Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) raubisoda válasza #65675776 (#26200) üzenetére


raubisoda
senior tag

:R :R :R

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26202) varmi2 válasza richies (#26198) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért alacsonyak a pontok, mert bár 8Gb-os a memóriád, de csak egy darab van belőle, így nem működik a dual chanel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26203) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Adott egy Soltek xxx. típusú alaplap és nem ismeri fel a 80-as Sata2-es winyót.
Mi lehet a probléma?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26204) Thrawn válasza anonymus89 (#26203) üzenetére


Thrawn
félisten

Például az, hogy pontos típusmegjelölés nélkül nehezen fogunk tudni segíteni :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26205) anonymus89 válasza Thrawn (#26204) üzenetére


anonymus89
addikt

Elnézést csak tényleg nem tudtam a típusát most gugliztam ki képek alapján: Soltek SL-PT880E2-RL róla lenne szó.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26206) Thrawn válasza anonymus89 (#26205) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyetlen esélyed van, ha egyáltalán... A HDD-t vissza kell állítani SATA-1 üzemmódra ha van rá lehetőség, gyártótól származó szoftver kell a művelethez. Sajnos a VT8237 chipsetnek meggyűlik a baja a SATA-2-es eszközökkel.

szerk: PCI csatolós SATA bővítőkártya is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26207) anonymus89 válasza Thrawn (#26206) üzenetére


anonymus89
addikt

Samsung 80-as winyóról lesz szó akkor talán jumpereléssel jó lesz?

Köszönöm a válaszodat!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26208) richies válasza varmi2 (#26202) üzenetére


richies
senior tag

de ennyire gyenge lenne single channelben?

par tesztet lattam ,s nem volt nagy kulonbseg dual meg single channel kozott... :F

Rozsomak of Power

(#26209) Thrawn válasza anonymus89 (#26207) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha lehet jumperelni. [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26210) fail0verflow válasza Vanekvanek (#26192) üzenetére


fail0verflow
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#26211) fail0verflow válasza TaylorXIII (#26191) üzenetére


fail0verflow
csendes tag

Hopp, neked akartam válaszolni.Mikor elküldtem a kedves üzletnek a képet akkor azt mondták hogy erre nem vállalnak garanciát, nem 1 hónap után kellett volna észrevegyem -.-.
ÉS MOST JÖN A LEGJOBB:
Ez a hiba nem felel meg a garanciális feltételeinknek és a garancia elvesztésével jár.

[ Szerkesztve ]

(#26212) Apollo_21 válasza fail0verflow (#26211) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha tüskeelhajlás van azt nagyon óvatosba visszalehet terelgetni a helyes útra:)
CSak ügyes; remegésmentes kéz kell:) Mentettem már meg procit:) pl: Pont a jelenlegit :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26213) Wiz Khalifa válasza fail0verflow (#26211) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor én meg neked azt mondom hogy ne hagyd magad lerázni. Azt mondtad hogy azért nincs használatban 1hónapja mivel nincs hozzá neked még valamj. Ha jól emlékszem. Na akkor ezt kell elmondani nekik hogy azért most szólsz mert még nem volt eddig hozzá alkatrészed és most láttad csak meg.

A tüskeelhajlás is garanciás ügybe tartozik hogy ha be tudod bizonyítani hogy a műanyag fedél az rajta volt egész végig ezáltal te nem okozhattál benne sérülést.

Smoke some weed nigga!

(#26214) fail0verflow válasza Apollo_21 (#26212) üzenetére


fail0verflow
csendes tag

de ez nem a proci hanem az alaplap..vagy a procinak is baja lehet tőle?

(#26215) TaylorXIII válasza fail0verflow (#26214) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Neki valószínűleg PGA foglalatos lapja volt ezért neki a proci alján voltak a tűk és nem a cpu foglalatban.

