Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) #65675776 válasza Heffi (#25900) üzenetére


#65675776
törölt tag

Alapértelmezésben minden alaplap letiltja az IGP-t ha van dVGA a gépben.

(#25902) TaylorXIII válasza #65675776 (#25901) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Jobb esetben:D

(#25903) Sn00k


Sn00k
veterán

Igen alaplapi csatlakozóra tettem most , próbáltam dvi kimenetre kötni a moncsit meg a sima vga-ra is de úgy sem jó egyből power safre rakja magát a moncsi.

Már találtam egy, pót csatit , amivel betudtam dugni a masik 6tüs helyet is a vga-nak és az a vicces így sem jó:/

a cpu, memória, ssd-t azt ki lehet zárni, ilyenkor, mint hiba forrást ? Vagy azokból is lehet bármelyik a ludas ?

vagy az alaplap nem lehet gond, mert pl azon nem világít semmi led semmit nem látok, bár nem tudom kéne -e neki egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25904) mekelek válasza Sn00k (#25894) üzenetére


mekelek
csendes tag

Esetleg a pci sínt nézd meg, nekem dettó ugyan ez volt, az utolsó érintkező el volt hajolva. Ma sikerült rájönnöm hogy mi baja van, már a szervízest akartam hívni hogy jöhetnek mert feladom. ez volt a bajom

[ Szerkesztve ]

(#25905) Sn00k válasza mekelek (#25904) üzenetére


Sn00k
veterán

2 db pci port van a deszkán , mindegy egyébként, hogy , melyikbe rakom a karit ?

3njoy the Lif3

(#25906) Heffi válasza Sn00k (#25903) üzenetére


Heffi
őstag

Én első lépésben megpróbálnék életet lehelni a minimum konfigba, ami alaplap, 1 db ram, és a proci, vga-t kivenni, tárolókat lekötni. És ha már egyszer bios képernyőig sikerül eljutni,akkor lehet építkezni.

(#25907) Sn00k válasza Heffi (#25906) üzenetére


Sn00k
veterán

oké megpróbálom... thx

3njoy the Lif3

(#25908) TaylorXIII válasza Sn00k (#25905) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A felsőbe rakjad a kártyát.

(#25909) mekelek válasza Sn00k (#25905) üzenetére


mekelek
csendes tag

őszintén lövésem sincs, technikai részéhez sík hülye vagyok, bár én úgy emlékszem mind a kettővel próbáltam és nem volt jó. viszont nekem a második csatiban nincsenek végig a pinek, és most én kérdezek vissza a többiek felé, hogy ez normális ? :DD

(#25910) Sn00k válasza TaylorXIII (#25908) üzenetére


Sn00k
veterán

Az a procihoz közelebbi ?

3njoy the Lif3

(#25911) TaylorXIII válasza Sn00k (#25910) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Igen. a PCI-E 2.0 x1 a legfelső csatlakozó ami elég rövid és az ez alattiba kéne rakni.

(#25912) Sn00k válasza Heffi (#25906) üzenetére


Sn00k
veterán

Az alaplapon van egy kis kocka, amire 88 van írva, annak nem kellene világítania, mert igazából az alaplapon semmi, olyat nem látok ami valami élet jelet adna? Vagy ha a ventik forognak meg a proci hűtő is, akkor az alaplapot ki lehet zárni mint hiba forrást?

Amit mondtál próbáltam: alaplap, proci , 1 ram, és minden más lekötve...

TaylorXIII köszi próbáltam már oda is átrakni. de úgy néz ki valami más lehet a bibi , mert ha nicns benne a vga, akkor sem akar elindulni ://

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25913) Heffi válasza Sn00k (#25912) üzenetére


Heffi
őstag

Új dolgokról van szó, vagy használtból pakoltad össze?

(#25914) Heffi válasza Sn00k (#25912) üzenetére


Heffi
őstag

Amire 88 van írva, az a "Dr. Debug", nem olvasható rajta semmi bekapcsoláskor?

Amúgy egy kérdés: A monitor a megfelelő bemenetre van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#25915) Sn00k válasza Heffi (#25914) üzenetére


Sn00k
veterán

Teljesen új dolgok edigiből.

