Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Taifa Díaz válasza TaylorXIII (#26700) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ne másold az egész linket, te is odaírhatsz valami rövidebbet, ami ugyanúgy utal rá, és attól a link még ugyanaz marad.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26702) TaylorXIII válasza Taifa Díaz (#26701) üzenetére


TaylorXIII
őstag

De egy link legyen már link. Lehessen látni a teljes url címet és különben s macerásabb pl egy alaplap típusának a nevét bemásolni. Na mind1. Más fórumban nincs ilyen probléma, hogy széthúzza a link előtti sort.

(#26703) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném az alábbiakban:
ABIT AS8 alaplapon IntelPentium 2,8Ghz processzor működik (LGA 775). A processzorhűtő tönkre ment, Vettem egy új Coler Master X Dream i 117 típusú LGA 775 - höz való hűtőt.
A meglepetés akkor ért, amikor itthon kibontottam és látom hogy ezen csak 3 szál vezeték van, amelyik elromlott, azon meg 4. Az alaplapon is 4 érintkező van amelyre rá volt dugva a szintén 4 hüvelyű csatlakozó.
Mi a teendő, mi lehet a 4. szál a régi hűtőn?
Üdv.: iref-h

(#26704) TaylorXIII válasza iref-h (#26703) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Az PWM-ért felelős kábel volt de a 3 tűset is ugyanúgy rádughatod a 4 tűs csatira csak a biosban állítsd át, hogy ne PWM hanem Voltage control legyen mivel már PWM kábel ugye nincs így azon keresztül már nem tudja szabályozni. Bár annyira én sem tudom ezeket de valahogy így van:)

[ Szerkesztve ]

(#26705) TaylorXIII válasza iref-h (#26703) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Meg akartam nézni, hogy van-e az alaplapod biosában ilyen de a hibás a zip ami az abit oldalán fenn van és az összes AS8nál és még AL8nál is. Lehet az összes hibás?!

[ Szerkesztve ]

(#26706) semetka


semetka
őstag

Nemsokára akarok venni SSD-t és olvastam hogy át kell állítani ACHI-re. Ma mondom átállítom nehogys elfelejtsem, de miután átállítom nem indul a win, windows logonál újraindul. Kilogikáztam hogy valószínű úgy kell win-t telepíteni hogy már achi-ra van állítva. Ha már fentvan a win nem lehet simán átállítani. Jól gondolom?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26707) invasio válasza semetka (#26706) üzenetére


invasio
tag

Igen, jól gondolod. :K
Persze ki lehet cselezni: link

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26708) iref-h válasza TaylorXIII (#26705) üzenetére


iref-h
tag

Köszi a választ, visszavittem a boltba a cuccot, szerencsére volt 4 vezetékes, fizettem rá 750,-ot, így 3 000,-ft lett a végösszeg.
Ez a hűtő LGA 1156 az én gépemen meg LGA 755 - höz való volt felrakva. A felfogatási méretek passzolnak, annyi a különbség, hogy míg az eredeti hűtő érintkezőfelülete kör alakú volt, összeillesztéskor a négyzet alakú processzor felületnek mind a 4 sarka kimaradt. Amit most vettem, az meg kb. 3mm - el túlér a processzor szélein, igaz van hely neki el is fér. Szerinted felrakjam, annank ellenére hogy az LGA típus száma eltér?

(#26709) iref-h válasza iref-h (#26708) üzenetére


iref-h
tag

Most még az jutott eszembe, hogy ha már szétkaptam a processzorrészt, érdemes lenne e a processzor alját, meg a a tűkön belüli négyzet felfekvési felületeit kontakt-sprével lekezelni?

(#26710) TaylorXIII válasza iref-h (#26709) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A hűtős dolgot szerintem itt kérdezd meg és a lekezelésre meg nem tudok mit mondani.