(#26216) Apollo_21 válasza fail0verflow (#26214) üzenetére


Apollo_21
addikt

A lényegi része a visszahajlítgatáson volt....ha sikeresen visszaállítottad a helyes elrendezésbe a tüskéket akkor mehet a próba...ha elindul akkor mind1 ok..ha nemakkor főhet az ember feje tovább....AM3-on még a proci tüskés:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26217) Wiz Khalifa válasza Apollo_21 (#26216) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Meg AM3+-on. :K

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26218) TaylorXIII válasza Wiz Khalifa (#26217) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Fm2 és FM2+nál is:D Szóval mondhatjuk, hogy AMDnél PGA van:D AMD tulajnak jobban oda kell figyelni a procijára:D Mert azt olvastam, hogy azért jobb az LGA mert az jobb ha az alaplapon van valami a tűkkel mint a processzoron mert processzor sokszor lényegesen drágább mint az alaplap.

(#26219) Apollo_21 válasza TaylorXIII (#26218) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jóhát ennyire mélyen nemakartam belemenni a megnevezésekbe:)
Nekem annyi elég volt h felhívjam a figyelmét h ügyes kézzel szinte bármi megoldható...:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26220) fail0verflow


fail0verflow
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, még nincsenek meg a ramok, csak csütörtökön érkeznek meg és akkor kipróbálom hogy működik e.Ha nem működik aíkkor megpróbálom visszahajlítani.Akkor a procinak nem lehet baja hogyha így helyezem be és próbálom ki?végülis elég kényes szerkezet...

(#26221) TaylorXIII válasza Apollo_21 (#26219) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azért egy csipesz nem sem árt abba a kézbe:D Puszta kézzel azért megnézem ki hajlítja vissza:D persze nem ruhacsipesz kell ide hanem valami vékony csipesz vagy esetleg fogó de abból is a lehető legvékonyabb és kisebb.

(#26222) Apollo_21 válasza fail0verflow (#26220) üzenetére


Apollo_21
addikt

TaylorXIII: Oké persze:) Gondoltam ez természetes:)

fail0verflow: Előtte mindenképp hajlítsd vissza az elferdült érintkezőket!..tapétavágó "szike"...vagy hasonszörü megoldás javasolt...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26223) #65675776 válasza TaylorXIII (#26218) üzenetére


#65675776
törölt tag

Socket F(+), G34, C32. Ezek is AMD foglalatok, és nagyon nem PGA-k, hanem LGA-k.

(#26224) Wiz Khalifa válasza TaylorXIII (#26221) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Chuck Norris-nak még kéz sem kell. Ránéz és egyből vadonat új lesz. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#26225) TaylorXIII válasza #65675776 (#26223) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Bocsánat:) Hú te nagyon ki vagy rám hegyezve:D Hibázok valamit és egyből javítasz. De akkor azt kellett volna írnom, hogy ezek a foglalatok PGA-k. Így már jó?:)

(#26226) Wiz Khalifa válasza TaylorXIII (#26218) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én azért kíváncsi lennék hogy pl megveszem a csúcslapot ami pl 70-80k. Hogy azt olcsóbb-e cseréltetni mint egy 40-50ezres Bulldozer-t. Főleg hogy ha 2k fölötti a tüskék darabja.

Smoke some weed nigga!

(#26227) #65675776 válasza TaylorXIII (#26225) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyszerűbb azt írni, hogy az AMD asztali piacra a mai napig csak PGA-t gyártott. A fent említett foglalatok ugye a szervervonalon léteznek.

(#26228) Wiz Khalifa válasza #65675776 (#26223) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

:Y :Y :Y :Y

Még sose láttam ilyen hosszú foglalatot mint a G34. :DD

Smoke some weed nigga!

(#26229) TaylorXIII válasza #65675776 (#26227) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azt is tudod, hogy az Intel miért kezdte el használni az LGA-t és miért használja azóta is asztaliknál is?

