Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) PitLee válasza Core2duo6600 (#70950) üzenetére


PitLee
őstag

Nem tudom segít-e a problémán, de pl az lapomnál biosban lehet állítani a "PCIE 2 Link Speed"-et, ha auton van rakd a egy fix értékre, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#70952) jokeph válasza Mexbacsi (#70938) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, méghozzá azt a felét, amelyik alakhelyes a csatival. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70953) xcom169


xcom169
csendes tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy - némi műszálas érintkezés után - leülök a gép elő, megráz a fém billentyűzet-borítás és utána leáll a gép kernel-power-ral... Földelés van a házban.

(#70954) Core2duo6600 válasza PitLee (#70951) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Közben úgy tűnik, hogy arról van szó, hogy annyira kicsi a teljesítmény igénye a játéknak, hogy elmegy energiatakarékós módba.

Az nvida control panelen felvettem a játékot és beállítottam neki, hogy ne optimális teljesítmény legyen, hanem teljesítmény centrikus, hosszú teszt még nem volt, majd elválik, hogy jó lesz -e, egy kb 10 perces próba alapján megododott.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#70955) imotrepus válasza Core2duo6600 (#70954) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ezt a Window's energia sémákban szerintem ugyan így lehet állítani!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70956) imotrepus válasza xcom169 (#70953) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Sokat ne kísérletezz mert előbb-utóbb a proci vagy az alaplap megunja azt jóccakát!
Ha van is földelés a házban attól még az aljzatban hiányozhat, vagy az elosztóban, hosszabbítóban, tápkábelben stb.
Járd végig őket műszerrel, próba lámpával, szakemberrel.
A műszálas ruha egyébként sem egészséges! :)
Kisütő pontok pl: vízcsap, radiátor, fém korlát stb.

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70957) zgmzgm


zgmzgm
tag

Valaki tudna segíteni?

Lehet, hogy az alaplapom vagy a CPU meghalt. :((

Használat közben a gép lefagyott, majd újraindítás után Q-code 90 hiba kódot kaptam (és folyamatosan ezt kapom).

Alaplapon a VGA led világít fehéren. (Lehetséges, hogy a videó kártya meghalt?)
Interneten kódra keresve CPU vagy alaplap hibát írnak (VGA minden esetben jó volt).

Sajnos nincs tartalék alkatrészeim kipróbálni mi jó mi nem.
Cmos clear megvolt de nincs változás.

Valakinek valami ötlete? :F

Alaplap : ASUS ROG Strix X570-E
CPU : Ryzen 3600
VGA : Radeon RX480 (8GB) Sapphire

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#70958) xcom169 válasza imotrepus (#70956) üzenetére


xcom169
csendes tag

Szia! Azt mondod, hogy érintés előtt vezessem le magam egy vízcsapon mondjuk?
Megnézem tápkábelt, de már a 2. lakás ahol ezt csinálja. Tápot is cseréltem már vagy 3x benne.

(#70959) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok!
Belefutottam egy bosszantó problémába.
Van egy Msi b450 gaming plus max-om semmi gond vele, de a gyári hűtő lecserélésnél szembesültem vele, hogy nincs mihez lefogatnom a clip-et, am4-es a drága. Az uj hűtő egy id-cooling se-214x. Jól sejtem, hogy ahhoz a két fekete lefogatóhoz kéne, rögzitenem, amit felvettem mikor a gyári hütőt beraktam? Mert az nincs meg..... tiszta ideg vagyok. ;]
Mi ennek a vacaknak a pontos neve, hogy keressem, esetleg egy linket dobna valaki valamihez, ami megoldja a problémám.
Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#70960) jokeph válasza m.lala (#70959) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Az eredeti AM4 bracket-et keresed gondolom, EZ az ?
Számos hűtő erre szerelhető pedig...
Ha nem lesz meg, szerintem nézz körül a HA! Aprón. :U

