Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) MrDerekas válasza Angel2014 (#71800) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha gyakran bootolsz cd-ről,, akkor a 0 a cd, 1 a ssd. Ha nem, akkor 0 az ssd és 1 a cd.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71802) mefistofeles

Urak! Egy másik probléma kapcsán már említettem az új alaplapomat ami egy Asrock AB350M HDV R3.0. Természetesen tökéletesen teszi a dolgát de az indulása az valami katasztrofálisan lassú. Volt már pár tucat alaplapom de ilyent még nem tapasztaltam. Az oerációs rendszer betöltése már gyors de amíg maga az alaplap betölti a saját cuccait az valami idegörlő. Nem alkalmazok semmi extra opciót és nem turkáltam a biosban de amit átnéztem az teljesen szokványos. Nem tudom mitől lehet a gond, ami egyébként oprendszertől független mert windows és linux rendszerek alatt is ugyanolyan csiga.
Nincs valami tippetek mitől lehet ez a lassú felállás?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#71803) varmi2 válasza mefistofeles (#71802) üzenetére


varmi2
nagyúr

A legújabb bios van fent, amit a cpu is támogat?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71804) Angel2014 válasza MrDerekas (#71801) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm szépen! :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71805) Byga007


Byga007
aktív tag

Sziasztok lenne egy kérdésem haverom gépe kifagy miután pl erősebben letesz valamit az asztalra. Én megnéztem és bármelyik ramot bármelyik foglalatba rakva ha csak egy kicsit is megmozdítom azonnal újraindul . Szerintetek mi lehet a probléma ?

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#71806) qdak válasza Byga007 (#71805) üzenetére


qdak
addikt

Lehet feszul a lap, tegyetek a foldre, hdd sem szereti ha lokodve van menet kozben.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71807) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

szerintetek melyik alaplap jobb ( annyira nem értek hozzá )
[link]

elöre is köszi a segitségeteket !
:R :R :R

(#71808) mefistofeles válasza varmi2 (#71803) üzenetére

Nem frissítettem BIOS-t de a lap alapból minden bios verzióval támogatja a procimat (Ryzen3 1200)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#71809) Starchm válasza maxika2004 (#71807) üzenetére


Starchm
őstag

Van milyen alaplapot vegyek topik.
Egyébként mire kell, mit tennél bele, melyik mennyi stb kérdések nélkül nehéz megválaszolni ezt.

(#71810) jokeph válasza maxika2004 (#71807) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha "K"-s CPU-d van/lesz, akkor mindenképpen a Z77-es lap.
A felszereltsége miatt is a Z77-es.
A B75 csak akkor ha nagyon olcsón van.
Persze, kérdés, hogy mik az igényeid.

(#71809) Starchm: :K

(#71811) maxika2004: nem, a Giga Z77 sokkal masszívabb, több csatival, lehetőséggel, és ATX méret, az Asrock B75 mATX méretű, hűtés nélküli tápellátással, ha nem nagy az árdifi, a Gigát venném (figyelembe véve az eladó reputációját is természtesen), amúgy megteszi az Asrock B75 is ahhoz amit írtál.

(#71812) maxika2004: ez esetben akkor kb. mindegy is. :D
próbáld ki, de játék szempontjából nem hinném hogy nagy változások lesznek.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71811) maxika2004 válasza Starchm (#71809) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

i7 3770-et, 16 gb rammal gt1060 6 gb al és jobbára játékra....

ha a huzási lehetoséget leszámitjuk a z-s lapban... akkor
kb egyformák nem ?
:R

(#71812) maxika2004 válasza jokeph (#71810) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

a huzást leszámithatjuk most a z-s ben...
a b75 van most... és a z-s került hozzám... ár nem számit a kérdésben !
szoval érdemes e lecserélnem az a kérdés igazábol...
egy 3770 megy bele 16gb rammal gt1060 - al játékra...
:R

(#71813) Starchm válasza maxika2004 (#71812) üzenetére


Starchm
őstag

Szerintem is kb mind1 ilyen esetben, de ha jól emlékszem akkor abban a z77-ben non-k procit is tudsz valamennyire húzni, ha esetleg egy minimálisan nagyobb teljesítményre van szükséged.

