Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Shinnokina válasza nexusking (#3199) üzenetére


Shinnokina
tag

Majd kifejlesztik a vékony telefonba való nagy kapacitású aksit is. Annyi minden fejlődik, szinte egy-két év alatt dobnak ki újabb és újabb szabdalamakat. Abban a korban élünk, amikor már 5 év is óriási teljesítménybeli különségeket jelent egy-egy készülékben. Addig meg barátkozzatok meg a picit nagyobb képernyővel. Én egyébként sem hiszem, hogy visszalépnének a pici képernyőkhöz. A multimédiás tartalmak megtekintéséhez, ami miatt okostelefon az okostelefon, muszáj olyan kijelző, ahol kényelmesen lehet olvasni, képet, videót megnézni, GÉPELNI. Nekem már a Redmi2-n is marha picik a betűk a billentyűzeten, állandóan félregépelek rajta. Háta még ennél is kisebb lenne a képernyő... Persze ízlések és pofonok, de mi értelme egy okostelefonnak, ha nem látsz semmit a képernyőjén rendesen, és nagyító kell az olvasáshoz? :))

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#3202) helixP válasza Shinnokina (#3201) üzenetére


helixP
nagyúr

Hajlok arra, hogy egyetértsek Veled, csak az akksi kérdést kvázi 15 éve nem tudják hatékonyan megoldani :)

(#3203) Bocsidee válasza helixP (#3202) üzenetére


Bocsidee
tag

Ha kitalálnak egy új akku típust, ami nem ezt a régi technológiát használja és képes lesz rengeteg energiát tárolni, akkor nem csak a mobil piac fog megindulni (autók, telefonok, tabletek...). Az lesz az igazi tech forradalom. Sok éve várom, ezt az ugrást.

(#3204) .DLL válasza Bocsidee (#3203) üzenetére


.DLL
veterán

Lassan, itt lenne az ideje... Jelzem, 2008-ban olvastam erről. (csoda, hogy még fent van)

(#3201) Shinnokina: Teljesen jól látom 4"-on is a tartalat, nem kell hunyorognom, vagy nagyítót felvennem. :) Tény, hogy mióta Redmi 2 van nemnagyon ütöttem félre, ez a 3,5 colos Blade-en gyakran előferdült. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3205) nexusking válasza Shinnokina (#3201) üzenetére


nexusking
aktív tag

Persze nem jó ha egérmozi de azért a zsebben férjen már el kényelmesen, ha már MOBILtelefon. 5 coll még határeset.

(#3206) helixP


helixP
nagyúr

Lazán kapcsolódik :)

nexusking: szubjektív, de nekem az 5,5 is lazán elfért a nacimban (184cm vagyok, persze nem szűkített répanacit hordok, mint a mostani ifjak.)

[ Szerkesztve ]

(#3207) Bocsidee válasza helixP (#3206) üzenetére


Bocsidee
tag

Én is 184cm vagyok és nekem is bőven elért az 5" a zsebembe. Nekem ez a 4,7" 5" az ideális.

A mai ifjak divatja meg.... benzint meg gyufát érdemelne.

(#3208) Ren Hoek válasza helixP (#3206) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja ez nagyon gáz gatya.... :) én is "skinny"-t hordok, nem annyira löbögőset... de az sima normál farmer, nem ilyen gaytya :)) simán elfér benne a egy 5< colos telefon.

[ Szerkesztve ]

(#3209) nexusking válasza helixP (#3206) üzenetére


nexusking
aktív tag

Az milyen nadrág :C :C

Hát ha a Xiaomi így folytatja, netán még lesz a közeljövőben magyarországi forgalmazója és szervize, akkor ezen túl csak tőlük fogok telefonokat venni. :R

(#3210) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Felraktam az új 6.1.7-et... eddig bevált. Élesztő pipa, rendesen bekapcsolt időben. Pedig még aludt a telefon is... sleep record sem volt bekapcsolva. Mintha smoothabb lenne a rendszer is. Eddig MIUI crash sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#3211) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#3210) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ébresztőt akartam írni :D csak már a sörfőzésen élesztőzik az agyam :))

