Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) bunnyhu válasza sideburns (#3847) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ez pontosan mit is jelent?

https://divecenter.hu

(#3852) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
5.12.12 van atelómon és nem talál újabbat. Miuihu rom. Eddig is nehezen találtam az oldalukon meg bármit, de ahogy nézem most összevonások vannak. Szóval kellene egy ennél frissebb miuihu rom. Honnan szedjem le? Innen amelyikhez írja a telót az bármelyik jó? :R
Úgy 4-5 hónapja mókolgattam a rommal először azóta nem. Szóval ha megvan a rom hova másoljam majd be?

(#3853) .DLL válasza Tomi0703 (#3852) üzenetére


.DLL
veterán

Szia!

Szerintem legegyszerűbben innen töltheted le az aktuális verziót, alul: http://miuiandroid.hu/index.php?page=xiaomi-redmi-2-813

A letöltött fájlt nevezd át update.zip-re, és másold a belső tárhely gyökerébe (nálam a Frissítés alkalmazás nem látja a memóriakártyát).
Ez után a legegyszerűbb ha elindítod a Frissítés alkalmazást a telón, ami ha nem talál OTA frissítést, akkor felül a (...) gombot megnyomva előjön egy kis helyi menü.
Itt válaszd a ROM telepítés kiválasztása menüpontot, ekkor felajánlja a Fájlkezelőt, amivel megkeresheted és kiválaszthatod az update.zip-re keresztelt fájlt, majd indulhat a frissítés.
Telefon újraindítja magát, lefut a frissítés, elvileg megint újraindul, és már az új verzió fogad.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3854) Tomi0703 válasza .DLL (#3853) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi! Így már beugrottak a dolgok. :R

(#3855) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Asszonykámnak szeretném rendbe tenni a redmi 2-jét, jelenleg a legfrissebb miuihu van rajta, de sokat panaszkodik rá, így gondoltam rátolom a stabil multit neki.

Kérdés, hogy a miuiandroid.hu-n lévő xiaomi.eu_multi_HM2014813_V7.0.12.0.KHJCNCI_v7-4.4.zip legyen, vagy nyugodtan rakhatom a legfrissebb xiaomi.eu_multi_HM2014813_V7.1.2.0.KHJCNCK_v7-4.4.zip verziót, ezzel sincs gond?

Továbbá kell-e ehhez twrp, vagy simán fel tudom flashelni a gyári recoveryből? Amennyiben jobb lenne a twrp, elég, ha a frissítő appból feltelepítem a TWRP_HM2014813.zip-et, vagy valami más módon kellene?

Köszi :R

(#3856) pacocsa


pacocsa
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek hol kell beállítani CM 5.1-en a hívásazonosító küldését?

(#3857) tomy86 válasza kew (#3855) üzenetére


tomy86
addikt

Majd kijavítanak, ha tévedek, de az általad linkelt romokban nincs magyar nyelv. Nem tudom, hogy ez számít-e.
Ezen a linken levő "multi rom" alól letölthető romban van magyar nyelv.
Viszont ha MIUHU-ról térsz át bármelyikre, akkor arra figyelj, hogy azt tiszta telepítéssel kell (full wipe) és akkor minden adatod elveszik (kivéve, ami sd-n van). Mehet gyári recovery alól is.

(#3856) pacocsa: A konkrét CM verzióban nem tudom, de a korábbiakban: tárcsázó (telefon) - beállítások - további beállítások - hívóazonosító, alatt lehetett beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#3858) pacocsa válasza tomy86 (#3857) üzenetére


pacocsa
csendes tag

Kösz de ilyen lehetőség nincs!

(#3859) pacocsa válasza pacocsa (#3858) üzenetére


pacocsa
csendes tag

Amennyiben valakinek hasonló problémája akad akkor telepíteni egy másik tárcsázót /DW/ ott beállítani és onnantól már oké!