(#70962) Gyuri27: :DD :C

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70961) Core2duo6600 válasza imotrepus (#70955) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Állítani éppenséggel lehet, csak hatása nincs.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#70962) Gyuri27 válasza m.lala (#70959) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] [link][link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#70963) m.lala válasza jokeph (#70960) üzenetére


m.lala
aktív tag

Bijony ez kéne.....tuti nem löktem ki, de nincs meg, ude ideg vagyok, utángyárott sincs? Viszaküldöm a hűtőt, ha nem találom meg. :DDD

Gyuri27---Isten vagy!!! tudom csak fél, de akkoris. :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#70964) imotrepus válasza xcom169 (#70958) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A statikus feltöltődés csúnya dolgokra is képes!
Nagyon aprólékosan át kellene vizsgálni az egész gépet!
Blőd dolgokat is, tápegység szabadon lógó kábelvégek, hátlaplemez,
elhajlott pin-ek, hibás USB-k, húzd le az alaplapról az előlapi 3,5 jack-et
és az USB-t. Alaplapot emeld ki a házból, nézd meg az alját, ha tudod
indítsd el ház nélkül az asztalon. Monitor kábelt alaposan nézd végig.
Ilyesmi!!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70965) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Az MSI B450 TOMAHAWK MAX
4-pin water-pump-fan connector -ra
rá lehet csatlakoztatni a CPU hűtő másik
4-pines csatlakozóját?
És így mi történne?

(#70966) kelekyle


kelekyle
őstag

Sziasztok!

Általában magam rájövök a dolgokra, keresgéltem ezért is órákat a neten, de semmi.
A probléma a következő, az adatlapomon lévő cuccok közül, a Tomahawk Max alaplappal lesz a baj.
Összeraktam nem bootolt, semmi sem történt, rövidre zártam a PowerSW pineket, semmi.
Aztán úgy tudtam működésre bírni, hogy USB Flashsel, gombbal BIOS flash végigment és elindult a gép, majd BIOSban átállítottam, hogy powerloss esetén kapcsoljon be. (Így most táp ki- táp be megoldással tudom bekapcsolni a gépet.)
Windowsban vagy BIOSban hiába nyomom a power gombot vagy reset gombot vagy zárom rövidre, semmit nem csinál, de érdekességképp, az előlapi USB és USB3 kivezetés vagy az előlapi audio meg megy.
(Alaplapon ezeknek a csatlakozói közvetlen mellette van.
Amúgy áramot kap a HDD és Power LED).
Mi tévő legyek? Valakinek ötlet, találkozott már ilyennel?

Előre is köszi a válaszokat!

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#70967) Apokalipszis válasza cooi11 (#70965) üzenetére


Apokalipszis
tag

asszem menne teljes sebességgel

(#70968) Steve0804


Steve0804
kezdő

Sziasztok!
Van egy Asrock 880 GM LE FX alaplapom, tàpom Corsair VS 650, vettem egy Asus gtx 1660 super videokàrtyàt. Beszereltem helyesen, azonban nem ad kèpet.
A lapom nem èrzèkeli a kàrtyàt, eszközkezelőben sem làtszik, BIOS-ban amit lehetett beàllìtottam, az integràlt kàrtyànak letöröltem az illesztőprogramjàt, ùjra telepìtettem a windows 10 prot, mert pròbàlkoztam a kàrtyàhoz az nvidia drivert is feltelepìteni, hàtha akkor lesz kèp, de ugyanazt a kompatibilitàsi hibaüzenetet dobja telepìtèskor, illetve, hogy nem èrzèkelhető az eszköz.
Alaplapomhoz nem talàlok windows 10-es drivereket, csak win 7-eseket, ez okozhat problèmàt?
Règi videokàrtyàval van kép ami egy AMD gigabyte, szintèn pci expresses kàrtya.
Valami javaslat?
Lehet gyàri hibàs a kàrtya, de bìzok benne, hogy nem ès ki akarom zàrni azt is, hogy nàlam legyen a baj.
Köszi előre is!

