Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) csurdongulos válasza Upo (#3391) üzenetére


csurdongulos
tag

Úgy érted, hogy ha a miuihu-ról rendelnénk és gyári töltőt kapnánk hozzá, azzal jó?
Gyári Samsung töltővel is ugyanolyan rossz a kijelző, gyári Nokiaval is. Sima USB-vel is, ha laptopra dugom.
Akkor a laptop is szar? :D

(#3402) Upo válasza csurdongulos (#3401) üzenetére


Upo
addikt

Lehet a kábel is. Vagy cserélhettek benne kijelzőt?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3403) bendess7891


bendess7891
csendes tag

Sziasztok,

Az ébresztő nem ébreszt problémát sikerült valakinek sikeresen megoldania?

Ez nálam dealbreaker. Egy dalvik&cache törlést csináltam eddig csak. Az eustock-ról van a teló, szerintetek a miuihu-s romban is van ez a probléma?

Ha más nem megy, rakok fel egy CM-et, de így pár nap után tetszik a miui, nem kukáznám ha nem muszáj Abból van esetleg valami atom stabil verzió?

(#3404) csurdongulos válasza Upo (#3402) üzenetére


csurdongulos
tag

Na majd próbálkozom másik kábellel is.

(#3405) csurdongulos válasza bendess7891 (#3403) üzenetére


csurdongulos
tag

Nekem úgy tűnik sikerült. Már mások is írták, hogy az lehet a gond, hogy nagyon mély alvásba megy a teló és nem frissül semmi a háttérben.
Én azt próbáltam elérni, hogy néhány alkalmazás úgymond tartsa ébren.
Settings/Additional settings/Battery&Performance/Manage apps' battery usage
Itt egyrészt a power saving modes legyen kikapcsolva, másrészt a Choose apps-on belül be kell rakni egy pár app-ot, hogy engedje hozzáférni a háttérban dolgokhoz: background network (stay connected) és background location (allow).

A cache/dalvik törlés és ezek beállítása óta pontosan ébreszt, teljesen szinkronban a feleségem galaxy s advance-ával. Az óra így is csak akkor frissül, ha bekapcsolom a képernyőt, de legalább az ébresztés ok

Nem tapasztaltam megnőtt akku fogyasztást, de amúgyis naponta töltöm, mert két simmel használom és navigálok napi 40-50 percet, meg mostanában sok játék is megy.

[ Szerkesztve ]

(#3406) cidalain válasza bendess7891 (#3403) üzenetére


cidalain
veterán

Most kiprobaltam asszonypajtijen: Fejlesztoi 5.11.12.
Beallitottam 10 perc mulvara, elkuldtem nyugiba. Es siman felebredt, riasztott.
Nekem wifin meg minden szar offon van alvo modban. Fingom nincs mi az a dalvik.
Cache torlest nem csinaltam sosem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3407) pető bá'


pető bá'
őstag

Egy ideje rohamosan merül az akksim.. alapból 2 SIM-et használok, gyakran vagyok gyenge hálózati lefedettségű helyen (a telefon 2G-re is van állítva, hogy ne próbálkozzon 3G keresésével), ezzel nincs is baj, 1 napos akksira vagyok berendezkedve. De a telefon korábban a nap végére (visszafogott használattal) 50-60%-kal került töltőre.
Most ha egész nap megy a wifi, és kb semmit nem csinálok, 1-2 óra kijelzőidő van benne, (az is böngészés) nap végére 20-30% körül áll meg. Semmi nem tartja ébren, nem fut semmi energiazabáló, igaz semmi akkukímélő nincs bekapcsolva (nekem ne korlátozzon folyamatokat a háttérben). A szinkronizálásokat csinálja (google szolgáltatások, fb, messenger), de ennyi. (A MiBand miatt megy még a BT egész nap, de ez korábban sem okozott gondot.) Konkrétan ha megy a wifi, akkor szinte lineárisan merül 100->0 irányba ~15 óra alatt.

MIUIHU van rajta, kb tavaly októbertől, a heti frissítéseket megkapta nagyrészt, csináltam cache törlést. Tudom, következő a wipe data, de most nincs kedvem nagyon menteni a dolgaimat meg visszaállítgatni.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

"... and I hope you have a great day!"

