Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) CoolBoy323 válasza #65675776 (#3050) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Honor 4C képeit láttad már? No ahhoz képest ez a telefon hígf0$. Pedig az sem egy csúcskészülék, kb egy ligában játszanak.

Én pl rohadtul nem foglalkozom a kamerával a telefonokban. Legyen, lássam amit akarok fotózni, és ennyi kell nekem. Tehát igénytelen vagyok ezen a téren... De ennek a telefonnak a fényképezője az én szememben is sz@r... no itt kezdődnek a gondok :D

(a moto defy-é is jobb volt... nem nagyon láttam ettől gyengébbet az elmúlt 2 évben ebből az ársávból)

de ettől eltekintve imádom a telót amúgy!!!!!

(#3052) #65675776 válasza CoolBoy323 (#3051) üzenetére


#65675776
törölt tag

Láttam, és attól sem estem éppen hanyatt. Ugyan úgy el tudja kenni a részleteket ha nem éppen optimálisak a fényviszonyok. Jobb, mint ami ebben van, de még mindig nem igazán nevezhető érdemben fényképezőgépnek.

Mondjuk engem egyáltalán nem érdekel a telefonban a kamera. Ottvan, ennyi. Nem mondanám, hogy enni nem kér, mert de, fogyaszt ígyis-úgyis. De hidegen hagy, hogy mire képes.

Fotózáshoz meg fény kell. Ha nem elegendő, akkor a lehetőségekhez képest gondoskodni kell róla, hogy legyen. Egy lakásban (sőt, igazából sehol sem) nem annak kellene az elsődlegesnek lennie, hogy toljuk az egekbe az érzékenységet. Főleg nem "vaku" használata mellett.

[ Szerkesztve ]

(#3053) .DLL válasza #65675776 (#3050) üzenetére


.DLL
veterán

Továbbra is azt mondom, hogy igazad van, de az emberek szokásait nem tudod megváltoztatni, van akinek ez a fényképezőgép és kész, ráadásul itt olyan dologról volt szó, ami bőven nem extrém példa, nem versenyportrét akart lőni a kérdező.
Nekem is van normális gépem, fényerős objektívekkel, de most lőttem ezzel két példát, 1db szobai fényforrással ami háttal volt nekem tehát nagyjából csak a vaku* érvényesült. Az első jó, a második direkt sz_r lett a példa kedvéért.

[Link 1]
A pendrive méretéből látható, hogy viszonylag apró betűs a szöveg, mégis teljesen jól olvasható, arra bőven elég, hogy havernak átküldjük a tételeket, vagy elkérjünk anyutól egy receptet gyerekkorunk kedvenc recepteskönyvéből. Anyunak pedig köztudottan nincs DSLR-e.

Ha viszont ilyen képeket lő a telefon: [Link 2] az azért vállalhatatlan kategória tényleg. És akkor a vaku fényét még nem is tudtam elrontani, nálam szerencsére jól szinkronizált, csak a fókusz és a fénymérést qrtam el, de látható, hogy a hardver tud elegendő fényt adni az olvasható szöveghez. Természetesen nem a Mona Lisa-t vagy egy fényképet akarunk reprózni, arra valóban alkalmatlan.

*A vaku szónak a villanófény a szinonimája, nem a működési elvből ered, réges-régen a vakuk magnézium port használtak, aztán a későbbi vaku-körtékben magnézium-, majd alumínium huzal villant el, ezeket nevezték "Vakublitz"-nek. Mi valószíűleg innen vettük át a vaku elnevezést. Csak ezek után jött az "örökvaku" amit nem kellett cserélni, mert izzószál helyett gázkisülésű volt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3055) jUUh


jUUh
addikt

A téma alkalmazás csak nekem nem tölt be? :Y

Samsung Galaxy S23+

(#3056) #65675776 válasza .DLL (#3053) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akár. Persze hozzáteszem: szöveges, esetleg vonalas ábrás dokum,entumokhoz bőséggel elegendő az 1 bites színmélység és a ~150-200DPI. Egy így scannelt TIFF lesz egy A4-es oldalról ~10-80KB (tartalomfüggő), nem pedig >2MiB, mint a linkelt képeid. Ja, és még mindig gond nélkül elboldogul vele egy OCR is. Scennelni meg kb 3-4 s (mert ugye nem kell foglalkozni majréval sem). TIFF-et meg a Win beépített képnézegetője is meg tud nyitni.

