Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) tomy86 válasza csurdongulos (#3700) üzenetére


tomy86
addikt

A Redmi 2 garanciapapírján levő telefonszámok (Eustock vásárlás):
06-30-288-00-66, 06-30-288-44-66

[ Szerkesztve ]

(#3702) csurdongulos válasza tomy86 (#3701) üzenetére


csurdongulos
tag

itt is köszönöm szépen!

(#3703) GrandS


GrandS
senior tag

Megrepedt a lányom telefonjának kijelzője (leesés miatt). Az érintője működik.
Tudtok-e jó beszerzési forrást, illetve Debrecen környékén olyan embert, szervizt, ahol esetleg kicserélik?

(#3704) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
A Beállítások->Rendszer->Mentés és visszaállítás-ban van mentés az eszközre, ami működik is. Viszont visszaállítást nem látok csak MiCloud-ról. Ezek szerint sd-ről nem is állít vissza? Érdemes ezt a mentést használni?

(#3705) user112 válasza user112 (#3704) üzenetére


user112
senior tag

Megtaláltam, A mentett fájl-nál van visszaállítás.

(#3706) xmacko


xmacko
tag

Sziasztok! Tudnátok segìteni abban, hogy lehetne letiltani az egyes appok automatikus frissìtését (pl.Gmail,Hangouts stb.)?

(#3707) trebrona válasza xmacko (#3706) üzenetére


trebrona
nagyúr

Play => Beállítások => Alkalmazások automatikus frissítése

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3708) DRPCDoki válasza xmacko (#3706) üzenetére


DRPCDoki
tag

Keresd meg a play áruházban az adott alkalmazást, aminek le akarod tiltani az automatikus frissítését(esetleg újra engedélyezni), majd a jobb felső sarokban bökj a ...-ra.
pl.

(#3709) .DLL válasza DRPCDoki (#3708) üzenetére


.DLL
veterán

Kissé OFF itt, de azt nem tudjátok véletlenül, hol lehet beállítani angolra? Hajam égnek áll ezektől a béna Google fordítós szövegektől, ez csak megerőszakolja a magyar nyelvet. :D

(P.H.)

(#3710) csurdongulos válasza .DLL (#3709) üzenetére


csurdongulos
tag

Nekem angol...bár én a telót is angol menüvel használom, szóval gyanítom az egész rendszer nyelvét át kell hozzá állítani.

(#3711) xmacko válasza trebrona (#3707) üzenetére


xmacko
tag

Köszönöm! Ès a mobil adatforgalmat hol lehet megnèzni a telefonon? Tudja külön számolni a wifi adatforgalmat vagy egybe megy? Köszi a segìtsèget!

(#3712) tomy86 válasza xmacko (#3711) üzenetére


tomy86
addikt

Megnyitod a biztonsági központot (zöld ikon, közepén egy fehér pajzzsal) és ott rányomsz az adatforgalom ikonra (egy cseppszerű ikon). Ha be akarsz állítani korlátozást (például az előfizetésedbe foglalt leforgalmazható adatmennyiséget), akkor jobb felső részen a fogaskerék ikonra nyomva megteheted. Illetve itt korlátozhatod is egyes alkalmazások internethozzáférését is. Wifi forgalmat nem számolja.

[ Szerkesztve ]

(#3713) Braddock válasza .DLL (#3709) üzenetére


Braddock
őstag

Beállítások - Rendszer - Nyelv és bevitel - Nyelv

[ Szerkesztve ]

(#3714) .DLL válasza Braddock (#3713) üzenetére


.DLL
veterán

Nem a rendszer nyelvére gondoltam, a MiUIHU-s srácok jó munát végeztek a fordítással (vagy legyen bárkinek is az érdeme) :R De az online Google szolgáltatások magyar nyelvre erőszakolása borzasztó, amint arra egy példát DRPCDoki hozzászólásában is láthatunk...

(P.H.)

(#3715) Braddock válasza .DLL (#3714) üzenetére


Braddock
őstag

Nekem olyankor átállítja mindenhol. Megnéztem most a Play is angol lett, meg a Gmail is, stb. Egy próbát megér, de indítsd újra az átállítás után.

(#3716) .DLL válasza Braddock (#3715) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm a tippet! :R

(P.H.)

(#3717) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek, mennyiért lehetne eladni a telót? Lassan 1 éves lesz, végig tokban tartott, hibátlan állapot.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3718) tomy86 válasza Nkboy (#3717) üzenetére


tomy86
addikt

A mobil beárazós topikban elég jól be szokták lőni az árakat. Hardveraprón 35-40 körül szokott lenni garanciális, úgyhogy szerintem az alatt valahol.

[ Szerkesztve ]

(#3719) Nkboy válasza tomy86 (#3718) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszi!

