Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Amadako


Amadako
tag

wipe dalvik cahce and wipe cachenél jobbra kell húzni egy csuszkat ezutan irja ki amit irtam

(#4052) helixP válasza Amadako (#4050) üzenetére


helixP
nagyúr

Pedig tényleg kapod a segítséget itt is, ott is.
Drivereket fel, fastboot, custom reco, egy hozzátartozó rom, és telepíteni zip-ből, wipe, reset. Utána működnie KELL.

(#4053) Amadako válasza helixP (#4052) üzenetére


Amadako
tag

elméletét én is tudom,de sajna ennél a,lépésnél elakadtam :(

(#4054) helixP válasza Amadako (#4053) üzenetére


helixP
nagyúr

Mondjuk azt a részét nem értem, hogy mért írtad, hogy nem Te választod ki a zip.-et. És ezt a lépést sem értem Nálam elakad a "lássuk működik-e"?
Le kéne írnod lépésről lépésre mit teszel pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#4055) Amadako válasza helixP (#4054) üzenetére


Amadako
tag

nem értem miről beszélsz
ami a lényeg az itt javasolt antitégla helyreállítóval próbálkozom ami leírja a lépéseket de amikor a cachelést elindítom ott elakadok, a mobil faildet ír a gép meg azt,hogy nem látja a telefont.

ebben tudsz segíteni?

(#4056) helixP válasza Amadako (#4055) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem érted? Pedig csak Téged idéztelek. Ez meg a mintha ő akarna telepíteni-hozzászólásod.
Driverek rendben vannak?

(#4057) Amadako válasza helixP (#4056) üzenetére


Amadako
tag

több megoldási módot próbáltam ki,simán a zip telepítése sikertelen volt
ezért tértem át erre
igen a driverek rendben vannak,mert az elején felismeri a gépem,csak itt valahogy elfelejti...

(#4058) Amadako válasza Amadako (#4057) üzenetére


Amadako
tag

leírom lépésről lépésre
elinditom, felismeri a telómat, elindítja a rajta a recoveryt
mondja,hogy lépjek be a advanced be,ott lépjek be mégegy almenübe és pipájam be a wipe cacheket és indítsam el a folyamatot

na itt jön a bibi
a program kírja: "lássuk működik-e "
erre kiírja,hogy sikertelen és nincs kapcsoltabam a telefonnal
a telefonon meg ki van írva,hogy failed

[ Szerkesztve ]

(#4059) helixP válasza Amadako (#4058) üzenetére


helixP
nagyúr

Milyen recoveryt indít el és milyen recovery van most rajta?

[ Szerkesztve ]

(#4060) DavidQ válasza Amadako (#4050) üzenetére


DavidQ
tag

Beléptél Fastboot módba?
Hangerő föl + bekapcs gomb. Ezután válaszd ki a fastboot opciót, és így csatlakoztasd rá a gépedre! :)

szerk.: Egyáltalán próbáltad a Fastboot megoldást? Töltsd le a programot, telepítsd rajta keresztül a drivereket, add meg a telefonod típusát (811), várd meg hogy letöltse a romot, majd csatlakoztasd a telót, és elvileg megcsinálja magától.

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4061) bunnyhu válasza DRPCDoki (#4048) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Az a baj, az is csak 5-ös androiddal jön ki. Nagyon nagy volt az arca a Xiaomi-nak, hogy így marshmallow meg úgy hamar jön a frissítés, aztán lófüle sincs, pedig lassan vége a márciusnak is. És hát az új telók se azzal jönnek láthatóan.

https://divecenter.hu

(#4062) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalta már más is, hogy frissítés után nem a megszokott módon működnek bizonyos dolgok? Nekem most MIUIHU 6.3.3 van és csupán csak egy frissítés jött a 6.2.18-re.

1. Transparent weather clock wigdetjén, ha rákkantintok a hőmérsékletre, nem frissül egyből, csak ha belelépek magába a programba (nem lehet frissíteni üzenet jön fel).
2. Gyári böngészőben hirdetési linkre kattintva (ezek jönnek fel először) feljön a kucsmás, füleit legyező figura, Hoppá valami hiba történt üzenettel.
3. Telefon hívás után: Make internationals calls at lo… International calls normally have higher rates. Use Top-up package to call cheaper: Not now vagy Use MiVoice. (szerencsére kikapcsolható)
4. Egyszerű üzemmódban nem lehet visszahívni a hívó számot (ezt csak most próbáltam).
5. GPS bekapcsolásnál mindig feljön egy üzenet: Android egyik korábbi verziójában kikapcsolta a Google hozzáférését a helyi adatokhoz. Csak Most nem vagy Igen lehetőség van. Hogyan lehet ezt végleg NEM-re állítani?

