Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) joco81


joco81
csendes tag

Sziasztok!

Egy barátomnak segítek frissíteni a telefonját. Redmi 2 Pro, 2014811 verzió, board ID: S88047A1
Nem szükséges Android 4.4-ről 5-re váltani, jó lenne a legrfissebb Multi ROM.

Jól sejtem, hogy ezt a fájlt kell letöltenem erről a letöltő oldaról?
xiaomi.eu_multi_HM2014811_V7.1.2.0.KHJCNCK_v7-4.4.zip

Kell TWRP ennek a felrakásához?
Amennyiben kell a TWRP, kövessem az itt található útmutatást, igaz?

Köszönöm előre is a segítséget!

Jocó

[ Szerkesztve ]

(#4952) SSlyTR válasza SSlyTR (#4950) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Nos kivettem az sd kártyát, betettem számítógépbe megnézni mi is van rajta.
Volt sok törölhetetlen szemét fájl, némelynek jpeg volt a formátuma, lehet innen jött a jövőbeli dátumú kép.
A screenshotokat se lehetett törölni. Kimásoltam a hasznos adatokat leformáztam a kártyát, visszamásoltam az adatokat és vissza a telóba.
És így most megint jónak néz ki, lehetséges, hogy valamiért az írásvédett szemét fájlok kavartak be neki, illetve a screenshotok is írásvédettek voltak, nem értem hogyan törölhettem a telón...

(#4953) tomy86 válasza joco81 (#4951) üzenetére


tomy86
addikt

Ha most is 4.4 alapú stabil rom van rajta (nem xiaomi.eu-s multi, miuihu, stb.), akkor nem kell twrp-t telepíteni, mert updaterből telepítheted az új rom. Elég felmásolni a romot a telefonra, updatert elindítani, betallózni a romot és kész.
Akkor kellene twrp-t telepíteni, ha tiszta telepítést akarsz csinálni, android verzióváltás vagy más típusú rom telepítése miatt. Abban az esetben viszont jól működő megoldás az általad linkelt recovery telepítő.

(#4954) zaphod78 válasza gti3 (#4947) üzenetére


zaphod78
tag

Írtam ez ügyben privátot.

(#4955) joco81 válasza tomy86 (#4953) üzenetére


joco81
csendes tag

Köszi a választ!

Sikerült :)

(#4956) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Hőhaj Srácok piszok nagy bajban vagyok, kérlek segítsetek !
Felakartam pakolni a multi ROM legújabbikát.
Eddig a 6.3.14 multi ROM volt rajta.
TWRP -ben töröltem amit kellet, de a ROM feltételnél system hibát írt ki.
Most ott tartok hogy fastboot-ban vagyok.
A multitool azt írja, hogy nincs internet kapcsolatom, pedig ihol írok ni.
Az összes védelmi szoftver kikapcsolva. Ellenőrizzem a hálózati állapotot.
Hol, és mit ellenőrizzek? Win 8.1 van a gépemen.
Az antitégla progi nem találja a telefont 5037 -es port hibára hivatkozik.
A MIUIHU reco telepítő dtb hibára hivatkozik.
Próbálkoztam már a MiFlash progival is fastboot ROM felrakásával, de az sem sikerült.
Tudnátok valami ötletet adni?
Ja és ha újraindítom a MI feliratnál megáll,, és egy idő után újraindul, és ismét, majd ismét, de onnan tovább nem jut.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4957) herdsman12 válasza SárkánySzív (#4956) üzenetére


herdsman12
őstag

Elég nagy a káosz az Android verzió, MIUI verzió és a TWRP verzió kérdésben.
Android verzió és a TWRP verzió ok?
Az a 6.3.14 (nem 17?) még 4.4.4-es android?
A legújabb multi (most 6.7.14, MIUI8) már 5.1-es Android, itt már újabb TWRP kell.
Legújabb MultiTool 0.8d, ezzel próbálod?
Esetleg akksi ki.