Amit a második képed is mutat az az, hogy alapvető fontosságú, hogy a fényképezőgép stabil legyen. Ez az, amit nehéz ilyen sw-es megoldásokkal biztosítani szabadkézből, ergonómiailag ennyire rossz eszközökkel. Az elsődleges probléma az sw, bár a telefonokban alkalmazott érzékelők sem éppen acélosak (egyik sem). A Curiosity >10 éves technológiára épülő 2Mpx-es kamerái messze élesebb és részletgazdagabb képeket készítenek a Mars felszínén, pedig ott a földi sugárzási dózisok többszörösével kell megküzdeniük. Ráadásul folyamatosan por is van az optikákon. Lehetne mondani rá, hogy csúcs-, meg űrtechnológia, de egyik sem igaz. Réges-régen elavult szenzorok azok, legalábbis a konzumer világban.

Igen, villanófény. A probléma, hogy ezek a LED-es valamik inkább világítanak, mint villannak. Ennek a neve pedig derítőfény. Az egyesvaku és örökvaku fogalmával és lehetséges megvalósításaival tisztában vagyok.

Eseti dolgokra megfelelhet egy telefon. De ha az ember rendszeresen reprózik (amihez egyáltalán nem kell pl fényerős obi sem), akkor egy lámpa beszerzése nem hátrány. Minimális kiadással jelentősen lehet javítani a képeket, jóval kevesebb képet kell készíteni. Nem kel 4-5, és abból kiválasztani a legjobbat, hanem elég egy is. Ha meg szinte életforma a szöveges dokumentumok digitalizálása, akkor scanner. Tudom, a legfőbb ellenérv az lesz, hogy nem tölti fel egyből FB-ra.

(#3057) caleb


caleb
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném kipróbálni a CM11-et,de már a driver-el gondom akadt. Felraktam egy csomó usb pakkot,de semmi. Valami ötlet? Gondolom a driver bibi miatt a recovery nem csinál semmit,csak megfagyassza a totalcommandert. Apropó van már 813-as hoz is recovery,az jó? Vagy maradjak a 811-nél?
Vagy jobban járok ha valaki megcsinálja helyettem :D

Az élet jó a világ nem!!!

(#3059) caleb válasza DavidQ (#3058) üzenetére


caleb
aktív tag

Az összefoglalóban olvastam hogy azt szedjem le :U

Az élet jó a világ nem!!!

(#3060) DavidQ válasza caleb (#3059) üzenetére


DavidQ
tag

Ne tegyél semmit, amíg nem tisztáztuk, hogy milyen telefonod van. Hány giga RAM és hány giga ROM?

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3061) SkyLine3000 válasza caleb (#3059) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha fejből nem megy, h 811 vagy 813, szedd le a hátlapot és az akku alatt egy matricán megtalálod.

(#3062) helixP válasza DavidQ (#3058) üzenetére


helixP
nagyúr

Te jó ég, miket terjesztesz itt... A 811-es megjelölés nem a az 1/8-cas és a 813-as nem a 2/16-os megkülönböztetésére szolgál, hanem a használt GSM-frekvenciákra. 1/8-casból és 2/16-osból is van 811 és 813-as is, mint ahogy az összefoglalóban is le van írva...

[ Szerkesztve ]

(#3063) DavidQ válasza helixP (#3062) üzenetére


DavidQ
tag

Akkor bocsánat, és kérlek töröld.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3064) herdsman12 válasza helixP (#3062) üzenetére


herdsman12
őstag

Izgis a kérdés, mert a miui.hu Letöltések oldalon egyértelműen az 1/8 az 811, a 2/16 az 813. Van itt valakinek más verzió?

(#3065) ollie válasza herdsman12 (#3064) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Linkeld be légy szíves.