(#3212) helixP válasza nexusking (#3209) üzenetére


helixP
nagyúr

EU Stock azért nagyon szépen megoldja ezeket a feladatokat :)

Ren Hoek: Nekem tetszett, és még értelme is van, tudtam miről van szó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3213) .DLL válasza helixP (#3206) üzenetére


.DLL
veterán

Hugecc 4100mAh, na erről beszéltem, ez már telep, persze nem eget rengető, de a mostani 2200-hoz képest hatalmas lépés, pedig a ház csak 2mm-rel lett szélesebb, viszont vékonyodott, így a hely nem lett sokkal több. Tehát meg tudták oldani valahogy egy jobb teleppel, ezen analógiára valami ilyen tuning telep utángyártottba ide is jöhetne (nem mintha gond lenne az üzemidővel, de a jóból nem árt a sok(k). :D

A másikra: [Youtube]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3214) toge79 válasza .DLL (#3213) üzenetére


toge79
csendes tag

Lehet hozzá kapni nagyobb aksit, pl.itt(3600mAh). Bár az 1S -hez való, elvileg kompatibilis [link1,link2] a redmi 2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#3215) nexusking válasza helixP (#3212) üzenetére


nexusking
aktív tag

Mármint eustock.hu, nem? Náluk elég kicsi a választék egyelőre :/

(#3216) SárkánySzív válasza toge79 (#3214) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Aszta... ebből venni kellene...
Kár hogy mikkencs nem postázza, legalábbis az átvételnél Budapest van írva.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3217) .DLL válasza toge79 (#3214) üzenetére


.DLL
veterán

"RERFECT BUSINESS BATTERY" :D
Meg Li-Ion akku 3,8V-tal? A Li-Ion 3,6V, a Li-Polimer 3,7V. Remélhetőleg nem gyulladós fajta... :P

Köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3218) Shinnokina válasza nexusking (#3205) üzenetére


Shinnokina
tag

Jó, hát nyilván, kinek mi az igénye. Pár napja a metrón egy csaj ült velem szemben, na annak konrétan egy tégla volt a kezében, valami 7 colos tabletszerűséggel telefonált. Alig érte át a keze, ahogy a fülénél tartotta és murisan is nézett ki. Az már tényleg túlzás. Én most cseréltem le a Note3-at egy picivel kisebb Honor 7-re és ez a méret pont az, ami jól elfér a kezemben, minden kényelmes rajta. Igaz, nekem a Note3 sem okozott gondot, zsebben meg nem tartom a mobilt, mert féltem. Meg is lettem dicsérve, amikor eladtam, mert makulátlan állapotban volt 2 év után is, egy karc nem sok, annyi se volt rajta sehol. :))

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#3219) nexusking


nexusking
aktív tag

Én is el szeretném adni a Note 3-mamat de lehet hogy túllőttem az árral mert kevés az érdeklődő :(

[ Szerkesztve ]

(#3220) DavidQ válasza nexusking (#3219) üzenetére


DavidQ
tag

Én is Note 3-ról váltottam, de nem kívánom vissza egy percig sem. :D
ui: Örülök hogy nem vagyok egyedül.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3221) helixP válasza nexusking (#3215) üzenetére


helixP
nagyúr

Eustock, ezt írtam én is. Most épp üres, de a hét közepén feltöltik a készleteket, ahogy olvastam. És lesz Redmi 3 is náluk.

Shinnokina: Én is használtam kényszerűségből, amíg szervizben volt a telefonom, egy 7''-es dual simes tabletet két hétig. És el kell hogy mondjam, hogy imádtam, teljesen használható volt! Zakó / kabát zsebbe mindig belefért. Csak az emberek néztek furán, de ez a legkevésbé sem zavart. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3222) toge79 válasza .DLL (#3217) üzenetére


toge79
csendes tag

Nekem nem tűnt fel, csak hogy mondtad. De így utánanézve nem egyedi eset Li-ion akku 3.8V-tal.