(#3860) FAQtyA válasza J0hn D0e (#3839) üzenetére


FAQtyA
tag

Erre megy még "extra" költség? Garanciális esetben ki kell küldeni? Ha jól látom cseh és lengyel cím van.

(#3861) cidalain válasza FAQtyA (#3860) üzenetére


cidalain
veterán

5,5 euro posta meg ramegy. Garos esetben ki kell kuldeni igen
Magyar kiralyi posta kb 2500 forintert kiviszi neked, amit ha paypallal vasaroltal vissza is igenyelhetsz a paypaltol.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3862) cidalain


cidalain
veterán

Vennek sportolashoz armband-et a telohoz. Persze kimondottan ehhez nem kapni.
A merete viszont osszehasonlithato az iphone6-tal, csak ez kicsit vastagabb. Szerintetek jo lehet hozza?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3863) sbe561


sbe561
tag

Sajnos semmilyen beállítás vagy frissítés nem segített a Viber-Mesennger jelzés javításához. :(
Marad a CM rom, tudtuk valami stabilat belőle, mert ha nem sikerül orvosolni a problémát, csak más rovására akkor sajnos kénytelenek leszünk megválni a telótól és soha többet nem vehet az asszonynak "noname" telefont! :(((

(#3864) jUUh válasza sbe561 (#3863) üzenetére


jUUh
addikt

Szia!

Esetleg még a WiFi speciiális beállításaiba ( Felülről lehúzod a kapcsolókat, hosszan a WiFi jelre, alul speciális beállíátsok) állítsd be, hogy ne optimalizálja a WiFi használatot. Hátha. Gondolom a szokásos köröket már lefutottad a Biztonság appba, engedélyek között.

Samsung Galaxy S23+

(#3865) DRPCDoki válasza sbe561 (#3863) üzenetére


DRPCDoki
tag

Az általam írt megoldás lényegében egy app volt, ami a cpu-t tartja ébren, ami hálózatot nem használó alkalmazások gondjait saját tapasztalataim szerint tökéletesen megoldja, viszont a hálózati dolgokat nem tartja "életben", csakis a cpu-t. Emlékeztem egy másik appra, amit ki sem próbáltam, mert nálam nem volt rá szükség, ez lenne az. Ez többek között a wifit is képes ébrentartani, tehát akár segíthetne is nálad, feltéve hogy ezzel függ össze a hiba. Az appot sosem próbáltam, ezért nincs róla tapasztalatom. Én kipróbálnám ezt "wifi_mode_full_high_perf"-el vagy esetleg "wifi_mode_full"-al, és esetleg a korábban linkelt cpu ébrentartót is futni hagynám a háttérben. Ezen kívül a biztonság kedvéért tennék rá miui-s "lakatot".

(#3866) tomy86 válasza sbe561 (#3863) üzenetére


tomy86
addikt

Nem használok Vibert, de más is panaszkodik, úgyhogy nem MIUI vagy telefon specifikus problémának tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#3867) sbe561


sbe561
tag

Köszönöm srácok! Persze a szokásos körök lefutva, lakatok felrakva, wifi ébren tartva. Most felraktam ezeket az app-okat is, most teszt, majd meglátjuk. Egyébként tegnap azt produkálta a teló, hogy 15:10-kor érkezett pinteres értesítés, majd a 13:40-kor küldött Viber üzenetet, csak akkor jelezte amikor beléptünk a viberbe... :O

(#3868) jUUh válasza sbe561 (#3867) üzenetére


jUUh
addikt

Egyenként melyik MIUI verzión vagy?

Samsung Galaxy S23+

(#3869) helixP válasza sbe561 (#3867) üzenetére


helixP
nagyúr

CM-en sem értesítés elmaradás, sem értesítés gondok nem voltak. Se KK-en, se LP-n, se MM-n.

(#3870) sbe561 válasza jUUh (#3868) üzenetére


sbe561
tag

miuihuglobal_HM2014813_6.2.18

(#3869) helixP: Sokat használtam több telón én is, de ilyen probléma nem volt!

