ki igaz?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70362) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok,

Már feltettem a kérdésemet egy másik topicban, de ahogy egyre többet nézelődök a kérdésem témájában, egyre jobban gyanakszom az alaplapomra, így remélem nem gond, ha itt is felteszem.

Vettem pár hónapja egy új konfigot.
A konfig nagyjából: Asrock B450m Pro4-f , Ryzen 5 3600, 16gb ram, rx 5700xt kártyával, Bitfenix formula 550W-os táppal, A2000-es ssd-vel.
Amit észrevettem, hogy alkalmanként nagyon lassan kapcsol be a gép. Betölt az Asrock logó és forog körbe a kis töltés jelző, kis idő után átdob a Win10 kék, töltő képernyőjére, majd ott is forog a kis töltés jelző és kiírja, hogy kis türelmet.
Majd 1-2 perc múlva kb bekapcsol. Innen semmi gondja, a kártya drivere kiírja, hogy a wattman resetelődött, vagyis a driver saját beállításai.
Ha ilyenkor újraindítom, vagy kikapcsolom a gépet, akkor tökéletesen és gyorsan kapcsol be a gép, pár másodperc alatt, ahogyan kell neki.
Nem tudom miért lehet ez a jelenség, gondolkozom most egy win reinstallon, hátha valami gond van a win10-el.
Próbáltam egy 2070 Super kártyával is, azzal is csinált ugyan ilyen jelenséget, szóval a kártyát igazából kizárnám, így a radeon driverét is.
Ez lehet hardverspecifikus gond, vagy inkább szoftveres? A winnek lenne baja?
Van esetleg valakinek valami ötlete, gondolata?
Ahogyan keresgéltem Asrock és slow boot kifejezésekre, elég sok mindent találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#70363) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Sziasztok!
ASUS PRIME A320I-K/CSM és Ryzen3 2200G fog működni együtt? Nincs fent a CPU comp listában. Ahogy a többi Ryzen3 sem.
Ez az A320 chipset mennyire kevésbé időtálló az újabbakhoz képest, ha nem akarok tuningolni?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#70364) imotrepus válasza Vitee (#70362) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ez frankó Window's 10, vagy valami mókolt?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70365) pszihó


pszihó
aktív tag

Sziasztok. 2 nem mai 8600 gt 256 mb passziv hütésü vga. Külön tápot nem igényel.
Elindulhat ebben a deszkában SLI- ben?
M2N-SLI Deluxe.
NVIDIA nForce 570 SLI technológia .
NVIDIA nForce® 570 SLI™ MCP NVIDIA NVIDIA nForce® 570 SLI™ MCP (média- és kommunikációs processzorok) - Nagy teljesítményű játékhoz.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#70366) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!
Most vásároltam egy ASRock B450 Pro4 alaplapot egy Ryzen 5 2600X mellé. Úgy informálódtam, hogy szinte minden esetben érdemes BIOS-t frissíteni, ígyhát elindultam én is ebbe az irányba de a két legutolsó verzióhoz azt írja a gyártó, hogy Pinnacle proci használata esetén nem javasolja. Amihez már nem írja ezt az a v3.50 de a HWiNFO szerint ez van jelenleg a lapon. Mit tegyek? A leírtak alapján nem kellene frissítenem ugye?

(#70367) jokeph válasza pszihó (#70365) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ez egy jó kis lap, SLI képes, 2*8 sávos felosztásban (x8-x8 pcie).
A 8600GT-k is okésak, SLI Bridge van ?

(#70366) Danecay:
Ez esetben akkor nem bántanám a BIOS-t, pláne ha minden hibátlanul működik.
Max akkor frissíteném, ha CPU csere várható 3XXX-re, akkor igen a mostani procival lefrissíteném előtte.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70368) Danecay válasza jokeph (#70367) üzenetére


Danecay
őstag

Nem tervezek frissíteni, éppen most tettem meg, mármint, hogy a lap és a proci is zsír új, most üzemeltem be őket, csak ahogy olvasgatok úgy látom, hogy ezek a konfigok igényelnek némi törődést, ill. érdemes foglalkozni velük.

