Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) DavidQ válasza tomy86 (#4700) üzenetére


DavidQ
tag

Áá köszi!
Nem voltam biztos, hogy vállalnak csak javítást, de örülök hogy igen. :) Sajnos a külföldi rendelés hátulütője a problémás garancia. Adja Isten, hogy ne kelljen javíttatni, de legalább már tudom hova lehet fordulni, ha baj van. :)

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4702) bunnyhu válasza DavidQ (#4701) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Az mondjuk más kérdés, hogy megéri-e majd javíttatni ...

https://divecenter.hu

(#4703) DavidQ válasza bunnyhu (#4702) üzenetére


DavidQ
tag

Igen, az más kérdés. :K Nyilván, ha tudom hogy mi a baja, és találok hozzá alkatrészt szétkapom itthon és megcsinálom magamnak, de egyszer jól jöhet még, ha nagy a tanácstalanság. :DDD

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4704) zaphod78


zaphod78
tag

Üdv mindenkinek.
A családban üzembe helyezek egy ilyen telefont, és az lenne a kérdésem, hogy használ-e valaki sMIUI-t? Csak mert láttam, hogy volt róla szó, de az oldalukon nem látom ezt a típust. Meg a kódnevekkel sem vagyok tisztában. Amiről szó van, az 2014813-as verzió. Milyen néven fut? Előre is köszönöm az esetleges segítséget.

(#4705) helixP válasza zaphod78 (#4704) üzenetére


helixP
nagyúr

Az sMIUI egy MIUI alapú custom rom. Nem is fogod megtalálni a honlapjukon.

(#4706) tomy86 válasza zaphod78 (#4704) üzenetére


tomy86
addikt

"Amiről szó van, az 2014813-as verzió."
Az a wt86047

[ Szerkesztve ]

(#4707) trebrona válasza zaphod78 (#4704) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4708) GrandS


GrandS
senior tag

Hol lehet átállítani a MIUI-ban az alapértelmezett tárcsázót? (RocketDial)

(#4709) .DLL válasza GrandS (#4708) üzenetére


.DLL
veterán

Beállítások menü, legörgetsz az aljáig: Alkalmazások -> szintén alul nagy fogaskerék gomb "alapértelmezettek" felirattal:
Itt van minden főbb tevékenység felsorolva, pl. hívás, Launcher, SMS, galéria, kamera, zene, stb. és rájuk kattintva be lehet állítani a tevékenységhez tartozó alapértelmezett programot.

(P.H.)

(#4710) GrandS válasza .DLL (#4709) üzenetére


GrandS
senior tag

Ja, közben ezt megtaláltam, de a gyári hívásfogadás még mindig elébe tolakszik. Kell ehhez root, vagy mi a fene?

(#4711) .DLL válasza GrandS (#4710) üzenetére


.DLL
veterán

Az lehet hogy a Témázás körébe tartozik...?

(P.H.)

(#4712) GrandS válasza .DLL (#4711) üzenetére


GrandS
senior tag

Ja, hogy a MIUI témákba menjek bele, ott esetleg töltsek le olyasmit (nem az enyém, a kollégámé. Olyan hívásfogadást szeretne, hogy ne elhúzással, hanem zöld meg piros gombbal fogadjon hívást).

(#4713) zaphod78 válasza trebrona (#4707) üzenetére


zaphod78
tag

Köszönöm MINDENKInek a hozzászólásokat :R Sikerült megtalálni és felrakni. Feleségem fogja használni. Nagyon megtetszett neki az én telefonomon (mi note pro) és szeretett volna magának is.

(#4714) Geby


Geby
tag

Próbált valaki felrakni xiaomi.eu-s stabil romot 4.4-est és utána rootolni, valamint ellátni adblockerrel.... ?

Az sMIUI dolog tetszik, hogy Te kattintod össze magadnak amit akarsz, de már 5.1-es xiaomi.eu romra épül aminél valószínű még mindig probléma van a BT, proximity senzor, fényérzékelő hármassal.......az alap romnál gond volt ezzel......

Jelenleg csak a MIUIhu-ban találom ezeket, de ugye nem fog frissülni ez az ág. (4.4-es)

Próbáltam rootolni a sima xioami.eu-s romot, de utána nem működött a play áruház sehogy sem......
Adblockerhez meg még nem értek.....