(#70969) PitLee válasza Steve0804 (#70968) üzenetére


PitLee
őstag

Nem mai darab, viszont az AMD oldalán van chipset driver hozzá Win10-es, és a procit is megnézheted há ha van hozzá valami friss driver.
A táp csatikat jól raktad fel 6+2 VGA-ra és a 8pin EPS/ATX-nek az egyik fele megy a proci mellé.
A lapodon van alaplapi VGA, amikor próbálkozol gondolom átdugod a 1660-ra?
Biosban a "Primary Graphics Adapter"-nél a "PCI Express" van kiválasztva ?
Ha átkapcsoltad és sehol nincs kép akkor állítsd alaphelyzetbe a Bios-t és akkor ismét az alaplapi VGA fog működni.

(#70970) xcom169 válasza imotrepus (#70964) üzenetére


xcom169
csendes tag

Egy ilyen kiálló I/O port pöcök is okozhat ilyen problémát?

[ Szerkesztve ]

(#70971) Steve0804 válasza PitLee (#70969) üzenetére


Steve0804
kezdő

Szia!
A kàrtyàra csak egy 8 pines tàp csatlakozò megy, màst nem tudok ràdugni. Proci mellett egy 6 pines foglalatba megy a csati, lehet, hogy ennek kène 8 pinesnek lennie?
Van a lapon alaplapi vga, letöröltem a driverèt.
BIOSban igen az van kivàlasztva, de semmi kèp.

(#70972) imotrepus válasza xcom169 (#70970) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Elképzelhető, ha minden eshetőséget ki szeretnénk zárni!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70973) Steve0804 válasza PitLee (#70969) üzenetére


Steve0804
kezdő

Segìtenèl, nem sikerül kivàlasztani az AMD oldalàn az alaplapomhoz a win 10-es chipset drivert.
ASROCK 880 GM LE FX
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#70974) kelekyle válasza kelekyle (#70966) üzenetére


kelekyle
őstag

Végül egy pár oda-vissza BIOS flash megoldotta a dolgot.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#70975) ProNoob


ProNoob
tag

Sziasztok,

Az alábbi konfigurációm van:
Asus Maximus Hero X, Intel i7 8700K, 16 Gb ram - userbenchmark: [link]
Samsung 970 Evo M.2 NVME SSD 250 GB (pcie 4x mód) - Ezen vannak az op.rendszer és a programok
Samsung 860 Pro SSD 500 GB - játékok
Samsung 850 Evo SSD 250 GB - játékok
WD Caviar Blue HDD 1TB - ezen vannak a letöltések, torrentek, filmek, zenék, dokumentumok


Arra gondoltam, hogy veszek a második M2 foglalatomba egy Intel Optane 32GB SSD memóriát, amivel a HDD-t gyorsítanám.

De azért bizonytalanodtam el, mert az alaplap AHCI módra van álíltva. Az optane memória miatt RST módba kell álíltanom az alaplapomat AHCI helyett.

Kérsések:
1. Ez nem megy a többi meghajtóm teljesítményének a rovására? (RST vagy AHCI)
2. A Sata SSD-knek az AHCI az ajánlott nem? Az NVME M.2 SSD-nek melyik a jobb?
3. A HDD esetében érezhető a különbség fájlok másolásánál, letöltésnél, ha optane-el van gyorsítva? (1000 MB/s Digi netem van)
4. Az optane ssd-t meg lehet adni virtuális memória helyének? (gondolom alapból a rendszer nem teszi a virtuális memóriát az ssd-re, mert azzal eléggé károsítja, a HDD meg lassú, ezért gondoltam az optane-re)
5. A Samsung 860 Pro SSD-n be van kapcsolva a Rapid mód. Az csak azon az SSD-n történő műveleteket gyorsítja vagy általánosságban a rendszert gyorsítja?
6. Mindkét M.2 foglalatom egy sávszélességen osztozik, ha jól tudom. Nem fogják lassítani egymást?