(#70369) pszihó válasza jokeph (#70367) üzenetére


pszihó
aktív tag

Van köszönöm.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#70370) MrDerekas válasza Vitee (#70362) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bios frissítés volt már a lapon?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70371) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Közben tegnapi napon megérkezett az alaplap amit február 10-én adtam le Aqua-ban javításra
sikerült javítani a hibát. Infót nem kaptam róla, de valószínűnek tartom hogy usb vezérlőket cserélhettek, mert elég forrasztás szaga van a lapnak. Bár akárhogyan nézem nem látom hol volt , ha volt is javítva...
Mindenesetre most jól működik és így nettó 3 hét volt a javítás.
Ha esetleg valaki hasonlóan járna, erre lehet számítani :R

(#70372) Vitee válasza MrDerekas (#70370) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia,
A konfigot összeszerelve kértem, így akkor a Bios-t frissítették. Ma megnéztem és az 1.6-os van rajta, ahogy néztem az Asrock oldalán, már van egy újabb, egy januári, ami a 2.0 verzió.
Ez segíthet esetleg a dolgon, ha frissítem a Biost?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#70373) MrDerekas válasza Vitee (#70372) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az ilyen esetekben, mikor megfoghatatlannak tűnik a hiba, javasolni szoktam a frissítést. A bios hibajavításai lehet, hogy pont tartalmazzák azt, ami esetedben megszüntetheti a hibás működést.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70374) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ilyen alaplap lett a fiam gépébe:Gigabyte GA-B365M AORUS ELITE.
A WIN 10 fórumon azt javasolták, hogy a MCT-vel hozzam létre a telepítő pendrive-t.
Ez FAT32-őre formázott, amikor elkészült.
Állítólag ilyenkor csak az UEFI-t kell beállítani a BIOS-ban,ha nem azon van, s mást nem kell bántani.
Illetve célszerű ránézni, hogy a beállítánál a SATA AHCI aktív-e.
Majd a Boot menüben az UEFI-t kiválasztani.
Ez igaz?
A Fast Boot-ot, ill. a Secure Boot-ot kapcsoljam ki, s hagyjam úgy telepítés után is?
Hogyan hozzam elő indításkor ennél a lapnál a Boot menüt, ill. a BIOS-t?

(#70375) Doky586 válasza GEPESZ66 (#70374) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell belépni se a biosba.
Nem kell kikapcsolni semmit. (a SE-t se)
Nem kell elállítgatni semmit. (az ilyen korszerű lapokon)

Bootkor az UEFI: pent választani [kép], ahogy az aláírásomban is szerepel. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#70376) GEPESZ66 válasza Doky586 (#70375) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Azért azt megírnád, hogy a Boot menüt hogyan kell indításkor előhozni.
Illetve a BIOS-ra is kíváncsi lennék, hogy hogyan néz ki.

(#70378) MrDerekas válasza GEPESZ66 (#70376) üzenetére


MrDerekas
addikt

F10, 11, 12 gomb szokott lenii a boot menü előhozása és F2 vagy Del a bios-ba lépés.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70379) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Vettem egy MSI X370 Gaming Pro alaplapot, és az lenne a kérdésem, hogy ha teszek bele egy Ryzen 1600 AF-et, az fog e menni benne? A gyártói oldalon az AF proci hivatalosan nincs feltüntetve a támogatási listában, de mivel az lényegében egy átcímkézett 2600-os, menni kéne nem? Lehetséges, hogy 2600-osként fogja látni a lap?

[ Szerkesztve ]

(#70380) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv! Bocs a láma kérdésért, de vettem egy új gépet aminek az alapja egy MSI Tomahawk max alaplap lett. Ti fel szoktátok tenni a drivereket hozzá, vagy 'jóvanazúgy' alapon elmegy így is?

(#70381) Cingáriusz válasza Zilko87 (#70380) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Windows update leszed mindent, ami kell.
Én múltkor telepítettem B450 chipsetes lapot, windows lerántott mindent, aida memtest-el lemértem a memóriát, utána felraktam manuálisan az amd oldaláról a chipset drivert, újramértem, és igen látványosan romlottak az mért értékek.