(#4715) Upo válasza Geby (#4714) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem rakd fel a weekly-t, március 31. az utolsó 4.4 rá, ott a zöld pajzsos alkalmazásban a kapcsolóval simán bekapcsolod a root elérést.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4716) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Erről van tapasztalatunk?
XOSP marshmallow

https://divecenter.hu

(#4717) .DLL válasza bunnyhu (#4716) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem nincs, de ezek ígéretesek:

"NO lag whatsover
*ROM is based on CM 13. So you get all the cutomization option of it
*NO heating issue
o_o
*Gaming performance was/is good
*Camera is also working great(can't comment about the quality)"

A CM13-mal melegszik a Redmi 2, vagy miért emelte ki?

Egyébként nem látom a letöltő linket, nem vagyok member... :Đ : (

(P.H.)

(#4718) trebrona válasza .DLL (#4717) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hogyhogy nem vagy member? Lépj be a MiAccount-oddal! ;)

Egyébként a letöltőlink:

https://drive.google.com/file/d/0B9oajYklNKkjRVVRSUpWYTB0anM/view

gapps: http://opengapps.org/

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4719) .DLL válasza trebrona (#4718) üzenetére


.DLL
veterán

Olyanom sincs. Ha jól sejtem ezzel el is vágtam magam örökre.. :DDD

Köszönjük a linkeket!

Most nézem a fájlnevet: wt88047... akkor ez a 86047-esekre felejtős?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4720) trebrona válasza .DLL (#4719) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ennyire nem mélyedtem el a témában, CM 13-at írja alapnak, az megy minden verzión?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4721) bunnyhu válasza .DLL (#4717) üzenetére


bunnyhu
senior tag

A youtube alatt van link, amit reg nélkül is látsz :)

https://divecenter.hu

(#4722) jUUh válasza bunnyhu (#4716) üzenetére


jUUh
addikt

Ezt előző héten én is majdnem feltettem, de végül letettem róla. Ha valaki mindennapos használatról tudna infót adni, szívesen várnám/várnánk.

"First things first, "In my opinion" this ROM is more Stable Than Nexus Experience."

Mondjuk a Nexus Experience nálam betonstabil volt abban a pár hónapban... :K

Samsung Galaxy S23+

(#4723) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Az az igazság, nekem még a 4.4-es rom van a telómon, és mivel tök elégedett vagyok vele nem cserélem le csak azért, hogy 5-ös android legyen rajta. 6-osra még esetleg, de valahogy nincs már erőm kísérletezgetni, meghagyom a lelkes ifjúságnak :) De ha valahol tuti hibamentes 6-os felmerül, még elcsábulhatok, ezért javasoltam figyelmetekbe. Mivel úgy tűnik a miui 8 se hozza el a 6-ost nekünk, amit már év elejére ígértek, így sanszos, hogy gyárilag nem lesz, tehát vagy 4.4 vagy főzött.

https://divecenter.hu

(#4724) RaVal válasza bunnyhu (#4723) üzenetére


RaVal
tag

Sziasztok!
Feltettem a legfrissebb 6.6.16-os fejlesztőit ma reggel.
Ígéretesnek tűnik, a rendszer fürgébbnek érződik, mint a miui 7 alatt volt.
Bug amivel eddig találkoztam:
- nincs számológép, ezt tettem fel helyette
- amikor az alkalmazás előzményekrben rámegyek a bezárásra, akkor pár másodpercet gondolkodik, mintha nem érzékelte volna az érintést, de aztán kitörli az előzményeket.

Más: valakinek nincs letöltve, vagy link olyan fasboot romról, ami még nem lockolja a bootloadert? NX rom alatt nem mentettem le 1-2 dolgot, és jelenleg nem engedi visszatenni azt a recovery-t, amivel a mentést csináltam.

bunnyhu: Szerintem érdemes feltened egy 5 alapú redszert, mert az már kihasználja a 64bites chipet, érezhetően fürgébb már a 5.1 alapú miui is mint a 4.4. Múlthéten tettem fel NX után a legfrissebb 4.4-et, majd azt frissítettem az 5.1-re és sokkal jobb. Igaz, így a korábbi recoveryk jelenleg nem működnek, csak ami a fejlesztői rom-hoz van twrp 3.0.0.1.

[ Szerkesztve ]

(#4725) tomy86 válasza RaVal (#4724) üzenetére


tomy86
addikt

Fastboot rom esetleg innen?
Kíváncsi leszek, hogy hány néven fogják jelölni még ezt a telefont a romok elnevezésében? Volt már HM2014813, wt86047, most meg éppen HM2XTD2Pro. Ennek mi értelme van?