(#3871) tomama válasza sbe561 (#3863) üzenetére


tomama
aktív tag

Alap téma van a telón?Nekem akkor csinált ilyet amikor beállítottam másik témát.

(#3872) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

ilyen tokot latott mar vki ehhez a telohoz? Kellene egy nagggyon strapa tok hozza :U

(#3873) sanzi89 válasza CoolBoy323 (#3872) üzenetére


sanzi89
addikt

Strapa tokot és is régóta keresek a telóhoz, de nem találtam.

Egyébként nekem a link nem jön be.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3874) J0hn D0e


J0hn D0e
csendes tag

Sziasztok!

Most jött meg a pro-m MIUI 7 6.1.28-al.A nyelv viszont cseh.Valaki tudna segíteni hol tudom átállítani magyarra!?Remélem ez multirom...mert,ha nem :((

Köszi!

(#3875) Bocsidee válasza J0hn D0e (#3874) üzenetére


Bocsidee
tag

Felsőpanelt lehúzod, fogaskerekecske (beállítások) majd rendszer menüpont (körben 3ont ...), majd nyelv és bevitel (körben egy négyzet benne egy T) és azon belül az első menüpont.

rendszer / nyelv és bevitel = systém / Jazyk a vstup (by g.translate)

[ Szerkesztve ]

(#3876) J0hn D0e válasza Bocsidee (#3875) üzenetére


J0hn D0e
csendes tag

:R

(#3877) CoolBoy323 válasza sanzi89 (#3873) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Pedig de jo lenne. Nekem nagyon kellene. Lovmei tokert "olni" tudnek pl :)

A link nalam jo amugy :U
m.aliexpress.com/item/32579864077.html

[ Szerkesztve ]

(#3878) jUUh válasza sbe561 (#3870) üzenetére


jUUh
addikt

Én a Multi romot használom most (xiaomi.eu_multi_HM2014813_6.3.3_v7-4.4), és tökéletesen működnek.

Kicsit offosabb: Ti milyen témát használtok?

Samsung Galaxy S23+

(#3879) sbe561 válasza tomama (#3871) üzenetére


sbe561
tag

Nem az alapértelmezett hanem a Pink Blush, de ez is alapból fent volt a telón!
Komolyan, ez is számíthat? :F

(#3880) tomama válasza sbe561 (#3879) üzenetére


tomama
aktív tag

Próba szerencse :)
nekem megoldódott a probléma.

(#3881) csongi


csongi
veterán

Sziasztok :)
Ma érkezett meg a készülék, és gyorsan sikerült féltéglásítanom :D
Köszönöm a leírásokat már fent van a 6.3.3 MIHU verzió. Tesztelem és kideül milyen valójában.

(#3882) csongi


csongi
veterán

A H9 kijelzővédővel hogyan működik az érzékelés?

(#3883) CoolBoy323 válasza csongi (#3882) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Semmi gond vele

(#3884) .DLL válasza csongi (#3882) üzenetére


.DLL
veterán

Csak halkan mondom, hogy én a gyári matt védőfóliára raktam* a viszkózus felületű edzett üveget, és még így is tökéletes. :D

*Hogy miért: az üveg újrafelhasznált, az előző Redmi-men volt, aztán kamerahiba > csere > majd az új készülékről addig nem akartam levenni a gyári védőfóliát amíg nem jön egy új üveg hozzá, hogy ne menjen por, zsír a kijelzőre, de addig is szerettem volna védeni leeséstől.
Viszont meglepően jól tapad ez az Ipaky tokhoz adott üveg, a matt fóliával szinte egybe olvadt, egyáltalán nem látszik alatta, élesebb lett a képe is, mint üveg nélkül. Az érintés kezelés hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3885) csongi


csongi
veterán

Köszönöm! :)

A Xiaomiforsale.com oldalról eu raktárból érkező termékeket a Wayteq szervizhálózata kezeli ha szükség van rá?

