Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) jUUh válasza zaphod78 (#4850) üzenetére


jUUh
addikt

Egyszer még közvetlen vásárlás után volt ilyen,újraindítás után jó lett.

Más: MIUI 8 videó :))

Samsung Galaxy S23+

(#4852) zaphod78


zaphod78
tag

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy használ-e valaki sMIUI-t ilyen készüléken? Ha igen mi a véleménye róla?
Köszi.

(#4853) Shrimplandhu válasza Shrimplandhu (#4844) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Beszámolok a diagnózisról: a micro usb port kapott egy kis vizet ez okozta az elektromos anomáliákat. Ki lett pucolva most jó, de elképzelhető hogy cserés lesz. Rendelt valaki már ilyet? Találok az ebay-en?

http://shrimpland.hu/

(#4854) .DLL válasza Shrimplandhu (#4853) üzenetére


.DLL
veterán

(#4855) bunnyhu válasza .DLL (#4854) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Én ezért raktam bele mágneses talpat, anno linkeltem is mert tökjó dolog.

https://divecenter.hu

(#4856) Shrimplandhu válasza .DLL (#4854) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Köszi. Valszeg rendelek egyet ha megadja magát ne akkor kelljen kapkodni.

http://shrimpland.hu/

(#4857) ZeroZ


ZeroZ
tag

[SEGÍTSÉG] Bootloop problem megoldása - adatvesztés nélkül? - feladvány

Sziasztok!

A címben említett esethez lenne szükségem egy kis segítségre.
Az lenne a kérdés, hogy mit csináljak ahhoz, hogy le tudjam menteni az adatokat a telefonról?
Az eszköz egy Redmi 2 Pro gyári állapotban, 1 éves, soha semmi baja nem volt, egyszer előjött ez a dolog.
Nem bootol be, csak az MI logó látható.

Neten csak ilyen "fastboot flash/wipe/hard reset, stb.." opciókat láttam, amik mindent letörölnek a telefonról (elvileg)
ahogy olvastam. Ezzel semmi gond nem lenne, csak előbb az adatokat le szeretném menteni.
Vagy olyan romot lehet rárakni így valahogy, amivel azok nem törlődnek?

A recovery menü és egy másik menü bejön a hangerő+bekapcsolás gombok nyomására.
Ezekről csatolok képet.

1
2

A feladat helyes megoldójának lehet küldök ajándékot, mert elég fontos dolgok vannak a készüléken.

Előre is köszi!

Üdv:

[ Szerkesztve ]

(#4858) trebrona válasza ZeroZ (#4857) üzenetére


trebrona
nagyúr

Első körben próbáld meg a wipe&reset menüpontban a wipe cache opciót! Ez csak a gyorsítótárat törli, az adatokat nem, hátha utána be tudna bootolni a rendszer!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4859) ZeroZ válasza trebrona (#4858) üzenetére


ZeroZ
tag

Hali! Köszi a választ. Megcsináltam, de sajna nem működik (túl egyszerű lenne az élet, ha két perc alatt megoldódna úgy érzem...). Mi lenne a "második kör"? Előre is köszi. Üdv:

[ Szerkesztve ]

(#4860) trebrona válasza ZeroZ (#4859) üzenetére


trebrona
nagyúr

Második kör amit már máshol javasoltak neked, Multitool alkalmazással TWRP telepítés, majd boot TWRP-be, csatlakozás PC-hez, így műkodnie kell MTP módban és az adatok lementhetőek. Ezután új rom telepíthető szintén Multitool segítségével.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4861) ZeroZ válasza trebrona (#4860) üzenetére


ZeroZ
tag

Hali! Húúú, zseniális :D:D:D A végén még jó lesz. Egy kérdés. Van 4 féle Redmi 2 a választható opciók közül 3. Honnan tudjam, hogy nekem melyik kellene?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4862) trebrona válasza ZeroZ (#4861) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az itteni topiklakók majd segítenek beazonosítani, ennyire mélyen nem vagyok benne a Redmi2 témában, én is csak "vendég" vagyok. Kiindulásnak az akkumulátor alatt van egy típusszám: [link]