(#4958) SárkánySzív válasza herdsman12 (#4957) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

A legújabb MultiTool nem akar elindulni az égnek sem, állandóan azt írja ki nincs internet kapcsolat.
Az összes védelmi szoftot kikapcsoltam a tűzfallal együtt.
Lehet hogy 6.3.17 volt, de az 5.1 -es volt.
Aksi az hiába ki, vagy be egyszerűen nem boldogulok.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4959) tomy86 válasza SárkánySzív (#4956) üzenetére


tomy86
addikt

Engedélyezd a Multitoolt a tűzfalbeállításoknál!
Windows tűzfal - speciális beállítások - kimenő szabályok - új szabály - szabály típusa: Program - innen értelemszerű. Ugyanez bejövő szabályok közé is.

szerk: most olvasom, hogy kikapcsoltad a tűzfalat. Akkor más a probléma. Próbáltad rendszergazdaként futtatni a multitoolt?

Esetleg a korábbi recovery telepítő / cserélő progi is megérhet egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#4960) SárkánySzív válasza tomy86 (#4959) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Jobb klikk, futtatás rendszergazdaként, és csak az van.
Az antitégla proginál a végén 5037 -es hibát ír ki, a MIUIHU Reco
telepítőnél meg látszólag végigcsinál mindent, de a végén dtb not fund hibát ír.
Egyszerűen nem boldogulok semmivel.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4961) tomy86 válasza SárkánySzív (#4960) üzenetére


tomy86
addikt

TWRP telepítés fastboot módban és onnan rom újratelepítés?

[ Szerkesztve ]

(#4962) tomy86 válasza SárkánySzív (#4960) üzenetére


tomy86
addikt

"telepítőnél meg látszólag végigcsinál mindent, de a végén dtb not fund hibát ír."
Nem lehet, hogy hibás a fastboot rom amit telepíteni próbálsz?

Ezt a leírást és az itteni romot próbáltad?

(#4963) SárkánySzív válasza tomy86 (#4961) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Huhh !!!
Sikerült a TWRP -t felrakni !
Hálám örökké üldözni fog ! :C
Hogyan tudom frissíteni a legújabbra, hogy a Multi 6.7.28 ROM
felmenjen ?
Ez most a 3.0.0.0 TWRP.

Egy újabb TWRP link kellene, ha lehetne.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4964) tomy86 válasza SárkánySzív (#4963) üzenetére


tomy86
addikt

Itt találsz (a lista alján) vagy TWRP 3.0.2 Lollipophoz fastbootból telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#4965) SárkánySzív válasza tomy86 (#4962) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Hibát ír ki az update folyamat végén, valószínűleg a legújabb TWRP kellene neki ?
Nem tudja felrakni a legújabb ROM -t.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4966) tomy86 válasza SárkánySzív (#4965) üzenetére


tomy86
addikt

A 6.7.28-hoz újabb TWRP kell.
Tedd fel azok közül valamelyiket, amit a 4964-es hozzászólásban írtam!

(#4967) SárkánySzív válasza tomy86 (#4966) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

olyankor mi van ha azt írja a TWRP, hogy a system csatolása sikertelen a telepítés után?

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4968) tomy86 válasza SárkánySzív (#4967) üzenetére


tomy86
addikt

Erre nincs ötletem (remélhetőleg nem hardver hiba), mert még nem találkoztam ilyennel. Esetleg nem csináltál korábban teljes rendszermentést twrp-ben, ami visszaállítható?
A letöltött rom nem hibás (md5 ellenőrzés nem dob hibát pc-n)?

[ Szerkesztve ]

(#4969) SárkánySzív válasza tomy86 (#4968) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

A legutolsó 7 -es Multi hibátlanul felment, ez pedig a 6.5.26 verzió.
Amúgy volt TWRP -ben mentésem a 6.3.17 -es ROM volt talán.
Hogy a legújabb 8 miért nem akar felmenni lövésem sincs.
Ezt töltöttem le, szerintem nekem ez kell itt

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4970) tomy86 válasza SárkánySzív (#4969) üzenetére


tomy86
addikt

Sikerült a TWRP-t 3.0.1-re frissíteni (itt a wt86047-TWRP3.0.0-1_LP.zip)?
md5 ellenőrzést lefuttattad a letöltött romon? Esetleg próbáld meg újra letölteni, hátha hibásan jött le)!