Köszönöm a segítséget!

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#70976) PitLee válasza Steve0804 (#70971) üzenetére


PitLee
őstag

Na várjunk
Így kell legyen.
Az EPS/ATX 12V csatin közelről látni, hogy két szer 4 pin-ből áll, de a pinek mintázata eltérő tehát csak az egyik fele fog rámenni a CPU melletti négyes foglaltra.

PCIe csati meg úgy adja ki a 8 pint hogy 6+2 ez megy 1660-ra

A chipset driverek meg itt vannak.
https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-8-series-chipsets/880g

(#70977) hobizoli válasza Steve0804 (#70968) üzenetére


hobizoli
nagyúr

PCIE tapcsati rajta van a kartyan?

több drón kell ;P

(#70978) Steve0804 válasza PitLee (#70976) üzenetére


Steve0804
kezdő

Igen ìgy van kötve, bocs rosszul ìrtam 4 pines csatlakozò megy az proci mellè, 6 pines a kàrtyàra.
Drivert telepìtem és nèzem vàltozik-e.
Holnap beviszem szervizbe megnèzetem a kàrtyàt, ha jò, akkor meglàtjuk mit kène a gèpemen mòdosìtani. Ha nem megy vissza.

(#70979) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok!
Kerestem, de nem találtam magyar oldalt az asus (intel) új uefi bios beállítási lehetőségekről.
Történetesen b360-G alaplapról van szó.
Köszönöm ha tudtok segíteni. Akár szöveges, akár videós oldal is jó lenne.

(#70980) trialboj


trialboj
őstag

Hello srácok.

Kolléga home officeban tolja, a céges gépet 1 hónapja használja otthon, ma valamiért kikapcsolt böngészés közben, és azóta nem indul el. Az alaplap kap áramot, mert a led világít rajta, de nem kapcsol be, pl a corsair vízhűtő a procin nem világít.

Ő nagyon nem ért hozzá, az én ötleteimet kipróbálta, semmi nem segített.
CMOS clear gomb, alaplapi kis elem ki majd vissza, összes kábelt kihúzni az alaplap hátából csak a táp kábel maradjon(monitor, egér wireless antenna,stb). Az alaplapi táp kábelt és a többi alaplapba csatlakozó kábelt megmozgatni. Kondik nem púposak.

A gép kb másfél hónapja van összerakva, eddig hibátlanul ment, első napokban tesztelve volt a hőmérséklet is, nem volt gond, ráadásul nem is terhelés alatt döglött meg (szerkesztésre használja davinci resolve) Pontosan nem tudom mi van benne, de nem olcsóságok, ráadásul minden új volt. gigabyte lap, i9 proci, 32gb ram, talán gold táp, nzxt ház.

Mit lehetne még kipróbálni, mielőtt valami szervizt keres? A gép el kellene tudjon indulni ram nélkül? Ez az utolsó ötletem, minden rammot kivenni, hátha az a hibás, azokat az én gépemből raktuk be, de én is kevesebb mint 1 éve használom, új samsung 2400mhz 16gb os egységek. Nekem nincs gondom vele.

A proci nem éghet le, ugye? Még ha valami megkattant a hűtőben, akkor is hamarabb le kellene kapcsoljon minthogy megégjen, legalább is én ezt így tudom, mintha még videót is láttam volna hogy hűtő nélkül indítanak egy gépet, sok évvel ezelőtt, ami magától kikapcsol, de nem füstöl, és később a hűtővel szépen elindul.

KÖszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#70981) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Érdemes frissítenem a biost asrock B450M-HDV lapon ryzen 2600 társaságéban, ha még csak 1.3 verzió van rajta (2018as). Azóta már kijött 3.30 is. Igazából működik minden, de hátha ad valamit pluszt a rendszerhez.ű

Mondjuk asrock oldalán ez van 3.2-től újabb biosoknál "ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system."
Gondolom így nem kéne..bár a 3.1-hez nem ír ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#70982) MrDerekas válasza Mexbacsi (#70981) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ahogy szoktam írni erre: Ha valami nem romlott el, akkor nem kell javítani ;) Ha minden szuper, akkor maradjon ami van.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70983) MrDerekas válasza trialboj (#70980) üzenetére


MrDerekas
addikt

A cpu leégést kizárhatjuk nagyjából. Van védelem a gépben rendesen. De ennyiből kb bármi lehet benne hibás. Elsőre tápcserés próba. Ram nélkül is indíthatod, akkor sípolni fog ha indul, de baja nem lesz. Kellene egy minimum konfig indítás. (CSAK alapl+cpu+táp+1db ram. Egér, bill se legyen rádugva) Ha indul akkor lehet visszapakolgatni a cuccokat és próbálni, hogy honnéttól dobja a hibát. Ha nem indul minimummal sem, akkor elemeire szedni, cpu tokozást, cput is alaposan megnézni, égést, sérül/törött pint kereseve, alaplapot átnézni sérülést keresve.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70984) xcom169 válasza imotrepus (#70972) üzenetére


xcom169
csendes tag

Ha továbbra is vannak ilyen kisülések, akkor szerinted mi lehet a hibás? Alaplap / táp / ház ?
Van ilyen szerviz, ahol ilyesmi vizsgálnak?

(#70985) MrDerekas válasza xcom169 (#70984) üzenetére


MrDerekas
addikt

A tápon érdemes lenne lecserélni a tápkábelt. (Ami a konnektorból megy bele.) Az IO panel takarólemezét is érdemes megnézni, nem-e lóg be valamelyik portba valami kis bizbasz. Meg úgy általában szétnézni a pc házban, hogy nincs-e sérült szigetelésű kábel benne, esetleg felragasztható led szalag ami csupasz fémhez ér.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70986) imotrepus válasza xcom169 (#70984) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Mivel azt írtad, hogy tápot többször cseréltél, másik a lakás is! Azt hogy maga az alaplap csinálja ezt az nem valószínű, szerintem valami összeér, hozzáér, rossz helyre van kötve, dugva! Beesett valami fémes az alaplap alá, csoki (rágó)papír, ilyesmit kellene keresni! Mit értettél azon, hogy fém billentyűzet? Nem lehet az a hibás?
Szervizt nem szoktam ajánlani, amelyik az egyik embernek jött, a másiknak nem volt jó!!
Ha valami aprócska dolog is van a géppel, nem hiszem, hogy visszaadnák hardver csere nélkül!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70987) boti123


boti123
újonc

sziasztok!
Probléma a következő
Alaplap: Gigabyte H110-D3A (14db)
Procik: i5-6500, i5-7400, i5-7500
Ram: samsung hynix crucial stb
Nem indul a lap meg biosba sem tudol belepni hiaba resetelem ki csak random 1-1 rammal a kupacbol mi lehet az oka? Manualisan allitgattam a ram frekvenciakat is azzal a rammal amivel elindult utana a lap csak azzal az 1db indul barmilyen mast rakok melle vagy helyette nem indul hiaba resetelem ki nem indul valaki valami otlet?
06303288942 ez a szamom most is akar raerek

Telefonszám: +36303288942 // iMessage // Viber // WhatsApp // Telegram

(#70988) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Vettem egy ilyen lapot [link] , meg egy ilyen procit [link]

Az alaplap Bios - ban az AMD Cool and Quiet be van kapcsolva a cpu fan silent - en van , és pwm - n
Mégis fullon megy mind a 4 mag + a venti

Mit kell állítani, hogy ne így menjen ?

