Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) SajtosKuszob


SajtosKuszob
tag

Üdv!

Remélem tud valaki segíteni mert tanácstalan vagyok.
Nagyjából fél éve van ez az újra meg újra előjövő probléma:

Minden előjel nélkül a Win7 Aero hatásai egyszerűen belassulnak (pl az ablakok mozgatása nagyon lelassul). Ha kikapcsolom az Aero-t, akkor ez megszűnik. Viszont ha be van, ha ki van kapcsolva teljesen mindegy, minden ami processzorigényes feladat (film, játék stb) "lassított felvételben" fut. Pl. BF3 alatt is az fps annyi amennyinek kell, mégis lassú. Filmeket is lassítottan játssza le a VLC.

Az egyetlen megoldás ilyenkor az, ha kiveszem a BIOS elemet, majd visszarakom ~5 perc után. Ezután 2-3 hétig jó, de aztán most is fél órája még játszottam, elmentem dolgomra, most visszaértem és megint előjött a gond. Persze rohadt kényelmetlen havonta 1-2x szétszedni a fél gépet a hülye elem miatt, meg újra beállítani a BIOS-t.

Guglin utána lestem már, de az ottani megoldások nem működnek.
Valakinek valami javaslata? Tapasztalt már valaki ilyet?

(Azért ide az alaplapos topikba írtam mert az alaplapi elem ki majd visszatevésével szűnik meg a dolog, gondoltam ide tartozhat.)

Konfig: Gigabyte 880GM-USB3, AMD Phenom II X4 @ 4.000MHz, 4Gb DDR1600 RAM, GeForce GTX460 1Gb, 560W Chieftec táp

[ Szerkesztve ]

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#26352) varmi2 válasza TechN7ne (#26350) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bár én az AMD vonalon tartózkodom, de teljes mértékben meg vagyok elégedve az Asrock lapommal. Valószínűleg a következő is e márkán belül lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26353) Wiz Khalifa válasza Dugos (#26349) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem csak a bajom van vele... Akár hány ASRock lapom volt mindegyikkel szívtam. MSI szintén és Asus is. Bár ott volt egy két jó lapom. Gigabyte volt faintos csak mindig. :) Persze nem Rev. 1.0-ásba.

Smoke some weed nigga!

(#26354) gabasz


gabasz
csendes tag

Sziasztok,

Aki Asus lap gyártói garanciáztatásban jártas, annak megköszönném a segítségét ,hogy hogy tudnám érvényesíteni garanciáztatni vagy bevizsgáltatni ha bolti garancia lejárt.

Köszönöm előre is.

Telefonszámom: 308207196 Hívj bátran! /Kisújszállás / Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm

(#26355) Dugos


Dugos
tag

Köszönöm a válaszokat!

Eredetileg egy Asus Vanguard B85-öt néztem, ez elég új, erről van valakinek bárminemű tapasztalata? :U

(#26356) mutyi


mutyi
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy Chieftec ctg-500-as táp és egy Gigabyte 1150-es alaplap.
A kérdésem az lenne, hogy a lapon a 12V-os csatlakozó a két darab 4-4 pines csatlakozót kell dugni vagy a két 6 pines közül az egyiket? Az egyik 6 pines mellett van még egy kis két pines,ami viszont nem megy be mellé, ezért vagyok kicsit tanácstalan,mivel ha jól tudom a 6 pinesek a vgb-ba szoktak menni.
Köszi a segítséget előre is!

(#26357) #65675776 válasza mutyi (#26356) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jól tudod, a hattűsek a VGA-khoz valók. A 4+4 kell az alaplapra.

(#26358) raubisoda válasza mutyi (#26356) üzenetére


raubisoda
senior tag

Így van.A 6+2 pin az a 8pines vga kraft azaz izmosabb vga-hoz van.Így marad a másik verzió. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26359) TaylorXIII válasza mutyi (#26356) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Igen, nagyon jól tudod, hogy a 6+2 pines a vga-ba való szóval ne is próbálgasd a cpu csatiba dugdosni!!! A 2 darab 4+4 pines csatlakozót dugd bele igen. Mielőtt dugdosol ide-oda nem árt elolvasni a használati útmutatót ami egyébként is alap mikor megveszünk valamit amiről nem tudunk mindent, nem? S mi az, hogy az egyik 6 pines mellett van +2 tű? Mindkét 6 pines mellett kell lennie szóval 2 darab 6+2 tűs csatlakozóval rendelkezik a tápod mivel Chieftec CTG 500-80P.