(#26711) semetka válasza invasio (#26707) üzenetére


semetka
őstag

köszi akkor jól gondoltam. Mi az amiatt egy win reinstall kell?
El tudjátok magyarázni? Csak kiváncsi vagyok. Illetve winyónál jelent valamit sebességbe vagy másba?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26712) tomi5244


tomi5244
őstag

Hali,

MSI P35 Neo 3 lapomat lecserélném mert az SSD miatt AHCI/NCQ támogatásra lenne szükségem. Ez a lap viszont sajnos nem támogatja, próbálkoztam BIOS frissítéssel de én ehhez kevés vagyok.

Milyen LGA 775-ös lapot ajánlotok ami biztos, hogy támogatja ezt a lehetőséget? P45, P55 chipsetes lapok már jók?? Hol kezdjem a keresgélést? :) Nincsenek nagy igényeim, egy négy RAM férőhelyes lap kéne, abba menne bele egy C2D E4600 proci

Köszönöm!
T

(#26713) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

ASROCK B75 Pro3-M alaplappal lenne problémám apám új gépén. Rendszer felment, programok felmentek, szinte tökéletes lenne a dolog, de a 2. kijelzőn a TV-n nincs kép. Az alaplapi VGA-t használom, a monitor a DVI-ben, a TV pedig a VGA-n és egy átalakítón(VGA->S-Video) van, mivel régi fajta a TV. Az átalakító jó, mert régebben én használtam. Illetve ha átkapcsolom bármelyik többkijelzős állapotba megjelenik egy pillanatra a kép a tv-n, de aztán el is tűnik, majd visszajön és eltűnik. És hogy fokozza, ezzel egy időben a monitoron is elkezdi ugyanezt csinálni. A lemezen lévő Intel drivert tettem fel. Lehet egy frissítés megoldaná? Ezt kéne feltennem: [VGA illesztőprogram verzió:15.28.6.64.2857] ?
Ha véletlenül nem tudtok segíteni a problémában van még egy megoldás, egy VGA behelyezése(nagyon nem szeretném), de akkor le kell tiltanom az alaplapi VGA-t, azt hogyan kell?

Az eszközkezelőben van még egy sárga felkiáltójel, ami nem tudom micsoda. Nem talált hozzá semmit se a lemezen, se neten. Látszólag minden működik. Ki lehet valahogy deríteni, hogy mi az?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#26714) Wiz Khalifa válasza tomi5244 (#26712) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Csövi.

Gigabyte EP45DS3. Ilyen lapom volt. Ahogy a neve jelzi 45-ös csipivel. :D Nagyon tetszetős és szerethető lap. :) Olcsó használtan és sokat tud. :) Csak ajánlani tudom.

Smoke some weed nigga!

(#26715) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Kaptam egy gépet, amiben abit is7-e2 deszka van, és én elkövettem azt a hibát, hogy életet akarok csiholni a ház front paneljébe. Ott akadtam el, hogy az előlapi hang kivezetés nekem fura. Megvan a bal, és a jobb, de mindkét kábel csatlakozójából kijön még egy kábel, aminek a végén ugyanolyan csati van, ugyanolyan felirattal. A bibi az, hogy az alaplap leírásában Speaker Out Right Channel , és Speaker Out Right Channel Return tüske van. Melyiket dugjam melyikre?

Előre is köszi!
Dodo

(#26716) semetka


semetka
őstag

Beállítottam az ACHI-t és észrevehetően gyorsabb lett az induláskor a programok betöltődése. Sőt mikor másolok a winyón az is sokalt javult. Ha ezt előbb tudom...
El se bírom képzelni hogy SSD-vel milyen lesz. Most viszont mikor a BIOS tölt egy új fajta valami is lefut ami az ACHI-hoz kapcsolódik. Ez mostmár mindig lefut vagy valahogy ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26717) Wiz Khalifa válasza semetka (#26716) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mindig le fog futni. :(

Smoke some weed nigga!