(#4971) SárkánySzív válasza tomy86 (#4970) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Az md5 ellenőrzést nem futtattam le, lehet hogy hibás volt a ROM ?
A TWRP -t sem sikerült frissítenem, de semmi baj már lakom a rendszert befelé.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4972) tomy86 válasza SárkánySzív (#4971) üzenetére


tomy86
addikt

A feltöltött rom biztosan nem hibás (azt már jelezték volna), de letöltés közben megsérülhetett. Én mindig megcsinálom az ellenőrzést letöltés után.
De a lényeg, hogy újra használható a telefonod.

(#4973) SárkánySzív válasza tomy86 (#4972) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Köszönök mindent !
:R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4974) tomy86 válasza SárkánySzív (#4973) üzenetére


tomy86
addikt

Nincs mit. Örülök, hogy sikerült megoldani a problémát. :)

(#4975) SárkánySzív válasza tomy86 (#4974) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Regisztráltam itt, és lehúztam a TWRP 3.0.2.0
verziót. Most raktam fel a teló frissítő menüjéből, és teljes a siker.
Itt csücsül az SD kártyán a legújabb multi is a 6.7.28.
Most már csak bátorság kellene hozzá... :D
... meg már késő is van ahhoz, hogy mindent felpakoljak...

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4976) tomama


tomama
aktív tag

6.1.28 óta nem dob ki frissítést a teló.Mi lehet a baj?

(#4977) IG55 válasza tomama (#4976) üzenetére


IG55
senior tag

Semmi, úgy értem nem a te készülékedben van a hiba. Másnál is ez van.

(#4978) csurdongulos


csurdongulos
tag

Sikerült valakinek a legfrissebb MIUI után a NEXUS romot feltenni?
A TWRP-vel küzdöttem, mert a 3-as nem akarta felrakni, lévén, hogy a készüléket w86047-nek látja.
Megpróbáltam 2-es TWRP-t, azzal a recovery sem indult el.
Utána a miuitool-lal sikerült a 3-ast visszatenni, azzal ment a recovery.
Megpróbáltam a nexust telepíteni vele, először ugyanaz a hiba, utána gondoltam felrakom a HM2014813-hoz tartozó TWRP-t, ezzel elvileg fel is rakta a nexus romot, gapps-ot is felraktam, siker gondoltam.,,
DE, nem bootolt be, folyton újraindult pár másodpercenként.

Most kínomban visszaraktam a w86047-es TWRP-t és a miuihu-t.

Any tips?
köszi

(#4979) .DLL válasza csurdongulos (#4978) üzenetére


.DLL
veterán

"A TWRP-vel küzdöttem, mert a 3-as nem akarta felrakni, lévén, hogy a készüléket w86047-nek látja."

Ezt a részt nem egészen értem. A készüléked melyik hardver ID-ű?
"3-as"TWRP-ből is vannak már újabb verziók, 3.0.0.1, 3.0.1, 3.0.2, most melyik?

(P.H.)

(#4980) zaphod78 válasza csurdongulos (#4978) üzenetére


zaphod78
tag

Esetleg másik custom recovery? Ha jól tudom van rá "Philz". Lehet, hogy nem touch, de a hardvergombokkal akkor is lehet navigálni. Az asszonyén az volt amikor vettem, és csak a MIUI miatt tettem rá TWRP-t.

(#4981) csurdongulos válasza .DLL (#4979) üzenetére


csurdongulos
tag

W86047 az enyém, tehát azzal nincs gond. Csak a Nexus rom azt igényli, hogy HM2014813-nak lássa a telót, ezzel az új azonsítóval nem tud mit kezdeni.

TWRP-ből meg a fő verziószámokat írtam, 2 ill 3. A 3-as alverziói már nagy különbséget nem jelentenek, vagy de?
Amúgy az volt fent, amit a miuitool felrakott, de így fejből nem emlékszem már, hogy a 3.0.0.1 vagy a 3.0.1.

(#4982) csurdongulos válasza zaphod78 (#4980) üzenetére


csurdongulos
tag

Nem tudom, igazából azt nem értem, hogy ha a telepítés simán lefutott végül (amikor a multitool-lal a HM2014813-nak megfelelő 3-as fő verziószámú TWRP-t raktam föl), akkor miért nem bootolt a rendszer? Vagyis, miért került boot loop-ba.
Mindenképpen a 2-es verziószámú kell? Azt hogyan tudom felrakni? Ugyanis próbáltam a TWRP-ből, de utána még a recovery sem indult el.