(#3223) .DLL válasza helixP (#3221) üzenetére


.DLL
veterán

Az a jó, hogy a 3-nak a kávái is keskenyebbek alig szélesebb, az a 2mm tényleg nem oszt, nem szoroz. Kíváncsi vagyok a MA-s tesztre, lehet hamarosan lecserélem a Redmi2-t? :D
Snapdragon 616 + 4100mAh :)) F/2 obi + PDAF érzékelő... nyami. :DDD

(P.H.)

(#3224) SkyLine3000 válasza helixP (#3221) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ma kérdeztem tőlük, h lesz-e és ha igen, mikor Redmi 3? Azt mondták, h lesz, de semmi egyebet nem tudnak még. Úgyh hét közepén még nem hiszem, h lesz. Gondolom, pár hét.

(#3225) nexusking válasza helixP (#3221) üzenetére


nexusking
aktív tag

Már most lesz náluk Redmi 3? Még csak a napokban rántották le a leplet az aranyosról. Hét közepére nekem MI 4C-t igértek csak.

[ Szerkesztve ]

(#3226) SkyLine3000 válasza nexusking (#3225) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A mai válaszukból kiindulva csodálkoznék, ha lenne.
Ha kapnak, valszeg benevezek egy Note 2 Prime-ra inkább. Nagy a kocsim csomagtartója...

(#3227) helixP válasza SkyLine3000 (#3224) üzenetére


helixP
nagyúr

Lehet, hogy félreérthető voltam, két külön mondat. Héten töltik a készleteket. Pont. Forgalmazni fogják a Redmi3-at is. Pont :) Nem azt jelenti, hogy a héten már lenne a 3-as is.

(#3228) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Más is tapasztalta már, hogy a beszéd hangminőség nem az igazi? Asszony panaszkodik, hogy kicsit szaggat, doboz hangja van a telefonnak.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3229) .DLL válasza hpeti2 (#3228) üzenetére


.DLL
veterán

Jelen! Igen, tompa, kissé öblös, és a zajszűrés elég erősen "némít" van hogy a szavak elejét/végét levágja ha zajosabb környezetben vagy halkabban beszél a partner.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3230) hpeti2 válasza .DLL (#3229) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Lehet hogy félreérthető voltam. Én tökéletesen hallom őt. Ő nem hall engem rendesen. Ennek szerintem nincs köze a zajszűréshez, az csak az ő beszédmikrofonja jeléből vonja ki a másodlagos mikrofon jelét, így tompítva a háttérzajokat.
A problémánkon ez nem segít. :(

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3231) .DLL válasza hpeti2 (#3230) üzenetére


.DLL
veterán

Oké, akkor kinél milyen telefon van? :D Mert azt hittem nála van a Redmi 2, ez nem derült ki.

(P.H.)

(#3232) hpeti2 válasza .DLL (#3231) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Nála van a Redmi 2 Pro és ő nem hall engem rendesen.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3233) solfilo válasza hpeti2 (#3232) üzenetére


solfilo
veterán

Mobilhálózat?
Én pl Vodásként a T-Mobilosokat érezhetően hangosabban hallom a Redmi 2-n, mint a Vodásokat.
Míg ugyan ezzel a telefonnal Telenoros voltam, nagyon halkak voltak a T-Mobilosok. :F
(helyszín jellemzően Bp belváros, a T-Mobilosok nem váltottak készüléket és én sem, csak a szolgáltatóm cserélődött)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3234) hpeti2 válasza solfilo (#3233) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A redmi vodás.
főleg voda <-> voda irány van, de megpróbálom, akkor telekom <-> voda beszélgetéssel is

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3235) solfilo válasza hpeti2 (#3234) üzenetére


solfilo
veterán

Egy próbát megérhet. Nem tudom van e összefüggés, csak nálam eléggé feltűnő volt a változás Telenor-Voda váltásnál.

solfilo

(#3236) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Én heti egyszer ha telefonálok manapság :D utálom is ha hívnak... nekem nem tűnt fel.

