Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) kenand válasza RazoR (#24300) üzenetére


kenand
veterán

DS418 CPU gyengébb, de eredeti Synology a hozzáadott értékkel.(Gyári távoli elérés stb)

(#24302) rento válasza BullZeye (#24296) üzenetére


rento
őstag

Hát igen, ez a része érdekes. 4 hdd-m van a gépbe, kezdetben működött is, de aztán eldobta először a 4.-et, utána pedig a 3.at. Erre van valami megoldás?

(#24303) kgymac válasza rento (#24302) üzenetére


kgymac
őstag

A dva1622 két lemezt támogat csak. Másik modell segíthet.

(#24304) BullZeye válasza kgymac (#24303) üzenetére


BullZeye
veterán

Melyiknél van sok kamera license és támogat sok sok HDD-t?

(#24305) kgymac válasza BullZeye (#24304) üzenetére


kgymac
őstag

dva3219, dva3221. Mindkettő 4 lemezes.
Úgy tudom, az első félbemaradt, a 3221 nálam nem indult el a t610-en, amin próbáltam. A 1622 elindult, sok próbálkozás után. tinycore 0.9.3-mal és 0.9.4-gyel is.
Mindhárom 8 kamera lic-et tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#24306) kenand


kenand
veterán

Ha Synology 1622 2 lemezes, akkor Xpenology 1622 sem támogatna többet?
(én max 2 lemezesekre raktam, nem is akarnám többre, csak kérdezem)
(1622 legalább 2 gép típusra feltettem)

(#24307) kgymac válasza kenand (#24306) üzenetére


kgymac
őstag

Az xpenos forrásban 8 van, elvileg növelhető, de elsősorban panaszkodtak, hogy nem megy. Valaki írta, hogy csak 1 sata vezérlőt kezel, de azt nem találom.
Az is fura számomra, hogy a hdd-k 1622 alatt /dev/sata_ formában vannak, míg a normál a /dev/sd_ lenne, mint a 3215 vagy 3222 esetében.

(#24308) kenand válasza kgymac (#24307) üzenetére


kenand
veterán

Én feltettem a 1622-t egy intel gen 7 NUC-ra egy hdd és egy SATA SSD van benn, jól működik

(#24309) kgymac válasza kenand (#24308) üzenetére


kgymac
őstag

Ez még mindig csak kettő sata eszköz, gondolom egy vezérlőn vannak.
Komolyabb gépem most nincs szabad, a g8-ak meg állnak, áramtalanítva.

(#24310) kenand válasza kgymac (#24309) üzenetére


kenand
veterán

Igen 1 vezérlő mini gép, így is nem megszokott a 2 satq inkább 1 szokott lenni, NUCok többségében 1 van.

(#24311) kgymac válasza kenand (#24310) üzenetére


kgymac
őstag

Pont ez a probléma itx vonalon. Ami támogatott több sata-t (>=3), az általában valami külső pcie-s chippel (sil31xx) oldotta meg vagy sata port többszörözővel, amit az xpeno nem támogatott. pcie meg nincs, csak pci.
A hp thin kliensek esetében pont jó a 1622, de úgy nézem, sokan beindultak a 8 kamera licenc miatt, a megszokott hdd mennyiséggel.

(#24312) kenand válasza kgymac (#24311) üzenetére


kenand
veterán

De elég 1-2 hdd még 8 kamerára is, minek a rögzítést hetekig tarolni

(#24313) kgymac válasza kenand (#24312) üzenetére


kgymac
őstag

Nyaralóban kevés lehet. Nem árt felvétel az előzményekről sem. Pl. betörés előtt általában hosszabban is felderítenek, a betörések 1%-a, hogy valami részeg berúgja az ajtót és visz amit lát. Nekem elég lesz egy, esetleg kettő hdd a t520-nál. Olyantól indult ki az egész, akinek felcsillant a szeme a 8 kamera licenctől, de soklemezesről térne át.
Vagy két hete végigolvastam a 1622 fejlesztői topicját, pár embernek volt kevés a 2 hdd, nem számoltak be nagy sikerről.
A T640-et vagy T540-et nézted már? ebay-en 30 körül indulnak, míg nálunk egy húszas a t520. A procija miatt akár jó is lehetne syno amd vonalon vagy haos-hez. 128GB-s ssd-vel láttam, az tiszta, hogy az ssd cserés lesz, de mégis elég jónak néz ki.