(#71814) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!
Edott egy Asus p8h61-m lx3 plus r2.0 lap, egy 3570, valamint 7870.
Gyereknek raktam össze, az a problémám vele, hogy ha win10-ben leállítom, látszólag kikapcsol, de a cpu és a vga ventije pörög tovább, rendesen leállítani csak a bekapcslógomb hosszan nyomásával tudom.
Tudnátok ebben segíteni? :R

(#71815) varmi2 válasza mefistofeles (#71808) üzenetére


varmi2
nagyúr

Új BIOS orvosolja a lassú alaplap indulást.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71816) imotrepus válasza Macka (#71814) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én BIOS Reset-tel kezdeném, alap beállításokon nem viselkednek így a lapok!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71817) qdak válasza Macka (#71814) üzenetére


qdak
addikt

Próba:

CMD (admin):
shutdown /s /f /t 0

Esetleg kapcsold ki a gyors indítást: [link]

Én megpróbálnám kikapcsolni az alvás stb power saving opciókat, inkább performance vagy ultimate performance modot választanék.
Mielőtt kikapcsolnád, megnézném az eszközkezelőt, hátha valami nem bír visszakapcsolni (felébredni)(van az a lehetőség, hogy az eszközt kikapcsolhatja a power saving miatt)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71818) Macka válasza qdak (#71817) üzenetére


Macka
veterán

Köszi, sajnos nem hoztak változást.

(#71819) qdak válasza Macka (#71818) üzenetére


qdak
addikt

Eszközkezelő sem jelez semmi hibát ?

Esetleg Bios mikori ?
Bios ban a power beállításokkal próbálkoznék még.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71820) imotrepus válasza Macka (#71814) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Window's energiagazgálkodási lehetőségeknél hybrid alvás vagy valami hasonló??

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71821) Angel2014 válasza Macka (#71818) üzenetére


Angel2014
addikt

Csinálj egy bios frissítést ... Load default ,mented és újraindítod , új bios fel megint default és mented ..win 10 tiszta telepítés és így próbáld megnézni,ha mindig csinálja akkor a memóriát egyesével próbáld ki a slottokban.

Azt hiszem ezt a lenovo m92 csinálta nálam anno és a ram cserélgetése oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71822) Danecay válasza Gyuri27 (#71678) üzenetére


Danecay
őstag

Csak, hogy legyen visszajelzés a problémát illetően, hardverhiba volt, az egyik memóriamodul rossz volt. Tegnap megjött a garanciális cseredarab, az óta nem volt problémám. Remélem így is marad, kop-kop :)

(#71823) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

hi
Rendeltem egy MSI B450-A PRO MAX lapot. 8pines cpu tápcsatlakozó van rajta, viszont nekem az FSP tápomon csak 4pines. Használható egy darab 4pinessel is? Tudom hogy általában igen, de ennél a manual nem említi.

(#71824) Starchm válasza Tamoo (#71823) üzenetére


Starchm
őstag

Szerintem szinte egyik manual se említi. De a lapok 99%-ban használható úgy is.

Főleg a lapból kiindulva gondolom nem lesz (hatalmas) oc, tehát szinte biztos, hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71825) Tamoo válasza Starchm (#71824) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nemrég összeraktam egy szintén B450-es Asrock-ot, az említi a manualban. :)
"This motherboard provides a 8-pin ATX 12V power connector. To use a 4-pin ATX power supply, please plug it along Pin 1 and Pin 5."

Nem lesz OC, meg csak ideiglenes lesz a táp amíg a másikat gariztatom.

[ Szerkesztve ]

(#71826) Starchm válasza Tamoo (#71825) üzenetére


Starchm
őstag

:R

Nekem kicsit logikusnak tűnik, h ez müködik emiatt hittem (meg a tomahawk-éba néztem bele gyorsan és ott se láttam v vak vagyok), h nem irogatják bele :D

(#71827) Gyuri27 válasza Danecay (#71822) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen gyanitható volt, hogy valami marhára nem kerek.
De örülök, hogy megoldódott.