***

(#3066) helixP válasza herdsman12 (#3064) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, ha visszaolvasol, láthatod, hogy van 811-es user is. Valanint az én telefonomra 811-es recoveryt és 813-ast is telepítettem már, meg sem kottyant neki, látta mindkét esetben az összes ramot. Ezen túlmenően az 1/8-cas topicot ha megnézed, van akinek 813-as van, van, akinek 811-es.
Meg ezen a kettőn kívül még ezer féle, van 818-cas, 812-es stb.

[ Szerkesztve ]

(#3067) SkyLine3000 válasza herdsman12 (#3064) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nézd már meg az akksi alatt! Ott van egy matricán, h 811 vagy 813-as a telód. Ha megvan, onnantól már egyértelmű.

(#3068) Faby válasza herdsman12 (#3064) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, Kínából direkt beszerzéssel 2/16 GB-os, 811-es készülék jött.
Dobozon, vagy az akksi alatt ott van, ahogy írták többen is.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#3069) Upo válasza ollie (#3065) üzenetére


Upo
addikt

[link]
Ha az (1/8) fölé viszed az egeret és megnézed a linket, akkor az mutat a 811-re, a (2/16) pedig a 813-ra. Ennek az az oka, hogy mikor kijött, akkor még csak 1/8-as volt, és a "hivatalos" forgalmazó, a wayteq/newteq a 811-es változatot forgalmazta a 900-as 3G miatt.
Aztán elkezdték kint árulni a 2/16-ost, amiből sokáig csak 813-as volt, ezért kapcsolódhatott hozzá, hogy azok a 813-asok.
Ezzel csak az a baj, hogy az eustock-nál árult 1/8 az 813-as, azaz ahhoz az úgynevezett 2/16-os rom kell, és árulnak már egy ideje 811-es 2/16-ot is, amihez meg az 1/8-as romot kell leszedni. Tehát ez elég megtévesztő a miui.hu-n, voltak is már belőle gondok, hogy rossz rom került a telóra. Nagyon ki kéne javítaniuk, egyértelművé tenni a helyzetet, mert ez így nem jó. Látszik is, hogy sokan azt hiszik, hogy a ram/rom méret határozza meg, hogy melyik rom kell hozzá, PEDIG NEM!!!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3070) helixP válasza Upo (#3069) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyébként pedig nekem úgy tűnik, hogy a főzött romoknál nem is választják szét, hogy a Rom 1/8-casra, vagy 2/16-osra szól.
Valamint a főzött romoknál mindegy, hogy 811-es, vagy 13-asra teszed rá, egyelőre nekem legalább is nem okozott balhét.

Lazán kapcsolódik: Nagyon szépen áll a MM CM13 fejlesztése :)

(#3071) caleb


caleb
aktív tag

Valakitől driver pls....

Az élet jó a világ nem!!!

(#3072) Upo válasza helixP (#3070) üzenetére


Upo
addikt

Fejezd be ezt az 1/8 2/16-ot. Azt a gyári romoknál se válasszák szét. Semmi köze a ramnak a romhoz. Ne fokozd megint a félreértést!
Abban lehet különbség, hogy 811-es vagy 813-as telefonra való a rom. (mindegy, hogy azokból az 1/8-ra vagy 2/16-ra) Azok lényegében a modem-ben különböznek. Főzött romból lehet akár univerzális is (azaz 811-re és 813-ra is rakható), amennyiben modem frissítést nem tartalmaznak (általában nem szoktak), ekkor az előző rommal frissített modemet fogja használni. Némelyik romnál lehet is olyan kitétel, hogy előtte egy megadott minimum verziós teljes gyári romot kell rátenni, hogy megfelelő modem verzió kerüljön fel, és utána a főzött romot. A gyári romokban mindig van modem is, azért nem mindegy hogy 811-re vagy 813-ra való.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3073) Upo válasza caleb (#3071) üzenetére


Upo
addikt

A témaösszefoglalóban találsz egy linket, ahol ajánlom a II.) Telepítések részt.
És nézd meg a matricán hogy HM2014811 vagy HM2014813!