(#24314) kenand


kenand
veterán

Mikor 2 éve néztem a Ryzen alapú t640-ez még drága volt Én a t520/30-át verhetetlen áron vettem ( 5000ft+2500ft hp táp) 20-40 000 Ft-ért jó Intel NUC-ot HP 260 g2-t is lehet kifogni (azok is mind laptop/embedd CPU alapúak Én már csak otthon kamerázom, nyaraló 8 ker lakásra lett cserélve, fiúk egyetemre járnak ( nagyobbik most végzett, de PhD-zenitjén fokhagymát) , így nekem pár napos rögzítés elég.

(#24315) Gardaai


Gardaai
senior tag

Sziasztok!

DS214 után milyen custom gépet ajánlotok?
Azért szeretnék erősebbet, mert Plex sokszor behal 4K + konvertálásnál. 2-nél több HDD egyelőre nincs tervben. Amit írtam is, Plex szerver illetve SMB, Download Station és Synology Photos szinkronizálás a fő felhasználás.
Cél:
DS214-et teljesítményben meghaladó, de ne sokkal fogyasszon többet és tudjam használni az általam használt pár alkalmazást.

Nagy vonalakban mi a hátránya gyári DSM Synology-hoz képest? Összefoglalóban sajnos nem találtam erről túl sok infót.

:R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#24316) DJGABI válasza Gardaai (#24315) üzenetére


DJGABI
addikt

ITX-es integrált Celeron procis alaplapok a nyerők ha kis fogyasztás kell, meg azért valamennyi teljesítmény is. J4125, J3355, J4005, J3455.

UFF, SFF brand minigépek, HP T520, intel NUC... de ezekben inkább csak 1 SATA van.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#24317) ratkaics válasza Gardaai (#24315) üzenetére


ratkaics
senior tag

Hátrányok szerintem:
- A net felől nincs "gyári synology" elérés
- Macerásabb a frissítés
- Ami syno licenszes alkalmazás (Pl DS Cam) arra nem tudsz licenszt aktiválni
- Szerintem kevésbé stabil

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#24318) seger válasza ratkaics (#24317) üzenetére


seger
addikt

Kevésbé stabil???

(#24319) lafaty80 válasza ratkaics (#24317) üzenetére


lafaty80
őstag

- igaz
- lehet az is
- nem igaz
- nem igaz
:DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24320) #46824192 válasza ratkaics (#24317) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ki használ gyári syno elérést??
Lassú mint csiga! :U

Nem stabil?
Pont annyira stabil ,mint a vas amit alá teszel.

(#24321) ratkaics válasza lafaty80 (#24319) üzenetére


ratkaics
senior tag

Fúúú, nem vitaindítónak szántam. :)
Lehet, hogy vastag betűvel kellett volna írnom, hogy "szerintem"??? :F
Én a DS Cam-hez vásárolt licencmszeimet szerettem volna aktiválni, de nem sikerült tartósan működésre bírni.
Újraindítások esetén, azért nekem voltak olyan dolgok, hogy csak sokára volt elérhető, vagy egyáltalán nem.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#24322) seger válasza ratkaics (#24321) üzenetére


seger
addikt

Cam liszensz nem is fog menni. De ott a DVA1622. 8db cam.

(#24323) lafaty80 válasza ratkaics (#24321) üzenetére


lafaty80
őstag

én sem akarok vitafolytató lenni, ezért válaszoltam tömören csak :D
(8-10 kameráig van megoldás, ha többet szeretnél, akkor persze már más a téma)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24324) kgymac válasza lafaty80 (#24323) üzenetére


kgymac
őstag

De a 8 kamera mellett meg más a limitáció.
Nagyjából semmi sem megy, amihez syno fiók kell.

(#24325) lafaty80 válasza kgymac (#24324) üzenetére


lafaty80
őstag

- mármint mi a "más a limitáció"?
- akkor viszont eredeti syno kell, nem xpenology, ha azokat akarod használni...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24326) ratkaics válasza seger (#24322) üzenetére


ratkaics
senior tag

Mi az a DVA1622 ??? Bocs, ha egyértelmű, de én tényleg nem tudom.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#24327) varmi2 válasza ratkaics (#24326) üzenetére


varmi2
nagyúr

nvr-re kihegyezett dsm. Alapból 8 kamerát enged, nem csak kettőt, mint az alap dsm.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24328) seger válasza kgymac (#24324) üzenetére


seger
addikt

Sokmindennél kiváltható syno fiók. Amit meg nem lehet, ahhoz meg kell venni eredetit.