Ezt írd be ide, majd a "helyiek" segítenek a beazonosításban. :)

Mankónak egy táblázat: [link]

(#4863) jUUh:
Olvastam az összefoglalót, de nem biztos, hogy mindenki megőrzi a dobozt. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4863) jUUh válasza trebrona (#4862) üzenetére


jUUh
addikt

Vagy esetleg még a gyári doboz hátulján tudod megnézni.Összefoglalóban van kép

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#4864) tomy86 válasza ZeroZ (#4861) üzenetére


tomy86
addikt

Ha elindul recovery módban, akkor ez a biztos megoldás.

(#4865) ZeroZ válasza jUUh (#4863) üzenetére


ZeroZ
tag

köszi! :)

(#4866) ZeroZ válasza trebrona (#4862) üzenetére


ZeroZ
tag

Na, eddig meg is vagyok. Az akksi mögött szépen ott volt a szám. Folytattam a dolgot. Viszont.... Fastboot mód be, és a következő kép fogadott. Nem találja az eszközt:

4.

Ilyenkor mi a teendő? Két opciót látok:
- telepítsem valamelyik alkalmazást, a MI PC Suite-t vagy MiFlash-t? (sajnos nem tudom melyik mit csinál és melyik kellene ide)
- vagy egyéb?

(a cél ugye még mindig az adatmentés lenne)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4867) trebrona válasza ZeroZ (#4866) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mindkettőt telepítsd, ezzel felkerülnek a szükséges driverek, ahogyan írja is.

Szerk: fastboot módban van?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4868) jUUh válasza ZeroZ (#4866) üzenetére


jUUh
addikt

Nekem ugyanez volt, hogy nem ismerte fel. ADB Drivereket is szedj le hozzá, meg a fent említett programokat. Ha nem sikerül, dobok videókat, én nagyon sokat szenvedtem vele. :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#4869) Upo


Upo
addikt

Szeretnék egy pót akkut venni a készülékhez. Rendelt valaki mostanában ami bevált? Ha lehet akkor eredetit szeretnék,nem pedig csillámfaszlámás matricával ellátott 50000 mAh-nak címkézettet. Esetleg még egy asztali töltőt is az akkuhoz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4870) trebrona válasza Upo (#4869) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

Önmagában nem éri meg rendelni, szállítási költség majdnem ugyanannyi, mint az akkumulátor, de legalább eredeti.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4871) .DLL válasza trebrona (#4870) üzenetére


.DLL
veterán

Érdekes, hogy ez csak 2000mAh, míg a telefonnal ugye 2200mAh-s jött elvileg.

Az mondjuk engem is érdekelne, hogy van-e megbízható utángyártott márka, mint pl. fényképezőgépekhez a Phottix, Canon topikban ezekről elég sok pozitív tapasztalat jött. (rákerestem sajnos nem, nem készítenek Redmi 2 akkut. :D :( )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4872) trebrona válasza .DLL (#4871) üzenetére


trebrona
nagyúr

Most, hogy mondod, hibás a leírás, BM40-41-et tartalmaz. Rá kell kérdezni, hogy valóban BM44-e?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4873) Upo


Upo
addikt

Nézegettem én is, talán ez lesz a befutó.
Ibuygou-n szoktak lenni eredeti cuccok, de most BM44 nincs nekik csak BM41, az meg nem ide való.
Ennyiért rápróbálok, aztán jelentek ha megjött.

Van eredetinek mondott itt, képes leírással a hamisítványok felismeréséről.