Amd - Radeon - Ryzen

(#71828) g@bo válasza gee84 (#71798) üzenetére


g@bo
nagyúr

letöltöttem egy ubuntut, azt lemezről futtatva meglátta a hangkártyát (alaplapi realtek) előszór a youtube indításánál halk, el eltűnő hang, egy negyed óra múlva kattogásokkal teli majd folyamatosan tisztuló hang volt, kb 40 perc alatt a hangkártya rendesen működött. még reggel is. nem értem mi történ, talán a kondik kaptak fel valamit, de meggyógyult. ilyet nem láttam eddig. :K

(#71829) gee84 válasza g@bo (#71828) üzenetére


gee84
tag

Érdekes, szinte biztos voltam benne hogy elhalálozott. Lényeg hogy sikerült feltámasztani. :)

(#71830) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, mert gyanítom, hogy a lapon lévő vezérlő a kevés. Adott egy régi Asrock 970M Pro3 amin ugye a gyári Realtek RTL8111E gigabites hálózati kártyát használja a barátom. Most upgradelt optikán bejövő gigás Digire. Most jelenleg még a(z elég gyenge featureökkel rendelkező) kapott modemmel használja. (hg8143A5)
Minden driver tök friss amennyire csak lehet. Win10 pro legál. (és egy 6300-as FX-el használja). Certifikált cat5e kábel köti össze a modemet és a gépet a gigabites porton.
A net csak maximum felével jön.
Szerintetek ez normális?

HA igaz a feltételezésem, akkor lenne értelme 3000 forint környékén egy písziájexpresszes karit berakni a gépbe (VGA van a felső szlotban, lenne hely a kis hálókarinak a lenti slotban), hogy a lehető legtöbbet kihozza a net adta lehetőségből? (tudom, hogy az elméleti maximum úgy sem lesz meg, de minél jobban közelítünk, annál jobb! :) )

Köszönöm szépen! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#71831) Starchm válasza _ocsisajt (#71830) üzenetére


Starchm
őstag

Mivel méred?

Egyébként ha esetleg lenne egy olyan laptopod/ másik gép aminek gigás az interfésze és tudja is a sebességet akkor a két gép közti másolással le tudnád ellenőrizni, h biztos elég-e a lan.

(#71832) Beba Snake válasza _ocsisajt (#71830) üzenetére


Beba Snake
junior tag

" mert gyanítom, hogy a lapon lévő vezérlő a kevés. " - nekem is ez a gyanúm. Az a lap amúgy sem volt egy "nagy durranás" ... Öööö... ez kétértelműre sikeredett :DD , használni kell, amíg bírja. Olcsó Giga lapon nekem is pusztult Eth. port, kártya lett a megoldás.

------
Öööö... izé: mintha "half Duplex üzemmódban menne" rutyó, nem pedig "full Duplex-ben".

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#71833) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Starchm: A népszerű speedtest.net, magyar szeró. Nincsen más eszköze a telefonján kívül sajnos.
Beba Snake: Full duplex volt, mindent leellenőriztem amúgy távból. :)

Update!
Reggel küldött egy képet hat órakor (asszony, gyerek alszik, ráért :D) , hogy csak kipergette a netet (945 Mbps, bőven jó szerintem). Erre egy órára rá jött egy másik üzi, hogy sajnos megint fele sebességgel jön. Hááát, akkor Digi lesz sajna. Digi is elmehet a sunyiba... Ad egy olyan modemet ami képtelen 5 Ghz-re, plusz egy igazi gigabites csatija van... (Jó, most nála elég az az egy, de másnál?)... Illetve a felületén nincs normális port forward és társai (javasoltam, hogy kapcsoltassa át bridge üzemmódba a modemet, van ilyen téren frankó kis konfolható routere)...
(Én UPC-től kaptam egy olyan modemet ami mind tudja ezeket)

Mindegy, köszönöm szépen a segítséget!!! :R

szerk: Azzal vigasztaltam, hogy a fele is bőven jó (tudom-tudom én vagyok a hülye pozitív), illetve magamból kiindulva szerintem sokkal többet számít a késleltetés, az legyen stabilan alacsony, mert az sokkal többet számít MP-ben. :B

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#71834) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Sziasztok! Ha valakinek van tapasztalata az új AMD AM4 AGESA Combo PI V1 1.0.0.6 BIOS frissítéssel kapcsolatban az ne tartsa magában :)
Az X370-es Asus ROG CROSSHAIR VI HERO lapomhoz is kiadták, csak jó lenne tudni, hogy van-e értelme 2700X mellett erre frissíteni, vagy csak a 3. gen-re van kiélezve ez a frissítés...
Köszi előre is :)

..o.O..

(#71835) td


td
senior tag

Üdv!

A gépem ma ment egy ideje, amikor észrevettem, hogy az órája már kb. 1+ órával többet mutat a kelleténél. Megnézem a Date/Time properties-t, erre látom, hogy az idő pörög előrefelé... :Y Nagy lépésekkel ugrált előre a mp-mutató, ennek megfelelően pedig a percek is gyorsan múltak. Újrabeállítás esetén a beállított időponttól pörög tovább; a dátum stabil.