(#3408) DavidQ válasza pető bá' (#3407) üzenetére


DavidQ
tag

Az akku élettartama akkor lesz hosszú, ha állandóan 60-90% között van a töltöttség. Valamint a hosszú, 0-100% töltés nem tesz jót, inkább többször kell keveseket tölteni. Az egész éjszakára felrakom tölteni pedig a legnagyobb butaság amit az ember tehet, mert sokkal többet árt, mint használ. Úgy tűnhet, hogy az állandó 60-90%-ot nehéz biztosítani, de a powerbankok korában azért mégsem olyan nehéz.
De ha még "jól is tartja az akksiját" az ember, sajnos az idő múlásával romlik a kapacitásuk. Meg lehet próbálni másik rommal, de nem valószínű jelentős változás. Sajnos én is érzem, hogy már nem olyan, mint új korában, pedig igyekszem a fentebb írt dolgokhoz tartani magam.
Ami még MIUI-nál érdekes, hogy nem jól kezeli a rendszer a .mkv fájlokat. Ez valószínűleg nem rád vonatkozik, de aki nagyon gyors merülést tapasztal, annak esélyes, hogy ez okozza.

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3409) bunnyhu válasza DavidQ (#3408) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ez egy nagyon érdekes dolog, hallottam én már pro-kontra mindenfélét. De az tény, hogy nálam minden ismerősnél tovább tartanak az akksit, és én a lemerítem csontra és fullra töltöm el szerint használom a LiIon és NiMh-eseket is. Tudom mit mondanak, mit kéne, de ez a tapasztalatom. A Zte balde gyári akksival lett eladva nyár végén, én alig telefonálok stb. így 4 napot lazán lehúzott még így 5 évesen.

https://divecenter.hu

(#3410) DavidQ válasza bunnyhu (#3409) üzenetére


DavidQ
tag

Persze, lehet nem kell elhinni mindent amit írnak, de én ezt olvastam, azóta próbálom tartani magam hozzá. Aztán egy éven belül kiderül, hogy mennyire van igazuk az okosoknak. :D

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3411) helixP válasza DavidQ (#3408) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez azért több, mint vitatott, (és nem csak amiatt, hogy hvg-s cikket linkeltél Tech témában :) ) és valószínűleg mire a hatásai érződnének az akksin, már le is cseréled a készüléket :) Valamint szerencsére redminek cserélhető is az akksija, szóval, ha nagyon muszáj nem nagy etwas cserélni.

(#3412) DavidQ válasza helixP (#3411) üzenetére


DavidQ
tag

Nyilván való, de mindenki törekszik arra, hogy hosszú élettartamú akksija legyen. A másik: értem én hogy a hvg foglalkozzon gazdasággal, de nem egyedül ők hozták le ezt a cikket, csak náluk találtam meg így hirtelen. Azt pedig nem gondolnám, hogy hülyeség lenne a cikkben leírt dolgok nagy része.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3413) bendess7891 válasza csurdongulos (#3405) üzenetére


bendess7891
csendes tag

Köszönöm szépen úgy tűnik ez megoldotta a problémát. Ezer hála! :R

Beraktam néhány appot (gmail, twitter...), hogy használhatja a hálózatot meg a GPS-t a háttérben és most két teszt ébresztés lement gond nélkül. A második úgy, hogy 2 órát nem nyúltam a telóhoz előtte. Remélhetőleg reggel is menni fog.

(#3414) pető bá' válasza DavidQ (#3408) üzenetére


pető bá'
őstag

Hidd el, pontosan ugyanezt próbáltam ezzel a telefonnal tartani: reggel ~95%-kal indultam, napközben lement 60 esetleg 50%-ra, este amikor hazaértem (úgy, hogy már nem kell mennem sehova), feltettem tölteni. Amikor észrevettem, hogy tele van (de legkésőbb alvás előtt) kihúztam, éjjel merült pár százalékot, majd a kör ismétlődik.
Pont ezért tűnt fel, hogy már nem mindig tudom 100-ra tölteni lefekvés előtt, mert annyit merül nappal.. szóval itt ez még nem élettartam probléma, valami (a wifi) szívja indokolatlanul az akksit. Wipe data lesz ennek a vége..

szerk.: igen, mkv nekem is eszembe jutott, de videó nincs rajta, csak a kamerával készítettek..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#3415) .DLL válasza pető bá' (#3414) üzenetére


.DLL
veterán

Ha észrevetted, hogy tele van, akkorra az elektronika már lekapcsolta a töltést, és a továbbiakban a tápról fut amíg ki nem húzzák. Ezért nem értem miért lenne baj az éjszakai töltéssel. Ha eléri a 100%-ot lekapcsol. Inkább olyan funkció kéne, hogy ne érje el, hanem már 90%-on lekapcsolja a töltést. A Fujitsu laptopomban van ilyen beállítás pl. Akkukímélő üzemmódban csak 90%-ig tölti.