Amúgy laza off... 155 dollárért lesz Redmi 3..8 mag, 5 col, brutál akksi. :(
Ha itthon 45-50 körül lesz, akkor nagyon kinyírja a Redmi 2-őket... használtan is jó nagy értékvesztés.

[ Szerkesztve ]

(#3237) nexusking válasza Ren Hoek (#3236) üzenetére


nexusking
aktív tag

Sok embernek nagyon nem fog tetszeni az a hátlap, szerintem annyira nem fogja lenyomni. :)

(#3238) Ren Hoek válasza nexusking (#3237) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Elvileg lehet simával is majd. + tok, kit érdekel.

(#3239) nexusking válasza Ren Hoek (#3238) üzenetére


nexusking
aktív tag

Engem például :D főleg mivel simából meg csak aranytömb színű van.

(#3240) IG55 válasza Ren Hoek (#3236) üzenetére


IG55
senior tag

Ez is egy előnye a Redmi 2-nek. Olcsó, ezért nagy értékvesztést semmiképp sem tudsz elszenvedni :)

(#3241) helixP válasza nexusking (#3239) üzenetére


helixP
nagyúr

Lesz más egyszínű, sima hátlappal is.

(#3242) .DLL válasza hpeti2 (#3232) üzenetére


.DLL
veterán

Na én is erre panaszkodom, nálam van a Redmi 2 P, és én nem értek másokat.
Akkor mindegy mitől van lehet nem a mikrofontól, de valamilyen zajzár a beszédhangszórón is lehet, mert nehezen érthetőek, a szavak. És nem is a hangerővel van a gond, maxra tekerve még a ház is átveszi a rezgést, szal tud hangos lenni, csak nincs éle a hangjának, és valamiféle zajzár is belerondít.

Vodás hálózat, vegyes irányba, legrosszabb ha Pannonossal beszélek, legjobb ha T-ssel beszélek, de az sem egy álom kategória... Pedig hálózatilag nem rossz, ugyan ez a kártya volt a Blade-ben is, de annak a beszédhangszórója sokkal tisztább és érthetőbb volt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3243) sajo13


sajo13
senior tag

Én olyan gyári óra widgetet használok, ami kiírja az időjárást is. Annyit szeretnék kérdezni, hogy hol állítható be, hogy milyen időközönként frissítse az időjárást? Mert sehol sem találom... :)

(#3244) eFeMeR74 válasza hpeti2 (#3232) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Egymikrofonosra kell állítani a zajcsökkentést, ha esetleg nem azon van :)
Beállítás-Hangok-zajcsökkentés (legalul)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3245) .DLL válasza eFeMeR74 (#3244) üzenetére


.DLL
veterán

Nálam ott nincs ilyen menüpont. : o
(MiUIHu.5.12.4 ROM)

(P.H.)

(#3246) Ren Hoek válasza .DLL (#3245) üzenetére


Ren Hoek
veterán

6.1-en sincs...

(#3247) IG55


IG55
senior tag

BKK info appot használ valaki megfigyelt járatokkal?
WP-n küldött push notificationokat ha valami történt, itt nem.

(#3248) eFeMeR74 válasza .DLL (#3245) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nekem eddig MiUi v5 50 volt ott azon is lehetett állítani csak már nem emlékszem hol :D
Most a MIUI7 is megtaláltam ott ahol irtam.
Valószínűsítem a hangbeállításoknál kell keresni valahol, ha jól emlékszem ott is Beállítások--Hang--Telefonhívás zajcsökkentése menű alatt volt. (Mondjuk Redmi 1s a telefon, de nem hinném, hogy nagyon más lenne)

Pedig sokat segít a hangminőség terén amig a kétmikrofonosra volt állítva nagyon rossz volt a hang beszélgetés során. :(((

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3249) #65675776 válasza eFeMeR74 (#3248) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig nincs ott.

(#3250) Bocsidee válasza eFeMeR74 (#3248) üzenetére


Bocsidee
tag

Nekem sincs ott. (A legújabb fejlesztői MIUIHU)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.