[ Módosította: radi8tor ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4874) Upo válasza Upo (#4873) üzenetére


Upo
addikt

No, végül ezek kerültek a kosárba:
USB-s asztali töltő
Eredetinek jelzett akku
Azért ez az akku, mert ugyan nem eu változat, de az előbb linkelt leírás alapján eredetinek tűnik, és oda van írva a terméklapra ez is: "No return necessary if product not as described, agree refund with seller".
11 helyett 12.5$ a csomag, de az akku sokkal bizalomgerjesztőbb mint a 11$-os csomagban levő amit én hamisnak vélek, mivel a lényeges részekről nincs fent kép róla.

[ Módosította: radi8tor ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4875) SárkánySzív válasza Upo (#4874) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Kár hogy nem kerültem hamarabb gép elé, egy aksit elbírtam volna,
aztán a fuvaron meg osztoztunk volna; na majd legközelebb valaki mással.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4876) SárkánySzív válasza Upo (#4874) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Megrendelve !
A szállítás meg Free Shipping !

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4877) RaVal


RaVal
tag

Sziasztok!
Egy olyan kéréssel fordulnék hozzátok, hogy szükségem lenne egy 2014813 TD-LTE típusú telefon qcn fájljára.
Telefonon elszállt az IMEI szám, amit sikerült visszaállítanom ennek a leírásnak a segítségévvel, csak sajnos a qcn fájl ami benne szerepelt, az a kínai verzióhoz van. Így most működik a SIM foglalat, csak miután beírom a pin kódot azt írja ki, hogy csak segélyhívásokra, mivel más szolgáltatók vannak ebben engedélyezve.
Természetesen a qcn-ben az IMEI részt 0-kra átírva kérném, nem akarom senki IMEI számát se megtudni, nem azért kellene.
Aki vállalná, annak természetesen segítenék a qcn mentésének elkészítésében.

(#4878) RaVal válasza RaVal (#4877) üzenetére


RaVal
tag

Sikerült szereznem egy 2014813 TD-LTE qcn fájlt. Szóval az előző hozzászólás tárgytalan.
Ennek segítségével már sikerült az IMEI-t úgy visszaállítani, hogy a GSM hálózat is működik!
Ha esetleg valakinek valaha szüksége lenne IMEI visszaállításra ehhez a típushoz tudok majd qcn-t adni.

(#4879) IG55


IG55
senior tag

Ezer éve nem frissült a telefonom (6.1.28 van fent), most beprobalkoznek ezzel : xiaomi.eu_multi_HM2XTDPro_6.7.14_v8-5.1.zip.
Jól tudom, hogy ez teljes telefon torlessel járna? Valakinek van tapasztalata ezzel a rommal? Fel szabad tenni, nem nagyon bugos?
A telefonom mostani állapotát le lehet valahogy úgy menteni, hogy szükség esetén 100%ban visszaallithato legyen?

(#4880) tomy86 válasza IG55 (#4879) üzenetére


tomy86
addikt

Én az egy héttel korábbi (6.7.7-es) multi romot használom és nem tapasztaltam hibát.
Igen, teljes törléssel járna a telepítés, mivel a mostani romod 4.4-es rendszerre épül, az amit telepítenél pedig már 5.1-es. Verzióváltásnál pedig erősen javasolt a tiszta telepítés.
A jelenlegi rendszeredről tudsz teljes mentést csinálni twrp (vagy cwm) recoveryben. Az később visszaállítható, ha nem jön be az új rom. Így 100%-ban visszaáll a mentéskori állapot.

[ Szerkesztve ]

(#4881) IG55 válasza tomy86 (#4880) üzenetére


IG55
senior tag

:R

(#4882) zaphod78 válasza IG55 (#4879) üzenetére


zaphod78
tag

Mentés előtt szerintem frissítsd a recoveryt, mert nem biztos, hogy a régivel készített mentést az újabbal vissza tudod tenni. Én már jártam így, sajna.