(P.H.)

(#3416) zsver


zsver
csendes tag

Sziasztok

Valaki használja a CM13 ROM-ot az XDA-ról?
http://forum.xda-developers.com/redmi-2/development/rom-cyanogenmod-unofficial-builds-t3267958

Feltettem a 20160117 verziót, minden tökéletes, kivéve hogy nem tudok LTE módban kapcsolódni (Telenor), csak EGDE.
egy másik telefonban ugyanez a sim kártya tudja az LTE-t

Volna valakinek ötlete?

(#3417) bendess7891 válasza zsver (#3416) üzenetére


bendess7891
csendes tag

Szia,

Szerintem a kulcsszó amire keresned kell az APN.

Hozzá kell adni a Telenorét a telóhoz, hogy menjen a mobilnet.

Name: Telenor Online
APN: Online

Nem tudom fejből merre van a CM-ben ez a beállítás, de a hálózati dolgoknál keresném.

(#3418) zsver válasza bendess7891 (#3417) üzenetére


zsver
csendes tag

Hali,

az APN benne van, megy is a mobilnet, de csak Egde módban

(#3419) bendess7891 válasza zsver (#3418) üzenetére


bendess7891
csendes tag

Áhh bocsi akkor nincs ötletem. :(

(#3420) Kroni1 válasza zsver (#3416) üzenetére


Kroni1
veterán

Nálam volt LTE, igaz telekomos vagyok. Jól is működött a CM13, a Temasek félét is próbáltam, meg a linkelt verziót is. Valamiért a flashlight nem jelent meg a csempék között egyikkel sem, ezért visszaléptem a 12.1-re, ezzel működik rendesen. A sima 12.1 viszont nekem random ujraindult idle állapotban, ezért a Mokee félét próbálom most, eddig ez rendben van.

Amugy azt jól tudom hogy ennél a telónál csak az egyik SIM-et tudja 3G-n vagy LTE-n kezelni és a másik csak 2G-n megy? Mert ha beállítom most a CM12.1 alatt az egyikre a 4G-t akkor a másik az "csak 2G" módban hajlandó megy. De amelyiken csak telefonálok ott gondolom nincs különösebben nagy gond a 2G móddal sem igaz?!

(#3421) zsver válasza Kroni1 (#3420) üzenetére


zsver
csendes tag

Próbáltam mindkét sim nyilásban, ugyanaz az eredmény :(
visszarakva az legfrisebb miui-t (6.1.21 a miui.hu-ról) is ugyanez a jelenség

Valaki tudna esetleg küldeni egy TWRP-vel készült backup-ot egy működő telefonról (2014813) ?

[ Szerkesztve ]

(#3422) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Lehet lecserélném a telefonom egy Redmi 2 Pro-ra. Most egy Jiayu F1-et használok de már kezd idegesíteni hogy időnként valami process leáll és amiatt restartolni kell, vagy nem vagyok elérhető mert nem kapcsolódik a mobil hálózathoz.

Kérdés, a Redmi akksija hogy bírja? Az F1-et 4-5 naponta kell töltenem (előtte Xperia X8 volt azt 3-4 naponta kellett).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3423) cidalain válasza Met (#3422) üzenetére


cidalain
veterán

attól függ milyen a felhasználói szokásod.
első hétvége alapján asszonypajtinak, pénteken este 80%-ig töltötte fel és vasárnap este kérte a töltőt 15%-nál a telefon. ez a 65% két napra folyamatos bekapcsolást jelentett éjszaka is, napközben az újdonság varázsa miatti folymatos cseszegetés, telepítgetés, fényképező próbálgatása, netezés viszont csak 2-3 rövid telefonhívás. szerintem volt vagy napi 5-6 óra kijelzőidő. ez nála full feltöltés, és normális használat mellet kb 4 napot fog elmenni.
Eustocknál már nem várható raktáron, azt az infót kaptam hétvégén. :(

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3424) Adamo_sx válasza Met (#3422) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nekem kb. 2 napot tud egy töltéssel. Ebben van 4-5 óra képernyőidő. A max talán 3 nap volt, minimális használattal. Éjjel-nappal bekapcsolva, fényerő otthon minimumon, máshol 60%-os automatán. Wifi állandóan bekapcsolva, mobilnet csak lakáson kívül.