[ Szerkesztve ]

(#26360) mutyi válasza #65675776 (#26357) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm a rettentő gyors és korrekt választ mindkettőtöktől.
Akkor megy a két 4 pines csati, vga meg nem is lesz.
Még egy gyors kérdés: Teljesen mindegy hogy a két 4 pines csatlakozó közül melyiket melyik oldalra dugom a 8 pines csatlakozóban?

[ Szerkesztve ]

(#26361) mutyi válasza TaylorXIII (#26359) üzenetére


mutyi
őstag

Igen igazad van, 2 darab 6+2 pines csatlakozó van a Chieftec CTG-500 80p tápomon.

(#26362) TaylorXIII válasza mutyi (#26361) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A 2 darab 4 tűs csatlakozó minden bizonnyal csak egyféleképpen bedugható.

(#26363) mutyi


mutyi
őstag

Még egy kérdés lenne.
Eddig úgy tudtam, hogy a processzorhoz legközelebbi memória foglalat szokott lenni a 0-ás számú.
Ennél a Gigabyte B85M-D3S típusnál a legtávolabbi a 0-ás. Nyilván akkor oda menjen mindenképpen meg a 2-esbe a memória?

(#26364) mutyi


mutyi
őstag

Feltelepítettem a Win7-et egy SSD, feltettem a drivereket is,újra is indult szépen, de most valamiért nem bootol be az SSD-ről a Windows, hanem folyamatosan újraindul a gép,mielőtt a Win betöltődne. Ha lehúzom az SSD-t és csak egy bootolható pendrive-ot dugok rá,akkor szépen indul a telepítő.
Tudja valaki az okot?

(#26365) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Asrock B75 Pro 3 alaplapom van.
A gond az, hogy neha bekapcsolasnal csak megmozdulnak a ventillatorok, megvillan a power led es annyi, nem kapcsol be, viszont a tap ventije forog.
Eddig ugy oldottam meg, hogy aramtalanitottam 5-10 percig, utanna mukodott.
Ma viszont igy sem akart helyrejonni. Kiprobaltam masik tappal, aminek csak 4 szalas 12V-os csatlakozoja van, es azzal elindult. Vissza az eredeti tapot (Enermax 500W 87+ Gold) es azzal nem indult.
Gondoltam, hogy a tap meghalt, viszont lehuztam 4 szalat a 12 V-os csatibol, es ekkor elindult az Enermax-al is.Visszadugtam mind a 8 12V-os szalat, es most igy is mukodik.
Szerintetek tap vagy alaplap?
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#26366) flash- válasza mutyi (#26364) üzenetére


flash-
veterán

másik sata kábellel próbáld meg,

-ujraindulás uátn biost nézd meg hőfokok rendben vannak -e.

-cpu hűtő rendesen pörög?

-cpu hűtést szedd le és tedd vissza pontosan

.memtest futtatása 7-8 kört tolj le(kb fél nap)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26367) M4rko97


M4rko97
csendes tag

hello
Van egy Gigabyte 970A-D3 típusú alaplapom.
De feltette ma win 8 at a gépemre és a cd található diverek nem jók a win 8 hoz.
Letöltöttem a gigabyte oladalárol a megfelelő drivereket és az a kérdésem ezeket hova kel feltelewpíteni ?
mert én feltette ma c/program file mappába és nem működik :((
Valaki tud segíteni ?
Válaszokat előre köszönöm.
üdv.:Marko

(#26368) varmi2 válasza M4rko97 (#26367) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne másold fel, hanem futtasd az exe fájlt, és majd feltelepül, oda, ahova neki kell. Egyébként, mi nem működik?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26369) M4rko97


M4rko97
csendes tag

hello
Feltettem a hang most működik de van hogy eltűnik és akkor újra fel kell tennem a progit és akkor megint működik. De minden más működik.

