Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) jUUh válasza Sziahomi (#4550) üzenetére


jUUh
addikt

És ezt mi módon tegyem fel? Húzzam fel az úújabb recoveryvel?

Samsung Galaxy S23+

(#4552) Sziahomi válasza jUUh (#4551) üzenetére


Sziahomi
tag

Twrp-be feltelepíted a linkelt twrp-t. Majd itt mindjárt újra is indítod recoverybe. Lecseréli gond nélkül. Majd tiszta telepítéssel, tehát törlés/ speciális törlés wipe/ case/gyorsítótár/rendszer/adat, majd ismét újra indit recoverybe, (nehogy a rendszert indítsd újra!!!) és mehet a 4.4 rom telepitése.

[ Szerkesztve ]

(#4553) jUUh válasza Sziahomi (#4552) üzenetére


jUUh
addikt

Működik minden, köszönöm nektek! :C :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#4554) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Negyedmillás ájfonos ismerősöknek csináltam, de gondoltam megosztom veletek is. Csak úgy péntek alkalmából
:C :Y

https://divecenter.hu

(#4555) Graphics válasza bunnyhu (#4554) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem lényeges. Képernyőidő számít.

Ezt bármelyik okostelefon tudja :)

-

(#4556) .DLL válasza bunnyhu (#4554) üzenetére


.DLL
veterán

Azért ott középen elég nagy az üresség :D 3-4 napig hozzá sem nyúltál? :P

(P.H.)

(#4557) RaVal


RaVal
tag

Kint a 10.3.2 nexus rom.

(#4558) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Olyan gondom lenne,hogy a telefonnál és kapcsolatoknál ezt írja: a(z) com.android.contacts sajnos leállt. Minden jól működik, csak épp hívni nem tudok senkit. A gyári adatok visszaállítása nem segít rajta. Megoldható ez valahogy szoftver csere nélkül? xiaomi.eu 6.1.28 Fejlesztői van rajta. Köszi.

(#4559) bunnyhu válasza .DLL (#4556) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Simán lehet, csak az órát meg SMS-t néztem meg rajta :)

Nexus-ról majd meséljen, aki felrakja, érdemes-e foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#4560) pető bá' válasza bunnyhu (#4554) üzenetére


pető bá'
őstag

:O komolyan, ez eredmény? :D szerintem bármelyik telefon tud ennyit készenléti állapotban 2 óra kijelzőidővel, 10 (?) óra GPS-szel és wifi-vel. De szép lineáris egyébként. Évekkel ezelőtt az szokott elhangozni az ilyen grafikon láttán, hogy: minek Neked ehhez okostelefon, nem is használod.
Szóval szép-szép, de semmi meglepőt nem látok :)

"... and I hope you have a great day!"

(#4561) .DLL válasza spike70 (#4558) üzenetére


.DLL
veterán

Ez csak úgy előjött magától? Vagy valami telepítés vagy egy bizonyos esemény óta viselkedik így?

(P.H.)

(#4562) bunnyhu válasza bunnyhu (#4559) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Azért nem egészen, a sok bloatware és egyéb szarok miatt egy rossz ROM esetén akkor se bírja eddig, ha berakod a fiókba. Ez azt mutatja, hogy aránylag jó a rom imho.

https://divecenter.hu

(#4563) spike70 válasza .DLL (#4561) üzenetére


spike70
tag

Nem telepítettem semmit. 1 héttel előtte cseréltem a kettes számú simet. 1 hétig működött rendesen. Mondjuk az adat kapcsolatot aznap kapcsoltam be azon a kártyán, ha ez számít.

(#4564) fess


fess
őstag

Sziasztok
Egy telenoros és egy vodás sim van a telóban. A vodán csak akkor van térerő/a házban /, ha a telenoros simet kiveszem. Már próbáltam slotot cserélni, állítgatni mindent de nem megy. Ha manuálisan keresem a hálózatot akkor sem megy. Mi lehet a megoldás hogy működjön?

(#4565) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

MIUI 7 By, xiaomi.eu 6.1.21 fejlesztői verzió van fent, érdemes-e más verziót nézni?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4566) SárkánySzív válasza Sanyabá (#4565) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Ha jól működik, akkor teljesen felesleges.
Nálam a 6.3.14 Multi van a telón, és lehetne
újabb is már, de minek !
Mégvárom a MIUI 8 felületet, és majd akkor
azt kipróbálom.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4567) Geby


Geby
tag

Frissítettem tegnap 6.3.29-ről 6.5.12-re. Aránylag problémamentesen ment minden. Használtam a MultiTool-t ami szépen felismerte a telefont, felrakta hozzá a megfelelő TWRP-t, aztán leszedte a legújabb romot majd fel is rakta, szóval minden flottul ment. Még a mentésből a programjaim 95%-a is visszament szépen, csak párral kellett vacakoljak.....
Működik a BT is a headsetemmel, proximity szenzor is rendben van, hibát még nem találtam.