[ Szerkesztve ]

(#26230) #65675776 válasza TaylorXIII (#26229) üzenetére


#65675776
törölt tag

A "hivatalos" indoklás az volt, hogy ilyen kivezetésszám mellett már nem lehet PGA-t gyártani. Mindez érdekesen hatott az LGA775 esetén, mert ugye akkoriban az AMD már gyártotta a Socket 940-es procikat, amelyeken a nevüknek megfelelően 940 tű volt. Az AMD csak azért használja szerver vonalon, mert ott már 1207 érintkező van, vagy több, és valóban jobb megoldás már az LGA.

Syd2012: Valahogy el kell férnie benne két processzornak.

(#26231) Wiz Khalifa válasza #65675776 (#26230) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igaz, igaz. :R

Annyi kérdésem van hogy nem tudsz róla hogy az Intel mikor adja ki közhasználatra a 48 magos prociját?

Smoke some weed nigga!

(#26232) gg1876


gg1876
tag

#26046-ra valaki?

[ Szerkesztve ]

(#26233) #65675776 válasza Wiz Khalifa (#26231) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyaníthatóan soha. Már csak azért sem, mert nincs értelme. PC-s vonalon annyira gyerekcipőben jár a párhuzamosítás, hogy felesleges. Még a 6-8 magos procikat is csak pár alkalmazás használja ki érdemben, de a legtöbb alkalmazás két mag felett már nem gyorsul. A programozók is elég tré munkát végeznek ebből a szempontból. Ezért mondjuk jó lett volna asztali piacra behozni az Itanium-ot. Ott kötelezően meg kell határoznia a programozónak, hogy mi és hogyan futhat párhuzamosan. Bár ismerve a programozókat, simán úgy paramétereztek volna, hogy semmi sem fut párhuzamosan.

gg1876: Nézd át a lapn a kondenzátorokat. Lehet azok közül haldoklik egy-kettő.

[ Szerkesztve ]

(#26234) TaylorXIII válasza #65675776 (#26230) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Köszönöm szépen a választ:) :R

(#26235) Arkennys


Arkennys
addikt

Lett egy genius kb-g255 billentyűzetem, viszont egy olyan probléma lépett fel, hogy az adatlapomon lévő konfiggal az asrock A75 pro4 es lap egy "0d" kóddal megáll bootkor, ha bedugott billentyűzettel próbálom indítani, nem is megy tovább. Ha kihúzva indítom a rendszert, minden rendben, és utána rádugva minden, a média gombok is jól funkcionálnak. Valakinek van megoldási ötlete?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26236) TaylorXIII válasza Arkennys (#26235) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Milyen bios van rajta? Mert 2.50nél ez van írva:
1. Improve keyboard / mouse compatibility.
2. Improve memory compatibility.

(#26237) Arkennys válasza TaylorXIII (#26236) üzenetére


Arkennys
addikt

A gyári, pontosabb verziót hol tudok megnézni?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26238) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Rendelkezek egy tuning mentes Asrock B75 Pro3-M alaplappal és egy i5-3330 procival.

Kérdésem az lenne,hogy fel e tudnám egy ilyen lappal is tenni Max Turbo-ra,vagy is 3,2Ghz-re a procimat?

(#26239) TaylorXIII válasza Arkennys (#26237) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Elvileg a bios main fülénél az UEFI versionnél írja meg még a post screennél alaplapod neve+UEFI és mögötte van a verzió.

TechN7ne:Ha megvan minden miért nem próbálod meg? Egyébként igen a Turbo órajelre képesnek kell lennie.

(#26240) TechN7ne válasza TaylorXIII (#26239) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan hogyan tudom beállítani a bios-ban,melyik opcioban?

(#26241) Arkennys válasza TaylorXIII (#26239) üzenetére


Arkennys
addikt

P1.40

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26242) 0Hagyma0


0Hagyma0
csendes tag

Sziasztok!

Remélem Jó helyre írok, ha nem elnézést.

Az lenne a problémám, hogy szeretnék gépet fejleszteni. Most van nekem egy AMD 955-ös processzorom és egy Gigabyte GA-990FXA-UD3 alaplapom. Mindkettővel nagyon megvagyok elégedve, mégis szeretném őket lecserélni. Én kb ilyen 70e körülre gondoltam alaplap + proci árra.