Nem nagy dolgok (lehet hogy még nem is jött elő minden), de bosszantók.
Korábban multi rom volt, de ott is tapasztaltam hasonlóakat.
Egyébkén lehet (mondjuk az utolsó) frissítés előtti állapotra visszatérni csak úgy egyszerűen?
Lehet, teljesen felesleges frissíteni, ha minden jól működik?

[ Szerkesztve ]

(#4063) cidalain válasza user112 (#4062) üzenetére


cidalain
veterán

Az utolso mondat a kulcs!
(Es szerintem ez az appokra is igaz android alatt. Ami jol megy azt ne ba... cseszegessuk alaptezis szerint elek egy ideje, es ez bevalt. Nem kell havonta uj szoftverbugokat megtanulni, a regiekkel meg egyutt tudok elni. De ugyanezt elmondhatom a TV-mrol is pl.)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#4064) .DLL válasza cidalain (#4063) üzenetére


.DLL
veterán

Egyetértek. Jó lenne, ha a biztonsági frissítésekről külön jönne értesítő kiemelve, hogy miről van szó és miért (pl. ha a Google talál egy rést, és közzéteszi), más nem kell, csak ha tényleg nem működik valami.

user112 (#4062): Elvileg vissza tudod tenni, letölthetőek az előző kiadások is, és "ditry" telepítéssel elvileg a programok nem tűnnek el. Én egyébként 15.11.26-os fejlesztői-t használok, és lekopogom, minden rendben van. (bár pl. GPS tracking app-ot még nem használtam, majd ha megyünk kirándulni beizzítok egy térpék szoftvert, és kipróbálom megy-e offline és lezárt képernyővel is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4065) Amadako válasza DavidQ (#4060) üzenetére


Amadako
tag

ezeken már rég túl vagyok,amit linkeltél azzal próbáltam csinálni

elvileg megcsinálja magától...elvileg
egyik lépésnél akadtam el amit előbb leírtam :(

(#4066) DavidQ válasza .DLL (#4064) üzenetére


DavidQ
tag

Jelentem 11.26-tal megy a kikapcsolt képernyős gps követés. :B Traffi hunter rendszeresen szirénázik pedig nem tartom bekapcsolva a kijelzőt. Nekem nagyon bevált ez a verzió, nem is tervezek frissíteni mostanában.

@Amadako: próbáld másik számítógépről, amin még nincsenek felrakva a driverek. Kizárt, hogy ne lehessen visszahozni az életbe azt a telefont.

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4067) Amadako válasza helixP (#4059) üzenetére


Amadako
tag

antitéglának van egy programja ami elvileg magától megcsinálja
nem tom milyen recovery használ, ezen próbálkozok

(#4068) .DLL válasza Amadako (#4067) üzenetére


.DLL
veterán

Tudnál készíteni egy videót, amin látszik a kijelződ, és minden lépés amit teszel a telefonnal? Ha úgy adódik, hogy a számítógép kijelzőjén kell látni, hogy mi történik, akkor oda irányítani a kamerát, szóval a lényeg, hogy minden lépés követhető, "élőben" végignézhető legyen, hogy kitaláljuk hol is lehet a hiba. Előre is köszi! :R

(P.H.)

(#4069) Amadako válasza .DLL (#4068) üzenetére


Amadako
tag

privátban dobsz kérlek email címet akkor?

(#4070) sbe561


sbe561
tag

Sajnos nálunk továbbra is problémás a Viber/Messenger jelzés, hiába tettem fel bármilyen alkalmazást és hiába van bekapcsolva minden amit itt ajánlottak! :(

Most így akkor CM romot keresek! Ki mit használ?

(#4071) .DLL válasza Amadako (#4069) üzenetére


.DLL
veterán

Én youtube-ra gondoltam feltölteni, és akkor a link bedobható ide, így több szem többet lát alapon többen is tudnak segíteni. ;)

(P.H.)

(#4072) Amadako válasza .DLL (#4071) üzenetére


Amadako
tag

jó ötlet,megcsinálom és feldobom a linket :C

(#4073) IG55


IG55
senior tag

A lock screenre nem lehet kirakni widgeteket, vagy valami hasonlót?

Hogy lehet elérni, hogy a 6.1.28-as frissítés helyett jöjjön már végre valami frissebb? Korábban mindig OTA jött. Le lehet valahonnan tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#4074) CoolBoy323 válasza IG55 (#4073) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Www.miui.hu

(#4075) Sziahomi válasza IG55 (#4073) üzenetére


Sziahomi
tag

Miuiandroid. hu oldalról lehet letölteni frissebbet. Sokan írjak, h az ota kicsit megállt. [link]

(#4076) sajo13 válasza Sziahomi (#4075) üzenetére


sajo13
senior tag

Elvileg átálltak OTA-n a havi frissítésre. Engem inkább az érdekelne, mikor lesz 6.0 (Marshalmallow) a telefonra? Elvileg Q1 végét mondták(városi legende), abból pedig már csak 1 hét van hátra.

