Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) varmi2 válasza cibus (#71200) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sztem amit te linkeltél, az is jó, sajnos annyira nem értek ezekhez.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71202) cibus válasza varmi2 (#71201) üzenetére


cibus
aktív tag

[link] akkor már itt egy ilyen vezetékes asus. előny hogy asus, de hát nincs antenna :F
mármint csak beépített. gondolom az gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#71203) DaFunk1511


DaFunk1511
tag

Sziasztok!

Van egy Asus B450 Prime Plus lapom. Bios frissítve van, de nem tudom manuálisan állítani a Bios-ban a memóriákat. (G.Skill Aegis 2x8gb 3200mhz)
Egyedül az X.M.P profilt engedi, ami tökéletesen beállítja a RAM időzítéseket és 3200-ra állítja a Mhz-et is. Amivel ki is vagyok békülve, de azt olvasom hogy az XMP miatt okozhat fagyásokat is. (Eddig ha 1x fagyott le/akadt ki egy játék ami reset után jó volt.) :F

Ezen a lapon ezt hiába is keresem és hagyjam az Xmp-t és ennyi? Mert ha nincs bekapcsolva akkor 2300 körül működik a Ram... :N Vagy van valami megoldás esetleg a finomhangolásra?

[ Szerkesztve ]

(#71204) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv. Asus Crosshair VI, balesetes. Egy ryzen 3600 proci van benne, 65wattos. Az egyik kondi le lett nyúzva róla. Szerintetek be lehet kapcsolni? Nem vág haza valamit? Ahogy nézem proci tápellátásánál van. Idővel meg lesz javíttatva de most SOS lenne. Be merjem kapcsolni? :D

[ Szerkesztve ]

(#71205) imotrepus válasza cibus (#71200) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ez is teljesen jó, vagy létezik pl. a TP-Linknek is olyan Wifi Repeater-re amelyiknek van LAN csatlakozója és a PC-t egyszerűen arra dugod rá egy LAN kábellel
[link]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71206) MrDerekas válasza Aethel (#71204) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mari néni jósdája jelenleg nem üzemel :D
Egyébként valóban úgy gondolod, hogy nélkülözhető az a kis bizbasz onnét és felesleges mérnöki túlbuzgóság csupán a jelenléte? :W :U Ne erőltesd.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71207) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte GA-Z97M-DS3H alaplap egy i5-4570-es CPU-val. A kérdésem az lenne, hogy ha olyan tápra kötném, melynek csak egy db 4 pin-es 12V-os csatlakozója van, akkor vajon működne-e megfelelően? Tuningot nem lesz. A táp egy FSP CRG-450. Korábban egy AM3+ alaplap volt rákötve, Athlon X3 460-as CPU-val, az tökéletesen működött az egy db 4 tűs csatlakozóval. Elvileg ez az i5 se fogyaszt többet. Szerintetek működhet normális, stabilan ezzel a procival vagy mindenképp tápot kell cserélnem?

(#71208) varmi2 válasza kw3v865 (#71207) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, működni fog.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71209) kw3v865 válasza varmi2 (#71208) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszönöm!

(#71210) villmoska


villmoska
tag

Sziasztok vásárolni szeretnék egy Ryzen 3600x processzort.. és egy Asus b450-f alaplapot .. az olvasottak alapján szükségem lesz egy bios frissitésre.. ez egyben azt is jelenti hogy ameddig végre nem hajtom a bios frissitést szükségem lesz egy másik am4 foglalatú processzorra ?

A válaszokat előre is köszönöm!
:R

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#71211) abdulka1 válasza villmoska (#71210) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Igen. Kell egy biztosan támogatott processzor, vagy a bolttól kérsz BIOS frissítést, amit természetesen némi felárért végeznek.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71212) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hali!

Asus rog maximus II deszka.
A történet, beakartam állítani a venti profilt, valamiért nem működött csak maxon tekerte mindegy, jó sokszor újraindítottam save után.
Erre kapok egy üres képernyőt, a végén csináltam cmos reset-et, megjelenik a rog logó, hogy nyomjak f2, vagy del-t a belépéshez, igen ám, de semmit nem hajlandó csinálni.
Már az elemet is kikaptam, a probléma ugyanaz, erről a képernyőről nem tudok ellépni.
Elég nehezen hallom meg indítás után az első csippanást is.
Több usb bill kipróbáltam ugyanaz.

Valakinek ötlet?