[ Szerkesztve ]

(#4726) RaVal válasza tomy86 (#4725) üzenetére


RaVal
tag

Köszi, ezt ismerem, csak nem tudom, hogy a China Developer ROM V 6.3.3 ami a HM2014813-hoz valéó, lezárja-e a bootloadert, vagy sem? Mert nincs kedvem a bootloader nyitással vesződni, anyumnak a Redmi 3-jánál próbáltam múlthétvégén igényelni, de sms kód 2 nap alatt egyszer se jött, így nem indult el a 3-21 napos várakozás se :F

[ Szerkesztve ]

(#4727) tomy86 válasza RaVal (#4726) üzenetére


tomy86
addikt

Sajnos 100%-ra én sem merem állítani, mert nem próbáltam.

(#4728) bunnyhu válasza RaVal (#4724) üzenetére


bunnyhu
senior tag

NX-el mi volt a baj?

https://divecenter.hu

(#4729) RaVal válasza bunnyhu (#4728) üzenetére


RaVal
tag

Aksit jobban ette mint a miui még Greenify mellett is. Valamint a legutóbbi frissítés után olyan bugot produkált, hogy nem tudtam a hívásokat fogadni néha, a kis tárcsázót nem lehetett sehova se húzni. A duplakoppos ébresztés kikapcsolása úgy tűnik megoldotta a dolgot amúgy. Valamint kíváncsi voltam, hogy milyen az 5.1 alapú miui, illetve a 8-as milyen lesz és azt kell mondjam, főleg a 8-as miui, hozza sebességben az NX-et, valamint már nem záródik be a zenelejátszó a háttérben ha több minden van megnyitva vagy több oldalt megnyitok a böngészőben. Ez utóbbi miui 7 alatt volt, még kb 6.1.23 vagy hasonló számú rendszerkor, ezért váltottam NX-re. Hiába lakatoltam le, bezárta, illetve a Twighlight progit is. De a legutolsó 4.4 miui már nem csinálta, se az 5.1 utolsó 7-es.

De már elindítottam a telóra a bootloader nyitási kérelmet, jelenleg a 3-21 napos várakozási fázisban van az accountom, utána felteszem a fastbootromot és kiderül, hogy lezárja-e.

(#4730) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Szicsasz Mindenkinek !

Ha az enyém 2014/813, és WT8647A; akkor nekem ez kell ?
A fenébe ezzel az új jelöléssel !

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4731) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!kb.2 hónapja nem frissítít a telóm,előtte mindig küldte a frissítéseket.mi lehet elállítva?

(#4732) tomy86 válasza SárkánySzív (#4730) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, az kell.

(#4733) SárkánySzív válasza tomy86 (#4732) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Köszi :R !
Rá nem jövök hogy jön ki ez a rövidítés...

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4734) Nkboy válasza SárkánySzív (#4733) üzenetére


Nkboy
senior tag

Melyik TWRP kell hozzá, hogy ha valami gubanc van akkor, zökkenőmentesen vissza lehessen állítani?

Ebben van magyar nyelv?

Köszönöm!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#4735) RaVal válasza Nkboy (#4734) üzenetére


RaVal
tag

TWRP 3.0.0.1 jó hozzá, nagy része magyar, de az új miui 8 részek még angolul vannak.

(#4736) Sziahomi válasza Nkboy (#4734) üzenetére


Sziahomi
tag

Én 3.0.0-1-es twrp alól telepítettem fel a miui 8-at. Nem kellett tiszta telepítés gond nélkül fel ment. Supersu kell majd a telepítés után, de azt jelzi is.

(#4737) SárkánySzív válasza Nkboy (#4734) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Szerintem még várni kellene vele, hogy minden a helyére kerüljön.
Eléggé friss még ez, legalábbis még várok a tapasztalatokra, és a véleményekre.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4738) DRPCDoki válasza SárkánySzív (#4737) üzenetére


DRPCDoki
tag

Én is így vagyok vele, ez még nem tűnik túl kiforrottnak, ezen kívül pedig nem érzem valós indoknak, hogy nem marhmallow, hanem kitkat (főleg, hogy korábbi romoknál volt már lolly), kíváncsi lennék ezek után várhatunk-e még marsmallow-t vagy lolly-t miui 8-cal.

(#4739) tomy86 válasza DRPCDoki (#4738) üzenetére


tomy86
addikt

Nem kitkat alapú. Android verzió: 5.1.1

(#4740) DRPCDoki válasza tomy86 (#4739) üzenetére


DRPCDoki
tag

Hmm, érdekes, ezek szerint félreértettem valamit, bár őszintén szólva furcsálltam, miért lenne 4.4. Illetve a lentebb idézett mondatban ott van az egyelőre, tehát nem tudom várható-e később a marshmallow. Igazából a félreértelmezés miatt gondoltam, hogy most kipróbálok egy lolly-s miui-t a kitkat-es helyett, de így lehet inkább továbbra is várok egy stabilabb miui 8 romra.