(#70382) MrDerekas válasza Zilko87 (#70380) üzenetére


MrDerekas
addikt

A chipset drivert a gyártói oldalról letöltve (AMD lapnál, az AMD oldaláról, intelnél a lap gyártójának oldaláról) érdemes feltenni. Illetve ha van olyan összetevő is a lapon, ami "általános" driverrel megy, akkor ahhoz is a gyártóit ajánlott feltenni. Meg ha win update után marad sárga felkiáltójeles eszköz, akkor ahhoz is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70383) Speed_Speed válasza Cingáriusz (#70379) üzenetére


Speed_Speed
tag

Szia!
Igen , működni kell vele, mert szerepel a támogatott cpu listában.
Átnevezett, ami annyit jelent, hogy az AMD- nek le kellett gyártaniuk még x darab mennyiséget és ezt 2600-asból oldották meg,de 1600-as néven.
cpu-z vel annyit fogsz látni, hogy 1600 és 12nm.
Ha elakadsz, keress meg.

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#70384) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Van egy kis probléma a gépemmel, és nem tudom honnan induljak neki. Lehet ez alaplap probléma? Gépem: fél éves, minden új, mindenre 2/2+ év gari.
EVGA 650 GQ gold+, MSI Tomahawk MAX, Ryzen 5 3600, AMD 5700 XT, 2x8 Gb Patriot Viper 3733 Mhz. Nincs CPU OC, nincs GPU oc, RAM-nál XMP profil beállítva. Minden frissítve, még a Tomahawk MAX bios is flashelve a legújabbra.
- A probléma: játék közben, (akár kártya játék Legends of Runaterra minek a gépigénye telefon szintű) a monitorokon elsötétül a kép, lehal a gép, újra indul, eljut odáig hogy bios, és kész vége, sehogy tovább, 5 mp power gomb újra bekapcsol, megy megint (hol 1 órát hogy 2 napig gond nélkül).
Hőfokok normálisak : CPU kb 60-70 GPU kb 70 nagy terhelés alatt se megy fentebb.
Hogy induljak neki? Alaplap vagy táp vagy esetleg vmi más lehet?

(#70385) Danecay válasza Dyde (#70384) üzenetére


Danecay
őstag

Nem az XMP profil lesz a ludas? Már csak innen is kiindulva: [link]

(#70386) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!
A BIOS beállításokban találtam egy olyat, hogy "Launch EFI Shell from filesystem device" amihez a következőt írja "Copy shellx64.efi to root directory to launch EFI shell"
Ez mi lenne konkrétan, esetleg Windows alól is lehetne állítani a BIOS-t? Az nem lenne rossz tekintve, hogy a a videokártyám nem küld képet BOOT alatt a régi VGA monitoromra csak a szomszéd szobában lévő TV-re HDMI-n keresztül.

(#70387) Vitee válasza Dyde (#70384) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, rengeteg ilyen hiba van a neten a Navi kártyákkal kapcsolatban. Főleg az 5700, 5700xt kártyákkal, és ez driveres gond. Elvileg a legújabb driver helyrehozta sok embernél ezt a fekete képernyős, újraindulós dolgot.
Nálam ilyen szerencsére nincsen, nekem is xt van.
De lehet, hogy teljesen más a baj, bár első körben erre gyanakodnék.
Amd fórumon, vagy bárhol rákeresel, akár itt is, temérdek ilyen hibát találsz.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#70388) Doky586 válasza Danecay (#70386) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még sose használtam. [kép]

(#70389) Danecay


Danecay
őstag

Ilyen képem nekem is van de hogy kell használni? :)

(#70390) maci74


maci74
tag

Sziasztok!
A segítségetek kérném.Adott egy MSI Z97M GAMING alaplap,benne egy 4790k proci.Van benne egy HD7970 GHz videokari.Akár mit is csinálok vele,a ventik nem pörögnek a kártyában.Melegedik mert most is 65C-fokot mutat az Aida.
Másik alaplapban kipróbálva nem volt gond a kártyával,pörögtek a ventik.
Mi lehet a gond?