A monitor most DVI kábelen keresztűl van összekötve az alaplapi dvi kimenettel.

A 88 felirat az sötét, viszont az alaplapon is van bekapcsoló gomb azzal eltudom indítani a gépet, gondolom, akkor nem az alaplap a problémás :F

3njoy the Lif3

(#25916) Apollo_21 válasza Sn00k (#25915) üzenetére


Apollo_21
addikt

LEhet a házgomb a ludas...ha lapon lévő powerre reagál:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25917) Heffi válasza Sn00k (#25915) üzenetére


Heffi
őstag

Az ok, hogy mivel kötöd össze, de arra is kell kapcsolni a monotort vagy "auto" üzemmódra.

Kb 20 perc van a filmből hátra, addíg nem szeretném újraindítani a gépem, akkor megnézem az én lapomon mik jelennek meg indításkor. (Z68 vagy milyen, de hasonlít a tiédhez, szintén Asrock)

Amíg nem működik a gép, nem zárhatjuk ki a laphibát azért, mert forognak a ventik.

CPU tápot rádugtad a lapra?

[ Szerkesztve ]

(#25918) Sn00k válasza Heffi (#25917) üzenetére


Sn00k
veterán

A moncsi is persze dvi-re van beállítva, de próbáltam ugyan ezt sima vga kábellal is ugy se csinál semmit.

lehet meg is az alaplap lesz a ludas, mert ugye , amúgy se világít rajta az a 88 felirat, a másik meg , hogy 1 ram, + cpu van most benne semmi más...

CPU tápot azt , hogy érted ? Most nézem a cpú hűtő mögött van egy üres csati az alaplap könyv szerint atx 12 v power connector:) Lehet ez a gond ? Az mega LOL

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25919) Heffi válasza Sn00k (#25918) üzenetére


Heffi
őstag

No, Köklök befejezték a fimnézést és tudtam újraindítani.

Az alaplapi kijelzőn induláskor csak úgy pörögnek a kódszámok, kb windows betöltésnél alszik ki. A tiéden se kép se hang?

Még a táp is lehet gyanús, abból sincs otthon valami cserelehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#25920) Sn00k válasza Heffi (#25919) üzenetére


Sn00k
veterán

b@sszus meg van a gond. Nem volt bedugva az ATX 12v connector, mert úgy el van dugva a proci hűtő bordája miatt alig vettem észre:) Most nagy nehezen rádugtam és jön a kép...

Köszi azért a segítségeteket, remélem innentől nem lesz gond már...

3njoy the Lif3

(#25921) Heffi válasza Sn00k (#25920) üzenetére


Heffi
őstag

Hát ezt kérdeztem az előbb tőled!

(#25922) Sn00k válasza Heffi (#25921) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen, annak hála kezdtem nézni , mire is gondolsz pontosan és találtam meg a megoldást! hálám üldözni fog :R :R

Már megy a win 7 :)

3njoy the Lif3

(#25923) Heffi válasza Sn00k (#25922) üzenetére


Heffi
őstag

hálám üldözni fog :R :R Csak utol ne érjen :D

És megy a VGA 1 táppal?

(#25924) Wiz Khalifa válasza Sn00k (#25920) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát b@mmeg. :DDD. Elolvastam a kommentjeid meg a válaszokat. Dőlök a röhögéstől. :C

Smoke some weed nigga!

(#25925) Sn00k


Sn00k
veterán

Heffi:

Utol fog ne félj, a héten lottózál :)

Figy még annyi hogy van jelentősége, hogy az alaplapi VGa karit felinstalláljam, úgy-hogy van benne külső VGA ? Gaméknal bekavarhat ? MErt ha nem muszáj nem telepítem fel...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25926) Wiz Khalifa válasza Sn00k (#25925) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha az integrált VGA és a külső VGA driver-ét egyszerre fel van telepítve ha engedi akkor keményen begajdul a gép. Csak annak a driver-ét kell feltenni amit használsz éppen. :)

Smoke some weed nigga!