(#4077) Amadako


Amadako
tag

na itt van
remélem valaki tud segíteni :)

(#4078) jUUh válasza sbe561 (#4070) üzenetére


jUUh
addikt

Ha nem megy, az NXRom is megérhet egy próbát. Asszem' most lesz 2 hete hogy használom, és nekem sokkal jobban bejön mint a MIUI. Még annál is fürgébb, bár az átlag RAM használat nagyobb (700-900MB szabad) És mennek az értesítések.

Samsung Galaxy S23+

(#4079) IG55 válasza CoolBoy323 (#4074) üzenetére


IG55
senior tag

Nekem nem hu, hanem "eredeti" kéne.

Sajo13: oké, de most már lassan 2 hónapja nem jön update.

Sziahomi: ja, hogy az itteni "Multi" lenne az "eredeti"?

[ Szerkesztve ]

(#4080) .DLL válasza IG55 (#4079) üzenetére


.DLL
veterán

Innen a Stabil ROM az eredeti Xiaomi kiadás, de ha jól tudom csak kínai és angol van benne, illetve minden "felesleges" app is benne van.
A Multi ROM az eu-s, jurópai fejlesztők által :) de tartalmaz sok nyelv mellett magyart is.
A Magyar ROM pedig a hazai csapat kiadása, nyelvileg hasonló a Multi-hoz.

(P.H.)

(#4081) cidalain válasza cidalain (#3862) üzenetére


cidalain
veterán

Megjott a sport felkar tok Kinabol.
Tokeletes az iphone6-os merete ehhez a telohoz. Bar mivel nincs rajta az elolapon fizikai gomb mint az alman, a bekapcs kicsit kenyelmetlen, de amugy ok.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#4082) Tomi0703 válasza Tomi0703 (#3991) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nos, úgy tűnik készen van a teló. :C

A telefon elkészült, a tegnapi napon a következő szervizbejegyzés történt:
03/22 Töltőáramköri javítás. SW frissítés, formázás. 8 óra youtube teszt, teszt oké nem indult újra. Gyári visszaállítás. Wayteq biztonsági címke a SIM2 foglalat fölötti csavarra, ne sérüljön.
Várhatóan a mai vagy holnapi napon kerül átadásra a futárszolgálatnak.

Akinek már szervizelték a telóját az írja már meg, hogy kellett-e fizetni a futárért? :R

Amúgy nagyon gondolkodom, hogy eladom és +10-15k-ért lenne egy Redmi Note 2.

[ Szerkesztve ]

(#4083) DavidQ válasza Amadako (#4077) üzenetére


DavidQ
tag

Próbáld meg telepíteni ezt a programot: Universal ADB Driver Installer.
Ha telepítetted győződj meg róla, hogy fut a program, és miközben fut próbáld újra az egészet.

Ha így sem műkszik, próbáld egy másik számítógépről/laptopról amire még nincs telepítve semmilyen driver (és csak az Universal ADB-t rakd föl, amit a program akar letölteni első lépésben, azt ne)

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4084) helixP válasza Amadako (#4077) üzenetére


helixP
nagyúr

Valamint átalakító, hosszabbító nélkül, szigorúan hátsó portról!

(#4085) IG55 válasza .DLL (#4080) üzenetére


IG55
senior tag

Najó, én maradok az OTA-nál. Leszedtem a Multi verziót, rányomok hogy telepítse, újraindul, updating. Aztán kis idő múlva failed, corrupt akármi, és egy nyomorult menüben mászkálhattam. Még jó, hogy visszajött a régi rendszer. Már lefutott előttem, hogy a ma estémnek annyi, és 2 óra küszködés, hogy visszakapjam legalább nyomokban a telefonomat. :DDD

(#4086) .DLL válasza IG55 (#4085) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy a Mi-recovery nem szereti, tedd fel a TWRP-t, az felnyomja a ROM-ot. ;)

(P.H.)

(#4087) DavidQ válasza DavidQ (#4083) üzenetére


DavidQ
tag

Bocsi rossz link, én ezt használtam: PdaNet ADB Installer, ezen leírás alapján: [link]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4088) Amadako válasza DavidQ (#4083) üzenetére


Amadako
tag

na letöltöttem ezt is,feltelepítettem a drivert
na így sikerült azt elérnünk,hogy a gépen már nem veszti el a kapcsolatot,a gép szerint minden rendben van ,állítólag completed kéne látnom és újraindítanom és minden menne

de a mobilon még mindig faildet ír ugyanazzal a hibakódal....

