Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) asvald válasza pcgamer01 (#25750) üzenetére


asvald
senior tag

az a fm2 egy halott vágány szerintem ,biztos nem költenék arra az APU-s baromságra

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#25752) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Felraktam egy újabb drivert az sem segített.Leszedtem az összes realtek drivert és a jobb alsó sarokban a kis hangszóróra jobb klikk/lejátszó eszközök,akkor driver nélkül felajánlja a fülest és ha alapértelmezetté teszem akkor simán működik.
Végül is legalább működik,de jó lenne valahogy automatikussá tenni a váltást.

(#25753) Dzsabba válasza asvald (#25751) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Az annak jó,aki kis fogyasztású gépet akar ami villám gyors és csak valami régebbi játékra van kattanva pl. az MW3 full grafon rettentő sebességgel ment hiba nélkül

(#25754) asvald válasza asvald (#25735) üzenetére


asvald
senior tag

Fejlemény , ha valakit érdekli egyáltalán Görgetem a weblapokat ,ikonokat húzok arrébb az egérrel és hallom a hangszóróba ezt az idegesítő nem is tudom milyen hangokat + ha terhelés alatt van a gép

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#25755) buborek666


buborek666
csendes tag

Sziasztok.

Van egy GA-M52S-S3P Alaplapom Am2 socket-el. Elvileg ha F4F-es biossal frissítem,támogatni fogja az am3-as socket-es procikat. (http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-m52s-s3p_10/download/bios)
Ugyebár ez fontos lenne nekem,mert szeretnék 2 magnál többet. A kérdés az lenne,hogy hivatalos úton közzétett BÉTA BIOS-ban megbízhatok-e,és valóban tehetek bele korszerűbb, AM3-as procit? Esetleg van valakinek ilyen lapja F4F-es BIOS-al?
A második kérdés pedig,hogy ha a frissítés megbízható,és hozza az elvártakat,milyen procit javasoltok bele? (A lehető legjobb teljesítményűt!)

Valamint,ha felejtős a Frissítés tapasztalatok szerint,akkor milyen procit ajánlotok bele? (Szintén a lehető legjobb teljesítményűt!)

Egyértelműen játékhoz kellene.

És elvileg itt egy AM2+ (ami ugye már elbirja az am3-at is) socket-es frissítés: http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-M52S-S3P%28rev._1.0%29.html

és ugyan ez mit jelent,valamint ha frissítem a biost,stabil,és veszek bele egy 4 magos procit tegyükfel,akkor ez mekkora teljesítménycsökkenést eredményezhet? : " If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted. " Ettől még jobb teljesítményt nyújtana egy dual core-tól?...

Előre is köszi!

(#25756) asturel


asturel
őstag

Mikor összeraktam 2 éve a gépet ugyan így nem 'érzékelte' az alaplap a pcie vgamat (hd6850), aztán tízmillió cmos clear szetszedés/összerakás után egyszer csak adott képet, mostanáig nem is volt vele baj. Nemrég kivettem a kártyát megtisztítani, mert elkezdett darálni, de nem lett jobb, volt bent a vga szervízben is, miután hazahoztam viszont többet nem adott képet ebben az alaplapban. (másikban működik). Másik kártyával nem volt még lehetőségem kipróbálni a lapot. Van valakinek valami tippje? Garancia 3 napja járt le :W

(#25757) cinkoxid válasza buborek666 (#25755) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Alaplap-vga inkompatibilitás. Ritka, de van ilyen.

(#25758) Hunwar


Hunwar
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy konkrét problémám. Kaptam egy szép kis kék ablakot,amibe ez volt bele írva : " Collecting Data for Crash Dump. . ." Nem tudom pontosan hogy alaplap hiba e. Ezen felül még szépen be is csíkozódott a monitor a kék ablak után. :W

Előre is köszönöm a tippeket,megoldást. :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi.

(#25759) asvald válasza Hunwar (#25758) üzenetére


asvald
senior tag

De ehhez általában jár egy hibakód is , vagy tévedek? :U

itt egy okosság ezzel megtudod nézni milyen FILE /Hardver okozta a problémát

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#25760) Wiz Khalifa válasza Hunwar (#25758) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Egy alaplap típust írhattál volna. :)

Smoke some weed nigga!

(#25761) Hunwar


Hunwar
csendes tag

Az alaplapom egy MSI G41-P28. Sajnos a hiba kódot nem tudtam már leolvasni... :F

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi.

(#25762) Taifa Díaz válasza Hunwar (#25761) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én ezeket a jelenségeket leginkább memória gondok esetén tapasztaltam, de valóban elég kevés infót adtál ahhoz, hogy hatékonyan segíthessünk.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25763) Wiz Khalifa válasza Hunwar (#25761) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Vedd fel videóra hogy mit ír ki. És lassítottan nézd meg hogy mi az. :K

Smoke some weed nigga!

(#25764) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Core 2 Duo-s proci van benne vagy nagyobb?

Smoke some weed nigga!

(#25765) Ybron


Ybron
senior tag

Hello!