(#25927) TaylorXIII válasza Sn00k (#25925) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azért egy ilyen rangú felhasználónál már azt hinné az ember, hogy a CPU tápcsati rádugásának kulcsfontossága nem kerüli el a figyelmét.. Igaz nem lehet tudni mégis milyen témájú szakmai hozzászólásokról van szó de akkor is. Ez azért meglepett.

(#25928) Wiz Khalifa válasza TaylorXIII (#25927) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Néha velem is előfordult ilyen. Vagy hogy a VGA-ra nem dugtam tápcsatit. Jól kiörjöngöm magam hogy már megint mért nem megy aztán segítséget kérek mindenkitől és utána jövök rá hogy figyelmetlen voltam. Van ilyen. :)

Főleg ha annyira örúl az új cuccok szagának hogy nem lát se nem hall. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25929) Sn00k válasza Wiz Khalifa (#25926) üzenetére


Sn00k
veterán

Oké, THX

TaylorXIII: Tény figyelmetlen voltam , meg kb 8 éves nem raktam össze gépet és azóta csöppet változott 1-2 dolog...

A másik meg, ahogy írtam is a hűtő bordája nagyon nagy és kissé nehezen lehet észrevenni azt a kis pici konnektort... ez van a lényeg mególdodott

3njoy the Lif3

(#25930) Wiz Khalifa válasza Sn00k (#25929) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Így van. Az a lényeg hogy tudtunk segíteni. Egyébként mindent a monitortól kezdve a gépházig mindent most vettél újonnan? Mennyibe fájt ez? :)

Smoke some weed nigga!

(#25931) TaylorXIII válasza Sn00k (#25929) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Jó megértem én csak az a baj, hogy én mikor egy nagyobb rangú felhasználónak próbálok segíteni és ilyen dologról van szó, hogy összerakta a gépet és nem megy akkor ilyen meg sem fordul a fejemben, hogy kihagyott bármilyen alapvető lépést is és azonnal kizárom.

(#25932) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bekapcsoltam a gépet, erre nem adott képet. Kivettem a gpu-t reseteltem a biost, nem ad képet.
Ki be kapcsolgatom, 4x ugyanaz. 5x-re felpörög ezerrel a cpu venti ahogy azt bios reseteléskor (alapértelmezésként) szokta, majd működik azóta rendesen. Nem tudom megismételni.
Mi lehet ez, ennek az okat?

[ Szerkesztve ]

(#25933) Sn00k válasza Wiz Khalifa (#25930) üzenetére


Sn00k
veterán

Sokba:) Ne is akard tudni, közel 400 k...

3njoy the Lif3

(#25934) Wiz Khalifa válasza Sn00k (#25933) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondolom akkor ez is kb 8évig meglesz mi? :)

Smoke some weed nigga!

(#25935) Sn00k válasza Wiz Khalifa (#25934) üzenetére


Sn00k
veterán

Azt nem tudhatom:)

3njoy the Lif3

(#25936) Wiz Khalifa válasza Sn00k (#25935) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Egyébként én is már lassan mindennel együtt meghaladom a 400-500k. Szóval nem csak te vagy ilyen őrült. :D Ismerősöm 500-600k között pakolta össze a gépét SSD és monitor nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25937) Sn00k válasza Wiz Khalifa (#25936) üzenetére


Sn00k
veterán

Az már nem semmi:)!
Én is először iMac-en gondolkoztam, de, amit pluszba beleraktam, úgy már 650 k lett volna és inkább maradtam ennél a verzióná. Így kicsit olcsóbban megúsztam :DDD és a Mac-be csak geforce 750 M-es gpu lett vola , attól meg jóval erősebb a 7870-es atim...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25938) Wiz Khalifa válasza Sn00k (#25937) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez így van. :)

Pont megkaptam ezzel a kommentel a "tag" rangot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25939) pcgamer01 válasza Wiz Khalifa (#25938) üzenetére


pcgamer01
senior tag

:R

Samsung Galaxy S10+

(#25940) Taifa Díaz válasza TaylorXIII (#25931) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én ebben csak egyet nem értek: hogy tudod kizárni azonnal azt, ami meg se fordul a fejedben :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25941) hugi0 válasza Taifa Díaz (#25940) üzenetére


hugi0
őstag

Mert a sajat rutinjabol adodoan, nem lehet ilyet csinalni.
- marmint, hogy a tapcsatit kihagyja.