(#26718) semetka válasza Wiz Khalifa (#26717) üzenetére


semetka
őstag

Akkor vennem kell egy UEFI-s alaplapot ahol ilyen badarságok nem futnak le, csak bekapcsolom és egyből win töltés. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26719) Wiz Khalifa válasza semetka (#26718) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az is megoldás. Csak ne ASRock legyen. :D Mert én már idegből a lapon rokizok. :D

Smoke some weed nigga!

(#26720) semetka válasza Wiz Khalifa (#26719) üzenetére


semetka
őstag

Gigabyte forever. :D
Csakis Gigabyte-ot veszek.
De egyenlőre legyen meg az SSD.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26721) Wiz Khalifa válasza semetka (#26720) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Így van. Alaplapban Gigabyte. :D SSD-ben meg Inkább használtan de Samsung 830. :)

Smoke some weed nigga!

(#26722) semetka válasza Wiz Khalifa (#26721) üzenetére


semetka
őstag

Én lehet h Kingston veszek. Csak el kéne dönteni hogy V300 vagy HyperX 3k.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26723) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Én úgy tudom hogy a HiperX szériák jobbak. :)

Smoke some weed nigga!

(#26724) semetka válasza Wiz Khalifa (#26723) üzenetére


semetka
őstag

Tesztekben pedig a V300 jobb volt. Mondjuk más volt a konfig. Lehet az is közrejátszott.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26725) #65675776 válasza semetka (#26724) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azokon az 1s-okon nem érdemes problémázni. Úgy sem fogod észrvenni a különbségett otthon SSD és SSD között. Legfeljebb akkor ha valami vérlassú (50MiB/s alatti) írásra képes példány az egyik.

(#26726) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
kérdésem volna van az alaplapon egy +12v ág azt mikor kell használni? bocsika de még alszok és fél álomba feltettem magamnak a kérdést.😄

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#26727) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!

Ha a lapon 2.0-ás pci-e csati van és veszek mondjuk 3.0-ás karit az befolyásol valamit?
Mert ha későbbiekben lapot cserélek és azon 3.0 lesz,akkor ahoz megfelelő lesz a kártya.

Még kártyavásárlás előtt vagyok,így inkább ezt is bele tervezem a jövőbe.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26728) dodopek válasza Gubu0101 (#26727) üzenetére


dodopek
addikt

Semmi gond nem lesz. 2.0 sebességgel fogja használni.

Az enyémre valaki?

Bocs a homályos képért. Az középső ujjamnál jön a ház felől,bele a csatlakozóba, majd a csatiból tovább még egy ág, ugyanolyan csatlakozóval a végén.

[ Szerkesztve ]

(#26729) naomek


naomek
tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő...előre is köszönöm a segítséget!

Van egy MSI PM83M-V H alaplapom, és jelenleg egy iNTEL P. 805 ös proci van benne. Ezzel "tökéletesen" elfut, viszont bele akarok rakni egy Intel P. 925 ös procit..ezzel az elején fel ismeri normálisan, viszont bootolás előtt le vagy, vagy újraindul..és ugyan ezt csinálja mikor be akarok lépni a biosba, viszont oda ritkán be enged.

Esetleg valami tipp?

(#26730) Heffi válasza dodopek (#26728) üzenetére


Heffi
őstag

Szia!

A régi lapokon volt ez a megoldás, hogy a jelet kiküldték az előlapi csatlakozóra, ha nem volt benne füles, akkor a return szálon visszajött az alaplapi csatlakozóra, hogy legyen hátsó hangkimenet. Gyárilag egyébként ezek a tüskék össze vannak jumperelve, mint ahogy a tiédnél is az 5-6 és a 9-10.

Nem tudom kivenni a fényképről, hogy az a kábel valóban dupla, vagy csak egy hurokról van szó (és ez a valószínűbb). Ha teljesen azonos a felirat, akkor mindegy, hogy az adott csatornából melyiket dugod melyik tűre, csak mindkettőt dugd rá, hogy legyen hátlapi hangkimened is. Valahogy így.