(#3886) cidalain válasza csongi (#3885) üzenetére


cidalain
veterán

Ez mondjuk engem is erdekelne, mert az en telom is onnan van. Jo lenne tudni hogy gond eseten illetekes e a magyar szerviz.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3887) CoolBoy323 válasza csongi (#3885) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem hinnem.

(#3888) ptrander


ptrander
újonc

Üdv mindenkinek,

segítséget szeretnék kérni, egy napja van meg a Redmi 2 Pro, de a tuti kínai-angol rommal... amit természetesen szeretnék lecserélni. Több verziót is próbáltam, de miután recovery módban az előzőleg felmásolt update.zip-et elindítom, kb 10%-nál felugrik 99%-ra, maj hibaüzenettel kilép.
Mi lehet a gond? Találkozott már valaki ilyennel?

(#3889) csongi válasza cidalain (#3886) üzenetére


csongi
veterán

Nem találgatok, rákérdeztem mind két helyen, válasz után jelzem itt a fórumban.

(#3890) csongi válasza ptrander (#3888) üzenetére


csongi
veterán

Töltsd le a 6.3.3 HuMI romot és TWR-ből telepítsd.

(#3891) .DLL válasza ptrander (#3888) üzenetére


.DLL
veterán

Jap, volt már ilyen, figyelni kell, hogy a fájl valóban "update.zip" legyen és ne update.zip.zip, rejtett kiterjesztéssel, stb. Legjobb, ha külső SD kártya olvasóban kerül a fájl a kártyára. MD5 ellenőrzés is javasolt, hogy hibátlan-e a fájl.

(#3885) csongi: Szerintem se sok esély van rá, mert nem rajtuk keresztül került forgalomba, de egy kérdést megér.
(#3889) csongi: Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3892) ptrander


ptrander
újonc

csongi
.dll

az update természetesen update.zip
a humi 6.3.3-nál a vagyulás romra gondolsz a http://miuiandroid.hu/-ról?
md5 checksumot még nem néztem, de pótolom, ill akkor TRW telepítés is
csak ubuntu alól ezek macerásabbak... :B de nekifutok mégegyszer

köszöntem

(#3893) csongi válasza .DLL (#3891) üzenetére


csongi
veterán

Szívesen :)
A 6.3.3 ban vannak kisebb hibák.
Pc-re csatlakoztatva a Micro sd kártya tartalmát nem tallózza ki, de a telefonban látható használható.
Illeteve az Ajánlott alkalmazásokat és a frissítés ikont nem tudtam kiszedni, lehet van valami trükkje?

(#3894) ptrander


ptrander
újonc

megvan a megoldás:
úgy néz ki sikerült belenyúlni egy kínai belpiacos verzióba (2014512), és innen meg vagyok lőve...

Üdv

(#3895) csongi válasza ptrander (#3894) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem próbáld meg értettni az eladóval, hogy ez itt nem működik, és próbáld kicseréltetni.

Bekóstolom az CM 12-őt kíváncsi vagyok rá milyen.

(#3896) helixP válasza csongi (#3895) üzenetére


helixP
nagyúr

13-at próbáld ;)

(#3897) csongi válasza helixP (#3896) üzenetére


csongi
veterán

Ezt nekem szántad?

Más:
Szerintem bemehet az összefoglalóba:
Wayteq válasza kérdésemre.

"Cégünk csak az általunk forgalmazott (saját garanciajeggyel ellátott) készülékekre vállal garanciát."

(#3898) helixP válasza csongi (#3897) üzenetére


helixP
nagyúr

Aha, Neked. Szerintem próbáld meg a CM13-at, már az is hibátlan.

(#3899) cidalain válasza csongi (#3897) üzenetére


cidalain
veterán

ez már kamu, hisz az Eustock által eladott készülékeket is ők szervizelik. :U

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3900) csongi válasza helixP (#3898) üzenetére


csongi
veterán

Most tettem fel a 12-öt. :)
Miben más a 13?

cidalain:Érdemes utána menni kicsit. Utána nézel?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.