(#70989) sith7 válasza sith7 (#70988) üzenetére


sith7
nagyúr

tárgytalan

(#70990) Core2duo6600 válasza ProNoob (#70975) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy látom a hdd ét leginkább adattárolásra használod.
Nos ebben az esetben semmit nem fog gyorsítani.
Csak a szívás van vele, a mai olcsó ssd árak mellet nem érdemes ilyen öszvér megoldásokkal foglalkózni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#70991) PitLee válasza xcom169 (#70984) üzenetére


PitLee
őstag

A mai, festett ház, festett táp világában olyan nem fordulhat elő, hogy a táp és a ház között nem alakul ki a föld ?
A tápba belemegy a csavar ott megvan a kontakt, de a háznál ha finoman húzzák meg a csavart akkor annak recézett alja nem kapja le a festéket a házról és nem lesz meg a kontakt ?

A hátlapi takarónál ha jól látom elég nagy a káosz, igazítsd meg azokat a füleket.
Azoknak a füleknek pl: az USB oldalán volna helyük.
Ha kikapod a lapot és ilyen fülek vannak a takarólemezen, lehet jobb ha rárakod az alaplapra a takarólemezt és azzal együtt játszod a be a pc házba, azok a fülek nekifeszülnek a csatlakozók fémházának, hogy mi célja nem tudom pontosan, de ilyen.

Védőföldelés meglétének -és a bejövő AC feszültségnek az ellenőrzése.
https://logout.hu/bejegyzes/dospalek/vedofoldeles_megletenek_es_a_bejovo_ac_feszultsegn.html

(#70992) imotrepus válasza boti123 (#70987) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A processzorok által támogatott frekvenciák és a RAM-ok stimmelnek?
A 2400 MHz vagy XMP memóriamodul támogatásához mindenképpen 7. generációs processzorra van szükség.
A BIOS versio támogatja a processzort?

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70993) xcom169 válasza PitLee (#70991) üzenetére


xcom169
csendes tag

Köszi!
De amúgy ez minden MOBO-nál normális, hogy ha kisülsz egy USB porton / hdmin akármin, akkor kiakad a gép tőle?

(#70994) jokeph válasza xcom169 (#70993) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó esetben csak "kiakad" a gép tőle, roszabb esetben elszáll a lap egy része vagy az egész, és mást is tud magával rántani...
Ott az I/O hátlapnál tényleg nagy káosz van, a képen kapásból a HDMI kimenete és 2 USB port is rövidzárlat gyanús a takarólapról a csatlakozóba belelógó rugalmas nyelvtől, annak a csati külsején a helye, ez combosan szerelési hiba. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70995) xcom169 válasza jokeph (#70994) üzenetére


xcom169
csendes tag

Igazatok van. Ezt nagyon benéztem itt hátul. Ennél már az is jobb ha nem is lenne takarólemez ott.

(#70996) xcom169 válasza jokeph (#70994) üzenetére


xcom169
csendes tag

Ilyen lett most:
https://ibb.co/Vt9xqFv
https://ibb.co/SRvLRxM

És küldöm a fém borítót is.

(#70997) xcom169


xcom169
csendes tag

Egy ilyen 20 pines csatlakozó 1 db vagy 2 db USB 3.x portot tud kiszolgálni?

(#70998) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Egyelőre egy Athlon 3000G (valamikor talán cserélném valamelyik igpu-s erősebb procira)
ASRock b450 PRO4 f vagy MSI b450 pro vdh max lap van kinézve.
BIOS frissítés kell valamelyikhez?

(#70999) xcom169


xcom169
csendes tag

Sziasztok!

Az XFX RX 480-as kártya szerintetek 2 vagy 2,5 slotos?
Van olyan 2 slotos GPU ami alá még bele lehet tenni egy PCI-e 1x kártyát?

(#71000) konci79 válasza konci79 (#70998) üzenetére


konci79
őstag

Lemaradt,bocsi: melyik lap lenne jobb hosszú távra, ha lesz is ,akkor csak minimális oc .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.