[ Szerkesztve ]

(#26731) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Üdv
kérdésem ez ha a házban levő rögzítő lyukak nem pászolnak az alaplapnál 1-2 -ről van szó,azt kilehet pótolni? Pl:alá tenni valamit?😥

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#26732) asvald válasza naomek (#26729) üzenetére


asvald
senior tag

proci talpat megtakaritanam,en is futottam mar ilyenbe es akkor a takaritas megoldotta

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#26733) naomek válasza asvald (#26732) üzenetére


naomek
tag

Rendben köszi, kipróbálom..de esetleg támogatja a chipkészletem, vagy az alap bios? Nem találtam semmi hasonlót :R

(#26734) asvald válasza naomek (#26733) üzenetére


asvald
senior tag

ha jol neztem akkor tamogatja,
esetleg a megtudod mondani hanyas biosod van?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#26735) Gubu0101 válasza dodopek (#26728) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kösz kösz!

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26736) naomek válasza asvald (#26734) üzenetére


naomek
tag

w7211vms v3.1 060906 elvileg ez :D viszont még mostvsem jó

(#26737) fanci


fanci
tag

Sziasztok.
Van egy jó öreg 965p-ds3-as alaplapom,ebben volt eddig 4x512mb ram.
Kivettem a lapbol 2x512mb ramot és a helyére raktam 2x2gb-t.
Ennek így már 5gb-nak kellene lennie de a rendszer csak 3,5gb-ot lát.
A ramok egyesével bepakolva rendben vannak,Aida64 látja a 4 foglalatban a ramokat,de akárhogy variálom a fizikai memória csak 3.5gb.
Hátha tud valaki segíteni.Mi lehet a probléma??? :W

(#26738) Wiz Khalifa válasza fanci (#26737) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

64bit-es rendszert használsz?

Smoke some weed nigga!

(#26739) dodopek válasza fanci (#26737) üzenetére


dodopek
addikt

Biztos, hogy 32 bites.Vagy ha nem, akkor a vga dedikálja magának...

(#26740) dodopek válasza Heffi (#26730) üzenetére


dodopek
addikt

És a gnd-t hova tegyem? X, vagy NC-re? Ez a két üres pin maradt...

(#26741) Heffi válasza dodopek (#26740) üzenetére


Heffi
őstag

NC-re nehéz lesz, mert ott nincs tüske. Az X meg nincs használatban. A2-re mi van rakva, az lenne a Ground alias Gnd?

(#26742) dodopek válasza Heffi (#26741) üzenetére


dodopek
addikt

A2re gnd van rakva, ami a mikrofon kábelén van.Viszont van egy külön föld kábel a füles kivezetésen is. Maradjon lógva? Üres most csak a 4-vcc, és a 7-x tű...

(#26743) fanci!
Itt a gond. A 32 bites rendszer összesen 4Gb ramot tud lekezelni, és ebben benne van a GDDR is. Szóval váltanod kell 64bitesre, ha az összes memóriát ki akarod használni...

[ Szerkesztve ]

(#26743) fanci válasza Wiz Khalifa (#26738) üzenetére


fanci
tag

32 bit-est.

[ Szerkesztve ]

(#26744) fanci válasza dodopek (#26742) üzenetére


fanci
tag

Akkor itt van a baj.Köszönöm a segítséget

(#26745) Heffi válasza dodopek (#26742) üzenetére


Heffi
őstag

A mikrofonhoz nem értek, a füles meg tuti nem fog szólni GND nélkül.

(#26746) dodopek válasza Heffi (#26745) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a segítséget. Megbeszéltem a tulajjal, hogy vagy miki, vagy füles. :D Így is komoly előrelépés neki, mert eddig sem az usb-k, sem a miki nem ment elől...

(#26747) Soraszemp


Soraszemp
tag

Sziasztok!
Ezek mennyire reális Celsiusok szerintetek?

(#26748) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Erről az alaplapról mi a véleményetek?

(#26749) Taifa Díaz válasza adamcsik (#26748) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Jól néz ki, használhatónak tűnik :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26750) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

1155-ös lapban létezik Triple Channel-es?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.