(#24329) kgymac válasza lafaty80 (#24325) üzenetére


kgymac
őstag

1 lan, 1 sata adapter, xpenoban a lemezek száma max 8.
Kísérletezők vannak, kevés sikerrel.[link]

(#24330) lafaty80 válasza kgymac (#24329) üzenetére


lafaty80
őstag

csak hogy tiszta legyen nekem is, a kamera licenszek száma nem elég a többinél, a 1622 esetéen minden más a nem elég? :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24331) kgymac válasza lafaty80 (#24330) üzenetére


kgymac
őstag

A 1622 egy "alapszintű" nvr, gyárilag két hdd-vel. Egy sata adaptert támogat, a diszkek /dev/sata1 és 2 eszközként jelennek meg, míg a többy syno esetében /dev/sd? a diszk. Van pár kísérletezgető, aki azt tapasztalta, hogy hiába állította be a szokásos paramétereket a tcrp-ben a második, harmadik sata adapterhez, nem volt hatása, csak az első adapter diszkjei voltak elérhetőek. Lan ugyanez.
Az "alapszintű" azért ilyen, mert az IA funkciók még csak kialakulóban vannak a biztonságtechnikában. Vonalátlépés, ember/auto felismerés általában nincs az alapmodellekben. 8-as hik-ben úgy 160-tól volt, 60-ért nem. Az AI-hez /dev/dri eszköz kell, ez sem fog menni akármelyik xpeno-ban, bár van kb. 10% a linkelt topicban, akinek összejött. Szinte csak új, syno által is használt hw-vel működik. A 8 kamera is csak 1622-es sorszámmal megy, hogy a realmac okoz-e problémát benne, majd kiderül, a t520-asamnál csak fél telepítésem van, a kamerákat még nem néztem (32GB ssd, sata->m2 adapter úton). A t610 1622 szerű adatokkal tudja, annál próbáltam, de gyakrabban van 99%-on a cpu, mint kéne.

(#24332) lafaty80 válasza kgymac (#24331) üzenetére


lafaty80
őstag

De nem kell 1622 a 8 vagy 10 kamerához. Legalábbis nálam most ds918+ most 2+8-at mutat (kis trükközéssel persze). Annyi, hogy jelenleg 2 kamerám van, így azért nem tudom 100%-ra írni, hogy tényleg működik is.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24333) seger válasza lafaty80 (#24332) üzenetére


seger
addikt

Sokmindenhez van okosság

(#24334) lafaty80 válasza seger (#24333) üzenetére


lafaty80
őstag

persze, már maga xpenology is az :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24335) kgymac válasza lafaty80 (#24334) üzenetére


kgymac
őstag

Azért lesz olyan, amit nem fogsz tudni megoldani. 918+ scsi/sas vezérlő használata, 8-nál több mag. 1622 több sata adapter, több lan.

(#24336) seger válasza kgymac (#24335) üzenetére


seger
addikt

Már annak is örülünk, ami van 🙂

(#24337) kgymac válasza seger (#24336) üzenetére


kgymac
őstag

Vannak itt telhetetlenek is, a 8-as szám elindította a fogaskerekeket. Nálam mondjuk nem teljesen, a t520-ban max pcie kártyával lehetne 2 vagy 3 hdd. Persze, csak dobozon kívül. Hdd táp meg nuku, bár lehet külső is. M2 sata ssd-vel nem feltétlenül olcsó (jó) játék (2TB, red+).