Nekem sem jutott volna eszembe.
A csatikat mindig leellenorzom mielot a halozatba dugom a tapkabelt.
- az egyeb kabelek sorendje: fdd, hdd, cd, vga, USB-Audio.
- ha pedig altalam ismeretlen technologiaval talalkozom, a leirast attanulmanyozom elote.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#25942) TaylorXIII válasza Taifa Díaz (#25940) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Tényleg ellentmondásos:D Akkor úgy mondom, hogy a rangja miatt kizártam az összes ilyen nem dugtam be hibát mivel, le tudta írni mi van a gépében elég precízen, és még a hozzászólása is részben követte a magyar helyesírás szabályait és a hozzászólás is tartalma is könnyen értelmezhető volt. Ergo nem egy ilyen volt hogy:
vetem uj gepet ess ninc kepp mija franct csinajjak?
Szóval ezek szerintem fontos szerepet játszanak a probléma megoldásában is. Tükrözi a hozzászólásod formája a problémádhoz való hozzáállásod is. Egyébként a példa lehet kicsit túlzás volt, bár szerintem nem az:D Szóval csak annyi a lényeg, hogy félrevezető volt a hozzászólás tartalma, formája és az illető rangja így együtt számomra egy ilyen egyszerű megoldásnál. Bár ezzel lehetséges, hogy nem sokan lennének így.

[ Szerkesztve ]

(#25943) raitczi


raitczi
csendes tag

Sziasztok,

Játékokhoz GTX560Ti-t, netezéshez az integrált HD4200-at használnám, mert energiatakarékosabb és halkabb is lenne a rendszer.
A videókártyát nem akarom mindig kivenni.
Attól hogy a BIOS-ban az onboard-ra váltok, a GTX560-as kártya ventije még pörög ezerrel, ezen a táp lehúzása sem segít.
Van ötlete valakinek hogy lehet ezt megoldani?

Előre is köszi a választ!

(#25944) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.

Van egy GA-P67-DS3-B3 (rev. 1.0)-ás alaplapom.

Eddig egy i5 2400-es procival üzemelt.
Most kicseréltem egy i5 3570K-ra és nem indul el a gép.
A ventilátor felpörög majd 2mp múlva újraindul.

A legutolsó bios van a lapon és elvileg támogatja is a procit.

Mi lehet a gond?

(#25945) Thrawn válasza wagi (#25944) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem resetelted a BIOS-t procicserekor, pedig kellene. Amit kell azt persze állítsd majd be újra úgy ahogy volt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25946) wagi válasza Thrawn (#25945) üzenetére


wagi
senior tag

Utólag reseteltem vagy az már késő?

mert így sem változott

[ Szerkesztve ]

(#25947) Thrawn válasza wagi (#25946) üzenetére


Thrawn
félisten

Az már késő. Remélhetőleg túlélte a procid, hogy az előző CPU feszültségét és egyéb beállításait kapta...
El kell kezdened legózni, csinálj még egy BIOS resetet, kiveheted az elemet is és mindent húzz le az alaplapról ami nem szükséges ahhoz, hogy a BIOS-ig eljusson a gép. ODD, HDD, SSD ne legyen rácsatlakoztatva.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25948) wagi válasza Thrawn (#25947) üzenetére


wagi
senior tag

Az elöző cpu alulfeszelve volt tehát nagy baj talán nem érhette.

Elemet is kivettem lehúztam mindent de nem akarja az igazságot.

(#25949) Thrawn válasza wagi (#25948) üzenetére


Thrawn
félisten

A régi procival elindul? Nézz bele a foglalatba nem e megsérült, de a proci érintkezői is lehetnek koszosak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25950) wagi válasza Thrawn (#25949) üzenetére


wagi
senior tag

az a gondom hogy a régi procit már eladtam

az érintkezőket tiszta alkohollal lehet tisztítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.