[ Szerkesztve ]

(#4089) snemeth válasza user112 (#4062) üzenetére


snemeth
aktív tag

Nekem az Időkép van fent és az sem frissít, csak ha rányomok a widgetre.

(#4090) herdsman12 válasza snemeth (#4089) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálam működik rendesen az időkép, próbálj egy Adatok törlése - újra beállítás akciót.

[ Szerkesztve ]

(#4091) DavidQ válasza Amadako (#4088) üzenetére


DavidQ
tag

Nemtudom, mostmár tényleg passz. Próbálj meg recoveryből felrakni egy CM12 ROM-ot, hátha azzal életre kel.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4092) IG55 válasza snemeth (#4089) üzenetére


IG55
senior tag

Nem tudom melyik frissítéstol az akkumulátor kezelés beállítások okozzák ezt. Az összes app háttérbeni működését korlátozza. Tehát az akkumulátor beallitasokon belül minden egyes app alatt engedélyezni kell a háttérbeni adatforgalmat és/vagy a gps elérést. Már amelyikeknel azt akarjuk, hogy rendesen működjön

(#4093) bunnyhu válasza IG55 (#4092) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Vagy az akkumulátor profilokban létre kell hozni sajátot, ahol pl. nem az az alapértelmezés, hogy mindent lekapcsol. És még ütemezheted is, mikor milyen profilt használjon.

https://divecenter.hu

(#4094) IG55 válasza bunnyhu (#4093) üzenetére


IG55
senior tag

Még annyit ehhez, hogy hiába van kikapcsolva a "power saving modes", ami elvileg azt jelenti, hogy semmilyen háttérben folyó tevékenységet nem korlátoz a MIUI. Egyenként kell az appoknál az engedélyeket megadni, hogy valóban normálisan működhessenek a háttérben is.

[ Szerkesztve ]

(#4095) coal56


coal56
csendes tag

Tudja vki aliexpressről melyik kijelzőt érdemes rendelni? Digitizerrel és frame-el együtt kellene...
Köszi előre is.
Ezt néztem:
[link]

és ezt, bár ennek a nevében inew v3 van, de az oldal stimmelni látszik:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4096) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Megjelent az új Lolli Rom a telóra !
MIUIHU V7 6.3.24 teljes ROM HM2014813(wt86047_pro) 2/16
Azt nem értem, hogy a zárójelben lévő wt86047 mit jelent.
Hol lehet ezt megnézni, vagy beazonosítani a telefonon ?

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4097) Bocsidee válasza SárkánySzív (#4096) üzenetére


Bocsidee
tag

Innen.
És óvatosan a telepítéssel. Olvasd végig a bejegyzéseket. Megszívtam én is meg egy páran.

(#4098) SárkánySzív válasza Bocsidee (#4097) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Ott vagyok, mint Raszputyin néven; és tegnap sokat olvasgattam a fórumon.
Mintha tegnap este nem lett volna ott, a piros mezőben lévő infó.
Mindenesetre addig eljutottam, hogy a gyökérbe felraktam a rendszert, de mielőtt elkezdtem
volna felrakni nekiálltam olvasgatni, és szembesültem a sokak kálváriájával.
Te jó Isten !!!
Még jó hogy nem telepítettem, és éltem a gyanúval!
Az Én HW verzióm az SW S88047A1 V059 M22 MP XM !
Meglett volna az elfoglaltságom mára simán mire visszahozom a telót.
Így nincs más marad az utolsó kitekattos 6.3.17 verzió.
Tegnap este ott is megkérdeztem ugyanezt a dolgot amit itt, de senki nem válaszolt rá, lehet azért mert már ott volt a piros mezőben a leírás; ámbár Én nem emlékszem rá, hogy ott lett volna.
Nagyon Köszönöm Neked a választ, és az infót !
:R :R :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4099) Bocsidee válasza SárkánySzív (#4098) üzenetére


Bocsidee
tag

Az elejétől ott volt az a bizonyos infó :D
Amúgy miután rájöttem, hogy hogy tudom visszaállítani a telót gyorsan ment minden. Én még szerintem megpróbálom egyszer. Vagy ha lusta leszek, akkor megvárom a kövit.

(#4100) SárkánySzív válasza Bocsidee (#4099) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

... figyelmetlen voltam, és teljesen átszaladt a szemem rajta, ezért nem kaptam hát választ rá;
amit meg is érdemeltem !
Én megvárom a verziómnak megfelelőt .

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.