(#4883) IG55 válasza zaphod78 (#4882) üzenetére


IG55
senior tag

Próbálom megtalálni a storeban ezt az appot, de csak twrp managert találok, amihez root kell. Ez az?

[ Szerkesztve ]

(#4884) zaphod78 válasza IG55 (#4883) üzenetére


zaphod78
tag

Nem, legalább is én recovery-ből szoktam frissíteni. Megkeresem miui.hu/com-on a legfrissebbet és update-elem. Most sajna dolgozok, így nem tudok linket küldeni. Javasolnám nézz körül a magyar miui oldalon. Nagyon korreket leírások vannak, és a közösség is segítőkész. Ebben a típusban nem vagyok naprakész, a feleségemnek van ilyen telefonja. Én mi note pro-t használok sMIUI rommal. Nekem az jött be.

(#4885) jUUh válasza zaphod78 (#4884) üzenetére


jUUh
addikt

Ha majd ráérsz, esetleg az sMIUI-ról írsz egy pár szót? MI a különbség a sima es e között? :B

Samsung Galaxy S23+

(#4886) tomy86 válasza IG55 (#4883) üzenetére


tomy86
addikt

Nem az kell.
Érdemes a miuiandroid.hu oldalra regisztrálni, ha még kezdő vagy az ilyesmiben.
Onnan letölthető a MultiTool alkalmazás, amivel telepíthető a TWRP recovery (recoverybe úgy tudsz belépni, hogy bekapcsoláskor egyszerre nyomod a hangerő fel és a bekapcsoló gombot).
Ugyanezen az oldalon találsz egy leírást a tiszta telepítésről.
De mindenekelőtt ezzel a módszerrel ellenőrizd a telefonod pontos típusát! Ha ez megvan, akkor lehet pontosan megmondani, hogy neked melyik romot kell telepítened (sajnos a Redmi2 romok elnevezése körül kisebb káosz alakult ki, ezért kell az ellenőrzés).

(#4887) IG55


IG55
senior tag

Köszi még egyszer a help(ek)et.
Most már csak rá kéne szánni magam, hogy belevágjak.

(#4888) IG55 válasza tomy86 (#4886) üzenetére


IG55
senior tag

Telepítettem a TWRP-t, csináltam egy backupot a rendszerről. (felajánlott kipipálva pár partíciót, de nem az összeset. Én bepipáltam az összeset. Jól tettem, ha 100%-ban visszaállítható rendszer backupot akarok csinálni?) Gondoltam bootolok újra a TWRP-be, de hiába nyomtam a fel+power gombot, csak a sima menü jött be, ahol a HWinfot is meg lehet nézni. Hogy tudok újra a TWRP-be kerülni? Egyáltalán oda kell, ha szeretnék egy backup visszaállítást csinálni?

(#4889) tomy86 válasza IG55 (#4888) üzenetére


tomy86
addikt

Nem kell mást kipipálni a teljes mentéshez, elég az amit felajánl (rendszer, adat, boot).
Abban a menüben kell lennie egy olyan opciónak, hogy recovery.
Másik módszer a recoveryben való újraindításhoz: megnyitod a "frissítés" alkalmazást, majd ott a jobb felső sarokban a három pöttyre nyomsz és "újraindítás recovery módban" opció.

(#4890) IG55 válasza tomy86 (#4889) üzenetére


IG55
senior tag

Csak a gyári recovery jön be, nem a TWRP. Vagy nem is annak kéne? De akkor mivel tudom visszatolteni a vele készült Backupot? Nem értem ezt a TWRP-t. Hol van, mit csinál, hogy működik.

(#4891) tomy86 válasza IG55 (#4890) üzenetére


tomy86
addikt

Hogyan telepítetted a twrp-t?