(#26370) varmi2 válasza M4rko97 (#26369) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem csak a chipset drivert raktad fel, ugye, hanem az audio drivert is? Megnézted, a megfelelő revíziós lapnál töltötted le a drivereket?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26371) Arkennys


Arkennys
addikt

http://www.asrock.com/mb/AMD/A75%20Pro4/?cat=Download&os=BIOS

innen lehetne ugye lefrissítenem a BIOST, mint mondtátok. Lehet mégis meglépem a dolgot. A 2.50 nél 3 féle letöltés van. Útmutató szerint megcsinálom, amelyiket kell, de a kérdésem, hogy most ebből mind3 kell, vagy csak aminél BIOS-t ír, vagy hogy megy ez? Nem frissítettem még ilyesmit.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26372) raubisoda válasza Arkennys (#26371) üzenetére


raubisoda
senior tag

Ha windows-ból csinálod akkor a win-es biost szedd le.Egyszerű mint a pofon el sem lehet rontani.Semmi extra

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26373) Arkennys válasza raubisoda (#26372) üzenetére


Arkennys
addikt

Áh így már értem miért többféle van fent, köszönöm :)

Program bezárásokon kívül van ami okozhat bajt? Pl nem alap órajelen megy a proci, azzal rendben van így, vagy azt is vissza kéne addig venni alapra?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26374) raubisoda válasza Arkennys (#26373) üzenetére


raubisoda
senior tag

Én nem szoktam ám nem árt defaultra rakni.Én leszoktam szedni futtatás rendszergazdaként és csá.Hadszóljon.De egy biztonsági mentés a régi bios-rol nem árt.Ne aggódj csak az áram ne menjen el. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26375) Arkennys válasza raubisoda (#26374) üzenetére


Arkennys
addikt

Oké :)

Bizt mentést hogy tudok csinálni róla?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26376) raubisoda válasza Arkennys (#26375) üzenetére


raubisoda
senior tag

Adott a dolog.Mielőtt flashelsz ott lessz SAVED BIOS.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26377) Arkennys válasza raubisoda (#26376) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát windows os verzió lesz ráengedve, az tűnik legegyszerűbbnek. Vagy én értelek félre.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26378) raubisoda válasza Arkennys (#26377) üzenetére


raubisoda
senior tag

Így van.Hajrá

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26379) Wiz Khalifa válasza Arkennys (#26377) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nem Winfos alól csinálnám ha jót akarsz! És nem akarsz másik lapot venni.

A pendrive-os a jó!

Smoke some weed nigga!

(#26380) Arkennys válasza raubisoda (#26378) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, frissítve. Az új fut rajta, bill.-el már nem szórakozik, rendesen bootol vele, sőt most már érzékeli boot közben is, amit eddig nem tett.

Úgy tűnik, eddig minden rendben vele, és a helyzet megoldódott. Köszönöm a segítséged, mostmár nem fog idegesíteni a dolog. :))

Amúgy ha ilyet csinálna a windows telepítő, vagy felhívnák a figyelmet rá, vagy nem is lenne ilyen lehetőség, nem? Értem itt arra, hogy kinyírja a lapot...(amúgy nincs FAT-es pendrive om se, szóval :) )

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26381) TaylorXIII válasza Arkennys (#26380) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nincs mit:) Te magad tetted volna egyébként FAT32 fájlrendszerűvé a windowsban egy formázás útján. Én is inkább a pendriveost ajánlottam mint láttad(Instantflash) és a videóban is az volt, de ha így is jó lett akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#26382) Arkennys válasza TaylorXIII (#26381) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát tudom, hogy kellene átformázni pendrive-ot, de emiatt nem akartam leszedni azt a 8 GB adatom, ami rajta pihen. Jó volt ez így szerencsére. :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26383) raubisoda válasza Arkennys (#26380) üzenetére


raubisoda
senior tag

Na ennek örülök. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26384) Simivok


Simivok
senior tag

Melyik éri meg jobban?

ASROCK B85M Pro4
GIGABYTE GA-B85M-D3H

Galaxy S23 256GB Cream

(#26385) Thrawn válasza Simivok (#26384) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen szempontból?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26386) raubisoda válasza Simivok (#26384) üzenetére


raubisoda
senior tag

egykutya max árban van eltérés

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26387) Simivok válasza Thrawn (#26385) üzenetére


Simivok
senior tag

Legfőképp megbízhatóságra gondolok. A gép amiben lesz főleg játékra lesz használva i5, 8GB RAM, és GTX760 társaságában. Az a lényeg hogy jól bírja. Úgy látom hogy a csatlakozók is egyformák. Mondjuk a Gigán van valami hűtőborda szerűség.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#26388) csoty válasza Simivok (#26387) üzenetére


csoty
aktív tag

Én a gigát venném, most is giga lapom van, nem a TOP márka, de még mindig inkább giga mint Asrock. Meg az elrendezése (szerintem) jobb a gigának.