El is felejtettem, hogy van cél topik.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3720) SárkánySzív válasza Nkboy (#3719) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Nekem most egy féléves, és 35 -re lőtték be. EU-Stock garanciás, de
kicsit kevesellem az árát. Olyan 38 - 40 -re gondoltam volna, persze
ebbe bevállaltam volna az MPL futárt is. Van hozzá több tokom is,
meg tempered glass kijelzővédőm is.
... már csak azt nem tudom, hogy mit vennék...

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3721) Nkboy válasza SárkánySzív (#3720) üzenetére


Nkboy
senior tag

már csak azt nem tudom, hogy mit vennék...

Azt még én sem. :) Hasonló árkategóriában nézelődtem, az Android dual SIM okostelefonok topikot olvasgatom. Olyat keresek ami tudja a B20 frekit.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3722) SárkánySzív válasza Nkboy (#3721) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Egyébként ezzel szemezgetnék.:
[link]

Ezelőtt az ulefone paris telóval szemezgettem, de voltak problémás darabok több is;
és a garit nem olyan egyszerű lerendezni.
[link]

[ Módosította: #65675776 ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3723) helixP válasza SárkánySzív (#3722) üzenetére


helixP
nagyúr

Kérlek, hiperhivatkozással linkelj legközelebb, felhasználóbarátabb és átláthatóbb is a topic. Köszi

(#3724) Nkboy válasza SárkánySzív (#3722) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ezeket néztem én is. Mintha valahol az olvastam volna, hogy a MTK6735P gyengécske. Bár nem tudom, hogy ez normál használatnál számít e. Nem játszok telón.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3725) trebrona válasza helixP (#3723) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az off topic gombot pedig meg sem említetted. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3726) SárkánySzív válasza helixP (#3723) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Rendicsek, és bocsesz !

más...
Tudom unásig van már, de megint az ébresztés...
Megcsináltam csürdöngölő topik társ leírása alapján az ébresztési beállítást.
Faszául is ébresztett egy darabig, majd egy este felraktam az Emag, és egy KM Player alkalmazást.
Másnap reggel nem ébresztett a teló, de a következő nap sem.
Ha valaki így jár a következőket kell csinálni...
Gondolom módosult a fájl rendszer, de helyrehozható a dolog.
Törölni kell az ébresztést, majd újra beállítani; illetve törölni kell a berakott
alkalmazásokat a a hátérben futtatott környezetből, majd ismét berakni két - három
alkalmazást mint eddig is volt.
Ettől a kanyartól ismét megjavul az ébresztés.
No ezért akartam eladni ezt a fost, mert meguntam a küzdelmet az ébresztési mizériával.
Egyébként teljesen jó, csak ki kell cselezni hogy csörögjön reggel.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3727) Nkboy válasza SárkánySzív (#3726) üzenetére


Nkboy
senior tag

Azért kíváncsi lennék, mi a tényleges oka, ennek az ébresztő hibának. Mert nálam soha nem hibázott. Romtól függetlenül.
Semmit sem állítottam rajta. Sőt valamelyik nap teljes törlést is csináltam, ment minden a levesbe. Legújabb fejlesztői fel, semmi extra beállítás, ébresztő OK.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3728) SárkánySzív válasza Nkboy (#3727) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Mi a szösssssz... !!!
Kikapcsol állapotban is ?
Most is a legújabb Rom van fent a MIUHIU / vagyula /
Minden Rom felrakásánál a tiszta telepítést választottam,
tehát volt már fent több is.
Ugató Eb legyek ha értem a dolgot.
:W :W :W
Raktam már fel MULTIT is, azzal is ugyanez volt a gond.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3729) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Mivel nekem ez az első Xiaomi telefonom, még a használat után több hónappal is találtam érdekességeket a MIUI-ban. Nem tudom szedte-e már valaki össze őket, én most megpróbálok párat. ( Amennyiben nem ez az első, bocsi. :B)

I. Ha a kezdőképernyőn 3 ujjal húzol egyszerre, tudod módosítani a lapok sorrendjét.
II. Zárt képernyőn ha hosszan nyomod a Home gombot, zsemlámpa lesz a vakudból.
III. Ha a menü gombot lenyomod, és a megjelenő alkalmazásokat "zoomolod" 2 ujjal, nagyobb, és kisebb verziókat kapsz.
IV. Ha egy alkalmazás ikonján látod, hogy értesítésed jött, 2 gyors koppal az ikonra megnézheted az üzenetet anélkül, hogy belépnél az appba.
V. Ha a kapcsolókat hosszan nyomvatartod, bedob a beállításáiba.(pl.: Wifi-nél a wifi beállításaiba)
VI. Ha Home gombról balra húzással beléphetsz az Egykezes használatba.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#3730) Nkboy válasza SárkánySzív (#3728) üzenetére


Nkboy
senior tag

Kikapcsolt állapotban is. Előtte egy perccel bekapcsol. Azért írtam, hogy kíváncsi lennék, mitől lehet valóban.