Nem tudom, hogy esetleg a meleg miatt jött-e rá ma ez, de régi gép, és az elemre is gyanakszom, hogy lemerült az alaplapon. Rosszabb esetben még valami végleges hw-hiba is lehet talán... :(

Eddig csak kikapcsoltam a gépet, hogy pihenjen és hűljön, úgyhogy egyelőre ennyi infóm van. Tapasztalt már valaki ilyet?

A gépház oldala eleve fent sem volt egyébként, de azért a rendszervinyó ma jópár fokkal melegebb volt az eddig megszokottnál.

Még egy kérdés: ha elemet cserélek, ahhoz le kell kapcsolni a tápot?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#71836) jokeph válasza Molyzsa (#71834) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Jó kérdés. :U
Nekem is fent van, konfig az alárásomban, nem lett se jobb, se rosszabb. :D
Ebben a topikban foglalkoznak mélyebben a témával. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71837) imotrepus válasza td (#71835) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én biztos ami biztos minden ilyen bele piszkálásnál mint pl. egy elem csere
áramtalanítom a gépeket!! Véletlenül beleejted az elemet, azt joccakát!
Egyébként, ha már kiveszed az elemet csinálhatnál egy BIOS resetet is!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71838) Molyzsa válasza jokeph (#71836) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Köszi!
Ó már a 2. genes ryzen procis topikban is megkaptam az előbb, hogy minek oda írok... Na most ezek után ha a 3. genes topikba is írok ezzel kapcsolatban, akkor biztos rám repülnek a hiénák, tudod vannak akik erre várnak :) :) :D
Viszont a jelzett tapasztalatod hasznos, köszönöm :)

..o.O..

(#71839) Charlie


Charlie
tag

Sziasztok!

Asus rog strix B550-f és Ryzen 5 3600 mellé keresek 3200 2x16 RAM-ot.
Kingston Predator-t néztem ki (HX432C16PB3K2/32), de ez nem szerepel az alaplapi qvl listán.
Viszont ugyanennek a 2x8 gigás változatát támogatja. Ilyen esetben mennie kéne a nagyobbnak is? Esetleg nézzek másik RAM-ot?

Köszi

(#71840) td válasza imotrepus (#71837) üzenetére


td
senior tag

Ja, köszi, az igaz. ;) Nem is azért kérdeztem amúgy, hanem a BIOS miatt, de igen. Az a kis elem könnyen kiugorhat az ember ujjai közül.

Viszont a gondot elvileg nem az okozta. A tunerkártya drivere, vagy azon keresztül maga a hw lehetett, mert később megint az volt (ritkán előfordul), hogy kezdésként a Windows azzal nyitott, hogy Found New Hardware, és hogy kéne drivert telepíteni. Ilyenkor sosem találja meg a már telepítetteket, úgyhogy a kikapcsolás szokott segíteni. A sima reboot nem volt elég most sem.

Lekapcsoltam a tápot is, igazgattam a kártyát is (ezt nem kell, csak a biztonság kedvéért), aztán bekapcs, és szó nélkül ment a tuner, nem reklamált a Windows semmit.

Az órán pedig már máskor is láttam, hogy a mp-ek furcsán bevillantak néha, amikor képkockákat mentettem a tuner progijával, illetve néha le is fagyasztja a rendszert - egyszer kék halál is volt valamilyen driverhez köthető panasszal. Szóval ez a gyanús.

Az órapörgés nem jött elő azóta. Amikor aznap leállítottam a gépet, még gyorsan egy aktuális időt beállítottam, aztán egyből Shutdown.

A legközelebbi bootnál az óra ahhoz közeli időt mutatott, tehát amíg állt le a rendszer, már az alatt sem pörgött előre.

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#71841) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Kapott a fiam egy használt konfigot amit szeretnénk kicsit fejleszteni.

Ami a kérdés lenne, hogy adott egy N68C-S UCC alaplap, amiben most 2x2 ddr2-es memóriák vannak.
A leírásban ez szerepel:
- 2 x DDR3 DIMM slots
- Supports DDR3 1600/1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 8GB

Viszont a támogatott listában csak 2gb-os memóriákat támogat max. Külön kiemeli, hogy van 2db ddr2-es és 2db ddr3-as slot, de együtt nem lehet őket használni.