#csotykocsithajt

(#26389) Simivok válasza csoty (#26388) üzenetére


Simivok
senior tag

Áá nem tudok dönteni. Régi gépben ASRock van, és már 7. éve megy. Gigából videókártyám van, és még azzal sem volt baj.
Valami érv az egyik mellett?

Galaxy S23 256GB Cream

(#26390) GeryFlash válasza Simivok (#26389) üzenetére


GeryFlash
veterán

Talán a Giga. Nem szeretem annyira a márkát, de Giga lapot még nem láttam tönkremenni, Asrockot igen. Meg aztán a giga holnlapján van vmi Ultra Durable™ 4 Plus Technology, ami ugye vagy bullshit vagy tényleg tartósabb.
De igazán egyik lappal se jársz rosszabbul, szerintem Giga, de ha Asrockot veszed akkor se járjon az eszedbe ha tönkremenne, hogy basszus a másikat kellett volna, mindkettőt emberek tervezték, és meghibásodhat bármelyik.

Off: A te sony lww-d h bírja? Az enyémnek kezd kontaktos lenni a jack dugója, fél éve már volt ilyen akkor kitakarítottam belő a koszt egy tűvel, de most ez sem segített :(((

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26391) raubisoda


raubisoda
senior tag

Üdv és szépreggelt:érdeklődni szeretnék vagyis véleményt akarnék hallani.Létezik olyan történet,hogy (állítólag) a sataportokbol a 0-1-2 port nem megy és fojamatosan ujraindul a gép?Azaz kiírja mi van bent tehát post screen és ujraindul.Vagy ez egy kamu?

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26392) raubisoda


raubisoda
senior tag

Már csak azért is érdekes a dolog mert 1azon chip vezérli a satát.Nem hülyeség ez?Csak mert akkor sem a 0-1-2-3-4-5 nem működne de javítsatok ha tévedek.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26393) djdaniel


djdaniel
senior tag

az mitől van hogy az alaplapot integrált vga-val használom, akkor néha magától újraindul ?

ezt akkor vettem észre, mikor kivettem a videokártyát kitisztítani és nem volt itthon paszta amit rákentem volna, így integrálttal használtam 1 napig.

Egyébként mikor nem integrálttal használom semmi hibát nem tapasztalok.

(#26394) raubisoda


raubisoda
senior tag

No valaki?

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26395) Wiz Khalifa válasza raubisoda (#26394) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen egy vezérlő chip felel az egészért. De lehet az első 3-om csati kontaktos vagy a nyákon sérülés ami abba a bizonyos csatikba vezet. De nekem volt ugyanilyen igaz az 2Sata portos ASRock-ba és ott mind a kettő nem ment. Aztán fogtam egy Sata-t ki-be huzigáltam vagy párszor és utánna ment. Mivel el volt oxidálva kicsit a csati.

Smoke some weed nigga!

(#26396) repvez


repvez
addikt

sziasztok egy gyors segitség kéne. itt álok egy win ujratelepités elött,de nem ismeri fel az USB-s egeremet és igy nem tudom bepipálni a licence elfogadását a telepitésnél és nem tudom folytatni a telepitést.
Az UEFI Biosban muködik az egér de amikor átvált a win telepitőre más nem látszik sehol és nem is mozog.

Egy point of wiev egerem van és egy asrock 970 extr4es lapom 2.20as biossal.
Vagy milyen bill kombóval lehet tovább haladni a telepitésél mert minden máshol a tab és enter kiváltja az egérkattintást de itt nem tudom

(#26397) jim bcs válasza repvez (#26396) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

TAB-al tudsz lépkedni, Space-el ki tudod pipálni amit ki kell, Enter-el leokézod a tovább menüopciót
ez érvényes a formázásra is ha telepítőből formázol

Úgy sem jön elő az egér ha menet közben kihúzod majd visszadugod? B. verzió próbáld meg a többi porton akár menet közben is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#26398) raubisoda válasza Wiz Khalifa (#26395) üzenetére


raubisoda
senior tag

Létezik,hogy egy überesen becsomagolt cucc odaér valakihez postán és b...ik működni?Csak mert vagy 4 hónapig no problem nálam. :(((

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26399) Lenry válasza raubisoda (#26398) üzenetére


Lenry
félisten

én azért beleszámolnám a user errort is...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26400) raubisoda válasza Lenry (#26399) üzenetére


raubisoda
senior tag

hát én is ettöl félek

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.