Volt fent nekem multi, fejlesztői, stabil, kínai, cm12-13, de mindig ébresztett.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3731) #65675776 válasza SárkánySzív (#3720) üzenetére


#65675776
törölt tag

A sok kiegészítővel tipikusan csak feleslegesen felnyomod az árat. Személy szerint olyan hirdetésekkel nem is foglalkozok, amelyekben milliónyi szir-szar van még a számomra lényeges termék mellé. Gondolom nem én vagyok egyedül ezzel.

(#3732) .DLL válasza SárkánySzív (#3722) üzenetére


.DLL
veterán

Hát ném ár csak olyan telót vennék aminek van jó támogatása, támogatottsága pl. ilyen faxa topikja, és normális garanciája: pl. UE Stock. :K De jelenleg nincs mit... nekik több 5" alatti telót is fel kéne venniük a forgalmazási stratégiájába, és árulni őket. Mert oké, le lehet cseréni a Redmi 2-t jó áron, de mire is? Note-ra? :N Túl nagy, gondolom a többségünk ezért vett itt 4,7-es telót. Ennek kéne utódokat és alternatívákat állítaniuk hasonlóan kis méretben, jó hardverrel (lehetőleg Qualcomm)

(P.H.)

(#3733) cidalain


cidalain
veterán

Ha nem ossze a vasarlasom, es visszajon a paypaltol a zseton, akkor en tuti vevo vagyok egy hsznalt redmi 2 prora!

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3734) SárkánySzív válasza #65675776 (#3731) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Jajj, de hogy is...
Félreértesz, vagy nem voltam világos, illetve ezt nem beszéltük át.
Nem akarom Én felnyomni az árát, mint ahogyan az eladott Jyaju G4 S telómnak, vagy a THL
T 11 telómnak sem nyomtam fel az árát a kiegészítők miatt.
Mindegyiket az árában adtam el, a kiegészítőket csak azért adom oda; mert mi a fenének tartogassam itt a fiókban, hiszen örülök ha nem pakolgatom itt.
Egyébként ha annyit ér a topik szerint akkor annyit, csak picit többre gondoltam; de nem a
kiegészítő cuccok miatt.

.DLL
Pont ezért nem adom el ezt sem már, mert hazai gari, jó topik
meg az 5" már nálam is egy határ.
Az ébresztés meg megoldható.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3735) tigipuf válasza SárkánySzív (#3734) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem kell csodálkozni ,szerintem a redmi3 [link] verte le az árakat,már 44-ért is hozzá lehet jutni a fórum szerint.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3736) bunnyhu válasza tigipuf (#3735) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem is tudtam ,hogy már szállítják, utolsó infóm szerint mindenhol csak előrendelés van. No én hagyom egy kicsit kifutni, aztán megálmodom, akarok-e redmi3-mat :)

https://divecenter.hu

(#3737) CoolBoy323 válasza bunnyhu (#3736) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is várok egy kicsit, és ha nem lesz nagy gáz, cserélek... a fém hátlap csábít, hátha minőségibb mint ez, és nem fog nyekeregni egyfolytában :U

de még az is megeshet, h az 5" nem fog bejönni, és marad a 2-es :)

van időm megálmodni, mert csak normális garival veszek, spemall-t inkább kerülöm

(#3738) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Használ valaki sMIUI rom-ot? Szimpatikus, hogy kigyomlálható a sok szemét belőle.

https://divecenter.hu

(#3739) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Használ valaki VOIP hívást Redmi2-vel? Ha külső progit használok (MobileVOIP), az gond nélkül működik. Ha azonban a beépített tárcsázót akarom használni, akkor hiába állítom be a VOIP szerver adatait (Voipblazer), nem működik. Kérdeztem a VOIP-os topikban is, elvileg a beállítások jók, de nem tudom, nem-e valami MIUI trükk, vagy bug van a dologban. Eljutok addig, hogy elindul a hívás (lásd a képet), de néma csend és nem csörög ki a hívottnál:

(#3740) Nkboy válasza Adamo_sx (#3739) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ez szerintem MIUI bug lehet, mert nálam is ez a helyzet. Ha nem csöng ki, le kell rakni, és a második híváskor, már jó szokott lenni.
Pont emiatt használok külső progit (MobileVoip). Meg úgy vettem észre, hogy a beépítettnek, rosszabb a minősége.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3741) herdsman12 válasza Adamo_sx (#3739) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálam a MobileVOIP - Voipyo (nincs SIP) páros hibátlanul működik, bár a program utóbbi frissítései okoznak régebben nem látott csatlakozási hibát.
Beépített SIP kliens is működött pár alkalommal, aztán változatos hibák jelentkeztek.
Egyéb programok is változatos hibákat produkálnak.
Van NeoPhone nomadikus számom Zoiper programmal. Ebben az lenne az érdekes, hogy vezetékes áron hívható a mobilom, de nem tökéletes, leginkább nem elérhető. Mobilról otthoni VoIP telefont bármikor, hibátlanul elérem.
Most éppen a Denwa - NeoPhone párossal küzdök. Otthoni WiFi-re csatlakozik azonnal a program, mobil netről viszont hibát dob.

(#3742) cidalain


cidalain
veterán

Talan megoldodik a kalvariam.
A webshopot kinaiak uzemeltetik, es az unnep miatt nem kaptak meg a levelemet, melyben a kirabolt futarrol, es a mostmilesz-rol erdeklodtem.
Tavabbitottak az europai kozpontnak hogy kuldjek ujra a rendelesem, de sajnos kifogytak a sargabol. Kerdeztek mi legyen, elallok, vagy jo lesz mas szinben is.
Mondtam hogy ok a fekete is, es kertem arengedmenyt (jan 28-an rendeltem 3-5 nap szallitassal, ebbol mire ideer lesz vagy egy honap...). Kivancsi leszek.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3743) cidalain


cidalain
veterán

Emag: 47900. Fekete, feher. 2 napig

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3744) cidalain válasza cidalain (#3742) üzenetére


cidalain
veterán

Megjott a redmi 2 pro a xiaomiforsale.com-rol. 139 euro plusz posta. 813-mas tipus, eu pluggal jott. A kellemetlensegek miatt (bar a futar kirablasarol ok sem tehetnek) kaptam ajandekba egy MiKey-t is (aminek inkabb jelzes erteke van ugye).
A csomagot szerdan adtak fel, ma hoztak ki.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3745) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

A szervíz a MIUI 7.1.2.0 Stabil (xiaomi.eu) rendszert tette fel (GPS-t ezen használva jónak nyilvánították). Ráadásul most végre a driver is összejött [MiPhone].
Ez viszont nem root-olt.
Jól gondolom, hogy ha fejlesztőit szeretnék akkor a [miuiandroid.hu] helyről kell letölteni a magyar ROM-ot (Redmi 2 pro 2014813-ra). Itt most 6.2.18 (MIUI 7)-van.
Ez ajánlott és fejlesztői ROM és friss is? Nem számít, hogy 7.1 van fent? Nem kell hozzá más recovery? Csak felmásolni a telefon belső memóriájába update.zip néven. Majd Recovery-ben Wipe Cache, Wipe User Data, Install update.zip to System és kész?

[ Szerkesztve ]

(#3746) tomy86 válasza user112 (#3745) üzenetére


tomy86
addikt

Nem kell recoveryt cserélni. Telepíteni úgy kell, ahogy leírtad.
Tiszta telepítésnél mindegy, hogy mi van fenn jelenleg. Tiszta telepítés leírása különböző recoveryk esetén.
Romról nem tudok nyilatkozni én multi romot használok (annak is egy kb. egy hónappal korábbi verzióját).
Azt nem tudom, hogy mennyire lényeges a rom átnevezése update.zip-re, de ártani nem árthat. Korábbi telefonomon cwm recovery volt, ott lényegtelen volt a rom elnevezése.

[ Szerkesztve ]

(#3747) cidalain válasza user112 (#3745) üzenetére


cidalain
veterán

Van xiaomi.eu-s fejlesztoi verzio is. 6.1.28 a legfrissebb. En ezt tettem fel, eleg jol muzsikal eddig. (Van ebresztes, a galeria app nem keveri a kepeket masik naphoz, GPS remekul mukodik IGO szulinapp-al)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3748) user112 válasza cidalain (#3747) üzenetére


user112
senior tag

A [miuiandroid.hu]-n is Xiaomi.eu-s ROM van, 6.2.18 verziójú, akárcsak a magyar ROM-é. Vagy nem erre gondoltál? Itt hogy-hogy nincs még 7-es verzió?

Köszönöm a megerősítést Tomy86-nak.

[ Szerkesztve ]

(#3749) trebrona válasza user112 (#3748) üzenetére


trebrona
nagyúr

7-es az, a 6.2.18 a megjelenés dátumát jelöli. 2016.02.18.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3750) cidalain válasza user112 (#3748) üzenetére


cidalain
veterán

Nem ez van nekem.
Nalam MIUI7 6.1.28 van. A telefon ajanlotta fel a frissiteset OTA-n keresztul.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.