(#3425) cidalain válasza cidalain (#3423) üzenetére


cidalain
veterán

elég fontos plusz infók: mobilnet kikapcsolva, wifi auto kikapcs képernyőzárkor.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3426) .DLL válasza Met (#3422) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem kb. 4 nap, mára már keveset piszkálom, csak amikor kell, mobilnetet/wifi-t is csak akkor kapcsolom be amikor kell a net, készenlétben csak minimálisan merül nálam, szóval elégedett vagyok. (KitKat MiUI 7 fejlesztői).
- - -
Ilyenkor vajon a Wifi modult (ha egyáltalán külön van) áramtalanítja? Vagy csak szoftveresen megmondja neki, hogy off-on vagy, ne csinálj semmit? Wayteq Xtab 70-dci-nél volt, hogy eldobta a wifi modult a gép, a rendszerben sem látszott, szürke volt a wifi kapcsoló, nem volt fizikai címe sem az eszköznek. Restart, stb. sem igazán segített, tök random volt (mintha kontakt-hibás lenne) :\

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3427) Met


Met
nagyúr

Köszi, akkor 3-4 napot nálam is menne töltés nélkül.
Azért kérdeztem mert barátnőmnek vettem egy Doogee DG500-at és azt naponta kell tölteni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3428) .DLL válasza Met (#3427) üzenetére


.DLL
veterán

Tippelek: a fészbúk minimum megy egész nap. ;] Energiatakarékosság szempontjából azért nem árt átnézni a beállításokat, és ami fölösleges azt kikapcsolni.

(P.H.)

(#3429) Met válasza .DLL (#3428) üzenetére


Met
nagyúr

Hát nem, simán csak a gsm van bekapcsolva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3430) mindanee válasza helixP (#3361) üzenetére


mindanee
tag

Időközben két hiba előjött nálam:

1. Lassan éled fel a kijelző alvó állapotából (1-2 mp, de néha talán több is)

2. Nem tudom pair-elni a mi fit-emmel a telefont. Amennyire utána mentem ez marshmallow hiba (nem tökéletes a bluetooth kezelése)

Így egyelőre visszaálltam a korábbi verzióra (9.8.7, még lolli alapú). Ezzel egyébként meg az a gondom, hogy ha pair-elve van a mi fittel és a bluetooth bekapcsolt állapotban van, akkor néha fogja magát a telefon és kikapcsolja magát, de úgy, hogy csak akksikivétellel lehetett újraéleszteni.

Ilyennel egyébként ti nem találkoztatok véletlenül?

(#3431) Kroni1 válasza mindanee (#3430) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem a lollipop alapú ROM ujraindult magától, most a Mokee féle szintén 5.1.1 romot használom, eddig jónak tűnik, kb. ugyanazt tudja, különbséget eddig nem nagyon láttam..

(#3432) RaVal válasza mindanee (#3430) üzenetére


RaVal
tag

Én is ezt használom, 10.1-es verziót, és az elmúlt 3 napban nem találkoztam hibával. Kijelző fürgén éled, az általad leírtakat a legutóbbi (6.1.21.) miuieu-val tapasztaltam.
Mi fit-et én nem használok, szóval arról nem tudok nyilatkozni.
Annyi, hogy Greenify és xposed-ot használok hozzá, így az aku idő is renden van, és különösebb nagy melegedést se tapasztaltam az első újraindítás óta. (Akkor is csak talán azért, mert folyamat telepítette az alkalmazásokat Play-ről.)

(#3433) cidalain


cidalain
veterán

Rakerestem itt, de meg nem volt:
A szelfikamera tukorkepben rogziti a kepet. Mas androidos cuccomnal van opcio hogy normal, vagy tukorkep legyen, de itt nem talaltam (szelfikameranal egyaltalan nem talaltam beallitast az idoziton, es a kepstilusokon kivul)
Valami otlet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3434) CoolBoy323 válasza cidalain (#3433) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Masik kamera app.

(#3435) helixP válasza cidalain (#3433) üzenetére


helixP
nagyúr

Utólagos beforgatás.