Egy dolog viszont bugos. A Telefon alkalmazásban ha egy kontakt mellett a jobb oldalra mutató nyilacskára kattintok akkor bezáródik az alkalmazás. Megnéznétek, hogy nektek is csinál ilyet ?

(#4568) Sziahomi válasza Geby (#4567) üzenetére


Sziahomi
tag

Ez a rom van fent, de nekem nem csinál ilyet. Tiszta telepítéssel raktad fel? Ful wipe volt?

(#4569) Geby válasza Sziahomi (#4568) üzenetére


Geby
tag

Tiszta telepítéssel, full wipe-pal.

A ROM-unk nem egyezik. A tied XIAOMI.eu-s az enyém MIUIHU.

(#4570) keke69


keke69
őstag

Sziasztok guruk!

MIUI 8-ról lehet már tudni valamit? Valamint azt szeretném kérdezi, hogy ezt majd be lehet tenni bármelyik rom alá vagy csak teljesen új tiszta rommal lesz felrakható,használható?
Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#4571) .DLL válasza keke69 (#4570) üzenetére


.DLL
veterán

Ha lesz droid főverzió váltás akkor ugye mindenképp full tiszta telepítés (és az az érdekes, amikor ilyenkor is csak másodikra lesz tökéletes valakinek), ha nem, akkor esetleg mehet frissítéssel, de még nem tudni mennyire mély a változás. Figyelni kell a Recovery verziókra is.

Ha lezajlik pár projekt, akkor lehet nekem is visszatér a romolgatási kedvem :D Vagy kéne mégegy Redmi 2 fércelgetni, az első meg maradna megbízható telefonnak.

Szerk.: most nézem, az enyém valamikor frissült 5.12.4-re, pedig 11.26-os HU rom volt fent, és nem frissítettem (jó ideje nem is küld OTA értesítőt).
Felette: Android biztonsági hibajavító csomag 2015-12-01... akkor emiatt mehetett fel a háttérben, Google betömött egy biztonsági rést?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4572) keke69 válasza .DLL (#4571) üzenetére


keke69
őstag

Nem hiszem, mert az enyémen maradt a 6.2.25 ami volt is!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#4573) spike70 válasza .DLL (#4561) üzenetére


spike70
tag

Pár hozzászólással ezelőtti problémám megoldásaként gondoltam csinálok egy tiszta telepítést. Pár hónapot visszaolvastam előtte, és kezdek elbizonytalanodni.Most ez van rajta xiaomi eu 6.1.28 Fejlesztői. Amíg jött az OTA-n frissítettem ott, így most próbálnám először. Jó lesz nekem a kitkat-es, nem akarok újabbal bajlódni. MiRecovery van a telefonon azzal szeretném feltenni. Mondjuk letöltöm a 6.3.17 fejlesztőit ha nincs más ami inkább javasolt. A kérdésem az lenne: ha a PC-ről csak simán átmásolom MTP kapcsolattal ( copy-paste) az rendben van, vagy más módon kell?
Köszi

(#4574) Sziahomi válasza spike70 (#4573) üzenetére


Sziahomi
tag

Az úgy jó. Telefonon töltöd le még másolnod sem kell. Mirecovery lefog cserélődni twrp-re, de még az jobb is. 02.25 romoktol cseréli aszem.

(#4575) petrson


petrson
senior tag

Sziasztok, EU raktárról, vagy akár kintről honnan érdemes most venni, van aki esetleg mostanában ennek utánajárt?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#4576) trebrona válasza petrson (#4575) üzenetére


trebrona
nagyúr

Innen

Szerk: már amikor van készleten, bár lehet, hogy már kiárulták és nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4577) spike70 válasza Sziahomi (#4574) üzenetére


spike70
tag

Köszi a gyors választ. Már csak azt nem találom honnan töltsem le.

(#4578) .DLL válasza spike70 (#4573) üzenetére


.DLL
veterán

A MiRecovery nekem nem mindig fogadta el a zip-et, az ugye csak update.zip-re nevezett fájlt keres a meghajtó gyökerében, ezért nem szeretem. TWRP-ben már lehet tallózni rendesen, bármilyen nevű megfelelő zip-et lefuttat és feltelepít.