(#71213) MrDerekas válasza ΞΔGLΞ (#71212) üzenetére


MrDerekas
addikt

PS2 bill vagy PS2 képes usb bill fog kelleni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71214) ΞΔGLΞ válasza MrDerekas (#71213) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Átalakító adapterrel próbáltam, de semmi. Amúgy 99 -és kódot ír .

(#71215) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#71214) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Teljesen szétkaptam a gépet tegnap, lényegében a proci és ram-on kivül már semmi nem volt rákötve, ventik, ssd-ék, ledes dolgok, minden kábelt lekötöttem róla etc...
És semmi, aztán az alsó pci-nál égett egy zöld led meg villogott is, nem tudom az mit jelent, de ott elég poros volt. Áttöröltem az egészet tisztára, többször be-kihúztam egy pci-os hardvert (ilyen nwme adaptert). Hogy most ettől, vagy csak egyszerűen észhez tért a bios, nem tudom, de betudtam lépni és onnantól már "csak" újból össze kellett szerelni a gépet.
Nagyjából ennyi a történet... :F

[ Szerkesztve ]

(#71216) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, gond van a géppel és talán tudtok segíteni.
3800X, X370 Crosshair Hero, 2x16 GSkill 3600 C16, legfrissebb Bios.
Tesztelek, Benchmarkolok, legutoljára a Biosban voltam. Igen lehet állítottam valamit.

Probléma: Indítom a gépet el is indul a lap meg minden, végig mennek a LED-ek, de a VGA LED fehéren világít és ott áll meg a Boot. CPU Ready zölden világít. Most éppen E8 hibakódot ír, de volt már 01 és még más is. Biosig se megy el, monitor és a billentyűt sem kapcsolja be.
Volt Bios reset, cseréltem ramot és VGA-t is, de semmi. Még SSD-t is cseréltem.
Tettem a gépbe egy Ryzen 1700-et is működött. Átraktam a 3800X-et egy X370 Killer SLI lapba, működött. Tű nem hiányzik, nincs elgörbülve.

Mi a fene lehet itten? Mondanám, hogy a Biosba állítottam el valamit, de reset után miért nem oldódott meg, illetve a proci rossz miért megy a másik lapba, ha meg a lap a rossz miért működik másik procival? hmmm.

[ Szerkesztve ]

(#71217) Brekkk


Brekkk
senior tag

AMD X570-hez van telepíthető AMD NVME és SATA driver?
Vagy maradhat a WIN10-be beépített?
RAID drivert láttam de sima SATA AHCI drivert, mint az intelnél, nem..

(#71218) IstvánIstván válasza kkdesign (#71102) üzenetére


IstvánIstván
csendes újonc

Vedd elő a tápod. Szedd szét és ellenőrizd a kondikat: 12V, 5V. Valószínűleg a tápegységed a problémás...

(#71219) huskyboy02


huskyboy02
csendes tag

Sziasztok!

Tud abban valaki segíteni, hogy van egy MSI X470 Gaming Plus Max lapom, ehhez szereltem egy DeepCool GAMMAXX L240t RED AIO vízhűtést, de ez ügye egyszínű piros, meg hát persze a másik 2 db 12cm házhűtő is egyszínű piros.
Na most a VGA, amit nem rége vettem, mint kiderült nem RGB-s - nem is értem hogy -, csak hőmérsékletre hajlandó változtatni a LED színét (Gainward Phoenix GTX1070Ti 8G), alapból zöld, így rohadtul szúrja a szemem a piros házban...

Elhatároztam, hogy a házba és a vízhűtőn cserélem a 12cm ventiket zöldre vagy RGB-re és így csiholok egységes zöld fényt, ha már a VGA-t nem tudom sehogy rábírni a piros színre...

Az a kérdésem, egyszínű zöld ventiket érdemes néznem, vagy inkább akkor már inkább RGB coolert (mert azt olyanra állítom amilyenre akarom gondolom...)

A procin lévő vízpumpa ház, továbbra is pirosan fog világítani, de szerencsére nem egy rikító, így a zöld majd elnyomja. Ezért most nem akarok komplett vízhűtést cserélni, csak ventiket gondoltam.

Itt jönne a kérdésem, ha RGB 12cm 4 pines ventiket veszek, azt az alaplapra hova kötöm, kell külön vezérlő hozzá??

A Mytic Light progi tud egy színben, minden féle csicsa pulzálástól mentes egy színű zöldet?
Nem látok benne ilyen opciót (mert még nincs rá kötve talán azért???).

Köszönöm a választ és segítséget előre is!