(#3436) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

A doogee töltőkről mi a tapasztalat, érdemes használni, vagy felejtsem bátran a dobozban? :)

Egyébként visszatértem, most jött meg az új redmi2, elvileg tesztelt kamerával, de majd kiderül ha felmelegedett az átfagyott jószág, és beüzemelem :) Nézelődtem kicsit, majdnem vettem egy iPhone 5s-t a mérete miatt, de aztán amikor a legtöbb kérdésemre az volt a válasz, hogy csak jailbreak után, inkább hagytam a fenébe az alma vonalat. Felmmerült még galaxy vonalból a minik, és a sony Z1 compact, de végül egyikről se olvastam egyöntetű pozitívumokat, úgyhogy kihasználtam az utolsó szállítmányt. Reméljük ez a kütyü már kitart addig, amíg terveztem (3-5 év). Tanulva az előzőekből rögtön ipaky tokkal, üveggel rendeltem :)

És nyilvánosan is big köszi Kelzsocának a korrekt hozzáállásért!
:C

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#3437) Kroni1 válasza bunnyhu (#3436) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát pedig a Z1 Compact az egyik legjobb telóm volt, ha nem kéne a 2SIM akkor most is olyanom lenne inkább!

Amugy nem rossz ez a 2Prime sem, bár kicsit szokatlanul vastag a vékonyka kis mi4c után, olyan mintha egy tábla töltött tibicsokit markolásznék. És sokkal csúszósabb is, már gondoltam rá, hogy ragasztok rá valamit, mert tokot nem akarok rá tenni.

(#3438) bunnyhu válasza Kroni1 (#3437) üzenetére


bunnyhu
senior tag

A Z1 compact-ot a fórumában nem dícsérték túlzottan. No mindegy, már eldőlt :D

Más. Frissítettem a MIUI-t, és nem találom, hogy hol a rákban lehet ezen beállítani, hogy csak a telefonszámos / egy bizonyos csoport névjegyeket mutassa?! Régen vagy alul volt menü vagy a névjegyszámon kellett kattintani, de én most itt nyomkodok mindent, semmi. Néztem a google fióknál, de ott se látom. Valahova elkeverték vagy kihagyták?

https://divecenter.hu

(#3439) Adamo_sx válasza Kroni1 (#3437) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

MI4C-ről váltottál Redmi2-re? Írhatnál pár szót kifejezetten a 2 készülék összehasonlításáról. Én épp az MI4C-vel szemezek...

(#3440) eFeMeR74 válasza bunnyhu (#3438) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Most már én is tudom, mert kerestem és kaptam segítséget itt. Mivel a MIUI7 alatt nem a középső gomb lett a ram tisztitó hanem a bal oldali (piros 3 vonal nem világít) ezért ezt kell hosszan nyomni amikor a névjegyzékben vagy és akkor jön elő az a menű ahol tudod állítani. Vagy Beállítások-Rendszeralkalmazások-Kapcsolatok-Megjelenítési beállítások :)

#3398
#3399

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3441) .DLL válasza eFeMeR74 (#3440) üzenetére


.DLL
veterán

Szerencsére a Beállításokban átszabható a gomb működése (is) ezért én át is állítottam izibe, hogy rövid megnyomásra jelenjen meg a helyi menü, ahogy annak lennie kell, hosszan megnyomásra pedig a legutóbbi alkalmazások listája.

(P.H.)

(#3442) Kroni1 válasza Adamo_sx (#3439) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, igazából azért váltottam a mi4c-ről, mert habár tényleg kompakt, de az 5" nekem túl nagy volt, és tudásra tökéletesen elég a prime is, nem használtam ki a hw erejét, továbbá 45k maradt a zsebemben, miután váltottam. Meg még pár apróság: pl. hiányzott belőle az FM rádió, és mivel én utálom a miui-t, minden telómon szinte CM-et használok, de ezen valamiért nem működött rendesen a piston2 gombkezelése CM alatt, a 2prime-on meg működik gond nélkül..

Amugy nagyon más kategória, sokkal minőségibb a háza, jobb a fogása, nem olyan csúszós, a kijelző ugyan teljesen jó ebben is, de azért az az 5" FHD ami a mi4c-ben van na az tényleg más kategória! Nem vagyok vékonyság fetisiszta, de az után tényleg nagyon bumfordinak érzem a Prime-ot, tetszett, hogy jó kis vékonyka. Egyszóval szuper egy teló a 4C.

bunnyhu: Nos, a legtöbbeknek a beázás miatt volt vele probléma, mert bizony sajnos nem teljesen vizálló, főleg ha már leejtette az ember, és a hátlapnál egy kicsit a ragasztás mellett be tud menni a viz. Egy darabig nálam is tökéletesen csinálta a vizalatti videókat, aztán egyik ilyennél sajnos beázott az enyém is, cserélték egy vadiúj Z3C-re, amit eladtam sokkal többért mint amennyibe nekem a Z1C volt.. De a Z1C az egyik legstabilabb, legjobb telefon volt amit valaha használtam, nagyon szerettem.