(#4983) zaphod78 válasza csurdongulos (#4982) üzenetére


zaphod78
tag

MIUI Magyaroszágon van fent egy program aminek azt hiszem Multitool a neve. Most nem tudom biztosan, otthon van a gépen. Pont a héten kellett használnom, mert a note-omat leo helyett libra-nak látta a twrp. Abban ki tudod választani, hogy mit szeretnél telepíteni. Utána kiválasztod a telefonod típusát és fastboot módban rádugod a gépedre. Onnantól csinál mindent. Letölti amit le kell, telepíti és a végén rákérdez, hogy indítsa-e újra telefont. Nagyon egyszerű kezelni, és egy próbát megér szerintem.

(#4984) csurdongulos válasza zaphod78 (#4983) üzenetére


csurdongulos
tag

Igen, azt használtam, írtam is a hozzászólásban.

(#4985) herdsman12 válasza csurdongulos (#4982) üzenetére


herdsman12
őstag

A HM2014813-hoz a 3.0 vagy a 2.8.6.1-es TWRP a jó, a wt86047-hez 3.0.0.1 (vagy újabban van már 3.0.0.2 verzió is?).

(#4986) csurdongulos válasza herdsman12 (#4985) üzenetére


csurdongulos
tag

Ekkora katyvasz van ezekből? :F
Kipróbálom azért, köszönöm.

(#4988) lac14548


lac14548
aktív tag

A Xunlei letöltéskezelőt, hogyan lehet kikapcsolni (letiltani, törölni?)?
Ha azt választom, hgoy nem azzal akarok letölteni, akkor el sem indul a letöltés (se saját, se más böngészőkben)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#4989) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Ránéztem a rom letöltős oldalra, látom már van miui8-as rom, mennyire stabil, használható, bugos? Érdemes rápróbálni? Nekem még 4.4 van.

Egyébként nem értem, a multi rom régebbi verzió mint a vagyula magyar? Ez hogy lehet? A multi úgy tudom xiaomi hivatalos kiadás, és abból lesz a magyarabb. Most akkor WTF?

[link]

https://divecenter.hu

(#4990) trebrona válasza bunnyhu (#4989) üzenetére


trebrona
nagyúr

miui.hu nem frissíti a linket. Itt vannak a mai multik: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4991) Upo


Upo
addikt

Kerestem csere kijelzőt, érintőt, kerettel (hogy faragás helyett csak össze kelljen csavarozni), és közben találtam usb töltő aljzat panelt, ha valakinek kellene: [link]

A komplett előlapot szerintem tőlük fogom rendelni, nekem simán megéri a 8-10 dolcsi pluszt, hogy csak szétcsavarom, lehúzom a szalagkábeleket, átrakom a gumibigyókat az új előlapba, bedugom a szalagkábeleket, összecsavarozom a telefont. Amik 15-18$-ért vannak, ott szétszedés után még ki kell vésni az előlapból a régi üveget-lcd-t, körbepucolni és beragasztani az újat. Egyszer csináltam, először és utoljára, azóta mindig keretest veszek. [link]
Remélem, nem a régebben említett pontatlan érintős fajta.
Ha valaki látja aki megjárta a pontatlannal, az beírhatná, hogy ilyen fajta volt a rossz, a rövid oldalt kilógó szalagkábellel, vagy az alulról jövő hosszabb L alakú narancssárga kábeles?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4992) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok! Xiaomi.eu-s rom van fent (MIUI 7.3 by xiaomi.eu, 6.3.17 Developer).
Amikor el szeretném távolítani a képernyőzárat, becrashel a Beállítások. Mit tegyek?