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3074) helixP válasza Upo (#3072) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, de nem ugyanezt írtam, mint Te? Hogy mindegy, hogy 1/8, 2/16 és csak a 11-13 végződés számít? Csak azért kérdő módban tettem fel, mert nem voltam benne biztos 100%-ig, hogy valóban így van-e?
Nem kell rögtön leharapni a fejemet.

[ Szerkesztve ]

(#3075) caleb válasza Upo (#3073) üzenetére


caleb
aktív tag

Most jól összezavartatok. Drivert feltettel,813-as a telefon. Most akkor kinek a leírása jó,mit szedjek le. Te a 811-hez írtad a leírást,az összefoglalóban lévő passz mihez,de ha elindítom tök mindegy melyik Recovery-t az összefoglalóból csak homokórázást kapok.

Az élet jó a világ nem!!!

(#3076) helixP válasza caleb (#3075) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem 813-ashoz való TWRP Recoveryvel eddig minden Romfelrakás sikerült. Melyik fázisnál kapsz homokórát?

[ Szerkesztve ]

(#3077) caleb válasza helixP (#3076) üzenetére


caleb
aktív tag

Feltettem a drivert a gépre. Telefon hang le+power jön az szétszedett android figura,usb-el rákötöm a gépre. Elindítom a recovery.exe-t és semmi...

Az élet jó a világ nem!!!

(#3078) helixP válasza caleb (#3077) üzenetére


helixP
nagyúr

Hátlapi USB-portot használsz közvetlenül, USB-hub/hosszabbító nélkül?

(#3079) tigipuf


tigipuf
senior tag

helló!
Ezen az eladón kívül tudna valaki jó minőségü üvegfólia beszerzési helyet?[link]
Nincs vele semmi bajom,csak nincs hozzá szerencsém az első üveget amit rendeltem tőle én törtem szét,most a 2. pedig a felső sarokban nem óhajt szépen illeszkedni.
A hongmi az végül is ugyanez a méret?

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3080) janakbacsi


janakbacsi
őstag

a héten megérkezik gearbest-ről a lányomnak szánt telefon. ez a tok jó lesz hozzá? vagy lehet itthon is kapni ezt a fajtát hasonló áron?
[link]

illetve melyik miuihu rom-ot javasolt feltenni rá, ami stabil és minden működik rajta?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3081) .DLL válasza janakbacsi (#3080) üzenetére


.DLL
veterán

Igen ez faszárnyos hozzá :K €Ustocnál 2 rongy üveg fóliával egybütt.

(P.H.)

(#3082) janakbacsi válasza .DLL (#3081) üzenetére


janakbacsi
őstag

plusz 1000 ft szállítási díj, nem?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3083) caleb válasza helixP (#3078) üzenetére


caleb
aktív tag

Nem hátlapi,hanem alaplap közepén lévő usb port van kivezetve ház elejére

Az élet jó a világ nem!!!

(#3084) herdsman12 válasza tigipuf (#3079) üzenetére


herdsman12
őstag

Eladót nem tudok, de a méret nem stimmel.
-3 x -2 mm a Redmi 2 javára, ívesebb a sarok és nem stimmel a hangszóró nyílása.

(#3085) DavidQ válasza herdsman12 (#3084) üzenetére


DavidQ
tag

eBayen Redmi 2 Hongmi 2 néven (így egybe) lehet látni fóliákat. Ettől az eladótól rendeltem korrekt kis csomagolásban küldi, most hogy szóba jött én is rendelek még kettőt (pont megérett a csere).

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3086) tigipuf válasza herdsman12 (#3084) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi akkor még egy próbát megér az eladó,mert egyik esetben sem a fóliával volt a gond lehet.Mondjkl fifti-fifti,mert most amikor nagyon vigyáztam pont ott nem akar letapadni ahol a lehúzós fólia van.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3087) tigipuf válasza DavidQ (#3085) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ugye akkor csak nem vagyok sík Hülye :B totál egy méret a redmi 2(2-pro)-ra,

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3088) DavidQ válasza tigipuf (#3087) üzenetére


DavidQ
tag

Nagyon nem mélyedtem bele a dolgokba, de annyit sikerült kiderítenem, hogy talán a Hongmi a kínai megfelelője a telefonnak.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3089) .DLL válasza DavidQ (#3088) üzenetére


.DLL
veterán

Kínaiul a vöröset úgy ejtik, hogy "hong" innentől gondolom érthető, hogy ugyan az :)

(P.H.)