(#3443) eFeMeR74 válasza .DLL (#3441) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Köszi a tippet ennyire még nem bonyolodtam bele a dolgokba. Nekem is furcsa volt a MIUI5 után ez a váltás. Lehet, hogy ezek után én is átállítom ;)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3444) bunnyhu válasza eFeMeR74 (#3440) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Köszi, ez szembe se jutott.

.DLL Nagy ötlet! Át is állítottam, amúgy nem is értem, miért nem ez az alapértelmezés.

https://divecenter.hu

(#3445) bunnyhu válasza Kroni1 (#3442) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nekem is szimpatikus volt a Z1C, de aztán nem is tudom már miket írtak. Mintha a kamerát se dícsérték volna, valami LED bug is volt, mintha android se lenne túl friss rá ... meg kéne nézni, akkor elég sok telót megnéztem, kb. minden értelmeset, ami 5" alatt volt, de nem igazán volt egy sem, amire azt mondtam, hogy na akkor egy ilyen lőjjünk. Nekem a 2 SIM nem szempont, azt az egy számot is nyűgnek érzem néha :D

https://divecenter.hu

(#3446) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Még egy bizonyára triviális kérdés, a hívó képét miért nem rakja ki, vagy hol lehet beállítani, hogy jelenítse meg? A névjegyeknél ott van, és úgy rémlik, régen (...) megjelent a hívó képe.

https://divecenter.hu

(#3447) DavidQ válasza bunnyhu (#3446) üzenetére


DavidQ
tag

Nem biztos hogy ér valamit, de valamiért úgy rémlik hogy:
1. hívókép beállítása után indítsd újra a telót
2. a névjegynek a telefonmemóriában kell lennie.
Bocsi, ha egyik sem.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3448) bunnyhu válasza DavidQ (#3447) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Én csak hívó profilvideó mutatást találok, profilkép mutatásra nem találtam opciót. Ezt keresem :) Névjegy nekem csak a google fiókban van, sim-en semmi, és van kép mellettük a névjegyzékben.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#3449) Kroni1


Kroni1
veterán

Amúgy kamerában nagyon pozitív csalódás a redmi2prime, nagyon jó fotókat lövök vele, gyakorlatilag nem nagyon veszem észre a különbséget a mi4c-hez képest, nyilván a sasszeműek egyből kiszurják, zoomolva is tutira jobb lehet, de nem égnek be a fotók, sötétben is lehet vele egész jókat csinálni, jó fénynél meg szuperül fotóz, az én igényeimnek tökéletes.

Léma kérdés fotós szakiknak: A telefonok specifikációjában megadott "f" érték, pl. hogy "f/2.2" az egy fix dolog (nem ugy mint egy komolyabb fényképezőnél), ami ha minél kisebb annál jobb képeket csinálhatunk vele (elméletileg) sötét környezetben is? Vagy mit jelöl ez tulajdonképpen? Tudom hogy ez a "focal ratio" és minél nagyobb annál több fényt tud gyűjteni, de mivel itt fix, nincs ennek hátránya is esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#3450) Adamo_sx válasza Kroni1 (#3449) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Az F érték gyakorlatilag (egyszerűsítve) a lencse átmérőjének és a fókusztávolságnak a hányadosa. Adott fókusztávolság mellett minél kisebb a szám, annál nagyobb a lencse átmérő:
- emiatt több fény jut be, elég a rövidebb záridő
- kisebb lesz a mélységélesség. Azaz az optikailg éles (amire fókuszálsz) sík előtti és mögött rész csak szűkebb tartományban lesz éles.
Sok egyéb miatt (pl. érzékelő lapka mérete) a mobiltelefonos kameráknál a viszonylag nagy blende (kis F érték) mellett is elfogadható a mélységélesség általános felhasználásra.
Másrészt mivel úgysem lehet módosítani, ez egy adottság, mondhatjuk, hogy: ez ilyen. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.