(#4993) DRPCDoki válasza bunnyhu (#4989) üzenetére


DRPCDoki
tag

Én is 4.4-esről váltottam miui 8-ra (6.6.23 multi). Pozitív tapasztalataim vannak, részemről nagyon megérte váltani. Az előző romomnál csak trükközéssel működött megfelelően az ébresztés, a mostaniban nincs vele gond (anno többek között azért is vettem Mi Band-et, hogy ezt pótoljam vele, azóta már a Mi Band nem ébreszt, csak ha úgy tarja kedve, múlt héten pl. 7-ből 3-szor kihagyott, pedig direkt régi firmware van rajta, megbízhatatlanná vált). Az előző rom párszor indult már újra, ez még nem, tehát stabilnak tűnik és pörgősebbnek is. Az akkuidővel is elégedett vagyok (igaz, greenify-t használok, de lefekvéstől felkelésig kb. 1%-ot merül az akksi).
A "gyári" időzítőben (óra app része) fedeztem fel egy kisebb hibát, de nem tudom, hogy ez a korábbi romokban is így volt-e, mert ez igazából az app hibája: alapvetően rendben van az időzítő, viszont ha sok időzítőt veszünk fel benne (soknak az számít, aminél már az időzítők listája kitakarja a visszaszámláló órát) és elindítunk egyet, akkor a mégse és az állj gombok inaktívak, viszont ha a nézetet legörgetjük, akkor minden oké (de fontos, hogy mi után elindítottuk az időzítőt, előbb görgessük le a nézetet és utána nyomjuk meg valamelyik gombot, különben összekavarodik az app, bár szerintem az ember általában nem állítja le az időzítőt, csak elindítja és várja, hogy jelezzen neki).
A galéria app véleményem szerint kissé fura logikával van megáldva, de használható (viszont még nem volt időm körbenézni, nincs-e valami 3rd party megoldás, ami jobban fekszik nekem).
Összességében komoly gondom még nem volt vele, örülök, hogy váltottam miui 8-ra.

(#4994) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Van már olyan valaki aki felnyűgte magának a 6.8.4 Multi romot?
Nekem most a TWRP 3.0.2.0 van a telómon, és azzal tiszta telepítéssel mehet vajon?
Csak azért kérdezem, mert nem akarok úgy járni, mint a múlthéten, ámbár már újratudnám
nyomni ha az lenne is.
Most jelenleg az utolsó Multi 7 van a telón.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4995) .DLL válasza MineFox54 (#4992) üzenetére


.DLL
veterán

Régebben jó volt, vagy most próbáltad először? Első körben Cache és Dalvik wipe recovery-ből, ha ez nem segít akkor lehet hogy újra kéne húzni a rom-ot...

(#4993) DRPCDoki: Gelériából én a QuickPic-et használom és szeretem.

(#4994) SárkánySzív: Én nem merem frissíteni, nehogy elszálljon a rendszer, belkani is sok idő :D időnek pedig híján vagyok :/

(P.H.)

(#4996) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

A 3.0.2.0 TWRP mintha kibővült volna a törlés menüben egy pár dologgal.

Dalvik / Art-gyorsítótár
Gyorsítótár
Rendszer
Adat
Belső tárhely
Mikro SD-kártya
USB-OTG

Ha jól gondolom akkor ezekből az első ötöt kell törölni.
A Mikro SD-t nem törlöm, mert azon van a ROM, meg sok egyéb más is,
az USB-OTG-t megint nem. Mivel minden az SD kártyán van / fényképek, MP3, klipek/
a belső tárhelyet is lehet.
Bocsesz, de inkább megkérdezem láma módjára !

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4997) MineFox54 válasza .DLL (#4995) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem merek megesküdni, de egyszer mintha már próbáltam volna, és akkor jó volt.

(#4998) tomy86 válasza SárkánySzív (#4996) üzenetére


tomy86
addikt

A belső tárhelyet sem kell törölni (persze lehet).
Elég a cache, dalvik, rendszer és adat törlése.

(#4999) IG55


IG55
senior tag

Szivargyújtós töltésnél nálatok tölt rendesen? Nálam nem nagyon, állandóan lekapcsol a töltés. És mintha minél magasabb lenne az akku töltöttsége, annál inkább nem lenne hajlandó tölteni. Tehát kis töltöttségnél inkább megy a töltés, úgy vettem észre. Próbáltam 2 féle töltővel, és másik LG telefont lehet tölteni rendesen.

(#5000) cidalain válasza IG55 (#4999) üzenetére


cidalain
veterán

nekem ok.
kétféle töltővel is: Nokia 2 portos 2×2Ah, Xiaomi Roidmi

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.