Akkor hogy jön ki az említett 8gb?
Nem max 2x2 ddr3-as 1600 as ramokat tudok beletenni?

Köszi, ha felhomályosítotok :R

Üdv
Magicrat

(#71842) Starchm válasza Magicrat (#71841) üzenetére


Starchm
őstag

Van ott 4gb-os is ahogy látom. De saját tapasztalat alapján szinte minden lap megy minden rammal 98-99%-ban.

(#71843) gee84 válasza Magicrat (#71841) üzenetére


gee84
tag

2x4g ddr3 memóriával mennie kell. A lényeg hogy ne keverd a memóriatípust, mert nem fog elindulni (ddr2 és ddr3

(#71844) jokeph válasza Magicrat (#71841) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Aprócska kérdés: pontosan milyen CPU van most a lapban ?

Csak mert a DDR3 ram támogatása első körben a CPU-n múlik, jelen esetben csak a támogatási listában szereplő AM3-as CPU-k tudják, az AM2 és AM2+-os CPU-k csak DDR2-őt.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71845) Magicrat válasza Starchm (#71842) üzenetére


Magicrat
tag

Bakker, igazad van!

Fel sem merült bennem, hogy 1066-os ban van, 1600-asban meg nincs...
Akkor már csak az a kérdés, hogy szerintetek 8gb 1066-ost tegyek bele vagy 4 gb 1600-ast?
Esetleg próbálkozzak 8gb 1600-assal, oszt legfeljebb nem megy el annyin? ;]

(#71846) Magicrat válasza jokeph (#71844) üzenetére


Magicrat
tag

Most egy Athlon 64x2 2400mhz, de már a foxpostal jön egy AMD Phenom II X4 850 95 Watt, szóval elvileg a proci nem lesz baj

(#71847) gee84 válasza jokeph (#71844) üzenetére


gee84
tag

Jogos, ilyen lapban valahogy már feltételeztem az am3-at. De most mint kiderült az lesz benne, úgyhogy mellette már menne a ddr3.

(#71848) jokeph válasza Magicrat (#71846) üzenetére


jokeph
nagyúr

így már okés a DDR3 támogatottsága. :K

4 vs 8 GB modul:
Szerintem maradnék a 4 GB-os méretnél, persze ha nem kerül semmibe, kirpóbálhatod az 1 db 8 GB-os modult is, de nem hiszek benne, hogy az úgy menne... meg azért a 2*4 GB dual channel dob valamit a latba 1 modul single channelhez képest.

A Phenom memória vezérlője DDR3-1333-at tud, ha meg tudod vele etetni az 1600-at, az szép bench eredmény lesz pl. AIDA mérésben, de nem igazán érzékelhető difi a mindennapokban. :D

(#71847) gee84: :K
Kedvenc platformom volt sokáig, rögtön bevillant ez a része.
Asus M3A78-EM lapban hajtottam sokáig Athlon 64 X2 5200+-ot, utána Athlon II X2 240-et, majd Opteron 1381-et. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71849) Magicrat válasza jokeph (#71848) üzenetére


Magicrat
tag

Őőőő, nem úgy értettem, hanem

2*4gb 1066-os
vs
2*2gb 1600-as
(bár ahogy olvasom, nem tudja a proci az 1600-at, csak 1333-at, én meg nem vagyok egy nagy OC bajnok :) )
akkor esetleg működhet
2*4gb 1333?

thx
Mr

(#71850) jokeph válasza Magicrat (#71849) üzenetére


jokeph
nagyúr

Értem. :)
Tapasztalatom szerint az 1066 és az 1333 között nagy difi nincs sebességben.
A 4 GB ram (2*2) nem mondom hogy kevés, adott dolgokra elég is, viszont inkább tennék bele több de lassabb ramot, mint keveset de gyorsat.
Tehát a 2*4 1066/1333 szerintem a tuti választás.

2*2 GB-ból szinte biztos hogy bármelyik féle ramot megeszi, 4 GB-os modulnál a support DS modult ír, ez gyakorlatban 2 oldalon elhelyezett ram chipeket takar.
Fentáll az a kérdés, amire nem tudom a tutit:
Mi van akkor, ha a 2*4 GB ram SS, azaz egy ooldalon szerelt az összes ram chip ? :U
Erre írhatna valaki, aki ebben jártasabb. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.