Valaki meg tudná mondani hogy miért kapom ezt a hibaüzenetet memtest86-nál?
[link]
A lényeg hogy a dimm 4-es slotba mind a két ram hibázott, viszont a dimmm 2-es be egyik sem, igy gondolom a lap 4-es slotja a rossz.
A lap új 1 hete vettem msi Z87-G43 GAMING-ról van szó.
A kérdésem hogy ez esetleg bios beállítási gond, vagy rossz a slot?

[ Szerkesztve ]

(#25766) chriss81


chriss81
tag

Sziasztok.

Van egy nagy problémám.

Lenne egy Asus M4A785TD-V Evo alaplapom benne egy X4 955 BE procival.

A cpu hütö 3300rpm-röl indul kb 36 fokos procival.41 fok felé már 4500-al pörög elmegy egészen kb.6000rpm-ig!!! De a CPU Nem melegszik!!
Vettem rá egy vadonatuj Phenom rézcsöves hütöt.Azzal is ugyanez.

Bios frissités,CMOS reset már minden megvolt.

Szerintetek mit tegyek??

:R

[ Szerkesztve ]

(#25767) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Van egy Gb H55M-USB3-as alaplapom, 2x4GB Kingston rammal. Ma tettem bele egy Xeon X3440-es procit, és csak az egyik modul működik. Az előtte benne lévő i5 760-al minden okés volt és ment a dual channel. Próbáltam több biost is de egyikkel sem jó :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#25768) Heffi válasza Bagira01 (#25767) üzenetére


Heffi
őstag

Szia!

Nem sérült meg láb az alaplapon amikor cserélted a procit?

(#25769) Bagira01 válasza Heffi (#25768) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem, azzal mindig óvatos vagyok. Meglett a hiba oka. Porcica került a foglalatba, pont rossz helyre..... Kifújtam és "megjavult" :DDD Csak mire kibányásztam a házból a cuccost az volt a sok idő :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#25770) Heffi válasza Bagira01 (#25769) üzenetére


Heffi
őstag

Szerencse, hogy nem lett nagyobb baj.

(#25771) Wiz Khalifa válasza Heffi (#25770) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Örülünk neki. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25772) cinkoxid válasza chriss81 (#25766) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ha nem a cpu fanra, hanem sima chase fan tűre dugod, akkor is ugyanígy pörög?
Bioson belül milyen opciók vannak a fan kontrollálására?

(#25773) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Azt szeretném kérdezni, hogy egy MSI 760GM P23 FX mennyire jó egy FX-4100 órajelének húzására?

(#25774) Wiz Khalifa válasza tibizje (#25773) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

MSI-t sima használatra sem ajánlok nem hogy húzásra. Mert eddig az MSI-vel csak a bajom volt.

Smoke some weed nigga!

(#25775) #65675776 válasza Wiz Khalifa (#25774) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván ezért dőlnek sorra világrekordok MSI lapokkal...

(#25776) Ybron


Ybron
senior tag

Hello!

Kérdésem az hogy a különböző gyártók honlapján található QVL lista mennyire hiteles.
Szóval ha én veszek egy olyan ramot ami nem szerepel az alaplap által támogatott qvl listában, az még működhet normálisan?
Azért mert én egy olyan laphoz vettem egy olyan ramot ahol nem szerepel a listában.
Futtattam memtest 86 és ugye ott hibázott de csak a dimm 4-es slotban mind két ram a dimm 2-es ben semmi hiba nem volt.
Tehát nem tudom eldönteni hogy akkor most mi van.

(#25777) #65675776 válasza Ybron (#25776) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hiteles. De soha sem azt jelentette, hogy csak azokkal a RAM-okkal működik, hanem azt, hogy azokkal tesztelték, és garantáltan működik velük.

(#25778) tibizje


tibizje
tag

És konkrét választ kaphatok a kérdésemre?:)

(#25779) Ybron válasza #65675776 (#25777) üzenetére


Ybron
senior tag

Renben.
Mert adott ez a lap:
[link]
hozzá ez a ram: Corsair vengeance cmz16gx3m2a1600c9 és ugye csak a c10-es szerepel.
Úgy gondolom igy a c9-es nek is menni kéne.
Viszont ha visszatérek a memtest-re és hogy hibázott az egyik slotban... nem tudom, viszont prime 95 1 órás blend-nél nem kaptam hibaüzenetet.

(#25780) Wiz Khalifa válasza #65675776 (#25775) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt nem tudom. De nekem ahány MSI lapom volt az mind nem volt kielégítő. :)

Smoke some weed nigga!

(#25781) cinkoxid válasza Ybron (#25779) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Biztos menni fog. Rengeteg gépet raktam már össze, és soha nem volt memória kompatibilitási problémám és a QVL listát se néztem.

(#25782) pcgamer01 válasza tibizje (#25773) üzenetére


pcgamer01
senior tag

sztem annyira nem sokat olvastam hogy tuningra nem ajánlott.
én most egy Asus M5A78L-M LX3-at akarok venni és ebbe van Turbo Boost technológia :))

Samsung Galaxy S10+

(#25783) Ybron válasza cinkoxid (#25781) üzenetére


Ybron
senior tag

Menni megy, csak memtest dobott ki hibát. Prime95 már lassan két órája megy blend-en de még nem hibázott.
Én is sok gépet raktam össze már és soha nem néztem a qvl listát, mint ahogy most se néztem.
Csak próbálom kideríteni mi volt az a error.