De elvileg ugyan így a telefonon lévő "Frissítés" alkalmazás meg tudja nyitni a megfelelő zip-et, és ő indítja újra a telót Reco módban, és lefuttatja a frissítést.
A frissítés alkalmazáson belül jobb felső sarok, három pötty (···) gomb, és azon belül "ROM telepítés kiválasztása" (nálam magyar a MiUI) itt megnyithatod a fájlkezelőt és kitallózhatod a megfelelő (4.4.4-es) ROM zip-jét.

(#4577) spike70: "Már csak azt nem találom honnan töltsem le."
Innen visszamenőleg letölthetők a MiUIHU rom-ok 813-es telóra (az EU-s fejlesztői valamiért nem). Itt a 6.3.31-es az utolsó 4.4.4 KitKat-es verzió.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4579) spike70 válasza .DLL (#4578) üzenetére


spike70
tag

Nagyjából értem. Csak nem tudom honnan töltsem le a telóra.

(#4580) Sziahomi válasza spike70 (#4579) üzenetére


Sziahomi
tag

Xiaomi eu-s romokat pedig itt találod. :[link]
6.3.31_es már lolis. Szóval addig mindegy melyiket.

[ Szerkesztve ]

(#4581) schmo07


schmo07
tag

Sziasztok !
Friss tulaj vagyok - rákerestem a keresővel, de nem találtam ilyesmit..

Az ékezetes karaktereket a telefonom furcsán, kisebb méretben jeleníti meg, mint a többit. Ettől olyan girbe gurbák az ékezetes szavak az appok alatt, a menükben, jegyzetelésnél, email írásnál, stb.
Hol / hogyan tudok ezen változtatni?

MIUI: 66.55.22.00 (KHJCN CD) Stable
Vagy nem tudom, melyik adat lehet még segítség..

(#4582) spike70 válasza Sziahomi (#4580) üzenetére


spike70
tag

Köszi. Ha mondjuk megnézem a 6.2.25-öst, kiad vagy 15 féle verziót. Azok közül mindegy hogy melyiket?

(#4583) tomy86 válasza spike70 (#4582) üzenetére


tomy86
addikt

Nem mindegy, a telefonod típusától függ. A Redmi 2 Pro két verziójához van fenn rom (HM2014811 és HM2014813), a többi a Xiaomi más telefonjaihoz van. Verziótól függően vagy a HM2014811_6.2.25_v7-4.4 vagy a HM2014813_6.2.25_v7-4.4 kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#4584) Sziahomi válasza schmo07 (#4581) üzenetére


Sziahomi
tag

Az a rom valami webshopos tákolmány lehet., szóval mindenképp rom csere. Itt egy program amivel egyszerűen lecserélheted:[link]

[ Szerkesztve ]

(#4585) keke69 válasza Sziahomi (#4584) üzenetére


keke69
őstag

Szia!
Ha mondjuk kiválasztom a MIUIHU rom telepítését, akkor mit csinál? Nekem nem kell gyári beállítások visszaállítást meg mindenféle törléseket csinálni? Megcsinál mindent? Rak fel magának twrp-t is? illetve ez már a 6-os androidot rakja fel a miui 8-al?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#4586) Sziahomi válasza keke69 (#4585) üzenetére


Sziahomi
tag

Miui8 6-os androidra kb jó 1 hónap. A program ezeket tudja:
Neked arra kell figyelni, h ha 4.4-es romod volt, mindenképpen full wipe kell az 5.1-re való átállásra. Meg 3-as twrp.6.2.25 romoktol már bele is integrálták a twrp-t. Nagyobb verzió váltásnál muszáj a teljes törlés nem lehet csak úgy ráfrissiteni az előzőre.

[ Szerkesztve ]

(#4587) spike70 válasza tomy86 (#4583) üzenetére


spike70
tag

813-asom van, akkor a második. Csak átnevezem update-re, felmásolom, és mehet a recoveryből?

(#4588) .DLL válasza spike70 (#4587) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem egyszerűbb, ha a Frissítés app-ból kezdeményezed az új rom feltételét, akkor átnevezni sem kell. Hogy a kezdőoldalon mit ír, ne foglalkozz vele, három pötty (···) menü: ROM telepítés kiválasztása.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4589) keke69 válasza Sziahomi (#4586) üzenetére


keke69
őstag

jelenleg a 4.4-es 6.2.25 van fent ebben már benne van a twrp. Szóval mielőtt rámegyek a rom telepítésre előtte csinálnom kell egy full wipe-t? Gondolom ha így teszem fel akkor ő majd tutira tudja, hogy nekem melyik wt88047 vagy wt86047 van fent?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#4590) Sziahomi válasza spike70 (#4587) üzenetére


Sziahomi
tag

belső tárhelyre másold. Arra figyelj, hogy nehogy véletlen update.zip.zip legyen a neve. Volt már rá precedens , hogy átnevezés után másolásnál még hozzádobott egy .zip-et.
Wipe cache-t nyomhatsz előtte az nem árt, majd install update.zip to system.