(#3090) DavidQ válasza .DLL (#3089) üzenetére


DavidQ
tag

Így már össze is raktam a "Red Rice" megfelelőt is. :D

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3091) .DLL válasza DavidQ (#3090) üzenetére


.DLL
veterán

Jah, ennél nacionálisabb nevet aligha találhattak volna :D meg azért az a vörös csillagos hósapkás nyúl pokémon kabalafigura is nagyon konkrét. :DDD

(P.H.)

(#3092) herdsman12 válasza DavidQ (#3085) üzenetére


herdsman12
őstag

(#3079) tigipuf kérdésére válaszoltam, hogy a Redmi2 (és pro) fólia mérete és alakja nem egyforma a Hongmi (Red Rice, Redmi) néven ismert MTK processzoros telefonéval.

(#3093) DavidQ válasza herdsman12 (#3092) üzenetére


DavidQ
tag

Persze, egyről beszélünk szerintem. Én úgy értettem, hogy a hongmi = redmivel. Tehát ha hongmi 2-est rendel az jó lesz. :) /ebayen gyakran csak a hongmit írják oda/

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3094) helixP


helixP
nagyúr

Lenne egy gondom, ami mondjuk feleségem 1/8-casára vonatkozik, de talán van ötletetek:
Feleségemnek 5.12.24-es rom van a telefonon, és mióta frissített nem változik a dátum. Tehát az óra szépen megy, de a dátum csak akkor változik, ha újraindítja a telefont. Találkozott valaki ilyennel?

Előre is köszi!

(#3095) Bocsidee válasza helixP (#3094) üzenetére


Bocsidee
tag

Gondolom a dátum/idő beállításokkal játszottál már, és csináltál dalvic és cache törlést.
Sanszos, hogy újra kéne tolni a telót.

(#3096) Nkboy válasza helixP (#3094) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet hülye kérdés, de az automatikus dátum és idő, be van kapcsolva? Időzóna?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3097) helixP válasza Nkboy (#3096) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, ezzel kezdtük.
Dalvicot, cahce-eket még nem bántottam, ez lesz majd a következő, de lehet, hogy egy frissítést még várok.

Amúgy szerintem elég aggasztó a MIUI, mint rendszer, bár még így is jobb, mint a FlyMe OS, érdemes beleolvasni a Meizu M2-sök gondjaiba...

(#3098) Bocsidee válasza helixP (#3097) üzenetére


Bocsidee
tag

Ha bármilyen bajom van, nekem az az első, hogy wipe dalvic és cache.

Szélsőséges tud lenni a MIUI. Nekem semmi gondom nincs vele szerencsére. Minden úgy működik ahogy kell. Úgy látszik szerencse kérdése.

(#3099) csurdongulos


csurdongulos
tag

Engem is utolért az ébresztő probléma. Nem frissítettem a rendszert, 5.11.19 EU fejlesztői van rajta. Korábban csak a második ébresztő maradt ki, most már egyáltalán nem szólt.
Majd próbálok egy cache és dalvik törlést, hátha változik valami.

Ami még zavar, hogy egy csomó értesítés sem jön föl, pl nem működik az axa-s mobilbankos értesítő, de még a facebook lite értesítések sem jönnek föl, meg még ki tudja mik.
És igen, be van kapcsolva és engedélyezve van ezekre az alkalmazásokra az ilyen-olyan felugró notification.

Valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#3100) Nkboy válasza helixP (#3097) üzenetére


Nkboy
senior tag

Esetleg még meg lehet próbálni, hogy kikapcsolod az automatikus időbeállítást. Megnézni, hogy akkor változik e. Majd visszakapcsolni. Lehet, hogy csak pillanatnyi elmezavar. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.