(#25784) csoty válasza pcgamer01 (#25782) üzenetére


csoty
aktív tag

Turbo Boost tech. az AMD procijaiban van, nem a lapban :)

#csotykocsithajt

(#25785) pcgamer01 válasza csoty (#25784) üzenetére


pcgamer01
senior tag

úgy akartam mondani hogy támogatja a technológiát :D

Samsung Galaxy S10+

(#25786) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Van egy MSI K9U Neo alaplapom, ami úgy került hozzám, hogy nem ad képet vele a gép.
Valóban így is volt, viszont PCI videokártyával sikerült rajta BIOS-t frissítenem és utána már PCI-E kártyával is hajlandó volt működni. Rendszer-stabilitás teszttel minden oké, csak annyi a problémám vele, hogy kb. a 4.-5. indításra hajlandó csak képet adni a VGA. Tehát, ha egyszer bekapcsolom, HDD felpörög, de nincs kép. Ezt eljátszom 4x-5x, és utána már van kép. Kondik nem púposak, fizikai sérülés nincs.
Szerintetek javítható valami egyszerű módon?

Köszi a válaszokat! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#25787) asturel válasza asturel (#25756) üzenetére


asturel
őstag

Közben sikerült egy másik vgaval megnézni az alaplapot, (nvidia ti 660), ezzel viszont pöccre indult, a saját kártyámmal (hd 6850) viszont azóta se. A kártya viszont másik gépben meg jó.. :W

(#25788) Bagira01 válasza asturel (#25787) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem ilyen anno HD4850-el volt. Abit ip35-be nem ment, azt hittem a lap a hibás. Utána másik lapba gond nélkül ment. Aztán abba is elkezdett szarakodni végül behalt.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#25789) asturel válasza Bagira01 (#25788) üzenetére


asturel
őstag

Az a vicc, hogy most volt egy hetig hardverkerben garanciaztatni (eleg durvan zorog a ventije, vegul aztan nem csinaltak vele semmit -- 'nem hallottak'), elozo lapomban nem csinalt soha ilyet, ebben pedig mar elso osszerakaskor. Ha megse a lap a hibas, akkor hogy magyarazzam ezt meg, hogy az 1 hete elhozott kartya nem megy, csak nalam?:D

[ Szerkesztve ]

(#25790) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Szasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi MicroATX alaplapom jó e egy fekvő gépházba?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#25791) #65675776 válasza Brucehun (#25790) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha fogad mATX lapokat, akkor igen.

(#25792) Wiz Khalifa válasza Brucehun (#25790) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah... Ez logikus nem? :D

Smoke some weed nigga!

(#25793) Macsjoz


Macsjoz
tag

Üdv !
Volna egy olyan kérdésem hogy ha nekem az alaplapom csak PCI-E 2.0-át tud és én veszek egy olyan vga-t ami PCI-E 3.0-ás akkor az nálam nem fog menni vagy menni fog csak nem lesz olyan jó ? Egyébként a lapom ASRock 970 extreme 3 , VGA pedig a Gigabyte R9 270x WindForce OC 2GB lenne.

Előre is köszönöm !

(#25794) #65675776 válasza Macsjoz (#25793) üzenetére


#65675776
törölt tag

Menni fog, és semmiféle teljeesítményveszteséget nem fogsz észlelni.

(#25795) Macsjoz válasza #65675776 (#25794) üzenetére


Macsjoz
tag

Köszönöm a gyors választ !

(#25796) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Arra lennék kíváncsi, hogy meg lehet-e duplázni egy adapterrel az alaplapi usb3-csatlakozót? Olyan előlapot szeretnék a gépembe, amelyhez kettő kellene, de én csak olyat találtam, ami két usb-csativá dobja szét: Delock

Az átviteli sebességet ez érinti?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25797) Wiz Khalifa válasza #65675776 (#25794) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azért a teljesítményvesztés nem teljesen igaz. Mivel nem tud 100%-osan kihasználódni a 3.0-a a 2.0-án. De mind1

Smoke some weed nigga!

(#25798) Wiz Khalifa válasza AxBattler (#25796) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha egyszerre csak az egyiket használod akkor nem lesz átvételi sebességromlás. De ha egyszerre mind2-őt akkor viszont előfordulhat.

Smoke some weed nigga!

(#25799) AxBattler válasza Wiz Khalifa (#25798) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
És adaptert nem tudsz véletlenül?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25800) #65675776 válasza Wiz Khalifa (#25797) üzenetére


#65675776
törölt tag

De igaz. A mai leggyorsabb VGA-k is éppen csak túllépik a PCI-E 1.1 által kínált sávszélességet. A PCI-E 3.0 sávszélességének ~30%-át ha ki tudja bármi is használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.