Kinéztem egy AMD FX8320 processzort, és egy GA-990FXA-UD3 alaplapot. Mi a véleményetek? Igazából az érdekelne, hogy jelentős lesz e javulás, érdemes e erre szánni 70K-t.

Előre is köszi a segítséget.

KJ

www.youtube.com/c/hagymatvgamer

(#26243) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ismét ott vagyok, ahol a part szakad van nálam egy Asus A7n8x-Deluxe lapka és nem tudok xp-t telepíteni mert telepítésnél nem is látja a sata-s winyót. Kiírja, hogy frissítsem a bios-t vagy adjam meg a gyártó által elérhető Acpi drivert.

Mitévő legyek? :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26244) TaylorXIII válasza 0Hagyma0 (#26242) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Neked inkább ide kéne írnod:
http://prohardver.hu/tema/milyen_alaplapot_ilyen_arban/friss.html

(#26240) TechN7ne: OC Tweaker-> Turbo Boost Techonolgy legyen Enabled és ennyi.

(#26241) Arkennys 100%, hogy Asrock A75 Pro 4 alaplapod van? Nem A75 Pro 4-M vagy A75 Pro4/MVP ugye?

[ Szerkesztve ]

(#26245) #65675776 válasza anonymus89 (#26243) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl a SATA módot állítsd át BIOS-ban IDE-re. Vagy ismerve az Asus-t szokás szerint nem tudott értelmesen elnevezni semmit, és mondjuk Non-RAID-nek nevezi. Ha zavartatták egyáltalán magukat azzal, hogy rakjanak ilyen opciót a BIOS-ba. A kézikönyv szerint nincs benne.

Ha ez sem oldja meg a problémát, akkor bizony szerezned kell egy floppy meghajtót és a RAID drivert felhegeszteni egy lemezre, majd mikor oda ér a telepítő, akkor megetetni vele. Esetleg megpróbálhatod belemókolni az XP telepítőkészletébe is.

[ Szerkesztve ]

(#26246) Arkennys válasza TaylorXIII (#26244) üzenetére


Arkennys
addikt

Doboza, abban a papírok mindenen csak ennyi van, hogy A75 Pro4

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26247) TaylorXIII válasza Arkennys (#26246) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Akkor jó. Ez tényleg fontos én meg nem tudhatom mennyire vagy lusta, hogy ne írd végig a lap nevét. Csomó ember nem ír végig sok mindent. pl proci hűtők neveit, alaplapok neveit, vga-k neveit(ezeknél kb alig szoktak gyártót is írni pedig még úgyis sötétben tapogatózik az ember....), tápok neveit, házak neveit. Pedig ezek fontos dolgok mivel csak egyértelmű elnevezéssel lehet valamit beazonosítani bár van úgy, hogy még úgy sem:D Na akkor szerintem eszközölni kéne egy EUFI frissítést. Persze ha daa-raa is egyetért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26248) Arkennys válasza TaylorXIII (#26247) üzenetére


Arkennys
addikt

Persze, így értem, hogy megkérdezted :) Én végig szoktam írni, amiről tudom, miféle. :)

Hát, remélem az nem problémás, mivel sose csináltam, pl nem örülnék ha elcs*szném a gépet :D
Azt se tudom perpill ez mit takar

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26249) #65675776 válasza Arkennys (#26235) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kézikönyv szerint mit jelent a 0D kód?

(#26250) anonymus89 válasza #65675776 (#26245) üzenetére


anonymus89
addikt

Egyetértek veled már szó szerint ki van a .... velük mert biosban egyáltalán nincs ilyen lehetőség, hogy sata --> ide v. fordítva. Nem beszélve arról, hogy egy Afudossal pendriveról megcsinálnám a frissítést de ehhez a laphoz még az sincs.

Award flash nem ismeri fel a pendrive-ot így tényleg szereznem kell egy floppy-t. Egy olyan opció jelenik meg mikor a post screen-en túllép, hogy xxxxx. raid utility bár nem tudom ez mennyi vizet zavar? :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.