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#70391) MrDerekas válasza maci74 (#70390) üzenetére


MrDerekas
addikt

Segédtáp is rá van kötve?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70392) maci74 válasza MrDerekas (#70391) üzenetére


maci74
tag

Persze,2*8pines tápcsatija van a karinak.De másik,b85-ös lapban működött hiba nélkül.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#70393) MrDerekas válasza maci74 (#70392) üzenetére


MrDerekas
addikt

Meg kell kérdezni, mert nem te lettél volna az első, aki így jár. Elhiheted :K
Ez csere volt? Oda akarok kilyukadni, hogy az előző driver le lett takarítva, vagy csak bepattintottad, oszt jóvanazúgy? Ventik csatija a vga-n a helyén van? (esetleg elmozdult ki-be szereléskor).

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70394) maci74 válasza MrDerekas (#70393) üzenetére


maci74
tag

Alaplapot kaptam másikat,ebben akartam kiprobálni a másikban jól működő proci-memória-vga kombót.Megy is minden csak a videokari ventijei nem pörögnek fel.Esetlegesen az alaplap pci-e vezérlője nem szólhat bele a ventik működésébe?
A radeon driverét is letakarítottam de igy sem pörögnek fel.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#70395) MrDerekas válasza maci74 (#70394) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elvileg annyiban bekavarhat, hogy azon keresztül kommunikál az alaplappal a vga hardvere. Azt nézd meg, hogy ha a biosba belépsz egy kis időre, akkor forognak-e a ventik? Gyanúm szerint ha biosban működik és OS alatt nem, akkor szoftveres a hiba. Ha biosban sem pörög, akkor a hw a hibás. De ez is csak tipp, így látatlanba. Jól rémlik, hogy ez a vga még nem tudta a félpasszív hűtés módot?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70396) NoroKings


NoroKings
csendes tag

Sziasztok,

A gondom a következő. Vásároltam egy MSI B450 Tomahawk alaplapot és 2x4 GB Kingston HyperX memóriát. A gépet összerakva és utána elindítva arra lettem figyelmes, hogy ég a DRAM LED az alaplapon.

Hogyan tudnám fixálni a hibát?

(Próbáltam 1 memóriával is, cserélgetve, de nem történt előrejutás az ügyben)

A válaszokat előre is köszönöm!!!

(#70397) jokeph válasza MrDerekas (#70395) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én is úgy tudom, hogy nincs félpasszív mód. A HD7970-nél egy esetben állnak le a ventik, ha a megjelnítő lekapcsol és egyéb folyamat sem terhelia VGA-t, akkor aktiválódik rajta a zero-core és kilövi a ventiket is, gyakorlatilag alvó módba megy a VGA. :U

(#70394) maci74: A Z97-es lapban próbáltad a 2. x16-os slotban is ?
Abban is kell mennie...

(#70396) NoroKings: Üdv !
milyen CPU van a lapban ? (mert még ez sem mindegy adott esetben).
1' modullal próbáld, és az A2-es slotba tedd. 2 modulnál A2-B2 legyen.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70398) Doky586 válasza Danecay (#70386) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp, de szerintem ezzel beállításokat lehetne importálni az UEFI biosba, ha van egy megfelelően megírt beállításfile. Szóval nem az ami neked kéne.

(#70399) maci74


maci74
tag

A gép indulásánál egy pillanatra felpörögnek a ventik,utána viszont semmi.Azért is gondoltam h. nem-e az alaplap szabályoz az érzékelők alapján valamit.
A másik lapomban/egy B85/ nem volt ilyen gondom.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#70400) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

MSI X370 Gaming Pro alaplapba beleraktam Kingston HyperX 16GB KIT 3200Mhz-es RGB pakkot egy Ryzen 2600-os mellé. Más lapokban ez a párosítás eddig tökéletesen üzemelt 3200-on, de ebben a lapban egyelőre csak 2400-on megy. Ha XMP profillal vagy anélkül manuálisan 3200-ra rakom, akkor nemes egyszerűséggel nem ad képet a gép, és biosreset segít csak. Szerintetek mi lehet a gond? Megfelelő foglalatokban vannak a ramok, próbáltam másképpen is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.