(#24338) lafaty80 válasza kgymac (#24335) üzenetére


lafaty80
őstag

Értem, de nem is akarok dolgokat megoldani így. Nálad most azt érzem, hogy mindenbe is bele akarsz állni, kb. olyan mintha vennél egy iphone-t és fikáznád és sorolnád, hogy mit nem tud, amit egy android. Jönne a költői kérdés, hogy akkor miért nem veszel android-ot? :DDD
Nem bántásképpen írom, csak nem értem akkor mit szeretnél, egy buherált nem gyári megoldást, gyáriként, de úgy hogy abból minden is menjen ebben. Ez persze nem fog megtörénni. Szerintem aki ezt haszánlja, az tisztában van a korlátokkal valamennyire.
seger: igen, én is örülök annak, ami van, és hogy megy sok minden.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#24339) kgymac válasza lafaty80 (#24338) üzenetére


kgymac
őstag

Olvasd az elejéről, válaszoltam egy kérdezőnek, tisztába vagyok a lehetőségekkel/korlátokkal.
Nem fikázok sem az ippont (soha nem is vennék egyébként), sem a droidot (bár kezd elegem lenni gugliékból is), sem a syno-t.
Elfogadom a syno próbálkozásait a konkurencia megtörésére, hisz az xpeno ha tetszik, ha nem, az. Szerencsénkre kénytelen kiadni a dsm forrását, hiszen használ olyan komponenseket, ami erre kötelezi. Taiwani cégként ebben eléggé élen jár, nem úgy mint korábbi kedvenceim, a tcl és thl. A 918+-ban fordítottak be először egy korábbi kernel modult a kernel binárisába, így nem tudsz olyan komponenseket behúzni, ami igényelné az utána betöltendő modul eltávolítását. Ez egy teszt lehetett részükről, ami ha beválik, szinte minden modellnél alkalmazható lesz (némi munkával persze).
A 1622 korlátozásai is kb. ilyenek, bár még 14 lemezzel bővíthető, amit a típusszám is sugall. A bővítéshez sata expandert használ, különben újabb adapterre lenne szükség. A 2. adapter használatához meg a jelenleg nem nagyon figyelembe vett SataPortMap beállítása lenne szükséges, amit most hiába állítasz.
Én megoldásom speciel egyszerű: két 3622 (egy tartalék) a korábbi 3615-ök helyett, és most, hogy elindult a fórumon elsőként a t610-en a 1622, így ez lesz használva nvr-nek (pontosabban az utódjai, két t520), mert a korábbi nvr-jeimet kinyírta a flash meg az aláírt ie activex.

[ Szerkesztve ]

(#24340) mZoleee


mZoleee
senior tag

Ha leszeretném cserélni a gyári Download Station-t a 4.5 -s qbittorrent-re.. hogy érdemes telepíteni? Dockerből vagy akár Package Centerből is mehet ez a qbittorrent-nox (a sok kínai szöveggel)

(#24341) rembrant válasza mZoleee (#24340) üzenetére


rembrant
tag

Én Package Centerből tettem fel. A nyelvet átállítod magyarra és kész. Tökéletes...

(#24342) mZoleee válasza rembrant (#24341) üzenetére


mZoleee
senior tag

Igen, jelenleg én is abból futtatom.. de tekereg egy 5-10 secig mire teljesen betölt a gui.. pedig még torrent sincs benne

(#24343) rembrant válasza mZoleee (#24342) üzenetére


rembrant
tag

Nálam tökéletesen fut. [link]

(#24344) mZoleee válasza rembrant (#24343) üzenetére


mZoleee
senior tag

Ha skin-t akarok adni a webuinak.. hova kell másolnom a cuccost? :D

(#24345) rembrant válasza mZoleee (#24344) üzenetére


rembrant
tag

[link] bemásolod a könyvtárába, majd megadod az elérési utat. Gondolom, mert magam nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#24346) mZoleee válasza rembrant (#24345) üzenetére


mZoleee
senior tag

hát ezaz hogy nem akarja az igazat... akárhogy akárhova másolom "Unacceptable file type, only regular file is allowed." üzenet fogad... :(

(#24347) kenand válasza mZoleee (#24346) üzenetére


kenand
veterán

Esetleg megpróbálhatod telepítenek az Entware-t és azzal a qbitorrentet

(#24348) mZoleee válasza kenand (#24347) üzenetére


mZoleee
senior tag

megoldottam.. :) user error volt

(#24349) Essejó válasza seger (#24333) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az okosságok kitárgyalása nem a topik témája! Mi több tilos is!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#24350) #46824192 válasza Essejó (#24349) üzenetére


#46824192
törölt tag

....egy olyan topikban ,ahol synology rendszert használnak a júzerek synology gép nélkül :F

:DD

Ez valszeg teljesen legális megoldás és semmi okosság nincs benne,főleg a bootloader.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.