"A hardver korlátai miatt a 4.4-en futó MIUI8 eszközökön (Redmi 1, Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2A, Redmi Note 3G, Redmi Note 4G) nem fog működni a "Második asztal" és "Alkalmazások klónozása" funkció egyelőre!" Ezek szerint az itt megjelölt 4.4 a kezdeti romra utalhat, ami megfordult a fejemben, de valamiért mégis tévesen értelmeztem. Köszi a helyreigazítást. :R

(#4741) tomy86 válasza DRPCDoki (#4740) üzenetére


tomy86
addikt

A "sima" Redmi 2/2A van még 4.4-en. A Redmi 2 Pro/Prime rom Lollipop alapú.

(#4742) SárkánySzív válasza DRPCDoki (#4740) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Ha mályvacukrot szeretnél, akkor itt van a Nexus Rom.
Ámbár Én utáltam a Google keresősávot, ezért nem sokáig voltunk barátságban.
Az igaz, hogy ha innen raksz fel Gapps-t, itt , akkor kikerülhető a keresősáv.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4743) DRPCDoki válasza SárkánySzív (#4742) üzenetére


DRPCDoki
tag

Nem kritikus dolog, hogy MM legyen a telómon, csak az a szituáció, hogy van egy viszonylag "hibátlan" 4.4-em és pár hete/hónapja gondoltam egyet, hogy teszek helyette egy még jobb 5.1-et, viszont bejelentették dátummal, hogy jön a miui 8 mm-el és ekkor gondoltam, hogy ráérek váltani és ha már váltok, akkor a limitált szabadidőm miatt okosabban tenném, ha egyből miui 8 és mm lenne miui 7 és lolly helyett, de így már kérdéses számomra, hogy végül eljön e késések késése után az mm (de a miui 8 alapvetően így is vonzó számomra, csak eleve stabil rendszerre van szükségem, ezért még várok, illetve a szabadidőmből mostanság kísérletezésre sem telik sajna). :)

[ Szerkesztve ]

(#4744) bunnyhu válasza tomy86 (#4741) üzenetére


bunnyhu
senior tag

2/A a pro.

https://divecenter.hu

(#4745) DRPCDoki válasza bunnyhu (#4744) üzenetére


DRPCDoki
tag

Én is így gondoltam, de valójában nem így van. Adok 2 specifikációval kapcsolatos linket (röviden a legszembetűnőbb különbségek "A" vs Pro az "A" hardvere szerinti nézőpontból: 4 mag, de cortex-a7 és 1,5ghz; Mali-T628 MP2 gpu, 1 gb ram, 8 gb belső tárhely, tehát lényegében egy olcsósított "sima" redmi 2 (talán csak a SoC különbözik, bár nem néztem végig tüzetesen)):
1
2
És még egy 3. link, itt épp a "sima" redmi 2-vel vetik össze egy hír erejéig. Ami még feltűnt, hogy a Redmi 2A alapból 5.0 androidverzióval indult.

[ Szerkesztve ]

(#4746) tomy86 válasza bunnyhu (#4744) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet (szerintem és pl. ez alapján sem), de én ezt a káoszt az elnevezésekkel nem tudom követni. A lényeg, hogy a Redmi 2 Prora kiadott MIUI8 5.1.1, tehát Lollipop alapú.

[ Szerkesztve ]

(#4747) .DLL válasza DRPCDoki (#4745) üzenetére


.DLL
veterán

Azért egy ilyen ismeretlen, esetleg kevéssé támogatott SoC-vel megáldott készüléket nem szívesen vennék. Üzemidő? Szenzorok? Stabilitás? Portolt rom-ok? :N
Egyébként nekem a Snapi 410 is 23valamenniy pontot gurított AnTuTu-ban, szerintem ez marginális különbég, az adott Romtól is függ ami épp a telón van.

(P.H.)

(#4748) Gorbeee


Gorbeee
tag

Valaki megtenné nekem, hogy leírja ezt az új zárt bootloader problémát,mi miért hogyan? Szabadidő hiányában sajnos nem volt időm utánaolvasni. :( :R

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#4749) tomy86 válasza Gorbeee (#4748) üzenetére


tomy86
addikt

(#4750) Gorbeee válasza tomy86 (#4749) üzenetére


Gorbeee
tag

Köszönöm szépen a segítséged. :) :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.