(#4892) IG55 válasza tomy86 (#4891) üzenetére


IG55
senior tag

Számítógépen elindítottam, kérte, hogy adjam meg a telefon típusát, és dugjam be. Illetve azt hiszem fastboot-ban kellett elindítanom hozzá a telefont. Aztán fájlokat másolt át, vagy nem tudom, és kérdezte, hogy indítsa e újra a telefont úgy, hogy a TWRP induljon el. Igent válaszoltam, és akkor meg is csináltam a backupot. Azóta nem láttam a telefonon a TWRP-t.

(#4893) .DLL válasza tomy86 (#4891) üzenetére


.DLL
veterán

Nem lehet hogy újabb verziójú TWRP csak újabb verziójú (5.0? 5.1?) Androidú rom mellett működik? És neki még a "régi" 4.4-es Androidú miui van fent. Mint ahogy újabb ROM telepítése egyeseknél automatikusan feltette mellé az újabb TWRP-t, mivel a régi nem lenne vele kompatibilis (bár örvendetes lenne ha azért visszafelé kompatibilis lenne... :U )

(P.H.)

(#4894) tomy86 válasza .DLL (#4893) üzenetére


tomy86
addikt

Erre én is gondoltam, de akkor (legalábbis az én logikám szerint) már elsőre sem indult volna el a twrp.

IG55: Azt nem írtad, hogy most milyen rom van a telefonodon. Multi vagy MIUHU?
Én megpróbálnék a frissítőből telepíteni egy 6.3.17 vagy 6.3.24-es romot (az az utolsó 4.4 alapú, ezért nem kell tiszta telepítés) és ha jól emlékszem, akkor az alapból lecseréli a Mirecoveryt twrp-re. De lehet, hogy rosszul emlékszem, úgyhogy várj amíg ezt más is megerősíti.

(#4895) tomy86 válasza tomy86 (#4894) üzenetére


tomy86
addikt

Közben megnéztem a Multi (xiaomi.eu-s) 6.3.17-es rom zipjét és abban a telepítőben már twrp recovery van integrálva.

[ Szerkesztve ]

(#4896) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Tegnap tiszta telepítéssel feltettem a Redmi 2 2GB készülékemre a 7.3.4 Stabil ROM-ot, a miui.hu oldalról letöltve.
Azóta ezt megtettem nem egyszer... :((
A Google szinkronizálás mindig hibát ír. Alkalmi megoldások születtek csak, melyek egy újraindítás után, vagy kis idő eltelte után újra visszaállnak rossz működésre. Amit probáltam: Beállítások, Telepített alkalmazások, Google Play: Leállítás, törlések, valamint Frissítések törlése ugyanitt. Volt még Recoveryből Cache és Dalvik cache törlése is, sőt adatok törlése is.
Mégsem jó.

Mind ez ideig nem tapasztaltam ilyet. (1 éve)
Mit lehet tenni? Visszállni egy másik ROM-ra?

(#4897) IG55 válasza tomy86 (#4894) üzenetére


IG55
senior tag

A gyárit frissítgettem OTA, amíg lehetett. 6.1.28-nál állt meg. Azt hiszem, ez multi. 2-3 hónapja próbáltam egy letöltött multival frissíteni, de valami hibával nem ment fel. Hirtelen be is szartam, inkább hagytam az egészet annyiban. Most is multit tennék fel.

(#4898) IG55 válasza tomy86 (#4895) üzenetére


IG55
senior tag

Következő lépésként akkor ezzel fogok próbálkozni.

(#4899) zsoltip válasza zsoltip (#4896) üzenetére


zsoltip
őstag

Jut eszembe... több helyen olvastam már, hogy töröljem a Google fiókot, és állítsam be ismét. Ezt, hogyan lehetne megtenni gyári beállítások visszaállítása nélkül?

(#4900) tomy86 válasza IG55 (#4898) üzenetére


tomy86
addikt

Ha megnézed a "beállítások - telefonról" menüben a MIUI verziót és ott xiaomi.eu fejlesztői szerepel, akkor frissítheted arra, amit linkeltem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.