(#71220) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

Sziasztok, van egy aorus i b450 alaplapom ami az utóbbi időben elkezdett azzal szórakozni, hogy nem bootol fel elsőre, azt hittem az USB meghajtók maitt, de nem, lehuztam az SSDt is, ugyanaz, ráadásul a BIOS egy idő után leáll, a proci hőmérséklete mindeközben 30 fok

Coca Cola, sometimes war

(#71221) lala42


lala42
őstag

Sziasztok.
Van 1 DT 71-es ACER asztali gép alaplapja. (1155) Hiányzik egy láb a procifoglalatból. Tud valaki olyat, aki javít ilyen hibát, vagy egyáltalán érdemes?
Köszi.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#71222) lala42 válasza DuncanGhola (#71220) üzenetére


lala42
őstag

Nézd meg a hsz.-emet. Lehet nálad is ilyen gond van?

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#71223) DuncanGhola válasza lala42 (#71222) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

a micsodát? :)

Coca Cola, sometimes war

(#71224) Top cat válasza DuncanGhola (#71223) üzenetére


Top cat
őstag

A hozzászólását.

(#71221) lala42
Próbáld meg felvenni vele a kapcsolatot.

(#71225) imotrepus válasza DuncanGhola (#71220) üzenetére


imotrepus
aktív tag

BIOS probléma esetleg!?
CMOS reset, frissítés?!
Elem feszültség!?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71226) DuncanGhola válasza imotrepus (#71225) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

Egy hónapos sincs és BIOS frissítés még nem volt

Coca Cola, sometimes war

(#71227) imotrepus válasza DuncanGhola (#71226) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Kicsit megtévesztett az "utóbbi időben", azt nem gondoltam, hogy egy-két hetes gépről van szó!! Tiszta sor, ha nem állítgattál el a BIOS-ban semmit és a RESET nem segít,
akkor garanciális szerviz!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71228) DuncanGhola válasza imotrepus (#71227) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

Karantén idején ez jó 😁 meg akkor nincs gép, utánanézek én ennek lehuzok mindent az alaplaprol és egyesével visszateszem mint a régi szép idők mikor még tuningoltam 😁

Coca Cola, sometimes war

(#71229) DuncanGhola válasza imotrepus (#71227) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

Mondjuk azóta csinálja hogy a 3,5 vinyokat kicseréltem ssdre én a kingstonra gyanakszom mert az m.2 eddig is benne volt

Coca Cola, sometimes war

(#71230) lala42 válasza DuncanGhola (#71220) üzenetére


lala42
őstag

Még 1 tipp. Mivel AMD-s a lap, nem láb probléma van. Viszont a Gigabyte- lapok érzékenyek a memóriára. Nézd meg a memóriakompatibilitási listáját a lapodnak. Lehet más tipusu memória kellene bele. (ez csak 1 ötlet.) :U :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#71231) lala42


lala42
őstag

(#71221) lala42
Erre valaki? :F :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#71232) imotrepus válasza lala42 (#71231) üzenetére


imotrepus
aktív tag

#71224 Top cat küldött neked egy linket!
Nem jó?!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71233) DuncanGhola válasza lala42 (#71230) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

Mondom azóta nem megy mióta kicseréltem a vinyokat a hyperx memoriakkal meg sosem volt gondom de ha rajottem szólok, de kezd elegem lenni a GB alaplapokbol 😕 az rgb fusion is egy vicc

Coca Cola, sometimes war

(#71234) lala42 válasza imotrepus (#71232) üzenetére


lala42
őstag

Bocsi! Nem láttam. :B

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#71236) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

na szétszedtem átoperáltam a sata kábeleket egymás mellé, és lehet hogy a memória az előző szerelésnél nem lett rendesen benyomva, mert semmi más nem kellett, varázslat történt :)

Coca Cola, sometimes war

(#71237) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.
Adott egy MSI B150 Gaming M3 alaplap, i5 6400, AMD R7 250.
Azt szeretném elérni, hogy az Intel QSV külső VGA alatt is rendelkezésre álljon. Elvileg megoldható, csak azt nem tudom, hogy PEG vagy IGD legyen-e az alapbeállítás. :F
A monitor a külső VGA-ra van csatlakoztatva és szeretném ezt így hagyni.
Nem tudom, hogy érthető-e, hogy mit szeretnék? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#71238) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy mik lehetnek ezek az eszközök? Probléma lehet, hogy nincs driver hozzá? Friss Win telepítés, lehet, hogy közben nem sikerült valami rendesen? Chipset drivert telepítettem.