(#4591) .DLL válasza keke69 (#4589) üzenetére


.DLL
veterán

Ha már TWRP-d van az jó, igen 4.4 -> 5.1 esetén kell a full wipe, és nem árt egy Cache ürítés a telepítés után is. De mielőtt legyalulod a rendszered megvannak a megfelelő mentéseid? És előtte mindent háromszor nézz át, és kérdezz, ha kell, hogy ne kelljen anti-téglázni a telefont.

(#4590) Sziahomi: Én a MiRecovery-s telepítéssel szoppendáréztam egy sort pont emiatt, és volt arra is precedens, hogy a fájlnév helyesen volt a tárhelyen, mégsem indult el a frissítés, ezért ez lenne az utolsó amivel foglalkoznék, így hogy ezeket már átéltem. "Frissítés" app sima ügy, TWRP sima ügy (ha megfelelő verzió van a ROM-hoz fent)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4592) Sziahomi válasza .DLL (#4591) üzenetére


Sziahomi
tag

Nem ellenkezem. Mivel írta, hogy mirecoveryből szeretné csinálni , ezért javasoltam neki , hogy azt miként. Persze twrpvel mindenképpen előnyösebb.

(#4593) Sziahomi válasza keke69 (#4589) üzenetére


Sziahomi
tag

A program kéri , hogy ad meg a telefon tipusát, szóval jobb ha előbb megnézed.
Recoverybe újraindítod, majd a megjelenő kék menüben a hardverinfora klikk és megnézed mit ír a board id-nél.

(#4594) spike70 válasza .DLL (#4588) üzenetére


spike70
tag

Na sikeresen felkerült a 6.2.25. A Telefon és a Kapcsolatok hibája megszűnt. Viszont sim kártyán lévő számokat még mindig nem látom. Mit kénék még csinálni?

(#4595) keke69 válasza Sziahomi (#4593) üzenetére


keke69
őstag

.DLL Most akkor mire is jó ez a MultiTool? Mert ott tartok rom telepítést nem könnyíti meg.:)) Lehet a többire jó. Pont azokat kell csinálnom mint ha letölteném a teljes romot és feltenném recoveryből!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#4596) .DLL válasza keke69 (#4595) üzenetére


.DLL
veterán

Én még nem használtam, eddig csak manuálisat telepítettem frissítést illetve rom-ot, de az sem tegnap volt... :)

(P.H.)

(#4597) Sziahomi válasza spike70 (#4594) üzenetére


Sziahomi
tag

Kapcsolatok/ menü gomb/ megjelenitési beállítások /

(#4598) spike70 válasza Sziahomi (#4597) üzenetére


spike70
tag

Hát ezt nem tudom mire találtam volna meg. Köszönöm a segítséget neked és .DLL kollégának is!

[ Szerkesztve ]

(#4599) havri1


havri1
félisten

Hali!

Segítsetek már pls, mert az őrületbe kerget a készülék.
MULTI 6.1.x volt fent, de OTA-n érkező frissítéseket már nem tette fel. Error error hátán telepítéskor. Felraktam a TWRP-t innen.
Ebből se engedte.
Eltelt x hónap, na mondom ma nekiállok.
miuihuglobal_wt86047_pro_6.5.12_5.1.1_3db6ef1ad2cd45cd524e9df0e44833c3.zip letölt, internal sd-re fel, twrp, install.
Error error error. Restart, és a 6.5.12 MIUIHU fogad. Ok, vissza TWRP (gondoltam én), és FR.
Bootmenü, kék kínai, recovery katt, és mi logó, se előre, se hátra.
Elindul a rom, de biztosan hibázna, hiszen csak wipe cache volt telepítés után, kellene egy FR.
De nem tudok rátenni most TWRP-t, miért?

813-as a készülék.

havri

(#4600) havri1 válasza havri1 (#4599) üzenetére


havri1
félisten

Alapvetően a fő gond az volt, hogy a benne lévő 32gb-os sd-t nem látta a rendszer. Recoveryben látszik, gépre dugva látszik, de rendszer alól nem..

havri

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.