PCI\VEN_1022&DEV_148A&SUBSYS_7C021462&REV_00
PCI\VEN_1022&DEV_148A&SUBSYS_7C021462
PCI\VEN_1022&DEV_148A&CC_130000
PCI\VEN_1022&DEV_148A&CC_1300
https://devicehunt.com/view/type/pci/vendor/1022/device/148A

PCI\VEN_1022&DEV_1485&SUBSYS_7C021462&REV_00
PCI\VEN_1022&DEV_1485&SUBSYS_7C021462
PCI\VEN_1022&DEV_1485&CC_130000
PCI\VEN_1022&DEV_1485&CC_1300
https://devicehunt.com/view/type/pci/vendor/1022/device/1485

PCI\VEN_1022&DEV_1486&SUBSYS_7C021462&REV_00
PCI\VEN_1022&DEV_1486&SUBSYS_7C021462
PCI\VEN_1022&DEV_1486&CC_108000
PCI\VEN_1022&DEV_1486&CC_1080
https://devicehunt.com/view/type/pci/vendor/1022/device/1486

alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX
(nvme ssd: HP EX950 512GB, de ezt látom máshol, vga Vega 64, cpu ryzen 5 3600)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#71239) aAron_ válasza aAron_ (#71238) üzenetére


aAron_
őstag

Tudtam, hogy ha ide írok, rá is jövök. :DDD Chipset driver újratelepítése megoldotta. Mindenesetre érdekes, hogy elsőre nem volt sikeres.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#71240) Steve0804 válasza aAron_ (#71239) üzenetére


Steve0804
kezdő

Sziasztok!
Ùj confighoz gondolkodok alaplapon.
Amit àtszeretnék vinni mostanibòl a videokàrtya: GTX 1660 SUPER, esetleg tàp: CORSAIR VS 650.
Max 250 000 Ft lenne összesen amit a többi alkatrèszre szànnèk, beleèrtve az alaplapot is!
Köszi előre is!

(#71241) MrDerekas válasza Steve0804 (#71240) üzenetére


MrDerekas
addikt

Fent az összefoglaló elején van egy link gyűjtemény. Azt keresed ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71242) Dolphine válasza Dolphine (#71237) üzenetére


Dolphine
addikt

Időközben megoldottam. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#71243) MrDerekas válasza Dolphine (#71242) üzenetére


MrDerekas
addikt

A hogyant ilyenkor leírhatod ám. Okulásul ;) :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71244) sony309


sony309
őstag

Üdvözlet, sziasztok!

[MSI B450M Pro-Vdh Max] alaplap tulajdonosokhoz vagy hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem:

Az alaplap elviekben két ventilátort tud szabályozni, de a két ventilátorból csak egyet szabályoz. Az első csatlakozóra kötött venti pörög 100 %-on, a másikat lehet manuálisan állítani. Pedig a gyári alkalmazás szerint mindkettő állítható lenne.

Találkozott valaki ilyen problémával?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!

S3x, hifi & rock and roll

(#71245) abdulka1 válasza sony309 (#71244) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Nem írtad, hogy milyen ventilátorokat szeretnél vezérelni.
A lényeg, hogy a SYS_fan csatlakozók alapértelmezésben DC módon szabályoznak, de képesek PWM módra is, csak beállítás kérdése.
Max sebességen akkor pöröghet, ha a venti 3 pines, de PWM szabályozást kap.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71246) sony309 válasza abdulka1 (#71245) üzenetére


sony309
őstag

[Deepcool Kendomen] házban levő ventilátorokat szeretném szabályozottságra bírni.
Ha jól emlékszek, akkor van a ventiken 3 pines csatlakozó és Molex is. Az alaplapra a 3 pinessel csatlakozik, természetesen.
Az UEFI-ben láttam a ventik beállításánál DC-PWM és Auto módot.
Auto módban hagytam.

S3x, hifi & rock and roll

(#71247) varmi2 válasza sony309 (#71246) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor állitsd át dc-re.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71248) Dolphine válasza MrDerekas (#71243) üzenetére


Dolphine
addikt

Ja, persze! :K MSI alaplap + Intel proci + külső VGA. A BIOS-ban csak engedélyeznem kellett az IGD Multi-Monitor opciót, elsődleges boot opció PEG és működik is! ;) A renderelés sebessége 2,5-3x lett! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#71249) sony309 válasza varmi2 (#71247) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#71250) savior


savior
őstag

Helló.
GPU-Z -ben azt néztem, hogy a Bus Interfacenál azt irja, hogy PCIe x16 3.0 @ x2 3.0.
Mitol lehet, hogy terheles kozben is csak ennyit ir? Valami elvan allitodva?
MSI A320M-A PRO alaplap es Ryzen 1600 proci, Sapphire RX 570 8GB videokartya.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.